Słowiański zew

.

Moja ulubiona pieśń – apel, zew, alert, pobudka!

Od czasu do czasu koniecznie należy ją posłuchać.

.

.

Słowiańszczyzna budzi się z mrocznego, długiego, koszmarnego snu pełnego „rzymskich szubienic” i obcych idoli jahwizmu znad Jordanu.

opolczyk

.

Reklamy

563 komentarze do “Słowiański zew

 1. Panowie,

  co racja to racja. I tak jak wskazałeś Andrzej, od żydów/Żydów bierze to początek. Żydzi/żydzi to rozpropagowali, więc judeo-krystowiercy są od nich nawet i pod takim względem „duchowym” zadłużeni (a więc nie tylko materialnie obezwładnieni zostali). Życzę im wolności, tej duchowej także.

  Udanej Nocy Kupały wszystkim pozytywnie zaangażowanym osobom!

  Sława!

  Mirek.

  Polubienie

 2. Przemex,

  pod filmem wrzuciłem poniższy komentarz:

  Ciekawy film, wykorzystam go w najbliższym czasie na blogu. Mam jednak dwa zastrzeżenia. Pierwsze dotyczy łączenia odkryć archeologicznych z Polską, które widać w opisie filmu i wielu komentarzach („budowle i artefakty pochodzące z Polski”, „O coś o Polsce 😀 Dziękuje za świetny odcinek”. „Prehistoria Polski świetna nazwa na serie”, „Ja również jestem za kolejnymi materiałami o starożytnej Polsce”).

  Otóż – nie było Polski starożytnej, Nie ma też „prehistorii Polski” – odkrycia zaprezentowane w filmie dotyczą Słowian i kultury słowiańskiej, a nie Polski, która powstała tysiące lat później. Zrodzona zresztą została siłą, podbojem (tzw. „jednoczenie plemion” przez Mieszka I był to brutalny siłowy podbój sąsiednich plemion) i zdrady kultury słowiańskiej przez Piastów.
  Przypisywanie tych odkryć Polsce i Polakom rodzić może niepotrzebnie u wielu wybujały „patryjotyzm”, wręcz szowinizm. A tymczasem podobne odkrycia znane są na terenie całej Słowiańszczyzny. Tu wspomnę choćby o tajemniczym Arkaimie odkrytym na Uralu w Rosji – starożytnym mieście na planie swastyki:
  https://www.sadistic.pl/arkaim-najwieksza-rosyjska-tajemnica-vt246785.htm

  Przypisywanie odkryć na terenie obecnej Polski tylko Polsce może sugerować, że spośród wszystkich Słowian Polacy są najważniejsi.
  A tymczasem nie są w niczym lepsi i ważniejsi od innych Słowian.

  Uwaga druga dotyczy stwierdzenia autora filmu odnośnie domniemanego krztu Mieszka (ok. 40 sekundy):
  „Warto jednak pamiętać, że przed chrztem Polski z 966 roku…”.

  Ten zwrot („krzest Polski”) to propagandowy wymysł katolicki.

  Po pierwsze – w 966 roku Polski jeszcze nie było! Było państewko Mieszka, które możemy uważać za protoplastę Polski, ale jeszcze nie za Polskę.
  Po drugie – wtedy , w II połowie X wieku nie istniały nawet jeszcze nazwy Polska czy Polacy. Byli Polanie. Termin Polska powstał kilka wieków później.
  Po trzecie – sam krzest Mieszka jest b. wątpliwy.
  https://opolczykpl.wordpress.com/2013/10/18/demaskowanie-katolickiej-mitologii-domniemany-chrzest-polski/

  Gdyby Mieszko faktycznie się okrzcił, zostałby kanonizwany i dostałby przydomek „wielki” – jak Włodzimierz kijowski.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82odzimierz_I_Wielki

  Mieszko co najwyżej kazał okrzcić urzędników dworskich, drużynę i mieszkańców głównych grodów. I to już wszystko. Był to przymusowy krzest dla garstki jego poddanych, ale nigdy nie „krzest Polski”.

  opolczyk

  Polubienie

 3. „Tu daję słowo – sam zaintonowałbym „Ave Maryja”, gdyby nam się w Pforzheimie „mama bozi” objawiła”.

  Ale to chyba tylko tak prześmiewczo Andrzej 😉
  Jak pewnie wiesz, to nie takie proste, bo to, że to akurat „mamuśka bozi” objawiła się (gdyby nawet doszło do czegoś takiego), przyjęte może być tylko i wyłącznie na wiarę (nie jesteśmy wszechwiedzący). Nawet „wiedza” naukowa zaczyna się od przyjęcia (bez dowodów) aksjomatów.
  Niezłą komedię G.Braun zrobił, bo niechcący przyznał, że ten współczesny, opłakany stan, zawdzięczamy własnie w jakiejś mierze kk. Z punktu widzenia Słowian są łotrami i takimi pozostaną, bo nie cofną tego złego co narobili, a złe rzeczy nadal czynią równolegle mieniąc się krystowiercami.

  Mirek

  Mirek,

  oczywiście że z tym „Ave Maryja” było tylko prześmiewczo. Na halucynacje żydo-katolickie nie cierpię, a „objawienia” mamuśki bozi to bzdura.
  Braun natomiast nadal robi za zaganiacza do nadjordańskich guseł i za ogłupiacza owieczek. W sumie żałosna postać…

  opolczyk

  Polubienie

 4. „Nowy Ślężański Świętowit – migawka filmowa…”

  Aż miło popatrzeć Andrzej.
  Dość z tym szarogęsieniem się klechów z ich koncepcją judeo-krystowierczego pana buka (kolejne fajne Twoje określenie) – te „świńskie czarne habity” (jak mówili Grecy) wydają się nie rozumieć, na Peruna, że nie każdego „kręci” bóg podany w żydowskim sosie i w ogóle koncepcji, którą im żyd podsunął (co oczywiście nie ma nic wspólnego z jakimś antysemityzmem czy niechęcią do duchowości jak mogli by to chcieć postrzegać niektórzy).

  ps. Dzięki Przemek i Kaz.
  Mam coś dla Was i nie tylko, znalazłem ostatnio ciekawy cytat. Fryderyk Nietzsche: „Słowian w ogóle poczytuję za nierównie zdolniejszych od Niemców”.
  Za: Miłosz Sosnowski „Badania nad rodowodem i tożsamością narodową Fryderyka Nietzschego”.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s