Słowiański zew

.

Moja ulubiona pieśń – apel, zew, alert, pobudka!

Od czasu do czasu koniecznie należy ją posłuchać.

.

.

Słowiańszczyzna budzi się z mrocznego, długiego, koszmarnego snu pełnego „rzymskich szubienic” i obcych idoli jahwizmu znad Jordanu.

opolczyk

.

Reklamy

582 komentarze do “Słowiański zew

 1. Panowie,

  co racja to racja. I tak jak wskazałeś Andrzej, od żydów/Żydów bierze to początek. Żydzi/żydzi to rozpropagowali, więc judeo-krystowiercy są od nich nawet i pod takim względem „duchowym” zadłużeni (a więc nie tylko materialnie obezwładnieni zostali). Życzę im wolności, tej duchowej także.

  Udanej Nocy Kupały wszystkim pozytywnie zaangażowanym osobom!

  Sława!

  Mirek.

  Polubienie

 2. Przemex,

  pod filmem wrzuciłem poniższy komentarz:

  Ciekawy film, wykorzystam go w najbliższym czasie na blogu. Mam jednak dwa zastrzeżenia. Pierwsze dotyczy łączenia odkryć archeologicznych z Polską, które widać w opisie filmu i wielu komentarzach („budowle i artefakty pochodzące z Polski”, „O coś o Polsce 😀 Dziękuje za świetny odcinek”. „Prehistoria Polski świetna nazwa na serie”, „Ja również jestem za kolejnymi materiałami o starożytnej Polsce”).

  Otóż – nie było Polski starożytnej, Nie ma też „prehistorii Polski” – odkrycia zaprezentowane w filmie dotyczą Słowian i kultury słowiańskiej, a nie Polski, która powstała tysiące lat później. Zrodzona zresztą została siłą, podbojem (tzw. „jednoczenie plemion” przez Mieszka I był to brutalny siłowy podbój sąsiednich plemion) i zdrady kultury słowiańskiej przez Piastów.
  Przypisywanie tych odkryć Polsce i Polakom rodzić może niepotrzebnie u wielu wybujały „patryjotyzm”, wręcz szowinizm. A tymczasem podobne odkrycia znane są na terenie całej Słowiańszczyzny. Tu wspomnę choćby o tajemniczym Arkaimie odkrytym na Uralu w Rosji – starożytnym mieście na planie swastyki:
  https://www.sadistic.pl/arkaim-najwieksza-rosyjska-tajemnica-vt246785.htm

  Przypisywanie odkryć na terenie obecnej Polski tylko Polsce może sugerować, że spośród wszystkich Słowian Polacy są najważniejsi.
  A tymczasem nie są w niczym lepsi i ważniejsi od innych Słowian.

  Uwaga druga dotyczy stwierdzenia autora filmu odnośnie domniemanego krztu Mieszka (ok. 40 sekundy):
  „Warto jednak pamiętać, że przed chrztem Polski z 966 roku…”.

  Ten zwrot („krzest Polski”) to propagandowy wymysł katolicki.

  Po pierwsze – w 966 roku Polski jeszcze nie było! Było państewko Mieszka, które możemy uważać za protoplastę Polski, ale jeszcze nie za Polskę.
  Po drugie – wtedy , w II połowie X wieku nie istniały nawet jeszcze nazwy Polska czy Polacy. Byli Polanie. Termin Polska powstał kilka wieków później.
  Po trzecie – sam krzest Mieszka jest b. wątpliwy.
  https://opolczykpl.wordpress.com/2013/10/18/demaskowanie-katolickiej-mitologii-domniemany-chrzest-polski/

  Gdyby Mieszko faktycznie się okrzcił, zostałby kanonizwany i dostałby przydomek „wielki” – jak Włodzimierz kijowski.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82odzimierz_I_Wielki

  Mieszko co najwyżej kazał okrzcić urzędników dworskich, drużynę i mieszkańców głównych grodów. I to już wszystko. Był to przymusowy krzest dla garstki jego poddanych, ale nigdy nie „krzest Polski”.

  opolczyk

  Polubienie

  • Odnośnie filmu – przed siedmioma tysiącami lat lat nie istniały jeszcze Cywilizacje Sumerów i Egipcjan!?
   Ale za to na ziemi istnieli, kto? Słowianie?A kto to taki i skąd oni się tam wzięli? (może spadli z nieba, jak manna?) Co takiego po sobie zostawili? Coś w rodzaju piramid? Jakiś słowiański Karnak? Budowle starożytnych , jakie jakie spotykamy w Indiach?
   Czy nikt nie zadaje sobie pytania : kiedy i skąd się wzięli ludzie? Żydostwo zerżnęło ten temat, jak wiele innych, i zapisało go po swojemu, chodzi o stworzenie człowieka.Nie, nie…nie Żydzi go poczęli..bynajmniej! Mają zdolność do grabieży i przypisywaniu sobie cudzych osiągnięć, ale nie są naukowcami. Mają wielkie nochale kozłów więc węszą z powodzeniem gdzie się da., za czymś do IM może się przydać.
   Moje uszy słuchają tego i więdną. To jakieś brednie okrutnych , bladych Wikingów, późniejszych żydowskich najemników w walce z resztą świata( zwabiono ich łupami i zbawieniem w niebie).
   Ps. Sumeryjska lista królów= 125 tysięcy lat. Ale to tylko końcówka. Poprzez wojny( atomowe i nie tylko) jakie prowadzono przez tysiące lat, wiele prawd historycznych zostało unicestwionych.Indiańskie legendy mówią – kiedyś wszystko było wodą, a słońce małe jak gwiazdka.
   Egipcjanie oglądali Syriusza B w kolorze czerwonym, czyli w stadium czerwonego olbrzyma, a taki on mógł być w erze mezozoicznej , w kredzie, czyli około 65 milionów lat temu. Życie i śmierć gwiazd rozciąga się na przestrzeni milionów lat, o czym żaden z tępych, średniowiecznych germańsko-żydowskich papieży nie miał zielonego pojęcia, bo astronomia była dla nich nauką diabła. Dzisiaj ta gwiazda(Syriusz B) jest białym karłem. Nazwa Syriusz, to po grecku Skwarny, Piekący. Na jakiej podstawie nadano tej gwieździe taką osobliwą nazwę? Przecież to tylko iskierka na niebie. Jest jeszcze Syriusz C, czarny karzeł – tego zapewne nie odnajdą nigdy. Dlatego Egipcjanie byli zorientowani na układ gwiazd Syriusza, a obok tego na Pas Oriona.To ostatnie jest ich tajemnicą.
   Głos lektora doprowadza swoją monotonnie powtarzającą się nutą, do mdłości, ale to nic w porównaniu z bredniami ,jakie sieje. Chłopaczyna… Mowa nasza definiuje naszą przynależność do danej nacji.Mowa, wygląd, duch.

   Polubienie

 3. „Tu daję słowo – sam zaintonowałbym „Ave Maryja”, gdyby nam się w Pforzheimie „mama bozi” objawiła”.

  Ale to chyba tylko tak prześmiewczo Andrzej 😉
  Jak pewnie wiesz, to nie takie proste, bo to, że to akurat „mamuśka bozi” objawiła się (gdyby nawet doszło do czegoś takiego), przyjęte może być tylko i wyłącznie na wiarę (nie jesteśmy wszechwiedzący). Nawet „wiedza” naukowa zaczyna się od przyjęcia (bez dowodów) aksjomatów.
  Niezłą komedię G.Braun zrobił, bo niechcący przyznał, że ten współczesny, opłakany stan, zawdzięczamy własnie w jakiejś mierze kk. Z punktu widzenia Słowian są łotrami i takimi pozostaną, bo nie cofną tego złego co narobili, a złe rzeczy nadal czynią równolegle mieniąc się krystowiercami.

  Mirek

  Mirek,

  oczywiście że z tym „Ave Maryja” było tylko prześmiewczo. Na halucynacje żydo-katolickie nie cierpię, a „objawienia” mamuśki bozi to bzdura.
  Braun natomiast nadal robi za zaganiacza do nadjordańskich guseł i za ogłupiacza owieczek. W sumie żałosna postać…

  opolczyk

  Polubienie

 4. „Nowy Ślężański Świętowit – migawka filmowa…”

  Aż miło popatrzeć Andrzej.
  Dość z tym szarogęsieniem się klechów z ich koncepcją judeo-krystowierczego pana buka (kolejne fajne Twoje określenie) – te „świńskie czarne habity” (jak mówili Grecy) wydają się nie rozumieć, na Peruna, że nie każdego „kręci” bóg podany w żydowskim sosie i w ogóle koncepcji, którą im żyd podsunął (co oczywiście nie ma nic wspólnego z jakimś antysemityzmem czy niechęcią do duchowości jak mogli by to chcieć postrzegać niektórzy).

  ps. Dzięki Przemek i Kaz.
  Mam coś dla Was i nie tylko, znalazłem ostatnio ciekawy cytat. Fryderyk Nietzsche: „Słowian w ogóle poczytuję za nierównie zdolniejszych od Niemców”.
  Za: Miłosz Sosnowski „Badania nad rodowodem i tożsamością narodową Fryderyka Nietzschego”.

  Polubienie

 5. „Walka o integralność Świętokrzyskiego Parku Narodowego trwa…”

  Sława walczącym!

  To jest właśnie ciekawe, jakąż naprawdę wymierną różnicę miało by sprawić to zagrabienie przez oblatów 5 hektarów Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Czy zwykli wierni w swojej masie zaczną nagle dzięki temu patrzeć na otoczenie na sposób duchowy, bo taki to odniesie na nich wpływ? Spójrzmy, tylu „prawdziwie wierzących” na tej planecie a Matka Ziemia coraz bardziej i bardziej cierpi. Zepsute to już było od samego początku, bo krystowiercy przyszli na słowiańskie ziemie i poprzez siłowe rozwiązania uwłaszczyli się na Słowianach. Skrzętnie próbują to ukrywać i sprawiać, żeby ludzie o tym zapomnieli, bo w PR im to bruździ.
  Niech duszpastuchy tak otwarcie przed tymi swoimi przybytkami wystawiają banery: „Przerabiamy ludzi na duchowych żydów bez zahamowań” to od razu będzie wiadomo, jakiego rodzaju to „duchowość”, może dla nich Duch pierwotnie jest „żydem”, a zresztą nawet jeśli nie, to ja i tak tego nie chcę.

  Mirek

  Polubienie

  • Mirek,

   gdy popatrzymy na historię kk, na przestrzeni dwóch tysiący lat, a zwłaszcza od momentu, gdy w Rzymie wpuszczono kler na pałace, jego „duchowość” to były chciwość, żądza władzy i bogactw. Spreparowana przez klechów duszpastuchów najwyższego szczebla tzw. „Donacja Konstantyna” obrazuje to najlepiej:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Donacja_Konstantyna

   Oto na jaich „wartościach” fałszerzom tej „donacji2 najbardziej zależało – nadania ziem, bogactw, przywilejów i władzy.

   Obecnie żądania duszpastuchów naturalnie są mniejsze, ale zasada jest ta sama – żądza bogactw, przywilejów i władzy.

   Polubienie

 6. Dziś oddajmy pokłon roślinie, dzięki której boska dłoń Jahwe mogła zostawić trwały ślad dla potomnych. I niech nie uzurpują sobie do niej prawo jacyś tam, Egipcjanie. Ta roślina jest świętą, żydowską rośliną, a zwie się PAPIRUS.
  • „””Wszyscy zajmujący się tym problemem naukowcy są zgodni, że cibora papirusowa jest rośliną biblijną. Już samo słowo Biblia pochodzi od greckiego byblos oznaczającego biały miąższ pędu cibory. W Księdze Izajasza (18,2) jest zdanie: „Wysyłasz posłów przez morze na łódkach papirusowych po wodzie”, a w Księdze Hioba inne: „Czyż rośnie papirus bez błota, czy krzewi się sitowie bez wody?”. W hebrajskim papirus to gōme, a słowo to występuje również w innym miejscu Księgi Izajasza (58,5). W Biblii Tysiąclecia przetłumaczone zostało błędnie jako sitowie, według badaczy roślin biblijnych w tłumaczeniu powinna to być cibora lub trzcina pospolita. W koszu wykonanym z papirusu matka puściła Mojżesza na wodę[7].””
  cytat zaczerpnięty z Wikipedii, temat pt.Cibora papirusowa.
  zwracam uwagę również na słowa cyt./../ według badaczy roślin biblijnych /../ .Tak, takie rośliny , to osobny temat dla biologów. Przed ich badaniem, zapewne, muszą się najpierw pomodlić. To Żydzi robili z nich materiał do zapisywania różnych treści i rysunków, to dzięki Żydom i ich wynalazkowi Egipcjanie mogli uwiecznić swoje nic nie znaczące gryzmoły.
  Jestem bardzo ciekawa, co jeszcze sobie przypiszą, ci….ludzie, opętani sami sobą.

  Scytko,

  przypomnę cytat z żydo-biblii:

  “I stawią się obcy, aby paść wasze owce, a cudzodziemcy będą waszymi oraczami i winiarzami, a Wy będziecie nazwani kapłanami Pana, sługami naszego Boga mianować was będą ; zużyjecie bogactwa narodów i w ich sławę odziewać się będziecie.”
  Izajasza 61, 5-6

  W ich sławę odziewać się będziecie…

  To wyjaśnia wszystko…

  Ci…ludzie, opętani sami sobą, przywłaszają sobie wszystko co się da. Nie słyszałaś – nawet nazwa Polska pochodzi jakoby od Polin, czyli od nazwy, jaką oni nadali naszemu krajowi. Tak więc my nie Polacy, a POLINI.
  Nie wiem, czy słyszałaś, ale Einsteina, który niczego nie wymyślił a jedynie splagiatował, wykreowali na geniusza i fizyka wszechczasów.
  To ta sama metoda – siebie i swoich odziewać sławą innych, na których żerują.

  opolczyk

  Polubienie

 7. Opolczyku,
  o wielu, wielu rzeczach słyszałam i o wielu rzeczach czytałam ,a także wiele rzeczy widziałam.Byłam nawet na Marsie, o, to dawne dzieje…nikt nie chce mi uwierzyć, bo zdjęcia się zamazały, dokumentacja gdzieś się zapodziała, ale od czego jest talent artysty? Wykreowałam co trzeba i mogę się chwalić wzywając autorytety oraz tych, co autorytetem nie są o wydawanie opinii na temat moich osiągnięć w dziedzinie lotów kosmicznych.Niestety, świadkowie, którzy mogli by to potwierdzić,lub temu zaprzeczyć, również w tamtym okresie nie dysponowali odpowiednim sprzętem, ani nawet doświadczeniem,czyli niewiele mieli do powiedzenia.
  Temat kolejny – przewiduję, a co już zaobserwowałam, że Egipt razem z piramidami jest szykowany Żydom, przez Żydów jako ich kraj ojczysty, kolebka cywilizacji jaką własnoręcznie , a także przy pomocy Jahwe, stworzyli.(dlatego nic się tam nie dzieje co by mogło do zniszczenia zabytków doprowadzić) Gwiazdy Heksagramu domalowuje się do egipskich fresków, a z Tutmosisa zrobiono już!!!! Mojżesza.A dlatego , że…Mosis – końcówka słowa to nie inaczej a Moses czyli Mojżesz.Ba! Nawet Echnaton wyznający jedno Słońce- Atona, został odczytany jako wyznawca jednego boga , albo raczej Boga , Boga Żydów.Czyli nie ma jak to czas, wraz z upływem którego świat zmienia swoje oblicze według woli tych, którzy mają władzę absolutną w ręku.
  Einstein , ach, to ten rozczochrany z jęzorem wywalonym do pasa? A myślałam ,że jest to klown z cyrku. Jest żywym dowodem na to, kto zrobił sobie wojenkę przeciwko Słowianom.Austriacki Żyd, złodziej Swastyki i nie tylko, dostał rozkaz od władz, żeby „geniusza” odtransportować bezpiecznie poza granice wojennej rzezi. No, i? Podkarmiony wiedzą Minkowskiego , żydowski „geniusz” ląduje bezpiecznie w Hameryce i ..kradnie cudze pomysły, a zwłaszcza ten od J.H. Poincare’a. ONI mają złodziejstwo, oszustwo we krwi i nic tego nie zmieni. No właśnie, wszystko jest postawione przed Albertem na baczność, i nic nie ma prawa się wychylić od pionu , na czele z czymś, co może poruszać się szybciej od światła. O! I mamy wizję postępu w stylu Epimeteusza. Nie tylko Słowianom, ale całemu światu zagraża ta nacja.
  Żydzi realizują krok po kroku, jak taran, swoje wymysły dotyczące objęcia całego świata w posiadanie.Ich Jahwe już dawno zdechł, ktokolwiek by to był, albo jeśli w ogóle był, ale mimo to dbają o to, by cały świat czcił tylko jego, i uznawał go za stwórcę CAŁEGO WSZECHŚWIATA, władcę nieskończenie miłosiernego i sprawiedliwego czekającego na nas nawet po śmierci. Tak, że nawet zaświaty do nich należą…. Misjonarze szerzenia słowa „Pana” usilnie starają się nam wmówić, że Ziemia jest płaska, liczy sobie tylko około 6 000 lat, i stanowi centrum Układu Słonecznego.Wszechświat to tylko kopuła z gwiazdami – światłami zapalonymi przez Jahwe.
  Świat, znalazł się w potrzasku i robi wrażenie bezradnego!
  Słowianie, to nie jest samotna wyspa na oceanie. Patrząc na stare mapy widać ile państw wraz z nazwami rozpłynęło się gdzieś na arenie ciągłych przemian.Tego procesu nie da się zatrzymać.
  Nie możemy zatem nie zwracać uwagi na to co się wokół nas wyprawia, zwłaszcza, że jest to broń wymierzona w nas.
  Ps. bardzo podobały mi się pewne słowa użyte w filmie o Wikingach – Outlander. Wreszcie!
  Wierzę , że stanie się coś, co potop powstrzyma. Yin-Yang – wspaniale nam wszystko tłumaczy.
  Słowianie, w Was też nadzieję pokładam, jako Słowianka.

  Kochana Scytko,

  także martwię się o Egipt i jego zabytki z przeszłości. I to z kilku powodów. Zgodnie z żydo-biblią psychopata pan buk Jahwe obiecał Abramowi/Abrahamowi, sutenerowi własnej żonki, ziemie od „rzeki egipskiej po Eufrat. A więc od Nilu. A tam stoją piramidy.
  Ponadto (tu pluję sobie zresztą w brodę, bom sam im to podpowiedział) czekam tylko na dzień, gdy Żydzi wystąpią do władz Egiptu o „odszkodowania” za ich wyssaną w żydo-biblii „egipską niewolę”. Władzom Egiptu podpowiadam – niech powołają się na tę samą żydo-biblię i przypomną Żydom, że już wtedy złupili Egipt:

  “Synowie Izraela uczynili według tego, jak im nakazał Mojżesz, i wypożyczali od Egipcjan przedmioty srebrne i złote oraz szaty. Pan wzbudził życzliwość Egipcjan dla Izraelitów, i pożyczyli im. I w ten sposób [Izraelici] złupili Egipcjan.”

  Wj 12, 35-36

  To rzeczywiście nienażarta „rasa”. Tę zresztą cechę żywcem przejęli od nich ich „młodsi bracia w wierze” – kościół kat.

  opolczyk

  Polubienie

 8. Szanowny Opolczyku, Pana odpowiedź, jest jak zawsze, bardzo budująca.
  Mam w książce egipski fresk, podpisany „Przybycie Żydów do Egiptu.” i dopisane jest – widać ich charakterystyczne profile.
  Pytanie, gdzie oni nie cierpieli „niewoli”, biedactwa? Wielkie skarby i pałace króla Salomona, wielki król Dawid,.to znaczy, że Żydzi mieli jakieś dostatnie państwo, zatem, dlaczego włóczyli się po świecie, płacząc, że są bezdomni? I włazili do innych państw siejąc w nich spustoszenie?
  Nie wiem, jak wytłumaczyć fakt, że dzieje się tak, jak napisano w biblii w sprawie niewolenia innych państw.
  1- czy pisał to jakiś jasnowidz,?
  2- czy wzięli sobie te teksty do serca(?!) i uparcie , krok, po kroku je realizują, bo tak im się one podobają.
  Na koniec , jak nas widzą ci wierzący – cyt:
  ..”Wierni jakim bogom ? Istnieje tylko jeden Bóg Ojciec Stwórca.”
  „…aż mi ciebie żal. Wierze w Boga Ojca Stwórce i Jego Syna Isusa Chrystusa. Prawdę mówił o was Chrystus że jesteście plemię żmijowe a waszym ojcem jest diabeł.”
  „…jesteście nową falą neopogaństwa. Nie wszyscy dadzą się na to nabrać. Nie wiem co jest gorsze szatańskie krk czy powrót do pogaństwa starosłowiańskich wierzeń w swarożka kołowrotka. Jak to mówią z deszczu pod rynne. Heh”
  Plemię żmijowe, dla nich, to my, Słowianie.
  Życzę Panu miłego wieczoru.

  Polubienie

  • Droga Scytko,

   także życzą miłego wieczoru, ale teraz do rzeczy…

   1) Z tym żydowskim państwem Salomona i Dawida to oczywiste oszustwo. Nawet uczciwi żydowscy naukowcy to przyznają:

   „Archeolodzy podważają same podstawy Biblii. Pan Bóg nie przekazał Mojżeszowi Dekalogu, naród Izraela nigdy nie był w egipskiej niewoli, mury Jerycha nie rozpadły się na dźwięk trąb, bo Jerycho było miastem nieobwarowanym, pierwsza monoteistyczna religia nie ma swoich korzeni na Górze Synaj, a wielkie królestwa Dawida i Salomona to legenda dostosowana do potrzeb teologii.”

   https://opolczykpl.wordpress.com/2013/12/29/biblia-zydowska-ksiega-zbrodni-wyssana-z-palca/

   Tak naprawdę w starożytności nigdy nie istniało silne i wolne państwo żydowskie, bo spod jednej zależności wpadali w kolejną. I to nauczyło ich oszukiwać, kłamać, kraść, naciągać, wyłudzać…

   2) Owe „proroctwo” z żydobiblii, że zniewolą inne państwa i narody to oczywiście wymysł. Niemniej judaiści nauczyli się na przestrzeni 2,5 tys lat tak manipulowaś naiwnymi gojami, tak ich oszukiwać i wciskać się w łaski ich elit, że w końcu przejęli nad gojami kontrolę. W Europie pomogło im w tym przede wszystkim krystowierstwo – katolactwo walczyło z protestantami – a pejsy obu stronom dawali kredyty i ich potęga finansowa rosła. Durni krystowiercy, zajadle walcząc ze sobą nawet nie zauważyli, gdy pejsaci założyli im finansowe kajdany. I stąd ich potąga.

   3) Domniemany „zbawiciel”, pan buk Joszue, dziećmi diabła nazwał pobratymców, ale tylko tych, którzy w jego nawijanie nie za bardzo wierzyli. W sumie przecież w innym miejscu powiedział, że tylko do nich został posłany („Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela”. Mt 15, 24). Gdyby pejsi byli dziećmi diabła, tak samo i on byłby jego dzieckiem, bo też był obrzezany jak reszta.

   4) Natomiast określenie plemię żmijowe, a raczej ród żmijowy, jak najbardziej do Słowian pasuje. Tylko że nazwa nie pochodzi od jadowitych” „złych” żmiji a od Żmija, przychylnego ludziom.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBmij

   I stąd Mstek w piosence o upadku Arkony śpiewa:

   (…)
   Waldemarze z krzyża zdjęty psie,
   Przelewałeś tam niewinną krew,
   Twych potomków zeżre skaza, Twój morderczy ród,
   Byś nie czynił światu więcej żadnych szkód!

   Gromem Cię dosięgnie Bogów gniew,
   Gromem Cię ubije rudy psie,
   Boś na Ród Żmijowy rękę swoją podnieść śmiał,
   Boś rycerzy na Lechicki wysłał kraj…

   5) No i tylko ślepiec zaczadzony żydo-biblią, sparaliżowany strachem przed fikcyjnym piekłem nie dostrzeże, że Swarożyc i kołowrót to brak straszenia piekłem, brak żebrania na kolanach o miłosierdzie i zbawienie, to afirmacja życia a nie kult katowskiego narzędzia. I obrzezango „zbawiciela”, zbawiającego z rozumu, nakazującego wyłupywanie sobie oczu i obcinanie rąk, by nie pójść do „piekła”.

   Pozdrawiam serdecznie i gorąco ściskam (żona akurat nie patrzy).

   Polubienie

 9. Piękna piosenka, dziękuję , Opolczyku,
  Ha,ha! Nie raz stawiano mnie pod murem, ale szaty są otwarte, można patrzeć do woli. Pozostanę jednak przy staropolskiej uprzejmości życząc wszystkim, bez wyjątku, dobrego dnia w blasku Swarożyca, bo jest akurat godzina 12:13.
  Nazwa „żmijowe”niefortunną jest. Wątpię, żeby Jozue , człowiek niespełna rozumu, znał wszystkich słowiańskich bogów. Ten, akurat, jest najmniej znany.Jeśli „bóg” to powiedział, miał na myśli tę jadowitą gadzinę.(on, jak sądzę , nic nie powiedział. Za niego mówili inni i to znacznie później, kiedy go już zjedli, a mówili językiem zaczerpniętym z mowy innych.) Moim Panem jest Enlil, Pan Wiatru, król Marsa, a po jego zniszczeniu pan miasta- państwa, Nippur. To bardzo stare dzieje…. to kolebka, między innymi, Słowian.
  Odnośnie piosenki – nie wiem, o co chodzi z tym Waldemarem.
  I jeszcze to : Dwa rosyjskie seriale na tele5 aż ociekają miłością i uniżonością do Boga i jego syna. Nie ma gdzie się skryć przed tą ulewą ze szklanego ekranu! Nazywanie tego dżumą, to jeszcze za mało.
  Scytka-Amazonka siedmiu siódemek

  —-

  Waldemar był duńskim królem, którego wojska pod dowództwem biskupa duszpastucha Absalona najechały Rugię i po czterotygodniowym oblężeniu zdobyły i spaliły wraz ze świątynią Arkonę. To jego Mstek nazwał rudym psem, choć psy na takie porównanie nie zasługują.

  opolczyk

  Polubienie

 10. „oblaci zamierzają zorganizować imprezę w sercu Świętokrzyskiego Parku Narodowego, w której udział weźmie około…120 000 osób”

  trzeba być skończonym ignorantem żeby wpaść na taki pomysł…
  Andrzej, w takich chwilach wcale nie dziwi mnie, że czasami przeklinasz.
  Bóg im podsuwa tak wynaturzone pomysły? [retorycznie] Po wyznawcach poznasz bóstwo…

  Mirek

  Mirek,

  na szczęście zmiękła im rura…
  https://opolczykpl.wordpress.com/2019/07/24/oblaci-wycofuja-sie-z-organizacji-masowej-pielgrzymki/

  opolczyk

  Polubienie

  • Andrzej,

   w każdym razie to krystowiercy tego chcieli (a oblatom się nie dziwię, nie mają teraz pełni władzy, więc muszą kalkulować). Rachunek zaś jest prosty, jeśli krystowiercy nie szanują „Stworzenia” to i pośrednio nie szanują jego „Stwórcy”. Dlaczego np. krystowiercy nie wpłyną ostrzej na światowych liderów-krystowierców czy innych? Przecież „Stwórca” jest na masową skalę obrażany i nie szanowany przez samych krystowierców (i nie tylko) ponieważ „Stworzenie” jest bez litości gnębione a oni przyzwalają na to i sami także to robią. To już jakoś ich uczuć religijnych nie obraża. Martwe drzewo szanują i czczą, tak jak pisałeś.

   Mirek

   Polubienie

 11. „Życiodajny dwutlenek węgla (CO2) a wymysły mafii klimatycznej…”

  Andrzej, to już są rzeczywiście jakieś jaja:

  „Autorzy nowego badania są zdania, że istnieje trzeci, bardziej kontrowersyjny, ale być może skuteczniejszy sposób. Należy usunąć z atmosfery metan, który choć występuje tam w dużo mniejszych ilościach niż CO2, jest 84 razy silniejszym od niego gazem cieplarnianym”
  Za: http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news,77241,naukowcy-
  chca-walczyc-z-ociepleniem-pompujac-do-atmosfery-dwutlenek-wegla

  Mirek,

  no i sam widzisz jacy to są ci usraelscy „naókofcy” – to straszą nas dwutlenkiem węgla, to chcą nim nas „ratować”.
  A sprawa jest prosta – nie ma żadnej klimatycznej katastrofy. Nie grozi nam ugotowanie Ziemi. Coraz więcej poważnych naukowców dzięki internetowi nagłaśnia oszustwo mafii klimatycznej w związku z CO2. To teraz chcą zwalić winę na metan.
  Ale nie zapominaj o tym, że w czasach przedindustrialnych bagna, trzęsawiska i mokradła pokrywały duże połacie Europy, Ameryki i Azji i wydzielały produkowany przez nie metan w dużych ilościach. I też Ziemia się od niego nie ugotowała.
  To dalsze straszenie nas globalną klimatyczną katastofą, która jest wymysłem mającym przekonać opinię publiczną do konieczności powołania światowego rządu. O to idzie ta cała gra. Nie dajmy się ani ogłupić, ani zastraszyć klimatyczną zagładą.

  opolczyk

  Polubienie

 12. „Powstanie warszawskie – manowce patriotyzmu?”

  Nie uważam naszych decydentów za kryształowych i bez skazy, ale moje osobiste podejście jest takie, że nie będę tego robił w taki sposób, żeby iść na rękę tym rzeczywistym kanaliom, bydlakom i bandytom, którzy nas Polaków wtedy osaczyli – to są główni winni. Niemcy chcieli nas praktycznie zniszczyć, tzw. Zachód sprzedać, ZSRR przerobić na jakiś sowieciarzy, bo przecież nie na pogańskich Słowian Polskich. Robią z nas faszystów, antysemitów, szaleńców – na Peruna! Z ofiar! Ja nie będę przykładał do tego ręki.

  Mirek

  Polubienie

  • Mirek,

   kto jak nie nasi decydenci powinni troszczyć się o los Polaków, także podczas wojny?
   To że dookoła Polski byli zbrodniarze, nie jest wytłumaczeniem ani alibi dla postępowania rządu londyńskiego i dowództwa AK wobec ludności Warszawy. Ich obowiązkiem była troska o to, aby zginęło możliwie najmniej Polaków. I tego obowiązku nie dopełnili, a wręcz odwrotnie – lekceważąco potraktowali życie setek tysięcy obywateli.

   Polubienie

   • Andrzej,

    moja wypowiedź nie miała na celu dawać im alibi, ja po prostu nie chcę takiej sytuacji, żeby rzeczywiści sprawcy na tym korzystali w jakikolwiek sposób i jeszcze robili sobie szyderstwo, że przecież sami Polacy potwierdzają to, że sami są sobie winni. Dlaczego antypolskie typy mają zawsze korzystać, jaka by sytuacja nie była i robić z nas jeszcze idiotów.

    Mirek

    Polubienie

 13. W Polsce mamy wypaczone podejście do patriotyzmu-jego miarą jest stosunek strat własnych do strat nieprzyjaciela.Im jest on większy,tym bardziej jest celebrowane dane wydarzenie. O Powstaniu Wielkopolskim,które przy niewielkich stratach własnych przyniosło wymierne korzyści nie tylko Wielkopolsce,ale całemu krajowi,przeciętny Polak spoza Poznańskiego niewiele wie. Powstanie Warszawskie,w którym zginęło ok 200 tys.ludzi bez jakiejkolwiek korzyści strategicznej jest obtrąbione jak największy sukces. A o patriotyźmie ludzi,którzy po wojnie odgruzowali,odbudowali Warszawę (i inne miasta także),którzy całe noce siedzieli w fabrykach,żeby uruchomić maszyny, o tych,którzy nie patrząc na swój czas,zdrowie i zarobki odbudowali Polskę ze zniszczeń wojennych całkowicie się zapomina.

  Misza,

  w całości zgadzam się z tym co napisałeś…

  opolczyk

  Polubienie

 14. „Turbolechia – rzygowiny UB-eckie czy katolickie – kościelno-kronikarskie…”

  Brawo Andrzej!

  Dokładnie, Michalkiewicz, Braun i Patlewicz analogicznie powinni więc mówić, czy pisać: „kościelne rzygowiny”.

  Mirek

  Mirek,

  niestety Michalkiewicz, Braun , Patlewicz i reszta tej katolickiej ferajny propagandowej prędzej odgryzą sobie języki, niż przyznają, że turbolechia to kościelne rzygowiny…

  Sława!

  opolczyk

  Polubienie

  • Andrzej,
   ano tak, od żydostwa (Żydów, żydów, Izraelitów) przecież przyjęli religijne koncepcje to nie wypada im pluć do swojego gniazda. Oj piec juedo-krystowierców musi to, że nie udało im się ukryć swojej zbrodniczego postępowania wobec pogańskich Słowian.

   Sława!

   Mirek

   Polubienie

 15. Dziękuję Andrzej,

  Wystawa w Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie o Słowianach Połabskich…

  „Ciekawe, czy jest o tym informacja na choćby jednej z tablic na owej wystawie…”

  To by była wtedy taka wystawa marzeń… Na pewno nie wyjdzie to od tych, którzy plotą o „wielkości” cywilizacji zachodnioeuropejskiego krześcijaństwa. Ale jestem przekonany, że w swoim czasie to nastąpi.
  Na szczęście obecnie Ty, czy inni Słowianie oraz sympatycy Słowiańszczyzny o tym informują i dzięki temu oraz szukaniu prawdy przez niektórych, ludzie wiedzą jak jest. A kto myśli i czyta o historii to też może to zobaczyć.
  Szkoda, że nie pozostało to w łonie żydostwa, gdzie się pojawiło, i przeklęty to dzień, kiedy zaczęli rozpropagowywać to na zewnątrz.

  Mirek

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s