Słowiański zew

.

Moja ulubiona pieśń – apel, zew, alert, pobudka!

Od czasu do czasu koniecznie należy ją posłuchać.

.

.

Słowiańszczyzna budzi się z mrocznego, długiego, koszmarnego snu pełnego „rzymskich szubienic” i obcych idoli jahwizmu znad Jordanu.

opolczyk

.

Reklamy

349 komentarzy do “Słowiański zew

 1. mnie się podoba.a pytanie do Was czy najpierw zaczęliście czytać i szukać czy może najpierw coś poczuliście,że coś nie jest tak?że żyjemy w „systemie” , który nam narzucono,że drzemie w nas jakaś siła,chęć wyzwolenia się z pod okupacji watykańskiego krzyża?mi coś nie pasowało od dziecka,zamiast do kościoła uciekałem do lasu i tam nabierałem sił oraz energii,właśnie w tedy będąc dzieciakiem,biegając po lasach i łąkach zaczęły mi w głowie kiełkować myśli że coś jest nie tak z tą wiarą i filozofią która obecnie przyjęta jest jako wyznacznik w kulturze polakatolickiej a nie polskiej,mineło sporo czasu kiedy zaczałem szukac czytać,rozmawiać,ale wszystko zaczęło się we mnie kiedy byłem dzieciakiem…pozdrawiam serdecznie

  Ja najpierw chciałem być „misjonarzem”. Potem też zwiewałem do lasu.
  Do świadomego pogaństwa obudziło mnie jedno zdanie znalezione w internecie: A pod słowiańskim dębem w bezimiennej mogile spoczywa zapomniany Swarożyc”
  Na razie znikam – odezwę się w nocy.
  opolczyk

  Polubienie

  • Ja właśnie miałam podobnie. Miałam wrażenie że coś tu nie pasuje i odkąd pamiętam wątpiłam w boga chrześcijańskiego. Nie cierpiałam chodzić do kościoła mnie ciągnęło na łąki, nad rzeki, lasy. Kochałam ( i nadal tak jest) te historie, Bogów i wiarę. A nadal jestem dzieckiem.

   Polubione przez 2 ludzi

  • Ja miałam różne etapy,chodziłam do kościoła,wydawało mi się,że tak jest okej. Jednocześnie od dzieciaka lubię dużo chodzić,spędzać czas na łonie natury,ciągnęło mnie też od małego do rzeczy „magicznych”,interesowały mnie zagadnienia z medycyny naturalnej itp. Jakiś czas temu zaczęłam się interesować moimi korzeniami,czytać.Ponieważ miałam mały problem z tym,że mam po części niemieckie korzenie,szukałam wszelkich informacji,które dałyby mi nikłą nadzieję,że moja słowiańska natura nie została przez to aż tak zachwiana 😉 Jednocześnie zaczęłam więcej myśleć nad całą ta sprawą z wiarą,kościołem,do którego czułam coraz większą niechęć…Tak znalazłam sporą ilość blogów słowiańskich,stron i im dłużej to czytałam,tym bardziej mnie to wciągało i tym większą dumę czułam,że jestem częścią tego słowiańskiego świata. To po części też pozwoliło mi na poukładanie w głowie pewnych faktów,dlaczego interesowały mnie te a nie inne zagadnienia,dlaczego zaczęłam się buntować przeciwko kościołowi (chociaż nadal jestem zdania,że nie wszyscy kościelni są be ;p są wśród nich szczerzy,wartościowi ludzie,jak np proboszcz u mnie w kościele). Może gdyby ludzie wrócili do korzeni,zaczęli dbać o otaczający ich świat,który tyle nam daje,szukaliby harmonii i spokoju w środowisku naturalnym,które jest nam tak bliskie,to świat wyglądałby inaczej. A tak mamy cudzą wiarę,która jest niby taka dobra,a zamiast połączyć ludzi,jeszcze bardziej ich podzieliła. Zaczęły się prześladowania,zabijanie w imię dziwnych,źle interpretowanych wartości. Ludzie często wstydzą się też tego,że mogliby wrócić do starej wiary,bo co powie rodzina,przeklną mnie,ktoś mnie weźmie za wariata itp. Ale może warto? Wrócić do korzeni i poczuć,że w końcu jesteśmy na właściwym miejscu,a nie na miejscu,w które ktoś wcisnął nas siłą. Ale się rozpisałam,poranna wena 😉 Pozdrawiam i miłego dnia 😉

   Polubione przez 1 osoba

   • Bycie Słowianinem to coś pięknego (czytam różne artykuły, historyczne ciekawostki), na wschodzie (Białoruś, Rosja) bardziej widać świadomość społeczeństwa do dawnych wierzeń. Szkoda, że Polacy bardziej czują przynależność do chrześcijaństwa niż do swoich prawdziwych korzeni. Ja jestem chrześcijaninem ale mam świadomość, że bardziej ciągnie mnie do przyrody niż do kościoła 😉

    Z tego co piszesz widać, że jesteś blisko zerwania się z łańcucha „wiary”. Zrób to. Wystarczy sobie uświadomić, że tzw. „pismo święte” łącznie z jewangeliami to żydowskie brednie i bzdury. Nie ma „Jahwe”, biblijnego „boga ojca”, „chrystusa”, „zbawiciela” i „zbawienia”. „Nauki kościoła” i „prawdy wiary” to takie same brednie i bzdury. To łańcuchy krępujące rozum i zniewalające Ducha. Zerwij je. Zobaczysz, jakie to piękne uczucie być duchowo wolnym człowiekiem. I wtedy wystarczy powrócić do słowiańskiej tożsamości, aby być sobą.
    opolczyk

    Polubienie

    • To nie są brednie i bzdury. Pod płaszczykiem tych bzdur i bredni, funkcjonuje zupełnie realna „możliwość”, siła, lub moc, która ma wpływ na ludzi. Nie da się wierzyć w Pinokia, drewnianego chłopczyka, bo każdy wie, że to drewniany chłopczyk. Tu jest inaczej.
     Tym wszystkim „kręci” potężna magia, poprzez ludzi z tą magią obeznanych. Poza naszym światem, funkcjonuje lub funkcjonują inne, w których panuje podobna lub większa walka o wszystko.
     To nie są brednie i bzdury. Ale to, nie wadzi temu, by przestać w to wierzyć, czyli robić z siebie durnia, wariata czy innego pajaca. Odrzucenie wiary, to nie to samo co zamknięcie się na wiedzę o tym. Dobrze jest wiedzieć, kim jest wróg i skąd przybywa.
     Nie negował bym tak pochopnie istnienia chrystusa, bez względu na to, za kogo się go uznaje.
     Taka całkowita negacja, sugeruje o niekompletnej wiedzy negującego. Nic w tym złego, jeśli przyjmie się do wiadomości, że to, czego się nie chce i nie życzy sobie by było, jednak jest.


     A jednak jest to stek bredni i bzdur.

     https://opolczykpl.wordpress.com/2013/12/29/biblia-zydowska-ksiega-zbrodni-wyssana-z-palca/
     https://opolczykpl.wordpress.com/2016/01/06/chrzescijanstwo-zydowski-matrix-czyli-szopka-do-kwadratu/

     Fundamentem krystowierstwa, jego „siłą i mocą mającą wpływ na ludzi” jest zwykły strach – strach przed „karą boską”, „gniewem bożym” i „wiekuistym potępieniem” czyli wyssanym z palca „piekłem”. I nadzieja na żydowskie wyssane z palca „niebo”. Nawet Pinokio jest bardziej realny od „sądu ostatecznego” i „nieba” lub „piekła”. I od bajek o galilejskim „zbawicielu”. W żydochrześcijaństwie nie ma żadnej „magii” tylko ślepa wiara w żydowskie „prawdy objawione” i bzdurną „naukę kościoła”. Oraz w infantylne idiotyczne dogmaty.

     Co do „odrzucenia wiary” – wiara zaczyna się tam, gdzie kończy się rozum, wiedza i rozsądek. Ich wrogiem jest ślepe dogmatolubstwo, na dodatek żydogenne, czyniące z ludzi duchowych Żydów

     Nie neguję istnienia galilejskiego włóczykija Joszue/Jezusa. Tyle że był on takim chrystusem jak ja jestem reptylianinem. I nie jest to całkowita negacja a wiedza i rozsądek.
     https://opolczykpl.wordpress.com/2012/03/03/historia-naturalna-religii-monoteistycznych/

     Jeśli chcesz misjonować i przekonywać tu kogokolwiek do chrystusa i żydo-chrześcijaństwa to pomyliłeś adresy.
     opolczyk

     Polubienie

     • Napisałem: „chrystusa, bez względu na to, za kogo się go uznaje”. Celowo, by dać do myślenia.
      Nie pisałem kim jest. Sam to piszesz. I z tym się nie zgadzam, bo nie wiesz o kim piszesz. Tzn. wiesz, bo sam to sobie określiłeś.
      Zaznaczam: nie piszę o Jezusie.
      „Fundament krystowierstwa,” – w tym masz rację, ale to sprawa wtórna. Z tego widać, że nie otarłeś się o „wyżyny”. To co opisujesz dotyczy najsłabszych, których jest najwięcej.
      Piszę o mocy, magii, która jest i która działa.
      Nie piszę o strachu i lingwistycznych kocopołach, sprzedawanych wiernym, podczas kościelnych spotkań.

      Termin „chrystus”, choć pochodzi z greckiego, jest żydzizmem i narobił tyle zła, zamieszania i zamętu, że ja go wykreśliłem ze swojego słownictwa. Jeśli nie piszesz o Joszue/Jezusie, to po co używasz tego żydogennego terminu, który w antykulturze zachodu kojarzy się milionom wyłącznie z tamtym galilejskim włóczykijem wykreowanym przez oszustów na „chrystusa”.

      Mnie daje do myślenia, dlaczego ludzie tak bezmyślnie używają tego podstępnego żydogennero terminu i jeszcze są przekonani, że są na „wyżynach”. Czy nie można zastąpić go terminem nieżydowskim? A nie ględzić o „chrystusie, bez względu na to za kogo się go uznaje”. Ja go za nic nie uznaję, bo jest bzdurnym wymysłem żydowskim. I od niego należy uwolnić umysł. Bo inaczej nigdy nie wzniesiesz się na „wyżyny”.
      A magia z „chrystusem” nie ma nic wspólnego. A wręcz przeciwnie – chrystusizm zabija w człowieku duchowość i „paranormalne” moce. Jest odpowiedzialny za otępienie któremu towarzyszy pseudooświeceniowe samozadowolenie i mitomańskie poczucie wyższości. Ktoś kto ględzi o „chrystusie” ma zniewolony umysł!
      opolczyk

      Polubienie

      • cyt.”po co używasz tego żydogennego terminu, który w antykulturze zachodu kojarzy się milionom wyłącznie z tamtym galilejskim włóczykijem wykreowanym przez oszustów na „chrystusa”.”

       Problem w tym, że się jednakowo kojarzy milionom i dla milionów znaczy to samo.

       Są tacy, i nie są to wierni kościoła, którzy na początku magicznych inwokacji, wzywają chrystusa.
       Można by dociekać, kim on jest dla nich ? Bo na pewno nie tym kimś, który się kojarzy milionom.

       Masz rację w tym, co piszesz w swoich tekstach. Z tym nie dyskutuję. Pełna logika i sens.
       Dodaję jedynie pewien niuans, niekoniecznie od razu prosty do zweryfikowania. Nie dziwi więc twoja reakcja i argumenty.
       Pisząc „wyżyny”, mam na uwadze to, co jest ponad powszechną, kościelną retoryką, ogólnie znaną i kojarzącą się wszystkim jednakowo, i w ogóle poza powszechną religią.
       Są słowa, które mimo powszechnego skojarzenia, mogą i znaczą co innego. Taki cwany myk.

       cyt.”A magia z „chrystusem” nie ma nic wspólnego. A wręcz przeciwnie – chrystusizm zabija w człowieku duchowość i „paranormalne” moce.”

       Ano właśnie ma wspólnego, bo robi to, co napisałeś :”zabija w człowieku duchowość i „paranormalne” moce.”
       Dysonans polega na tym, że uznając „chrystusizm” za pusty wymysł, rozgraniczasz go od magii, którą postrzegasz jako coś oddzielnego i dobrego zarazem.
       Dla osób obeznanych z paranormalnymi mocami, chrystus nie oznacza tego samego, co się kojarzy milionom kościelnych wiernych a i nawet, ich antagonistom.


       Piszesz:

       „Są tacy, i nie są to wierni kościoła, którzy na początku magicznych inwokacji, wzywają chrystusa.”

       Wiem o tym i szkoda mi ich. Wzywają wymysł oszustów – autorów żydowskiej mitologii biblijnej.

       „Można by dociekać, kim on jest dla nich ? Bo na pewno nie tym kimś, który się kojarzy milionom.”

       Nie zaprzątam tym sobie głowy. Dla mnie inwokacje do jakiegokolwiek „chrystusa” są dowodem na głupotę wzywających go. I na to, że i ich świadomość manipulowana jest żydowską mitologią i propagandą.

       „Są słowa, które mimo powszechnego skojarzenia, mogą i znaczą co innego. Taki cwany myk.”

       Nie taki cwany! Dla mnie to po prostu pułapka. Prototypowy „chrystus” to posłaniec żydowskiego demona zbrodni Jahwe. Jeśli ktoś w tym słowie szuka innego znaczenia to oszukuje sam siebie. A gadając o chrystusie utrwala zżydzenie mentalności i kultury swojego otoczenia

       „Dla osób obeznanych z paranormalnymi mocami, chrystus nie oznacza tego samego, co się kojarzy milionom kościelnych wiernych a i nawet, ich antagonistom.”

       Mnie kojarzy się wyłącznie z żydowskimi wymysłami i rasistowską ideologią „narodu wybranego”. Obojętnie czy staro-, czy nowotestamentowego.

       opolczyk

       Polubienie

      • „Są tacy, i nie są to wierni kościoła, którzy na początku magicznych inwokacji, wzywają chrystusa.”
       Piszesz:
       cyt. „Wiem o tym i szkoda mi ich. Wzywają wymysł oszustów – autorów żydowskiej mitologii biblijnej.”

       Wytłumacz kogo szkoda ? Magów-okultystów ?
       🙂

       Piszesz:
       „Nie taki cwany! Dla mnie to po prostu pułapka. Prototypowy „chrystus” to posłaniec żydowskiego demona zbrodni Jahwe. Jeśli ktoś w tym słowie szuka innego znaczenia to oszukuje sam siebie. A gadając o chrystusie utrwala zżydzenie mentalności i kultury swojego otoczenia”
       (…)
       „Mnie kojarzy się wyłącznie z żydowskimi wymysłami i rasistowską ideologią „narodu wybranego”. Obojętnie czy staro-, czy nowotestamentowego.”

       Wytłumacz, w kogo wierzą żydzi ?

       Wytłumacz kogo szkoda ? Magów-okultystów ?”

       W środowisku okultystów aż roi się od nawiedzonych oszołomów, celebrytów, którzy obnoszą się jak pawie ze swoją domniemaną „tajemną wiedzą” i „magicznymi mocami”. Człowiek rzeczywiście uduchowiony, mający wgląd w rzeczywistość niematerialną, nigdy z siebie takiego nadętego bufona nie robi.

       „Wytłumacz, w kogo wierzą żydzi ?”

       Którzy żydzi? Ci religijni, wyznawcy judaizmu, wierzą w pustynnego psychopatę Jahwe. Który ich rzekomo wybrał spośród wszystkich innych narodów. Banksterzy i kupcy wierzą w pierwszej kolejności w Mammona. Syjoniści wierzą w „wielki Izrael”. A przeciętny Żyd po prostu chce normalnie żyć i nie ma czasu na religijne pierdoły.

       opolczyk

       Polubienie

  • od zawsze czułam ,że coś jest nie tak ,jak miałam 12 lat wyszłam z kościoła i nigdy już tam nie wróciłam ,później zaczęłam zgłębiać historię dużo czytać i szukać i okazało się ,że katolicyzm nie jest naszą wiarą to coś co nam brutalnie narzucono paląc i mordując naszych przodków na stosach. Zawsze też ciągnęło mnie do lasów jest w nich coś takiego magicznego co przyciąga

   Polubienie

   • Kosciół nigdy mnie do końca nie opętał.Nie lubiłam tam chodzić, ale …chodziłam…bo to był ślepy obowiązek.Pewniego dnia, zmęczona powiedziałam – w żadnego Żyda nie wierzę.- i tak się skoczyła owa przygoda z chrześcijańską sektą, bardzo krwawą sektą. Lasy , stepy i konie…przestrzeń…wolność i odkrycie praojczyzny, Scytii. Stamtąd się wywodzę.Sława Słowianom , dzieciom Swarożyca.

    Polubienie

 2. kiedy ja chodziłem po łąkach i lasach jako 13-14 latek ,główkując co jest nie tak a jednosześnie upajając się siłą natury, internet był raczej nieosiągalny,była to połowa lat 90tych,dzisiaj dalej chodze po lasach kiedy tylko mam na to czas,na szczęście mieszkam w lesie więc problemu wielkiego nie ma;).a teraz dzieki netowi mogę nawiązać znajomości i podzielić się odczuciami duchowymi ,chociażby na tym portalu;).

  Polubione przez 1 osoba

  • No to więcej nas było, gdzięś w 4klasie zaczęło nudzić mnie to zaczęło niezmiernie, a jak jeszcze na lekcji religii dostałem po uszach za byle czy za nic to zobaczyłem taką samą komunę jak wokół i przestałem chodzić, można było sobie darować kiedy w kościele były.

   Polubienie

 3. A mi sie nie podobaja te znaki swastyki ktore pojawiaja sie w zwiazku ze Slowianszczyzna. Swastyka w swiadomosci istnieje jako znak Hitlera wiec niech juz tak zostanie. Przestancie eksponowac te swastyke bo jeszcze pomysle ze chcecie Slowianom przypiac latke hitleryzmu.

  Z bogów też mamy zrezygnować, bo kojarzą się z katolicyzmem?
  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

   • załączam część wiersza odnośnie tematu;)

    „Symbol nazistów,to krzyż połamany
    na czerwonym tle,w białe kolo schowany.
    Moim znakiem,jest zwykła swarzyca,
    To symbol słońca,szczęścia i życia.
    Zatem ci co wiedzy,na temat nie mają,
    Niech lepiej zamilkną i się nie wypowiadają”

    Perunchmura:
    Bardzo mądry wiersz.
    Nic dodać, nic ująć.
    opolczyk

    Polubione przez 1 osoba

  • Napisałeś to tak,jakby Słowianie zagarnęli sobie swastykę,bo to fajne. Chodzi właśnie o to,żeby przestała kojarzyć się z tym nazistowskim fagasem,dlatego trzeba pokazywać jej prawdziwe znaczenie,przesłanie. To nasz znak i trzeba go bronić. W Azji swastyka dalej ma swoje pierwotne znaczenie. Dlaczego tysiące lat naszej kultury,tradycji mają zostać zachwiane,zniszczone przez kilka lat wojny i przez chore ambicje jakiegoś świra? Jakby jakiś kretyn zagarnął sobie i splamił nasze godło,to też oddałbyś je walkoverem? Walczyłbyś o nie (mam nadzieję),bo jest nasze. I robił wszystko,żeby przywrócić mu znaczenie z czasów jego świetności. Równie dobrze można by tak samo napisać o krzyżu. Eksponują go wszędzie, a kojarzy się z mordami,prześladowaniami,paleniem na stosach niewinnych ludzi z byle powodu. Przestańcie eksponować ten krzyż,bo pomyślę,że chcecie wierzącym przypiąć łatkę średniowiecznych fanatyków i prześladowców.

   Polubienie

   • Hitler, żyd, specjalnie sporfanował święty znak ognia, Słowian, aby nigdy nie ośmielili się nim sygnować! Przecież swastyka wzbudza dziś nienawiść i oburzenie.Przez tyle wieków istniała w herbach i wierzeniach , i nagle ją odrzucono. Jak dalekosiężne były plany Żydoameryki w stosunku do znienawidzonych Słowian!

    Polubienie

 4. Co z tego że w świadomości większośći osób swastyka jest symbolem nazizmu?
  Co mnie obchodzi z czym się kojarzy swastyka jakimś nieukom?

  Krzyż mi się kojarzy z inkwizycją,powinni go zakazać.

  Polubione przez 1 osoba

 5. W tradycji Bön symbol YungDrung jest lewoskrętny, zwrócony w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Został on zaprojektowany lewoskrętnie, by obracać się tak jak obracają się planety, czyli w lewo. W Bonie okrążenie świętych miejsc czy kręcenie młynkami modlitewnymi pokrywa się z tym, jak obraca się księżyc, ziemia i inne planety – w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Dopiero po tym, jak nauki i symbol z Zhang Zhung i Tybetu trafił do Zachodnich Indii, został zaadoptowany przez inne religie i organizacje poprzez zmianę kierunku ramion w prawo.
  Powoli, poprzez wieki nauki i symbol YungDrung rozprzestrzeniły się na świat. Dzisiaj w Indiach i Chinach można zobaczyć YungDrung na statuach przestawiających Buddę i na stupach. Na tych pierwszych znajduje się on w obszarze serca. Wiele z nich jest skierowanych w prawo, starsze są zwrócone w lewo. Jednak niezależnie od tego, w którą stronę jest skierowany, znaczenie jest zawsze takie samo – YungDrung!

  Prawoskrętny YungDrung
  Gdy nauki i symbol pojawiły się w Indiach a później w świecie zachodnim, znaczenie, metody i użycie bonowskiego symbolu YungDrung zostało zaadoptowane i zmienione, aby pasować do innych kultur i religii. Jeden z Mistrzów powiedział, że gdy jest skierowany w prawo, oznacza współczucie, a gdy w lewo, oznacza mądrość.

  Później, w XX wieku, Adolf Hitler znalazł ten symbol i pewnie tak mu się spodobało znaczenie „wieczne” i „czyste”, że zaczął używać go w swojej partii politycznej. Od tego czasu symbol ten znany jest na zachodzie jako swastyka – znak nienawiści i strachu. Wydaje mi się, że słowo „swastika”, jest słowem greckim. Można zobaczyć ten symbol w wielu starożytnych greckich wzorach i rysunkach, ale oryginalny pomysł pochodzi od Tonpy Szenraba.

  Pojawia się wiele nieporozumień i zamieszania w związku z Buddyzmem, szczególnie w przypadku religii Bön, gdy ludzie z zachodu widzą obraz, statuę lub rzeźbę z symbolem YungDrung. Ostatnio słyszałem, że matka, która znalazła ten symbol na jednej z zabawek z Chin, bardzo się zasmuciła. Cała tamtejsza społeczność była zszokowana i rozwścieczona, bo uważała, że to symbol zła. Powiadomiono firmę produkującą te zabawki i wycofano całą partię. Jestem pewny, że symbol został tam umieszczony jako znak szczęścia i dobrego losu. To kolejny smutny przykład niezrozumienia i podejrzliwości pojawiającej się między kulturami.
  http://forum.medytacja.net/viewtopic.php?f=96&t=9176

  Każdy ma takie skojarzenia na jakie sobie zasłużył 🙂
  Poza Hitlerem jezuitą i nazizmem/syjonizmem,na świecie są jeszcze inne ważniejsze sprawy.

  Polubienie

 6. Mirosławie, proponuję żebyś najpierw trochę poczytał o Słowiańskich i ogąlnie Pogańskich symbolach i znakach solarnych ale i nie tylko. Może wówczas odnajdziesz w tych znakach Rodzime piękno i znaczenie. To, że jakiś totalitarny system przywłaszczył sobie symbole pogaństwa nie oznacza, że my automatycznie musielibyśmy zrezygnować z ich używania skoro czynili to nasi Przodkowie. Idac Twoim tokiem myślenia, musielibyśmy zrezygnować z obchodów wielu świąt Pogańskich ponieważ przywłaszczył je sobie krk i po pewnej modyfikacji sprzedaje jako swoją świętość. Musielibyśmy przestań uprawiać sport, bo pan H. wyuzdał z Pogaństwa kult ciała i go promował…kult ciał, pochodnie, wędrowki, obozy harcerskie, zabawa w podchody….to wszystko było również preferowane przez tzw. hitlerjugend. No i coś jeszcze, nie wymawiaj imienia Gott (Bóg) bo z tym napisem na klamrach SS mordowano naszych Rodaków 😉 Cóż więc można Twoim zdaniem czynić by uniknąć porównań i insynuacji ?

  Polubienie

  • Zgadza się chociaż co do tych świąt to obchodzenie ich oraz celebrowanie pod katolicka nutę poza sentymentami i przyzwyczajeniem większego sensu nie ma,zwłaszcza kiedy chce się afiszować swoje pogaństwo,podobnie figurowanie w kościele jak i chrzty,komunie etc,co innego odejście od tych zwyczajów i świętowanie ,chociażby w jakimś niewielkim stopniu w sposób podobny do tego w jak świętowali nasi przodkowie.Ale to oczywiście moje odczucia duchowe.Nie to żebym był drobiazgowy ale Gott mit uns („Bóg jest z nami” czy „Z nami Bóg”) – dewiza prastarego Orderu Łabędzia, przejęta w roku 1701 jako dewiza państwowa Królestwa Prus, używana do 1945 w armii niemieckiej i aż do lat 70. XX wieku na sprzączkach pasów sił policyjnych RFN.Nie miała z SS nic wspólnego, Hasłem Waffen-SS było „Meine Ehre heisst Treue” – Moim honorem jest wierność.i takie właśnie motto widniało na klamrach SS.

   pozdrawiam

   serdecznie

   Polubienie

  • Małe sprostowanie. Na klamrach pasów Wermachtu widniał napis „Gott mit uns”, a na pasach SS, widniał napis „Meine Ehre heißt Treue”, tzn. mój honor nazywa się wierność.

   Polubienie


 7. Kobiety Navajo i święte symbole ich wiary zwany “whirling logs” u Indian Navajo był używany często w ceremonii “malowania na piasku” podczas uzdrawiania. Symbol ten przynosi szczęście. Już nie jest stosowany powszechnie przez Navahów .


  Narodowa drużyna koszykówki Indian Amerykańskich


  Święte symbole Indian Navajo


  Inidanie


  Świątynia buddyjska

  http://wiki3-zebrane-doswiadczenia.blogspot.com/2008/08/swastyka.html

  http://www.swastika.cba.pl/pochodzenie.htm

  Polubienie

  • Jaksar:
   Aż miło jestem zaskoczony
   Autor artykułu Spiegla b. pozytywnie pisze o Słowianach.

   Już podtytuł jest piękny:

   „Die Geschichte der Deutschen ist ohne Slawen nicht denkbar: Die Heiden aus dem Osten kamen aus dem Dunkel der europäischen Welt und hinterließen einen Hauch von Kultur und Demokratie.”

   Bez Słowian nie można myśleć o niemieckiej historii. Poganie ze wschodu pozostawili tchnienie kultury i demokracji.

   Naturalnie trzyma się on tzw. koncepcji allochtonicznej. Pisze, że na Połabie (a nawet nad Men) Słowianie przywędrowali gdzieś w VI w. (wanderten slawische Stämme in Gegenden ein, die von germanischen Stämmen zum Teil lange vorher verlassen worden waren.) Nadmienia przy tym, że Słowianie przywędrowali na tereny, kóre już od dłuższego czasu były rzekomo opuszczone (w domyśle – przez Germanów). Jest to oczywista bzdura. Wtedy, jak i dzisiaj, najważniejszą rzeczą dla egzystencji ludzkiej było jedzenie. Połabie obfitowało w zwierzynę, rzeki i jeziora były pełne ryb i ptactwa wodnego, ziemia była żyzna. Były tam świetne warunki do życia. Dlaczego więc plemiona germańskie miałyby ten teren opuszczać?

   Artykuł zawiera prawdziwe perełki. Otwarcie chwali słowiańską wolność, równość i demokrację. Przypomina nawet o tym, że historyk Prokop (Prokopiusz) z Cezarei (VI wiek)
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Prokop_z_Cezarei
   był zaskoczony tym, że istniała starożytna demokracja u Słowian (a nie tylko u Greków).

   Najciekawsze stwierdzenie Spiegla dla mnie jest to:

   „Deutsche Handwerker wiederum guckten sich Techniken und Künste ab. So lassen Keramikfunde aus dem frühen Mittelalter in Oberfranken eine slawische Handschrift bei Formen und Verzierungen deutlich erkennen. Ohrenschmuck aus Silber, Halsketten aus Glasperlen, gläserne Fingerringe, silberne Armreifen und Schläfenringe mit charakteristischen S-Schleifen – die Slawen waren im Schmuckdesign des Mittelalters durchaus Trendsetter.”

   No więc – ni mniej, ni więcej, tylko autor przyznaje, że niemieccy rzemieślnicy (rękodzielnicy) u Słowian podpatrywali ich technikę i sztukę. Zwłaszcza wyroby ozdobne (kolczyki, korale ze szklanych pereł, szklane pierścionki, bransolety i diademy) były specjalnością Słowian, którzy we wczesnym średniowieczu byli na tym polu „dyktatorami mody”. Ale i zdobnictwo (motywy) oraz kształt wyrobów ceramicznych Niemcy przejmowali od Słowian.
   A nam wmawia się, że byliśmy dziczą, która wszystkiego uczyła się od stojących wyżej technicznie i cywilizacyjnie Niemców – naturalnie katolików.

   Autor przyznaje, że prawie wszystkie większe miasta Połabia mają słowiańskie korzenie. I że w nazwach wielu miast (i nazwiskach) do dzisiaj można dopatrzyć się słowiańskich wpływów.

   No i Spiegel przyznaje, że chrześcijan nawracano mieczem
   „…viele aber nur mit Hilfe des Schwerts bekehrt.”.

   Oraz przypomina wypowiedź premiera Brandenburgii, Manfreda Stolpe, który retorycznie zapytał – kto z nas nie ma zachodniosłowiańskiej prababki? (wendische Großmutter).

   Polubienie

   • ciekawy artykuł ,powinien ukazać się w polskiej prasie,ale pewnie się nie ukaże bo mogło by to zachwiać skatoliczony i zakłamany tok rozumowania.nie wiedzą o tym i chyba nie dopuszczają takich myśli że „zamożność i dostatek Słowian Zachodnich budziły podziw u cudzoziemców, którzy z racji swego stosunku do pogaństwa nie byli wcale skorzy do przesady w pochwałach. Towarzysz św. Ottona, notując mnogość zwierzyny i bydła, obfitość pszenicy i miodu w kraju Pomorzan, nie waha się napisać, że „gdyby miała winną latorośl, oliwki i figi, sądziłbyś że jest to ziemia obiecana, z powodu bogactwa drzew owocowych.”
    O nich to, o naszych przodkach napisze obcy historyk z ubiegłego stulecia: „Te wendyjskie ludy znały górnictwo, którego nauczyły się od Markomanów, i pozostawiły po sobie najstarsze ustawodawstwo górnicze. Byli oni narodem tak skrzętnym i rolnictwu tak oddanym, że każdą połać ziemi, którą zamieszkiwali, obracali na uprawę wszelkich gatunków zboża i owoców.”
    Gdy taki był obraz życia pogańskich Słowian, to w tym samym czasie w Europie chrześcijańskiej, nękanej przez plagi, krucjaty i głód, kwitło w najlepsze ludożerstwo. W biskupim mieście Troyes można było kupić na targu mięso ludzkie – ba! – upieczone w dodatku.
    Słowianie Zachodni, chociaż celowali w rolnictwie, byli również ludem morskim i w tej dziedzinie przodowali sąsiadom, o czym świadczyć może szczegół, że sztuka solenia śledzi znaną była Pomorzanom wcześniej niż Duńczykom i Niemcom z nad morza Północnego, którzy dopiero u Słowian nauczyli się tej umiejętności.
    Handel solą i śledziami kwitł w „słonym Kołobrzegu”, gdzie zawijały statki z dalekich stron i gdzie też zaopatrywało się w produkty morza bliskie zaplecze – Polska. Pomorski bursztyn szedł szeroko w świat, znali go i cenili Rzymianie, Grecy, Arabowie.
    Każdego kto przystępuje do badania przeszłości Pomorza, uderzyć musi duża ilość osiedli, miast i portów, rozsianych gęsto pomiędzy Łabą a ujściem Wisły. Starogard, Welegrad, Arkona – miasto 30?sto tysięczne w 12 w. – Roztoka, Dymin, Wolgast, Wszedom, Wolin, Szczecin, Kołobrzeg, Kamień – tętniły ruchem i życiem.
    Miasta te posiadały z reguły własną organizację samorządową, z burmistrzem, radą miejską, urzędnikami, z własnym ustawodawstwem, systemem podatkowym, itp. W Szczecinie, gdzie targi odbywały się dwa razy w tygodniu, znajdowało się specjalne podwyższenie na rynku, na które wchodziło się po stopniach, a które służyło urzędnikom miejskim do obwieszczania ludności rozporządzeń władz.”.

    to musi zacząć istnieć w ludzkiej świadomości,przecież to nasza prawdziwa i piękna historia

    pozdrawiam

    Polubienie

    • Perunchmura:
     Ja też podejrzewam, że ten artykuł nie zostanie nigdzie w polskojęzycznych gazetach nagłośniony. Komu zależałoby na tym, aby pisać o naszej pięknej pogańskiej przeszłości?
     Przecież to zburzyłoby wmawiany nam obraz Polaków, których z dzikusów ludźmi uczynił żydowski zabobon i żydowskie gusła.
     Kto wie, może sam zrobię z tego artykuł…

     Polubienie

 8. Opolczyku ,mnie zależy,Tobie zależy,zapewne zależy także wielu osobą które udzielają się dłużej od mnie na tym blogu,zależy wielu ludziom którzy nie umieją nawet włączyć komputera,to wiem bo rozmawiam z ludźmi,wiara słowiańska i awersja do judeochrześcijaństwa budzi w tych ludziach do życia ,dzisiaj poznałem pewnego człowieka który z zawodu jest kamieniarzem,internet zna ale słabo,pokazałem mu ten blog,jak i kilka innych materiałów o słowianach,spodobało mu się bardzo!!!ja wiem że czasem taka praca może wydawać się syzyfowa ale uświadamiać trzeba a przynajmniej ukazywać prawdę i wkazywać że poza skatoliczałym judejstwem jest inna droga, zdrowa i słowiańska,nasza.w razie czego mogę pomóc w pisaniu art,a sam się zastanawiam nad skleceniem czegoś o kulturze, tradycjach i gospodarce słowiańskiej.

  pozdrawiam


  Perunchmura:
  A nie myślałeś o własnym blogu? Pisać przecież umiesz. Wiedzy masz b. dużo. Im więcej takich blogów będzie – tym lepiej.

  Ja wiem jak i Ty, że praca jest przeogromna. Ale nie mamy innego wyjścia. Nie mamy alternatywy. A siedzieć i nic nie robić po prostu nie mogę.
  Nie chcę w Nawii świecić oczami ze wstydu przed tymi, co bronili Słowiańszczyzny, że wiedziałem, a nie robiłem nic.
  opolczyk

  Polubienie

 9. Pogan nawracano mieczem na wiare chrzescijanska Opolczyku 🙂 mnie tez zsakoczyl ten Artykul dlatego go wkleilem, przede wszystkim Autor nie ukrywa, ze Slowianie do wiary chrzescijanskiej byli nawracani sila, wspomina tez o Powstaniu Slowian i ohydnych praktykach niemieckich burgrabiow i biskupow….
  Artykul ten mozna by rozbudowac i ewentualnie opublikowac np. w Gniezdzie.

  Jaksar:
  Ja z Gniazdem nie mam kontaktu.
  Może jutro sam z tego zrobię tekst – naturalnie z cytatami Spiegla.
  Jak będą miał czas…
  opolczyk

  Polubienie

 10. Naprawdę dobry i ciekawy artykuł,wielka szkoda że nie w polskiej prasie,dodam od siebię że takie artykuły są naprawde cenne ze względu na to że mogą mieć wpływ choćby mały i cząstkowy ale zawsze jakiś na nieświadomych i tych świadomych uwięzionych w katolickiej ideomatrycy, pogrążonych w beznadziei wegetatywnej kulturze katolickiej,”gdzie tylko stanęła stopa chrześcijańskiego barbarzyńcy, tam śmigał topór, padały posągi bogów, ogień trawił chramy, te arcydzieła sztuki słowiańskiej. Nie pozostał z nich kamień na kamieniu, miejsca gdzie stały równano z ziemią.
  Dla ciemnych wyznawców Chrystusa bożek słowiański to nie była tylko kwestia figury z drzewa czy kamienia i osnutego dokoła niej zabobonu. Wszak w opinii największych Ojców i Doktorów Kościoła bóstwa pogańskie to były istoty żywe, demony, wrogie moce nadprzyrodzone, w istnienie których wierzono równie silnie jak we własnych świętych niebieskich.
  Niszczenie pogaństwa równoznaczne było ze ściganiem wszechobecnego szatana, odbywało się przeto z całą bezwzględnością na jaką mogły się zdobyć nienawiść i fanatyzm.
  Dopóki obiekty ich były czymś żywym, konkretnym, na każdym kroku w życiu właśnie ziemskim spotykanym, – jak demony i inne moce szatańskie, dopóty widzimy w katolicyzmie sentymenty mocne, intensywne, do gorączki fanatyzmu dochodzące.
  Dziś, gdy nawet dla najtępszego dewota szatan jest pojęciem abstrakcyjnym, od życia oderwanym, zdematerializowanym, – pojęcie to nie jest już zdolne stać się obiektem żadnego sentymentu, nie różnicuje żadnych w duszy ludzkiej emocji, do żadnego nie prowadzi czynu.
  Wówczas w Polsce, gdy szatany czaiły się za każdym dębem świętym, gdy biesów pełne były chramy, gaje i węgły domostw nawet, w on czas Kościół z wprawą nabytą wiekowym doświadczeniem, burzył, palił, skazywał na potępienie i prześladował.
  W Polsce każdy opat w promieniu swego klasztoru, każdy proboszcz w swej parafii miał obowiązek służbowy tępienia wszelkich, najbardziej zdawało by się niewinnych śladów pogaństwa.”Chyba można na ten temat pisać i mówić bez końca ,ale uważam że warto i trzeba,wszędzie i jak najwięcej.

  Perunchmura:
  Tam obok fanatyzmu, ciemnoty i zabobonów pierwszorzędną rolę grała żądza władzy i bogactw.
  Aby mieć monopol na jedynie słuszną „prawdę objawioną” i monopol na usługi za „zbawienie wieczne” musieli czarni wytępić konkurencję.
  To była najdziksza forma kapitalizmu i walki o monopol na rynku „duchowych usług”.
  opolczyk

  Polubienie

  • Szanowny Panie Opolczyku, z ust mi Pan te słowa wyjął. Wszędzie o tym piszę. Władza i pieniądze zdobyte kłamstwem .Co, jak nie ciemnota wśród wiernych ma służyć tym celom? Pytam się fanatyków katolickich, po czym mam rozpoznać ich religię, bo to ,co piszą ,to strach czytać, tyle nienawiści z nich zieje.Czy jest to miłosierdzie , miłość do bliźniego?Oni sądzą, że mają święte prawo kraść i zabijać innowierców.Upadło Cesarswto Rzymskie, powstało Watykańskie- żydoniemieckie.Jest nawet większe, bo dosięgło Ameryki.Wszędzie te żydówki blondynki i zbawiciele świata. Wieczna Panna, która wyszła za mąż , za Józefa, oraz wieczna Dziewica, która miała obowiązek, jako Żydówka, urodzić mężowi dzieci. I urodziła.Zbawca miał braci , do których się nie przyznawał.
   Czy ludzie , którzy to czytają i wierzą z tę wieczną pannę i dziewicę, mają rozum?

   Zadam odrębne pytanie, bo i to mnie intryguje. Sara, siostra i żona Abrama była całe życie bezpłodna. Abram wziął sobie..niewolnicę(?!) egipską Hagar i ta urodziła mu ojca wszystkich Arabów , Ismaela. Pojawia się Pan i obiecuje sześćdziesiecioletniej Sarze , że za rok przyjdzie i kobieta, stara i bezpłodna, pocznie.Pan odwiedził Sarę za rok pod namiotem i poczęła. Czy rzeczywiście Izaak był synem Abrama i Sary? Kobiety starej i bezpłodnej? / Nie.Zatem ..Sarze wszczepiono zarodek- czyj? Kim byli rodzice Izaaka? Bajka, legenda, mit, który pojawia w Nowym Testamencie.Miriam poczyna po wizycie Gabriela, czy innego ..latawca, ale ona jest młoda. Tymczasem sześćdzisięcioletnia, bezpłodna Elżbieta też poczyna po wizycie „anioła’ , podczas gdy jej mąż w tym czasie jest zamknięty w świątyni.Elżbieta zatem też rodzi „boskie”dziecię w tym wypadku jest to oszołom zwany Jan Chrziciel.
   Co do Sary…ojcem Izaaka mógł być krwawy Jahwe, i być może dlatego Żydów nazwał narodem wybranym. Podobizny Jahwe nie mamy bo zabronił ją czynić…musiał być brzydki lub co gorsze.Skłaniam się do tego ,że miał coś z kozła.Hybrydy były wtedy w modzie.Minotaur też powstał z byka i kobiety, żony króla Minosa. Pytanie – kto był matką Izaaka?Sara nie nosiła swojego dziecka. Geny są dziedziczne. Zło przechodzi przez wszystkie pokolenia.
   Pozdrawiam wszystkich na czele z Panem Opolczykiem. Uwielbiam Pana ostre i lapidarne odpowiedzi. Sama rozwlekam treści.Niestety.

   Odnośnie Sary, Izaaka i Abrama – to postacie wyssane z palca, żydowska bzdurna mitologia. A ponieważ nie istniały, pytanie – czyim synem był Izaak – jest bezzasadne. Nie był niczyim synem, bo nie istniał. Wymyślono go, aby pokazać „potęgę” Jahwe – nawet stara i już bezpłodna kobieta za jego sprawą może „począć” i „urodzić”. A skoro już jesteśmy przy Sarze i Abramie – przypomnę historię, gdy Abram, jej mąż, był jej stręczycielem, na jej usługach seksualnych w łożu faraona dorobił się majątku. I choć później „cudzołóstwo” w prawie mojżeszowym było „grzechem” karanym ukamieniowaniem, w tym przypadku Jahwe przymrużył na to oko. Ukarał jedynie nieświadomego faraona za jego hojność.
   https://opolczykpl.wordpress.com/2012/07/17/slowo-boze/

   Co zaś się tyczy wyglądu Jahwe (pomijam to, że jest wyssany z palca), bazując na cytatach z żydo-biblii zapewne przypominał bazyliszka:
   „I znowu rzekł: „Nie będziesz mógł oglądać mojego oblicza, gdyż żaden człowiek nie może oglądać mojego oblicza i pozostać przy życiu”

   Pisałem kiedyś o „bazyliszku” Jahwe:

   „I rzekł jeszcze Pan: „Oto miejsce obok Mnie, stań przy skale. Gdy przechodzić będzie moja chwała, postawię cię w rozpadlinie skały i położę rękę moją na tobie, aż przejdę. A gdy cofnę rękę, ujrzysz Mnie z tyłu, lecz oblicza mojego tobie nie ukażę.”

   Gdy czytałem przed laty to miejsce w Torze, natychmiast skojarzyłem Jahwe (jego oblicze) z bazyliszkiem. Na jednego i drugiego nie można było bezkarnie spojrzeć – kończyło się to śmiercią.”
   https://opolczykpl.wordpress.com/2012/04/23/plecy-plemiennego-biblijnego-jahwe/

   opolczyk

   Polubienie

 11. Opolczyku bardzo nad tym ubolewam, niestety katolicyzm usadowił sie tam skąd go najtrudniej wyplenić, mianowicie,w ludzkich głowach,”Z chwilą gdy kościół jako podstawowe zrzeszenie wierzących stał się faktem, istniała w nim naturalna tendencja do opanowania całego społeczeństwa. W ten sposób określa się cele dla wspakdynamizmu. W pierwszej fazie jego rozwoju terenem ekspansji są zdegenerowane masy i śmietniska społeczności antycznej. Gdyby ta dżuma rozwijała się tylko w tej kondygnacji, nie zrodziłoby się stąd większe niebezpieczeństwo.”,”Ojcowie i doktorzy kościoła spreparowali spuściznę filozoficzną Grecji w ten sposób, że dojść nas musiały tylko wypociny sokratyków z czwartego okresu rozwoju filozofii i tylko te, które w całości potwierdzają „prawdę” i ducha chrześcijańskiego. Ciąży to nad nami do dnia dzisiejszego. Jeśli chodzi o dorobek naukowy, to ten uległ podobnemu wyniszczeniu. Należy się z całą mocą przeciwstawić perfidnemu kłamstwu znacznie późniejszego okresu historycznego o rzekomych zniszczeniach dokonanych w okresie wojen i wędrówek ludów. Decydującego wyniszczenia dorobku antycznego dokonano znacznie wcześniej. Na przykład biblioteka aleksandryjska została zniszczona w IV wieku przez czerń chrześcijańską, prowadzoną do tego dzieła przez patriarchę Teofila. Czasy apostolstwa są jednym wielkim pochodem wandalizmu. „,przeskakując dalej w czasy kontr reformacji „na zakończonym soborze trydenckim (1543-1563) obmyślane zostały pieczołowicie plany strategiczne ofensywy mającej na celu odzyskanie utraconych obszarów i przywiedzenie zbuntowanych ludów z powrotem do stóp Stolicy Apostolskiej.
  Nauczony gorzkim doświadczeniem Kościół uświadamia sobie, że złudną i zawodną jest rzeczą opieranie swego panowania na wpływach politycznych; – iż stokroć pewniejszym niż posiadanie bracchium sacculare środkiem utrzymania mas w uległości jest zawładnięcie umysłami tych mas, usadowienie się w mózgach i sercach, a wówczas kierowanie okiełznanymi w ten sposób duszami nie będzie sprawiało pasterzom większego kłopotu.
  Dla dopięcia tych szeroko zakrojonych zamierzeń Kościół, nie zaniedbując swej politycznej strony swej działalności, przerzuca główną jej oś na dziedzinę wpływów kulturowych.
  Postanawia: 1. – położyć szczególny nacisk na nie docenianą dotąd należycie akcję duszpasterstwa i w tym celu sobór trydencki nakazuje utworzenie w każdej diecezji po jednym seminarium duchownym dla wyszkolenia kadr niższego kleru; 2. – opanować system wychowawczy, przez zakładanie licznych, tanich i dostępnych dla każdego szkół, których skład nauczycielski i kierunek nauczania przesądzałby z góry światopogląd wychowanków; 3. – zwalczyć Reformację jej własną bronią, propagandą drukowaną, o skuteczności której katolicyzm przekonał się już na własnej skórze.”,
  Władza i pieniądze dla kościoła były najważniejsze i są nadal priorytetami,nic inne tak naprawde nie jest dla nich ważne,”Każda władza stanowi dla Kościoła nieodpartą siłę, przyciągającą, nawet jeśli kopie i poniewiera. Przypomnieć choćby niefortunne umizgi Watykanu do faszyzmu we Włoszech, w czasie gdy tenże był u szczytu swej potęgi. Albo cyniczne oferty pod adresem Sowietów w roku 1920, na co rzuca trochę światła głośna swego czasu książka byłego dyplomaty sowieckiego Biesiedowskiego.Pod każdą szerokością geograficzną, w każdym ustroju politycznym katolicyzm umie przystosować się do warunków, iść z wiatrem, a nigdy, z własnej woli, pod wiatr. Gdybyśmy zadali dzisiejszemu Polakowi pytanie – co to jest polskość, – czym się charakteryzuje, wprawilibyśmy go w niemały kłopot.
  Bez trudu moglibyśmy wykazać, że jakakolwiek cecha, przywiązywana do pojęcia polskości mieści się równie dobrze w pojęciu katolicyzmu.
  Analizując dzisiejszą polskość nie znajdziemy w niej niczego, co by nie nosiło na sobie piętna katolicyzmu, nie wywodziło się zeń wprost lub pośrednio.
  W wyniku przełomu jaki naród przeżył w XVI wieku nastąpiła gruntowna wymiana wartości duchowych na Polską Ideologię Grupy się składających. Z dawnych treści nie pozostało nic, ostała się jeno nazwa.
  Podstawienie katolickich treści duchowych pod zewnętrzną szatę polskości udało się znakomicie, a dokonane zostało niepostrzeżenie dla tych, co padli ofiarą tego zabiegu tj. dla Polaków.
  Katolicyzmowi udało się doskonale utożsamić z Polską Ideologia Grupy, o czym może nas przekonać pobieżne chociażby wejrzenie w jakąkolwiek dziedzinę życia duchowego skatoliczonego narodu.
  System religijny istniejący w narodzie polskim, jego etyka, moralność, system wychowawczy, sposób bycia i życia, patrzenia na świat, wszystko co składa się na oblicze duchowe mieszkańców dorzecza Wisły, – jest katolickie.” i tu jest sedno sprawy a właściwie dno i upadek.skatoliczonym głową jednak ciężko zrozumieć to iż „przez przeciąg stuleci okaleczały duch ludzki pełza po ścieżkach bez wyjścia, wytyczonych przez fanatycznych pionierów nowej idei. Oni to, Doktorowie i Ojcowie Kościoła szli w przedniej straży barbarii umysłowej,”,wierze jednak że uda się coś zrobić by zmienić ogólny, błędny i kaleki światopogląd…

  Polubienie

  • Perunchmura:
   Odpowiem tym razem krótko: to – że Ty, ja, związki rodzimowiercze, ludzie prowadzący blogi słowiańskie i piszący na wielu forach i innych blogach słowiańskich – i naturalnie grupka stałych sympatyków tego blogu – wyrwaliśmy się z tej duchowej niewoli pokazuje, iż jest to możliwe.
   A to dodaje otuchy…

   Polubienie

  • Ponieważ Adolf to dla nich autorytet 🙂
   Stefan Wyszyński (ur. 3 sierpnia 1901 w Zuzeli, zm. 28 maja 1981 w Warszawie) – polski biskup rzymskokatolicki, biskup diecezjalny lubelski w latach 1946–1948, arcybiskup metropolita gnieźnieński i warszawski oraz prymas Polski w latach 1948–1981, kardynał prezbiter od 1953. Zwany Prymasem Tysiąclecia, Sługa Boży Kościoła katolickiego.
   Członek Franciszkańskiego Zakonu Świeckich

   Na łamach swojego pisma oraz podczas wykładów i przemówień Stefan Wyszyński dał się poznać jako… gorliwy zwolennik III Rzeszy i jej wodza Adolfa Hitlera. Oto kilka przykładów poglądów Wyszyńskiego, zamieszczonych w jego artykułach w „Ateneum Kapłańskim” w latach 1932-1939:

   „Rasizm kryje w sobie pewne zdrowe myśli, które dotychczas znane były tylko w szczupłym gronie lekarzy i biologów. Dziś przyszedł czas na ich rehabilitację.”

   „Hitler jest doskonałym znawcą psychologii tłumu i twórcą nowej, genialnej taktyki.”

   „Zasady wychowawcze nacjonalizmu niemieckiego są WZORCEM dla innych narodów. W nacjonalizmie odbija się dusza Niemiec.”

   „Dzisiejsza III Rzesza podjęła tytaniczną próbę realizacji wielkiej idei, która ma przynieść odrodzenie ludzkości. Niemcy stały się obok Włoch rzecznikiem ideologii o zasięgu ogólnoludzkim.”

   „Dzisiejsza Trzecia Rzesza reprezentuje nie tylko określony system polityczny. Podejmuje ona tytaniczną próbę urzeczywistnienia wielkich idei, mających przynieść odrodzenie ludzkości (…) Dzięki swej antykomunistycznej postawie niemiecki narodowy socjalizm przyczynił się do tego, aby położyć tamę zagrożeniu Europy przez bolszewizm. W tym względzie ma zasługi dla całej ludzkości.”

   Hitler jak na prawdziwego jezuitę przystało,głosił to czego uczą pisma święte.
   Ojciec Staempfle napisał Adolfowi Main Kampf,kto jak kto ale ksiądz chyba wie co piszę prawda?
   Zna święte pisma i prawdę.

   http://rumburak.friko.pl/BIBLIA/religia/falszywa.php

   „Początki katolickiego faszyzmu
   Stary Testament wskazał drogę do ideologii, którą dzisiaj nazywamy faszyzmem. Początkowo był to nacjonalizm par excellence, religijny, narodowy.
   Żydowski bóg był najlepszy, jedyny, mordujący tych, którzy nie chcieli go wyznawać i oddawać czci. Kto nie był z Jahwe lub obojętny na jego boskość, tego należało zabić. Terror i przymus w wyznawaniu mojżeszowego boga, oraz jego kult, były obowiązkiem. Żydzi uznali siebie za „wybrany naród” i tym samym zapoczątkowali skrajnie nacjonalistyczne zapatrywania, które przejęło chrześcijaństwo i rozwinęło,
   Kontynuację nacjonalizmu widzimy w Nowym Testamencie. Przytoczono tam zalecenie Zbawiciela, nakazującego kochać bliźniego swego jak siebie samego. Oczywiście, z tej nacjonalistycznej rady ewangelicznej, nic dobrego, ogólnoświatowego, nie wynika, gdyż Jezus mówił o „bliźnim” tej samej rasy, religii oraz przekonań. I to miał na myśli Nauczyciel, a nie, jak literalnie, dosłownie, tłumaczy teologia, ma się to odnosić do każdego człowieka. 2000 lat wykazało, że tą ewangeliczną „miłością bliźniego” nikt się nie przejmował. A już akurat najmniej, papieże…
   Łukasz ewangelista zapisał mordercze słowa wypowiedziane przez Jezusa Chrystusa: „Tych zaś, przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu, i zabijcie na moich oczach.” (19: 27). W tych słowach mamy jaskrawy przykład nacjonalizmu i jedynowładztwa, u podłoża których leży terror i przymus.
   U ewangelistów Mateusza (12: 30) i Łukasza (11: 23), Jezus nie zostawia cienia wątpliwości, powiadając: „Kto nie jest ze Mną, jest przeciwko Mnie; i kto nie zbiera ze Mną, rozprasza”.

   Rzymskie chrześcijaństwo nigdy nie tolerowało „konkurencji” w sferze religii, wiary oraz boga, a tym bardziej myśli ateistycznej, i bezpardonowo tępiło postawy niezgodne z linią papieży. Kościół obnosząc się po świecie z jakąś „misją”, przypisał sobie prawo jedynego i kompetentnego sternika ludzkiej myśli i postawy.
   Adolf Hitler (wł. A. Schicklgruber: 1889-1945), głosząc mesjanizm i posłannictwo własnego światopoglądu, pisał w „Mein Kampf”: „Nas wybrało Przeznaczenie na świadków katastrofy, która będzie najlepszym dowodem słuszności nacjonalistycznej teorii rasowej”.

   „Zbrodnie ludobójstwa są udziałem katolickiej oligarchii, która mordowała praktycznie każdego kogo tylko chciała się pozbyć. To samo możemy powiedzieć o hitleryzmie i stalinizmie. Katolicyzm mordował nie tylko ateistów i innowierców, ale w ramach czystek także „swoich”, którzy wyłamali się spod władzy papieża. Papieska inkwizycja oraz hitlerowskie i stalinowskie komanda śmierci stały na straży prawowierności i czystości obowiązującej ideologii, programu „nauczania” i właściwego spojrzenia na świat. Kościół stojąc na straży swojej nauki, miał w odwodzie inkwizycję, która baczyła, aby nikt nie ważył się myśleć inaczej niż papież. Palenie książek, zapoczątkowane przez chrześcijaństwo, było wzorcem dla hitlerowców, którzy w ten sposób znaczyli swoją obecność w Europie.
   Ojcem duchowym faszyzmu włoskiego był Pius XI (1922-1939). Podpisanie 11 lutego 1929 roku konkordatu z rządem Mussoliniego, i 20 lipca 1933 z hitlerowskimi Niemcami, było przypieczętowaniem ofensywy politycznej Watykanu. Podpisanie konkordatu z Polską, uaktywniło narodowe, czyli katolickie ciągoty do jedynowładztwa Kościoła w naszym kraju. Na mocy konkordatu (Watykan-Włochy), papiestwo zobowiązało się do popierania faszyzmu. Klerowi zakazano wszelkich form działalności politycznej, (a w rzeczywistości antyfaszystowskiej, albowiem lewicę kler nadal piętnował, ganił i zwalczał). Rząd włoski zapewnił specjalne przywileje dla Akcji Katolickiej. Znane są przypadki współpracy najwyższych dygnitarzy kościelnych z włoską tajną policją (OVRA).
   Papież w dowód wdzięczności dla wodza włoskich faszystów (18 lutego 1929r.) nakazał przy odprawianiu mszy św., kończyć ją błogosławieństwem: „Pro rege et Duce” – za króla i wodza (faszystów).
   Pius XI ogłosił pod patronatem boga 22 encykliki, w których potępiał reformację, społeczne rewolucje, wolnościowe dążenia, liberalizm i komunizm. Encyklika Quadragesimo anno z roku 1931 była ukłonem w stronę faszystowskiej ideologii. Encykliką Divini illius magistri z 31 grudnia 1929, kontynuuje dyktaturę zniewolenia myśli i światopoglądu człowieka…”A posłannictwo wychowawcze Kościoła, rozciąga się na wszystkie narody i nie zna granic ni miejsca, ni czasu i nie ma takiej władzy na ziemi, która by miała prawo przeczyć temu posłannictwu i stawiać mu przeszkody… A tego wszystkiego Kościół potrafi dokonać i dokonał dlatego, ponieważ powierzony mu obowiązek wychowania obejmie także niewierzących, bo wszyscy ludzie powołani są do królestwa bożego”. „Obowiązek wychowania obejmie także niewierzących…” – powiada papież. „Obowiązek…”?! Dyktatura Namiestnika Chrystusa szła w zgodzie z „obowiązkami” całego narodu wobec Mussoliniego i Hitlera. Ten sam cel i drogi, chociaż inny punkt wyjścia.
   Katolicki profesor, Binchay, tak scharakteryzował niechęć Piusa XI do wszelkich form demokracji: „Pius XI był człowiekiem mającym pogardę dla ludu i dla instytucji parlamentarnych. Od chwili jego wstąpienia na tron papieski, polityka Watykanu oparta została na bezkompromisowej wrogości wobec klasy robotniczej i ustroju demokratycznego.”

   Polubienie

   • Pamiętać należy jednak nie tylko o „symbiozie” KK z nazistami,za kontr argumenty można przyjąć plan walki z KK, po zakończeniu wygranej wojny przez Niemcy o czym mówił Goebbels, do tego ważnym elementem polityki antykościelnej było nadzorowanie polityki kościelnej przez Bormanna, który opracowałaide-memoire nazistowskiej polityki kościelnej,Dokument był dla kościoła złowróżbnym zwiastunem przyszłych zdarzeń,w przyszłości członkami kościołów mogli by być ludzie tylko dorośli i musieli by w tym celu składac pisemne wnioski,Chrzty dzieci byłyby zakazane,kśieza i proboszczowie mieli by obowiązek podjęcia dodatkowo innej pracy w pełnym wymiarze godzin,miał obowiązywac zakaz nauczania religii w szkołach,kościołom nie wolno byłoby posiadac jakiej kolwiek własności.
    Zwrócić trzeba także uwagę na sprawę szerzej, gdyż należy mieć świadomość że komunizm (używam tego słowa ogólnie bez podziału na odmiany i odszczepy komunizmu), leninizm czy też marksizm i judeochrześcijaństwo mają wspólne mianowniki, wiele cech łączy te systemy. Zaś socjalizm jako system działający dla ludzi tak naprawde nigdy u nas nie istniał gdyż wszystko co u nas istniało czy to nacjonalizm czy to socjalizm, bądź też inne prądy umysłowe, wszystkie były przeżarte katolicyzmem. „Jako religia – katolicyzm, ta najczystsza forma chrześcijaństwa, jest Młodo-Judaizmem. Zapoczątkowana i rozniesiona po świecie przez synów Izraela, religia ta nie jest jednakże ich oryginalnym tworem, lecz stanowi kompilację całego szeregu grubo wcześniejszych wierzeń religijnych w jakie obfitował starożytny Wschód.”z samewgo założenia ideologia katolicyzmu nie może iść w parze z ideologiami narodowymi , Niemiec ,ŚŁOWIAŃSKIEJ Polski czy tez innych krajów europejskich ,czy to słowiańskich czy tez germańskich.”Pod każdą szerokością geograficzną, w każdym ustroju politycznym katolicyzm umie przystosować się do warunków, iść z wiatrem, a nigdy, z własnej woli, pod wiatr. W monarchii jest najwierniejszą podporą tronu, w republice, byle nie nazbyt czerwonej, Kościół staje się chorążym demokracji. Zawsze i wszędzie trzyma się tych co dzierżą władzę.”
    „Każda władza stanowi dla Kościoła nieodpartą siłę, przyciągającą, nawet jeśli kopie i poniewiera. Przypomnieć choćby niefortunne umizgi Watykanu do faszyzmu we Włoszech, w czasie gdy tenże był u szczytu swej potęgi. Albo cyniczne oferty pod adresem Sowietów w roku 1920, na co rzuca trochę światła głośna swego czasu książka byłego dyplomaty sowieckiego Biesiedowskiego.”kiedy pójdziemy dalej tym tropem szybko zauważymy że
    „w roku 1945, hitleryzm jest już trupem. Watykan, który przez całe sześć lat wojny zdawał się nie wiedzieć o bestialstwach niemieckich, o Buchenwaldach, Oświęcimiach, Majdankach, Lidicach – dziś Watykan jest pierwszy w potępieniu padłych zbrodniarzy, z którymi wczoraj jeszcze utrzymywał stosunki dyplomatyczne, którym słał telegramy gratulacyjne.”,” Po wybuchu w roku 1830 Powstania Listopadowego rząd Królestwa Polskiego zwrócił się do papieża o błogosławieństwo i moralne poparcie. Prośbę, podpisaną przez marszałka sejmu Władysława Ostrowskiego, zawiózł do Rzymu Sebastian Badeni. Zbyto go niczym. Polski poseł nie wiedział, że ubiegł go ambasador Rosji i że papież stanął po stronie prawosławnego cara przeciwko katolickiej Polsce. Papież już był wysłał na prośbę cara brewe do biskupów w Polsce. Losy wojny jeszcze się ważyły i ostrożnie sformułowane brewe papieskie nie zadowoliło cara. Tymczasem Powstanie upadło i papież już nie potrzebował dyplomatyzować. Wykoncypował w brudnopisie nowy tekst i przesłał go ambasadorowi carskiemu w Rzymie hr. Gagarinowi do aprobaty. Gagarin poczynił pewne skreślenia i poprawki w papieskim tekście i tak wspólnie zredagowana encyklika Cum primum z dnia 9 czerwca 1832 roku została wysłana do Polski. Był to nikczemny paszkwil, w którym bohaterów Powstania zwie się siewcami podstępu i kłamstwa.” „W pierwszych latach po wojnie władze komunistyczne podjęły współpracę z Kościołem katolickim w Polsce, korzystając z jego celebry oraz wspierając jego odbudowę. Była to z pewnością „dziwna” współpraca biorąc pod uwagę całkowicie przeciwstawne fundamenty ideowe obu organizacji (tj. Kościoła i PPR). Trudno jednoznacznie przesądzić, czym kierował się Kościół, który na taką współpracę z komunistami poszedł i zgodnie ze swoją tradycją łatwo dał się władzy wykorzystać we wzmacnianiu jej legitymacji i fundamentów. Z pewnością kler na Ziemiach Zachodnich to komunistom a nie papiestwu zawdzięczał swe umocnienie. Niebezpodstawne wydaje się przypuszczenie, iż widząc polskich milicjantów odzianych w komeżki na procesjach Bożego Ciała czy „ubeków” trzymających wartę honorową przy Grobie Chrystusa na rezurekcji, wyobrażano sobie, iż deklaracje laickości pozostaną na papierze, a polski komunizm da się swojsko ochrzcić.”” W oficjalnym kalendarzu obrzędowym KC PPR kierownictwo partii umieściło święta Bożego Narodzenia, Bożego Ciała oraz Wszystkich Świętych (lecz nie Wielkanocne). Publiczny charakter nadawano świętom Bożego Narodzenia, Wielkanocnym, Boże Ciało, Wszystkich Świętych i Nowy Rok. Zarówno prezydent oraz całe partyjne kierownictwo uczestniczyli gromadnie w centralnych uroczystościach kościelnych. Kościół niejednokrotnie użyczał politykom ambony. Stąd w owym czasie nie były niczym nadzwyczajnym przemowy popularyzujące cele polityki partii robotniczych w czasie rezurekcji.”
    „W zamian państwo wsparło Kościół w jego organizacyjnej i materialnej odbudowie. W tych pierwszych latach wybudowano 29 nowych kościołów i odbudowano 699 zniszczonych.Pierwszym uniwersytetem reaktywowanym po wojnie był KUL. W jego inauguracji 12.11.1944 udział wzięły nie tylko władze polskie, ale i ZSRR, w osobie Nikołaja Bułganina. Wydano zgodę na wydawanie pism katolickich (środowisko katolicyzmu politycznego pod patronatem abp A. Sapiehy uzyskało zgodę na swój własny organ — „Tygodnik Powszechny”, podówczas jeszcze organ Kurii Krakowskiej), pozostawiono Kościołowi dobra „martwej ręki” (dekret o reformie rolnej z 6.9.1944 wyłączył dobra kościelne z obszarów przeznaczonych na cele reformy), po myśli Kościoła zorganizowano lekcje katechezy w szkole. Jak grzyby po deszczu odradzały się katolickie seminaria duchowne. Wznowiły działalność wydziały teologii na UW i UJ.”,” Jakkolwiek by to przewrotnie nie zabrzmiało, to okres PRL był dla Kościoła okresem na swój sposób błogosławionym. Nie prima facie, lecz dogłębnie i długofalowo rzecz oceniając. Najważniejszym profitem jaki przyniósł on Kościołowi to znaczne ograniczenie zasięgu antyklerykalizmu — nie tylko „ludowego”, ale nade wszystko inteligenckiego.”,” W Polsce po pięciu wizytach Jana Pawła II, Polacy wybrali na prezydenta byłego prominentnego komunistę, premierem został ewangelik a ministrem spraw zagranicznych żyd (1998). Żaden z okrutnych funkcjonariuszy tajnych służb komunistycznych nie został ukarany,”” „Papież” Jan Paweł II. W momencie jego „wyboru”, „wszyscy” naiwnie oczekiwaliśmy, że odwróci on prokomunistyczną orientację Pawła VI i jego pomocnika w Sekretariacie Stanu arcybiskupa Cassaroliego.
    Tymczasem rzeczywistością stało się coś całkowicie przeciwnego. JPII natychmiast mianował Cassaroliego na Sekretarza Stanu w Watykanie, czym potwierdził swoją orientację komunistyczną. Ten modernistyczny pseudopapież do roku 1990 nigdy oficjalnie nie potępił marksizmu i nigdy nie potępił komunistycznych reżimów kierujących państwami, które odwiedzał. Wielokrotnie za to potępiał kapitalizm.
    Zaledwie parę dni po zwycięstwie socjalistów w Hiszpanii tj. 2 listopada 1982 JPII odwiedził ten kraj by pogratulować socjalistom zwycięstwa w wyborach.
    Gdy JPII w 1988 roku wydał dokument z okazji 1000-lecia przyjęcia chrześcijaństwa na Rusi, w którym opisuje historię chrześcijaństwa w Rosji, ani słowem nie wspomniał w nim o milionach chrześcijańskich ofiar komunistycznych obozów koncentracyjnych.
    Kiedy dobre stosunki, jakie panowały między Watykanem i antykomunistycznym Tajwanem za czasów Piusa XII zaczęły być przeszkodą w nawiązaniu dobrych relacji z Chinami ludowymi, JPII nie zawahał się zdegradować tajwańskiego nuncjusza do stanowiska zwykłego chargé d’affaires, by w ten sposób przypodobać się komunistycznym Chinom. Kardynał Cassaroli na koniec ogłosił, że Tajwan nie potrzebuje żadnego nuncjusza watykańskiego. Chińscy komuniści byli wówczas niezmiernie zadowoleni z „ojca świętego”.”
    „już od 1970 r. Kościół zaczął odtwarzać i pomnażać majątek. Gdy tylko Edward Gierek został I sekretarzem PZPR, ofiarował katolikom nieruchomości, które Kościół użytkował na Ziemiach Odzyskanych. W ten sposób stał się on właścicielem 4800 świątyń, 1500 innych budynków i 900 ha gruntów rolnych, które przed wojną w większości należały do ewangelików. Nie wyceniono wartości tej darowizny. Dwa lata później rząd przekazał na własność dodatkowe 662 obiekty (kościoły, klasztory, plebanie, budynki parafialne i cmentarze).

    Za Gierka zliberalizowane zostały przepisy dotyczące budowy nowych świątyń; wcześniej wszystkie zezwolenia były dość ściśle reglamentowane. Prawda, że władza obrzydzała takie inicjatywy na wszelkie sposoby – nie pozwalała kupować gruntów pod budowę, nie przydzielała materiałów budowlanych i rozbierała wzniesione bez zezwolenia budynki. Tym niemniej polityka liberalizacji doprowadziła do tego, że w pierwszej pięciolatce lat 70. wybudowano 538 świątyń, czyli więcej niż przez ćwierć wieku od zakończenia wojny. Rekord ten został pobity w latach 1982-85, gdy państwo wydało pozwolenia na zbudowanie 1376 kościołów.
    Według prof. Michała Pietrzaka, znaczne dochody – oprócz składek wiernych – przynosiły w PRL wpływy z opłaty cmentarnej. Kościół pozostawał wciąż w tej dziedzinie monopolistą, mając w swej gestii trzy czwarte wszystkich cmentarzy w Polsce (w 1970 r. zarządzał 6531 cmentarzami).
    Od 1974 r. komuniści zezwolili parafiom i zakonom na prowadzenie działalności gospodarczej „w celach religijnych”. Działalność ta była ściśle kontrolowana przez państwo, ale po uzyskaniu pozwolenia można było prowadzić wydawnictwo, zakład poligraficzny, produkować dewocjonalia, a nawet zakładać hotele. Wyznaniowe osoby prawne zaczęto traktować jako organizacje non profit, płacące podatki jedynie od prowadzonej działalności gospodarczej. Podatki przestały być formą represjonowania Kościoła. „

    „Znamienne są następujące liczby: przed wojną,w roku 1937 było w Polsce 7257 kościołów i kaplic i było 11.239 księży; w styczniu 1987 kościołów i kaplic było już 15.340, a księży, (r.1988) – 24.078. Są to dane b.Urzędu d/s Wyznań, jak też Biura Prasowego Episkopatu.”Budowle te stawiano nie w czasie wojny a za czasów PRL-u.

    Na koniec powiem tyle że dorabianie do PRL-u ideologii anty katolickiej nie ma najmniejszego sensu i jest śmieszne gloryfikowanie prlu jako strażnika antykatolicyzmu,takie dyrdymały mogą wypisywać pomioty katolickiej żydo komuny,oczywiste jest że coś katolickiego nie może być antykatolickie, nie może być ani anty judeokatolickie ani anty żydowskie.

    Polubienie

  • Powtarzam, Hitler UKRADŁ Słowianom ich odwieczny znak ognia, Swastykę, i dolepił do niej złą sławę. Liczył, albo na szczęście z racji jej używania, lub też chciał ją wcielić w niemiecką świadomość, jako niemiecką własność.Swastyka została zbeszczeszczona, a my , Słowianie, mamy odbowiązek ten nasz odwieczny symbol ognia oczyścić ze szwabskiej zgnilizny, i przywrócić mu należytą sławę. Wiele jest zakusów na nasze symbole, wraz z ich utratą zginie nasza kultura.Hitler ukradł wiele starożytnych znaków, oszołom i prościuch, myślał , że w ten sposób dorówna wielkim imperiom, takim jak Egipt, Sumer, czy Scytia.Co się z nim stało? Ano uleciał albo do Brazyliii albo do Argentyny.Nie znaleziono go, przecież w Berlinie.
   Może Austriak, chciał Słowianom pokazać, że Swastyka może służyć każdemu? Jak widać, mylił się. Ta hitlerowska swastyka to czarny , połamany krzyż na białym tle, na czerwonym słońcu.Jej widok kojarzy się zakonem NPM – czyli Krzyżakami. Tak to ,Krzyżactwo , znowu najechało Polskę.Te flagi ,z tą swastyką zwalano po wojnie w błoto.Nasza swastyka wiruje jak nasza galaktyka, jak jeden z żyrandoli na tle czarnego bezkresu kosmosu. Powinna zmienić kształt, bo jest hitlerowski? … .
   Swastyka dziś, jest niemile widziana przez wielu. Coś trzeba z tym zrobić, bo i tego zwycięstwa Hitler nie powinien odnieść. – zniszczenia na zawsze największego słowiańskiego znaku, Swaroga.Chwała wielkiej rodzinie słowiańskiej, wyrosłej na aryjańskich stepach, w ramach praojczyzny Scytii. Kocham Scytię.
   Urodziłam się nad morzem ,ale go nie lubię.Ciągną mnie dzikie , bezkresne pachnące ziołami stepy pod wielkim , zachmurzonym niebem.(nie tym biblijnym!!) Tam są moje korzenie. Potem, w część mojej rodziny wcielono Islam, a drugiej podarowano Chrześcijaństwo , i tak nas podzielono. A nad tym wszystkim unosi się „duch ” Boga Ojca, tego który stworzył cały świat, i niebo i gwiazdy. A do nieba można dostać się po drabinie.ITD.

   Hitler rzeczywiście przywłaszczył sobie i przez to splugawił pogańską swastykę. Tyle, że swastyka nie jest tylko słowiańska. Znały ją pogańskie ludy Azji, Europy, Afryki i Ameryki – tej jeszcze przed wikingami i Kolumbem. Hitler był psycholem; obok przywłaszczenia pogańskiej swastyki patronem NSDAP uczynił fanatycznego katolika, przywódcę krucjaty połabskiej Albrechta Niedźwiedzia. Jak w jednej łepetynie mogły funkcjonować obok siebie pogański symbol i fanatyczny katolik – to pojąć może tylko psychiatra.
   Podobieństwo hitleryzmu i krzyżactwa jest niewątpliwe. Nie tylko odnoście symbolu/godła. Jednych i drugich cechowała nienawiść wobec Słowian.
   Nie lubię natomiast odwoływania się do „aryjskości”. Hitler też miał jej kompleks. O ile słowiańskość to kultura i tożsamość to aryjskość jest ideologią, zaprawionym dużą dozą szowinizmu, a nawet rasizmu. Ariowie utrwalili i pogłębili system stanowy w Indiach, gdzie najwyższe warstwy były zarezerwowane dla nich, a najniższe warstwy stanowiła ciemnoskóra ludność autochtoniczna. To Ariowie wymyślili kastę „niedotykalnych”, w haniebny sposób traktując miliony mieszkańców Indii jak podludzi.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Dalit#Dyskryminacja
   I stąd nie utożsamiam Słowiańszczyzny z aryjskością.

   opolczyk

   Polubienie

 12. Przepraszam ale taka mała uwaga do wszystkich.Otóż dlaczego mówimy i piszemy że nasza Słowiańska wiara to pogańska wiara która ma tysiące lat.Ja uważam że ta plugawa dzisiejsza wiara to pogańska wiara.A co do swastyki to nie jest sprawa żeby się komuś nie podobała bo Słowianom ma się podobać ze względu na to że to ich symbol a nie Hitlera który sobie go przywłaszczył.Pytanie dlaczego i już odpowiadam ”Armie które szły pod słowiańskimi symbolami były niezwyciężone”więc dlatego Hitler sobie bezprawnie ”pożyczył”bo też chciał być niezwyciężony.Pozdrawiam


  Artur:

  Dla mnie określenie poganin jest b. pozytywne. Poganin to ktoś, kto nie dał się odmóżdżyć jahwizmem.
  Ja jestem poganinem i jestem z tego dumny.
  Słowiańszczyzna to nie kult siły czy „niezwyciężonych armii” i podbojów. Słowiańszczyzna to Przyrodzona Wiara Przyrody, to życie w harmonii z Matką Naturą, otoczeniem, sąsiadami i samym sobą.
  „Niezwyciężone armie” to marzenia ludzi zakompleksionych, chcących się dowartościować.
  Mnie to jest niepotrzebne…
  Pozdrawiam
  opolczyk

  Polubienie

  • Artur – ja się z Tobą zgadzam. Nazwa „poganin” jest tak samo obraźliwa jak goj, czyli bydlę.Czy Słowianie tak siebie nazywali? Nie.Poganin, może pochodzić od słowa „poganiać” „przeganiać”, Slowian przeganiano z ich siedzib i z miejsc ich kultu.Nie będę nikogo tak nazywać.To nazwa chrześcijańska, pogardliwa. Przepraszam właściciela Blogu, ale nie jestem dumna z nazwy „poganin”, ani z nazwy „goj”.A swoją drogą, Słowianie, Sarmaci , Scytowie ponoć najlepsi wojownicy świata i pozwolili odebrać sobie swoją godność, komu? Żydogermanom.

   Tiamat – nie musi Pani mnie przepraszać. A tym, że w zamyśle żydo-chrześcijan termin poganin jest obraźliwy nie przejmuję się. Nie mam zamiaru szukać sobie miana podobającego się krystowiercom.
   https://opolczykpl.wordpress.com/jestem-poganinem/

   Dla mnie poganin to osoba, która albo wcale nie dała się zniewolić, ogłupić i odmóżdżyć nadjordańską dżumą i jej żydogenną antykulturą, albo zerwała się z łańcucha jahwizmu i wróciła do własnej kultury i tożsamości. Poganami nazywali krystowiercy tych, którzy nadjordańskiej dżumie stawiali zaciekły opór. I jest to powód do dumy a nie do czucia się czymś „gorszym”.
   Najdłużej opór nadjordańskiej zarazie stawiał prosty wiejski lud. Wojownicy wyginęli, a tamci po cichu przez długie stulecia czcili starych dobrych swoich bogów. Dzięki nim wiedza o naszej kulturze nie zaginęła. Odnaleźli ją badacze z Zorianem na czele:

   „Trzeba pójść i zniżyć się pod strzechę wieśniaka w różnych odległych stronach, trzeba śpieszyć na jego uczty, zabawy i różne przygody. Tam, w dymie wznoszącym się nad głowami, snują się jeszcze stare obrzędy, nucą się dawne śpiewy i wśród pląsów prostoty odzywają się imiona Bogów zapomnianych.”
   https://pl.wikiquote.org/wiki/Zorian_Do%C5%82%C4%99ga-Chodakowski

   opolczyk

   Polubienie

 13. opolczyk:”Słowiańszczyzna to nie kult siły czy “niezwyciężonych armii” i podbojów. Słowiańszczyzna to Przyrodzona Wiara Przyrody, to życie w harmonii z Matką Naturą, otoczeniem, sąsiadami i samym sobą”
  Nie przesadzajmy @opolczyk.Nie jesteśmy przecież elfami 🙂 Nie możemy pozwolić sobie na taki luksus przynajmniej nie do czasu kiedy na świecie żyją złe trole.
  Tradycją watykańsko-europejskiej interpretacji historii było i niestety jest, wizerunek Słowian jako chaotycznie funkcjonujących plemion,niezdolnych do samoorganizacji.To mit.
  W 965r ruski kniaź (poganin) Światosław rozgromił ówczesną potęgę-Chazarię. http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiatos%C5%82aw_I
  Chazary kórzy po tym pogromie rozpierzchli się po całej zachodniej Europie do dziś nie mogą tego przeboleć.

  Kilka lat temu był pomysł aby istniejący pomnik poddać takiej rekonstrukcji aby oddawał całą istotę zdarzenia.Pomnik miał wyglądać tak: http://www.proza.ru/pics/2010/07/03/1091.jpg
  Na razie inicjatywa się nie zrealizowała,ale to nic-poczekamy na lepsze czasy.
  Przez wiele lat pasożytnicze,złośliwe Chazarstwo które w międzyczasie przedzierzgnęło się w europejską elitę,próbowało bodaj trochę pomniejszyć zwycięstwo Słowian twierdząc że Światosław był Wikingiem.Prawda i to prawda podparta dowodami,jest taka że Światosław był Słowianinem a jego zwycięstwo nad Chazarią pokazało że Słowianie jak najbardziej potrafią się zorganizować w sprawną armię.
  Według tradycji książe Światosław wypowiedział wojnę Chazarii kultową frazą „IDU NA WY” ( w starosłowiańskim -Ruszam na ciebie” )

  pszek

  W niczym nie przesadzam. Światosław nie jest księciem z mojej bajki. Likwidacja państwa Chazarów sprawiła, że to robactwo rozlazło się po całej Europie. On miał ich pokonać, ale ich kaganatu nie likwidować, a jedynie sobie podporządkować.
  Późniejsze jego podboje niosły tylko krew i zniszczenie. Wygubił dziesiątki tysięcy własnych pobratymców, a jeszcze więcej obcych. Najbardziej cierpiała zwyczajna ludność na terenach objętych wojnami. Czym więc różnił się on od innych „rzeźników” w krwawej historii ludzkości, którym uderzało do łba stworzenie imperium poprzez podboje?
  Popatrz na Niklota, na Redarów i Ranów. Nie atakowani żyli w zgodzie z sąsiadami. Nawet z niesłowiańskimi poganami czy jahwistami. Atakowani przeobrażali się w lwy. W bitwie pod Przecławą totalnie rozgromili armię saską. Niklot odparł nawet jahwistyczną krucjatę. Cudzego nie chcieli, swojego bronili. Czyż to nie lepsza filozofia życia?
  Mnie nie rajcują wielcy zdobywcy i wodzowie tworzący imperia. Bo każde z nich zbudowane było na ucisku, przemocy i morzu przelanej krwi.
  W tej sprawie diametralnie się różnimy.
  Dlatego jeszcze raz powtarzam: dla mnie Słowiańszczyzna to nie jest kult siły czy “niezwyciężonych armii” i podbojów. Słowiańszczyzna to Przyrodzona Wiara Przyrody, to życie w harmonii z Matką Naturą, otoczeniem, sąsiadami i samym sobą.
  opolczyk

  Polubienie

 14. op[olczyk

  Dziękuje za pozdrowienia i rozumie twoje podejście do Słowiańszczyzny tylko trzeba sobie uświadomić jedno że Prasłowianie musieli walczyć z zewnętrznymi wrogami żeby takie życie mogło istnieć o jakim ty i wielu innych marzy.Wiesz mam dusze wojownika i wiem na pewno ,żeby taki tryb życia osiągnąć to musimy z tym walczyć.Twoja strona to już symbol walki może nie na miecze ale zawsze to walka.Tą Wojnę nie myśmy rozpętali ale trzeba walczyć żeby się obronić.Niemiecki SPIEGEL jak tu któryś internauta napisał,opisywał podboje Germanów i Duńczyków przez Słowian i Historia o tym też mówi.żeby utrzymać taki poziom życia Słowianie
  musieli nauczać sztuki wojennej swoje społeczeństwo,zresztą życie nas uczy walki o przetrwanie a żeby przetrwać trzeba umieć walczyć albo zostać niewolnikiem.Jestem za tym żeby żyć w zgodzie z Naturą,otoczeniem itd. ale bez walki tego nie osiągniemy,chyba że Wedyjskie księgi się sprawdzą i ludzkość otrzyma w nowej Erze inną świadomość.A jeżeli chodzi o tych zakompleksionych ludzi to właśnie podbili 90% Świata razem z naszą wspaniałą
  kulturą.I dlatego potrzebna jest walka i żeby móc walczyć potrzeba współczesnych rycerzy żeby twoje marzenia się spełniły,Jeszcze nas jest niewielu w tej nierównej walce ale jestem mocno przekonany że czas przebudzenia nastąpi i tak jak Żołnierze Wyklęci którzy stawiali beznadziejny jakby się wydawało opór Żydowskiemu okupantowi tak i my Polscy Słowianie mamy obowiązek bronić naszego Narodu.Pozdrawiam Artur


  Artur:

  Jedną z reguł życia jest ta, że to o czym myślimy to na siebie ściągamy. Jeśli będziemy myśleli tylko o walce, o wojnach i o armiach, to sobie to będziemy na siebie ściągać. Powinniśmy programować siebie na pokój i na na życie w harmonii. Powinniśmy to naszym myśleniem antycypować .
  Naturalnie, że w razie konieczności należy walczyć. I zapewniam ciebie, że stanę obok ciebie w pierwszym szeregu – jeśli zajdzie taka konieczność. Niemniej uważam walkę za zło konieczne (nie lubię tego określenia). Konieczne – ale zło.
  Byłoby lepiej wychować ludzi tak, aby nie chcieli wojen, niezwyciężonych armii, zdobywców i twórców imperiów.
  Popatrz, jak historia hołubi rzeźników i masowych zbrodniarzy typu Macedoński, imperatorzy Rzymu, Karol Wielki czy Napoleon. A czym oni różnili się od nielubianych przez jewropejską historię Dżyngis-chana czy Attyli? Czyż mniej niewinnych ludzi przez nich zginęło?

  Był czas na naszych ziemiach, że lud żył w pokoju, a ludzie przez całe życie nie widzieli wojny. Nie niszczono pól, nie palono chat, nie gwałcono i nie mordowano.
  Czyż powrót do takiego świata nie byłby lepszy?
  Ale dokąd będziemy tylko o wojnach i walce myśleli – dotąd je na siebie będziemy ściągali.
  Pozdrawiam.
  opolczyk

  Polubienie

  • Arturze, Opolczyk jest największym wojownikiem, jakiego dane mi było poznać. On jeden – JEDEN!!! – nie odpuścił i nie dał się zastraszyć między innymi w sprawie tzw. „cysterskich odpustów”, podczas których bezczeszczono posąg słowiańskiego boga. Wiedział, że zaczną się po tym sypać pogróżki, że drogo go to będzie kosztowało… Ale kiedy okazało się, że nagle nie ma komu bronić słowiańskiej wiary i honoru Słowian, bo i ci wszyscy malowani wojowie i związki rodzimowiercze, wszyscy powtykali głowy w piasek i mieli tysiąc gotowych wymówek, byle tylko nie narazić się na koszty i nieprzyjemności – tylko on jeden miał w sobie dość odwagi, żeby ruszyć z kopią na wroga, nawet jeżeli z góry wiadomo było, że póki co, jest to walka z wiatrakami. Ale od czegoś przecież trzeba zacząć.
   A heroiczna walka – nie dla samej walki, nie dla grabieży, gwałtów, zapachu krwi i łupów, ale walka o pokój i wolność – to jest miara prawdziwego bohaterstwa!

   Polubienie

   • Kochana Malwo

    Twoim komentarzem wprawiłaś mnie w zażenowanie. Owszem, jak zobaczyłem te haniebne inscenizacje w Lądzie to zareagowałem natychmiast, ale nie uważam tego za coś nadzwyczajnego. To był po prostu mój obowiązek, jako Słowianina, upomnieć się o naszych hańbionych bogów.
    Poza tym jestem zwykłym prostym człowiekiem…
    Wprawdzie parę razy pisałem w komentarzach, że czuję się wojownikiem Swarożyca, ale tak naprawdę marzę o czasach, gdy walka, wojny, podboje, imperia będą należały do zamierzchłej przeszłości…

    Polubienie

 15. Odnoszę się do ciebie Malwo i powiem ci że takich jak Opolczyk to znam wielu.Dla mnie wojownikiem i przykładem jest Darek z Wrocławia prowadzący oddział Zadrugi do której i ja należę więc nie mówmy o poświęceniach większych czy mniejszych bo wielu ludzi ma z tego z
  powodu problemy z prawem.Opolczyk z całym szacunkiem dla ciebie ale nie można być naiwnym że oni nam ot tak podarują naszą wolność,bo jeśli tak myślisz to jest jesteś w kolosalnym błędzie.Każdy wie że nic się nie dzieje bez przyczyny.Ja nie chcę być Mesjaszem którego można po mordzie lać a on będzie jeszcze za to przepraszał.Powiem wam tak że wasze poglądy na Słowian przypominają mi Hipisowskie lata.Jestem doświadczony w tym i wiem że o wszystko trzeba zawalczyć żeby to coś osiągnąć I właśnie dlatego że już nie potrafiliśmy
  walczyć wylądowaliśmy tam gdzie jesteśmy.Aleksander Wielki {pomijam innych którzy się na nim wzorowali a ty ich wymieniłeś]był Macedończykiem czyli Słowianinem i nie mówmy o tym że nasi przodkowie byli Mnichami a jeśli ta to skąd posiadają takie tereny no może się dobrze modlili.Pozdrawiam i bez urazy.

  Polubienie

  • Artur:

   Przytocz mi, gdzie i kiedy powiedziałem, że „oni nam ot tak podarują naszą wolność”.
   Trudno jest dyskutować z kimś, kto wkłada drugiemu w usta coś, czego tamten nie powiedział.
   Prowadźmy dyskusję bez konfabulacji.
   Najważniejszymi cechami Słowiańszczyzny była Przyrodzona Wiara Przyrody, szacunek dla przodków, solidarność rodowo-plemienna i odpowiedzialność za dobro rodu i plemiona.

   Ideologizacja Słowiańszczyzny i Ducha Słowiańskiego do działalności politycznej szkodzi sprawie Słowiańszczyzny i nie ma z jej Duchem nic, ale to absolutnie nic wspólnego.
   Ja gęby do obicia nie nadstawiam. I obrzezanego cieśli nie tytułuję „mesjaszem” i to jeszcze z dużej litery.
   Gadasz o walce, ale tylko gadasz. Anonimowo strzępić język każdy potrafi.
   Powiedz – jak chcesz walczyć i przeciwko komu? Z gołymi pięściami zaatakujesz siedzibę NATO, CIA, Mossadu, ambasady Izraela i USA, „nasze” CBA, CBŚ, GROM? I jak przepędzisz „rzont”, knessejm, PO/PiS i pozostałe agentury polityczne? I jak odbierzesz media, banki i gospodarkę koczownikom?
   Tylko czekam na konkrety! Bez nic nie znaczących ogólników, że musimy to czy musimy tamto…
   Bo co musimy to i ja wiem.

   Macedończyk był przede wszystkim rzeźnikiem – bez względu na jego pochodzenie.
   Jeśli cokolwiek piszę o mnichach, to demaskuję ich żydowską ideologię i ich hipokryzję.

   To co mi leży na sercu, to odbudowa prawdziwego Ducha Słowiańskiego. Aby go odbudować, należy go znać. A jego podstawą była wiara przyrody i rozwój duchowy, a nie wojny, rzezie, podboje i najazdy.
   Pozdrawiam i ja.

   Polubienie

 16. Opolczyk

  Jeszcze chcę się odnieść do wypowiedzi twojej do pszeka.Otóż Świętosław zareagował jak powinien.Uważasz że za mordowanie Słowiańskiej ludności powinien jeszcze Chazarom czek wystawić.Poczytaj sobie Wacyka tam znajdziesz więcej wzmianek na temat Niklota -wcale nie był taki obronny jak ty piszesz wręcz przeciwnie.Pozdrawiam

  Artur:

  Możesz sobie tak o Świętosławie uważać.
  Nie pisałem o żadnym czeku dla Chazarów. Świętosław miał ich pokonać i zwasalizować. A nie pozwolić im rozleźć się po całej Europie. Zamiast bzdurnej wyprawy na Bułgarię (w przymierzu z jahwistycznym Bizancjum) miał zająć się lepiej wychowywaniem własnych dzieci. Na wojnie wygubił całą prawie armię, sam zginął, a jego syn przyjął żydłacką religię i zjahwizował Ruś.

  Wacyka czytałem. Tyle że nie wierzę ślepo w niego, jak Arab w Mahometa. W niejednej sprawie z Wacykiem się nie zgadzam.
  http://toporzel.pl/teksty/wacyk3f.html
  Czy on nie zauważył, że do powstań listopadowego i styczniowego naiwnych Polaków pchano na rzeź, bez szans na zwycięstwo?
  Szczególnie w przypadku powstania styczniowego widać to gołym okiem.
  http://www.naszawitryna.pl/ksiazki_47.html
  Wacyk powinien pisać o szkodliwości tych powstań, a nie że papież ich nie poparł. Całe szczęście że ich nie poparł, bo by odmóżdżeni katolicy jeszcze gorliwiej pchali się na własną śmierć. Polacy – głównie naiwna szlachta – ginęli, a koczownicy zajmowali ich miejsce w strukturze społecznej. Po to były te powstania…
  Pozdrawiam

  Polubienie

 17. Wielka Dzierżawa – Rodowo – Plemienny system społeczny :
  http://www.eioba.pl/a/3w3v/wielka-dzierzawa

  – A jeśli rozważać „demokrację” – a czym tak naprawdę jest demokracja?

  – Mówią , że to „władza narodu”, ale to jest wierutne kłamstwo. Weźcie jakikolwiek słownik: „Naród to „ochlos”, ochlokracja to władza narodu, a wewnątrz ochlosa jest mała warstwa właścicieli niewolników. I to jest ustrój właścicieli niewolników. Demos to właściciele niewolników. Demokracja to władza właścicieli niewolników.

  – Czy to nam potrzebne? Kto ma z tego korzyści? – Właściciele niewolników? – No tak, tylko właścicielom niewolników demokracja jest wygodna.

  Polubienie

 18. „Pisaliśmy niedawno o Żmijowych Wałach i Żmigrodach, oraz o Górach Chełm związanych z zaświatami – Welą. Niektórzy historycy zastanawiają się na poważnie, jak to było możliwe i z jakiego powodu Rzymianie prawie do samego końca trwania imperium nie posunęli się za Dunaj, a królowie perscy – Dariusz i jego następcy, czy wielki Aleksander Macedoński, także nie przekroczyli praktycznie linii Dunaj -Kaukaz. Kiedy Persom albo Egipcjanom – w czasach jeszcze o wiele wcześniejszych – udawało się przekroczyć Kaukaz i Dunaj to musieli stąd szybko zmykać bo po prostu dostawali łupnia, czy to od Tomirysy-Tamary, czy od innych Scytów. O tym piszemy szeroko w Księdze Ruty, a tutaj tylko jako spostrzeżenie, że to Scytowie byli nosicielami kultury perskiej, słowiańskiej i hinduskiej oraz tworzyli na północy przez tysiąclecia amorficzne królestwo, które granice były dla wrogów nieprzekraczalne.
  To Królestwo – SIS – przewodzone było przez różne tutejsze ludy i zgromadzenia plemienne w różnych czasach miało wodzów z różnych nacji, jednak nienaruszalność tego terytorium – również przez Chińczyków, którzy woleli się od niego oddzielić murem niż próbować je zdobyć i zniszczyć, chyba powinna dawać od dawna do myślenia poważnym badaczom starożytności.
  To Skołoci-Słowiano-Indo-Irańczycy władali długo ową Tartarią, oni też władali Medami, a Medowie władali Persami, oni też posłali Dahów i Parnów na Persję by ją podbili i dokonali tego, a gdy się Persowie wyzwolili i chcieli zaatakować Scytów to dostali łupnia, a głowa Cyrusa skąpała się we własnej krwi, w saku (skórzanym worze), obcięta ręką królowej Saków właśnie – TAMARY – Tomirysy.”

  „Sprostowanie KONIECZNE – Aleksander Macedoński pokonał Scytów tylko w fałszywych Kronikach Greckich, natomiast Persowie opisali tę mordęgę Macedońskiego, inaczej. Byłby on poległ za Dunajem gdyby Jonowie nie ułożyli nocą przeprawy przez rzekę zdradzając tym samym Scytów – Gdyby ta przeprawa była rozebrana tak jak to zrobili sojusznicy Scytów Drakowie- Trakowie to byłoby po Macedońskim i całej jego armii. Nie mogąc dopaść Scytów Wielki Aleksander uciekł ze Scytii, co i tak było sukcesem, bo króla Cyrusa (Kirusa) Scytowie Tomirysy (Tamary) po prostu pozbawili głowy, a opis jak cały dzień dożynali ofiary na polu bitwy, do dzisiaj mrozi krew w żyłach.
  Goci nie znieśli też Scytów nad Morzem Czarnym – to nieprawda, szczegółowo piszę o tym w Księdze Ruty. Kronika jak zwykle chełpi się zwycięstwami, które są pasmem klęsk.
  Winitar na chwilę wyrwał się spod kontroli i zabił Bozę namiestnika Sistanu u ujścia Dunaju i ukrzyżował – z wrodzonym chrześcijańskim sojusznikom miłosierdziem 72 naczelników pogańskich plemion. 72!!! Rozumiem że chciał ich nawrócić na arianizm, ponieważ został już w Rzymie oświecony, co jest lepsze.
  Zapewne też jego przeciwnicy wyszli dopiero co z grajdołów w lesie i byli oni uzbrojeni tylko w kijki od miotły. W następstwie tego wiekopomnego czynu godnego odnotowania w kronikach, uciekając przed gniewem Hunów rządzących w onym czasie za Dunajem od Łaby po Kamczatkę, błagał Rzymian o pozwolenie wejścia za Limes – ale ci odmówili.
  Przyjęli tylko Wizygotów, którzy krwi sistańskiej nie mieli na rękach, ale też woleli się ewakuować, na wypadek gdyby kara Sistanu rozciągnęła się na wszystkie gockie rody. Więc wlazł tam, tj. za Limes sam, i tak upadł Rzym – bo oni, Rzymianie byli jeszcze dzielniejsi od Winitara i zwyciężali wszystko co się rusza z jeszcze większym patosem i chwałą.
  Winitar to podobno pogromca Wenetów a nie Scytów – Wenitar – a według nas także uznany przez nich władca – lecz to imię wygląda na przydomek – Tyrs Wenedów – czyli ‚berło’ Władca Wenedów – Wenetyrs (Wenetyr). Jest też inna koncepcja, która mówi że to wręcz Weneda – Wenidar, który powiódł jak zwykle zwycięskich Germanów. I tak być może jest ponieważ Antowie to nikt inny jak Wętowie – Wene-Dawianie Naddunajscy. Ci Goci to nikt inny jak Gąci- Kątyni – Uglicze (bo ugoł – to kąt).
  Ci Goci to nikt inny jak słowiano-tracko-germańscy Geci, znani tu już od dawien dawna, nim ze Skandynawii gnany głodem lud ruszył na kontynent – Gątyni jak gontyna-kącina. Od tego też pochodzi znany na Rusi przydomek rodu Piastów – Kotyszka – Kątyszka, czyli Kąciański, Gącki, od kąta a nie od kota, który myszy zjada.
  I tak to Goci uciekając przed eksterminacją – bo takie kary dawali Scyci buntownikom – o czym już kultura łużycka nad Wisłą świadczy podbili Rzym i wreszcie upadł ten kolos na glinianych nogach, który nieustannie wszystkich barbarzyńców zwyciężał aż zwyciężył ich ostatecznie i oddał całe złoto Atylli, żeby odstąpił od zrównania stolicy z ziemią, a chronicieli Gotów i tych co się pośród Rzymian schronili nie skrócił o głowę. Od Tej chwili Rzym zaczął płacić trybut Chotille (Chatille- Atylli) i nadał mu budzący grozę przydomek Bicz Boży, ale tak naprawdę chodziło tutaj o Bicz Bozy, bo to Boza wezwał Sistan na pomoc, kiedy zrozumiał jaka się tutaj zdrada szykuje, wymyślona przez tych arian.
  Moim zdaniem wystarczy sobie zadać jedno proste pytanie i na nie odpowiedzieć, aby się zorientować dlaczego Rzym nie wszedł nad Łabę i Wisłę i Dniepr i na stepy.
  Czy Rzymianie wiedzieli, że za Dunajem jest tyle złota i tacy mistrzowie którzy robią takie wspaniałe rzeczy ze złota, jak ten naszyjnik który przedstawiamy na początku artykułu? Czy Rzymianie wiedzieli, że tam na północy są pokłady jątaru -jómna-głozna-bursztynu? Czy wiedzieli że tam są kopalnie i huty żelaza i robi się tam doskonałą broń i że są tam nieprzebrane bogate uprawy rolne i konie, i bydło mleczne, które kradli stamtąd już Grecy zanim ich Rzym podbił?
  Jeżeli to wszystko wiedzieli i nie weszli tam, żeby to wszystko ukraść, to nie dlatego że im się strony świata pomyliły. Powstrzymywał ich strach. Bo stamtąd już od czasów wyrodomajskich, czyli pierwszych sistańskich odszczepieńców, szły nieprzerwane ataki Sistanu- gdyż Sistan zawsze odbiera to co kiedykolwiek jego było. A jego było Wybrzeże Adriatyku i Anatolia i cały Basen Morza Czarnego i Kaukaz – jego to było, Wielkiej Scytii Europejskiej i Azjatyckiej – SIStanu.
  Rzymianie bali się tego kierunku jak ognia. I słusznie – bo siły SIStanu były nieporównanie większe niż Rzymu i grabież coraz to nowych skrawków poczynając od Makodewy (Macedonii) i Dracji (Tracji) przez Gątię-Dachję (Getię-Dację), kradzież Anatolii – Orzawy znanej z kronik Ozyryjskich (Asyryjskich) przez Achijawę (Achaję) musiała doprowadzić Rzym do upadku. Upadek nastąpił pod nieustannym, trwającym 600 lat naporem, naporem Sistanu!
  Sistan nikomu niczego nigdy nie oddaje. Niech się strzegą inni złodzieje. Wydawało się, że wystarczająco przetrzepali im Rosjanie skórę, i że czegoś się nauczyli, ale oni nie rozumieją tej ‚łagodnej’ lekcji. Zrozumieją dopiero lekcję prawdziwą.
  Są tacy bezczelni bo mają w sobie 40% sistańskiej krwi R1a oraz I1 i I2, ale zapominają, że Sistan karze także własną krew, która okazała się zdradziecka czyli ‚zła’, tak jak krew Gotów.”

  „Chciałbym na przykład ujrzeć artystyczną wizję postaci Boza – władcy Antów (Wątów Nadciemnomorskich), którego ukrzyżował Winitar z plemienia (jak się dzisiaj w świetle genetyki wydaje – słowiano-skańskich) Gotów-Gątów-Getów. Tegoż Winitara i jego (K)Ostrogątów, zaraz potem za to, w odwecie, pobił i przegnał znad Dunaju Chytiłła-Hatiełła-Hotyłło, wielki władca Guniów (znany obcym jako Atylla z Hunów) – Bicz za Bozę-Boża (a nie jakiś ‚bicz boży’) , car-kagantyrs całego Wielkiego Kaganatu (Królestwa) SIS.
  Też bym chętnie zobaczył portret owego Hotyłły. Pobił Winitara i przegnał go właśnie za to, iż ten ukrzyżował (co za chrześcijański zaiste sposób postępowania – Goci byli już wtedy podobno chrześcijanami) Bozę-Boża i jego 42 naczelników plemion.
  Tego Boza Słowo o wyprawie Igora nazywa Busem, a rosyjskie podania zwą go Busem Białojerem, czyli Biało-Jarym czyli Wielkim i Mocnym. Czy on nie był przypadkiem jedynie naddunajskim namiestnikiem samego kagantyrsa Królestwa SIS – Hotyłły – cara Wielkiego Sistanu?
  42 naczelników plemion – toż to wielkie zgromadzenie – 42 plemiona. A i armia bolsza (wielka), a nie garstka co wyszła z bagien nad Prypecią dopiero co z ziemianek, uzbrojona w dzidy, piki i siekierki. Czyli co – nie dość, iż z motyką rzucili się na Rzym, to jeszcze tenże Rzym podobno owymi motykami ‚zagrabili’?!!!”

  Dlaczego Rzymianie mieli taki problem z przekroczeniem Dunaju ? :
  http://bialczynski.wordpress.com/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/dzieje/adam-smolinski-dlaczego-rzymianie-mieli-taki-problem-z-przekroczeniem-dunaju-oraz-linki-do-zmijowego-plemienia-i-sprawy-wawelskiego-smoka/


  Słowianin:
  Powoli przymierzam się do tekstu „Spór o historię Słowiańszczyzny”.
  Na razie zbieram wiadomości, linki, teksty. Inna rzecz, że mam sporo innych spraw na głowie.
  Starożytna historia Słowiańszczyzny jest zagmatwana i wielowątkowa. Zbyt wiele wytworzono na ten temat dezinformacji, i to już w starożytnych kronikach niesłowiańskich.
  Ale kiedyś o tym napiszę…
  opolczyk

  Polubienie

 19. cyt:”Słowiański zew”

  cyt:zew «wołanie, myśl lub uczucie wzywające do natychmiastowego działania»

  Regulamin Internetowy Globalny Ogólnoświatowy
  1/posty należy redagować NA TEMAT poddany pod dyskusję
  2/zabroniony jest atak na osobę zamiast na argumenty.
  ——————
  Udaje się zauważyć ,iż istnieje związek przyczynowo-skutkowy pomiędzy pojęciami:słowiański -polski (Słowianin-Polak)
  Słowianie -to lud indoeuropejski /czyli Polacy /.
  Antiapeksem słowa „Słowianie jest określenie :Germanie / a nie Niemcy /.
  Słowo Słowianie nie posiada znaczenia bez związku ze swoim antiapeksem :Germanie i odwrotnie.
  Problem Słowian nie udaje się rozwiązywać z pominięciem problemu :germańskiego.
  Oznacza to logicznie ,iż zarówno Słowianie jak Germanie wywodzą się z tego samego żródła pra genealogicznego – jako na początku tego samego ludu indoeuropejskiego – ze stanowiska genezy.
  Dlatego podstawą przy analizie problemu słowiańskiego i germańskiego jest przyjęcie za tzw.podstawę racji zasadniczej (A.Schopenhauera) tezy ,iż Słowianie (i Germanie)to lud indoeuropejski – jako warunku postępowania naukowego racjonalnego.
  Nieuwzględnienie tak określonej „podstawy racji zasadniczej” oznacza rozpatrywanie zagadnienie w formie :spekulacji umysłowych -postępowania dowolnego rodzaju-fantazjowania.
  O tym zatem ,iż problem jest rzeczywisty dowodzi między innymi właśnie pojęcie:”Słowiańskiego zewu” jako fenomenu :wołania w oparciu o myśł słowiańską jako uczucie tzw.niepisane intuicyjne.
  W analogii oznacza to ,iż jeżeli np. ktoś usłyszy się zew wilków – to tym samym jest wtedy zrozumiałe,iż może zew ten spotkać się z odpowiedzią ze strony tego samego gatunku a nie na np.ze strony stada jeleni i saren.
  Tutaj:na Słowiański zew ze strony Słowian …a nie Germanów – pomimo,iż tak samo pra Germanie jak i pra Słowianie na początku (przed 5000 lat)byli tym samym ludem Arian który przywędrował w tzw.Wędrówce Ludów z półwyspu indyjskiego – czyli o tej samej indyjskiej pra ojczyżnie.
  A to znowu oznacza,iż na „Słowiański zew” mogłyby współcześnie odpowiedzieć pozytywnie także nieliczne jednostki z plemienia rdzennych Germanów i pomimo małego prawdopodobieństwa statystycznego.
  Jest zatem zrozumiałe,iż do wyrażenia „Słowiańskiego zewu” nadaje się artystycznie forma :pieśni .
  Stąd zostało -w artykule redakcyjnym poddanym pod dyskusję -pkt.1 Regulaminu Globalnego -powiedziane cyt:”od czasu do czasu należy jej posłuchać” …pod warunkiem jeżeli spełnia sobą warunek Słowiańskiego „zewu”.

  Analogicznie!ten sam warunek „zewu” ale w odniesieniu do fenomenu polskości prawdziwej może spełniać np.zamieszczona na You Tube pieśń :pt:”Jak długo w sercach naszych…”w wykonaniu artystycznym polskiego pieśniarza B.Ładysza jako faktu potwierdzonego w komentarzach internautów.

  Ale mogło to się wydarzyć tylko w przypadku zachodzenia związku przyczynowo-skutkowego pomiędzy fenomenem :Słowiaństwa a Polskością -jako ,iż najpierw historycznie wydarzał się fenomen Słowiaństwa – a nie Polskości jako fenomen czasowo dziejowo młodszy.
  A to oznacza logicznie,iż w fenomenie polskości musi zawierać się fenomenie słowiaństwa i odwrotnie – a co udowadnia ,iż zagadnienie Słowiaństwa jest zagadnieniem rzeczywistym czyli naukowym -jak najbardziej aktualnym współcześnie także w świetle .Deklaracji ONZ odnośnie praw tzw.ludów rdzennych etnicznie (www.Polski Związek Prusów).

  Np.do ludów indoeuropejskich należą również Cyganie (Romowie) i w ich przypadku do pieśni oddających zew tej grupy etnicznej -mogłaby historycznie należeć wyrażać np.pieśń:”Hej tam pod lasem -coś błyszczy zdala …” a współcześnie Hymn Romski IRU.
  Stąd nie każda pieśń spełnia warunek :Narodowego „zewu”.
  Np.w przytoczonej na wstępie pieśni w wykonaniu pieśniarki rosyjskiej występuje w tekście błąd formalny i merytoryczny traktujący o bogu Słowian Swarożycu -jeżeli w rzeczywistości w filozofii Słowian występować mogą (zgodnie z tą filozofię -wiedzą -wedami) tylko półbogowie /a wiedza wedyjska czyli słowiańska jest uważana za tzw.wiedzą nieomylną).

  W ten sposób możemy wiedzieć a priori ,że określenie Swarożyc jest nomenklaturowo spekulacją umysłową czyli :Wielką Sugestią / może wchodzić legalnie tylko w skład mitologii).
  Analogicznie!pojęcia :Swiatowit,Świętowid,Światowid są Wielkimi Sugestiami ponieważ w filozofii prasłowiańskiej nie występowało pojęcie :świętego -osoby świętej w znaczeniu chrześcijańskim lecz mędrca w sferze zakresie fenomenu yogi.

  Stąd Światowid/4 strony świata / jest tożsamym z pojęciem :Brahmy.
  Jeżeli inaczej nie moglibyśmy przyjąć tezy ,iż Słowianie to lud indoeuropejski – nie wydarzałaby się „Podstawa Racji Zasadniczej” (A.Schopenhauera) -argumentacja byłaby zawieszona w eterze.
  Jest zatem zrozumiałe ,iż pojęcie :zew-u jest fenomenem rzeczywistym ,gdyż inaczej nie mógłby w ogóle zadziałać na Świadomość -nikt nie wiedziałby o co chodzi jak w tzw.czeskim filmie.
  Np.były członek PZPR mógłby w pewnym momencie po przesłuchaniu w/o melodii rosyjskiej zacząć uważać siebie za Słowianina -myląc ateizm ze Słowiaństwem – zew z pseudo zew-em , jako pies uważać siebie za wilka?
  Jest to niemożliwe ponieważ pojęcie :poganina jest pojęciem religijnym (negacją nie zmieniająca problemu)nie mającym żadnego związku z pojęciem :yogi czyli Słowiaństwem wedyjskim (nie mającym żadnego związku z religią we współczesnym rozumieniu tego pojęcia).
  Zew Słowiański a zew Pogański (ateistyczny) -to są 2 różne fenomena nie mające ze sobą nic wspólnego.
  Dlatego Słowiaństwo czyli yoga nie jest i nie może być w żaden sposób antyreligijne wobec jakiejkolwiek religii także nie jest anty wobec ateizmu = religii przyrody =kosmosu itp.


  sambir:

  Jednej rzeczy nie pojmuję – co chciałeś przekazać tym komentarzem?
  Bo tekstu w nim dużo – a ja i tak nie wiem o co w nim chodzi.
  opolczyk

  Polubienie

 20. …to by dowodziło,iż tekst jest prawdziwie słowiański?Czy mógłbyś wobec tego zaprezentować fragment z tekstu którego nie rozumiesz zacytować?

  sambir:

  Powtarzam poprzedni komentarz:

  Jednej rzeczy nie pojmuję – co chciałeś przekazać tym komentarzem?
  Bo tekstu w nim dużo – a ja i tak nie wiem o co w nim chodzi.

  opolczyk

  Polubienie

 21. …tekst nawiązuje do t e m a t u dyskusji.
  /Pkt.1 Regulaminu Internetowego/.

  A temat należy do najtrudniejszych z trudnych – co też może tłumaczyć wyrażone przez ciebie oszołomienie zaniepokojenie jako poganina?rodzimowiercy?.

  Wynika to szczegółowo z faktu ,iż w problemie Słowianie-Germanie -można wyodrębnić jakby 2 nurty części .
  Pierwsza traktuje o stronie materialnej zagadnienia tj.w odniesieniu do zjawisk przyrody w rodzaju :pór roku ,słońca,błyskawic,piorunów (…Perun) deszczu,roślin,zwierząt czyli do tzw.świata KOSMOSU PRZYRODY.
  Tutaj:wyrażonego najlepiej w tzw mitologii słowiańskiej… półbogów kontrolujących odpowiedzialnych za prawidłowy przebieg zjawisk przyrody zachodzących na Ziemi w Kosmosie.
  Jest to tzw.część impersonalna.materialistyczna /racjonalna/zagadnienia..

  Natomiast druga część traktuje o stronie duchowej w odniesieniu do człowieka jako duszy /:umysł,inteligencja,ego / poprzez filozoficzne ujęcie tego zagadnienia w postaci tzw.wiedzy wedyjskiej czyli :yogicznej.
  Tj.w ujęciu psychologicznym jakby religijnym -wyrażanym przez naczelne bóstwo w słowiańszczyźnie tj.przez Światowida = pra indyjski półbóg Brahma jako tzw.wtórny stworzyciel świata (stąd o twarzy zwróconej w 4 kierunki świata)..

  Tj.zgodnie z tezą ,iż Słowianie to lud indoeuropejski -jako tzw.podstawy racji zasadniczej.-warunku abc postępowania racjonalnego naukowego w ogóle..

  Inaczej w grę wchodziłaby wyłącznie …mitologiczna prezentacja zagadnienia czyli fantastyczna wobec nie posiada znajomości faktów historycznych odnoszących się do Słowian osiadłych na terytorium Europy po opuszczeniu półwyspu indyjskiego sprzed 5000 lat (historycznie pierwsza w szeregu wędrówka osadnicza kolonizacyjna)..

  Jest zatem zrozumiałe,iż może wydarzać się podział na tych którzy są zwolennikami owego pierwszego nurtu np. tzw.rodzimowiercy racjonaliści (ateiści) odwołujący się do samego świata przyrody-Kosmosu i na zwolenników yogicznego wedyjskiego ujęcia zagadnienia czyli odwołujących się personalnie do Światowida -tożsamego pra indyjskiemu Brahmie.

  W przypadku zatem umyślnego utożsamiania ze sobą obu nurtów -nieodróżniania – koncentrowania się tylko na jednym z nich – Przyrodzie -Kosmosie- mielibyśmy do czynienia z procederem prezentowania wypaczonego fałszywego obrazu idei Słowiańskiej -utożsamiania mitologii fantazji z … racjonalnością … naukowością.

  Stąd określenie:”Słowiański zew” jako filozoficznie wyróżnione udaje się zaliczyć do yogicznej n o m e n k l a t u r y pojęciowej a nie do sfery impersonalnej czysto przyrodniczej materialnej.

  Polubienie

  • Człowieku!!!
   Czego ty się dopatrujesz i doszukujesz w moim określeniu „Słowiański zew„?
   Napisałem tak, bo Rosjanka śpiewa o pogańskich, słowiańskich bogach, o słowiańskiej Matuszce Ziemi. I ja odbieram to jako ZEW, aby odrzucić żydowskie brednie objawione i powrócić do wiary, kultury i tożsamiści słowiańskiej.

   I to już wszystko!!!

   W_S_Z_Y_S_T_K_O!

   Wszystko! Wsjo! Alles! All! Omnes! 所有! όλα! Tutti! Todos! Tous!

   A ty w twojej „analizie” piszesz o Regulaminie Internetowym Globalnym Ogólnoświatowym, Antiapeksie, Germanach, wrzucasz A.Schopenhauera, “podstawę racji zasadniczej”, piszesz ospekulacjach umysłowych, zewie wilków, stadzie jeleni i saren. Piszesz o jakichś bzdurnych „warunkach”, o Ładyszu. Piszesz o związkach pomiędzy fenomenem Słowiaństwa a Polskością, o deklaracji ONZ odnośnie praw tzw.ludów rdzennych etnicznie. Piszesz o Romach, Cyganach, o wedach i półbogach, o „Wielkiej Sugestii”, o Świętowicie (pisząc niepoprawnie jego imię), o yodze, Brahmie, o byłych członkach PZPR (!!!), o ateiźmie, o porach roku, materialnej stronie zagadnienia, błyskawicach, piorunach, deszczu, roślinach. Kosmosie przyrody, Perunie, o ego, o „psychologicznym ujęciu” warunkach abc, rodzimowiercach racjonalistach, i o paru innych nie wymienionych przeze mnie sprawach.

   A ja miałem na myśli tylko i wyłącznie powrót do Słowiańskiej tożsamości, kultury i tradycji!

   Polubienie

   • Światowida rozumiem,patrzy na cztery strony świata, ale co oznacza słowo – świętovit? Ten święty powinien mieć imię.Ale święci , faktycznie , pachną żydowskimi Testamentami.

    Tiamat, prawidłowo imię tego boga brzmi Świętowit. I to jest jego imię. Drugi człon imienia – „wit” – oznacza po prostu pana.

    opolczyk

    Polubienie

    • czyli Świętypan? Tak nie znoszę tych wszystkich świętych, że mam skrytą nadzieję, że ten Święty Pan, to może nastał już po wcieleniu w sektę żydowską czyli chrześcijaństwo?Lubię analizować i szukać genezy wyrazu.Szanuję Pana za ten Blog, cenię Pana wypowiedzi,są jak światło w tunelu i zapewne ma Pan rację, ale…A w ogóle, co to znaczy bóg, i co to znaczy święty?Po czym się ich rozpoznaje? Czym się ten Święty Pan zajmował? Czym służył swojemu ludowi? Może ktoś z piszących tu, potrafi mi to wyjaśnić.


     Termin „święty” żydo-chrześcijaństwo przywłaszczyło sobie od nas – pogan. Niech Pani nie zapomina – u pogan na całym świecie znane były święte gaje, drzewa, góry, jeziora, źródła. Walcząc z kulturą pogańską, żydo-katolicy przywłaszczyli sobie sam termin, a następnie stworzyli kult „świętych” – odmóżdżonych fanatycznych zombie – chcąc nim zastąpić cześć oddawaną świętym gajom, drzewom, górom czy jeziorom.
     Co się zaś tyczy samego Świętowita – był słowiańskim bogiem na długo przed tym, nim nad Jordanem powstała maleńka żydowska sekta skupiona wokół galilejskiego włóczykija, przerobiona następnie na judaizm dla nieobrzezanych i w tej wersji podstępnie podrzucona Rzymowi przez oszusta Szawła Pawła jako „chrześcijaństwo”.

     opolczyk

     Polubienie

 22. Re:

  …twoje oszołomienie jest jak najbardziej wytłumaczalne ponieważ realizacja tożsamości Słowiańskiej jest tożsama z wejściem na Ring Logiki.A to nie jest tożsame z ringiem sportowym!gdzie oszołomienie mija po kilku sekundach i minutach!A ponieważ miałeś na myśli tylko i wyłącznie powrót do Słowiańskiej tożsamości ,kultury i tradycji czyli przez wejście na Ring Logiki – a nie ograniczając się wyłącznie do roli forumowego kibica:gadugadugadu – to nie popełniłeś żadnego błędu logicznego stosując tzw.uniki logiczne ringowe jak najbardziej poprawnie.Nigdzie bowiem nie jest powiedziane ,iż musisz wszystko od razu rozumieć ,jeżeli jako autor blogu posiadasz możliwość udostępnienia prawa do dyskusji wymiany poglądów także innym forumowiczom ?Zakładać bowiem należy,iż nie jesteś jedynym wyłącznym dyskutantem na swoim blogu? Prawdopodobnie nie zauważyłeś i załączyłem wzięte ze słownika znaczenie słowa :zew ?Tutaj: w odniesieniu do pojęcia filozoficznie wyróżnionego cyt:”Słowiański zew” w zgodności z tematem dyskusji /pkt.1 Regulaminu Internetowego Krajowego/.

  1/określenia w rodzaju wilki, jelenie ,pzpr itp.to są tzw.ozdobniki tekstowe.literackie pomocnicze dla zrozumienia zasadniczej treści postu.
  2/W Słowiaństwie nie są znane pojęcia pogaństwa ateizmu religijności anty religijności pro judaizmu anty judaizmu islamizmu buddyzmu konfucjanizmu jako nie yogiczne!NIE NA TEMAT. :

  sambir:

  Ja nie jestem oszołomiony. Po prostu nadal nie rozumiem o co ci chodzi i co chcesz powiedzieć. Pisz po ludzku, zwykłym ludzkim językiem.
  Zastanawiam się co z tobą zrobić. Wsadzę do spamu, to będziesz gdzieś wypisywał, żem cenzor i nie dopuszczam do dyskusji. Więc nie wsadzam ciebie do spamu. Ale nie będę odpowiadał na twoje posty, aż nie zaczniesz pisać normalnym, zrozumiałym językiem. Takim, abym wiedział co chcesz przekazać.
  Bo na razie to co piszesz to dla mnie „chińszczyzna”.
  opolczyk

  Polubienie

 23. Re:

  to że nie rozumiesz to pracuje na twoją korzyść-jako iż odnosi się do słynnej sentencji:”Wiem że nic nie wiem” jako początku świadomości Słowiańskiej-samorealizacji (pojęcie czysto Słowiańskie).Tylko jednostka samozrealizowana może powiedzieć :że nic nie wie -inne mając bogatą wiedzę znajdują się w stanie aktywności dalszego przyswajania tzw.wiedzy encyklopedycznej akademickiej:im więcej przyswoją tym więcej wiedzą ulegając takiemu złudzeniu iż stali się mądrzejsi!Jeżeli rzecz ma się dokładnie odwrotnie w świetle w/o sentencji.A zatem chodzi w twoim przypadku jako posiadającego bogatą wiedzę encyklopedyczną nie o rozumienie -nic nie rozumiem lecz o pojęcie :”rozumiem ale nie mogę tego pojąć”.To są 2 różne rzeczy.Dlatego fenomen pojęcia wydarza się w wyniku :samorealizacji a nie uzyskania wiedzy akademickiej encyklopedycznej nie yogicznej.Słowianie jako lud indoeuropejski nie przynależą do cywilizacji rzymskiej łacińskiej lecz do cywilizacji wedyjskiej:Ariów.Stąd pojęcia nomenklaturowe należące do tej drugiej mogą być niezrozumiałe dla jednostek wychowanych w cywilizacji łacińskiej -próby uczynienia ze strony ateistów Światowida (Brahma)…Świętowitem /nie yoginem / nie mogą się udać jako realizacje NIE NA TEMAT.W Słowiaństwie nie jest bowiem znane religijne pojęcie bogów lecz wyłącznie półbogów w rozumieniu jako yoginów

  Dlatego nie jesteś wstanie za Chiny Ludowe i Koreę Pł podać jakie jest etymologiczne poprawne znaczenie słowa Słowianin i pomimo posługiwania się w co drugim zdaniu tym pojęciem czyli sam nie wiedząc …o czym traktujesz?Możesz zatem pozostawać w dalekim błędzie sądząc ,iż wszystko co nie jest zgodne z twoją aktualną wiedzą encyklopedyczną musi być trollizmem jako charakterystyczne rozumienie typu religijnego.I stąd słusznie zauważyłeś ,iż może wejść w grę zbanowanie także przez ciebie siebie samego w przypadku wywyższenia się ponad Światowy Regulamin Internetowy … zasugerowania się ,iż jest nieobowiązujący na twoim blogu jako prywatnym.

  Tematem dyskusji jest pojęcie :zew cyt:”Słowiański zew” kon.cyt.jako pojęcie filozoficznie wyróżnione.W tej sytuacji próby zmieniania w trakcji dyskusji TEMATU -może okazać się nieoptymistyczne ,jeżeli rzecz dzieje się na Ringu Logiki.
  Dlatego podjąłeś racjonalną decyzję pozostawienia tego tematu także innym forumowiczom do przedyskutowania …przez ich wejście na Ring Logiki?

  Polubienie

 24. Jako Sławiański Zew, Sławiańska tęsknota:

  Myślę, że się spodoba. Nawet osoby nie znające j. rosyjskiego po wsłuchaniu się w tekst powinny zrozumieć sens…

  Polubienie

 25. Re:
  udaje się stwierdzić,iż zamieszczony przez ciebie post spełnia sobą warunek przestrzegania

  pkt.1 Regulaminu Światowego Internetowego /czyli Słowiańskiego/.

  1/Posty należy redagować na temat poddany przez Redakcję pod dyskusję
  2/Zabroniony jest atak na osobę (wulgaryzmy)zamiast na argumenty

  jako Regulaminu zrozumiałego dla wszystkich bez wyjątku internautów na Globie Ziemskim (powszechnie nieprzestrzeganego) czyli Regulaminu Planetarnego.
  Jako iż w przypadku przestrzegania pkt.1 (hierarchicznie najważniejszego) nie wydarzałby się problem Słowiański /ariański/ jako nr 1 NA PLANECIE.
  Tzn.przestrzegania pkt.1 w pewnym % z uwagi na nieporównywalny stopień trudności zagadnienia ariańskiego.
  Tutaj:jako odnoszący się tematycznie do pojęcia filozoficznie wyróżnionego (niepospolitego) :Słowiański zew jako tzw.pojęcia wieloznacznego czyli mogącego pozostawać przez poszczególne jednostki dowolnie wzięte rozmaicie rozumianego jako tzw.niepisanego.

  W tym przypadku wyraziłeś stanowisko ,iż wobec pojęcia Słowiańskiego zew-u, synonimicznym może być pojęcie cyt:”Słowiańskiej tęsknoty” kon.cyt.bez podania wyjaśnienia jak należy ową tęsknotę rozumieć jako Słowiańską -jeżeli każdy może pojęcie to różnie rozumieć.
  Jednocześnie zaakcentowałeś prawidłowość ,iż trudności językowe lingwinistyczne nie stanowią na platformie Słowiańskiej trudności nie do pokonania jako dotyczącej tej samej nacji cywilizacyjnej aryjskiej wedyjskiej indoeuropejskiej ze stanowiska genezy.Cyt:”Nawet osoby nie znające j.rosyjskiego po wsłuchaniu się w tekst powinny zrozumieć sens”kon.cyt.

  Tzn.sens pojęcia zew-u Słowiańskiego i pomimo różnicy językowej.

  Np.nacja germańska miałaby nieporównywalne trudności w tym przedmiocie.I pomimo ,iż antiapeksem słowa Słowianie jest pojęcie:Germanie -jako ten sam lud indoeuropejski ze stanowiska pra genezy /który przywędrował sprzed 5000 laty z półwyspu indyjskiego i osiadł w Europie w dorzeczu Odry i Nysy po jej obu brzegach /.

  Współcześnie po II Wojnie Światowej tzw.granica pokojowa na Odrze i Nysie.

  W poscie jest podkreślone znaczenie :dźwięku tzw.fonetycznego a w/g filozofii wedyjskiej wiedzy Ariów świat został stworzony za pośrednictwem fenomenu :dźwięku.

  W analogii zawarte byłoby to samo w słynnej pieśni słowiańskiej:”A szum Prutu Czeremosza do tańca porywa..” co inaczej oznacza ,iż nie jest warunkiem koniecznym niezbędnym dla tego celu posiadanie urządzeń muzycznych fabrycznych sztucznie wyprodukowanych np.made in China vel USA?
  W tej sytuacji zew Słowiański jako dżwięk oznaczałby pragnienie niepisane zawarte w Słowiańskiej duszy : umysł ,inteligencja ,niefaszywe i fałszywe ego Zjednoczenia Zgromadzenie wszystkich rozproszonych na Planecie Słowian jako dotąd nieudowodnionych jako Słowian prawdziwych :indoeuropejskich i tym samym jako nie wydarzających się w sposób jawny /prawny/.

  Ale trudność polega na ty,.iż takie Walne Zgromadzenie nie może wydarzyć się na drodze administracyjnej lecz wyłącznie poprzez udział w tej realizacji fenomenu :zew-u Słowiańskiego.

  A nie wiadomo co to pojęcie jednoznacznie oznacza jako wieloznaczne?

  Ale może być wiadome ,iż nie musi być pisane.

  Dlatego wydaje się,iż zaprezentowany przez ciebie synonim cyt::”Słowiańska tęsknota” zdaje się nie wyczerpywać słowiańskiego znaczenia pojęcia :zew-u ?

  Odnośnie zaś tekstu rosyjskiego na You Tube , to jeżeli znasz j.rosyjski ,to możesz w ramach pojęcia :Służba Polsce w znaczeniu Służba Oddania Słowiańska (SOS) wykonać takie tłumaczenie.
  Jako wtedy wykonanie b.dużej pracy /SOS / liczącej się w realizacji nowożytnej idei Słowiańskiej?czy coś w tym sensie?

  Mam w nosie ten „regulamin”. Wrzucam twoje konemtarze jako pisaninę nieszkodliwego trola z własnej woli.
  Mój blog – mój dom – mój regulamin!
  O tym nie zapominaj!
  opolczyk

  Polubienie

 26. …innymi słowy :”bo nieważne czyje to je =ważnetojecojemoje”.To było dawno i nieprawda!
  „Mój blog-mój dom-mój regulamin oznacza inaczej ,iż wydarza się możliwość pisania postów do samego siebie i udzielania na nie przez samego siebie bezbłędnych odpowiedzi.Dlatego zostałeś poinformowany o wydarzaniu się alternatywnej możliwości :przestrzegania Regulamimu Internetowego Europejskiego jako obywatela RP i UE odbiorcy na terenie Kluczborka …dopłat od 1 ha?
  A także ,iż oszołomienie na Ringu Logiki nie jest porównywalne czasowo
  z oszołomieniem na sportowym?W niektórych przypadkach wprost proporcjonalnie wzrasta zamiast logicznie się zmiejszać.Dlatego podjąłeś b.racjonalną decyzję nie wchodzenia z postami na Ring Logiki a prezentowania wyłącznie z widowni dla kibiców!Ale najwyraźniej posiadasz trudności z dotrzymaniem swojego własnego zobowiązania? … czy nie aby z przyczyny przynależności w PRL do PZPR-u??  „czy nie aby z przyczyny przynależności w PRL do PZPR-u??”


  Hehehe! Naturalnie. Byłem pierwszym sektretarzem PZPR w Kluczborku, członkiem Biura Politycznego KC PZPR, oraz przewodniczącym konspiracyjnej B’nai B’rith.
  opolczyk

  Polubienie

 27. … jeżeli to potwierdzasz to teraz nie pozostaje ci nic innego jak zmienić pseudo forumowe na blogu z opolczyka /POP pseudo Bolek ?/ … na :kluczborczyk / SLD pseudo Opolczyk /?? Jeżeli jesteś w Kluczborku jako opolczyk za a nawet przeciw pobieraniu unijnych dopłat od 1 ha? … o jaką ilość ha w twoim przypadku jako Bolka dokładnie chodzi? na jakim jesteś etapie walki jako tajny euroentuzjasta z Kryzysem w RP??Hymn UE to śpiewasz z pamięci czy z nut ??

  To jest twój ostatni „komentarz” u mnie, trolu. Następne lądują w „ściekach”.
  Możesz poskarżyć się w sekretariacie PZPR w Kluczborku, w Unii Jewropejskiej albo u tfurcy Regulaminu Światowego Internetowego.
  opolczyk

  Polubienie

 28. 99% polaków (przed wprowadzeniem komputerów oczywiście) bawiło się w jakich kolwiek laskach, lasach walczyło na miecze z drewna lub na kije robilo bunkry i kryjówki walczyło sie pomiędzy plemionami hehe sielankowe dziecinstwo. sam pamiętam jak wymyslałem bogów np. bóg słońca , wody ziemi walki powietrza i wiele innych po prostu czułem taką potrzebe ale zawsze był jeden bog mający władze nad innymi a my wyobrażaliśmy sobie , że oni dają nam jakieś moce dzięko ktorym zawsze wygrywaliśmy po prostu mamy to w genach jesteśmy Wielką Rasą nawet jako dziecko to wiedziałem a teraz jestem tego PEWNY

  Polubienie

 29. dokładnie tak – ja również naturalnie przyjmuję wiarę w otaczający mnie świat – słońce, naturę itd, a nie jakiegoś żydowskiego masochistę … musimy kultywować i rozszerzać naszą wiarę, naszą słowiańskość, organizujmy się w grupy, w siłę która da radę przeciwstawić się otaczającemu złu i zakłamaniu …

  SŁAWA

  Tomek

  W pełni się zgadzam.
  Sława!
  opolczyk

  Polubienie

  • Przyznam, że ostatnio zacząłem przeżywać oświecenie w tym temacie. Nigdy nie akceptowałem żadnej religii traktując je, jako narzucone siłą i stwarzające idealne podłoże do manipulacji ludźmi. To trochę przypomina zagrodę, w której stado głupich baranów ryczy tak, jak się im każe. Pomijam już zbrodniczą naturę chrześcijaństwa i setki milionów ofiar (chyba nie przesadzam) na przestrzeni wieków, tortur i prześladowań. Rodzimy się, niejako, z piętnem tej religii, przyjmujemy jej bajki i dogmaty, a potem, będąc już dorosłymi ludźmi, dokonujemy refleksji. Mam na myśli choćby siebie. Jestem jeszcze dosyć młody i zaczynam odkrywać w sobie prawdziwą naturę. Nie odczuwam potrzeby pójścia do kościoła i modlenia się, pamiętam, że już kiedyś czułem niesamowitą aurę siedząc na łące i obserwując przyrodę. Miałem wrażenie, że jest w tym jakaś ‚magia’, że jakaś dobra siła za tym stoi. Nie potrzebowałem więcej, nie potrzebowałem żadnych biblii i innych ksiąg ‚objawienia’, wystarczyło mi spoglądać z działkowej werandy na szumiące korony drzew i zachodzące słońce, żeby czuć wewnętrzny spokój i harmonię, żeby być w zgodzie z samym sobą. Prawdę mówiąc, nie interesuje mnie, kto i co sobie o tym pomyśli. Sam nie potępiam ludzi, którzy są tzw. wierzącymi (w co by nie wierzyli) i nie dyskwalifikuje ich za np. chodzenie do kościoła, jednak uważam, że potrzebne jest oczyszczenie Polski z katolicyzmu i przywrócenie jej dawnej natury słowiańskiej. Mam wrażenie, że ta religia dla wielu jest ciężkim brzemieniem i uwolnienie z niego pozwoliłoby wielu odetchnąć z ulgą. Dlaczego mam akceptować i jeszcze, jakby tego było mało, podporządkowywać się pod twór, który ludziom został narzucony siłą i w dodatku za przelaniem hektolitrów krwi? Życzę sobie i Wam Polski suwerennej, co wiąże się także ze zrzuceniem kajdan, którymi jesteśmy skuci z Watykanem.

   Polubienie

 30. Jestem od małego wychowany jako chrześcijanin, przez wiele lat co tydzień w niedzielę chodziłem na mszę (nudziłem się i czekałem aż ksiądz powie „idźcie w pokoju Chrystusa” ;D) jednak to zawsze w lesie, na łące oraz będąc nad jeziorem odnajdywałem wewnętrzny spokój. Lubię chodzić po lesie, nie tylko by zbierać grzyby, las to dla mnie miejsce jakby ze świata fantasy. Wierzę w Boga (nie jestem rodzimowiercą ale może kiedyś zostanę) ale nie wierzę w KK jako instytucję, straciła wiele w moich oczach. Odkąd czytam artykuły o Słowiaństwie tym bardziej odkrywam siebie i moją przeszłość. Od zawsze wiedziałem, że jestem nie tylko Polakiem ale i Słowianinem, jednak do tej pory nie wiele wiedziałem co i jak kiedyś było. Pozdrawiam

  Polubienie

 31. Witaj Opolczyku, pewna osoba o nicku Slava zamiescila na moim blogu pewien tekst, ktorego rzekomo jestes autorem:

  https://liviaspacedotcom.wordpress.com/2015/08/08/slezanska-lira/comment-page-1/#comment-46190

  chcialam jednak zapytac, czy to aby napewno w calosci twoj tekst, zwlaszcza ponizsze slowa;

  // I wciąż ślę Wici do Federacji Galaktycznej – Oni z całą swoją flotą okrętów są w Światłości – czyli w starym Niebie chronionym przez Ogień Niebieski, który Ich przepuszcza bo są dobrzy – a nigdy nie przepuszcza tych złych !!! Jest to taki stan w którym zarówno ciało jak i rzeczy się nie zużywają – są Nieśmiertelne !!! Dlatego osobiście bardzo się Im nie dziwię bo schodząc tu staną się śmiertelni !!! Są piękni jak Elfy – różnorodni – każdy zupełnie niepowtarzalny pod względem wyglądu, charakteru, światopoglądu – cudowna i niesamowita różnorodność. Gdy Ich ujrzycie zrozumiecie co znaczy, że Bóg nie chce aby jakaś jedna religia zawojowała cały Świat !!! Będą się żywić jarzynami i owocami !!! Potrzebujemy więc produkować bardzo zdrową żywność na Ich przybycie !!! Na Ziemi jest wielu wcielonych Buddów, jest Kryszna – Sai Baba, jest wielu w wielu kulturach – działają już lub nie !!! Czekam na przebudzenie Gabriela – Mahometa !!! Czekam i na Wasze przebudzenie !!! Słuchajcie !!!?
  Jakie potęgi i technologie staną naprzeciw siebie by bronić Ziemi nie wiem – na pewno przekraczające nasze wyobrażenie !!!
  Tekst Opolczyka//

  https://liviaspacedotcom.wordpress.com/2015/08/08/slezanska-lira

  i przy okazji czy jako wyznawca wiary rodzimej uwazasz podobnie jak Mezamir, ze protoplastami Slowian sa gady, albo weze?

  dziekuje za odpowiedz, pozdrawiem serdecznie,
  Livia


  Hej Livia

  Dobrze, że pytasz. Oczywiście, że nie jest to mój tekst. Nie jestem „nawiedzony”. To jest tekst Jacka Skiby, z którym miałem wymianę maili. Jego maile i „mój tekst” zostały opublikowane przez Jacka tutaj:

  Slava źle skopiował i mój tekst całkowicie „wyciął”. Zaczyna się on słowami „Kilka dni temu zwrócono mi uwagę na krótki komentarz…” a kończy podpisem „opolczyk”.
  Zresztą jest to tekst z mojego blogu:

  https://opolczykpl.wordpress.com/2014/07/30/poganstwo-2/

  PS pod „opolczyk” i dalszy tekst: „Dlaczego akurat Jehowie przyporządkowano Ciemność nie pojmuję…” są ponownie Jacka a nie moje.

  Nie jestem „wyznawcą wiary rodzimej”. Jestem poganinem. A „wiara” pogan była wiedzą a nie „wiarą” w potocznym tego słowa znaczeniu czyli w tępym i bezrefleksyjnym akceptowaniem chorych wymysłów udrapowanych w „prawdy objawione”.
  Nie wierzę w żadne gady i węże – domniemanych protoplastów Słowian. Jestem trzeźwo stąpającym po Ziemi poganinem.

  Pozdrawiam
  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

  • ”Hej Livia

   Dobrze, że pytasz. Oczywiście, że nie jest to mój tekst. Nie jestem „nawiedzony”. To jest tekst Jacka Skiby, z którym miałem wymianę maili. Jego maile i „mój tekst” zostały opublikowane przez Jacka tutaj:”

   Dzieki za odpowiedz.. a wiec tak jak myslalam, tekst zostal skompilowany w taki sposob, ze nie bardzo wiadomo kto co napisal.. ehh.. najbardziej mi nie pasowala ta Galaktyczna Federacja Swiatla 🙂

   ”Nie jestem „wyznawcą wiary rodzimej”. Jestem poganinem. A „wiara” pogan była wiedzą a nie „wiarą” w potocznym tego słowa znaczeniu czyli w tępym i bezrefleksyjnym akceptowaniem chorych wymysłów udrapowanych w „prawdy objawione”. Nie wierzę w żadne gady i węże – domniemanych protoplastów Słowian. Jestem trzeźwo stąpającym po Ziemi poganinem.”

   Ja az tak trzezwo stapajaca jak Ty nie jestem, ale nie bede sie o tym rozwodzic.. Chcialabym tylko napisac, ze uwazam, ize tzw. Aryjsko – Slowianske Wedy sa naprawde ciekawym i godnym uwagi zrodlem informacji, nawet jesli przeszly przez rece Treheblowa, za ktorym akurat nie przepadam.. W kazdym badz razie dziekuje Ci za wszystkie wyjasnienia, w tym te dotyczace gadow i wezy. Ja tez nie wierze w to, ze to one byly protoplastami Slowian, choc mam swoja teorie na ten temat, powiedzmy ze dosc malo trzezwo i wywrotowa 😉

   Serdecznie Pozdrawiam,
   Livia

   🙂

   Livia

   Nie mam zamiaru kruszyć kopii o tzw. „Wedy”. Kiedyś, gdy przeczytałem tylko krótki fragment, też mi się podobały. Gdy zacząłem czytać całość (do końca nigdy ich nie przeczytałem) zrozumiałem, że to fałszywka. Za dużo tam jahwizmu i rasizmu.

   Pozdrawiam

   opolczyk

   Polubienie

 32. Piosenka fajna, ale mam dwa zastrzeżenia – tytuł brzmi wprawdzie „Dzieci Bogów”, ale w tekście jest zdanie „Miłość boga nam”. Słowianie przy słowie bóg zawsze poodawali jego imię (albo tylko jego imię), aby wiadome było, o którego boga chodzi. To tylko wyznawcy religii abrahamowych przy słowie bóg nie wymieniają jego imienia. Drugie zastrzeżenie – skąd autor słów wytrzasnął 12 plemion? Brednie o 12-tu plemionach słowiańskich kolportuje m.in. Szydłowski.

  Plemion słowiańskich było znacznie więcej. Także „lechickich”. Owe 12 plemion to judaizacja Ducha Słowiańszczyzny.

  opolczyk

  Polubienie

 33. Dzięki temu blogowi obudziła się we mnie słowiańska dusza,a właściwie to ja się obudziłem z ponad 30-letniego letargu,aby ją w sobie odnaleźć…
  Wychowany byłem po katolicku,z codziennym klepaniem pacierza i cotygodniowym zasuwaniem do kościoła.Już wtedy mi coś nie pasowało-po kiego czorta tracić niedzielne przedpołudnie na jakieś niezrozumiałe gusła,zamiast pojechać do Dziadka i pomóc mu w gospodarstwie,albo chociaż posiedzieć w cieniu starego dębu lub na krzywej brzozie (jako kilkulatek uważałem te drzewa za magiczne,teraz wiem,dlaczego). W kościele często nie wiedzieć czemu,mdlałem,co nigdy nie zdarzało się np. w zatłoczonym autobusie.Pełną swobodę ducha odnajduję w lesie, nad rzeką,w górach-to są moje święte miejsca,ale wtedy nie zdawałem sobie z tego sprawy.
  Im byłem starszy,tym bardziej nie odpowiadała mi ta wyuczona wiara,jej dogmaty,obłuda,te wyrobione,jak u psów Pawłowa odruchy-wstawanie i klękanie na dzwonek, a szczególnie założenie,że jestem bezmyślną i zawsze czemuś winną owcą,która ma podążać w stadzie za pasterzem w nieznanym sobie kierunku do jakiegoś nieokreślonego celu.Jednak nie mogłem się w żaden sposób zidentyfikować z jakąkolwiek inną religią, wyznaniem czy jego brakiem,nigdy nie należałem do żadnej subkultury,bliscy znajomi niejednokrotnie pytali:”Jak to z tobą jest?” i nigdy nie potrafiłem udzielić jasnej odpowiedzi.”Człowiek bez wiary jest jak więzień,który nie wie,z jakiego paragrafu siedzi-wszyscy biorą go za szpicla.”-i tak się właśnie czułem.
  Pewien przełom nastąpił 4 lata temu podczas wyjazdu do Norwegii. Zawsze uważałem góry za miejsca obdarzone szczególną mocą,ale wcześniej odwiedzałem je tylko turystycznie.Wtedy w Norwegii,zrozumiałem,że jestem częścią przyrody,że w tych potężnych i surowych górach człowiek jest tylko obcym,ruchomym elementem ekosystemu;bez niego te góry będą trwać-w porównaniu do życia człowieka-wiecznie.Wiedziałem też,że mój błąd może spowodować,że zostanę w tych górach na zawsze-40-tonowy zestaw na śliskim 8-12% zjeździe nie wybacza błędów. Dotarło do mnie,że siłą nadrzędną jest Przyroda,Natura,i jej należy się największy szacunek,stało się to moją własną filozofią życia i bez rozgłosu postanowiłem przy niej trwać.O słowiańskich wierzeniach prawie nic wtedy nie wiedziałem.
  Teraz już wiem,że moje doświadczenia,były niczym innym,jak przebijaniem się mojej słowiańskiej duszy przez skorupę narzuconych sztucznie wierzeń,formułek,zachowań.
  Panie Andrzeju,dziękuję za tego bloga,dzięki Panu mogłem odnaleźć swoją słowiańską tożsamość,Pozdrawiam i życzę wytrwałości w pracy u podstaw.

  Polubienie

 34. Opolczyku w swoich tekstach uważaj na powoływanie się na niejakiego Andrzeja Zielińskiego (przemex zamieścił Twój tekst o domniemanym „chrzście Polski”). Zieliński pisze o Słowianach, ale niestety pisze niczym jakieś rasowe antysłowianskie bydlę. Dziwię się, że nikt do tej pory nie zwrócił uwagi na „radosną” antysłowiańską tfurczość tego „specjalisty”. W swojej najnowszej książce „Sarmaci, katolicy, zwycięzy” Zieliński wzniósł się na wyżyny. To tylko mała próbka jego jawnego szyderstwa ze Słowian Polskich ze wspomnianego „dzieła” :

  „Rozdział I My, najlepsi ze Słowian
  Można zatem powiedzieć, że Słowianie przyszli tu na gotowe. (…)
  Słowianie mieszkający na naszych ziemiach nigdy nie należeli do potęg militarnych. W wielu państwach europejskich słowo „niewolnik” pochodzi właśnie od słowa „Słowianin”. Przykre to, ale niestety prawdziwe. Właśnie zamieszkujące na naszych ziemiach plemiona były wtedy jednymi z największych dostarczycieli tego „żywego towaru”. (…)
  Słowianie z naszych ziem traktowani byli również, podobnie jak inne słowiańskie plemiona, jako – by użyć współczesnej terminologii – „mięso armatnie”.”.

  Niestety nie byłem w stanie więcej znieść z jego pisaniny, bo się we mnie zagotowało…

  Twórczość A. Zielińskiego, zwłaszcza gdy demaskuje kłamstwa i fałszowanie historii przez kk i jego „kronikarzy” jak Długosz, jest w sumie pożyteczna.
  Co do jego wypowiedzi o Słowianach. No cóż – Słowianie nie przyszli tu na gotowe, bo byli tu od tysiącleci. Tu Zieliński myli się. Militarnie plemiona Polan były faktycznie początkowo nienajlepsze. Polanie byli głównie rolnikami a nie wojownikami. To dlatego w drużynie Mieszka tylu było obcych wojów – wikingów, Nordyków i innych. Dopiero z czasem podczas podboju sąsiadów przez Mieszka i Chrobrego część Polan stała się wojownikami służącymi w drużynie książęcej lub w drużynach możnowładców. Choć i tak większość Polan zepchnięto do stanu chłopskiego. A w skatoliczonej Pradze czeskiej w czasach Przemyślidów rzeczywiście kwitł handel niewolnikami, po których przyjeżdżali nawet kupcy arabscy. Przemyślidzi urządzali najazdy na słowiańskich sąsiadów aby zdobywać „towar” do handlu. Z różnych dokumentów wiadome jest, że konflikt Prażan z biskupem Vojtechem/Wojciechem dotyczył m.in sprzedawania w Pradze jako niewolników krystowierców (o pogańskich niewolników nie upominał się). Tak więc niewolnictwo u Słowian przywleczone przez rzymską szubienicę jest faktem. Co się tyczy nazewnictwa – w j. niemieckim Sklaven – niewolnicy i Slaven – Słowianie rzeczywiście są podobne. Co nie oznacza jednak, że były tożsame. No i zarówno papiestwo, jak i cesarstwo wykorzystywało skatoliczonych Słowian jako mięso armatnie do krucjat przeciwko pogańskim Słowianom czy pogańskim Prusom i Jaćwingom (ręka w rękę z krzyżakami). Takie rzeczy niestety zdarzały się – skatoliczeni Słowianie wspierali buldożer wyznawców Jahwe, nie raz walcząc w pierwszej linii.
  Niestety…

  opolczyk

  Polubienie

 35. Zatrzymano Mateusza Piskorskiego!
  http://polska.newsweek.pl/abw-zatrzymano-lidera-partii-zmiana-mateusza-piskorskiego,artykuly,385868,1.html

  To co mnie w sprawie zatrzymania Mateusza Piskorskiego najbardziej bulwersuje to skurwysyństwo żydo-PiS!!!

  Żydo-PiS czyli „Prawo i Sprawiedliwość” pokazuje, czym jest Prawo i Sprawiedliwość w Polsce pod jego żydowską okupacją. Zatrzymanie byłego posła, obecnie lidera partii Zmiana, Mateusza Piskorskiego nastąpiło przede wszystkim w związku z jego obecną działalnością polityczną i prezentowaną przez niego sympatią wobec Rosji. Jest to po prostu polityczne polowanie na czarownice. Nie ma to zatrzymanie lidera Zmiany bezpośredniego związku z jego wcześniejszą działalnością poselską i dlatego oficjalnie nie doszło do złamania artykułu 105 konstytucji. Choć zemsty na byłym „Lepperowcu” jako dodatkowego motywu represjonowania Mateusza Piskorskiego wykluczyć nie można. Ale nie to jest najgorsze w tej sprawie. Najbardziej obżydliwe w niej jest to, że zamieszany w ten bandytyzm jest kryminalista ułaskawiony przez Obłudę Dódę – Kamiński!

  „Minister koordynator służb potwierdził informację o zatrzymaniu Mateusza Piskorskiego. Mariusz Kamiński dodał, że były poseł Samoobrony ze Szczecina jest podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji.”
  http://radioszczecin.pl/1,337829,minister-potwierdza-zatrzymanie-piskorskiego-bed&s=1&si=1&sp=1


  To jest ten sam kryminalista Kamiński, który sfabrykował wymierzoną w Andrzeja Leppera „aferę gruntową”.
  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/11/22/doda-obluda-czyli-praworzadnosc-i-sprawiedliwosc-po-pisowsku/

  Został za nią skazany, przez Dódę ułaskawiony i dalej uprawia swój kryminalny, przestępczy proceder.
  Teraz widzimy czym jest Prawo i Sprawiedliwość pod rządami żydowskiej mafii „Prawo i Sprawiedliwość” – służący żydowskim interesom kryminaliści ścigają służących polskim interesom niewinnych Polaków.

  A co zakrawa dodatkowo na farsę III Rzydopospolitej – nadal są agenci wpływu bredzący o tym, że Polską rządzi „ruska agentura”. I nadal są tacy, którzy w to wierzą. Ale gdyby Polską nadal rządziła ruska agentura, to sympatyk Rosji Piskorski dzięki jej wpływom byłby senatorem, ministrem, marszałkiem sejmu albo i premierem. A Kalksteiny, Kamińskie, Macierewicze i Waszczykowskie siedzieliby jak mysz pod miotłą. Albo i za szkodzenie Polsce zapierdalaliby w kamieniołomach.

  Niech żyje Prawo i Sprawiedliwość w Judeopolonii pod żydowską okupacją Prawa i Sprawiedliwości.

  PS
  Zatrzymanie Mateusza Piskorskiego zapewne jest także zemstą okupanta za publiczne antykapitalistyczne, anty-NATO-wskie i anty-USraelskie manifestacje organizowane przez Zmianę. Partia Zmiana jest zagrożeniem dla interesów żydowskich. I dlatego okupant chce nas zastraszyć.

  opolczyk

  Polubienie

 36. Dziękuję, Opolczyku,za ten filmik,tak się akurat składa,że pochodzę z tego miasteczka.Od lat już tam nie mieszkam,ale wiem mniej więcej co się tam dzieje w związku z tzw.32 bazą lotnictwa taktycznego.Naczalstwo gminy i powiatu dałoby sobie łeb i co tam jeszcze ogolić,aby tylko wojsko nie wyniosło się z Łasku-jest to w tej dziurze największy pracodawca.Sprawa sprzed kilku lat-kiedy to drużyna amerykańskich żołnierzy pod dowództwem majora była witana przez Ministra Obrony Narodowej Tomasza Siemioniaka,Szefa Sztabu WP w stopniu generała dywizji, Dowódcę Sił Powietrznych RP w stopniu generała dywizji i pomniejsze wojskowe szychy,jednak w stopniu nie niższym od pułkownika,na lokalnych kacykach kończąc-ukazuje wiernopoddańczy stosunek do nowej armii okupacyjnej,którą z własnej woli wpuściliśmy do kraju.Owa drużyna żołnierzy zakwaterowana była w Łodzi-Łask był dla nich zbyt prowincjonalny-i codziennie bohaterowie walk o prawa człowieka i demokrację na świecie byli dowożeni autokarem na łaskie lotnisko-na koszt polskiego podatnika.Smaku całej sprawy dodaje fakt-o czym media ze zrozumiałych powodów milczały-gdy pewnego dnia po powrocie do Łodzi „bochaterowie” wyszli się „zabawić” na mieście dostali prosty wpi**dol od zwykłych łódzkich chłopaków ze Śródmieścia. Brawo Łodziaki!!! Były też sytuacje,które nadawałyby się na scenariusz do kabaretu-około 2 lat wstecz zginęło z lotniska kilka kolejowych cystern paliwa lotniczego.Prawdopodobnie te cysterny na lotnisko nigdy nie wjechały,a ich zawartość została opędzlowana gdzieś po drodze przez szychy wojskowe wyższego szczebla.Jednak żandarmeria z uporem godnym lepszej sprawy przetrząsała stodoły i szopki w gospodarstwach w poszukiwaniu beczek z paliwem-dodam tylko,że we wsiach otaczających lotnisko dominują niskotowarowe gospodarstwa z nieśmiertelnym „Ciapkiem” ew. C-360,których właściciele przez rok potrzebują 200-góra 300 litrów ropy,ale zawsze łatwiej zaszczuć prostego rolnika niż oskarżyć wysokiego dowódcę. O innych sprawach-bez wodki nie razbieriosz. Pozdrawiam!

  Polubienie

  • Misza, podziękowanie należy się przede wszystkim organizatorom manifestacji antyNATOwskiej. To właśnie za taką m. in. działalność bandyci aresztowali Piskorskiego, chcąc Zmianę pozbawić coraz bardziej popularnego lidera. Oprychy z us army szybko zrażą do siebie ludność – wystarczy, że popiją i zgwałcą kilka dziewcząt – co jest u tych bandytów nagminne na całym świecie. Pamiętam, jak kilka lat temu wybory w Japonii wygrała partia obiecująca likwidację bazy usa na Okinawie, gdzie gwałty na Japonkach wielokrotnie wywoływały wzburzenie opinii publicznej. Tyle że krótko po wyborach bandyci z us nawy zrobili operację fałszywej flagi zatapiając południowokoreańską korwetę Cheonan i zwalając winę na Koreę płn. I wtedy nowy rząd japoński wycofał się z obietnicy likwidacji bazy usa uzasadniając to domniemanym zagrożeniem dla Japonii ze strony „komunistycznego reżomu” Korei płn. Pisałem o tym w komentarzu pod tekstem o Korei Północnej:
   https://opolczykpl.wordpress.com/2014/12/09/jak-to-jest-naprawde-z-ta-korea-polnocna/

   Mam nadzieję, że tej usraelskiej swołoczy pozbędziemy się prędzej niż im by się podobało.

   Pozdrawiam.

   Polubienie

   • NIestety Usraelscy misjonarze pokoju sprowadzili się do nas wraz ze swoimi wojskami i bzdurami na temat stąpania po Księżycu.Tam nigdy nie byli, ale i nas ,w Polsce, są i ciekawa jestem kto i kiedy i jak ich stąd wykurzy.W Iraku siedzą już od lat i niszczą zabytki z czasów Sumeru i Babilonu. Bo to są barbarzyńcy.

    Co do lądowania usraelskich astronautów na Księżycu – gdyby była to ściema, ZSRR posiadający wówczas wystarczającą technologię obserwacyjną zapewne by ją rozszyfrował i nagłośnił. Usraelici chyba rzeczywiście wylądowali na Księżycu. Zamęt powstał tylko dlatego, że część „transmisji” nagrywali na Ziemi. Chdziło o jakość wizji – pamiętam transmisję z 1969 roku. Jej jakość była katastrofalna:

    I dlatego „dublowano” na Ziemi owe lądowania, aby obraz w telewizji był wyraźniejszy.
    Wykurzać zaś usraelskiej soldateski nie będziemy musieli. Sami odejdą, gdy USrael zbankrutuje i padnie na pysk.

    opolczyk

    Polubienie

 37. Przepraszam opolczyk ze pisze tutaj, ale pod artykulami nie mozna komentowac. w ostatnim artykule napisales ze kronika Prokosza jest zfabrykowana ze jej nie czytales i ze nie zamierzasz jej czytac ciekawi mnie dlaczego

  Polubienie

  • Gniewko, od dawna podchodzę z dużą ostrożnością do kronik krystowierców (ów Prokosz miał być rzekomo arcybiskupem), a jeszcze z większą ostrożnością do wszystkich „cudownie” odnalezionych rzekomych „kronik” i różnych „dokumentów”. No i zastanawia mnie to, że o owej „kronice” Prokosza, ani o nim samym nie wspominają żadne inne średniowieczne kościelne kroniki i dokumenty. I nagle po upływie 900 lat od jej rzekomego napisania „cudownie” odnaleziono tę rzekomą „kronikę”… na żydowskim straganie w Lublinie. Gdzie była przez poprzednie 900 lat – nikt nie wie.
   Ciekawy komentarz znalazłem pod bredniami Szydłowskiego o tej „kronice” i o Długoszu:

   „Kronika Prokosza to arcydzieło, gdyż zaświadcza, że już X wieku Polacy pisali taką samą polszczyzną jak w XVIII wieku”

   Dokładnie tak. Język polski ewoluował przez wieki (obecnie nadal ewoluuje) i w X wieku mocno różnił się od tego z XVIII czy XIX wieku. Co jeszcze ważniejsze – w X wieku nie istniało jeszcze piśmiennictwo polskie. Słowianie mieli runy a nie alfabet łaciński. Krystowierstwo przywlokło do kraju Piastów łacinników i początkowo wszystkie dokumenty i kroniki były po łacinie. Dopiero z upływem czasu, gdzieś od XIII w. zaczęto powoli dokumenty i kroniki łacińskie przeplatać polskimi wyrazammi, zwrotami i zdaniami dopasowując litery łacińskie do fonetycznego brzmienia wyrazów w języku polskim, a przy okazji na bieżąco wymyślano dodatkowo zapis dla „polskich liter” nie istniejących w łacinie (ł, ą, ę, ź, ś, ć, ń, ż). Gdyby owa „kronika” była po łacinie, (ewentualnie napisana cyrylicą, zakładając że Prokosz był prawosławny) wtedy być może nie uważałbym jej za fałszywkę, a jedynie za mitomańskie wymysły jej autora. Ale „kronika” z roku 935 napisana XVIII-wiecznym językiem polskim, znaleziona „cudownie” 900 lat później na żydowskim straganie – tego już za wiele. To po prostu fałszywka. A fałszywek nie czytam.
   Pomijam już to, że w X wieku w Krakowie nie było arcybiskupstwa ani arcybiskupa, a nawet biskupa o imieniu Prokosz.

   Jeszcze słówko o rzekomym paleniu roczników Długosza. Kompletna bzdura. Owszem zdarzyło się, że wydanie jego roczników z roku 1615 skonfliskowano. Powodem było to, że wstęp do tego wydania napisał jeden z przywódców rokoszu zebrzydowskiego, Jan Szczęsny Herburt i skrytykował w nim Zygmunta III Wazę. I to właśnie krytyka króla we wstępie do roczników była powodem ich konfliskaty. A nie tfurczość Długosza – jak najbardziej katolicka. To on bredził o cudownym śnie Mieszka i doradców, co poskutkować miało rzekomym krztem Polski i on wyssał z palca brednię, jakoby wojska koronne pod Grunwaldem, idąc do boju, śpiewały „bogurodzicę”, znaną wtedy jedynie garstce klechów.
   Na brednie oszołomów typu Szydłowski czy Bieszk nie dam się nabrać.

   Polubienie

   • A mnie dziwi skąd pomysły o rzekomych „imperium lechitów” itp? Kto i po co takie rzeczy ocierające się nieraz o absurd kolportuje? Po co naszym przodkom miałoby być takowe imperium na którego istnienie nie ma żadnych dowodów? Imperia mają to do tego że budowane są nie tylko kosztem ludów podbitych ale także kosztem własnego społeczeństwa a i najczęściej żeby utrzymać je w całości trzeba uciekać się do terroru, wyzysku i niewolnictwa, centralizacji władzy w rękach kliki cwaniaków, słowem nic dobrego i nie sądzę aby nasi przodkowie byli zainteresowani budowaniem takiego sztucznego tworu. Albo wymyślający takie historyjki ma jakieś kompleksy(być może mu przykro że Słowianie nie zbudowali czegoś na wzór imperium rzymskiego) czy manię wielkości albo chce zarobić, stać się sławnym i zagmatwać historię Słowian przy tym jeszcze bardziej. Bo z pewnością nie ma to związku z odrywaniem historii Słowiańszczyzny a zwyczajnie śmierdzi mi to jej ośmieszaniem ale tak to jest kiedy zajmują się tematem domorośli „badacze” ściągający informacje najczęściej z netu.

    Polubienie

 38. To jak wytłumaczy mądrala opolczyk to, że Rzymianie podbili całą zachodnią Europę do granic Szkocji, cały basen morza śródziemnego czyli Afrykę północną, Azję mniejszą i całe wybrzerze morza śródziemnego na bliskim wschodzie lącznie z doliną Tygrysu i Eufratu, a nie podbili terenów Słowiańskich? Przecież nad Wisłę było im bliżej niż do Szkocji czy Mezopotamii. Rzym nie przekroczył nigdy na północ linii Dunaju – granicy imperium Lechii.

  Czy nie świadczy to o istnieniu tego imperium?

  Polubienie

  • Lechia – akurat na załączonej mapie w dwóch miejscach imperium rzymskie przekroczyło Dunaj – w dolnym biegu Rzym (za Trajana) podbił na okres ponad 1,5 wieku Dację, a w górnym biegu pomiędzy Dunajem i Renem przez wieki zajmował Rzym tereny „imperium Lechii” odgradzając zagarnięte tereny limesem retyckim.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Limes_G%C3%B3rnogerma%C5%84sko-Retycki

   Nie zawsze w historii istnienie imperium stanowiło o jego sile i bezpieczeństwie. Imperium Inków Pizzaro podbił w ciągu kilku lat. A luźne plemiona Mapuczy, nie posiadające centralnej władzy ani zorganizowanej armii odparły zapędy konkwistadorów i na ponad 300 lat obroniły swoją wolność, tożsamość i kulturę.
   https://opolczykpl.wordpress.com/2012/09/01/mapucze-w-kleszczach-zachodniej-antycywilizacji-2/

   Także imperium Azteków zostało b. szybko podbite i unicestwione przez Corteza. Wystarczyło mu zdobyć stolicę i wziąć do niewoli Montezumę. I było po imperium. A luźne plemiona Indian wielkich prerii broniły się znacznie dłużej – do końca XIX wieku. Także podbój plemion słowiańskich przez rzymską szubienicę trwał ponad 500 lat. I nawet gdy jedne plemiona za sprawą renegatów (jak polański Chrobry, czeski Wacław czy kijowski Włodzimierz) przybijano do krzyża, inne (Wieleci, Ranowie, Obodryci) nadal się bronili i walczyli o własną kulturę, tożsamość i wolność.

   Co jeszcze… W czasach Marka Aureliusza miały miejsce wojny markomańskie. Legiony rzymskie najpierw odparły ataki plemion słowiańskich zza Dunaju, a potem same go przekroczyły i zajęły duże obszary dzisiejszych Czech i Słowacji. Ich najdalej na północ wysunięte obozy wojskowe były odległe zaledwie o 60 kilometrów od dzisiejszej granicy polskiej. Gdyby istniało wówczas imperium Lechii, jego władca musiałby na taką agresję zareagować i wysłać przeciwko Rzymowi swoją armię. A nic takiego nie miało miejsca. Słowiańskie plemiona broniły się przed legionami organizując zasadzki i prowadząc wojnę partyzancką. Natomiast nie próbowały doprowadzić do walnej, „rozstrzygającej” bitwy, gdyż nie miałyby w niej szans. Wodzowie słowiańscy z wojen markomańskich doskonale pamiętali nauczkę z walk Arminiusza na zachodzie „Germanii”, czyli terenach zamieszkiwanych przez mieszaninę plemion głównie słowiańskich i celtyckich. Otóż gdy wciągnął on w zasadzkę Rzymian, wybił 3 legiony do nogi:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_w_Lesie_Teutoburskim

   Ale gdy 7 lat później wdał się z Rzymianami w otwartą bitwę, został rozgromiony.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Idistaviso

   Tej „hańby” spod Idistaviso imperium Lechii nie pomściło. Dlaczego? Odpowiedź jest jedna – bo go nie było.

   Wojny markomańskie zakończyły się ostatecznie po śmierci Aureliusza. Jego syn Kommodus był znacznie gorszym wodzem, miał dość zasadzek i nocnych napadów na rzymskie obozy i wycofał się spowrotem za Dunaj. Ale nie uciekł przed armią władcy Lechii – bo takiej armii, takiego władcy ani takiego imperium nie było.

   Historia nie raz pokazała, że trudniej jest podbić wiele luźnych plemion, niż jednolite imperium. A to dlatego, że można pokonać jedno, drugie i trzecie plemię, ale inne nadal stawiają opór, ucząc się na błędach wcześniej podbitych plemion lepszych metod walki (zasadzki, wojna partyzancka itp). Natomiast rozbicie wojsk dużego nawet imperium w jednej walnej bitwie może doprowadzić do jego upadku. Bo imperia mają to do siebie, że jeśli padnie władza centralna i nie ma kto imperium kierować, to często rozpada się ono na kawałki. Tak w sumie padło i zachodnie imperialne cesarstwo rzymskie – pod ciosami luźnych plemion, które najechały Rzym, a nie z rąk jeszcze większego od siebie imperium.
   Najszybciej urosłym i najszybciej upadłym imperium w historii było to stworzone przez Aleksandra Macedońskiego. Upadło krótko po jego śmierci rozpadając się na wiele mniejszych państewek, walczących ze sobą.

   Polubienie

 39. Panie Andrzeju, polecam na youtube:

  Legendy Polskie. Film Jaga. Allegro

  Fajne akcenty słowiańskie, aż mi w oku łezka się zakręciła na to, co zażydzeni zrobili z naszą kulturą i z Matką Ziemią, dranie…
  Sława!

  Polubienie

   • Nie ma sprawy Opolczyku, i ja dziękuję,
    bardzo ładnie to wszystko ujales.
    Baba Jaga wspomniana jest w ciekawym opracowaniu (dot. Dziewanny) w rozdziale 6. Pani Lasu i Dzikiego Zwierza – na stronie bogowiepolscy.net, nalezy najpierw wybrac w menu „Dziewanna – pani lasów i gajów”.

    Sława!


    Przy Babie Jadze pamiętajmy o tym, że w czasach pogańskich była bogińką lasu. I wcale nie była stara i brzydka. To dopiero za sprawą plugawienia wierzeń słowiańskich przez kk zdegradowano ją do postaci złej i odrażającej staruchy.

    Sława!

    opolczyk

    Polubienie

    • Szczodrych Godów Opolczyku!
     Niech Słowiański Duch zawsze trwa w Tobie.
     Sława Swarogowi!

     Szczodrych Godów i Tobie!
     Dziękuję za pamięć.

     Niech Słowiański Duch trwa w nas wszystkich!
     Sława Swarogowi, Swarożycowi i Mokoszy!

     opolczyk

     Polubienie

     • Opolczyku,

      Chciałbym u Ciebie odnieśc się do pewnych stwierdzeń Ewika z forum WPS.

      Najpierw mały wstęp.
      Pustynne pastuchy, a za nimi krystowiercy, spory kawał czasu przekonywali innych, że nasza planeta Ziemia jest płaska (w dodatku ten bożek z zydobibli jest dla nich wszechwiedzący).
      Kiedy nie dało się już dłużej tej bzdury wmawiac innym, pojawiła się „magiczna różdżka” o nazwie „apologetyka”.
      I tak ta bzdura, którą wcześniej przedstawiano jako bożą prawdę nagle stała się tylko metaforą.
      Czyli teraz to już tak naprawdę wiemy, że to na pewno prawda boża?
      Nawet gdyby ci „magicy” doszli do pierwotnego brzmienia tekstu to i tak musimy wierzyć, że ich interpretacja jest zgodna z tym, co miał na myśli autor tekstu.
      Dlaczego o tym napisałem?
      Wszystko co o tym wiemy, wiemy od jakiś anonimowych Żydów. Żyd mówi nam kim jest bóg i co mówi bóg. A może ja tego od nich nie chcę, to co wtedy, wiem, że nie będę zbawiony? Nie, jedyne co wiem to to, że w jakiś żydowskich tekstach tak napisano, ale jest jeszcze coś więcej, Ewik :).
      Ewik napisał:

      „Zatem proszę przedstawić, co ma do powiedzenia i zaoferowania ten pana bóg czczony pod postacią struganego z drzewa pogańskiego symbolu? Ma coś, czy tylko go czcicie?”;

      Trzeba przyznać, ma bydlak tupet. Dobrze wie, że Jahwizm niemal zupełnie zniszczył kulturę duchową Słowian. Żeby było fair, to musielibyśmy zacząc się nawzajem pytać o to samo w analogicznej sytuacji (po niemal zupełnym zniszczenu żydowierstwa itd.). Dla mnie widać jeszcze w tym pytaniu to niewolnicze nastawienie – pies szuka jakiegoś pana, bo taką naturę ma niewolnik.
      W ofercie boga, którego przedstawił nam jego wyznawca Ewik w zasadzie niewiele potrzeba powiedzieć, wystarczy podać choćby niewielki drobiazg, który oferuje np. Swarożyc, bo to i tak będzie o niebo lepsze od oferty Joszue (w wydaniu Ewików tego świata), nie mówiąc już w ogóle o czczeniu takiego boga potwora, który UWAGA:

      Ewik napisał:

      „Według katolickiego nauczania , każdy człowiek żyjący na ziemi ma czas na naukę i przygotowanie się do ostatecznego wyboru. I każdy człowiek będzie musiał takiego wyboru dokonać, czyli z Bogiem albo bez Boga, niebo albo piekło. Wybór jest ostateczny i wieczny. Odrzucenie Boga oznacza piekło wieczne.”.

      Czy to nie rewelacja? Mega-dobra nowina, po prostu odlot :).
      Joszue przebił nawet Jahwe, bo ten dawał chociaż komuś spokój po śmierci, w Szeolu.

      Jeżeli jakiś czytelnik jeszcze nie łapie, to podam małą analogię. Czasami organizacja przestęcza każe komuś sobie płacić za „ochronę”, bo powiedzmy jak nie, to rozwali gościa. Jak gość nie zapłaci to sam sobie jest winien – czy tak nie uwazają wyjątkowi zbrodniarze socjopaci? Gość miał wolną wolę jak cholera.

      Sława!

      ps. Jeśli będziemy czekac aż takie ugrupowanie urośnie w siłę to potem może być już za później. Chyba zaczynam rozumieć to Twoje radykalne podejście do żydowierstwa. Odczuwałem pewien żal o to do Ciebie, ale dostrzegam, że ma to też swoje podstawy.

      Polubienie

      • Polak Słowianin

       Powiem szczerze – nie widzę sensu przenoszenia tutaj dyskusji z WPS. Dziwię się adminom WPS, że pozwalają u siebie na propagandę żydzizmu jakiegoś fundamentalisty. Przecież on to żydo-katolicki żelbeton, skrajny fundamentalista.

       „Wszystko co o tym wiemy, wiemy od jakiś anonimowych Żydów. Żyd mówi nam kim jest bóg i co mówi bóg.”

       No właśnie – i dlatego ja te żydowskie brednie w całości odrzucam. I zwalczam, bo ogłupiają ludzi.

       „A może ja tego od nich nie chcę, to co wtedy, wiem, że nie będę zbawiony?”

       „Zbawienie” to żydowierczy wymysł. Nie ma czegoś takiego. Cała żydowiercza doktryna jest prymitywnym behawioryzmem, metodą kija i marchewki – marchewką jest właśnie wyssane z palca „zbawienie”, a kijem „piekło”.

       „Zatem proszę przedstawić, co ma do powiedzenia i zaoferowania ten pana bóg czczony pod postacią struganego z drzewa pogańskiego symbolu? Ma coś, czy tylko go czcicie?”

       Przede wszystkim słowiańcy bogowie nie straszyli piekłem, nie żądali ślepego posłuszeństwa i niewolniczego służenia nim. Nie kazali kajać się przed nimi na kolanach i żebrać o miłosierdzie. Słowiański bóg Swarożyc – Słońce dawał światło i ciepło. Za damo. I nie straszył piekłem. A bogini Matka Ziemia dawała życie, pożywienie i była domem. I też nie straszyła piekłem. Tymczasem żydowski „mesjasz” Joszue, rzekomo wzór miłości i dobra, nakazywał dokonywania samookaleczeń grożąc piekłem:

       „Jeżeli więc ręka twoja albo noga twoja cię gorszy, utnij ją i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie wejść do żywota kalekim lub chromym, niż mając obydwie ręce lub obydwie nogi być wrzuconym do ognia wiecznego. A jeśli cię oko twoje gorszy, wyłup je i odrzuć od siebie; lepiej jest dla ciebie z jednym okiem wejść do żywota, niż z dwojgiem oczu być wrzuconym do piekła ognistego.”

       Taki był on dobry i miłosierny…

       „Dla mnie widać jeszcze w tym pytaniu to niewolnicze nastawienie – pies szuka jakiegoś pana, bo taką naturę ma niewolnik.”

       Dokładnie tak – każdy krystowierca jest duchowym niewolnikiem żydowskich „panów” – Joszue i Jahwe/”boga-ojca”.

       „Joszue przebił nawet Jahwe, bo ten dawał chociaż komuś spokój po śmierci, w Szeolu.”

       Zgadza się, choć Szeol aż taki przyjemny też nie był. Wiesz, dlaczego żydowscy twórcy krystowierstwa wymyślili piekło? Oni wiedzieli, że ludzi do ślepego posłuszeństwa można zmusić najlepiej strachem. Wyznawcy judaizmu bali się śmiertelnie Jahwe i jego kar zsyłanych już za życia. Ten strach przed jego gniewem i karą trzymał żydów w ryzach. Joszue nie był już takim krwawym tyranem, jego chcieli wykreować na „dobrego pasterza”, ale żeby owieczki się bały i żeby słuchały, potrzebny był solidny straszak. I dlatego wymyślili okropne, przerażające piekło.

       „Gość miał wolną wolę jak cholera.”

       No właśnie – żydowskie bożki dają rzekomo ludzim wolną wolę, ale gdy ci z niej korzystają nie tak, jak żydowskie bożki tego rzekomo chcą, to zaraz albo potop albo… piekło.

       „Jeśli będziemy czekac aż takie ugrupowanie urośnie w siłę to potem może być już za później”

       Nie widzę takiego niebezpieczeństwa. Ci fundamentaliści istnieją już od lat 60-tych XX wieku i wcale ich za bardzo nie przybywa. A jeśli nawet, to tylko koszem „posoborowców”. Niekatolików na ten fundamentalizm nigdy nie złowią. Ponadto „przed”- i „posoborowcy” kłócą i żrą się przede wszystkim między sobą o to, kto jest „prawdziwym katolikiem” – i wcale mnie to nie martwi. Niech się żrą między sobą. Co więcej, także pomiędzy „przedsoborowcami” narastają rozbieżności, co jest zresztą zrozumiałe – ich inicjator Lefebvre zakwestionował nieomylność i odmówił posłuszeństwa hersztowi Watykanu. Nieświadomie dał przykład, że można będąc katolikiem kwestionować każdy autorytet, nawet papieża czy soboru. I stąd wśród przedsoborofcuf także pojawiają się „niepokorni”, którzy mają własne, ciut inne od pozostałych zdanie. Prędzej czy później ta zgraja będzie gryzła się pomiędzy sobą o każdą pierdółkę – z czego możemy tylko się cieszyć.

       „Chyba zaczynam rozumieć to Twoje radykalne podejście do żydowierstwa. Odczuwałem pewien żal o to do Ciebie, ale dostrzegam, że ma to też swoje podstawy”

       Widzisz, gdyby na Ciebie krystowiercy od lat miotali tyle wyzwisk, bluzgów, obelg, insynuacji i gróźb co na mnie, zapewniam Cię, że byłbyś co najmiej równie radykalny i nieprzejednany jak ja. Tę szkodliwą żydogenną zarazę, tę dżumę duchową zniewalającą ducha i totalnie ogłupiającą trzeba tępić bez cienia litości. Jeśli będziemy układni i ustępliwi, to nas ten żydowierczy motłoch zadepta i zniszczy.

       Sława!

       Polubienie

 40. Opolczyku

  „nie widzę sensu przenoszenia tutaj dyskusji z WPS”

  Pewnie że tak, zgadzam się, to tak okazjonalnie w ramach tępienia szkodliwości zarazy, no i z pazurem piszesz, miło poczytać.

  „Wszystko co o tym wiemy, wiemy od jakiś anonimowych Żydów. Żyd mówi nam kim jest bóg i co mówi bóg.”
  – „No właśnie – i dlatego ja te żydowskie brednie w całości odrzucam. I zwalczam, bo ogłupiają ludzi.”

  Owszem, jeśli ktoś mówi o dosłownie niekończącej się karze to kasuje sam siebie, to totalne zezwierzęcenie, no i „swojego” boga kasuje jako boga miłości.

  „A może ja tego od nich nie chcę, to co wtedy, wiem, że nie będę zbawiony?”
  – „„Zbawienie” to żydowierczy wymysł. Nie ma czegoś takiego. Cała żydowiercza doktryna jest prymitywnym behawioryzmem, metodą kija i marchewki – marchewką jest właśnie wyssane z palca „zbawienie”, a kijem „piekło”.”

  Zniewolone doktryną owieczki będą uważac, że my tępiąc ich wiarę w różne krystowiercze banialuki walczymy tym samym z ich wiarą w boga (chodzi mi tu: jako o taką ich autentyczną wewnętrzną tzw. „duchową potrzebę”).
  Problem jest właśnie z tym, że jest to bezwzględnie wykorzystywane przez kapłanów krystowierstwa, bo przekonują owieczki do wiary w boga-potwora, a które to owieczki później biorą nas za odciągaczy od ich wiary w boga, gdy tymczasem my walczymy z wiarą w absurdy.
  I jeszcze ten ich sposób przekazu.
  Skrótowo, chodzi o wpajanie owieczkom „to jedyna prawdziwa religia”, „tylko my głosimy prawdę” itp. tak jakby to było na bazie posiadanej przez nich wręcz wiedzy absolutnie pewnej, obiektywnej, czy naukowej.
  Sam wiesz jaka to mieszanka wybuchowa kiedy ludzie wierzący w różnych bogów są absolutnie przekonani, że tylko oni mają rację a inni się mylą.
  Poza tym jeżeli coś może być interpretowane na wiele sposobów, to przekaz jest zwyczajnie do dupy. Kiedy coś jest podane jasno np. to „młotek” i defincja młotka, to nie pomylę tego ze „szklanką” i jej definicją. Bez tego powstają później takie absurdy jak „dosłownie wieczne męki w piekle” – interpretatorów wszak powstało dostatek: ponad 30 tys odłamów krystowierstwa.

  Dziękuję,

  Sława!

  Z tego co wiem, to odprysków krystowierstwa jest ok. 42 tysiące. I każdy z nich jest jedyny jedynie prawdziwy. Paranoja!

  Sława!

  opolczyk

  Polubienie

 41. Opolczyku,

  może czytałeś jakie kosmologiczne koncepcje dot. Ziemi mieli pustynne pastuchy. Sami krystowiercy twierdza o nich tak:

  „Wiedza naukowa, rozumienie świata były u autorów natchnionych prymitywne i niedoskonałe. Byli ludźmi swej epoki, wykształceni na miarę tamtych czasów. Podejmują zagadnienia z astronomii i innych dziedzin nauki wedle ówczesnego stanu wiedzy, nie wykraczają poza panujące powszechnie przekonania.”

  „Nie znali oni faktycznych rozmiarów Ziemi, nie wiedzieli ojej kulistym kształcie, o krążeniu wokół Słońca. Wyobrażali ją sobie jako przestrzeń w formie koła, z Palestyną i jej stolicą Jerozolimą w centrum. Miała być ze wszystkich stron otoczona wodami morza, także od spodu. Aby więc nie kołysała się na wodzie na podobieństwo tratwy, spoczywała stabilnie na słupach, określanych mianem fundamentów Ziemi. Owo morze – wielka otchłań, jak je nazwano – rozciągało się we wszystkich kierunkach wokół ziemskiej platformy.”

  Dzisiaj argumentuje się, że biblia nie jest podręcznikiem naukowym, nie przeczy nauce itd. Fajnie działa ta apologetyka, ano mniej więcej tak:

  „biblia nie uczy o płaskiej Ziemi, jest tam co prawda taka koncepcja, ale biblia wcale nie przekazuje nam informacji na temat tego, jaki jest ten stan faktyczny dotyczący Ziemi.”

  Twierdzenia biblijne nie są więc nauką o płaskiej Ziemi, czyli to tylko metafora, no fajnie, ale to, że to metafora jest wiarą w interpretację, czyli uczą nas jedynie o swojej wierze w jakąś interpretację. Czyżby krystowiercy chcieli nam powiedziec: „Na pewno tak nie jest, że gdyby nie ówczesna nauka (Grecy, Arabowie), to za pustynnymi pastuchami nauczalibyśmy, że Ziemia jest płaska” (?).

  Polubienie

  • Wiesz co – gdy czytam takie coś, to aż mnie trzęsie – toż to szczyt hipokryzji i załgania:

   „Wiedza naukowa, rozumienie świata były u autorów natchnionych prymitywne i niedoskonałe.”

   Jeśli byli „natchnieni” to dlaczego plugawy Jahwe nie „natchnął” ich poprawnie mówiąc im, że Ziemia jest kulą.
   I skoro ci „natchnieni” takie idiotyzmy piszą o sprawach prostych (kształt Ziemi) to jak można wierzyć w to, co piszą o sprawach skomplikowanych – o „wieczności”, „bogu”, „zaświatach” itd.
   Wniosek jest jeden – owo”natchnienie” to żydowska blaga!!! Jahwe jest tak samo prawdziwy, jak „płaska Ziemia”. I cała żydo-biblia jest taką właśnie „prawdą objawioną” – jednym skończonym kretynizmem.

   „Na pewno tak nie jest, że gdyby nie ówczesna nauka (Grecy, Arabowie), to za pustynnymi pastuchami nauczalibyśmy, że Ziemia jest płaska” (?).”

   Na takie stwierdzenie, zwłaszcza w sprawie Arabów, 99,999 % krystowierców zacznie ryczeć, że Araby to brudasy, dzicz i że ludzkości poza terroryzmem nic nie dali. O tym, że 10 wieków temu islam poziomem nauki i oświaty wyprzedzał krystowierstwo o jakieś 500 lat krystowiercy nie chcą nawet słyszeć. Tylko absolutne wyjątki o tym wiedzą i to przyznają.

   Polubienie

   • Trudno uwierzyć, że w średniowieczu ci tzw. ojczulkowie, „doktórzy” koscioła to na podstawie biblii uznali, że ziemia jest okrągła.
    Ciekawy cytat z Kryminalnej Historii Chrześcijaństwa (tom 3), Rozdział 4 – Ogłupianie str. 226, Karlheinza Deschnera:

    „Nauka o obrotach Ziemi oraz o jej kulistym kształcie pochodzi od żyjącego juz w V w. p.n.e. pitagorejczyka Ekfantosa z Syrakuz oraz Hiketasa z Syrakuz. Zmarły pod koniec III wieku Eratostenes z Cyreny, wszechstronny pisarz epoki hellenizmu, traktuje już twierdzenie o obrotach Ziemi i jej kulistym kształcie jako pewne; podobnie sądził Archimedes oraz inni. Znal je także Arystoteles, a później historyk i geograf Strabon oraz Seneka i Plutarch. Ale Kościół chrześcijański wyrzekł się tej wiedzy na rzecz wiary w Mojżeszowy opis stworzenia zawarty w Biblii i głosił, że Ziemia jest plackiem otoczonym morzami. O jej kulistym kształcie studenci europejscy dowiedzieli się po tysiącu lat, w okresie dojrzałego średniowiecza, i to tylko ci, którzy studiowali na arabskich uniwersytetach Hiszpanii! I dopiero pod koniec średniowiecza powrócono do tej wiedzy88.

    88. dtv-Lexikon Philosophie, II, s. 30-31, 236. Holzhey, Das Bild, s. 177 i nast. Prause, s. 34 i nast.”

    Polubienie

 42. Opolczyku,

  Twój tekst dot. „płaskiej” Ziemi uważam za potrzebny mimo, że tekst tego gostka („Obserwator Czasów Końca”) można było już przestać czytać dalej po pierwszym punkcie. Ignorancję i infantylność takich ludzi trzeba obnażać co też zrobileś (ciekawe czy pierwotnie nie miał to być tylko jakis socjologiczny eksperyment, który przerósł oczekiwania jego twórców). Przekonanych się już raczej nie przekona ale trzeba dawać im odpór ze względu na innych żeby nie „zarażali” ich (kolejnych ignorantów) jeszcze większą ignorancją.
  Ja polecam gorąco wszystkim na youtube Gww15 (cykl: „Krzywizna umysłu”).
  A szczególnie niezwykły odcinek: „Krzywizna Umysłu Odc. 12A Smętniak czyli Dodatek Depresyjny” – ponieważ Autor opisuje w nim swoją drogę od ogłupienia do zrozumienia w jakim totalnym odmóżdżeniu tkwił. Pokazuje, że można wyjść z jahwistycznego odłamu, który potrafi bardzo mocno zniewolić.

  Na dodatek już i tak myślący ludzie mają aż nadto problemów z miliardami ludzi wierzącymi w niebezpieczne absurdy zawarte w biblii.

  To stwierdzenie jest na poziomie jakiegoś niedorozwoja:

  „Najlepszym doświadczeniem ukazującym, że statek nie chowa się za zakrzywieniem jest użycie lornetki lub aparatu z zoomem optycznym…”

  Z powierzchni Ziemi nawet te kilkadziesiąt mil (przy nieco zwiększonym zasięgu wzroku) jest zbyt mikronowym dystansem w skali globalnej żeby ktoś mógł dostrzec jak statek znika za takim rzeczywistym zakrzywieniem kuli Ziemskiej (człowiek jest bezpośrednio swiadomy kulistości np. nadmuchiwanej piłki natomiast umieszczony na tej piłce obserwator wielkości jakiegoś mikro-roztocza nie będzie.
  Dlatego geodeci np. przy budowie dróg potrafią nie brać pod uwagę krzywizny Ziemi ponieważ w odniesieniu do 1 mili (1609 m) wychodzi „ogromny” błąd rzędu „aż” tysięcznych części milimetra.
  Tylko za takim wyimaginowanym zakrzywieniem płaskoziemców (korzystają z jakichś przeliczników nieadekwatnych do sytuacji) powinien się ten statek schować a skoro się nie chowa to mają swój „dowód” na „płaską” Ziemię.

  Sława!

  Polubienie

  • Polak-Słowianin,

   a ja jestem zły, że musiałem go napisać. Ta szajba zatacza jednak coraz szersze kręgi. A gdy już się na niego zdecydowałem, chciałem to zrobić gruntownie i dlatego jest taki obszerny. Link podrzuciłem Baśce (owej lekarce) – ale jeszcze się nie odezwała. „Krzywiznę umysłu” oglądałem już wcześniej, także odc.12. Autor w jednej sprawie też się myli – wg niego jeśli Księżyc mocno zbliży się do Słońca (w koncepcji płaskomózgowców) to zaćmienie Słońca będzie mogło mieć duży zasięg, znacznie większy od wielkości Księżyca (min 3:44):

   Jest to fizycznie niemożliwe – taki zasięg miałoby co najwyżej częściowe zaćmienie Słońca. Natomiast całkowite zaćmienie byłoby tylko na obszarze wielkości tarczy Księżyca lub ew. minimalnie większym. Zwróć uwagę na to, że promienie Słońca w tym modelu emitowane przez sam skraj jego tarczy swobodnie docierają na Ziemię, nawet te, które „muskając” brzegi Księżyca docierają na nią praktycznie lub prawie prostopadle. Tak więc całkowite zaćmienie Słońca w tym modelu nie może mieć tak wielkiego zasięgu. Inna rzecz – jest namacalny dowód na to, że Słońce w rzeczywistości jest większe. Znane są tzw. obrączkowe czy pierścieniowe zaćmienia Słońca. Zdarzają się wtedy, gdy Księżyc jest w pobliżu apogeum jego orbity okołoziemskiej i wtedy jego tarcza nie zasłania całej tarczy Słońca.

   Nie chciałem więc powoływać się na „Krzywiznę umysłu” bo musiałbym i tę sprawę dodatkowo wyjaśniać.

   „To stwierdzenie jest na poziomie jakiegoś niedorozwoja:
   „Najlepszym doświadczeniem ukazującym, że statek nie chowa się za zakrzywieniem jest użycie lornetki lub aparatu z zoomem optycznym…”

   Dokładnie tak – takie coś może napisać ktoś, kto nigdy z silną lornetką nie obserwował morza i nadpływających statków.
   Zresztą – jak podałem w tekście – jest empirycznie udowodnione, że wyższe latarnie są widoczne z dalszej odległości, niż niższe. Bez krzywizny Ziemi tego nie wytłumaczysz.

   Geodeci planujący trasę budowanej drogi w ogóle nie badają krzywizny Ziemi, a jedynie kawałek po kawałku wyznaczają trasę planowanej drogi. Zresztą, gdy droga prowadzić ma przez góry, czy choćby teren falisty, pełen pagórków i dolin, to jak mają badać „krzywiznę” Ziemi. Ona ich kompletnie nie interesuje. Martwi ich krzywizna terenu, przez który ma droga przebiegać. Bo muszą ją wytyczyć tak, aby nie było pochyłu powiedzmy 45%. A ponadto jest dział geodezji nazwany geodezją wyższą…
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Geodezja_wy%C5%BCsza

   …który zajmuje się przede wszystkim krzywizną Ziemi. Jego zadaniem jest m.in tworzenie dwuwymiarowych map możliwie wiernie odpowiadających zakrzywionej powierzni Ziemi, co w miarę coraz większego obszaru jest coraz trudniejsze. Powierzchni kuli nie da się po prostu wiernie odtworzyć na płaskiej mapie.

   Sława!

   Polubienie

   • Opolczyku,

    Ja to odebrałem w ten sposób, że Autor (min 3:44) wskazuje w tym modelu właśnie na częściowe zasłonięcie Słońca przez Księżyc – może on zasłonić tylko częściowo światło słoneczne przez co skutkiem jest to, że cień padający na Ziemię powinien być wówczas obszarowo większy, lecz takiego dużego nie obserwuje się.

    Sława!

    Z tego co ja zrozumiałem – on pokazywał, że Księżyc może zasłonić duży obszar – parokrotnie większy od samego Księżyca. I wtedy go wyłączyłem.

    Sława!

    opolczyk

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s