Słowiański zew

.

Moja ulubiona pieśń – apel, zew, alert, pobudka!

Od czasu do czasu koniecznie należy ją posłuchać.

.

.

Słowiańszczyzna budzi się z mrocznego, długiego, koszmarnego snu pełnego „rzymskich szubienic” i obcych idoli jahwizmu znad Jordanu.

opolczyk

.

Reklamy

270 komentarzy do “Słowiański zew

 1. http://xportal.pl/?p=32369 Polska: Ks. Kneblewski proboszczem roku w Bydgoszczy

  Ksiądz Roman Adam Kneblewski, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, wygrał plebiscyt „Proboszcz roku”, który został zorganizowany przez „Express Bydgoski”. Zgromadził w nim 4234 głosy.

  Ks. Kneblewski jest zagorzałym konserwatystą oraz zwolennikiem idei nacjonalizmu, przedsoborowej dyscypliny w Kościele i dawnej łacińskiej liturgii. Jednocześnie jest bardzo krytyczny wobec poprawności politycznej oraz relatywizmu moralnego, czemu daje wyraz w swoich kazaniach oraz filmikach publikowanych na serwisie YouTube.

  Przez swoje poglądy ks. prałat Kneblewski stał się ofiarą nagonki rozwrzeszczanych środowisk lewacko-liberalnych, z których prym wiodła Gazeta Wyborcza oraz tzw. Ośrodek Monitorowania Zachowań Ksenofobicznych i Rasistowskich, którego lider Rafał Gaweł jest znanym oszustem finansowym. W samej Bydgoszczy doszło do wystawienia „sztuki” w rzekomo polskim teatrze, szkalującej postać ks. prałata. Przedstawienie jednak spotkało się z odpowiedzią środowisk nacjonalistycznych, w tym Organizacji Falanga i redakcji Xportal.pl.

  (na podst. tygodnikbydgoski.pl oraz inf. własnych oprac. Tomasz Szymkowiak)

  Polubienie

  • Przemex, nie dziwię się, że tego duszpastucha wybrali na proboszcza roku. Wyjątkowo perfidnie ogłupia i zżydza umysły owieczek. A ci broniący go niby nacjonaliści to tępi katodebile i duchowe parchy. Jak można tego duszpastucha nazywać zwolennikiem idei nacjonalizmu? Uprawia kult żydowskich idoli, chce ich gusła odprawiać po łacinie a nie po polsku, „ziemię świętą ” ma w Izraelu, a stolicę w Watykanie. To jaki to zwolennik nacjonalizmu? Chyba tylko żydopochodnego, żydogennego ale nie polskiego. I patrz – ta gnida przekonywała owieczki, że zbrodniczy zakon krzyżacki, który chciał dokonać z cesarzem niemieckim rozbioru i likwidacji Królestwa Polskiego według tej gnidy to nasi bracia katolicy:

   Tym żydo-katolickim niby nacjonalistom, katodebilom kompletnie odbija. W klasyczny sposób zaciągani są na fałszywą barykadę obrony żydo-katolicyzmu przed gadzinówką i poprawnością polityczną, tego samego nadjordańskiego chowu co krystowierstwo. Dla tych debili nie ma lekarstwa. Wspomnę o tej zadymie przy najbliższej okazji w wpisie pt „Do czego służy w Polsce okupantowi żydo-katolicyzm”.

   Polubione przez 2 ludzi

   • „Do czego służy w Polsce okupantowi żydo-katolicyzm”

    Do wielu rzeczy, ale najważniejszą jest utrzymywanie społeczeństwa w stanie akceptacji nędzy w której żyje, nie tylko materialnej czy duchowej, ale też intelektualnej.
    Dla okupanta religia, która czyni z ludzi niewolników, żyjących na klęczkach i zadowolonych ze swego marnego, robaczywego życia, jest czymś wymarzonym.

    Polubione przez 1 osoba

 2. Andrzej, Przemex,

  Trafne uwagi Panowie, no bo jak mogą pouczać innych te duchowe parchy skoro sami nie żyją zgodnie z naturą, ze stworzeniem. Przecież według ich wiary jest to dobre dzieło boga a oni jak widać nie specjalnie się nim przejmują (stanem Planety, roślin i zwierząt, to też żywe istoty jak oni, tylko w innych formach, mówią o personalizmie, ale osoby mają gdzieś).

  Tekst: „Nie zapominajmy o Mateuszu Piskorskim, więźniu sumienia bandyckich władz Judeopolonii…”

  „I to właśnie podczas rządów katolików mamy takie bezprawie. Co pokazuje, czym są rzeczywiście wartości krześcijańskie, tak propagowane przez PiSraelitów”

  Między innymi dlatego dla mnie ten krystowierczy przekaz jest szyderstwem dla ludzi myślących. Nie oni cierpią, nie oni są w więzieniu tylko Mateusz Piskorski, więc tu chętnie korzystają z tego rzekomego oddawania tego „co cesarskie, cesarzowi”. Natomiast kiedy uderza to w jakiś sposób w ich krystowierczy interes to wtedy starają się pominąć tę zasadę, już wtedy ona się nie liczy – wymuszają wręcz na „cesarzu” żeby dał im to czego oni, jako krystowiercy, żądają (wtedy potrafią szumu narobić). W sprawie Mateusza Piskorskiego udają nagle bezradnych a przecież to też ich BLIŹNI, lecz tu już mają gdzieś bliźniego, i oni śmią innych pouczać o miłości… jaka to ohydna hipokryzja. O Perunie.

  Mirek.

  Polubienie

  • Mirek.
   z krystowierstwem jest jeszcze inna sprawa, o której odmóżdżone owieczki nie mają zielonego pojęcia. Wczoraj M. Głogoczowski rozesłał e-pocztą maila i był w nim wiersz Igora Draca z Bratysławy, napisany w 1999 roku, kilka miesięcy po bombardowaniach Serbii:

   Gdy my ctimy Pana
   pri Vianocnym stole,
   Farizej rabuje
   nasich otcov role…

   Po polsku jest tak:

   Gdy my czcimy Pana
   przy Wielkanocnym stole,
   faryzeusz rabuje
   naszych ojców role (ziemie)…

   Faryzeusz w tym wierszu na naturalnie żydo-banksterzy, którym służą NATO, USrAel, jewrounia, media i marionetki polityczne.
   I na tym krystowierstwo polega – starsi bracia w wierze podrzucili gojom żydowskich idoli – „Panów” – „boga” Jahwe i „boga” Joszue. Goje ich czczą, świętują, bronią wiary, kościoła, wartości krystowierczych a farizej odbiera im ziemię ojców i całe majątki narodowe. Tragedia polega na tym, że dla turbo-krystowierców ta żydogenna wiara i żydowscy idole ważniejsi są niż ziemia ich ojców.
   Napiszę o tym już wkrótce.

   Polubienie

 3. Andrzej,

  „Goje ich czczą, świętują, bronią wiary, kościoła, wartości krystowierczych a farizej odbiera im ziemię ojców i całe majątki narodowe”

  Dokładnie, i jeszcze usiłują przekonać do tego na różne sposoby tych, którzy nie chcą tej całej żydogenności ani tych żydowskich idoli. Żydom/żydom udało się wmówić gojom, że odrzucając ten żydowski przekaz odrzuca się boga tak jakby żydostwo miało jakiś monopol na boga. A na dodatek tych odrzucających to podrzucone krystowierstwo uważają za pożałowania godnych – to jest dopiero odmóżdżenie a przecież można mieć i boga (nie tego w żydowskim wydaniu dla gojów) i zachowaną ziemię ojców, majątek narodowy, zachowany nie dla tych faryzeuszy.

  Sława!

  Polubienie

 4. Tekst: „Do czego służy w Polsce okupantowi żydo-katolicyzm…”

  Andrzej, Twój rysunek jest znamienny, bo adekwatnie obrazujący sytuację Polaków w jakiej się znajdują, czy wkrótce zupełnie znajdą. Po prostu masakra…
  Perfidia obcych nam Słowianom kulturowo i duchowo ludzi na tym właśnie polega, i ponadto na tym, że ustawili oni sytuację tak aby tych łachmanów i kajdan nie było widać w taki bezpośredni sposób, czyli nie było jak na dłoni widać jak utraciliśmy kontrolę nad majątkiem narodowym i finansami, ekonomią, handlem, własnością i jak jesteśmy zależni od MŻ także poprzez tą propagandę typowo materialną jak i religijną.
  Nie dziwi mnie, że ten ks.Kneblewski został proboszczem roku – mówi on narodofcom i im podobnym oszołomom to co chcą słyszeć. Normalnie powinni zrozumieć, że to żydogenny przekaz dla prymitywnych duchowo ludzi i narzucony Słowianom przez co Polska nie jest legalnie ustanowionym państwem i tym samym nie jest też takim jak usiłują nam to przedstawić duchowni żydo-katoliccy (katolickim). Narodofcy i świadomi tego ludzie powinni to więc odrzucić bo jest to żydogenną blagą, ale dzięki takim jak Kneblewski mogą się tego nadal trzymać, bo tacy jak ten ksiądz żyły sobie wypruwają w przekonywaniu innych, że to nie ma nic wspólnego z żydostwem. Joszue ma nie być żydem/Żydem (jak się sprytnie ustawi definicję żyda/Żyda tak, że Joszue nie może pod nią podpaść to tak wyjdzie – Joszue i tzw. matka boska byli jednak czcicielami Jahwe).
  Później ustawi się doktrynę religijną tak, że według niej jest to „jedyny prawdziwy, najlepszy” przekaz a jego porzucenie grozi wiecznym piekłem to owieczki nie będą raczej zainteresowane porzuceniem tego na rzecz niezależnego od Watykanu rozwoju duchowego, czy bardzo utrudni się im podjęcie takiej decyzji (no i „czym skorupka za młodu…”).

  Mirek.

  Polubienie

 5. „Opowieść Łysogórska…”

  Andrzej, jestem pod wrażeniem, przepiękny tekst.
  Pokazuje on jak prymitywne jest to krystowierstwo (konkluzja Metodego stosowna do ich mentalności). Słowianie stali wyżej od krystowierców a świadczy o tym już sam fakt, że nie potrzebowali degeneracji w postaci tej tzw.”cywilizacji łacińskiej”. Żyli bez króla, kleru (w jej wydaniu) i całej reszty tej zgnilizny mieniącej się cywilizacją.

  Sława!

  Polubienie

 6. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/tajemnicze-znikniecie-swiatowida-obrazal-uczucia-religijne/xxsq975

  Tajemnicze zniknięcie Światowida. Obrażał uczucia religijne?
  Konrad Kruszewski

  Policja podlaska prowadzi postępowanie w sprawie zniknięcia figury Światowida z Babiej Góry, znajdującej się w pobliżu Choroszczy. Jej usunięcia domagał się radny urzędu miejskiego tej miejscowości. Jednak Urząd Miasta poinformował, że nie jest właścicielem Światowida.

  http://ocdn.eu/pulscms-transforms/1/X4oktkqTURBXy9lOGQ3MmIyNjJmNzU3NWM2ZTNlNmM1ODNiNGIzNDcxOC5qcGVnkpUDAM0Bas0FM80C7JMFzQMUzQG8
  Figura Światowida z Babiej Góry niedaleko Choroszczy Foto: Adam Lawnik / East News

  – Policjanci wykonują w tej sprawie czynności – powiedział Onetowi Tomasz Krupa, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku. – Gromadzony jest materiał dowodowy. Nie mam jeszcze informacji, kto był właścicielem tej figury. Dzisiaj jeden z funkcjonariuszy ma przesłuchiwać w tej sprawie świadka i dokonać oględzin tego miejsca, więc może wkrótce będziemy wiedzieli więcej.

  Na razie w tej sprawie są same tajemnice. Nie tylko nie wiadomo, kto był właścicielem Światowida, ale również nie jest znany dokładny termin zniknięcia figury. O jej nieobecności poinformowali przedstawiciele związku tak zwanych rodzimowierców (wyznawców współczesnej religii klasyfikowanej jako neopogańska), dla których posąg był przedmiotem kultu i słowiańskiej tradycji. Zażądali oni wykrycia sprawców i zwrotu figury, a w przypadku jej nieodnalezienia, postawienia w tym miejscu jej kopii. Poinformowali oni również o zorganizowaniu w Choroszczy protestu w tej sprawie.

  Prawdopodobnie Światowid był na Babiej Górze jeszcze 13 grudnia. Wtedy bowiem radny Urzędu Miasta w Choroszczy Jan Czarniecki wystąpił na sesji rady z wnioskiem o usunięcie pomnika oraz jego wizerunków z folderów i innych materiałów promocyjnych gminy Choroszcz. Argumentacja dotyczyła obrazy uczuć religijnych.

  – Urząd Miejski w Choroszczy nie posiada żadnej wiedzy na temat zniknięcia figury Światowida z Babiej Góry – powiedziała Onetowi Urszula Glińska, rzecznik prasowa burmistrza Choroszczy. – Prawdą jest natomiast, że radny Rady Miejskiej w Choroszczy pan Jan Czarniecki apelował o usunięcie figury Światowida, jednak urząd nie jest władny, by rozstrzygać o osobistych przyczynach decyzji radnego.

  Nam udało się poznać motywację radnego. – Tam są groby żołnierzy z I wojny światowej – odpowiedział nam na pytanie, dlaczego chciał usunięcia Światowida Jan Czarniecki – groby chrześcijan. Tam są też Polacy. Dla Polaków postawienie bożka na mogiłach żołnierzy jest profanacją.

  Światowid był w materiałach promocyjnych i folderach gminy, ponieważ stał się symbolem turystycznego „Szlaku Światowida”, czyli malowniczej trasy rowerowej łączącej Białystok z Narwiańskim Parkiem Narodowym. Wziął on swą nazwę od drewnianej figury słowiańskiego bożka, chętnie odwiedzanego przez turystów.

  Jednak, jak się okazało, mimo występowania w gminnych folderach, Światowid nie był własnością samorządu w Choroszczy. Urząd wydał w tej sprawie oświadczenie, w którym między innymi czytamy: „Urząd Miejski w Choroszczy informuje, iż nie posiada żadnej dokumentacji, która wskazywałaby na to, aby rzeźba Światowida stanowiła kiedykolwiek jej własność, w związku z tym Gmina Choroszcz nie jest dysponentem tej rzeźby. Przedmiotowa rzeźba umiejscowiona była na tzw. Babiej Górze, który to teren jest własnością osoby prywatnej. Samorząd w tym zakresie nie dysponuje żadnymi prerogatywami, które pozwoliłyby ingerować w prywatną własność mieszkańców”.

  Babia Góra, położona w pobliżu wsi Kościuki była, według niektórych historyków miejscem dawnych pogańskich kultów. Drewniana figura Światowida stanęła tutaj w 1998 roku. Była ona kopią rzeźby znalezionej w Zbruczu na Ukrainie. Oryginał znajduje się w Muzeum Archeologicznym w Krakowie.

  Od momentu postawienia na Babiej Górze figura była przedmiotem wielu aktów wandalizmu. W 2009 roku została na przykład obalona na ziemię. A później ustawiona ponownie przez rodzimowierców.

  Przemex, dzięki za info. Sprawę streściłem i wrzuciłem na blog.

  opolczyk

  Polubienie

 7. „Zniknął posąg Świętowita na Babiej Górze…”

  Przemex, dzięki również, kolejny przykład na to, że u krystowierców niewiele się zmieniło w mentalności przez te już ponad tysiąc lat – a na dodatek to właśnie ten krystowierczy przekaz im to umożliwia.
  Taka właśnie prymitywna jest u krystowierców mentalność, którą oni rozwijają dzięki temu krystowierczemu przekazowi. Nie da się tu zastosować argumentu, że „to ludzie są winni a nie ta religia” lub np. że to ludzie przekręcają ten rzekomo wspaniały krystowierczy przekaz – o nie, on jest pokręcony, bo zawiera szkodliwe idee którymi karmieni są wyznawcy, obecni, przyszli, potencjalni. Dlatego takich właśnie osobników jak ten radny UM w Choroszczy i innego rodzaju szkodników „produkuje” ten przekaz.
  Dopiero radykalny i zdecydowany opór części społeczeństwa doprowadził do tego, że obecnie u nas nie jest teraz tak jak w niektórych krajach muzułmańskich gdzie np. obowiązuje szariat. Dlatego w Polsce nie ma prawa religijnego i różnych „rozrywek” z tym związanych przewidzianych dla bliźnich nie wypełniających szkodliwych pomysłów zawartych w krystowierczym przekazie. Zmanipulowani krystowiercy uważają jednak ten przekaz za zupełnie w porządku więc kiedy zwraca im się uwagę, że tak nie jest, biorą to za zwalczanie katolicyzmu.

  „Ostatnie słowo oskarżonego…”

  Andrzej, zgadzam się, to jest farsa.

  „Szkoda mi was”

  Tak, przykre to, że tak się zdegenerowali i degenerują się kolejni po nich myśląc, że są tymi dobrymi.

  Sława!

  Mirek

  Mirek,

  nie odpowiadam na Twoje komentarze, bo nic w nich dodać ni ująć. Nie myśl więc, że Ciebie ignoruję czy lekceważę.
  Ponadto piszę kolejne opowiadania na blog. Myślę że i Ciebie one ucieszą.

  Sława!

  opolczyk

  Polubienie

 8. Andrzej, wcale tak nie myślę.
  Fajnie, że piszesz te opowiadania. Jeśli mogę coś zasugerować to te kwestie porównawcze Słowiańszczyzny z tą tzw. „cywilizacją łacińską” i w ogóle współczesną, które w nich występują, są dla mnie wyśmienite. Pokazują jak można we wspaniały sposób żyć, tak jak żyli Słowianie, a w jaki opłakany sposób żyją ludzie teraz i w zasadzie na własne przecież życzenie.

  Sława!

  Polubienie

 9. Siergiej Łazariew (w swojej książce „Człowiek przyszłości”) zawarł spostrzeżenie: „Państwa, których rdzeniem były religie pogańskie, jedno po drugim rozpadały się i odchodziły w nicość.„. Można się z tym faktem nie zgadzać, można tego nie przyjmować do wiadomości, ale to jest fakt. Historia Polski jest jednym z przykładów tej prawidłowości.

  Mariusz, nie wymyślaj alternatywnej historii. Łazariewa „spostrzeżenie” to ideologiczne wymysły.
  Gdy na naszych terenach panowało pogaństwo, Polski jeszcze nie było. Były pogańskie plemiona, wiele plemion. Ale żyły „bezpaństwowo”. Natomiast gdy Polska była katolicka, w ramach unii litewsko-polskiej – padła na 123 lata.
  Państw pogańskich nadal jest sporo. Indie i Chiny to starożytne cywilizacje, jedne z najstarszych. W Indiach rdzeniem jest hinduizm. I Indie istenieją już tysiące lat. W Chinach dominują do dzisiaj konfucjonizm, taoizm i buddyzm. Nie zwalczają się, bo są pogańskie. Przerywnik komunistyczny niczego nie zmienił w Chinach – nadal są pogańskie. Pogańska jest Japonia, Tajlandia, Birma, Kambodża, Wietnam i państwa himalajskie – Nepal i Butan.
  Natomiast imperium rzymskie, gdy stalo się katolickie – padło! Prawosławne tysiącletnie Bizancjum padło. Państwo kościelne, ultra-turbo-katolickie, ponad tysiącletnie padło (1870 ). Katolickie cesarstwo Karola padło, podzielone na trzy marchie. Cesarstwo niemieckie padło pod ciosami Korsykanina. Ultrakatolickie imperium Habsburgów padło na koniec I wojny światowej. Obecne „państwa” zachodu padły pod ciosami żydo-banksterów. Istnieją tylko formalnie. Naprawdę ich nie ma. Są prywatną własnością ich właścicieli. Łazariew nie zauważył, że nawet prawosławna carska Rosja też padła. A pod potęgę współczesnej Rosji fundament położyła ateistyczna ZSRR.

  Nie wymyślaj więc alternatywnej historii.

  opolczyk

  Polubienie

  • Mariusz – a ja widzę inną prawidłowość.
   Prawie wszystkie współczesnne kraje, do których wcześniej dotarło krystowierstwo i brutalnie wytępiło pogaństwo, z wyjątkiem Rosji i Białorusi, są obecnie pod okupacją żydo-banksterów. Tak jest we wszystkich krajach „zachodu” (NATO i jewrounia) – po przejściowej dominacji tam krystowierstwa (katolicyzmu, protestantyzmu, prawosławia) stały się folwarkami żydo-banksterów i całkowicie utraciły suwerenność. Nie jest przypadkiem że w skład BRICS wchodzą aż dwa państwa, które nigdy nie były krystowiercze (Chiny i Indie). Rosja natomiast, gdy była państwem wyznaniowym, prawosławnym, była gospodarczo zacofana i padła pod ciosami rewolucji lutowej. Jej obecną potęgę, jak by na to nie patrzeć, zawdzięcza industrializacji i zbrojeniom z czasów ateistycznej ZSRR.

   Prawidłowość historyczna (z małymi wyjątkami) jest taka – wszędzie tam, gdzie doszło krystowierstwo, zniszczyło pogaństwo i stało się dominujące, mieszkańców ogłupiono nim i sparaliżowano nim ich umysły do tego stopnia, że nie zauważyli, kiedy ich państwa stały się folwarkami i własnością żydo-banksterów. I po to wymyślili żydowscy oszuści krystowierstwo i jewangelie – aby nimi ogłupić gojów i ogłupionych zniewolić i wywłaszczyć ze wszystkiego.

   Polubienie

  • nie wymyślam historii, wspomniałem o Polsce i faktem jest, że Polski nie ma
   w międzynarodowym systemie prawnym Polska „skończyła się” na II RP, która nadal jest w stanie wojny z III Rzeszą i nie podpisała pokoju również z Rosją, której miejsce zajęła „WNP”

   III RP, będąc praktycznie Judeopolonią czy jak kto woli Polinem, nie reprezentuje Polaków tylko chazarskiego okupanta podszywającego się pod semitów

   co z tego, że na naszych terenach panowało pogaństwo? tamci poganie wymarli, a współcześni neopoganie są nie liczącą się liczebnie grupą Polaków, z resztą Polacy jako naród wymierają, o czym świadczą dane statystyczne, które również nie są wymyślaniem historii, tylko są faktem

   fenomenem jest liczebność i „skuteczność” antycywilizacji chazarów, która wydaje się skutecznie niszczyć państwa narodowe, ale to jest normalne w tym świecie będącym pod władzą władcy tego świata ukrywającym się pod wieloma imionami

   chrześcijanie (nie mylić z katolikami) wiedzą, jaki koniec czeka wszystkie cywilizacje i każdego człowieka, który Stwórcę, dawcę życia, odrzuca i lekceważy, łudząc się, że sam jest bogiem lub oddającym swoje życie innym bożkom, które ubóstwia

   przed samozagładą nie uratują człowieka żadni bogowie, siły przyrody, energie, wibracje, mantry, medytacje, „Matka Ziemia”, rytuały ani ofiary, tylko powrót do źródła człowieczeństwa, do miłości, która bierze swe źródło w Stwórcy, który jest miłością, a którego obraz wypaczają wszystkie bez wyjątku religie   Mariusz, nie ustosunkowałeś się do podanych przeze mnie faktów – państw pogańskich, które istnieją tysiąclecia i imperiów krystowierczych, które padały jedno po drugim. I zniewolenia krystowieczych niegdyś państw przez żydo-banksterów. Ponadto nie gniewaj się, ale powiem otwarcie – wypisujesz głupoty.

   „w międzynarodowym systemie prawnym Polska „skończyła się” na II RP”

   PRL była też Polską – Polską Rzeczpospolitą Ludową. Może niesuwerenną, ale Polską. I była członkiem ONZ czyli funkcjonowała w międzynarodowym systemie prawnym.

   „II RP, która nadal jest w stanie wojny z III Rzeszą”

   Bzdura. II RP padła i przestała istnieć we wrześniu 1939. A III Rzesza padła i została unicestwiona w maju 1945. Jak więc nieistniejąca II RP mogłaby nadal być w stanie wojny z nieistniejącą III Rzeszą?

   „i nie podpisała pokoju również z Rosją, której miejsce zajęła „WNP”

   PRL była sojusznikiem ZSRR utożsamianym z Rosją i była z nim w stanie pokoju. II RP nie mogła go zawrzeć, bo jej już nie było. Nie wywołuj upiorów przeszłości (II RP), które nie wrócą.

   Ponadto poprzednio cytowałeś Łazeriewa zgadzając się z nim że niby „Państwa, których rdzeniem były religie pogańskie, jedno po drugim rozpadały się i odchodziły w nicość”. Gdy Rzeczypospolita szlachecka odchodziła w nicość, jej elity były fanatycznie katolickie a kk był potęgą. II RP, gdy odchodziła w nicość, była krajem zdominowanym przez żydo-katolików, a kk wywierał duże wpływy na politykę II RP – blokował np. reformę rolną. III RP – zgnojona i rozszabrowana, nie jest państwem z dominującym pogaństwem. Za to spore wpływy ma w III Rzydopospolitej żydo-katolicki kler – choćby za sprawą mediów rebe Rydzyka. I katolików nadal są w niej miliony. Tyle że zamiast walczyć o wolną Polskę, walczą o ich żydogenną wiarę. Tak więc wszystkie upadki Polski były wtedy, gdy dominował w niej lub przynajmniej był silny żydo-katolicyzm i żydo-kk – a nie pogaństwo.

   III RP, będąc praktycznie Judeopolonią czy jak kto woli Polinem, nie reprezentuje Polaków

   Ale katolików już tak – wszak żydka Joszue „intronizowano” I hucznie świętowano 1050-lecie krztu, którego nie było.
   https://opolczykpl.wordpress.com/2013/10/18/demaskowanie-katolickiej-mitologii-domniemany-chrzest-polski/

   „tylko chazarskiego okupanta podszywającego się pod semitów”

   Chazarzy nie muszą podszywać się pod semitów. Każdy konwertyta na judaizm staje się żydem – wyznawcą judaizmu, a przez to członkiem „narodu wybranego”. i jest po prostu poprzez konwersję żydem/Żydem. Nie zapominaj, że judaizm to nie wspólnota etniczna a religijna – każdy kto wierzy w Jahwe, biały, czarny, żółty czy brązowy, jest członkiem żydowskiego „narodu wybranego” (owo wybraństwo jest oczywiście wyssane z palca przez zakompleksionych żydowskich oszustów – autorów biblii).

   „z resztą Polacy jako naród wymierają”

   Sami sobie winni. Dali się ogłupić żydowskimi wymysłami biblijnymi, bronili wiary zamiast wolności i państwa, a żydo-banksterska agentura zrobiła z nich niewolników.

   „antycywilizacji chazarów”

   Wszystko, co znad Jordanu pochodzi, jest anty-kulturą: judaizm, krystowierstwo, islam, poprawność polityczna. A żydo-banksteryzm nie jest anty-cywilizacją a ukoronowaniem wszystkich cywilizacyjnych zwyrodnień – jest globalną supercywilizacją. Bo cywilizacja to zwyrodnienie rodu ludzkiego i odrzucenie Praw Natury na rzecz praw wymyślanych przez ludzi. No i żydobanksteryzm jest tego cywilizacyjnego zwyrodnienia ukoronowaniem.

   „który Stwórcę”

   Mariusz – proszę Cię – skończ ze „stwórcą” w którego trzeba wierzyć. Ślepo wierzyć. I którego nikt nie widział, nie słyszał a tylko jakaś żydowska biblia o nim we łbach namieszała. Skąd wiesz że świat jest „stworzony” – może istnieje od zawsze? Jedne kosmosy giną, inne powstają w ich miejsce z energii poprzednich – ale nie są „stwarzane” przez „stwórcę”.

   Ludzkość uratować może tylko powrót do myślenia, rozumu, rozsądku, przestrzegania Praw Natury (Przyroda ponad człowiekiem a nie człowiek ponad Nią) i odrzucenie żydowskich wymysłów, ze „stwórcą” włącznie. Sama miłość bez rozumu niczego nie zmieni.

   opolczyk

   Polubienie

   • sam rozum, myślenie i rozsądek, bez miłości, też nie wystarczy
    to nie rozum, ale miłość zmienia wszystko i to ona jest prawdziwą mądrością, rozwiązując to co, na rozum, wydaje się być „niemożliwe” 🙂
    wiatru też nikt nie widział, ale można wiatr czuć i to nie jest złudzeniem!

    Mariusz – nie ma sensu tego ciągnąć. Osobie myślącej i rozumnej miłość nie jest obca. Sama miłość może być bezrozumna, a nawet zaślepiona. Mądrością też niekoniecznie jest – jest uczuciem, emocją. A one potrafią zniekształcać percepcję.
    Wiatru nie widać bo jest to zjawisko fizyczne – ruch niewidocznych dla oka cząstek powietrza. Ludzkie zmysły są niedoskonałe – nie widzimy, nie słyszymy i nie czujemy wielu fizycznych zjawisk, fenomenów, a nawet fizycznych bytów jak choćby mikroorganizmy. Choć one istnieją. Natomiast istnienie hipotetycznego „stwórcy” można przyjąć wyłącznie na wiarę. Przy czym wiara jest podstawą czegoś co nazywamy łatwowiernością. A ta cecha nie jest pozytywna – jej inną nazwą jest naiwność. Człowiek łatwowierny łatwo wierzy w różne rzeczy, także w bzdury. I stąd wiara, sama w sobie, jest po prostu zła i szkodliwa.

    opolczyk

    Polubienie

    • nie zgadzam się z twierdzeniem jakoby wiara jako taka była złem czy nawet źródłem zła, tak nie jest
     wiara jest złem tylko wtedy, gdy zawierza źródłom niegodnym wiary, czyli gdy opiera się na zwiedzeniu, a nie na prawdzie i rzetelności

     bez wiary w powodzenie, działanie nie ma przyszłości

     żałuję, że alergia na wartości chrześcijan (nie mylić z fanatyzmem katolicyzmu), przekreślane są przez niektórych pogan

     musimy znaleźć wspólną płaszczyznę, bo np. dla mnie pogańskie wierzenia nie są tą płaszczyzną, dlatego, na tej samej zasadzie, tą wspólną płaszczyzną dla Polaków nie może być pogaństwo, tylko muszą tą płaszczyzną być wspólne wartości, bo tylko wspólne wartości mogą być fundamentem, na którym jest sens budować wspólną przyszłość

     Mariusz – tracisz czas. Tutaj na „wartości krześcijańskie” nikogo nie nabierzesz. Zresztą wszystkie one bazują na żydowskim oszustwie – jewangeliach i ślepej wierze, że piszą prawdę. Nie znam ani jednej „wartości krześcijańskiej” wartościowej i godnej szacunku.
     Dalej…
     Wiara w powodzenie nie ma nic wspólnego ze ślepą wiarą w religijne wymysły żydo-biblijne. To całkiem różne rzeczy.
     Wszystkie „źródła” mówiące o „stwórcy” są niegodne i kompletnie niewiarygodne. Każda ślepa wiara w jakiekolwiek religijne wymysły jest złem samym w sobie i jednym z głównych źródeł zła panującego na świecie.
     W jewangeliach i w wierze w krysta nie ma ani grama prawdy i rzetelności.
     Z krystowiercami nigdy nie znajdę wspólnej płaszczyzny, jeśli będą upierać się przy kulcie krysta, jewangelii i „stwórcy”.
     Natomiast Matka Ziemia jest czymś realnym i namacalnym – daje nam życie, bo każdy atom ciała otrzymujemy od niej, żywi nas i jest naszym domem. Na gruncie szacunku do Matki Ziemi możemy znaleźć wspólną płaszczyznę i fundament, na którym jest sens budować wspólną przyszłość. Wymysły żydowskie, kult krysta i wątpliwe „wartości krześcijańskie” to bagno w którym utoniemy.

     opolczyk

     Polubienie

     • z jednej strony obraźliwe wypowiadanie się o chrześcijaństwie (nie mylić z katolicyzmem), chrześcijanach i osobowym Bogu, a z drugiej strony personifikowanie naszej planety, nie pozwala mi traktować wyznawców panteizmu inaczej jak niepoważnych i niebezpiecznych fanatyków

      Mariusz – całe krześcijaństwo, wszystkie jego odpryski, odłamy, kościoły i wspólnoty bazują na żydowskim oszustwie – jewangeliach. To jest fakt. Stwierdzenie faktów nie jest obrażaniem kogokolwiek a stwierdzeniem faktu.
      Wolę personifikować planetę niż modlić się do żydka wykreowanego na „zbawiciela” i do wyimaginowanego „stworzyciela”.
      I masz pełne prawo traktować mnie i innych pogan jako „niepoważnych i niebezpiecznych fanatyków”. Tylko pamiętaj o jednym – to brak szacunku wobec Matki Ziemi grozi ludzkości samozagładą. A nie brak kultu żydka z Galilei.
      A co się tyczy fanatyzmu – przyznaj z ręką na sercu, ile razy ja na Twoim blogu inicjowałem dyskusję, w której nakłaniałem Cię do bycia poganinem. I w której wychwalałem pogaństwo jako jedynie prawdziwe i jedyny ratunek dla Polski i ludzkości.
      No – ile razy?
      A Ty u mnie nie pierwszy raz próbujesz przekonywać mnie go żydowskiego „zbawiciela”, „prawdziwego krześcijaństwa” i „stwórcy”.
      A więc kto z nas ma inklinacje do fanatyzmu?
      I skąd wiesz, że bóg jest osobowy i obrażalski. Jeśli nie jest obrażalski, to cokolwiek o nim powiem, nie mogę go obrazić, bo nie jest obrażalski. Jeśli to co mówię o nim jest jego obrazą, to jest on pętakiem a nie bogiem.
      Jedyne co mogę „obrażać”, to chore wyobażenia wyznawców owego „boga” o nim.

      opolczyk

      Polubienie

      • dyskusja o przekonaniach nie ma sensu
       łączyć nas może i powinien wzajemny szacunek bez ponizania innych z powodu ich odrębnego światopoglądu, do którego poszukiwania każdy ma takie same prawo

       jeśli rozmawiamy poważnie i uczciwie, to miejsce, w którym rozmawiamy nie ma znaczenia, jednak jeśli w którymkolwiek miejscu publicznym, a takim miejscem jest internet, ktoś obelżywie wypowiada się o kimś bliskim komuś, to naturalnym jest, że powinien liczyć się z odzewem, bo jest takie prawo duchowe, że co kto sieje, to zawsze wraca do niego, zwielokrotnione…

       Mariusz

       „dyskusja o przekonaniach nie ma sensu”

       Ale to Ty ją zacząłeś, nie ja.

       „łączyć nas może i powinien wzajemny szacunek bez ponizania innych z powodu ich odrębnego światopoglądu”

       Czy ja Ciebie „poniżałem”? Gdzie? Kiedy? Jak? Przedstawiałem moje zdanie o różnych sprawach, ale nie o Tobie. Wiesz, że uważam Ciebie za dobrego znajomego. Ale i moja cierpliwość, gdy chcesz mnie przekonać do krystowierstwa i „wartości krześcijańskich” ma swoje granice. To Ty zacząłeś od poniżania pogaństwa cytatem Łazariewa, że prowadzi państwa do nicości. Choć przykład Indii czy Chin pokazuje coś innego. Istnieją dłużej niż jakiekolwiek krystowiercze państwo czy imperium, choć są pogańskie. A za to krystowierczy zachód zgnojony jest i zniewolony.

       „do którego poszukiwania każdy ma takie same prawo”

       Masz prawo poszukiwać, ale czemu akurat u mnie? I nie narzucaj innym tego w co wierzysz. A to robisz.

       „jeśli rozmawiamy poważnie i uczciwie”

       Ale Ty o krystowierstwie nie jesteś gotów prowadzić poważnej i uczciwej rozmowy, odrzucasz wszelkie moje logiczne i merytoryczne argumenty i jeszcze obrażasz się, że załganych i infantylnych wymysłów o „wartościach krześcijańskich”, kryście i „stwórcy” nie przyjmuję z należytym namaszczeniem, nabożnością, pokorą i ślepą w nie wiarą.

       „obelżywie wypowiada się o kimś bliskim komuś”

       Gdybyś nie zaczynał świtopoglądowej dyskusji, nie wyjeżdżał u mnie na moim blogu z zachwalaniem „wartości krześcijańskich” i poniewieraniem pogaństwa, że prowadzi do nicości, sprawy by nie było. Ale, że zacząłeś to, otrzymałeś w efekcie to, o czym sam piszesz:

       „…że co kto sieje, to zawsze wraca do niego, zwielokrotnione…”

       opolczyk

       Polubienie

      • mam nadzieję, że chociaż co do tego zdania się zgodzimy, że posiadanie własnych przekonań nie dają nikomu żadnego prawa do sądzenia innych, a tym bardziej do przemocy

       Mariusz – o tym ja od dawna piszę i to postuluję.

       opolczyk

       Polubienie

 10. „Do czego służy w Polsce okupantowi żydo-katolicyzm…”

  „tak się składa, że obok pokornych niewolników, żyjących na kolanach, są wśród katolików i katolicy walczący”

  Tu jest pewien problem z tymi walczącymi katolikami. Oni walczą, ale swoją wojowniczość kierują na ścieżkę obrony i umacniania wiary. Po za tymi okresami obrony czy umacniania wiary, mają być pokornymi owieczkami i barankami bożymi proszącymi o łaskę pana i zbawienie. A grzechy popełnione w czasie tegoż umacniania wiary i w jej imię zawsze zostają im odpuszczone(ten mechanizm ma wbudowana każda abrahamowa religia monoteistyczna). Jednak wojowniczość, agresja, buntowniczość jest czymś co jest wpisane w ludzką naturę, szczególnie u mężczyzn. Z tym właśnie ta religia nie mogła sobie od wieków poradzić. Bo jak tu „wykastrować” ostatecznie człowieka i uczynić go pokornym? Nie da się. To też w sposób dość sprytny wykorzystują kiedy trzeba cechy ludzkiej natury do wzmacniania i szerzenia dżumy. Bo przecież pokorne owieczki nie mogły roznieść katolicyzmu po świecie, to musieli zrobić wojownicy, żołnierze, najemnicy czy inni tym podobni. Szczególnie tam gdzie stawiano opór. A jednocześnie ta sama dżuma tą samą wojowniczość potępia i pacyfikuje wtedy kiedy ma w tym interes i każe się ludziom z niej spowiadać. Niezła schizofrenia, a zarazem sprytny mechanizm do rozładowywania emocji w masach i kanalizowania ich w pożądanym kierunku. Ten mechanizm mają opanowany do perfekcji, to dlatego okresowo raz nawoływali do wojen, a raz apelowali o pokój, oczywiście podpierając się odpowiednimi cytatami z biblii. Wszystko w interesie kościoła oraz celem sprawowania kontroli nad człowiekiem.
  To samo dzieje się obecnie w Polsce. Większość Polaków jest spałowana tą religią, toteż dupy nie ruszy. Ewentualnie ruszy, ale tylko po apelu władców kościoła i po obowiązkowej pielgrzymce na Jasną Górę.
  Ta część społeczeństwa, która nie chodzi do kościoła, w wielu przypadkach wcale nie jest lepsza. Tu z kolei jednak zachodzi zasada z kim przestajesz takim się stajesz, przebywając w tym środowisku ogarniętym marazmem, człowiek przesiąka ich umysłowością i mimowolnie staje się taki jak oni, nawet będąc powierzchownie antyklerykałem. Dlatego w Polsce nie może nic ruszyć i jeszcze długo nie ruszy…

  A co do procesu, widzę że ta farsa wkroczyła na nowy poziom absurdu. Ale nie martw się, tak działa i wygląda wymiar niesprawiedliwości w polakatolickiej Polsce.

  Co do posągu Świętowita. Cóż, reakcja katolicka przetacza się przez Polskę, mam nadzieję, że to są ostatnie tchnienia tego 2tysiącletniego trupa, choć ponoć nadzieja, to matka głupich…

  Polubienie

 11. Andrzej, Mariusz,

  Panowie, bardzo pouczająca rozmowa, dziękuję.
  Nie byłbym zainteresowany takim słowiańskim pogaństwem, w którym np. szanowanie Matki Ziemi miałoby wynikać wyłącznie z powodu pragnienia osiągnięcia jakiś korzyści czy ze strachu. Kojarzy mi się to od razu z takimi krystowiercami, których czczenie krysta, boga, wynika wyłącznie z pragnienia bycia zbawionym („a potem choćby potop”), nie pójścia do piekła lub z powodu zastraszenia albo indoktrynacji, czyli z takich powodów biznesowych – dla korzyści. Natomiast jeśli jacyś krystowiercy (wierzący w niematerialną duszę) twierdzą, że szacunek polskich Słowian (chodzi o Słowian z naszych terenów) do Matki Ziemi wynika jedynie z ignoranckiego personifikowania planety Ziemi wówczas przedstawiają się jako tacy, którzy wiedzą, więc ciekawi mnie, z czego wynika u nich ta wiedza. Ci sami krystowiercy nie widzą duszy bezpośrednio swoimi oczami, lecz tylko materialne ciała a mimo to przyjmują, że mają do czynienia z osobami a nie z bezdusznymi biologicznymi maszynami, które zachowują się jak osoby. Podobnie widzą oni jedynie ciało niebieskie (planetę Ziemię), ale tu już „wiedzą”, że w tym przypadku istnieje tylko bezosobowa bryła, która jest personifikowana.
  Ja nie odrzucam idei „osobowego boga” tylko krystowierczy przekaz i nie dlatego, że jest tam mowa o miłości. Szacunek do Matki Ziemi wynikający z duchowego podejścia do tego, co nas otacza nie musi wiązać się z lekceważeniem „Stwórcy” – natomiast to, w jakim stanie jest teraz Ziemia może dość dobrze świadczyć o czymś takim.

  Mirek

  Polubienie

  • Mirek,
   księża skutecznie zasłonili ludziom prawdę o Bogu, zrobili Mu – swoimi postawami i swoim nauczaniem – antyreklamę, a ludziom krzywdę, bo ludzie – dzięki księżom – całkowicie błędnie myślą, że Boga należy się obawiać (sic!), podczas gdy prawdę o charakterze Boga intuicyjnie przeczuwają w swoich sercach poganie!
   tak sobie myślę, że przy okazji nękania Andrzeja przez katolickich sądowych prześladowców, warto im przypomnieć to, co do czego i poganin i chrześcijanin zgodnie przypomina, że posiadanie własnych przekonań nie daje nikomu żadnego prawa do sądzenia innych, a tym bardziej do przemocy


   Mariusz, przepuściłem Twój komentarz w drodze wyjątku, bo odpowiadałeś Mirkowi. Już kiedyś, choć niechętnie, skasowałem Twój komentarz. I będę to zmuszony ponownie zrobić, jeśli jeszcze raz napiszesz coś w stylu „prawda o Bogu”. Jest to nieodpowiedzialna propaganda. Ludzki rozumek jest zbyt ograniczony, aby mógł poznać nie więcej niż niewielki ułamek tego, co Nieogranione, Niepoznane, Transcendentne, które dogmatolubcy nazywają „Bogiem”. Często „osobowym”. Nikt nie jest w stanie pojąć Niepojętej Nieskończoności, a najwięcej nieszczęść światu przynieśli ci, którzy przekonani byli, że posiedli „prawdę o Bogu”. Tylko pyszałek może być przekonany, że ją zna.
   Ludzie mogą znać „prawdę” co najwyżej o niewydarzonej atrapie Niepojętej Nieskończoności, którą nazywają „Bogiem”.
   Kolejny ewentualny komentarz zawierający podobne, typowo dogmatolubcze zwroty, ląduje w koszu.

   opolczyk

   Polubienie

   • czy agnostyk odmawiający innym prawa do przeciwnego niż agnostycyzm przekonania nie jest pyszałkiem i dogmatolubcą-agnostycyzmu? 😉

    Mariusz, agnostyk jest przeciwieństwem pyszałków, gdyż wie, że ludzkim rozumkiem pojąć Niepojętej Nieskończoności nie można. Co do pyszałków nie dociera.

    opolczyk

    Polubienie

    • Andrzej, właśnie o to chodzi, bo wszelkie „prawdy o bogu” przynależą do domeny wiary, a nie wiedzy.
     Mariusz, zrozum, ja nie odrzucam koncepcji „osobowego boga”, bo zwyczajnie nie wiem jak jest, mogę jedynie wierzyć w takiego lub innego, jeśli oczywiście najpierw tego chcę.
     Poza tym uważam, że bez krystowierstwa da się obejść – to nie jest jakiś nieodzowny ludziom bóg sam w sobie.

     Mirek

     Polubienie

 12. Andrzej,

  „Opowieść polańska z czasów przedmieszkowych…”

  Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Twoja opowieść przynależy jedynie do literackiego rodzaju takiej kompletnej tragedii, ja tak nie uważam. Sławobor jednak nie uległ żydogennemu przekazowi i zachował niezżydzoną świadomość do końca, nie on jeden – pomimo, że krystowiercom udało się fizycznie pokonać bardzo wielu Słowian, to nie zdołali podbić ich wszystkich pod względem religijnym. I nigdy nie zdołają, bo są ludzie, którzy stoją wyżej i z tego powodu nigdy tego przekazu nie przyjmą – Joszue nie podbije całego świata jak może roić się to niektórym jego wyznawcom.
  Ciekawie wplotłeś w swoją opowieść taki historyczny przekrój i obyczaje Słowian opisałeś na tle postępowania przedstawicieli krystowierstwa. Myślę, że to ważne, bo tragedią jest właśnie to, kiedy prymitywniejszy pod względem duchowym osobnik poucza i podbija tych stojących od niego wyżej świadomowościowo – krystowierstwo powstało na skutek degeneracji niektórych ludzi i z tego powodu jest też ten cały ten podział na stany, czy też „kasty”, krucjaty itd. Pokazałeś, że u Słowian tego wszystkiego nie było, więc to świadczy tylko na korzyść Słowiańszczyzny.

  Sława!

  Polubienie

 13. „20.01.2018 Choroszcz – protest w sprawie zniknięcia posągu Świętowita z Babiej Góry”

  Wyrażenie protestu przez słowiańskich pogan w Choroszczy mimo wszystko ma sens.
  Chociaż ludzie odpowiedzialni za zniknięcia posągu Świętowita z Babiej Góry oraz ten radny z Choroszczy zapewne przekonani są, że dobrze czynią.
  Przypomniała mi się w związku z tymi ohydnymi działaniami historia pewnego kołobrzeskiego biskupa. Biskup Reinbern, który przybył w roku 1000 do Kołobrzegu z pewnością również był przekonany, że dobrze czyni: „niszczył i palił świątynie z posągami bożków” (Thietmar VII.72). O wycinaniu świętych gajów już nie wspomnę. Na dodatek Thietmar o Reinbernie jeszcze bezczelnie napisał: „nie splamił się żadnym nieczystym czynem” – tak potrafi działać na ludzi ten krystowierczy przekaz (zło uznawane jest za dobro).
  Jednak fanatycznego biskupa dosięgła sprawiedliwość już za życia – Reinbern źle skończył, kilka lat później (oskarżony o spisek) wylądował w więzieniu gdzie zmarł – czyżby żydowskie bożki, w które tak święcie wierzył nie raczyły mu pomóc?

  Sława!

  Ps. Andrzej, możliwe że i była to prowokacja wymierzona w Ciebie.

  Mirek, nie przypuszczam, że była to prowokacja wymierzona w kogokolwiek. Nie wykluczam jednak, że ten turbokatolicki radny lub inne katolactwo z tamtego regionu wiedziało o zbliżającym się we Wrocławiu procesie przeciwko mnie i myśląc, że z tego powodu środowiska pogańskie są zastraszone, skorzystali z okazji i posąg usunęli. I tu się przeliczyli.

  Sława!

  opolczyk

  Polubienie

  • Andrzej, tak, tylko mogli też liczyć na to, że się im „podłożysz” jakąś mocną wypowiedzią, którą mogliby znowu wykorzystać przeciwko Tobie.

   Mirek

   Mirek, tego wykluczyć nie można. Ale, jeśli tak było, i tu chybili.

   opolczyk

   Polubienie

 14. „Opowieść wczesnopiastowska z czasów Mieszka I”

  Andrzej, Twój tekst to tak.. tak odebrałem (w pozytywnym sensie), jakbym relację z tamtych czasów czytał.
  Z jednej strony smutno się robi, bo to nadchodzi „ich czas” (krystowierców), ale z drugiej strony miłe sercu słowiańskie treści – Słowiańszczyzna wciąż trwa, mimo już nadciągającej czarnej nocy krysta.

  Sława!

  Mirek,
  tak jak po dniu przychodzi noc, tak i na Słowiańszczyznę ciemna noc krysta tysiąc lat temu przyszła. Ale już kończy się, czego dowodem Ty i ja. I tysiące innych.
  Aha – choć moje opowiadania są literacką fikcją, osadzone są rzetelnie w ówczesnych realiach. Mogą być więc traktowane nieomal jako „relacja” z tamtych czasów. Pisanie takich opowiadań jest dobrą metodą demaskowania katolickich kłamstw, jak choćby parszywej katodebilnej książki „Samotność bogów” Terakowskiej, w której psychopata Jahwe to dobry bóg, jego kapłani szlachetni, a Słowianie to prymitywna dzicz. A ich bogowie mściwi i źli.

  Sława!

  opolczyk

  Polubienie

  • Andrzej, dzięki.
   Dotarłem do treści „Samotność Bogów” Terakowskiej. W mojej ocenie tekst tego „dzieła” jest ukrytą pochwałą krystowierczego przekazu uznawanego i przedstawianego za pochodzący od boga – nie od żydostwa. Oczywiście sprytnie nie jest to wypowiedziane tak bezpośrednio i wprost, czy narzucane. Autorka posłużyła się przykładem Świętowita (używa nazwy „Światowid”) do szerzenia wiary w to, że w tym przypadku mamy wyłącznie do czynienia z takim wymyślonym przez ludzi „bogiem” (koncepcją).
   Nie dotyczy to oczywiście „boga dobroci”, który nie był powołany do istnienia jedynie wiarą – w tym przypadku to już „wiadomo”, ha, ha.
   A przecież krystowierstwo jest wiarą!
   W książce pisze, że stary kapłan mówi:
   „Jeszcze nie było ludzi i ich wiary, a On już był. Był przed wiarą, przed słowem, przed ludźmi, ba, on był przed drzewami i trawą! I zawsze był taki sam, niezmienny, ponad czasem, ponad wszystkim, co żywe lub martwe. Wystarczyło tylko w Niego uwierzyć i już wiadomo było, że nie tylko jest, ale był, rozumiesz?”

   Po prostu u nich to sam bóg się objawił i tak jest, bo krystowiercy tak wierzą.
   Dalej jest mowa o ofiarach z ludzi:

   „– Powołał go do życia strach twojego i innych Plemion, dlatego jest groźny. (…) I równie szybko ludzie uwierzyli, że Światowid, będąc Bogiem potężnym, silnym i okrutnym, wymaga krwawych ofiar, więc… więc On rzeczywiście zaczął ich wymagać. Najpierw składali mu ofiary ze zwierząt, potem z ludzi…
   – Nie…! – zawołał wstrząśnięty chłopiec”.

   Niebywała to pewność, zważywszy na fakt, że wiemy jedynie, co (w swojej radosnej tfurczości) nabazgrał Helmold o rzekomo corocznej ofierze z krystowiercy dla Świętowita z Arkony.
   Nie ma pisanego słowa o tym, że w ogóle ofiary z ludzi były jakąś stałą częścią liturgii zwiazanej z czczeniem tego bóstwa.
   Ogólnie to takie przeintelektualizowanie treści w celu przemycenia filozoficznych sugestii tej nieżyjącej już autorki książki. Nikt przecież nie będzie czepiać się tych fragmentów gdzie są piękne słówka dotyczące miłości, ale ten krystowieczy przekaz nie tylko te piękne słówka ze sobą niesie. Zauważyłem, że przecież pisałeś już o tej książce w 2014 roku.

   Mirek.

   Polubienie

 15. – Opowieść wczesnopiastowska z czasów Mieszka I (cz.2)

  „– Bluźnicie przeciwko bogu jedynemu drzewom i wodzie się kłaniając”.

  Tak, krystowiercy mieli problem z tym, że słowiańscy poganie śmieli czcić stworzenie ponad „ich” (w przyjętej przez nich koncepcji judeo-krystowierczej) „stwórcę”. A gdyby czcili boga, ale w wersji innej niż ta judeo-krystowiercza to wtedy daliby im spokój? [pytanie retoryczne]
  Nawet zwykły człowiek może zauważyć różnicę w oddziaływaniu danego środowiska na niego – jaki dobroczynny wpływ ma przebywanie na łonie przyrody, w lesie, nad morzem. Nie osiągnie się tego samego rezultatu przebywając w miejscu gdzie panuje emisja spalin, hałas i gdzie w ogóle brak flory.
  Dlatego uważam Andrzej, że świetnie m.in. pokazałeś jak czczenie ich (w koncepcji judeo-krystowierczej) boga wcale nie wyszło słowiańskim poganom na dobre – jaką dawniej mieli swobodę i czyste, dobroczynnie oddziaływujące na ich szeroko rozumiane zdrowie, otoczenie.
  Ukazałeś co później się z nimi stało, z ich dotychczasowym życiem i otoczeniem – było coraz gorzej, a dewastacja Matki Ziemi jak postępowała tak postępuje nadal (no „wspaniały” ten krystowierczy przekaz, tych ich przykazań coś za mało jak widać mają).

  – Opowieść wczesnopiastowska z czasów Mieszka I (cz.3)

  „Jakie tysiąc lat później kolejne pokolenia do starych bogów wracać jęły, a kapłani hebrajskiego mściwego boga tracili władzę i znaczenie”.

  Tak, najwyższy czas aby kapłani hebrajskiego mściwego boga stracili władzę i znaczenie. Jakoś nie pokazali, że kochają tego swojego „stwórcę” poprzez dbanie o to „jego stworzenie” o bliźnich, np. w postaci Matki Ziemi i jej mieszkańców. Wręcz odwrotnie, nawet dobrych słowiańskich bogów nazywają „demonami” – a są to też w takim razie Osoby, czyli nasi bliźni, tyle że potężniejsi. Tak samo jak drzewa i zwierzęta. To są też bliźni (duchy-osoby – nawet ci tzw. „dzicy” o tym wiedzieli, ale nie wie o tym cywilizowany łacińsko krystowierczy kapłan). Ach, zapomniałem, ponoć ich bóg im „powiedział”, że zwierzęta i rośliny to taki gorszy sort „dusz”, więc jak widać, dzięki takiemu przekazowi oni w swojej masie mają ułatwione fundowanie im takich masowych mordów i bezmyślne niszczenie środowiska naturalnego.

  „Na polańskie ziemie wracały stare dobre słowiańskie bogi”.

  Wspaniałe, pokrzepiające słowa moim zdaniem.

  Sława!

  Polubienie

 16. Żądanie sprostowania

  W związku z nieprawdziwymi informacjami na temat naszego stowarzyszenia, które pojawiły się w głównym wydaniu „Wiadomości” TVP w dniu 5 XII 2017, wysłaliśmy do tamtejszej redakcji pismo o następującej treści:

  Szanowna Redakcjo!

  W dniu 5 XII w głównym wydaniu Wiadomości w audycji poświęconej Marszowi Niepodległości z dnia 11 XI 2017 opisano naszą organizację z użyciem przymiotnika „prorosyjski” odwołując się do faktu, że były poseł „Samoobrony” Mateusz Piskorski był do 2003 roku działaczem naszego stowarzyszenia.
  Biorąc pod uwagę fakt, że niejednokrotnie deklarowaliśmy imperializm rosyjski jako zagrożenie dla niepodległości Polski i współpracujemy ze środowiskami niepodległościowymi Ukrainy, popierając stanowisko tejże wobec ukrytej rosyjskiej agresji sformułowanie takie jest po prostu nieprawdziwe. Utrzymujemy kontakt także ze środowiskami rosyjskimi, ale tymi które odrzucają imperializm jako koncepcję rosyjskiego bycia w świecie. Przykładem tego jest konferencja „Przyszłość Europy”z dnia 30 IV 2017, gdzie obecni byli przedstawiciele tych środowisk.
  Odnośnie M. Piskorskiego to przypominamy, że wystąpił z naszego stowarzyszenia w 2003 roku.
  W załączeniu link do naszego oświadczenia dotyczącego Mateusza Piskorskiego:
  http://www.niklot.org.pl/147-oswiadczenie-w-sprawie-mateusz…

  Biorąc powyższe pod uwagę domagamy się publikacji sprostowania na postawie Artykułu 31a ustawy Prawo prasowe z dnia 26 stycznia 1984 r. o treści następującej:
  W nadanej przez Wiadomości audycji w dniu 5 XII 2017 określiliśmy błędnie Stowarzyszenie na rzecz Tradycji i Kultury „Niklot” jako organizację prorosyjską, a także błędnie zasugerowaliśmy jakoby były poseł Mateusz Piskorski był nadal związany z tym stowarzyszeniem. Informacje te są całkowicie nieprawdziwe a ich podanie było wprowadzeniem w błąd opinii publicznej.

  Z poważaniem
  Przewodniczący Zarządu Głównego Stowarzyszenia „Niklot”
  dr Tomasz Szczepański

  Szczepańskiego od dawna uważam za kanalię. Wielki mi „Słowianin” – poszedł na kolaborację z turbokatolickim pseudonarodowym RN i urządzał prelekcje dla zachwalaczy turbokatolika Konecznego. Hańbi imię Niklota. Ciekawe też, gdzie widzi on „rosyjski imperializm”. Rosja osaczana ze wszystkich stron broni swej suwerenności.
  Zresztą w sytuacji geopolitycznej, w jakiej jest Polska, bandycki żydo-banksterski zachód na suwerenność dla nas nigdy się nie zgodzi. Jesteśmy pod jego butem, a gdyby doszło do buntu, zrobią z nami to samo co z Serbią czy Libią. Jedynie oparcie się o Rosję daje nam nadzieję na to, że zerwać moglibyśmy się z zachodniego łańcucha, i że nas bandyci ponownie nie zniewolą. Nawet gdyby było to jakąś tam formą ograniczonej suwerenności, Rosja nie ma interesu w tym, aby nas zniewolić i zgnoić tak, jak to zrobił bandycki żydo-zachód.

  opolczyk

  Polubienie

 17. Andrzej,

  „Ciekawi mnie co dintojra/inkwizycja kombinuje…”

  Uważam, że jeśli nie odpuściła, to wiadomo, mogą starać się coś zasądzić – odpukać!
  A do RN i stowarzyszenia „Niklot” to pasuje mi historyjka o skorpionie i żabie.
  „Wojna o nazewnictwo” – myślę, że postawiłeś właściwą diagnozę, pod tą zgodę na „restytucję mienia żydowskiego” jakieś „alibi” muszą przecież stworzyć dla swoich marionetek.

  Sława!

  Polubienie

 18. „Opowieść Połabska z roku 983”

  Andrzej, fajnie poczytać było jak niemieckie judeo-krystowiercze zbóje łupnia dostały.
  Szczególne zdanie:
  „Bo gdybyśmy Łużyce i Miśnię Niemcowi wydarli i lud tamten orężem wzmocnili, to Niemiec i wiara w krysta już by tu nie wróciły” – o ile mniej nieszczęść spadłoby na Słowian.
  Jakiego pokroju to ścierwa antysłowiańskie były świadczy już kapitularz o krajach saskich z 772, którego stwierdzenie z pewnością znasz:
  „8. Jeżeli ktoś w przyszłości spośród ludu Saksonów będzie się chciał ukryć wśród niego nie chrzczony i chrztem pogardziwszy zechce zostać poganinem, niech będzie śmiercią ukarany”.

  Mirek,
  znam tę saską zapowiedź EKSTERMINACJI pogan. Pokazuje ona prawdziwe oblicze a raczej bandycką mordę krystowierstwa.
  W 983 roku bandyci dostali rzeczywiście niezłego łupnia. A jeszcze większego pod Przecławą w 1056 roku. Akurat pracuję nad opowiadaniem o tym „Grunwaldzie Wieletów”.

  opolczyk

  Polubienie

  • Andrzej,

   Tak, pamiętam też o Twoim tekście „Bitwa pod Przecławą – chwała i klęska…”.

   „Opowieść Pomorska z roku 1005”

   Naszły mnie takie pewne refleksje po przeczytaniu Twojego kolejnego ciekawego tekstu – przedstawiciele tej nadjordańskiej antykultury pokazali przynajmniej, że ten ich krystowierczy przekaz jest nie do przyjęcia dla takich światłych osób.
   Rozumiem, że są degeneraci, którzy fizycznie podbijają innych, bo im się marzą imperia lub inne bzdety, ale najgorsi z nich nie potrafili, i nie portafią, zostawić w spokoju duchowości Słowian w sensie jej nie rugowania zupełnego.

   „Gdyby ułożyć listę piastowskich władców szczególnie szkodliwych dla kultury słowiańskiej, a zasłużonych dla antykultury nadjordańskiej, Krzywousty znalazłby się w samej czołówce obok takich kanalii jak mnich Kazimierz zwany „odnowicielem” czy Bolesław I zwany „chrobrym”.”.

   I tacy degeneraci uważani są za „zasłużonych”, „wielkich”, dla degeneratów im podobnych to na pewno. Nie ma na taką degrengoladę usprawiedliwienia.
   Oczywiście wiadomo co krystowiercy na to powiedzą, że to „ludzie są winni nie przekaz” – ale skoro ten tzw. „kościół” jest grzeszny i przewodzi grzesznikom to jak z tego coś dobrego może wyniknąć? Oni sami mają nawet takie powiedzonko, że jak ślepy prowadzi innego ślepca to obaj w dół wpadną. No i właśnie oni i im podobni degeneraci to udowadniają (bo nie chodzi w tym tylko o przedstawicieli kk – to jedni z wielu), głoszą piękne słówka i bzdury zarazem – nie mogą więc być właściwymi przewodnikami dla całego świata i w takim przypadku to „głoście i nauczajcie wszelkie stworzenie” to jakaś farsa.
   Słusznie moim zdaniem ich podsumowałeś i co szczególnie jest w tym ważne – właśnie jako poganie zrobiliby porządek z Niemcami, możliwe że nawet w trwały sposób.

   Sława!

   Polubienie

   • Mirek,
    opowiadania nie są moją najsilniejszą stroną, ale myślę, że przy ich pomocy można właśnie wykazać zbrodniczość krystowierstwa, jego falsz i obłudę.
    W kokpicie mam już zapisane następne opowiadania. Będą ukazywać się w kilkudniowych odstępach:
    Opowieść piastowska – pierwsze groźne pogańskie pomruki – rok 1022
    Opowieść Piastowska o Bolku, który hebrajskiej wiary nie chciał – lata 1034-1038
    Opowieść Mazowszańska o Masławie…
    Opowiadanie Połabskie – Grunwald Wieletów – rok 1056

    Obecnie zbieram materiały o pogańskich buntach na Rusi. I następa opowieść będzie właśnie o nich. Bo i nasi słowiańscy bracia na wschodzie też walczyli przciwko nadjordańskiej dżumie.
    Mam jeszcze do napisania zaległe teksty o buncie u Czechów w X wieku i u Wielkomarawian w wieku IX. Ręce mi opadają…

    Sława!

    Polubienie

 19. Jako dopiero budzący się we mnie prawdziwy( mam nadzieję) Słowianin po lekturze Pana bloga wychowany min. na książkach Karola Bunsha mam taki dylemat…Czy istniała według Pana w wieku X i XI możliwość skutecznej obrony najazdu watykańczyków. Czy trwając w naszej prastarej słowiańskiej wierze nie podzielilibyśmy losu Wieletów Obodrytów i innych ludów słowiańskich, których już niestety nie ma?. Czy może trzeba było tylko pozornie godzić się na obcą wiarę a jednocześnie jednoczyć Słowian i rosnąc w siłę. Nie mam niestety jeszcze takiej wiedzy o naszych przodkach aby móc osądzać ich ówczesne wybory. Ale wiem jedno uczymy się w szkole o Egipcjanach Sumerach Grekach Rzymianach …itd a nie znamy naszych własnych wierzeń , naszych przodków..tak jakby w ogóle nie istnieli. Mam wiele pytań i wątpliwości a nie chce Pana zanudzać . Pozdrawiam

  Polubienie

  • Jacku,
   na początek proponuję przejść na „Ty”.
   Znam także Bunscha i choć uważam, że niesprawiedliwie potraktował Bolesława II, a o wiele zbyt pochlebnie mnicha Kazimierza, „chrobrego” i w ogóle wszystkich Piastów, w sumie cenię jego dorobek pisarski. Zwłasza za to, że ukazywał, iż nasi przodkowie wcale tacy zachwyceni narzuceniem im nadjordańskich guseł nie byli.
   Dylemat, jaki Cię trapi i ja długo miałem. Odpowiem na niego tak – z punktu widzenia państwowości, a więc stworzenia silnego państwa, nawet niesprawiedliwie rządzonego, ze zniewoleniem mieszkańców, ale państwa, które przetrwać może wieki, postępowanie dynastii piastowskiej było słuszne. Natomiast z punktu widzenia zachowania kultury i tożsamości słowiańskiej, to co robili Piastowie było arcyszkodliwe.
   Pytasz czy istniała w wiekach X i XI możliwość skutecznej obrony przed najazdem watykańczyków. Z całą powagą twierdzę że tak.
   Gdyby dla Piastów obrona słowiańskiej kultury była ważniejsza niż interes własnej dynastii, mogliby pozostając poganami wejść w sojusz z Wieletami, wyzwolić mogli południowe Połabie, dwa razy zresztą zajęte przez „chrobergo”, uzbroić je i postawić tamę Niemcom i watykańczykom. Niestety dla nich własna potęga ważniejsza była niż los innych słowiańskich plemion.
   Na tragiczny los Wieletów i Obodrytów wpłynęło to, że ostatnie 150 -200 lat bici i najeżdżani byli ze wszystkich stron – od północy przez Duńczyków, od zachodu i południa przez Niemców, a od wschodu przez Piastów. I teraz pomyśl – jeśli sami dwa wieki otoczeni stawiali opór, to wsparci przez Polan, Ślężan, Wiślan i uwolnionych przez „chrobrego” Łużyczan i Serbów rzeczywiście byliby w stanie przetrwać do dzisiaj.
   Gdyby Piastowie więc, zamiast podbijać i zniewalać sąsiednie plemiona, rzeczywiście przyłożyli się do jednoczenia ich na równych i równorzędnych warunkach, watykańczycy nie mieliby szans. Tyle, że wtedy nie powstałoby raczej państwo które nazywamy Polską. Być może powstałoby jakieś inne słowiańskie państwo będące federacją zachodnich plemion. Nie byłoby więc Polski, ale do Łaby istniałby wolny żywioł słowiański, pogański, wolny od rzymskiej szubienicy i nadjordańskiej antykultury.

   Polubienie

 20. Tak i ja myślę ,to krótkowzroczność ówczesnych rządzących zapatrzenie w swą własną wielkość a może nawet „boskość” a może przede wszystkim brak wiedzy o tym :zachodzie” okazało się katastrofalne. Czyżby jednak miał rację Stoigniew po bitwie cedyńskiej chcąc wygnać obcych i wrócić do swoich Bogów. A co do Bolesława II Zapomnianego bardzo mało się pisze się o tej postaci i myślę , ze mało kto ze współczesnych wie ,że ktoś taki w ogóle istniał.

  Nie mam pewności czy opisany przez Bunscha bunt Stoigniewa to fakt historyczny, czy tylko jego fantazja. Ale jeśli to fakt, to oczywiście Stoigniew miał rację. Szkoda, że Mieszko po wyzdrowieniu nie wziął przykładu z bratanka.
  Bolesława II Pogańskiego, jak i pogańskie bunty, o których w szkołach nie uczą, wymazano z naszej historii, gdyż zadawały one i Bolesław kłam katolickiej propagandzie, jakoby od fikcyjnego „krztu” Mieszka Polacy byli gorliwymi katolikami. Przy czym – co dziwne – jeszcze w XIX wieku ogromna większość historyków nie miała najmniejszych wątpliwości co do historyczności króla buntownika. Także w XX wieku wielu historyków jego autentyczności nie podważało. Nawet turbokatolicki fanatyk Koneczny uważał go za postać historyczną. I dopiero w ostatnich trzech dziesięcioleciach, gdy kk odzyskał wpływy polityczne i medialne nasiliła się wściekła katolicka propaganda zaprzeczająca jego istnieniu.
  Ale nie ma sensu nią się przejmować. Róbmy swoje.
  Za dwa dni pojawi się na blogu opowieść właśnie o Bolesławie Pogańskim.

  opolczyk

  Polubienie

 21. Witam! Widzę ,że jest tu jakiś czat)))) A zaglądam tutaj prawie codziennie )))…… Próba wejścia ,jak b co to Wszystkich pozdrawiam !!! ArkaD

  Próba wejścia udana.
  Pozdrawiam

  opolczyk

  Polubienie

 22. Cześć Opolczyk ! Dzięki za odzew ! Czytam wszystko co tu jest napisane, chyba od dwóch lat ?! Ale nie zatrybiłem,że można tutaj pisać interaktywnie ))))) Opolczyk dziś wysłałem do Ciebie majl w sprawie Bolesława Zapomnianego. Mam nadzieje ,że doszło (ale może ta infa jest nic nie znacząca) Zresztą dużo zacząłem czytać na temat moich Słowiańskich korzeni . Fajny blog ,bardzo mnie inspiruje . Pozdrawiam i dziękuję. Sława !

  Hej ArkaD

  Niestety Twój mail nie dotarł do mnie. Wyślę Ci maila kontaktowego.

  Sława!

  opolczyk

  Polubienie

 23. Nie zdawałem sobie sprawy, że Twój blog jest na nowo otwarty. Chętnie oczywiście będę teraz tu zaglądał. Na początek, parę słów o fenomenalnej, staropogańsko-rosyjskiej pieśni „Bystra rzeczka”, o której wspomniałem Ci już w korespondencji.

  Pieśń ta jakoś przetrwała terror chrześcijański, bo pewien Rosjanin podróżując po Rosji natknął się na nią i uratował ją przed zapomnieniem. Teraz oczywiście została nagrana w wielu wersjach, ale mnie najbardziej podoba się ta w wykonaniu Darii Wołkowej. Udało mi się tę unikalną pieśń pogańską przetłumaczyć na angielski i polski: poniżej podaję końcowy, poprawiony tekst. Piosenka jest niezwykła również dlatego, że zawarte w niej są oryginalne wierzenia pogańskie. Prawdziwy rarytas i arcydzieło pogańskie!

  Daria Wołkowa jest, no cóż, magiczna, tzn., jej głos jest magiczny, ale ona również.

  Daria Volkova, „Pечка быстрая”
  („Bystra rzeczka,” “Swift River”)

  Разлилась, разлилась речка быстрая. (The fast river is flooding.
  Bystra rzeka rozlewa się.)
  Белы камушки – это глазки мои. (White pebbles – they’re my eyes.
  Białe kamyczki to moje oczy.)
  Шелковая трава – это волос мой. (The silky grass – that’s my hair.
  Jedwabna trawa to moje włosy.)
  А речная вода – это грудь моя (The river water – that’s my breast.
  A woda rzeczna to moje piersi.)
  Ключевая вода – этa слезы мои. (The spring water, it’s my tears.
  Woda źródlana to moje łzy.)

  Pozdrawiam.

  Polubienie

  • Kaz, a raczej Kaźmir z Gaju Dębowego,
   Nie wrzuciłeś linku z piosenką: robię to w Twoim imieniu:

   Piosenka jest prześliczna. I masz rację – czysto pogańska. To utożsamianie się z Przyrodą jest właśnie cechą kultury pogańskiej, słowiańskiej.
   Wrzucam jeszcze jeden link tej samej piosenki. Podoba mi się ze względów wizualnych – pokazuje Przyrodę, Matkę Naturę:

   Polubione przez 1 osoba

  • Pozdrawiam Cię Kaz,
   przepraszam, że nie pisałem. Najpierw byłem zawalony robotą a później było u mnie krucho ze zdrowiem, ale myślę, że powoli dojdę do siebie i będę mógł z nieco większą częstotliwością pisać.

   Sława!

   Polubienie

 24. Gdy się nam wydaje, że już nic nie jest w stanie zaskoczyć nas jeśli chodzi o koszmarny absurd jakim stało się polakatolactwo, nagle znowu jesteśmy zaskoczeni i przecieramy oczy ze zdumienia żeby upewnić się, czy aby taki koszmarny absurd rzeczywiście ujawnił się w nowej formie. Oto kolejny dowód:

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-02-22/relikwie-jana-pawla-ii-w-polskich-bazach-w-afganistanie-zolnierze-beda-czuli-sie-spokojniejsi/?ref=aside_najnowsze

  Kaźmir – znając katolactfo i jego nieskończoną durnotę osobiście dziwi mnie raczej to, że te „relikwie” tak późno wysłano do Afganistanu! Gdyby to zrobiono wcześniej, wojnę z „terrorem” w Afganistanie w cudowny sposób wygraliby najemnicy na usługach żydo-banksterów szybciej. Teraz niech kilka kropek krwi Wojtyły spuszczą na Kreml. Może tak pozbędą się tego „diabła” Putina.

  opolczyk

  Polubienie

  • To moja ulubiona wersji „Razlilas Reczka Bystraja” – Śpiewa Pelagia …… A tak w ogóle to miałem wczoraj szczęście bo udało mi się wczoraj zakupić trzy tomy „Kultura Ludowa Słowian” za 75 zyla z dostawą ))))))))))

   Arek – dobry zakup, przyjemnej lektury. Moszyński to klasyka.

   opolczyk

   Polubienie

   • Andrzej zgadzam się! Kompletuję sobie literaturę ,już wcześniej sobie coś tam zdążyłem zakupić i przeczytać ale mam ostatnio na wiedzę jak by większy apetyt )))) /Zresztą dzięki i Twojemu blogowi / )))))

    Polubienie

  • Nasunęło mi się skojarzenie z wunderwaffe, może te „relikwie” to ta cudowna broń, która odwróci losy wojny w Afganistanie? 😉

   Przemex, „wunderwaffe” pasuje jak ulał. Czekamy na jej wunder-działanie!
   Wali tym katodebilom w dekiel, aż się dymi…

   opolczyk

   Polubienie

 25. Nadrabiam powoli braki.

  „Opowieść piastowska – pierwsze groźne pogańskie pomruki – rok 1022”

  Andrzej, ten wstęp:

  „Czeski „kronikarz” Kosmas o roku 1022 pisał: „U Polan nastało prześladowanie chrześcijan”. Gdy wcześniej u Polan krystowiercy od dziesięcioleci prześladowali, gnębili, uciskali, wyzyskiwali i męczyli lud – tego Kosmas nie widział. Gdy prześladowani, gnębieni, uciskani, wyzyskiwani i męczeni podnieśli głowy i przeciw prześladowcom wystąpili, z prześladowców zrobił Kosmas „prześladowanych krześcijan”. A prześladowanych prześladowcami. Tak kościelni „kronikarze” obracali kota ogonem.”

  to coś pięknego.
  Przeważnie w publikacjach (zwłaszcza pro-krystowierczych) ich autorzy podają, że sama chrystianizacja przebiegała raczej „pokojowo” natomiast bunty Słowian były wynikiem wzmożonego ucisku możnowładców a klechom itp. dostawało się niejako „przy okazji” ponieważ z nową władzą się im kojarzyli. Zakłamują oni takimi banialukami historię, dlatego właśnie dobrze, że o tym opowiadasz nawet jeśli nie jesteś jakimś profesjonalnym pisarzem. Już sama ta tragiczna historia o tym, co spotkało Wilczana, Rudzika i Zbysława robi wielkie wrażenie.

  Sława!

  Polubienie

  • Zgadzam się! Tak w ogóle to na podstawie Andrzeja artykułów można było b się pokusić o zrobienie animacji lub komiksu na temat diametralnie innego postrzegania historii „Słowiańskiej Polski” lub „Lackiego kraju” i wrzucić to na YT……. Ciekawe czy b chwyciło ?! ))))

   Polubienie

  • Mirek

   „Przeważnie w publikacjach (zwłaszcza pro-krystowierczych) ich autorzy podają, że sama chrystianizacja przebiegała raczej „pokojowo”…”

   Jest to świetny temat na oddzielny demaskatorski wpis. Pomyślę o tym.

   Gdyby krystowiercy nie stosowali siły, przemocy i przymusu, do dzisiaj krystowierstwo wegetowałoby co najwyżej jako podrzędna sekta i nigdy nie podbiłoby takich połaci Ziemi, jakie rzeczywiście podbiło. Wszędzie tam, gdzie krystowierstwo pozbawione było militarnej siły własnej i „świeckiego ramienia”, było przez wieki nieliczącą się sektą. Najlepszym przykładem tego są Indie, do których krystowierstwo dotarło już w starożytności. Ale że hinduizm i wedy gwarantowały braminom i możnowładcom oraz rycerstwu uprzywilejowaną pozycję społeczną, przez co ich krystowierstwo nie interesowało, do dzisiaj udało się nawracaczom przez prawie 2 tys. lat „nawrócić” 2,5 % mieszkańców – głównie biedoty z najniższych kast.
   Zresztą owo krystowierstwo hinduskie jest krystowierstwem pożal się boże. Oglądałem kiedyś reportaż z najbardziej krystowierczego stanu Indii – Mizoram , mającym oficjalnie ponad 50 % krystowierców. I była tam wioska, oficjalnie krystowiercza. Tyle że duszpastucha nie widział tam nikt od dziesięcioleci, kościół był w stanie ruiny, a miejscowa ludność szykowała się do łowów. I wtedy miejscowy szaman zabił koguta i z jego wnętrzności wróżył wynik łowów. Wróżba wypadła pomyślnie i tubylcy ruszyli na łowy. Tak wyglądały „obrzędy krystowiercze” w jednej z nominalnie krystowierczych wiosek w najbardziej krystowierczym stanie Indii.

   Sława!

   Polubienie

   • Andrzej

    Dzięki, to dobre przykłady.

    „Zresztą owo krystowierstwo hinduskie jest krystowierstwem pożal się boże”

    Te ich suche okrągłe wafelki jak widać nie działają. Oni chyba myślą, że to działa bez względu na to jakimi będą łotrami. Jeśli zaś chodzi o te wyższe warstwy społeczne w Indiach to powstanie tego systemu świadczy o postępującej degeneracji. Bo nawet starożytne zapiski wspominają, że jeszcze wcześniej ludzie byli bardziej zaawansowani.

    ArkaD)))-

    Moim zdaniem takim fundamentem tej historii byłoby zrozumienie, że ta tzw. „cywilizacja łac.” świadczy właśnie o degrengoladzie (i jej podobne).

    Sława!

    Polubienie

 26. Andrzej,

  „Opowieść Piastowska o Bolku, który hebrajskiej wiary nie chciał – lata 1034-1038”

  „Woleli zginąć, niż ponownie przygiąć kark przed synem Niemki, kapłanami, możnowładcami i obcym złym bogiem. I zginęli”.

  Brzetysław przynajmniej dostał za swoje. Szkoda mi Gocława i Chwaliboga. Mimo, że bory i puszcze były ogromne i było gdzie przetrwać, to jak widzimy z historii, wszelkiej maści nowi degeneraci z czasem zwalczaliby i nawet jakieś ocalałe grupki trzymające się słowiańskiej kultury. U nas nie ma niestety niedostępnych rejonów, które mogłyby być zostawione w spokoju.

  „Ale i Bolka lud nie zapomniał, który, poganinem będąc, hebrajskiego boga nie chciał”.

  Kronika Wielkopolska: „Po śmierci jego wielkie zaburzenia i wojny domowe wszczęły się w królestwie”

  Ciekawe, niechcąco, czy celowo sprytnie jest przemilczane to z jakiej racji takie nagle niepokoje. Dla mnie także najbardziej prawdopodobną przyczyną jest to, że był on właśnie Bolesławem Pogańskim łaskawym ludowi słowiańskiemu.

  „Na koniec chcę jeszcze wyjaśnić, dlaczego odrzucam koncepcję prezentowaną przez niejednego historyka czy publicystę, uznających Bolesława synem Rychezy. Gdyby był nim rzeczywiście, nie nastawałaby na jego życie, by utorować drogę Kzimierzowi. Wręcz przeciwnie – sama by poparła Bolka, a Kazimierza wysłałaby do klasztoru z przeznaczeniem go na przyszłego arcybiskupa gnieźnieńskiego”.

  Faktycznie z rzeczywistą matką nie byłoby tak ostro. W „Kronice wielkopolskiej” pisze, że była jego matką – nawet o przybranej matce (współcześnie kojarzy się negatywnie z „macochą”) można przecież pisać „Matka”, czy za taką ją uznawać (kk chyba nie ma problemów z takim podejściem).

  Sława!

  Mirek

  Mirek, w „Kronice wielkopolskiej” Rychezę nazwano jego matką tylko po to, aby tym bardziej przedstawiać Bolka w jak najgorszym świetle – zwyrodnialec, który własnej „matce” wyrządzał wiele zniewag. Ważniejsze jest to, że kronika podała fakt jego istnienia i wymazania z pamięci.
  Sława!

  opolczyk

  Polubienie

  • Andrzej, zgadzam się i rozumiem. Po prostu kiedy się nad tym zastanawiałem rozważałem również i to, że pod tym enigmatycznym stwierdzeniem (matki) można przy okazji doskonale ukryć coś wręcz odwrotnego.
   Sława!

   Polubienie

 27. Wszystkim Słowianom z Dniem Pierwszego dnia Wiosny /lub Święta Jaskółki/ Wszystkiego Najlepszego i na pohybel czarnym -niech sp…… )))) Słaaaawwwwaaaaaa…………!!!!!

  Polubienie

 28. Wklejam pewien parszywy komentarz z WPS pod adresem opolczyka.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/03/01/rezim-iiizydo-rp-polin-przesladuje-andrzeja-szuberta/comment-page-1/#comment-75810

  Franz
  1 marca 2018 o 19:41
  Perun go uratuje. To pewne. Zginął mu syn a Opolczyk dalej bluzga na Polaków, żadnych wniosków nie wyciągnął. Przykre. Jest taka żydowska księga „toledo joszue” którą napisali rabini- jeden wielki stek pomyj rzucanych na chrześcijaństwo, Opolczyk chyba z niej korzysta, przerósł samych żydów w poniżaniu Chrystusa i Jego Matki. Wtóruje mu od dłuższego czasu D.Kosiur jednak do mistrza Szuberta troszku brakuje.

  Polubienie

  • I jeszcze dwa kolejne:
   https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/03/01/rezim-iiizydo-rp-polin-przesladuje-andrzeja-szuberta/comment-page-1/#comment-75824
   Franz
   1 marca 2018 o 21:07
   Tragedia Opolczyka nie jest jego prywatną sprawą ponieważ uczynił z niej informację publiczną wrzucając ją do internetu. Domniemam że ty tak nie czynisz? Poza tym nie krytykuje tragedii tylko brak wyciągnięcia wniosków z niej i dalsze trwanie w nienawiści do Polaków wierzących w Chrystusa. Powtarzam jeszcze raz: Opolczykowi włos z głowy nie spadnie, On uznaje Peruna i Światowida którzy go wybawią z pułapki którą zastawił na niego watykan. Całe życie się uczymy, kiedyś Opolczyk służył Solidarności i wierzył w nią, walczył z komunistami, dziś trwa przy Rodzimowiercach i walczy z chrześcijaństwem, za 10 lat znów mu się zmieni, przekonasz się sam.

   https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/03/01/rezim-iiizydo-rp-polin-przesladuje-andrzeja-szuberta/comment-page-1/#comment-75823
   Franz
   1 marca 2018 o 20:58
   Toledo joszue- żydowska książka napisana przez rabinów około XV wieku opisująca Chrystusa jako syna zgwałconej żydówki przez rzymskiego legioniste, krętacza, oszusta i zręcznego magika który upozorował swoje zmartwychwstanie. Joszue z hebrajskiego znaczy: „niech jego imię będzie zapomniane”. Kopie tej „księgi” możemy przeczytać w artykułach Opolczyka, ten sam rynsztok który tak naprawde urąga jemu samemu, jednak jego nienawiść do chrześcijaństwa oraz Polaków wierzących w Chrystusa jest tak wielka że przesłania mu rzeczywistość. Dla Opolczyka ostatnia tysiącletnia historia Polski nie istnieje ponieważ Polacy przyjęli chrześcijaństwo, to już jest choroba. Opolczyk, podobnie jak i pan, obarczacie chrześcijaństwo oraz watykan o całe zło tego świata, tego nie da się czytać, coraz więcej osób z mego otoczenia twierdzi że WPS to taka druga wolna-polska który ma podobne zadanie do tego portalu żydowskiego czyli szkalować chrześcijaństwo pod szyldem walki z syjonizmem. W każdym pańskim artykule daje pan temu powody. Daje panu gwarancje że WPS idąc drogą Opolczyka nigdy nigdzie nie zaistnieje i pan znakomicie to wie.

   Przemex – podejmowanie dyskusji z zaślepionym idiotą to strata czasu.

   opolczyk

   Polubienie

  • A tak na marginesie – ów Franz po prostu kłamie, jak typowy krystowierca. Owszem, przytaczałem fragmenty „Toledoth Jeszuah”, ale napisałem o nich wyraźnie, że wiarygodne nie są:

   „W tym miejscu uczciwie należy zaznaczyć, że większość „informacji” dotyczących Joszue (i jego sekty) zawartych w Talmudzie także ma wątpliwą wartość historyczną. Pisano je, aby atakującą judaizm sektę krystowierców ośmieszać, a nie aby o Joszue obiektywnie informować. Niemniej wzmianki o nim w Talmudzie potwierdzają sam fakt historyczności Joszue, którego Talmud próbował ośmieszyć. Gdyby Joszue został wymyślony przez Szawła i jewangelistów, rabini po prostu w Talmudzie o tym by napisali – że idol krystowierców, Joszue z Nazaretu, nie istniał, a jedynie został przez Szaweła i jewangelistów wymyślony.”
   https://opolczykpl.wordpress.com/2017/10/19/joszue-jezus-z-nazaretu-syn-bozy-mesjasz-i-zbawiciel-prawda-czy-falsz-bog-czy-humbug/

   Tak więc ten jego jad wylany na mnie i stawianie mnie na równi z załganymi rabinami jest w jego wykonaniu typowo „rabiniczne” – krystowiercze i załgane.

   Polubienie

 29. „O ś w i a d cz e n i e w kwestii prześladowań Andrzeja Szuberta”

  Michał Jarzyński,

  Dziękuję również. Niestety ci zbóje działają, bo umożliwia im to to tzw. „prawo”. Wskazane by było usunięcie tego „prawnego” potworka.

  Andrzej,

  Zobaczyłem, że oświadczenie Michała opublikowane jest na stronie WPS – podobno poniżasz Joszue, nie wiem jak można „poniżać” rzeczywistą, historyczną postać krytykując tylko wersję „Joszue” przedstawioną w jewangeliach. My wiemy, że zrównywanie jewangelii z podręcznikiem historii jest błędem, ale jak widać nie wszyscy to rozumieją – widzi mi się, że to też byłby dobry temat na tekst. Może przestaliby wtedy błędnie Cię oceniać pod tym względem przynajmniej co niektórzy, bo w końcu do któregoś coś by dotarło.

  Sława!

  Polubienie

 30. Pytanie: czy tekst Głogoczowskiego, w którym porównuje on zwolenników dobrowolności szczepień do wierzących w płaską ziemię, który został zamieszczony na stronie WPS, to przejaw ignorancji czy złej woli?

  Mi trudno uwierzyć w kręgosłup moralny Głogoczowskiego, ale pretensji do niego nie mam. On ma etat w aparacie ogłupiania, więc trudno mu się dziwić że kłamie. Taki zawód.
  Trudno mi natomiast uwierzyć w naiwność czy błąd WPS. Dyskutowałem tam z D. Kosiurem, który zgodnie z wytycznymi hasbary uznawał pogląd o dobroczynności szczepień za „naukowy”, który dopiero należy obalić w drodze dyskusji. To jest ichni dogmat. Tą samą manierę fanatyków szczepień demaskujesz w swoim tekście. Tam nie ma żadnych merytorycznych argumentów, fanatycy szczepień unikają otwartej dyskusji zapewne dlatego, że nie mają żadnych wartościowych argumentów poza kłamstwem, że „szczepionki uratowały nas przed epidemiami”.

  Jak zapewne doskonale wiesz, w Polsce do świadomości ofiar przebija się obraz nasilenia kampanii szczepień wobec dzieci. W swoim tekście odnosisz się do perspektywy niemieckiej. W Polsce szczepi się często innymi szczepionkami (uznanymi w innych krajach za szkodliwe) i znacznie wcześniej. Zatrucie noworodka dopiero wyjętego z macicy ma inne działanie niż ta sama szczepionka po paru miesiącach. A w Polsce szczepi się tuż po urodzeniu. Dlatego pojawiła się teza, że szczepienia to forma walki właśnie ze Słowianami, wykorzystuje się osłabienie władzy politycznej w państwach zamieszkałych przez Słowian.

  Na stronie KIP są bardzo ciekawe materiały:

  Metro

  Jeśli idzie o Głogoczowskiego, to próbował mnie niedawno w prywatnej korenspondencji przekonać do geocentryzmu Arystotelesa. Upierał się, że nie ma żadnych dowodów na to, że Ziemia krąży dookoła Słońca. Pod tym względem niebezpiecznie blisko zbliżył się do płaskomózgowców.

  Trudno mi oceniać Kosiura. Albo jest bezmyślny, albo też bronił tezy Głogoczowskiego tylko dlatego, że WPS go opublikował.
  Niestety tacy jak Kosiur nie dostrzegają trzech istotnych aspektów sprawy:
  1) Od dziesięcioleci przedstawiciele big pharmy i resortu medycyny z światową organizacją zdrowia na czele biorą udział w zlotach Grupy Bilderberg i Komisji Trójstronnej, co jednoznacznie wskazuje na to, że należą do światowego spisku. Już z tej przyczyny zalecana jest pod ich adresem podejrzliwość.
  2) Wiadomym jest załganie mediów i całej zachodniej propagandy. Co złe, sprzedają jako dobre i na odwrót. Sprawa medycyny, szczepień i big pharmy także jest zakłamywana przez te same łże-media, których bonzowie rok w rok latają na zloty Bilderbergów. Dla myślącego człowieka powinno być oczywiste, że to co media zachwalają jest złe.
  3) Poza najbardziej dochodowym sektorem bankowym , na drugim miejscu za nim na zachodzie a zwłaszcza w usraelu, jeśli idzie o zyski łeb w łeb idą koncerny zbrojeniowe i big pharma. Zyski big pharmy idą w biliony. I to i w czasie wojny i w czasie pokoju. A goje bólą za te trucizny i jeszcze je zachwalają.
  Zwycięstwo matrixu całkowite i totalne.

  opolczyk

  Polubienie

  • Panowie Kosiur&Ziemiński deklarowali że „żydoreżim ukradł im stronę internetową” (wiernipolsce). Nie wiem co to znaczy. Po tym zdarzeniu na tej stronie aktywny był Marek Głogoczowski. Teraz Głogoczowski jest na ich nowej stronie (wiernipolsce1). Trudno mi to jakoś sensownie zinterpretować.

   Niedawno wrzucili tekst na temat „holokaustu” napisany przez regularnego szarlatana: https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/02/11/przyczyny-holokaustu/ Oczywiście maniera tak jak w przypadku tekstu o szczepionkach, straszny „holokaust” się zdarzył (odpowiednio: szczepionki są korzystne) i co z tym począć?

   Stawiasz hipotezę że obrona tez zawartych w tym artykule wynika jedynie z faktu, że zamieścili tekst Głogoczowskiego i w ten sposób bronili swojej decyzji. To ma jakiś sens. Tylko że sprawa szczepionek jest dzisiaj, między innymi dzięki wysiłkom piątej kolumny (Jaśkowski, Czerniak, Zięba) osią polaryzacji społecznej/politycznej w Polsce. Niemalże każdy ma na ten temat zdanie i trudno tą sprawę widzieć w oderwaniu od całokształtu tego, co się w Polsce dzieje. Krytykowany przez WPS żydoreżim narzuca coraz bardziej natarczywą politykę szczepienia dzieci i dorosłych. Na pewno osoby takie jak Kosiur&Ziemiński powinni sprawę szczepionek widzieć w szerszym kontekście. Dlatego to wyjaśnienie nie przekonuje mnie.
   Trudno mi również Kosiura&Ziemińskiego zakwalifikować jako ludzi całkiem bezmyślnych, bo przecież regularnie w swoich tekstach dają dowody myślenia. Dlatego ciągle tego nie rozumiem.
   Istnieje trzecia możliwość, jak w przypadku Głogoczowskiego, „zaprzedania duszy diabłu”. Do tego wyjaśnienia pasuje linkowany wyżej tekst o „holokauscie”.

   Polubienie

 31. Nie jestem żydem, w tym nie jestem prawnikiem. Ale zaglądnąłem sobie do Kodeksu karnego, do tego art. 196 w ramach którego Ciebie ścigają.

  Oskarżycielem tam jest klecha? Tam są podobno świeccy pomagierzy, ale chyba też przynajmniej częściowo z aparatu władzy.
  ———
  Kto obraża uczucia religijne innych osób, znieważając publicznie przedmiot czci religijnej lub miejsce przeznaczone do publicznego wykonywania obrzędów religijnych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  ———
  Pomijam realia funkcjonowania dintojry, całego aparatu niesprawiedliwości w Polin. Ale czy klecha, płatny funkcjonariusz jakiejś religii, ma „uczucia religijne” podlegające ochronie na podstawie art. 196 k.k? „Uczucia religijne” to może mieć wierny, klecha jako płatny funkcjonariusz religii ma poglądy zdeterminowane przez strumień pieniędzy pochodzący z eksploatacji ciemnoty ludu na odcinku przesądów religijnych. Z istoty swojej działalności zawodowej klecha nie ma „uczuć religijnych” dotyczących religii, której jest funkcjonariuszem. Używanie przez klechę takiego zarzutu to kneblowanie jakiejkolwiek krytyki pod adresem funkcjonariuszy biurokracji religijnej. W kontekście art. 196 k.k. klecha mógłby mieć „uczucia religijne” podlegające ochronie wtedy, gdyby były one niezwiązane z jego działalnością zawodową. Miałoby to miejsce gdyby ksiądz katolicki domagał się ochrony swoich uczuć religijnych urażonych przez kogoś kpiącego z Ozyrysa czy z Mitry 🙂

  Podobno oskarżycielami posiłkowymi są tam jacyś lokalni funkcjonariusze aparatu władzy. Obecna władza w Polin, wzorem sanacji, uznała katolickie zabobony za część ideologii państwowej. Sojusz tronu i ołtarza wyraża się, między innymi, w używaniu obrzędów i symboliki religii rzymskiej w uroczystościach partyjnych i państwowych. Państwo hojnie wspiera rzymską biurokrację religijną. Biorąc pod uwagę ten sojusz ideologiczny trudno przyjąć, że lokalni funkcjonariusze aparatu władzy, którzy Ciebie ścigają, robią to z powodu szczerego urażenia ichnich „uczuć religijnych”. Władza polityczna używa tej właśnie religii do realizacji swoich celów politycznych (chociażby do sprowokowania wojny z Rosją). Używanie przez funkcjonariuszy aparatu władzy zarzutu z art. 196 k.k. w dzisiejszej sytuacji Polski to również przejaw walki z wolnością słowa, ścigania dysydentów, kneblowania krytyków polityki partii i państwa.

  Piszę to w kontekście lektury fragmentów Europejskiej konwencji o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności (https://www.echr.coe.int/Documents/Convention_POL.pdf). „Wolność myśli, sumienia i wyznania” to art. 9. „Wolność wyrażania opinii” to art. 10. Moim zdaniem ściganie Ciebie za „obrazę uczyć religijnych” przez klechę (!!!) i lokalnych kacyków aparatu władzy, w sytuacji ścisłego sojuszu tronu i ołtarza w Polin, to daleko idące nadużycie instytucji ochrony przekonań religijnych w celu tłumienia krytyki działalności aparatu władzy politycznej i religijnej.

  Art. 196 k.k. miał chronić „uczucia religijne” zwykłych obywateli, a nie interesu funkcjonariuszy biurokracji religijnej i przedstawicieli aparatu władzy, która to władza tą właśnie religię instrumentalizuje w walce politycznej. W tej sytuacji mamy raczej do czynienia z nadużyciem aparatu władzy, używaniem art. 196 k.k. do tłumienia wolności słowa, którą wprost chroni art. 10 Konwencji. O nadużywaniu prawa przez aparat władzy wspomina wprost art. 17 Konwencji, wydaje się że posługiwanie się art. 196 k.k. przez aparat władzy dla ochrony ichnich „uczuć religijnych” to właśnie wprost nadużycie praw z art. 17.

  Istnieje orzecznictwo w sprawie wspomnianej Konwencji i w razie potrzeby można się wprost odwołać do tych koncepcji, mamy do czynienia ewidentnie z nadużyciem rzekomego prawa ochrony przekonań religijnych funkcjonariuszy aparatu władzy w celu tłumienia wolności wypowiedzi przez obywatela.

  Mam nadzieję, że to się nie przyda, ale można dintojrę postraszyć. W Eurosojuzie PiSraelitów nie muszą lubić, nie muszą lubić realiów ichniego sojuszu z rzymskimi klechami.

  Nie rozsśmieszaj mnie jewropejskimi konwencjami o prawach człowieka. Jewrounia to parodia demokracji i praw człowieka. Wiem co mówię, bo mieszkam w wiodącym gospodarczo jewrobaraku.

  opolczyk

  Polubienie

  • Nie było moją intencją rozśmieszanie. Zdaję sobie sprawę z realiów. To mogłoby mieć znaczenie, gdyby interesy oligarchii Eurosojuza myły rozbieżne z interesami oligarchii PiSraela. Jest duża szansa, iż taka właśnie sytuacja ma miejsce. Wtedy dintojra z Eurosojuza na Twoim przykładzie mogłaby chcieć pokazać PiSraelitom, gdzie raki zimują. Tak działa system niesprawiedliwości, takie realia.

   Metro – nie ma rozbieżnych interesów jewrounitów i PiSraela. To jest zwykła inscenizacja mająca wykreować PiSrael na „polskich” patryjotów broniących „polskich” interesów. Dintojra jewrounijna odrzuciła rozpatrzenie sprawy bezprawnego więzienia Mateusza Piskorskiego – właśnie w interesie PiSraela.
   Jewrounici i PiSrael służą temu samemu mocodawcy – żydo-banksterom i Izraelowi.
   Zresztą, czułbym się upokorzony szukając pomocy przeciwko jednym parchom u innych parchów. To nie wchodzi w rachubę. Jestem niewinny, nie popełniłem żadnego przestępstwa i nie mam zamiaru udowadniać, że nie jestem wielbłądem.

   opolczyk

   Polubienie

 32. Nie czytałem tych Twoich kwitów. Ale później w nocy się zorientowałem że to co piszesz, odpowiada raczej postępowaniu cywilnemu a nie karnemu.

  Oni to zrobili pewnie dlatego, że postępowanie cywilne uznali za łatwiejsze do dobrania Ci się do skóry niż karne. I tak może być. Tylko że w kontekście Europejskiej konwencji praw człowieka to nie musi mieć decydującego znaczenia.

  Dla skorzystania z ochrony Konwencji wystarczyć powinno:

  1. wykazanie sojuszu ołtarza i tronu w PiSraelskiej Polin. To wiedza notoryjna. Do tego celu doskonała będzie migawka z „miesięcznicy smoleńskiej”, gdzie Mały Karakan idzie np. w towarzystwie klechy w procesji, w tłumie śpiewającym pobożne przyśpiewki, (nad)używającym symboliki religijnej. Przydadzą się pewnie migawki z „koronacji Jeszu na króla Polski” z udziałem przedstawicieli klechów i władz państwowych. Impreza całkowicie sprzeczna z prawem (Polska jest republiką), utrwalająca ten paskudny sojusz.

  Jakie standardy obowiązują w Polin – to zawsze przypomni casus Mateusza Piskorskiego. Jak oni nadużywają religii do eksploatacji ciemnoty ludu, to przypomni fotka Jeszu ze Świebodzina. To raczej budzi niesmak w Eurosojuzie.

  oraz

  2. wykazanie, że oskarżający w tym postępowaniu, poczynając od klechy, to funkcjonariusze aparatu władzy. Klecha to nie funkcjonariusz jednej z wielu religii wyznawanych w kraju, tylko funkcjonariusz religii państwowej. A reszta to funkcjonariusze świeccy, korzystający w sprawowaniu swojej władzy świeckiej z pomocy ideologicznej biurokracji religijnej, której funkcjonariuszem jest ten właśnie klecha.

  To jest właśnie nadużycie prawa z art. 17. Mam nadzieję że to nie jest zły trop. Ta żulia się podkłada i tego się trzymajmy 🙂 🙂 🙂

  Ponieważ wybrali tryb cywilny, więc będą odpowiadać nawet jak utracą stołki. I to jest właśnie odpowiedzialność czynowników za podejmowane w trakcie sprawowania władzy decyzje.

  Metro – ten proces jest karny. Toczy się w sądzie karnym. Akt oskarżenia na skargę złożoną na mnie przez siedem osób pod wodzą klechy Staszaka sporządziła prokuratura.

  opolczyk

  Polubienie

 33. „Opowieść Mazowszańska o Masławie…”

  Przeklęta „cywilizacja” łacińska (czytaj: cywilizacja śmierci).
  I załgana, bo Prusowie z pewnością pomogliby Masławowi tak jak to wspomniałeś (świetne spostrzeżenie).
  Poza tym to właśnie również Prusowie i Jaćwingowie są kolejnym przykładem na to, że „cywilizacja” łacińska jest cywilizacją śmierci – katolscy Krzyżacy dokonali przecież niemal całkowitej eksterminacji Prusów.
  Prusowie czcili szczególnie boginię Ziemi (Żeminę), wspaniały lud, który posiadał ogromną wiedzę geomancyjną (również o uzdrawianiu, o energiach kamieni) a jego szamani potrafili odnajdywać obecność bóstw w terenie. Jednak przeklęci niewolnicy feudalnej rzymskiej szubienicy nie mogli tego znieść, że gdzieś żyją wolni ludzie. Podobnie zresztą nie mogą tego znieść inne tzw. „cywilizacje” i tzw. „mocarstwa”.

  Mirek


  Mirek, Prusom oddałem hołd tłumacząc z niemieckiego Elegię o Ludu Prusów:

  Pieśń mam do zaśpiewania
  Jaśniejącą od gniewnej miłości
  Ciemną od żalu
  Gorzką, jak łąkowe zioła
  Mokrą jak na nadmorskim urwisku
  Nagie sosny, szlochające
  Od porannego wiatru na ugorach
  Palącą przed wieczorem
  Twój nigdy nie wyśpiewany
  Upadek, kiedy utopiono nas w naszej krwi

  Kiedyś, gdy każdy dzień
  Przypominał radosną
  dziecinną zabawę, świat marzeń
  Lud
  Czarnych lasów
  Niepowstrzymanych rzek
  piaszczystych lagun, morza!
  Lud
  Nocnych łowów
  Stad zwierząt i letniej krainy
  Lud
  Perkuna i Pikolla
  Ozdobionego wieńcem z kłosów Patrimpa
  Wszystkich Swoich Bogów
  Lud
  Jak żaden inny był, lud radości!

  Jak żaden, żaden inny! Śmierci
  Lud
  Przed obcego boga
  Matką w pełnym zadyszki tańcu
  Upadający
  Jak przed jej nachalnym
  Wojskiem maszeruje ona przejmując panowanie
  Nad lasami. Jak szubienica jej syna
  Przychodzi za nią.

  Nazwy przypominają o Tobie
  Rozdeptany ludu, zbocza pagórków
  Rzeki, bez blasku, ale często
  Kamienie i drogi
  Pieśni wieczorne i baśnie,
  Szelest jaszczurek wymawiają Twe imię
  I jak woda i bagna
  Dzisiaj robi to moja pieśń
  https://opolczykpl.wordpress.com/2012/08/01/elegia-o-ludu-prusow/

  Hańbą dla skatoliczonych Piastów był wybitny ich udział w eksterminacji Prusów i Jaćwingów. Wszak sprowadzenie krzyżaków to także piastowskie „dzieło”.

  opolczyk

  Polubienie

 34. Andrzej

  Fajnie, że przypomniałeś tą „Elegię o Ludu Prusów” – jest piękna.
  No i dobrze to ująłeś „skatoliczonych Piastów” – bo najpierw trzeba opętać czyjś umysł, żeby później mieć oddanego niewolnika.

  „Opowiadanie Połabskie – Grunwald Wieletów – rok 1056”

  Oczywiście Wieleci pokazali, że Słowianie (wspólnie) byli w stanie dać odpór zewnętrznym wrogom i obalić hebrajski krzyż. Stało się jednak inaczej, wielokrotnie się zastanawiałem dlaczego, dlaczego tak się stało. Z pewnością ci wszyscy tzw. ówcześni „władcy” krystowierczy jeszcze przed zostaniem krystowiercami i tak podbijaliby inne ludy, ale pech pogańskich Słowian polegał na tym, że przypętali się w tym samym czasie opętańcy judeo-krystowierczy i zdołali tych, już w zasadzie chorych, ludzi opętać obcą ideologią. Bez krystowierczego opętania pewnie nie mieszaliby się do słowiańskiej religii, kultury i w ten sposób przetrwałaby ona w lepszym stanie. Niestety chora ideologia judeo-krystowiercza zatruła im umysły – nie chcę ich tu bronić w żaden sposób, bo mieli jednak swój własny wolny wybór (wewnętrzny) i mogli powiedzieć nie (nabrali się na kilka pięknych hasełek, które im podstawiono żeby tylko łyknęli całość, która jest religijnym bublem).

  Mirek

  Sława!

  Mirek, decydującą rolę w upadku Słowiańszczyzny i kultury słowiańskiej mieli właśnie słowiańscy renegaci – władcy, którzy rzymską szubienicę sami przyjęli i narzucali siłą poddanym. Obok Piastów byli to Mojmirowice wielkomorawscy, Przemyślidzi czescy i Rurykowicze ruscy. Jak sam wiesz Północne Połabie długo i skutecznie stawiało Niemcom opór. Gdyby mieli przynajmniej bezpieczne zaplecze za Odrą, a tym bardziej wsparcie, rzymska szubienica nigdy by Słowiańszczyzny nie pokonała. Niestety współpraca Piastów (Przemyślidów zresztą też) z Niemcami (i skatoliczynymi Duńczykami) ostatecznie doprowadziła do podboju Północnego Połabia i unicestwienia wolnej, pogańskiej Słowiańszczyzny. A potem bandyci uderzyli na Prusów i ich też unicestwili.

  Sława!

  opolczyk

  Polubienie

  • Andrzej, tak oczywiście, dziękuję.

   „Moje refleksje co do postępowania karnego przeciwko Andrzejowi Szubertowi…”

   „Jest u Jacka takie stwierdzenie : „…dla ludzi idących innymi drogami do Boga”. Zgodnie z moją wiedzą nie istnieje „osobowy Bóg”, który stworzył człowieka po to, aby człowiek mu służył, w niego wierzył, słuchał jego przykazań i szedł do niego. To są wymysły żydowskich oszustów, autorów biblii, którzy takiego „boga” potrzebowali tylko po to, aby wymusić posłuszeństwo u wierzących. I takiego wymyślonego „boga” przejęło krystowierstwo”.

   To bardzo istotna kwestia moim zdaniem, bo nawet gdyby istniał „osobowy Bóg” (ja akurat wierzę w koncepcję obejmującą te dwa aspekty) to dlaczego mają nas oni w ogóle gdziekolwiek prowadzić – po drugie ich droga prowadzi na manowce ponieważ wiąże naszą świadomość (ci, którzy potrafili uwolnić się od tej ich „jedynej drogi” dopiero wtedy zaczęli wznosić swoją świadomość). Poza tym nasi słowiańscy Przodkowie nie sprzeczali się o koncepcje osobową i nieosobową, więc my tym bardziej nie będziemy tego robić.

   Mirek

   Polubienie

 35. Andrzej,

  „Turbolechickiej szajby Bieszka ciąg dalszy…”

  Bieszk urósł ostatnio dla mnie do miana arcy szkodnika – przekręca on i zakłamuje to, co jest najpiękniejsze w Słowiańszczyźnie.
  Słowianie polscy, można powiedzieć, że jak żadna inna nacja, ceniła sobie wolność – to ich cecha rozpoznawcza, o której wspominają praktycznie wszyscy kronikarze (świadczy też o tym choćby np. instytucja wiecu).
  Wszelcy degeneraci z zęwnątrz o mentalności niewolnika, to znaczy przedstawiciele tzw. cywilizacji (np. „łacińskiej” i innych tego typu), walczyli jak tylko mogli o to, żeby to zniszczyć w Słowianszczyźnie, a teraz Bieszk wpisuje się w ten trend poprzez swoją literaturą fantastyczną.

  „wywodził on Polaków od biblijnego Noego”

  Środowisku żydowskiemu takich właśnie „użytecznych idiotów” potrzeba. Maliniak (Dóda) bredzi o „tysiącu lat wspólnej historii”, a Morawiecki o „naszych żydowskich braciach” – czyżby te marionetki przygotowują Polaków do tego, że Żydzi/Izraelici/Hebrajczycy byli tu „od zawsze” i dają nam pośrednio do zrozumienia, że mają oni jakieś „legalne” prawo przejmować Polskę jako swój kraj? W Muzeum Historii Żydów Polskich jest już wystawa (Galeria Las), która mówi o „Polin”.

  Słowiańszczyzna przetrwa jednak i ten koszmar, bo to nie jest tylko krew i ciało.

  Sława!

  Polubione przez 1 osoba

  • Mirek,
   oczywiście że Bieszk to arcy-szkodnik. Przy czym odnoszę wrażenie, że obecna propagada turbolechicka nie pojawiła się samoczynnie, a jest dalszym elementem ogłupiania Polaków, zwłaszcza tych, co są na bakier z propagandą żydo-katolicką. Ponadto, jeśli Polacy uwierzą w „imperium Lechii” to może i kupią wymysły Pisraelitów o których wspomniałeś: „tysiącu lat wspólnej historii” i „naszych żydowskich braciach”. Skoro Bieszk sam z powagą traktuje wymysły żydo-biblii, a turbolechita Szydłowski za Długoszem i innymi bredzi, że Słowianie są potomkami Jafeta (syna Noego) – no to z tego wynika, że rzeczywiście Żydzi to „nasi bracia”. Wszak i wyssany z palca Abraham – protoplasta wyssanego z palca „narodu wybranego” był potomkiem wyssanego z palca Noego. Tyle że wszyscy ci biblijni turbolechici ignorują oczywisty fakt, że żydo-biblia jest wyssana z brudnego palucha – tak jak i „imperium Lechii”. I masz całkowitą rację, że kolportując te brednie zakłamują to, co w Słowiańszczyźnie było najpiękniejsze i najcenniejsze – przedcywilizacyjne życie w zgodzie z Naturą, wolność, równość i całkowita autonomia lokalnych wspólnot i plemiom. Oni zaś, zakompeksione matoły, marzą o jakimś imperium z tyranami, satrapami, podbojami i zniewalaniem podbitych plemion. Kompletna szajba! I arcyszkodnictwo!

   Sława!

   Polubione przez 3 ludzi

 36. „Opowiadanie Rusińsko-Nowogrodzkie…”

  Andrzej, w swoim opowiadaniu wspomniałeś szerzej o słowiańskich Wołchwach – dobrze też pokazuje ono, jak rzeczywiście potrafi być zbrodnicze krystowierstwo, kiedy tylko panują i ma ono ku temu odpowiednie warunki. W tym kontekście szyderstwem jest posiadanie na przykład „egzorcystów” w krystowierczych szeregach kleru (dla mnie są to raczej satanistyczni wyznawcy), bo to przecież kler najbardziej potrzebuje pomocy.

  „Opowieść wielkomorawska a raczej czesko-głomacko-ślężańsko-opolańsko-wiślańska…”

  Słowami Gościwita odpowiednio opisałeś historię, właśnie tak, na zachodzie powstało państwo (z piekła rodem) Franków i co najgorsze zainfekowane koncepcją „hebrajskiego boga”, no i Bizancjum tez niczego sobie. Jedni opętańcy opętywali kolejnych a wolni Słowianie tylko cierpieli coraz bardziej z ich powodu.
  Andrzej, muszę to napisać, znakomicie rozprawiłeś się z tą krystowierczą mitologią o tej „zwycięskiej kampanii” – niezwykle miło było mi to czytać, dziękuję za to!
  A jaka bezczelność tego zaślepionego autora tekstu „Reakcja pogańska w Królestwie Wielkich Moraw”, że to krystowiercy byli tymi „dobrymi”, ale oni tak mają – sprowadzają nieszczęście na innych ludzi i jeszcze „kanonizują” co niektórych spośród siebie.

  Jarych Godów, Słowianie!

  Życzę wszystkim szczęścia i zdrowia!

  Mirek

  Mirek

  Jarych Godów!

  Sława!

  opolczyk

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s