Rodzimowiercze Radio Internetowe

.

RadioWid to Rodzimowiercze Radio Internetowe.

.

Radio działa 24 godziny na dobę, w tym nadaje wieczorne audycje autorskie na żywo.

 

Głównym celem Rodzimowierczego Radia Internetowego `Radiowid` jest popularyzowanie  ruchu propagującego kulturę opartą na mitologiach i tradycjach lokalnych, rodzimych, w szczególności na rodzimowierstwie słowiańskim. Kultura i tradycja rodzima to wielka spuścizna całych pokoleń społeczeństw zamieszkujących określone regiony geograficzne. Naszym celem jest przybliżenie tej kultury w sposób jak najbardziej otwarty i przystępny wszystkim tym, którzy czują potrzebę odkrywania własnych korzeni. Prezentujemy przede wszystkim różne oblicza kultury Europy Środkowej i Wschodniej oraz Skandynawii. Nie szukamy różnic między ludźmi, po prostu prezentujemy kulturę tradycyjną oraz współczesną w szerokim wydaniu.


RRI `Radiowid` chce również podjąć się  patronatu medialnego inicjatyw kulturalnych, festiwali, płyt., książek. W miarę naszych skromnych możliwości będziemy popierali, propagowali i informowali o działaniach w tym obszarze życia społecznego. Szczególnie interesują nas małe, lokalne działania grup rodzimowierczych, rodzimokulturowych czy po prostu kulturowych propagujących lokalne tradycje (…).

Za: http://radiowid.pl/

.

Swarożyca

 

 

Reklamy

7 komentarzy do “Rodzimowiercze Radio Internetowe

 1. Delphinium Belladonna Group – If you are looking for grace
  and charm then Belladonna hybrids are for you.
  This can be a pre-harvest festival mainly affecting honor from the Irish
  sun-god, Lugh. They will also work with you in planning a workable financial plan.

  http://www.midsummer.tv/midsummer-in-the-uk/
  http://en.wikipedia.org/wiki/Midsummer

  Obchody Święta Środka Lata w Wielkiej Brytanii, które cieszy się jeszcze większą popularnością w Szwecji. Warto by też przybliżyć je Polakom aktualnie przebywającym na Wyspach, jak również polskim rodzimowiercom. Niezmiernie cieszy fakt, że pogańskie obrzędy i zwyczaje są ciągle żywe oraz że pogańskie święta i tradycje odradzają się – także wśród współczesnych potomków Piktów, Celtów, Anglów i Skandynawów!

  http://www.asatru.com.pl/pl/content/midsommer-%C5%9Brodek-lata

  „…Minęły wieki, a tak jak niegdyś znicz od pogan strzeżony, tak jak pogańskie pamiątki od ludu przechowywane – pielęgnujmy dawne przodków obrzędy: to, co weszło w zwyczaj, niech zwyczajem zostanie, a to, co było, cośmy od Ojców zasłyszeli, lub sami jeszcze widzieli, przekażmy tym, co po nas przyjdą; pomni, że gdzie była przeszłość, tam i przyszłość będzie…” Leon Potocki

  http://www.asatru.com.pl/pl/content/maifest-świę-majowe-zwane-nocą-walpurgii-noc-z-30-kwietnia-na-1-maja

  Admin

  Polubienie

  • Admin:

   Tekst „Midsummer event in the UK” to w sumie jahwistyczna wredna, parszywa i załgana propaganda. Wprawdzie w dalszej części tekstu jest mowa o pogańskich korzeniach przesilenia letniego, ale w akapicie wstępnym żydłacki propagandysta bredzi o „chrześcijańskim pochodzeniu” tego święta. Zamiast otwarcie przyznać, że żydłactwo sobie to święto przywłaszczyło i zjahwizowało – bo nie było w stanie go wytępić. Złodziejska nadjordańska dżuma propagująca rytualny kanibalizm (picie „krwi” i spożywanie „ciała” obrzezanego cieśli w tzw. komunii) zawłaszcza pogańskie obrzędy i tradycje a potem bredzi, że mają one „chrześcijańskie pochodzenie”!

   „Dzień w którym Słońce w danym roku znajduje się najwyżej przypada między 20 a 22 czerwca. Z powodu ruchomości tej daty, dla wygody ustalono, że sabat przesilenia letniego obchodzony będzie 24 czerwca. Starożytni poganie czerwiec nazywali ‚wczesnym litha’ a lipiec ‚późnym litha’, stąd nazwa sabatu Litha. Inne nazwy to wigilia Środka Lata lub – w wyniku prób nawracania pogan na katolicyzm – Noc Świętojańska, mimo że w osobie świętego Jana Chrzciciela nie odnajdowano żadnego powiązania z odbywającymi się tej nocy rytuałami.” Za: http://kaplankatarota.com/

   „Chrześcijańskie święto środka lata, przypadające na urodziny św. Jana Chrzciciela, wywodzi się bezpośrednio z dużo wcześniejszych rytuałów. W czasie świąt pogańskich i chrześcijańskich ze zbocza góry staczano do rzeki płonące drewniane koło. Chrześcijanin św. Wincenty w IV w. obserwował w Akwitanii ceremonię, w trakcie której podpalano koło, staczano je do rzeki, a następnie ponownie montowano w świątyni boga Nieba. W czasie obchodów dnia św. Jana aż do końca XIX w. z góry Stromberg staczano do Mozeli wielkie, płonące, pokryte słomą koło. Jeżeli docierało do wody nieuszkodzone, a ogień nie zgasł, przewidywano dobre winobranie. Widać zatem, że pogańskie kojarzenie święta z płodnością i obfitością długo zachowało się w pozornie chrześcijańskim rytuale.” Za: Mity celtyckie: http://m.onet.pl/wiedza-swiat/kultura,gr60l

   Czytaj więcej: http://slowianin.wordpress.com/2012/06/30/arkaim/#comment-19937

   Admin

   Polubienie

 2. Już dawno ocknąłem się z religijnego letargu , ale dzięki Wam odkryłem swoją Słowiańską tożsamość. Wierzę , że nadejdzie taki czas , że wspólnie z innymi organizacjami dla których wartości rodzimowiercze są nadrzędne , powstanie Partia Słowian Polskich i będzie reprezentować Nas w parlamencie. Ziarno zostało rzucone !

  Leszek, wdawanie się w walkę polityczną i parcie do knessejmu to ślepa uliczka. Zachodni tzw. parlamentaryzm to oszustwo. Naszym celem powinno być dążenie do uzyskania maksimum autonomii przez lokalne wspólnoty. Tylko one same powinny decydować o sprawach dotyczących ich codziennego życia. Tzw. parlament musi zostać pozbawiony prawa narzucania lokalnym wspólnotom swojego widzimisię. To jest jedyna droga do uwolnienia się spod dyktatury partiokracji i stojącej za nią plutokracji. U Słowian każda lokalna wspólnota była w pełni autonomiczna. Dążenie do tego wzorca powinno być naszym celem. A nie walka o fotele w knessejmie. Przypomnę w tym miejscu dwa punkty mojego programu dla Polski Słowiańskiej:

  10. Oddanie lokalnym samorządom i wiecom maksimum władzy i kompetencji. Decyzje dotyczące codziennego życia każdej lokalnej społeczności podejmuje suwerennie ona sama.
  11. Regionalne i centralne władze mają jej tylko tyle, na ile to jest konieczne. Polska silna silnymi wspólnotami lokalnymi.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2013/07/26/program-dla-polski-slowianskiej/

  opolczyk

  Polubienie

  • Od pewnego czasu czytam twoje strony Opolczyku , ale dopiero dziś postanowiłem napisać o tym o czym myślę od dawna .
   Leszek dobrze myśli ale żeby można było oddać pełnie władz lokalnym samorządom trzeba zmienić konstytucję , wygnać z sejmu o rządu pachołków obcych , wybrać swoich przedstawicieli do władz krajowych by reprezentowali na forum międzynarodowym stanowisko wypracowane na wiecach , zarządzali polityką zagraniczną, wojskiem , skarbem państwa i koordynowali gospodarkę, czyli jako Słowianie musimy tworzyć normalne nowoczesne państwo,bo inaczej czeka nas judeopolonia i nikt nam nie pomoże w walce o naszą słowiańską ojczyznę.

   Jerzy, o tym o czym piszesz, ja pisałem tu:

   Postulaty polityczno – gospodarcze:

   1. Wystąpienie Polski z bilderbergowskiej Unii Jewropejskiej i zerwanie konkordatu z Watykanem!
   2. Wystąpienie Polski ze zbrodniczego, banksterskiego NATO!
   3. Nacjonalizacja banków. Pieniądze emituje państwo a nie banksterzy!
   4. Likwidacja złodziejskich giełd.
   5. Nacjonalizacja kluczowych gałęzi gospodarki – przemysł wydobywczy, metalurgia, energetyka, komunikacja, transport.
   6. Odbudowa armii wykorzystywanej JEDYNIE do obrony granic Polski i do pomocy w ew. klęskach żywiołowych.
   7. Delegalizacja agenturalnych partii realizujących obce interesy.
   8. Trybunały ludowe dla zdrajców, renegatów i agentów obcych interesów bez względu na zajmowane stanowiska.
   9. “Odkręcenie” trwającego od 1989 roku szabru majątku narodowego w ramach złodziejskiej “prywatyzacji”. Przywrócenie państwu stanu posiadania z roku 1989.
   10. Oddanie lokalnym samorządom i wiecom maksimum władzy i kompetencji. Decyzje dotyczące codziennego życia każdej lokalnej społeczności podejmuje suwerennie ona sama.
   11. Regionalne i centralne władze mają jej tylko tyle, na ile to jest konieczne. Polska silna silnymi wspólnotami lokalnymi.

   Postulaty kulturowo – społeczne:

   1. Odbudowa i otoczenie opieką państwa naszej własnej, słowiańskiej, pogańskiej, przedżydowskiej tradycji, kultury i tożsamości.
   2. Oddanie Rodzimowiercom wszystkich zagrabionych przez katolicyzm pogańskich miejsc kultu.
   3. Zakaz finansowania przez państwo kościołów i religii wrogich kulturze słowiańskiej.
   4. Oczyszczenie przestrzeni publicznej z symboli żydowskich religii monoteistycznych, wrogich Duchowi Słowiańszczyzny.

   https://opolczykpl.wordpress.com/2013/07/26/program-dla-polski-slowianskiej/

   opolczyk

   Polubienie

 3. Link do radia nie dziala 😦

  Aniu – sprawdziłem – portal radia jest w przebudowie:

  http://radiowid.pl/

  Link działa – ten w nagłówku:

  RadioWid to Rodzimowiercze Radio Internetowe.”

  Ten na dole faktycznie nie działa i nie wiem dlaczego.
  Serdeczne dzięki za zwrócenie na to uwagi!

  opolczyk

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s