275 thoughts on “Zostaw ważną wiadomość

 1. Garść linków odnośnie powyższego filmu:
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150315/120916.html Putin rekomendował Janukowyczowi, aby nie wyjeżdżał z Kijowa w lutym 2014 roku
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150315/120665.html Putin: Rosja postanowiła działać po wybuchu nacjonalizmu na Krymie
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150314/117223.html Film dokumentalny „Krym. Droga do ojczyzny” pokaże historię „uprzejmych ludzi”
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150315/121101.html Putin o Krymie: dopuszczano możliwość postawienia w stan gotowości sił jądrowych
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150315/121249.html Putin: Rosja nie wprowadzała wojsk na Ukrainę
  I tu jeszcze jeden:
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150315/122922.html Putin: Zachód za wszelką cenę nie chciał dopuścić do przyłączenia Krymu do Rosji

  Lubię

 2. „Zostałem wychowany (przez ojca) w nienawiści wobec bolszewizmu i – co tu ukrywać – wobec Rosji jako takiej. Rosji gorszej niż Niemcy, od wieków barbarzyńskiej i zbrodniczej, wrednej, pazernej, ciągle dybiącej na sąsiadów. Wyciągniętą „do przyjaciół Moskali” rękę Adama Mickiewicza uciąłbym bez wahania (…)
  Rodaków ględzących o „słowiańskim braterstwie” między Lechitem a Rusem uważam za renegatów lub pożytecznych idiotów…” – dokładnie identyczny problem jest z moją rodziną i otoczeniem, zostali wychowani w nienawiści do Rosjan i socjalizmu, co by nie zrobiła Rosja to dla nich imperializm, kto by nie rządził w Rosji to dla nich dyktator a Rosja to państwo totalitarne, Rosja dla nich tylko zabiera i niczego nie daje a zachód jest cacy. Nawet jak powiedzą coś krytycznego wobec zachodu to półgębkiem i niechętnie, zachód to dla nich wzór do naśladowania a jak jest zle to tylko w Polsce bo tu rządzą „złodzieje, komuchy i ruska agentura” i w Rosji bo tylko tam może być zle, często słyszę komentarze typu „tylko w rusach tak może się dziać nie w państwie cywilizowanym”, to już nie jest tylko zwykła niewiedza, to jest już zaślepienie, fanatyzm, nienawiść, agresja, kompleksy, przejawiająca się wypowiedziami typu „niech ten skurwysyn(Putin) w końcu zdechnie” lub „czemu mu ktoś trucizny do żarcia nie dosypie”, tutaj fakty, argumenty, dowody nie mają znaczenia bo tu decydują emocje nie zdrowy rozsądek i logiczne myślenie. Ci ludzie nadal myślą kategoriami z czasów Rosji carskiej czy stalinowskiego ZSRR, dla nich Rosja się nie zmieniła a nawet jest jeszcze gorsza niż była i wiecznie czyha na „biedną Polskę”. Ogromna rolę gra tutaj niestety wychowanie katolickie połączone z ogłupianiem się jakimiś „proroctwami” o zniszczeniu Rosji i „Polsce od morz do morza”, błędna, fałszywa interpretacja historii w szkołach, propaganda medialna podsycająca jedynie tą nienawiść, nie wspomnę też o wpływie rodziny gdzie nienawiść wysysana jest z mlekiem matki i przekazywana z pokolenia na pokolenie, gdzie rodzice już małemu dziecku kreują obraz „złego ruskiego” wbijając już od małego do głowy propagandę i fałsz. A to wszystko jest wykorzystywane sprytnie przez okupanta naszego kraju w antyrosyjskiej nagonce.

  Masz rację z kk w kontekście rusofobii. Obecnie rebe Rydzyk bardziej szczuje na Rosję niż zionzeitung GW Szechtera. Katolactfo od wieków marzy o „nawróceniu” Rosji. Ja sam byłem zaślepionym rusofobem i antykomuchem. W 5 klasie podstawówki, gdy do programu wszedł j. rosyjski razem z Dankiem K protestowaliśmy przeciwko „rusyfikacji”! Rosyjskiego celowo na złość nauczycielce (oj jaki byłem durny) nie uczyłem się. Na początku lat 70-tych z Markiem S wyrwaliśmy w parku miejsckim tablicę ku czci Nikołaja Rigaczyna i wrzuciiśmy ją do rowu melioracyjnego. A w obozie internowanych w Nysie proponowałem założenie paramilitarnych oddziałów do „selektywnego odstrzału komunistów”. A jednak z tego wszystkiego wyleczyłem się. Niestety obawiam się, że wielu takich jak ja nie znajdzie się…
  opolczyk

  Lubię

  • Też do niedawna byłem rusofobem i antykomuchem choć nawet wtedy nie podobały mi się na przykład pomysły z usuwaniem pomników żołnierzy radzieckich i nawet wtedy uważałem ZSRR za zwycięzcę tej wojny między innymi z uwagi na straty jakie ponieśli w tej wojnie i uważałem że mimo wszystko należy się im jakiś szacunek i że Rosjanie mają prawo do dumy z tamtego zwycięstwa. Bo jakby nie było główny ciężar prowadzenia działań wojennych spoczywał na barkach Armii Czerwonej, to ona wiązała najwięcej doborowych i najlepiej wyszkolonych sił Wehrmachtu i SS i to Armia Czerwona złamała potęgę armii niemieckiej i ją wykrwawiła zmuszając do odwrotu i a dopiero wtedy ruszyła ofensywa z zachodu kiedy wiadome było że III Rzesza nie wygra już wojny i to na froncie wschodnim wojna była najbrutalniejsza bo stosowano tam taktykę spalonej ziemi stosowaną najpierw przez wycofującą się Armię Czerwoną a potem przez wycofujących się Niemców. Więc z tego tytułu należy się Rosjanom szacunek, oczywiście w wojnie brały udział też inne narody i z racji poniesionych strat im też należy się szacunek ale dziś niestety o ogromnych stratach jakie poniosły narody słowiańskie w tej brutalnej wojnie się nie mówi lub celowo się historię fałszuje nawet wkład Polaków w zwycięstwo na nazistowskimi Niemcami jest deprecjonowany co zawdzięczamy sterowanym z zachodu „rządom”. I nawet jeżeli Rosjanie mieli w stosunku do nas Polaków jakieś przewiny do 600 tysięcy żołnierzy radzieckich którzy zginęli na ziemiach polskich wyzwalając jej spod władzy III Rzeszy dawno ten dług spłaciło więc cała ta rusofobia jest kompletnie nieuzasadniona, jest do wyrzucenia w kosz i co więcej biorąc pod uwagę to co obecnie się dzieje wokół sprawy Rosji jest nawet skrajnie niebezpieczna.
   A teraz coś odnośnie ostatniego tekstu:
   http://englishrussia.digart.pl/galerie/13404/Perly_technologiczne_z_ZSRR/7.html#galeria
   I kto powiedział że ZSRR była zacofana technologicznie?

   Jeszcze odnośnie języka rosyjskiego, szkoda że w szkole za mojej kadencji już go nie uczyli, teraz by się przydał, bo ten anglosaski bełkot uważany obecnie nie wiadomo czemu za nowoczesny i uniwersalny język globalizującego się(czytaj: totalitaryzującego) świata jakim powinien się posługiwać prawdziwie nowoczesny i postempowy kosmopolita i jewropejczyk uchodzący za prawdziwego przedstawiciela światłej antykultury zachodniej/globalnej a w rzeczywistości będący językiem niewolników banksterskich nigdy mi do głowy wchodzić jakoś za specjalnie nie chciał. Także na przekór naszym anglosasko-żydowskim okupantom uczmy się języka rosyjskiego! Choć może być też chiński jak ktoś woli i ma do tego głowę :)

   Lubię

 3. Witajcie, zapraszam do wzięcia udziału w pierwszej polskiej konferencji przeciwko Mind Control i Elektronicznemu terroryzowaniu.
  Więcej szczegółów pod linkiem: https://stopzet.wordpress.com/stop-mind-control-29-marzec-wroclaw/

  Szanowni Państwo,

  28 i 29 marca br spotka się we Wrocławiu w celu zawiązania oficjalnie zarejestrowanego stowarzyszenia grupa polskich ofiar kontroli umysłu. Poszukaliśmy się w Internecie a zjednoczyli po serii programów o tematyce mind control w NTV. Skontaktowało się z nami już ponad 100 osób a liczba ta stale rośnie.

  Wybraliśmy nazwę STOPZET czyli Stop Zorganizowanym Elektronicznym Torturom, gdyż porównanie naszych historii oraz zebrane przez nas dowody wskazują, że jesteśmy królikami doświadczalnymi w prowadzonych od kilku lat w Polsce tajnych eksperymentach na rzecz wojska i służb specjalnych a finansowanych w całości przez UE i NATO. Mamy wszelkie podstawy by twierdzić, że testowane są na nas najnowocześniejsze technologie broni neuronowej takie jak: zdalne sterowanie behawioralne, syntetyczna telepatia, inżynieria snu itp.

  Są to bardzo brutalne metody ingerujące w naszą fizjologię, emocje i procesy kognitywne, niejednokrotnie z całkowitym pogwałceniem naszej wolnej woli. Wiele osób zostało podłączonych do superkomputerów i jest monitorowanych przez 24 godziny na dobę przy pomocy radiolokacji satelitarnej. Wielu z nas jest dodatkowo kontrolowanych przez grupy stalkerów rekrutowanych wśród naszych sąsiadów i znajomych przez służby specjalne.

  Sprawy te otacza całkowita zmowa milczenia, programy badawcze są prowadzone pod silną osłoną kontrwywiadowczą, zaś wszelkie skargi i pozwy oddalane, nierzadko z pominięciem obowiązujących procedur sądowych. Najczęstszym finałem prób nagłośnienia tego nieludzkiego traktowania jest wizyta w psychiatryku – czasem z zastosowaniem spektakularnych środków przymusu – i etykietka „schizofrenii paranoidalnej”.

  Dzięki tej ciszy wokół naszego cierpienia Polska wyrasta na potentata w projektowaniu, testowaniu i wdrażaniu środków masowej kontroli populacji. Nasze państwo stawia na współpracę pomiędzy uczelniami i instytutami badawczymi a firmami zbrojeniowymi, tworzy różnorakie platformy i klastry innowacyjne oraz wykorzystuje ogromny dorobek naszych naukowców specjalistów od cybernetyki, sztucznej inteligencji, robotyki i elektroniki by zapewnić sobie dobrą pozycję na rynkach światowych w dziedzinach takich jak: radiolokacja i wszelkie techniki radarowe, urządzenia walki radioelektronicznej, broń mikrofalowa, laserowe systemy broni skierowanej energii, laserowe systemy broni nieśmiercionośnej, wszelkie systemy monitorujące za pomocą platform bezzałogowych (czyli popularne drony), wieloczujnikowe systemy zdalnego monitorowania funkcji życiowych człowieka , technologie RFID i smart dust, itd.>

  Inwestujemy duże pieniądze w oczekiwaniu miliardowych zysków w imię nowej światowej ideologii, którą streszcza triada: inwigilacja=kontrola=bezpieczeństwo.

  Dzisiaj zniewolenie elektroniczne postulowane w Agendzie Transhumanizmu dotyka w POlsce jeszcze niewiele osób, ale nasi europejscy partnerzy – stowarzyszenia EUCACH i STOPEG, organizatorzy pierwszej Europejskiej Konferencji o Ukrytym Uporczywym Nękaniu, jaka odbyła się w Brukseli 20 listopada 2014 – mówią o paru milionach „podłączonych” tylko na Starym Kontynencie.

  O tym, jakie zagrożenia niosą ze sobą najnowsze, skrzętnie ukrywane przed ogółem technologie, chcemy porozmawiać 29 marca we Wrocławiu na seminarium zorganizowanym przez NTV z udziałem Mojmira Babáčka, najlepszego znawcy tej problematyki w Europie Środkowej oraz naszych przyjaciół ze Stopegu i Eucachu.

  Przedstawimy sytuację ofiar kontroli umysłu w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem Czech i Polski. Przede wszystkim jednak podzielimy się z Państwem naszą unikalną wiedzą i doświadczeniem pierwszych więźniów elektronicznego łagru Europa. Opowiemy jak się żyje w interfejsie z maszyną ze świadomością nieustannej inwigilacji i co to robi z człowiekiem, jego życiem i bliskimi. Będzie też możliwość sprawdzenia za pomocą specjalnych detektorów, czy przypadkiem nie jesteśmy już „on-line”, gdyż wielu ludzi nie zdaje sobie sprawy, że zostali już objęci zdalnym sterowaniem.

  Szczególne zaproszenie kierujemy do tych, którzy chcieliby jeszcze brać sprawy polskie w swoje ręce. Pomożemy im zrozumieć, jakimi środkami dysponuje dziś władza, żeby im w tym skutecznie przeszkodzić i spróbujemy wskazać zauważone przez nas luki w systemie totalnej inwigilacji.

  Ta pułapka jeszcze się nie zatrzasnęła, ale nikt nam nie odda przyszłości, musimy o nią zawalczyć sami. Proponujemy datę i miejsce: 29 marca we Wrocławiu. Bądźcie z nami!

  NTV: http://niezaleznatelewizja.pl/?p=3160

  STOPZET: https://stopzet.wordpress.com/

  https://www.facebook.com/stopzet

  Mojmir BABACEK:

  https://stopzet.wordpress.com/2015/03/17/trzy-drogi-ujawniania-tajemnicy-otaczajacej-fakt-istnienia-technologii-kontroli-umyslu/

  dr Rauni-Leena KILDE:

  NOWOCZESNE tortury i mechanizmy kontroli, WADY praw człowieka oraz prywatności

  Gang Stalking:

  https://stopzet.wordpress.com/2015/03/13/czym-jest-gang-stalking-zorganizowane-osaczenie/

  EUCACH: https://eucach.wordpress.com/

  STOPEG: http://www.stopeg.com/

  Krzysiek,

  Otrzymałem już pocztą elektroniczną informację o tym seminarium, a nawet jego program. Powiem tak: nie mam za grosz zaufania do Zagórskiego z „niezależnejtv”. Zbyt często łapałem go na sianiu bzdurnych dezinformacji. Zagórski w „programie” seminarium zapomniał podać, o której godzinie będzie miał przeszkolenie przez oficera Mossadu jak ma prowadzić „niezależną” aby kontrolować umysły oglądaczy. Przecież to albo użyteczny idiota, albo wtyka i dezinformator udający „niezależnego”.
  opolczyk

  Liked by 1 osoba

  • Zdajesz sobie sprawę jaki trudny jest to temat w kraju w którym eksperyment mind control rozgrywa się w bardzo zaawansowany i powszechny sposób, z bardzo dużą ilością aktywnych sługusów oraz psychopatów, „cieszących się chwilą” gdy mogą popatrzeć na podskakującego w bólach „schizofrenika wykastrowanego z prywatnych emocji, uczuć, myśli”, a co dopiero gdy mogą mu to włączać z takim natłokiem myśli, że nie wie co się dookoła dzieje.

   Janusz jako jedyny emituje na swoim kanale materiały demaskujące te praktyki, jest to w moim odczuciu niezwykle ważne i odważne. Nie znam go wystarczająco by móc sobie pozwolić coś o nim powiedzieć. Jako iż mam spore doświadczenie, dostrzegam pewne sytuacje w których Janusz także mógłby być „VIP’em” o których mówiła Rauni Leena Kilde, gdzie nie spojrzeć, nawet na kandydatów na Prezydentów, tam także sa pewne symptomy świadczące o Mind Control, jednak brak o tym świadomości w społeczeństwie, aby ktoś mógł ukierunkowywać zachowanie, myśli i w którym momencie, w której konkretnie milisekundzie to się dzieje, jaki jest schemat ich działania, manipulacji podprogowej. Oni nie ujawniają się z tym by nas uświadomić o swojej ingerencji, do czasu aż cel coś osiągnie by mu to odebrac, lub wykorzystać do swoich celów bez świadomości, kiedy chcą przełączają osobowość na totalnie kontrolowaną, aby ośmieszyć temat. Mówię to z pełną odpowiedzialnością, że tak właśnie robią, nie ma w tych słowach ani odrobiny przesady, to jest bardzo silne sterowanie, jakby ktoś odcinał przewód między rozumem a świadomością, stajesz się myślącym robotem, myślisz o tym co umysł usłyszy, jak zaprogramują w transie, poruszają nami jak Avatarem z filmu Davida Camerona, dzięki tech. Remote Motor Control, gesty mogą zdefiniować elektronicznie i powielać bez przerwy że oszaleć można.

   Ktokolwiek by nam nie pomagał, warto go wspierać. Półprawdy stają się wyraźne i kontrastują w oczach przebudzonych, więc nie ma obawy bo prędzej czy później serce i oko poznania się otworzą u większości, ludzie wrócą do swojego naturalnego środowiska jeszcze liczniej niż obecnie ;)

   Janusz zbyt często umiejętnie wrzuca w jego audycjach kłamstwa. Przez to jest niebezpieczny. Niby demaskuje różne sprawy, ale przemyca podstępne dezinformacje. Nie dla mnie takie towarzystwo.
   opolczyk

   Lubię

   • Zagórski i ten jego „obiektywizm” poraża, krytykuje co prawda zachód choć nie dość zdecydowanie i czasem pewne sprawy rozmydla, a z drugiej strony upiera się że lepiej aby Ukraina była „bliżej Polski, Europy i cywilizacji zachodniej/łacińskiej” bo rzekomo Rosja i jej rzekoma polityka imperialna i militaryzm nam zagraża, więc albo gościu ma niewłaściwe dane albo celowo pieprzy głupoty. W każdym razie takich „niezależnych” telewizji jak ta Zagórskiego w ciągu ostatnich kilku lat pojawiło się multum, ktoś powie: „dobrze, nowe niezależne inicjatywy, projekty powstają jak grzyby po deszczu, w końcu coś się zmienia na lepsze!” Ale to tylko pozory bo gdyby się przyjrzeć tym wszystkim „niezależnym mediom” i tym podobnym inicjatywom z bliska to się okaże że sieją propagandę w taki czy inny sposób, mają podejrzaną przeszłość lub są powiązani z establishmentem i w większości przypadków szkoda czasu na oglądanie czy słuchanie tego badziewia.

    Lubię

    • A wracając do tematu, z jakim się tu pojawiłem, co proponujesz w takim przypadku, skoro wszyscy chowają głowy w piasek i udają że problemu nie ma, wszystkie drogi prowadzą do psychuszek i eksperymentów z psychotropami tzn ciąg dalszy kastracji emocji ale farmakologicznie nasz budżet to refunduje za pieniądze obywateli. Swoją drogą czy aby przypadkiem diagnoza schizofrenii paranoidalnej nie powstała na potrzeby eksperymentów z kontrola umysłu na nieświadomych obywatelach? Objawy identyczne podobne, wszystkim każe się mówić że leki pomogą, że lekarz, że on wie co robi i pomaga, ale to jest śpiewka powtarzana przez wyprane, nijakie „osobowości” epoki patrzydła i patologii emitowanej w tym pudle, przewrotności czyli prawda kłamstwem i odwrotnie. Gdy już wkomponują się w system, fanatycznie walcza przeciwko indywidualnie myślącym, przebudzającym się ze snu na jaki zapadła dawna cywilizacja Wedrussów nie podejmując walki z ciemnymi. Dlaczego Ci oprawcy nie chcą wstać? liczebnością, agresją, nękaniem, iluzją chcą zwalczać tych którzy wcielili się aby coś zmienić, schizofrenie wmawiają i różne inne choroby, słyszą to co chcą usłyszeć, a nie chcą poczuć prawdę taką jaka jest na prawdę. Gdzie jest błąd?

     Krzysiek – sprawę naturalnie należy nagłaśniać, ludzi należy uświadamiać i informować, ale do tej informacyjnej działalności należy dobierać ludzi, którzy nie sieją dezinformacji. Zagórski często gada tak, zwłaszcza w kontekście Rosji i Ukrainy, jakby był na żołdzie Rockefellera. I to go całkowicie dyskredytuje.
     opolczyk

     Lubię

    • Przemex, gdy bandyci uchwalili ustawę 1066
     http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/PrzebiegProc.xsp?nr=1066
     o pacyfikowaniu Polaków obcymi siłami Zagórski bredził, że to jest robione pod Rosję – czyli że rosyjskie siły porządkowe mogą pacyfikować Polaków. A to było robione pod Mossad, jewrounię, USrael i NATO.

     Bredził też, że część „suwerenność” Polska oddała głównie jewrounii. A przecież Polska nie ma ani odrobiny suwerenności – jest zniewolonym jewrobarakiem, pod żydowską okupacją.
     Dla mnie to ewidentny dezinformator.

     Lubię

 4. Witam w Jare Gody ! Wszystkiego dobrego .

  dostałem korespondencję od załganej szczekaczki avaaz – warto jednak zachować ją, jako materiał dydaktyczny . Tym razem dotyczy ona Syrii.

  W tym linku jest obraz ekranu z oryginalnym meilem z widocznymi pogrubieniami tekstu.

  http://screenshooter.net/100600475/ehkigcb

  Zaglądnęłem na stronę podpisania petycji – licznik niezorientowanych ( sporo z Pl ) goni jak szalony.

  John Tye – Avaaz
  09:07 (2 godziny temu)

  do mnie

  Drodzy przyjaciele,

  syryjskie siły powietrzne właśnie zrzuciły bomby z chlorem na dzieci. Ich małe ciałka dusiły się na szpitalnych noszach. Lekarze powstrzymywali łzy wiedząc, że nie mogą im pomóc.

  Dziś mamy szansę powstrzymać te morderstwa przez ustanowienie strefy zakazu lotów.

  USA, Turcja, Wielka Brytania, Francja i inne kraje rozważają utworzenie strefy bezpieczeństwa w północnej Syrii. Doradcy Obamy przychylają się do tego pomysłu, jednak prezydent obawia się braku publicznego poparcia dla sprawy. Dlatego pojawiamy się my.

  Dajmy mu sygnał. Nie chcemy przecież świata, w którym patrzy się bezczynnie na dyktatora zrzucającego w środku nocy bomby chemiczne na własnych obywateli. Oczekujemy podjęcia działania.

  Jeden z działaczy organizacji humanitarnych powiedział: „Chciałbym, by świat mógł zobaczyć to, co widziałem na własne oczy. Ten widok zostaje z Tobą do końca życia.” Pokażmy, że światu zależy na ratowaniu ludzkiego życia. Podpisz apel o strefę zakazu lotów:

  https://secure.avaaz.org/pl/syria_safe_zone_loc/?bfqjyhb&v=55626

  Asad nie po raz pierwszy stosuje broń chemiczną przeciwko swoim obywatelom. Ostatni atak miał miejsce zaledwie w kilka dni po tym, jak Rada Bezpieczeństwa ONZ potępiła używanie tego rodzaju broni. Rada zagroziła dalszymi sankcjami, jeśli Syria złamie zakaz. I to właśnie się stało!

  Ustanowienie strefy bezpieczeństwa przy wsparciu USA, Turcji, Wielkiej Brytanii, Francji i innych rządów to krok nie tylko w stronę powstrzymania rzezi ludności cywilnej, ale i złagodzenia konfliktu w ogóle. To nie doprowadzi Zachodu do kolejnej wojny. Eksperci podkreślają, że wojsko syryjskie nie będzie w stanie przełamać strefy.

  Dopóki Asad ma kontrolę nad przestrzenią powietrzną, dopóty będzie myślał, że wojnę wygrywa się wymuszaniem posłuszeństwa bombardowaniami. Ale jeśli wyrazimy swoje poparcie dla strefy zakazu lotów, to może się zakończyć. Pokażmy Obamie, że chcemy bezpieczeństwa dla ludności cywilnej. Przyłącz się do apelu:

  https://secure.avaaz.org/pl/syria_safe_zone_loc/?bfqjyhb&v=55626

  210 tysięcy zabitych, 50% Syryjczyków zmuszonych do opuszczenia swoich domów. 36% szpitali i 4000 szkół zniszczonych. Te liczby mówią same za siebie. Nasza społeczność od lat mobilizuje się dla Syryjczyków walczących o przetrwanie. Zróbmy to znowu. Teraz!

  Z nadzieją,

  John, Mais, Nick, Alice, Rewan, Wissam i Ricken wraz z całym zespołem Avaaz

  Dowiedz się więcej:

  Sześć ofiar ataku chemicznego sił rządowych w Syrii (Rzeczpospolita)
  http://www.rp.pl/artykul/755490,1186745-Szesc-ofiar-ataku-chemicznego-sil-rzadowych-w-Syrii.html

  215 518 zabitych. Krwawy bilans wojny, o której świat zapomniał (TVN24)
  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wojna-w-syrii-215-tysiecy-zabitych-w-syrii,524332.html

  Kolejne ataki chemiczne w Syrii? (The Guardian, tekst w j. angielskim)
  http://www.theguardian.com/world/2015/mar/17/fresh-allegations-of-chlorine-gas-attacks-in-syria

  Gdy świat nie patrzy, Syria wznawia ataki bombowe (Yahoo News, tekst w j. angielskim)
  http://news.yahoo.com/syria-escalates-barrel-bomb-attacks-world-attention-shifts-025623788.html

  Czy USA razem z Turcją stworzą strefę zakazu lotów? (Bloomberg View, tekst w j. angielskim)
  http://www.bloombergview.com/articles/2014-12-01/will-us-and-turkey-create-a-syria-safe-zone

  Fala ataków bombowych w Syrii (Human Rights Watch, tekst w j. angielskim)
  http://www.hrw.org/news/2014/07/30/syria-barrage-barrel-bombs

  Syria w sytuacji bez wyjścia? (Atlantic Council, tekst w j. angielskim)
  http://www.atlanticcouncil.org/blogs/menasource/syria-the-policy-cul-de-sac

  Avaaz.org to 41-milionowa społeczność, która upewnia się, że to przekonania ludzi na całym świecie decydują o decyzjach naszych przywódców(„Avaaz” w wielu językach oznacza „głos” lub „piosenkę”). Członkowie Avaaz są obywatelami wszystkich krajów na ziemi, nasz zespół pracuje w 18 krajach i na 6 kontynentach, w 17 językach. Przeczytaj o największych kampaniach Avaaz tutaj, obserwuj nas na Facebooku lub Twitterze.

  Ta wiadomość została wysłana na adres xxxxx@gmail.com. By zmienić swój adres email, język czy inne informacje, skontaktuj się z nami korzystając z tego formularza. By zrezygnować z subskrypcji, wyślij nam maila na unsubscribe@avaaz.org lub kliknij tutaj.

  Gracjusz

  Do mnie wcześniej przychodziły maile od Avazzu ale przekierowałem je do spamu i mam spokój.
  Jak dobrze wiesz ataki bronią chemiczną w Syrii to prowokacja USraela – bandyci szukają pretekstu do ataku na Asada. Dostarczajłą więc broń chemiczną terrorystom z tzw. „opozycji” a winę zwalają na prezydenta Syrii. Rosja i Chiny i tak zablokują rezolucję o strefie zakazu lotów.
  Avaaz to żydo-banksterska agentura.
  opolczyk

  Lubię

 5. Jak widać propaganda antysyryjska ma się dobrze i wkroczyła na nowy poziom, teraz o wybuch wojny i jej ofiary oskarża się Assada i jego rząd chociaż to nie on wojnę wywołał, a winę za wszystkie zbrodnie przypisuje się jemu i jego wojskom jednocześnie milcząc na temat zbrodni popełnianych przez „rebeliantów”. Sukinsyny wracają do starego zgranego sposobu oskarżania Assada o wyssane z palca zbrodnie wojenne bo scenariusz z interwencją militarną pod pretekstem walki z „państwem islamskim” się nie powiódł.

  A odnośnie przełamywania monopolu informacyjnego żydo-szczekaczek: http://xportal.pl/?p=19943 UE: Propagandowy atak na Rosję

  Lubię

 6. Z tą nacjonalizacją Banku Rosji to mogą być plotki, choć jak to już w życiu bywa czasem nawet w plotkach jest odrobina prawdy, szczególnie biorąc pod uwagę to co działo się z rublem w tym roku coś zapewne jest na rzeczy. Istnieje też teoria że Putinowi na rękę był spadek wartości rubla, dzięki temu mógłby zastąpić obecną rosyjską walutę kontrolowaną przez Bank Centralny nowym rublem emitowanym przez rząd z pominięciem Banku Centralnego a opartym na złocie, gazie, ropie lub innych towarach, których Rosja ma w brud, ale to tylko teorie…

  A teraz nieco ciekawostek z dziedziny rosyjskiej wojskowości, ciekawe co na to jankesi?
  Nowy czołg Armata, ponoć będzie zaprezentowany na defiladzie 9 maja…
  http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=6&cad=rja&uact=8&ved=0CDMQFjAF&url=http%3A%2F%2Fzmianynaziemi.pl%2Fwiadomosc%2Frosjanie-wkrotce-zaprezentuja-swoj-nowy-czolg-t-14-armata&ei=sWQQVd-UPInOOq-_gdAD&usg=AFQjCNF5x3T30_B_NiHoKB2_wRKwnewyZg

  Nowy rosyjski samolot transportowy PAK TA na razie w fazie prototypowej…
  http://interia.hit.gemius.pl/hitredir/id=dwA70IM7FNmk47LrlJupcrbu.tNkdbstj1DObMdDUzj.H7/url=http%3A%2F%2Fnt.interia.pl%2Fraport-wojna-przyszlosci%2Flotnictwo%2Fnews-pak-ta-rosyjski-samolot-transportowy-nowej-generacji%2CnId%2C1701748%3Fparametr%3Dembed_tyt_zdj_lead

  Oba projekty mają być odpowiedzią na amerykańską flotę lotniskowców zdolnych do natychmiastowego działania w dowolnej części świata, dzięki PAK TA Rosjanie będą mogli przerzucić dowolne siły w dość krótkim czasie w dowolne miejsce na ziemi. To w połączeniu z systemem rosyjskich baz tworzonym obecnie w krajach sojuszniczych wraz z modernizacją floty, szczególnie łodzi podwodnych może mocno pomieszać jankesom szyki.

  Przypomnę w tym miejscu, że to Rosjanie pierwsi na świecie skonstruowali super szybkie torpedy „Szkwał”. Były one nawet dziesięciokrotnie szybsze od ówczesnych torped na uzbrojeniu żydo-zachodu. Dopiero niedawno Niemcy wyprodukowali własne podobne torpedy Barracudy. Ale to Rosjanie pierwsi opanowali zastosowanie zjawisko superkawitacji do budowy torped.
  No i na międzynarodową stację kosmiczną żydo-zachód lata obecnie Sojuzami.
  http://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-pogoda/ciekawostki,49/sojuz-zadokowal-do-miedzynarodowej-stacji-kosmicznej-na-pokladzie-pierwsza-wloszka,150431,1,0.html
  Bo usraelskie rakiety wybuchają tuż po starcie, a promy kosmiczne to muzealny złom.
  http://wiadomosci.dziennik.pl/nauka/artykuly/473734,usa-bezzalogowa-rakieta-nasa-antares-eksplodowala-po-starcie-wideo.html
  opolczyk

  Lubię

 7. Mam to w głębokim poważaniu. Prawda się obroni.
  Wpierw będą cię ignorować , później będą się śmiać, jeszcze później będą atakować, na końcu dopiero wygrasz.
  Mahatma Gandhi (1869-1948)

  Lubię

  • Świętobor

   Sara Wagenknecht w każdym jej wystąpieniu w podobny sposób jeździ po Merkel i USraelu jak po burych sukach. Z tego jest znana. I z tego, że ciągle kłuje Merkel w oczy, że ona i jej ekipa służą interesom oligarchii finansowej na szkodę Niemiec i Niemców. No i od zawsze potępia usraelski imperializm.
   Partia Die Linke znana jest z tego, że jest jedyną partią agenturalnego Bundestagu, której przedstawiciele nie jeżdżą na zloty Bilderbergów. I jest jedyną frakcją szpiclowaną przez „niemiecką” (na usługach żydo-banksterów) bezpiekę.

   „Überwachungsaffäre: Verfassungsschutz bespitzelte Linke schärfer als gedacht”
   (Afera „podsłuchowa”: urząd ochrony konstytucji szpiclował lewicę ostrzej niż myślano”
   http://www.spiegel.de/politik/deutschland/ueberwachungsaffaere-verfassungsschutz-bespitzelte-linke-schaerfer-als-gedacht-a-812060.html

   Skandal tej afery polega na tym, że szpiclowani byli parlamentarzyści z partii Die Linke. Choć oficjalnie to parlament nadzoruje bezpiekę. A tymczasem ona szpicluje parlamentarzystów. Którzy powinni ją kontrolować.
   Tak wygląda „demokracja” w niemieckim jewrobaraku.

   Lubię

 8. http://kontakt24.tvn24.pl/sg/wiwatowali-i-witali-reporterzy-24-relacjonuja-jak-polacy-przyjeli-us-army,162268.html
  Przemarsz wojsk krzyżackich przez Polskę… ups… przepraszam, amerykańskich…
  Zwykły cyrk dla głupiutkiego tłumu, podejrzewam że ten konwój został skierowany przez Polskę celowo bo przecież mogliby ten złom po cichu przerzucić drogą powietrzną lub morską i po kłopocie ale woleli zrobić wiochę aby miejscowa ludność myślała że zaoceaniczny „sojusznik” rzeczywiście o nas dba. Bo Putin tych bojowników o pseudowolność i gównokrację na pewno się nie przestraszy…

  Przemex
  w Siedlcach była tylko grupka ok. 10 dzieciaków spędzona na „powitanie”. Reszta to byli zwykli przechodnie, którzy nie mogli przejść przez ulicę i dlatego stali. W jednym ujęciu na pierwszym filmiku było widać kompletnie puste chodniki wzdłuż przejazdu, żadnych tłumów wiwatujących usraelitom. Co było naiistotniejsze w Siedlcach – korek na skrzyżowaniu. To był główny „efekt” tego przejazdu złomu made in USrael.
  opolczyk

  Liked by 1 osoba

  • Sądzę że liczyli na jakiś większy rozgłos i efekt co mogliby pokazać w mediach i maksymalnie rozdmuchać ale się przeliczyli, milionowych tłumów wiwatujących na cześć „wyzwolicieli” jak nie było tak nie ma i nie będzie, co najwyżej „powiwatuje” jankesom paru naiwnych, kilku gorących wielbicieli i trochę dzieciaków z miejscowych szkół położonych mniej więcej w pobliżu trasy przejazdu… :)

   Lubię

 9. http://xportal.pl/?p=20026 Iran: Potępienie Arabii Saudyjskiej
  Bliskowschodnie marionetki banksterów rzuciły się na Jemen jak hieny na padlinę? Widać zależy im na ponownym zainstalowaniu swojej marionetki u władzy albo jest to kolejna zaprojektowana wojna celem coraz szerszej destabilizacji bliskiego wschodu.

  Lubię

 10. http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/eksperci_przyznaja_iz,p969040278
  No i upadł mit giełdy…

  Od kiedy zająłem się na poważne geopolityką i spiskiem banksterów od wtedy wiedziałem, że giełda to żydowskie oszustwo. Jest narzędziem żydobanksterów do manipulacji rynkiem i pieniądzem, służy do okradania nie-żydów, do wywoływania kryzysów i wpędzania w bankructwo tych, których chcą za grosze wykupić. No i jest narzędziem do przejmowania na własność poprzez wykupu akcji wszystkiego, czym „handluje” się na giełdzie.
  opolczyk

  Lubię

 11. http://pl.sputniknews.com/swiat/20150401/195867.html – Rosja stworzyła unikalną broń klimatyczną
  Wprawdzie nie jestem zwolennikiem manipulowania pogodą za pomocą technologii bo nie do końca wiadomo jakie skutki może to nieść to ze sobą tym bardziej że ludzkości jeszcze daleko do zrozumienia wielu praw i mechanizmów którymi rządzi się przyroda, ale przynajmniej jest jeden pozytyw, banksterstwo straciło kolejną możliwość wywierania nacisków na Rosję, będą musieli się liczyć z ewentualną rosyjską odpowiedzią na klimatyczny atak. I ciekawe jest to że Rosjanie się przyznali do stworzenia i posiadania jej oraz przyznali że można wykorzystywać ją jako broń a państwa zachodnie w tym USA mają takową broń od dawna ale cicho sza o niej…
  Po za tym o ile to w ogóle prawda to jest to chyba najważniejsza i najgrozniejsza broń w arsenale Rosji. Banksterom faktycznie pozostaje poobgryzać sobie pejsy…

  Lubię

  • Dziś prima aprilis, ciekawe ilu da się nabrać? Choć swoją drogą bodajże CIA faktycznie ostatnio poszukiwało rosyjskich możliwości wpływania na pogodę w USA no i mają dowody… :)

   Lubię

 12. http://mail.anna-news.info/node/32434#.VRywqRVLQkc.twitter

  Ponoć lotnictwo saudyjskie zniszczyło ambasadę Rosji w Adenie…

  Po czym „powstańcy” rozgrabili jej resztki…
  http://rusnovosti.ru/posts/369066

  Swoją drogą to początek miesiąca będziemy mieli ciężki, mamy dwa „święta”: najpierw będą ubolewali nad śmiercią JPII, a potem będzie cyrk z „obchodami rocznicy katastrofy Smoleńskiej” – i to wszystko podlane sosem katolickiej interpretacji starego pogańskiego święta „wielkanocy”… trzeba sobie będzie pozatykać uszy serem…

  Jakoś ten katolicki amok przetrwamy. Może wrzucę coś o pogaństwie.
  opolczyk

  Lubię

 13. Tu już po polsku, czyli nie ambasada a konsulat ucierpiał, sądzę że to nie przypadek…
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150402/199649.html Rosyjski Konsulat Generalny w Jemenie został rozgrabiony przez powstańców Huti

  http://www.sfora.pl/swiat/Rosja-wywola-kataklizm-Tak-zniszcza-Amerykanow-a76828 – Siwkow odpłynął czy może ten tekst to primaaprilisowy żart?
  http://www.sfora.pl/swiat/Supersamolot-Rosji-przycmi-wszystko-Propaganda-g76825 – Zachód się śmieje, że to niemożliwe, ale ZSRR/Rosja nie raz już pokazali światu, że niemożliwe może stać się możliwe…

  http://polska.newsweek.pl/najgorsze-pomniki-papieza-smieszne-pomniki,galeria,284676,1.html – skąd idą na te maszkary pieniądze?

  http://pracownia4.wordpress.com/2015/04/02/impas-w-stosunkach-miedzy-stanami-i-rosja-psychopaci-kontra-fakty/

  Admin

  Lubię

 14. http://xportal.pl/?p=20144 Leonardo Olivetti: Tybet wolny i socjalistyczny – Nie mam odpowiednio szerokiej wiedzy na temat Tybetu i w ogóle Chin i dlatego nie jestem w stanie polemizować z tym tekstem, choć pewne jest że Dalajlama jest narzędziem zachodu wykorzystywanym do realizacji polityki antychińskiej gdzie walka o „wolny Tybet” jest tylko pretekstem do destabilizacji Chin. Sam Tybet przed zajęciem go przez Chińczyków faktycznie oazą wolności, rozwoju itp., nie był i dodatkowo był w brytyjskiej strefie wpływów kolonialnych co czyniło go zacofanym wasalem zachodu.

  Lubię

 15. Przemex

  Sprawa konsulatu rosyjskiego. Też uważam, że to nie przypadek. To był celowy atak aby upokorzyć Rosję.

  Sprawa Tybetu. Nie jest to takie proste – Chiny dokonały rzeczywistej militarnej agresji na Tybet i go okupują. Bez względu na to, jak żyli wcześniej Tybetańczycy była to dla nich agresja i okupacja trwająca do dzisiaj. Uważam, że jeśli chcą suwerennego Tybetu – mają do tego prawo. Nie chcę potępiać Dalajlamy – uważam, że ma prawo upominać się o prawa Tybetańczyków do autonomii a nawet suwerenności. Niestety wykorzystują to bezczelni USraelici. Dalajlama powinien (być może robi to – nie wiem) głośno i wyraźnie odciąć się od wykorzystującej jego walkę o wolny Tybet propagandy Usraelitów. Powinien ponadto przynajmniej od czasu do czasu (być może to robi – nie wiem) upomnieć się o prawa Indian w USraelu. Wtedy byłby całkowicie wiarygodny.

  Sprawa Kalksteinów. Co można dodać – żydowscy oszuści, kłamcy i kombinatorzy, złodzieje.

  Yar Ol

  To jest niewyobrażalna perfidia żydowska – nie tylko przerobili miliony Polaków na duchowych żydów – katolików – to jeszcze żydowskie wtyki udające Polaków pchają nas do konfliktu z Rosją namawiając nas, abyśmy stosowali żydowskie metody (aneksja Synaju). Bezczelność tych okupantów i pasożytów nie zna granic.

  W kwestii Tybetu należy m.in. wiedzieć o:
  – ataku Wlk. Brytanii na Tybet w 1904 r.
  – roli CIA w przewrocie 1959 r.
  – wsparciu CIA dla tybetańskich partyzantów w latach 1956-69
  – udziale Tybetańczyków w zniszczeniu buddyjskich klasztorów podczas Rewolucji Kulturalnej
  – wysokim poziomie zaangażowania tzw. zachodu w nowym impecie, który od połowy lat 80-tych był podtrzymywany stale rosnącymi światowymi wystąpieniami Dalai Lamy
  – niestety ‚wolny Tybet’ to slogan – w krainie, gdzie tradycyjnie rządzili autorytarni królowie – samozwańczy bogowie
  Admin

  Tybetańczycy woleli jednak swoich królów niż obcych Chińczyków. I to oni powinni decydować o tym, kto w Tybecie rządzi i do kogo Tybet należy. O tzw. „pomocy” CIA dla Tybetu czytałem. Posyłali Tybetańczykom bezwartościowy złom w zbyt małej ilości. Tybetańczycy nie byli w stanie obronić się przed o wiele liczniejszymi wojskami Chin. Choć wielu z nich walczyło i ginęło.
  opolczyk

  „…Chińczycy szybko znieśli niewolnictwo i tybetański system pańszczyźniany. Skasowali wiele uciążliwych podatków, zaczęli roboty społeczne, znacznie zredukowali bezrobocie i żebractwo. Zakładali szkoły świeckie, łamiąc monopol klasztorów na edukację. Zainstalowali też bieżącą wodę i elektryczność w Lhasie.”
  Admin

  Liked by 1 osoba

 16. W przypadku Tybetu uważam że agresja ta była mimo wszystko uzasadniona(podobnie jak agresja ZSRR 17 wrzesnia na Polskę z militarnego punktu widzenia była jak najbardziej uzasadniona), gdyby Chiny tego nie zrobiły Tybet ostatecznie dostałby się w ręce zachodu który już w XIX i na początku XX wieku uważał Tybet za swoją strefę wpływów, co byłoby nie do pomyślenia dla Chińczyków tym bardziej że dla Chin ten obszar jest czymś w rodzaju Azji Środkowej i Kaukazu dla Rosji czyli „bliską zagranicą”, „miękkim podbrzuszem” gdzie nie powinny się panoszyć wpływy obcych szczególnie zachodnich mocarstw od których Chiny doznały również wielu krzywd w czasie kiedy zachód starał się podzielić Chiny na strefy wpływów. Przejecie Tybetu było by poważną porażką dla Chin, a przynajmniej takie jest moje zdanie. Co do przyszłości Tybetu to jestem za jego niepodległością ale to sami Tybetańczycy muszą o tym zdecydować a nie żaden Dalajlama czy ktokolwiek inny, jeżeli będą chcieli być częścią Chin to kto im w sumie zabroni? Tym bardziej że tak naprawdę nie mieszkamy w Tybecie i nie znamy rzeczywistej opinii Tybetańczyków na ten temat a zachodnim środkom masowego przekazu nie ufam. Co do samego Dalajlamy to zwykły celebryta podrzucony masom do wielbienia podobnie jak papież i wielu innych, mają jedynie robić dobre szow dla mas które z duchowością nie wiele ma wspólnego a za to świetnie spełnia swoją rolę jako nowe opium dla mas, wśród rożnej maści new ageowców, „ezoteryków”, „okultystów” i innych „magików” i kombinatorów od siedmiu boleści oraz uduchowionych inaczej robi on za idola. Co do samego buddyzmu choć nie jest akurat tematem rozmowy to jest on pod wieloma względami lepszy od żydo-chrześcijaństwa niemniej i w jego łonie zrodził się dogmatyzm, choć nie do aż takiego stopnia jak w odżydowskich religiach, hierarchiczność, podział na różne szkoły i odmiany gdzie czasem jedna niezbyt lubi drugą, czasem nawet fanatyzm i wiele innych cech wspólnych dla głównych religii świata a dziś wielu „buddystów” to buddyści na pokaz klepiący jedynie oklepane formułki podobnie jak pobożni chrześcijanie a o wielu naukach Buddy już dawno najwyrazniej zapomniano. Zresztą buddyzm wchodzący właśnie na zachodni nazwijmy to „rynek duchowości” to zwykła maszynka do trzepania kasy od naiwnych płacących często krocie za „wykłady” różnych rzekomo oświeconych guru po których często czują się tak samo kiepsko jak i przed nimi z tą różnicą że portfel mają szczuplejszy…

  Na temat okupacji Tybetu mam inne zdanie. Gdyby rothschildziaki zaczęli tam budować bazy wojskowe wtedy inwazja chińska byłaby jako tako zrozumiała. Tybet dla rothschildziaków był nie do skolonizowania. Do takich wysokości i takiego klimatu nie są przyzwyczajeni. Chinom wystarczyłoby zmusić Tybet widmem agresji do uznania politycznej dominacji Chin (uznanie ich za „wielkiego brata).
  Obecnie Tybet jest bezwzględnie eksploatowany i przerabiany na śmietnisko odpadów radioaktywnych i chemicznych.
  Tybetańczycy powinni mieć prawo do decydowania o sobie, bez względu na geopolitykę. Myślę, że nawet daleko idąca autonomia by ich zadowoliła. Natomiast nie obawiam się, że Tybetańczycy pokochaliby anty-kulturę zachodu. To zbyt odmienne światy i kultury. Tybet pozostałby sobą w konfrontacji z blichtrem zachodu.
  opolczyk

  Lubię

  • Jeszcze jeśli chodzi o agresję Chin na Tybet trzeba sobie zadać pytanie kto im kazał stawiać bezsensowny opór przeważającym siłom Chin który rodził jedynie niepotrzebne ofiary, przecież gdyby nawet Tybetańczycy dostali nowoczesny sprzęt i tak nie mieli by szans, więc lepiej by zrobili gdyby starali się dogadać z Chińczykami i wynegocjować przynajmniej jakąś autonomię. Co do „pomocy” wojskowej Usraela dla Tybetańczyków to komu i kiedy oni dali nowoczesny sprzęt? Nikomu lub mało komu, przykładem jest Ukraina którą sprowokowali do wojny z Rosjanami zamieszkującymi Ukrainę, ale nowoczesnego sprzętu Ukraińcy jak nie dostali tak najprawdopodobniej nie dostaną z uwagi na to że Ukropy tego sprzętu obsługiwać nie umieją i w większości przypadków dostałby się w ręce powstańców lub na czarny rynek a tak ze złomu który im posyłają nawet powstańcy niewiele mają o ile udaje się takowy przechwycić, a przy okazji też oczyszczają swoje magazyny ze zużytego badziewia za utylizację którego musieliby zapłacić. Co do Tybetu to ponoć tam odkryto duże złoża różnych minerałów a surowce dla gospodarki Chin to być albo nie być z uwagi na zapędy zachodu do zablokowania ich dostaw do Chin celem paraliżu ich gospodarki, choć tu pojawia się światło w tunelu bo Chiny planują przestawić swoją gospodarkę głównie na rynek wewnętrzny więc może nie będą musieli zużywać tylu surowców.
   Zresztą były okresy kiedy Chiny już panowały nad Tybetem i dla odmiany Tybet podbijał duże obszary Chin wykorzystując ich słabość tak więc widać że się nie lubią a wojny pomiędzy sobą to ich lokalna tradycja więc w sumie są kwita. :)

   Przemex – dostrzegam wiele analogii pomiędzy sytuacją Indian w USraelu i Tybetańczyków w Tybecie. I tak jak popieram ruch Indian Dakota na rzecz własnego państwa:
   http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/66276,indianie-zakladaja-w-usa-wlasne-panstwo.html
   tak samo popieram Tybetańczyków chcących własnej autonomii. Przynajmniej część Tybetu powinni dostać dla siebie, by mogli żyć po swojemu – w swoim kraju.
   Wiem, że walka Tybetańczyków była skazana na porażkę. Tak samo jak walka Indian. Niemniej zarówno Indianom jak i Tybetańczykom zrabowano ich ziemie i prawo do samostanowienia.
   W konflikcie między USraelem a Chinami stoję oczywiście po stronie Chin. Ale to nie znaczy, że „rozgrzeszam” ich za to, co zrobili i co nadal robią z Tybetem.
   Taki już jestem…
   opolczyk

   Lubię

   • Właściwie to ten tekst o Tybecie zamieściłem ze względu na opisane w nim inwestycje jakie Chiny miały poczynić w gospodarkę Tybetu z czym trudno mi dyskutować bo nie mam danych na ten temat licząc że ktoś powie coś ciekawego w tym właśnie temacie a dyskusja zeszła na agresję Chin na Tybet… cóż tak bywa. :)
    Też jestem za prawem do samostanowienia Tybetu, jestem tylko przeciwko wykorzystywaniu go jako narzędzia w polityce zachodu, myślę że kiedy banksterzy upadną ostatecznie przyjdzie czas aby Tybet mógł uzyskać przynajmniej szeroką autonomię jeśli nie niepodległość. Za zaśmiecanie Tybetu odpadami radioaktywnymi czy chemicznymi Chiny oczywiście potępiam choć niedawno linkowałem tutaj tekst o eksploatacji pastwisk Nieńców przez Gazprom co też mi się nie podoba ale Rosja podobnie jak Chiny na razie nie mają większego wyboru, w każdym razie pożyjemy zobaczymy, może kiedy spadnie presja zachodu na te kraje na co się zanosi wtedy Tybet dostanie swoją szansę. Ostatecznie nie różnimy się w temacie Tybetu aż tak bardzo ale jakbyśmy się zgadzali we wszystkim to by było zbyt podejrzane, czasem trzeba mieć swoje własne i odmienne zdanie :)

    Lubię

    • Inwestycje chińskie są faktem. Inna sprawa – czy chcą ich Tybetańczycy i czy służą one im, czy utrwaleniu chińskiego panowania.
     To co robi się w Rosji z Nieńcami też jest złe i też należy to potępiać. To jest niszczenie prastarej kultury.
     http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2014_12_19/Podroz-do-wymierajacego-swiata-5823/
     Przynajmniej z tym alkoholizmem powinny władze Rosji coś zrobić. Bo to przypomina politykę białych najeźdźców wobec Indian.

     Natomiast to, że pewne sprawy widzimy z nieco innej perspektywy, jest OK. Dwóch ludzi nie może postrzegać wszystkiego identycznie. Choć generalnie w sprawach geopolityki nasze oceny nie różnią się. A to dlatego, że bazujemy na faktach, a nie na wymysłach.
     Powinieneś założyć własny blog! Byłby jednym z absolutnie nielicznych wolnych od dezinformacji. Masz świetne rozeznanie w historii, w globalizmie i geopolityce.

     Liked by 1 osoba

  • Odnośnie tegorocznej rocznicy „katastrofy smoleńskiej” to nie spodziewałem się że zrobi się z tego taki cyrk, widać wobec napiętej sytuacji międzynarodowej komuś bardzo zależy na podgrzewaniu atmosfery, a że „rewelacje” te wyszły z Niemiec to biorąc pod uwagę czyją marionetką są Niemcy widać kto to jest. Bo przecież nikt rozsądny nie da wiary głupotom w stylu „polski wysoki rangą polityk” zlecił zabójstwo Kaczora „generałowi FSB”, bo po pierwsze nie ma czegoś takiego jak „polscy politycy”, to są żydowskie elity podstępem narzucone Polsce po II wojnie światowej no i są to marionetki banksterów, nie mogą podejmować samodzielnie takich decyzji, mogą najwyżej realizować interesy swoich zachodnich promotorów, po za tym sam Kaczor nie był w stanie niczym zagrozić Rosji ani Putinowi.
   Po za tym wierzący w rosyjskie sprawstwo „zamachu smoleńskiego” nie biorą pod uwagę faktu że Rosjanie nie mieli zwyczajnie interesu w tym aby mordować jakąś marionetkę i to na terenie własnego kraju lub w jakikolwiek sposób mieszać się w coś takiego, ale widać do ludzi ogłupionych propagandą a kierującymi się emocjami nie dotrze nic.

   Przede wszystkim „polski wysoki rangą polityk” nie wydaje rozkazów „generałowi FSB”. Kompletny odlot sekty smoleńskiej. Widać że i w niemieckim baraku ma ona swoich członków. Tyle, że ja tu widzę coś innego – Kalkstein wie, że „Smoleńsk” już dawno się „przejadł”. Normalni ludzie mają tych bzdur po prostu dość. Jeśli teraz rusza ta „ofensywa smoleńska”, to dlatego, aby jego „kandydat” do Belwederu przerżnął farsą wyborczą. Kalkstein otrzymał prikaz – chrabja do bulu ma wygrać. I dlatego zniechęca do swojego kandydata tą ofensywą.
   opolczyk

   Lubię

   • Tylko ile tych normalnych ludzi w Polsce jeszcze jest? W moim otoczeniu, rodzinie ten cały cyrk smoleński napędził PISowi jeszcze więcej zwolenników, im dłużej media podtrzymują tą histerię tym oni bardziej się utwierdzają że PIS „walczy z układem” i dlatego jest „prześladowany”, a te ostatnie „rewelacje” dolały jedynie oliwy do ognia. I na nic zdaje się rozsądna argumentacja, kiedy konfrontuje to co mówią z faktami na temat PISu to mówią „ale PIS jest trochę mniej złodziejski” no i praktycznie jest po rozmowie bo ja z takimi kretyńskimi uzasadnieniami absolutnie nie dyskutuję. Już nie wspomnę o gadkach w stylu „to na pewno Sikorski, Komorowski albo Tusk zlecił zamach bo to ruscy agenci w polskim rządzie”, kompletnie rozbrajający „argument”, szkoda czasu na polemikę z takimi bredniami.
    Obawiam się nadchodzącej farsy wyborczej, bo zdecydowana większość ludzi których znam obstaje za głosowaniem na Pisdzielców i mnie też starają się zmusić do tego, heh będzie awantura…

    Normalnych ludzi w Polsce nadal jest dużo – 50 % nie bierze udziału w farsach. A i wśród tych, co łażą do urn nie wszyscy są komletnie durni. Wielu idzie po to, aby Kalkstein nie wygrał. Co do Smoleńska – widzę to inaczej. Zawsze gdy PiS odgrzewał tę sprawę spadała jego popularność. Oni dobrze o tym wiedzą.
    opolczyk

    Lubię

    • Kwestią otwartą pozostaje jedynie to ilu z tych 50% procent nie uczestniczy w wyborach świadomie mając na uwadze czym one tak naprawdę są a ilu nie uczestniczy bo się im nie chce lub kompletnie olewają politykę ale to już taki szczegół…

     Nie wiem, ilu nie chodzi z lenistwa, a ilu świadomie farsy bajkotuje, czy olewa politykę. To też świadczy o tym, że głupi nie są.
     Sądzę, że jest wielu, bardzo wielu rozgarniętych, mądrych Polaków. Tyle, że nie mają możliwości skrzyknąć się razem.
     opolczyk

     Lubię

     • Należy jeszcze dodać odnośnie cyrku smoleńskiego że dwa główne cele kontynuowania tej hecy to po prostu utwierdzanie w narodzie szkodliwego mitu walki PIS-u z PO i na odwrót oraz zwykłe zawracanie ludiom dupy głupotami a ważniejsze sprawy idą w las no i przy okazji podszczekiwanie w kierunku Rosji gdzie ta pierwsza partia szczeka nieco mocniej a ta druga jakby nieco słabiej… :)

      Liked by 1 osoba

  • No te filmy to rzeczywiście niepotrzebnie ukrył, złożyli mu wizytę właśnie po to aby się przestraszył i zamknął usta na zawsze.

   Lubię

 17. Obejrzałem dziś część I. Powiem, że tak dobrej analizy geopolitycznej jeszcze nie widziałem. Z kilkoma ocenami co prawda się nie zgadzam, ale podstawy całej sytuacji na świecie są przedstawione niesamowicie spójnie.

  Czy aż tak dobra jest – nie wiem. Dla mnie jest strasznie załgana.
  opolczyk

  Lubię

 18. „Dopiero pogłębiająca się nędza i głód być może wyprowadzą ich kiedyś na ulicę.” – a i w tym przypadku nie wiadomo czy cokolwiek to zmieni bo nawet jeżeli ludzie w obliczu głodu i nędzy wyjdą na ulicę to w większości zażądają raczej „chleba i pracy” a nie głębokich zmian w tym odejścia banksterów i ich sługusów od władzy o których istnieniu raczej pojęcia nie mają o czym przekonuję się na co dzień. Jeżeli żydoreżim będzie cwany i zamiast tłumić zamieszki da trochę chleba i trochę pracy, popuści śrubę dając odrobinę „wolności” to już sytuacja raczej powróci do „normalności”, po prostu tacy są ludzie, byleby tylko było co do gara wsadzić i za co do jutra przeżyć a dookoła niech się dzieje co chce.
  A jeśli chodzi o los Polski i Polaków to chyba jedynym rozwiązaniem byłoby wejście wojsk rosyjskich i stworzenie rzeczywistego rządu narodowego pod ich okiem i wprowadzenie tymczasowej dyktatury ze stanem wyjątkowym dla oczyszczenia całej administracji państwa z kretów oraz masową reedukacją społeczeństwa przez rzeczywiście narodowe media i to byłby i tak proces bolesny i długotrwały. Ale i tu pojawia się problem skąd wziąć doświadczonych ludzi i kierujących się interesem narodowym na stanowiska państwowe, szkolenie takich kadr powinno rozpocząć się właściwie już na terenie choćby Białorusi czy Rosji, ale póki co te kraje mają swoje problemy a my jesteśmy zbyt skłóceni między sobą aby móc podejmować takie inicjatywy, a władze tych krajów raczej z każdym z osobna rozmawiać raczej nie będą.

  Przemex – zgadzam się z tymi uwagami. I dlatego widzę przyszłość Polski czarno.
  opolczyk

  Lubię

 19. Witam,
  Uproszczony scenariusz dla Polski jeśli się nic nie zmieni:
  Od przyszłego roku obcokrajowcy (głównie żydzi) zaczynają skupować polską ziemię. Rządy PO zadłużają kraj do oporu, a nawet bardziej używając różnych sztuczek fiskalnych (np. pożyczanie pieniędzy ZUSowi). Ciągle rosnącym fiskalizmem i absurdalnymi przepisami zmniejszają coraz to bardziej konkurencyjność naszej gospodarki. Wyż demograficzny wchodzi w wiek emerytalny i zaczynają się prawdziwe problemy z budżetem. Odwołując się do solidarności obywatelskiej rząd likwiduje KRUS, wprowadza podatek katastralny, by zapewnić egzystencję milionom emerytów. Wszystko to zbiega się z ograniczeniem dopłat do produkcji rolnej w UE i znacznym osłabieniem kursu dolara. Polska żywność nie jest w stanie konkurować cenowo z amerykańską, a umowy współpracy handlowej UE z USA nie chronią już w żaden sposób rynku europejskiego. Podatek katastralny i spadek dochodów sprawia, że Polacy masowo pozbywają się ziemi i nieruchomości za bezcen. Nabywców z obcych krajów (głównie Izraela) nie brakuje. Jest bardzo źle i ludzie się budzą. Media też już przestają wspierać dotychczasowa klikę. Do władzy wreszcie z poparciem „nawróconych” mediów dochodzi Korwin. Obniża podatki, liberalizuje co się da i wprowadza prawo na wzór USA mówiące, że to co pod ziemią należy do właściciela ziemi. Tylko, że właścicielami ziemi są już obcy. I zaczyna się wreszcie wydobycie naszych wielkich bogactw naturalnych. Powstają wreszcie miejsca pracy dla Polaków… głównie w kopalniach. Polska nie korzysta za bardzo na wydobyciu bogactw, bo podatków już nie ma. Robotnicy są wyzyskiwani, bo prawo pracy zostało zliberalizowane, by mogły powstać nowe miejsca pracy. Polska po ciężkich latach zaczyna się rozwijać, eksport surowców rośnie. Wszystkie wskaźniki gospodarcze idą w górę. Jesteśmy tygrysem europy, media odtrąbiają sukces. Tylko co my kurwa z tego mamy? Urobione po łokcie ręce i umorusane od rycia pod ziemią twarze. A kto jest beneficjentem przemian?
  Czy tak musi być?
  Największym sukcesem żydostwa było postawienie w oczach ludzi świadomych, znaku równości między PO a PIS i zapewnienie sobie ich bezczynności. Kluczowe różnice, to stosunek do wyprzedaży polskiej ziemi, prywatyzacji lasów i nie tylko lasów, wprowadzenia euro, upraw GMO i wykorzystania naszych bogactw naturalnych (PO nie jest zupełnie tym zainteresowana). Nie jestem fanem PIS, nigdy dotąd na nich nie głosowałem, ale jeśli nikt sensowny się nie pojawi na scenie politycznej, to jak oni wygrają najbliższe wybory parlamentarne, to przynajmniej zyskamy trochę więcej czasu. Więc zamiast nie iść do wyborów i w wieczór wyborczy otwierać szampana ciesząc się ze „zdeligitymizowania” władzy, należało by się zastanowić, co można ugrać. Następna szansa będzie dopiero za 4 lata, a w międzyczasie PO dokona ogromnych szkód.
  Na wybory prezydenckie trzeba pójść i zagłosować na Kukiza. Potrzebna jest przeciwwaga dla Korwina i jeśli Kukiz odniesie sukces, jest szansa zbudować na jego charyzmie nową jakość na scenie politycznej. Kukiz nie jest jeszcze do końca świadomy wielu rzeczy, ale jest na dobrej drodze. Dlaczego ważne jest, by Korwin szedł w dół? Opracowałem dla niego jakiś czas temu (jeszcze kiedy był z KNP) strategię, która dała by mu przynajmniej 20% poparcia, ale nie wiedzieć czemu jej nie realizuje. Może jego zadaniem jest bycie co najwyżej małą opozycją, która zgodnie ze swoim programem pomoże PO wprowadzić GMO, sprywatyzować co się da i oddać utracone podczas wojny majątki żydom(bo przecież własność, to rzecz święta). Nie wiem, może powody są inne, ja w każdym razie swojej strategii jestem pewien w 100%. W tej chwili spektakularny sukces wyborczy, udział we władzy i wprowadzenie dużej części programu Korwina było by ratunkiem dla Polski (mam świadomość słabych stron tego programu, ale nie będę tłumaczył dlaczego tak uważam, bo to bardzo rozległy i skomplikowany temat), ale Korwin w opozycji (a innej roli chyba na razie nie chce i nigdy do tej pory nie chciał) to zagrożenie dla Polski i trzeba zrobić wszystko, by zastąpić go Kukizem (jedynym kandydatem w tej chwili, który ma szansę stać się alternatywą). Dlatego moim zdaniem, każdy świadomy patriota powinien namawiać zamiast do bojkotu – to do wzięcia udziału przynajmniej w pierwszej turze i oddania głosu na Kukiza. To nie kolaboracja ale logiczne działanie w interesie narodowym.
  Na innej stronie patriotycznej pisałem, co świadomy Polak powinien robić w najbliższych latach. Nie spotkałem się ze zrozumieniem i niezbyt elegancko mnie potraktowano. Może tutaj zostanę lepiej zrozumiany. Doradzałem by każdy patriota swoją energię kierował na kilka ważnych płaszczyzn. Jedną z nich jest propagowanie zdrowego stylu życia i ekologicznego rolnictwa. Jedno będzie napędzać drugie. Popyt będzie kreował podaż. Rolnictwo ekologiczne, to rolnictwo perspektywiczne i zyskowne, w dodatku pasujące do struktury naszej małorolnej wsi. Pozwoli to wielu rolnikom na doskonałe funkcjonowanie w ciężkich czasach i zachowanie ziemi. Im bardziej powszechna będzie wiedza na temat zdrowego odżywiania i zdrowych upraw, tym więcej ziemi zostanie w polskich rękach, a społeczeństwo będzie zdrowsze i silniejsze i zamiast napychać kieszenie firmom farmaceutycznym zwiększy się konsumpcja pobudzjąc gospodarkę oraz co bardzo ważne – zwiększą się oszczędności.
  Kolejna płaszczyzna, to edukacja dzieci. Trzeba uświadamiać rodzicom marność państwowego systemu edukacyjnego i potrzebę pracy z dziećmi, by rozwijać inteligencję, umiejętności logicznego myślenia i zdolności strategiczne najmłodszych. Umiejętności te, połączone z przekazywaniem im wiedzy historycznej o prawdziwej historii Polski sprawią, że następne pokolenie będzie w stanie znacznie lepiej zadbać o interes narodowy. Nawet jeśli tych dzieci nie będzie dużo, to poprzez swoją wyjątkowość, będą mogły bardzo dużo zrobić dla ojczyzny.
  Mógłbym się rozpisywać w nieskończoność o tych płaszczyznach, które już wymieniłem i o tych, których nie wymieniłem, ale nie czas i miejsce na to. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, to mogę w bardziej szczegółowy sposób przedstawić i uzasadnić moje pomysły.
  To czego potrzebujemy teraz, to obranie odpowiedniego kierunku, i ciężka praca u podstaw, która w przyszłości przyniesie owoce. Potrzebujemy też zyskać na czasie i jestem przekonany, że bojkot wyborów może nam tylko ten czas odebrać. Każdą najmniejszą szansę na choćby niewielką korzyść należy wykorzystać. Na rewolucje nie ma co liczyć, bo nawet jeśli ona nastąpi, to na jej czele nie będą stać przyjaciele Polski. Będziemy mieć po prostu kolejny ’89 rok.
  Nie mam monopolu na prawdę i mogę się mylić, ale moje intencję są szczere i dobre. Jestem patriotą i kocham Polskę, więc mam nadzieję, że nawet jeśli nie zostanę zrozumiany, to nie zostanę zmieszany z błotem, jak to mi się przydarzyło w pewnym miejscu w sieci, w którym chciałem się z innymi podzielić swoimi spostrzeżeniami.
  Na koniec pragnę wyrazić wielki szacunek dla autora strony i podziękować za dobrą pracę. Proszę się nigdy nie poddawać, chociaż pewnie często będzie się wydawać, że Pana praca jest przysłowiowym wołaniem na puszczy. Kropla drąży skałę.
  Pozdrawiam
  Darek


  Darek – kilka spraw widzę inaczej.
  PiS i PO to bratnie kibuce. Służą temu samemu okupantowi. Walkę pomiędzy sobą inscenizują, aby rozbić Polaków na zwalczające się obozy. PiS jest jeszcze bardziej proizraelski niż PO.

  https://jozefbizon.wordpress.com/2011/06/20/naczelny-rabin-polski-michael-schudrich-o-lechu-kaczynskim/
  https://jozefbizon.wordpress.com/2012/04/01/zaslugi-prezydenta-l-kaczynskiego-swietowanie-chanuki-2006-2009-w-obrazkach/
  Goldberg vel Korwin to żydowski prorok „prywatyzacji” czyli szabru majątku narodowego i „wolnego rynku” – czyli przejęcia przez żydowską sitwę wszystkiego na własność.
  Kukiz to użyteczny idiota – piewca neobanderyzmu i bandytów kijowskich.

  Farsa prezydęcka jest bez znaczenia. Prezydęt jest figurantem od wręczania orderów i przyjmowania gości.
  Okupant tak ustawił farsy wyborcze, że nie może przegrać. Udział w nich to strata czasu.
  Pozdrawiam
  opolczyk

  Lubię

  • „kilka spraw widzę inaczej.”
   Tak naprawdę widzimy większość bardzo podobnie.
   „PiS i PO to bratnie kibuce. Służą temu samemu okupantowi. Walkę pomiędzy sobą inscenizują, aby rozbić Polaków na zwalczające się obozy. PiS jest jeszcze bardziej proizraelski niż PO.”
   Po części tak jest. Wydaje mi się jednak, że różnica polega na tym, że PO to banda sprzedajnych zdrajców na samej górze i armia durni bez skrupułów, zasad i honoru, którzy za ciepłe posadki bezrefleksyjnie podnoszą rączki w górę, przyklepując każdą antypolską ustawę. PIS natomiast sprzyja USraelowi z przyczyn ideologicznych stawiając się w opozycji do Rosji. Błędy PISu wynikają w większej mierze z kreciej roboty agentów w ich szeregach i braku zrozumienia rzeczywistości. Pisałem o różnicach programowych bardzo istotnych dla Polski i jej przyszłości. PO wszystko przyklepie co im każą jeśli tylko uda się znaleźć większość w parlamencie. Nie zabraknie im determinacji i będą się bardzo śpieszyć. Dalsze rządy PO to moim zdaniem najgorszy możliwy scenariusz dla Polski, bo dający najmniej czasu na próby wprowadzania zmian. Jakie korzyści odniesiemy z ewentualnych rządów PIS? Mogą być dwojakiego rodzaju. Po pierwsze możemy zyskać czas, jeśli będą działać w zgodzie ze swoim programem (o ważnych jego punktach pisałem wcześniej), a jeśli się okaże, że rzeczywiście są z PO bratnimi kibucami i będą kontynuować politykę poprzedników, to stracą wiarygodność u swoich wyborców i wreszcie pojawi się miejsce dla jakiejś alternatywy na scenie politycznej i może uda się to wykorzystać w następnych wyborach. Jeśli się nic nie zmieni, i ludzie PISowi nie powiedzą: – sprawdzam, to ciągle będą dla całej masy Polaków jedyną sensowną opozycją dla zdrajców z PO.
   Korzyści z rządów PIS dla Polski widzę zarówno w realizacji niektórych punktów ich programu lub w razie zaniechania, największą korzyść przyniesie ich zdemaskowanie.
   Co do Korwina, być może masz rację. Jednak realizacja jego, przyznaję ułomnego, programu przyniosła by więcej szkód niż pożytku tylko w określonych warunkach. Te warunki jeszcze nie nastąpiły i jesteśmy póki co w miejscu, w którym korzyści znacznie przyćmiły by straty. Dlatego właśnie Korwin jest tak zwalczany w mediach. Według żydostwa to jeszcze nie jego czas. 70% naszego PKB wytwarza sektor MISP. Realizacja programu Korwina, to dla tych firm i ludzi w nich zatrudnionych (też ok. 70% społeczeństwa) niesamowita szansa. Żydzi trochę by wykupili narodowego majątku, ale dynamicznie bogacące się społeczeństwo zachowało by większość dla siebie, zwłaszcza ziemi i nieruchomości. Za 10-20 lat, jeśli dalej będziemy podążać tą drogą, sytuacja będzie duuuużo gorsza. Jak to może w uproszczeniu wyglądać napisałem w poprzednim poście. Zubożone, zadłużone społeczeństwo będzie bezbronne.
   Co do Kukiza, to fakt, że nie ma dużego rozeznania jeśli chodzi o sprawy międzynarodowe i właśnie to miałem na myśli pisząc że nie jest do końca świadomy wielu rzeczy, ale i tak widać już zmiany w jego nastawieniu do Rosji i Ukrainy. Wydaje mi się, że jest człowiekiem uczciwym, patriotą i nie jest powiedziane, że jego świadomość nie wzrośnie. Ważne jest, że posiada charyzmę, a to podstawa do budowania politycznej alternatywy. Potrzebny jest sukces wyborczy (8-15%) by uruchomić proces budowania nowej siły politycznej na wybory parlamentarne, by dać ludziom nadzieję, że coś może się zmienić. Jest wielu utalentowanych ludzi, którzy nic nie robią, bo stracili nadzieję i wiarę. Jeśli „poczują krew” mogą się przyłączyć.
   Najbardziej na naszej bezczynności, również w dniu wyborów, zależy tym co nie chcą zmian. Ktoś wymyślił hasło „deligitymizacji władzy”, które jest tak naprawdę puste w środku i trudno mi znaleźć jakiekolwiek realne korzyści płynące z takiej delegitymizacji. Co więcej ktoś wmawia ludziom, że władza się tego boi. Nie widzę żadnych rozsądnych powodów dla których władza miała by się bać niskiej frekwencji. Poza tym, lemingi i tak pójdą zrobić swoje i postawią krzyżyk tam, gdzie im każą media, czy to TVN, czy Radio Maryja. Ludzie, którzy mogli by krzyżyk stawiać najbardziej świadomie, zostaną w domu. Winę za ewentualną niską frekwencję media i tak obarczą społeczeństwo zarzucając mu niedojrzałość. Taki Banderysław Komorowski, namawiając ludzi do udziału w wyborach używa prostej sztuczki psychologicznej. Kto ma na niego pójść zagłosować ten i tak pójdzie, ale ludzie wkurwieni, którzy mogli by zagłosować przeciwko niemu, zaczynają się zastanawiać dlaczego mu zależy na większej frekwencji i dochodzą do wniosku, że skoro nie ma dobrego kandydata, który w dodatku miałby szansę wygrać(media i sondaże dużo robią, by ludzie tak myśleli), to chociaż zrobią na złość komorowi i popsują mu frekwencję. Naprawdę prosta sztuczka psychologiczna, a wielu się na to łapie. Ktoś pisze elaborat o tym jaka deligitymizacja władzy jest super, nawet argumenty na pierwszy rzut oka wydają się być logiczne i efekt tego jest taki, że znów zupełnie nic się nie zmieni i pędzimy coraz szybciej po równi pochyłej w czarną dupę.
   Zdaję sobie sprawę, że nie ma na dzień dzisiejszy idealnych rozwiązań, ale moim zdaniem trzeba „rzeźbić” w dostępnym materiale, jeśli chce się coś, cokolwiek zmienić. Trzeba dostrzegać drobne niuanse i długoterminowe efekty pewnych działań. Nawet jeśli nam się nie uda, to warto spróbować wykorzystać każdą, choćby najmniejszą szansę. Może to okazać się bardzo ważne dla naszych dzieci i wnuków. Jeśli nie da się zrobić dużego skoku na raz to kilka drobnych kroczków może nas też zaprowadzić do celu.
   Pozdrawiam serdecznie
   Darek


   PiS jest agenturalną partią. Jego wierchuszka jest żydowska, proizraelska, prousraelska i ślepo antyrosyjska. Za bardzo też cuchnie PiS kosmoplitycznym, żydogennym katolicyzmem. PiSowi i PO okupant celowo dobrał ideologię tak, aby te bratnie kibuce wspólnie w wyborczych farsach zbierały 70 – 75% głosów bydełka wyborczego. Pozostałe agenturalne partie są dekoracją i ew. „koalicjantami”. To PiS wykończył politycznie Samoobronę i Leppera.
   Knessejm jest zabetonowany bandą czworga (PO/PiS/PSL/SLD) i jej odpryskami (Palikot, PJN itp).
   Ozjasz Goldberg to podstępny żydowski demagog. Jego program polityczny to całkowite wywłaszczenie Polaków i rozszabrowanie majątku narodowego – łącznie z lasami.

   Jest też za GMO.

   Nie wiem, co dobrego jest w jego programie. Jedynie, aby odróżniać się od agenturalnej bandy czworga udaje, że jest jewrosceptyczny i że nie jest antyrosyjski. Ale jak każdy żyd służący żydo-banksterom nienawidzi Rosji.
   Udział w okupacyjnej farsie wyborczej dla mnie nie wchodzi w rachubę. Nie dam z siebie zrobić bydełka wyborczego. Nie będę legitymizował okupanta i jego fars. Zresztą – gdyby okupant obawiał się, że przy urnach straci władzę – fary wyborczej by nie było.
   opolczyk

   Lubię

 20. Rząd Marcinkiewicza sprzedał 271 strategicznych zakładów a rząd Kaczyńskiego 21 zakładów i tylko na tym przykładzie widać doskonale szkodliwość tej partii więc skąd pomysł że PIS jest choć odrobinę mniej szkodliwy? O innych szkodliwych poczynaniach tej partii oraz jej twórców w czasach kiedy rządziła a także w czasach kiedy Kalksteinowie „trzymali” z Wałęsą już nie wspomnę a jest ich bardzo wiele i bynajmniej nie wynikają one z ich głupoty, ignorancji, nieuctwa co się czasem sugeruje, lecz są one efektem polityki dyktowanej im z góry przez różnej maści „doradców”, „ekspertów”, „analityków” pracujących dla zachodnich fundacji, instytucji finansowych, banków, korporacji i różnej maści think thanków i centrów analitycznych oraz służb specjalnych, wojska a nawet tajnych stowarzyszeń i lóż kontrolowanych przez banksterów. To skomplikowany system zależności dość trudny do rozgryzienia, bowiem nigdy do końca nie wiadomo który „doradca” dla jakiej instytucji w danym momencie pracuje bo często zmieniał stanowiska w swojej „karierze”, raz lądując gdzieś na stanowisku w jakiejś korporacji czy banku, think thanku a za chwilę piastując dajmy na to stanowisko ministra w rządzie jakiegoś kraju. I taki ktoś wcale nie musi mieć świadomości dla kogo pracuje i co robi oraz jakie będą tego konsekwencje, bowiem w banksterskiej strukturze władzy istnieją poziomy wtajemniczenia jak w masonerii, ci którzy siedzą na dole wiedzą tyle co im powiedzą media, szkoła, kościoły czyli gówno, trochę więcej wiedzą ci którzy siedzą mniej więcej w środku tej piramidy a na temat tego o co rzeczywiście chodzi w tym całym cyrku najwięcej wiedzą banksterzy ale ta wiedza dla maluczkich jest zakazana.
  A co do cyrku zwanego wojna PIS-u z PO i odwrotnie to nie jest to przecież jakiś ewenement na skalę światową a norma która przybyła do Polski wraz z zainstalowaniem tutaj „demokracji parlamentarnej” w wyniku żydowskiej „transformacji ustrojowej” po 1989 roku.
  Na zachodzie ten system działa już od bardzo dawna, od czasów kiedy banksterstwo postanowiło się przy pomocy serii kolorowych przewrotów oraz wojen pozbyć niepotrzebnych im już monarchii absolutnych i zastąpić je fasadową demokracją przy pomocy której znacznie skuteczniej można oszukiwać społeczeństwo i efektywniej zarządzać nim niż w otwartej dyktaturze gdzie wiadomo gdzie jest wróg, w „demokracji parlamentarnej” natomiast tego wroga nie widać tak wyraznie. Na zachodzie ten cyrk walki między partyjnej odgrywany jest z równą a nawet większą skutecznością niż w Polsce, wystarczy pojechać do Wuja Sama drugiego obok Wysp Rotszilda wzoru demokracji i popatrzeć jak dwie konkurencyjne watachy banksterskiej sitwy w udawanej walce o stołki wyciągają wzajemnie na siebie różne brudy z przeszłości rozdmuchując je z pomocą banksterskich mediów tym samym zawracając ludziom dupę farsą demokracji.

  Dokładnie tak!
  opolczyk

  Lubię

 21. Witam serdecznie.
  Mam nadzieję, że nie zaśmiecę tego zacnego bloga.
  Od zaledwie kilku tygodni wracam do wiary przodków, a wszystko to w wyniku bezsilności sytuacji w jakiej się znalazłem.
  Od zawsze daleko mi było do kultu wszelkiego żydłactwa. Uważałem, że mogę wierzyć w Boga i nie potrzebuję pośredników, jednakże przeszedłem całą ścieżkę katolickiej indoktrynacji. Przesiąknięty „naukami” Hiobowymi myślałem, że wszystko co się wokół mnie dzieje umocni mnie i takie tam inne pierdoły. Ogarnąwszy ogrom socjotechnicznych manipulacji krytycznie podchodzę już do wszystkiego.
  W trakcie mojej ostatniej wędrówki natknąłem się oczywiście na Bialczynskiego a jego opracowania dotyczące Słowian wciągnęły mnie bardzo, do momentu, w którym gdzieś tam zaczął cytować niezalezna.pl…i w tym momencie gościu stracił całkowicie na wiarygodności. Proszę więc o opinie czy warto dalej zagłębiać się w słowiańszczyznę Bialczynskiego? Bo jeżeli ktoś sympatyzuje z żydłakami i pisze o Słowianach, znaczy, że albo jest piątą kolumną, albo niespełna rozumu.
  Kolejny gość to Juliusz Prawdzic-Tell – albo to Gruppenfuhrer Wolf, albo kolejny syjonista, albo gość, który naprawdę coś wie, ale nadmiar wiedzy ugotował mu zwoje.
  O Piotrze Szydłowskim – to wyrobiłem sobie zdanie już wcześniej i bardzo mi się podoba kontr-narracja opolczyka, żeby od razu żydobrednie wyrzucić do kosza.
  Pogaństwo towarzyszy mi odkąd pamiętam, ciągnęło mnie jak byłem dzieciakiem, szarpało mnie za rękę gdy dorastałem, jako jedyne wyciągnęło pomocną dłoń w chwili kryzysu. Może to będzie brzmieć dziwnie, ale dwa razy ratowały mnie brzozy – raz gdy prawie utonąłem w bagnach i nie wiadomo skąd wyrosła przede mną brzoza, a drugi raz gdy uczyłem się do egzaminu ostatniej szansy na studiach w towarzystwie zagajnika młodych brzózek. Brzoza – to moje najukochańsze drzewo. Sadził je mój dziadek, będę sadził ja i mój syn.
  Przepraszam za być może zbytnie uzewnętrznienie, ale mam więcej pytań niż odpowiedzi, a gdzieś trzeba zacząć.
  Pozdrawiam Was serdecznie, szczególnie opolczyka.

  Marku

  Białczyńskiego oceniasz właściwie. To krasomówca, dezinformator. Przerobił na „strażników wiary Słowian” np. krzyżowca Jaksę z kopanicy, fundatora kościołów i klasztorów czy ultrakatolika Mickiewicza. Cytuje żydowską „niezależną”, popiera bandytów uzurpatorów kijowskich i szczuje na Rosję. Politycznie jest agentem wpływu. Ponadto zażydza Słowiańszczyznę.
  Prawdzica-Tella nie znam. Co do Szydłowskiego – zgadzamy się oboje.
  Cieszy mnie, że masz duszę poganina. Tak trzymaj.
  Ja opierając się plecami o brzozę, lub przytulając do niej odczuwam ukojenie i wyciszenie. Brzoza ma b. korzystne dla człowieka promieniowanie. Niestety niewielu ludzi to wyczuwa.
  Niestety z różnych względów komentarze pod tekstami zablokowałem i szerszej dyskusji już u mnie nie ma. Ale o pogaństwie możemy zawsze podyskutować.
  Pozdrawiam.
  opolczyk

  Lubię

  • Kiedyś na blogu Białczyńskiego przeprowadziłem z nim krótką dyskusję na temat demokracji. W kilku zdaniach udowodniłem mu (w grzeczny sposób) idiotyzm jego poglądów i całkowity brak logiki. Moje wpisy były jak przysłowiowy szach i mat. Nie był w stanie obalić żadnego z argumentów. Więc co zrobił człowiek, który twierdzi, że demokracja to jego styl życia i sposób myślenia. Nie, nie, nie myślcie, że przyznał się do błędu. On zastosował znany w demokracji sposób zakończenia dyskusji – cenzurę. Zwyczajnie wyciął moje posty.
   Momentami robi dobrą robotę odnośnie słowiańszczyzny na swoim blogu, ale obawiam się, że tylko po to, by przemycać w międzyczasie bezczelną propagandę i ogłupiać młodych ludzi. Dla mnie jest zupełnie niewiarygodny.
   Jeśli chodzi o Szydłowskiego, to nie ma sensu wszystkiego odrzucać. Wygrzebuje naprawdę wiele ciekawych informacji. Niewielu jest tak dociekliwych badaczy historii, a przynajmniej niewielu, którzy dzielą się wiedzą z szerszą publiką. Trzeba zwyczajnie filtrować i czerpać to co dobre.
   Pozdrawiam.
   Darek

   Darek, tę dyskusję pamiętam. Mój znajomy subskrybujący CB (aby wiedzieć co u agenta słychać) podrzucał mi mailem te właśnie Twoje komentarze. A potem poinformował mnie, że CB je skasował.
   Masz też rację z tym, że jeśli robi on coś dobrego dla Słowiańszczyzny to tylko po to, aby przy okazji sączyć truciznę w umysły czytaczy.

   Co do Szydłowskiego – zarzucam mu, że bezkrytycznie i ślepo wierzy nie tylko w mało wiarygodne starożytne kroniki, w których jest więcej fantazji autorów niż rzeczywistości. Przede wszystkim ślepo wierzy on w żydowską biblię oraz w tzw.”kroniki” katolickie dotyczące państwa Piastów i Rzeczypospolitej. Choć w nich jest 99 % kłamstw i propagandy. On nie potrafi odrzucić tych kłamstw, aby wyłuskać 1 % prawdy, najczęściej znajdującej się „między wierszami”. Wszystko bierze dosłownie i na serio. No i przede wszystkim odrzuca mnie i wywołuje u mnie obrzydzenie to, że szuka on na siłę powiązań Słowian z żydostwem i judaizmem. Wymysły o 12 plemionach Słowian, pochodzących rzekomo od jednego z synów Noego (wyssanego z palca), jego brednie o „chrześcijaństwie słowiańskim”, „chrystusie” itp. są dla mnie odpychające i nie do przyjęcia. I stąd tak krytycznie go oceniam. Niestety nie ma zbyt wielu myślących ludzi, potrafiących oddzielić u niego ziarno od plew i większość te żydofilskie jahwistyczne plewy bierze za dobre ziarno.
   Pozdrawiam
   opolczyk

   Lubię

   • Zawsze uważałem, że demokracja w obecnym wydaniu to mit. Obecnie światową polityką jest oligarchia. Demokracja to puste słowo, poza tym jest systemem krzywdzącym z definicji. A proszę mi przybliżyć, jaki w pogańskiej Polsce (jeśli mogę tak uogólnić) był system sprawowania władzy, lub jak się zmieniał (jeśli się zmieniał), bo nie jestem przekonany, że jedynie „królowie” decydowali. Była jakaś starszyzna zapewne – ale jak wybierana? Jeśli odpowiedź znajdę w tym blogu to proszę o linka – jestem nowy i wszystkiego jeszcze nie przeczytałem. Pozdrawiam.

    Demokracja ateńska zapożyczyła nazwę od pierwotnej demokracji małych lokalnych wspólnot, których główną cechą było to, że nie było tam żadnych „wyborów”. Lokalnymi wspólnotami na codzień kierowała starszyzna rodowa. O najważniejszych sprawach decydował wiec. Do starszyzny rodowej nie było wyborów. Jej członkami stawali się najbardziej doświadczeni życiowo, szanowani za mądrość, cechy charakteru i zasługi dla wspólnoty jej członkowie. To gwarantowało, że decyzji nie podejmowały niedoświadczone młokosy. Ateńczycy chcieli to skopiować, dorzucili „wybory” i w ten sposób sparodiowali demokrację robiąc z niej ochlokracją czyli rządy motłochu, który można było przekupić lub wymanipulować. Obecna „demokracja parlamentarna” jest parodią parodii „demokracji (ochlokracji) ateńskiej”. Jest to zakamuflowana dyktatura agenturalnych partii politycznych. Jej fundamentem są masy ogłupiane propagandą medialną.

    U Słowian każda lokalna wspólnota rządziła się sama. Kierowały nimi starszyzny rodowe (podobnie było np. u Indian wielkich prerii, gdzie istniały Rady Starszych). Nikt z zewnątrz nie narzucał im swojego widzimisię. Gdy na Słowiańszczyznę zaczęto napierać z zewnątrz poszczególne rody i wspólnoty tworzące plemiona zaczęły wybierać wodzów na okoliczność wojen czy kniaziów. Ale oni nie byli władcami, a jedynie strażnikami tradycji mającymi ew. łagodzić powstające pomiędzy rodami i poszczególnymi wspólnotami spory. Kniaziów obierał i odwoływał wiec. Władza dziedziczna nie była znana. Kniaź początkowo żył w takiej samej chacie jak inni. Były jednak plemiona, jak Wieleci, którzy do końca nie mieli kniaziów/książąt. Na okres wojen wybierali wodzów, a na codzień kierowała nimi starszyzna plemienna.
    Dopiero pod naporem żydo-chrześcijaństwa skuszeni większą dziedziczną władzą, zaszczytami i majątkiem zdrajcy chcący apodyktycznie rządzić ich plemieniem przyjmowali żydo-chrześcijaństwo, likwidowali wybieralność księcia przez wiec, wprowadzili nierówność społeczną i majątkową, niszcząc w ten sposób naturalny porządek Słowiańszczyzny.
    opolczyk

    Lubię

  • Prawdzic Tell – autor strony Wandaluzja, na pewno kojarzysz, jeśli nie zajrzyj tam koniecznie ze względu na „folklor”. Pogaństwo się o nas upomina, ale żyjemy w ciągłym strachu, szczególnie my Polacy, moim zdaniem głównie ze względu na swoje geopolityczne położenie oraz indoktrynacje żydo-katolików. Internet staje się narzędziem przebudzenia, ale wszędzie czai się manipulacja. Myślę, że nadejdzie czas przebudzenia – ile można tolerować zło, które nas otacza. Moim credo jest „Chcę być dobrym człowiekiem” i chyba to jest najważniejsze.
   Cieszę się, że będziemy mogli wymieniać nasze poglądy. Życzę wszelkiej pomyślności.
   Marek

   Teraz kojarzę. Miałem z nim nawet dyskusję mailową. Zasypywał mnie przeróżnymi „rewelacjami”. Nawet gdzieś pisał o mnie, żem „ignorant”.
   Oszołom, ślepo wierzy w różne „rewelacje” i „kroniki”. Podesłał mi kiedyś mapkę „imperium Lechitów” sporządzoną rzekomo ok. roku 600 n.e.

   http://www.wandaluzja.com/files/Frankseu%20-SlavicKingdom%20-%20LECHINA%20EMPIRE.jpg

   http://www.wandaluzja.com/?p=p_100&sName=28.-lechiada
   Oszołom nie widzi, że kontury Europy są zbyt dokładne jak na rok 600. Zwłaszcza południki i równoleżniki wtedy nie były jeszcze znane. To współczesna podróba.
   opolczyk

   Lubię

   • No tak, znana mapa. Pomijając kontury kontynentu, to nie negowałbym do końca zasięgu „państwowości Lachów”. Być może jest to uwspółcześniona obecnie wersja na podstawie jakiejś istniejącej mapy, której zeskanować, czy sfotografować się nie dało (ojj naciągane…)

    No właśnie – naciągane. Na Wandaluzji pisze, że to mapa herszta Watykanu Grzegorza „wielkiego” (tego co powiedział, że ingorancja i niewiedza jest fundamentem „pobożności”). Mogę zgodzić się z tym, że mapa ta oddaje dosyć dobrze zasięg osadnictwa Słowian (ale nie Lachów czy Lechitów). Lecha uważam za postać legendarną, wymyśloną.
    https://opolczykpl.wordpress.com/2014/03/19/slowianszczyzna-i-legenda-o-lechu-czechu-i-rusie/
    Powiedz Rusinom, że są Lechitami. Zobaczysz, jak na to zareagują. Połabianie też nie byli Lachami czy Lechitami. To wymysł szowinistycznych polskich „lechitofili”.
    Legenda o Lechu i jego imperium jest piękna, ale to tylko legenda.
    Ja nie cierpię na kompleks niższości i dlatego nie potrzebuję dla poprawy samooceny odwoływać się do potężnego Imperium Lechitów.
    opolczyk

    Liked by 1 osoba

 22. A’propos jutrzejszego smutnego święta, to mam pytanie. Czy ktoś kiedyś podliczył ile osób zginęło z rąk żydo-katów? (żydo-kat – celne określenie).


  Tego nie da się policzyć. Pierwsze prześladowania pogan i „heretyków” miały miejsce już za Konstantyna w IV wieku. Nasiliły się ogromnie za Teodozjusza bandyty wielkiego.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Teodozjusz_I_Wielki#Polityka_religijna
  Rzymska szubienica szalała na wszystkich kontynentach. Najgorzej w Europie i Amerykach.
  Przy czym pamiętać należy, że nie tylko żydo-katolicy mordowali pogan, „heretyków”, „bezbożników” i „innowierców”. Na Rusi prawosławie krwawo tłumiło bunty wołchwów. A ich samych palono nawet na stosach.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Wo%C5%82chw
  Natomiast topienie i palenie czarownic było najbardziej rozpowszechnione w krajach protestanckich. To protestanci najwięcej tych nieszczęsnych kobiet wymordowali.
  Mordowanie pogan „z miłości” i w trosce o ich dusze zalecał już św.(!!!) Augustyn.
  Dodatkowo pamiętać musimy i o tym, że władze kościelne na ogromną skalę wysługiwały się władzą świecką w mordowaniu „heretyków”. Mówił o tym św.(!!!) Tomasz:

  „Heretycy popełniają grzech, z powodu którego zasłużyli sobie nie tylko na to, by zostali karą klątwy wyłączeni z Kościoła, lecz także usunięci ze świata karą śmierci. O wiele bowiem cięższą zbrodnią jest psuć wiarę, która daje życie dla duszy, niż fałszować pieniądze, które służą życiu doczesnemu. Skoro więc świeccy władcy z miejsca sprawiedliwie karzą fałszerzy pieniędzy i innych złoczyńców karą śmierci, tym bardziej heretyków można z miejsca, skoro tylko udowodni się im winę herezji, nie tylko ukarać klątwą, ale także sprawiedliwie uśmiercić. Ze strony zaś Kościoła jest miłosierdzie troszczące się o nawrócenie błądzących; stosownie do nauki Apostoła nie potępia się ich od razu, lecz dopiero: „po pierwszym i drugim upomnieniu”; po tym zaś skoro heretyk nadal trwa w uporze, straciwszy nadzieję w jego nawrócenie, mając na uwadze zbawienie innych, Kościół karą klątwy wyklucza go z swojego łona i następnie zostawia go sądownictwu świeckiemu, by przezeń był usunięty ze świata karą śmierci. Mówi przecież Hieronim: „Trzeba odciąć zgangrenowane członki i usunąć z trzody parszywą owcę, aby cały dom nie spłonął, nie popsuła się cała masa, nie zaraziło się całe stado, nie zginęła cała trzoda.”

  Tak więc cała masa zbrodni żydo-katolickich w ogóle nie jest watykańskiemu odpryskowi nadjordańskiej dżumy przypisywana, choć popełniona została wyraźnie na jej rozkaz.
  Masowe rzezie katarów, hugenotów czy husytów to także zbrodnie kk.
  Ogromna rzeź jaką była wojna trzydziestoletnia to też dzieło żydo-chrześcijaństwa. Katolicy i protestanci modlili się do tego samego żydowskiego bożka „…i odpuść nam nasze winy jako i my odpuszczamy naszym winowajcom”. A chwilę potem łapali za miecze, topory i muszkiety i mordowali się bez odrobiny litości i miłosierdzia. Do piachu poszła 1/3 mieszkańców państw niemieckich. W imię miłości bliźniego…
  opolczyk

  Lubię

  • W jednym ze skeczy Monty Pythona jest to pięknie skarykaturowane, cyt. „Kocham zwierzęta, dlatego lubię je zabijać. Nie zabiłbym zwierzęcia, którego nie kocham.” Wiem, że nie lubisz odnośników do Biblii, ale tam przyznają się do zabijania setek tysięcy osób. Nazizm w czystej postaci.
   Marek

   O rasistowskim ludobójstwie wychwalanym w żydowskiej biblii pisałem wielokrotnie.
   https://opolczykpl.wordpress.com/2013/09/29/biblia-ksiega-zbrodni-2/
   https://opolczykpl.wordpress.com/2014/10/12/biblijne-korzenie-zydowskiego-rasizmu/
   opolczyk

   Lubię

  • I jeszcze jedno, nie wiem czy CB celowo się pomylił na końcu wypowiedzi (zamiana literek p i m), czy rzeczywiście tak uważa, ale proszę przeczytać ten cytat: „W XIII wieku Chrześcijanie schrystianizowali pogan mieszkających na ziemi lubawskiej oraz zniszczyli wszystkie „Święte Gaje”, które dla rodzimych mieszkańców tych terenów były świętością, miejscem w którym się podlili!”
   Pomijam wybielanie ludobójstwa pod płaszczykiem tzw. chrystianizacji…
   Bardzo ciężko będzie odkręcić tysiąc lat pomówień i kłamstw. Ale zapewniam Ciebie opolczyku, że pogaństwo ma więcej zwolenników niż nam się wydaje. Internet i pejsbuk dają nam możliwość dotarcia do jeszcze szerszej (chciałoby się napisać rzeszy…) grupy ludzi.
   Deklarację uczczenia „Dnia pamięci ofiar chrystianizacji Słowian” poparło już 9,8 tys ludzi!

   Odkręcić łgarstwa jahwistów będzie ciężko – ale od czegoś trzeba zacząć. Ja to robię już od kilku lat.
   opolczyk

   Lubię

 23. Zawłaszczanie przez zachód zwycięstwa na Rzeszą jest żenujące tym bardziej że to zachód jest głównym odpowiedzialnym za wybuch wojny, bez pomocy „państw demokratycznych” Hitler i jego ekipa nie doszli by do władzy i nie wywołali by wojny. Kluczowa rola Armii Czerwonej w pokonaniu Rzeszy również jest oczywista, bez zaangażowania ZSRR pokonanie Rzeszy byłoby niemożliwe a przynajmniej wojna trwałaby bardzo długo. To Armia Czerwona wzięła na siebie główny ciężar walk, a ofensywa aliantów z zachodu nastąpiła dopiero wtedy gdy Wehrmacht i SS było już wykrwawione na wschodzie w walkach z Rosjanami a front południowy(włoski) po likwidacji frontu afrykańskiego i tzw. „Afrikakorps” nie miał aż tak dużego znaczenia. Inną ciekawą sprawą jest to że Niemcy stawiali dużo bardziej zacięty opór na wschodnie niż na zachodzie i to że lądowanie w Normandii się udało było w dużej mierze efektem błędów popełnionych przez Hitlera, Niemcy mieli wówczas we Francji jeszcze dość duże siły aby zepchnąć wojska alianckie do Morza a już nie mówię o sytuacji gdyby front wschodni nie istniał. Inną ciekawą sprawą jest wojna na Pacyfiku której by nie było gdyby nie fakt że USA i jego zachodnio europejscy sojusznicy nie prowokowali systematycznie Japonii do wojny co dało skutek w postaci ataku na Pearl Harbor(o planowaniu tego ataku przez Japończyków jankesi zresztą wiedzieli już wcześniej), a celem tej wojny było prawdopodobnie wzięcie ZSRR w dwa ognie przez Japonię i Niemcy a gdyby plan nie wypalił to przynajmniej eliminacja Imperialnej Japonii wyniku wojny oraz przejęcie jej stref wpływów na Dalekim wschodzie celem utworzenia przyczółka dla opanowania Azji i otoczenia szczelniejszym kordonem ZSRR.


  Wojna rzeczywiście idzie na konto banksterów. To oni finasowali NSDAP, później III Rzeszę i wywindowali Hitlera.
  Dzięki wojnie chcieli osiągnąć kilka celów (nie wszystkie się udały).
  – Utworzenie po wojnie Izraela z powoływaniem się na mit 6 milionów (zrealizowano).
  – wypromowanie USraela na światowego hegemona i żandarma (zrealizowano połowicznie – ZSRR był nadal przeciwwagą).
  – Zniszczenie rękami Hitlera ZSRR i po wykrwawieniu Wehrmachtu i Armii Czerwonej zajęcie przez „aliantów” terenów od Renu po Władywostok (totalna klapa).
  Banksterzy nie przewidzieli tego, że Hitler zanim ruszy na ZSRR podbije Europę zachodnią (zwłaszcza Francję). To pomieszało im szyki. A gdy Hitler zaczął szykować inwazę na Wyspy Rothschilda (bitwa powietrzna o Anglię) zmienili plany, gdyż III Rzesza była w tym momencie większym zagrożeniem dla nich niż ZSRR. Rozwalenie ZSRR odłożyli na później.

  USrael od początku planowano wciągnąć do wojny. Potrzebny był pretekst. Baz wojskowych USraela wtedy nie było nigdzie poza samym Usraelem i na Hawajach. I dlatego sprowokowano/zmuszono Japonię do ataku na Pearl Harbor. Było to już po zmianie planów, gdy III Rzesza była głównym wrogiem. Chodziło o wypromowanie USraela na lidera zachodu, kontrolę Pacyfiku i bazy wojskowe (Okinawa) w pobliżu Chin i ZSRR na Pacyfiku. Wojna w Korei miała ten sam cel – przyczółki i bazy w Korei południowej.

  Historia potoczyłaby się inaczej gdyby Hitler (już po ataku na Polskę) w 1940 lub 1941 od razu uderzył na ZSRR nie zabezpieczając sobie pleców od zachodu. „Alianci” nie wspieraliby ZSRR, poczekaliby do wykrwawienia się Armii Czerwonej i Wehrmachtu i uderzyliby od zachodu z terenów Francji dochodząc nad Pacyfik. Potem za jakiś czas pod byle pretekstem zaatakowaliby Chiny od północy z terenów byłego ZSRR i od strony morza z lotniskowców i baz na Pacyfiku (także w Japonii).

  Był jeszcze jeden cel wojny – po wylizaniu się Europy z ran wojennych utworzenie jewrounii pod hasłami – nigdy więcej wojny w Europie. Ten cel zrealizowano, ale też nie do końca (Białoruś i Rosja nie mają zamiaru stać się jewrobarakami).

  Jedno wszakże nie podlega wątpliwości – w pokonaniu III Rzeszy Armia Czerwona miała kapitalny udział. „Alianci” i owszem, pomogli trochę, ale i bez nich też by się obeszło.
  opolczyk

  Lubię

 24. http://xportal.pl/?p=20698 Rosja: Aborcja nadal legalna
  http://xportal.pl/?p=20669 Rosja: Nie dla pornografii

  Tępienie czy choćby maksymalne ograniczanie pornografii uważam za słuszne.

  Sprawę aborcji widzę inaczej. W PRL np. była ona legalna, a mimo to rodziło się dwa razy więcej dzieci niż obecnie w III Rzydopospolitej.
  O aborcji lub urodzeniu dziecka powinny decydować tylko i wyłącznie osoby bezpośrednio zainteresowane. A więc konkretne kobiety wciąży i ew. ich partnerzy. Państwo nie powinno w to ingerować. Jedyne co państwo powinno robić, to stworzyć takie warunki, aby kobiety chciały rodzić. Wsjo.
  Mimo sankcji sytuacja gospodarcza Rosji poprawia się. Za kilka lat temat aborcji może umrzeć śmiercią naturalną.
  Im mniej regulacji prawnych tym lepiej. Niech Rosja nie naśladuje jewrounii, gdzie wszystko jest regulowane przepisami. Nawet wyposażenie kurników.

  A tak na marginesie…

  Wściekają mnie przeciwnicy aborcji – fanatycy religijni (katolicy, protestanci czy prawosławni) – którzy wszystko chcą regulować prawnie – i to z powoływaniem się na żydo-biblię. Zapominają lub nie wiedzą o masowych eksterminacjach opisanych w niej – na polecenie Jahwe. Mordowano w nich także kobiety w ciąży i noworodki. Więc tylko skończony hipokryta walczy o zakaz aborcji z powoływaniem się na żydo-biblię.
  opolczyk

  Lubię

  • Zgadzam się z twoją opinią, zakaz produkcji a w szczególności rozpowszechniania pornografii jest słuszny choć całkowicie tego zjawiska wyeliminować się nie da, można go jedynie ograniczyć do jakichś rozsądnych granic a w szczególności powinno się przed nią chronić dzieci.
   A co do aborcji to umieściłem na xportal taki komentarz, który zresztą zniknął: „Tylko dlaczego parlamenty, kościoły, cerkwie itp. uzurpują sobie prawo do decydowania o czymś o czym decydować powinna kobieta? W końcu to jej brzuch, to ona nosi ciążę więc to ona i ewentualnie jej mąż/partner ma prawo do decydowania o tym co zrobią z ciążą a nie gówno wiedzący na ten temat hierarchowie kościelni czy cerkiewni kierujący się wymysłami niepiśmiennych pasterzy sprzed dwóch tysięcy lat czy urojeniami średniowiecznych papieży. Tym bardziej że aborcja jest zakazana w katolicyzmie dopiero od 1870 roku, wcześniej będąc kwestią otwartą, a usuwanie ciąży zarówno przed „zakazem aborcji” jak i po nim było stosowane powszechnie również wśród kleru nagminnie posiadającego konkubiny i kochanki na boku, nie wspominając już o tym że pobożni chrześcijanie wymordowali na całym świecie tysiące kobiet w ciąży niosąc ludzkości „dobrą nowinę”, żeby tylko wspomnieć podbój Ameryki łacińskiej przez Hiszpanów czy Portugalczyków, czy rozmaite wojny religijne. A już kompletnym absurdem jest twierdzenie że ledwo przypominający człowieka, niedorozwinięty płód w łonie matki który nawet nie wiadomo czy dotrwa do porodu jest istotą ludzką. Więc cały ten ruch „pro life” to warta sieczki propagandowa akcja zamydlająca ludziom oczy i zapędzając ludzkość na fałszywą barykadę „walki z aborcją” odwracając tym samym uwagę społeczeństwa od spraw dużo ważniejszych.
   Dodać należy że „obrońcy życia” gorliwie bronią „życia poczętego” ale kiedy dziecko się już urodzi to mają go gdzieś, a wykształcenie go, utrzymanie, wyżywienie, wychowanie kosztuje dużo czasu, nerwów i pieniędzy i ciekawe dlaczego ci sami gorliwi „obrońcy życia poczętego” z równą gorliwością nie urządzają antywojennych manifestacji i protestów przeciw posyłaniu na wojnę „poczętego życia” którego tak gorliwie wcześniej bronili? Nie wspomnę już o posiadaniu przez różne kościoły chrześcijańskie duszpasterstwa polowego w wielu armiach świata, najpierw ci sami hierarchowie bronią „życia poczętego” a potem błogosławią jego mordowanie na wojnie czyli religijna hipokryzja jak się patrzy.”
   Dodam do tego jeszcze że zjawiska masowej aborcji by nie było gdyby ludzie mieli godziwe warunki życia i zapewnioną przyszłość a przynajmniej aborcja byłaby marginalnym zjawiskiem stosowanym w uzasadnionych przypadkach, więc należy najpierw zacząć od odbudowy i wzmacniania gospodarki a nie od kretyńskich regulacji często rodzących rozmaite patologie.

   Mój komentarz też usunęli. Choć przez jakiś czas wisiał.
   Z tym załganiem katolactfa masz całkowitą rację – walczą o życie poczęte, a kapelani w wojsku błogosławią idących zabijać. Załganie i skurwienie niewyobrażalne.
   opolczyk

   Lubię

   • Też się zniechęciłem do strony xportal, gdy zauważyłem kilka miesięcy temu, jak usuwają moje komentarze.
    A na dzisiaj to wykonanie:

    Lubię

    • Nad tym w co grają administratorzy strony xportal zastanawiam się od dawna, bo komentarze usuwają już od dawna ale też pod innymi względami ta strona mi śmierdzi, w niektórych sprawach rozsiewają bowiem bardzo subtelną dezinformację trudną na pierwszy rzut oka do wychwycenia, ale nie moja to piaskownica i nie moje zabawki, czasem zapodają tam fajny materiał ale generalnie trzeba uważać co się tam czyta aby nie wdepnąć w jakieś gówno…

     Lubię

 25. Wybory tuż tuż a tu ani wzmianki? Ciekaw jestem czy ktoś stąd wybiera się i na kogo by zagłosował.
  Co jest lepsze, bojkot wyborów czy może zagłosować np na PiS i dać im ostatnią szansę na cztery lata ?.
  Destrukcyjną politykę PO czas zakończyć a Polakom trzeba udowodnić że PiS to prawa ręka żydostwa.
  W tym czasie trzeba utworzyć podwaliny pod kandydata Polskiego i antyżydowskiego.

  Olewam wyborczą farsę. Nie mam zamiaru tym tematem więcej się zajmować.
  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/04/23/farsy-wyborcze-w-warunkach-tzw-demokracji-parlamentarnej/
  opolczyk

  Lubię

 26. Mam nadzieje Panie Opolczyk ze podziela Pan opinie iz protestantyzm I wszelkie odmiany chrzesciajanstwa sa rowniez
  zbrodnicze.Uspokajam Pana ze tylko smierc katodebili wyrwie ich z tego opetania (to dotyczy tez protestantodebili )-coraz
  wieksza czesc tej spolecznosci dostrzega ta zbrodniczosc.Problem polega na tym ze dla normalnych ludzi zatajona wiedza
  o zbrodniach KK jest szokiem I bardzo trudna do traktowania tej wiedzy serio.
  Podejrzewam ze ma Pan duza wiedze historyczna KK.Bede czekal na artykuly dotyczace klatw rzucanych przez papizy na
  Polske (ja wiem o 5).Jak to bylo z biskupem Stanislawem?Czym sa pomniki-obeliski (kult falusa?).Jekie byly poczatki
  chrztu Polski (jakie zbrodnie I przekrety temu towarzyszyly,jaka role odgrywalo cesarstwo niemieckie).
  Pozdrawiam Pana-Edward.

  Cały krystianizm jest zbrodniczy, choć na czoło wybijają się jednak katolicy i protestanci. Przy czym tylko katolicyzm wykształcił hierarchiczną totalitarną strukturę z papieżem na czele.
  Słyszałem o kilku „klątwach” papieskich na Polskę. Osobiście sprawa ta niezbyt mnie interesuje. Takie wygłupy hersztów Watykanu po prostu ignoruję. Rzucali klątwy, odwoływali je, lub zapominali o nich. Katolactfo zresztą może się wyłgać, że byli to „antypapieże” i przez to klątwy były nieważne.
  Stanisław był renegatem. Normalnie to powinno być hańbą dla „polskiego” katolicyzmu, że zdrajca jest katolickim „patronem” Polski. Ale skoro wiemy, że dla gorliwych katolików katolicyzm był i jest ważniejszy niż Polska, to w sumie dlatego właśnie Stanisław jest jak najbardziej pasującym „patronem” – wszak on właśnie jednoznacznie katolicyzm stawiał ponad Polskę i interesom katolicyzmu służył w pierwszej kolejności, nawet za cenę jawnej zdrady. Zresztą pierwszy „prymas” – Mikołaj Trąba – też był zdrajcą. Poparł stronnictwo krzyżackie w Konstancji.
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Miko%C5%82aj_Tr%C4%85ba
  Tak naprawdę każdy katolik służący katolicyzmowi i Watykanowi jest zdrajcą. Bo nie można dwóm panom służyć – Polsce i katolicyzmowi.
  Natomiast tzw. „chrzest Polski” to zwykłe oszustwo. Nie było go.
  https://opolczykpl.wordpress.com/2013/10/18/demaskowanie-katolickiej-mitologii-domniemany-chrzest-polski/

  Pozdrawiam

  opolczyk

  Lubię

 27. Sorry za wulgaryzmy z mojej strony w jego stronę ale do tego maruszyna nie da się na spokojnie podejść, to taka gnida parszywa jest, wręcz zwierzę, że inaczej się nie da. Po prostu zadziałał u mnie rykoszet w jego stronę. mieczem wojujesz od miecza zginiesz, czy kto dołki pod kim kopie, sam w nie wpada. To oczywiście się tyczy tego antypolskiego bydlaka. Prawdopodobnie chronionego przez Wojskowe Służby informacyjne i finansowanego przez nich + sovieckie FSB. Prosze o swój autorski wywód, Panie Opolczyk oraz innych tu wpisujących swoje komentarze, wpisy, dyskutujacych uczestników pańskiego blogu Panie opolczyk. Z poważaniem Frugo62.
  ps. Nie widzę u pana „priva”, to piszę to tu zresztą nie chce tego tekstu ukrywać. Po zmoderowaniu pańskim zadecyduje Pan opolczyk czy ujrzy światło dzienne, to moje… „żalenie się”. Serdecznie pozdrawiam pana i innych tu piszących u pana, Panie opolczyk.

  Frugo1962

  Pierwszy komentarz dot. katodebila „Maruchy” skasowałem. Zawierał zbyt dużo niecenzuralnych słów. Mam w nosie, co u tego katodebila o mnie wypisują. Już od lat czymś takim nie przejmuję się. Marucha nienawidzi mnie, bo tępię jego ukochany żydowski katolicyzm. I wykazuję jego durnotę:
  https://opolczykpl.wordpress.com/2015/04/03/katodebilizm-i-inne-ciekawostki/

  Niemniej podobnie jak katodebil Marucha ja też jestem „rucholem” i „liżę dupę ruskim” Tak więc jeśli uważasz, że patriotyzm to rusofobia – to pomyliłeś blogi.
  Byłem fanatycznym rusofobem przez dziesięciolecia. Aż zrozumiałem dlaczego nasi wrogowie tak szczują nas na Rosję.
  https://opolczykpl.wordpress.com/2014/11/26/chory-falszywy-szkodliwy-antypolski-patriotyzm/

  I od tego czasu jestem za sojuszem Polski z Rosją.

  opolczyk

  Liked by 1 osoba

  • Jasne Panie opolczyk. Nie zabieram już panu, pańskiego cennego czasu. Nie chcę panu sugerować nic co do Rosji, ale z tym sojuszem z Rosją to bym przemyślał to dogłębnie. Ale to pański wybór czcigodny panie opolczyk. Dziękuję za ciekawe linki.

   Lubię

 28. http://pl.sputniknews.com/polska/20150514/378639.html PGNiG zwróciło się do Sztokholmskiego Arbitrażu w sprawie cen gazu „Gazpromu”
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150514/378950.html NATO omówi „bezprecedensową intensyfikację” z powodu zagrożenia ze wschodu i południa
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20150514/379190.html MSZ: Serbia może liczyć na wsparcie FR w obronie suwerenności
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150514/379430.html Rogozin: czołg „Armata” będzie wyposażony w nowe działo z potężną amunicją
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150514/379558.html NATO utrzyma swoją obecność w Afganistanie
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150514/379631.html Poroszenko: po „Mińsku-2” na Ukrainie ukształtowało się „pseudozawieszenie broni”
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150514/379291.html Amerykańscy dziennikarze przyłapali Poroszenko na machinacjach
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150514/379850.html „Polskie władze już dawno straciły kontakt z rzeczywistością”
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150514/380152.html USA przygotowują grunt do ingerencji w konflikt na Morzu Południowochińskim
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150514/380580.html Manifestanci w Kijowie ogłosili bezterminową akcję protestacyjną
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150514/380775.html Nareszcie pękła bańka mydlana nadmuchiwana polskim gazem łupkowym
  http://pl.sputniknews.com/polska/20150514/381039.html Polska zapłaci za więzienia CIA
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150514/381151.html Jad rusofobii: Między sondażem a rzeczywistością
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150514/381348.html Władze Krymu zaproponowały Radzie Ukrainy zmianę nazwy lotniska Kennedy’ego
  http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150514/381426.html Rosja nie zrestrukturyzuje zadłużenia Ukrainy w wysokości 3 mld. dolarów
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150514/381537.html MSZ FR uważa za mało prawdopodobne zamknięcie więzienia w Guantanamo za kadencji Obamy
  http://pl.sputniknews.com/polska/20150515/381759.html Komorowski kontra Duda. Sondaż dla Faktów TVN i TVN24
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/382020.html Facebook blokuje profile ukraińskich użytkowników. Zuckerberg tłumaczy się
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20150515/382268.html USA i kraje Zatoki Perskiej umocnią współpracę wojskową
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/382543.html Kijów przyznał się, ile będzie kosztować mur na granicy rosyjsko-ukraińskiej
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/377687.html Słynna amerykańska wolność prasy jest coraz to bardziej ograniczana przez rząd
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/382900.html W Rumunii otwarto Rosyjskie Centrum Nauki i Kultury
  http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150515/366824.html Politolog: zachodni krytycy sojuszu Rosji i Chin „przeliczyli się”
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/382954.html Rosja i Francja rozmijają się w kwestii kary umownej odnośnie „Mistrali”
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/383259.html Uchodźcy z Donbasu wstępują w szeregi rosyjskiej armii
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150515/383881.html USA i kraje Zatoki Perskiej zbudują system obrony przeciwrakietowej przeciwko Iranowi
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/384402.html Ławrow: rosyjskie sankcje powodem zaostrzenia sytuacji w Macedonii
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/384508.html Finlandia zdezorientowana po „zaproszeniu” Poroszenki do odwiedzenia Rosji
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/384646.html Pieskow o Mistralach: „towar lub pieniądze”
  http://pl.sputniknews.com/polska/20150515/385030.html Pustostan Polska
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/384793.html Gorbaczow o kampanii antyalkoholowej w ZSRR
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/385467.html Iran jest jedynym krajem, który realnie pomaga w walce z Państwem Islamskim
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/385668.html Rosja wzmocni zgrupowanie na Krymie ze względu na aktywność NATO w Europie Wschodniej
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/385773.html Media: Jaceniuk potwierdził ludobójstwo ludności Donbasu
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150515/386216.html USA rozmieszczą w Australii bombowce strategiczne
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150516/383539.html Chiński politolog: USA czeka nieuchronna utrata światowej pozycji lidera
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150516/386542.html Business Insider: Pentagon wydzielił 5 mld dolarów na wojnę w kosmosie
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150516/386733.html Antyrekord Roskosmosu: pechowa wiosna dla rosyjskiego przemysłu kosmicznego
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150516/378752.html FT: w Estonii szykują się do odstrzału „zielonych ludzików”
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150516/386924.html Były prezydent Egiptu Muhammad Mursi skazany na śmierć
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150516/387304.html Kusturica: III wojna światowa rozpocznie się, gdy Pentagon zbombarduje RT
  http://pl.sputniknews.com/polska/20150516/387151.html Polska-Rosja: dziennikarze odgrywają ważną rolę
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150516/387517.html Tysiące Ukraińców protestuje w centrum Kijowa
  http://pl.sputniknews.com/wideoklub/20150516/388050.html Sybiracy na Britain’s Got Talent 2015
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150516/388255.html Bord: wyrok śmierci dla Carnajewa – anachronizm
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150516/386986.html Media: Putin wygrywa z Obamą na arenie międzynarodowej
  http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150516/388399.html Forbes o sukcesach Rosji: kapitał ludzki i kontrolowanie kryzysu
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150516/368585.html Analityk: partnerstwo wojskowe Rosji i Chin z powodzeniem bez sojuszu w rodzaju NATO
  http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150516/388569.html Chiny przygotowują się do fiaska dolara
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150516/388722.html Ukraińcy chcą, aby Zuckerberg ich przeprosił
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150516/389007.html Miedwiediew polecił utworzenie komisji, która zbada awarię Protonu-M
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150516/389233.html Belgowie proszą Francuzów, aby odgrodzili ich betonową ścianą od obozu cygańskiego
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150516/389826.html „Macedoński majdan” może zatrzymać „Potok Turecki”
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20150517/389680.html Bloomberg: amerykańscy nafciarze nie żałują pieniędzy na złagodzenie sankcji
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150517/390036.html Rosja i Kanada w finale Mistrzostw Świata w Hokeju
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150517/390285.html W Skopje zbierają się zwolennicy opozycji
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20150517/390706.html Nuland przyjechała do Moskwy
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150517/390821.html W Kaliningradzie do 2018 roku pojawią się Iskandery
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150517/391414.html Komisja Europejska wydała diagnozę na kraje bałtyckie
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150517/391280.html Ceremonia otwarcia Eurowizji w Wiedniu
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150517/391817.html Rosyjski biznesmen deportowany do Moskwy
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20150517/392013.html Frankfurter Rundschau: działania USA zagrażają karierze politycznej Merkel
  http://pl.sputniknews.com/polska/20150517/392383.html Brudny kardynał Sienkiewicz
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150517/392786.html W wieku 51 lat Brazylijka urodziła 21. dziecko
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150517/393039.html Purgin: USA pomagają Ukrainie, aby zabrać jej aktywa za długi
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150518/393475.html Arabska koalicja wznowiła naloty na Jemen
  http://pl.sputniknews.com/polska/20150518/393568.html Tusk: „kluczowe” kraje UE poprą przedłużenie sankcji wobec Rosji
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150518/393673.html Podsekretarz stanu USA omówi w Moskwie kwestię mińskich porozumień
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150518/393834.html Minister finansów Ukrainy poinformowała o trudnościach w rozmowach z kredytodawcami
  http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150518/394278.html Media: zagraniczni reformatorzy uciekają z rządu Jaceniuka
  http://pl.sputniknews.com/gospodarka/20150518/394112.html WSJ: Ukraina chciałaby zerwać stosunki z Rosją, ale nie może
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150518/394490.html Tygrysy Putina – Kuzia, Boria i Ilona – zaadaptowały się do życia na wolności
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150518/394586.html NATO zaktualizuje charakter relacji z Rosją w strategii paktu
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150518/394796.html Francuscy wojskowi: zatopienie Mistrali – najlepsze rozwiązanie problemu
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150518/394927.html MSZ Rosji nie jest usatysfakcjonowane ze stosunków Rosji i USA
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20150518/393890.html Rosja i Chiny chcą przekształcić świat
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150518/395130.html Rozpoczęły się ćwiczenia morskie Rosji i Chin na Morzu Śródziemnym
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150518/395322.html Poroszenko uznał OUN-UPA za bojowników o wolność
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150518/395575.html Nuland: USA będą dążyć do wpływania na realizację ustaleń Mińska 2
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20150518/395661.html Rada może uwolnić od odpowiedzialności winnych tragedii w Odessie
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150518/395767.html Nuland w Moskwie
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150518/395931.html Ławrow: wizyta Kerry’ego w Soczi dowodzi niepowodzenia próby odizolowania Rosji
  http://pl.sputniknews.com/polska/20150518/396031.html Prowokacja czy skandal?
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150518/396314.html Chopin, Kennedy, Bandera
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150518/396411.html Mogherini: UE zorganizowała misję wojskową na Morzu Śródziemnym
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/396961.html Sytuacja w rejonie donieckiego lotniska zaostrza się
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/397239.html Media: w obwodzie lwowskim zbuntowało się kilkuset poborowych
  http://pl.sputniknews.com/polska/20150519/397317.html Duda nabiera popularności wśród użytkowników Internetu
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/397499.html Rosja zamknęła niebo dla tranzytu amerykańskiej broni do Afganistanu
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/397614.html Wyjście rosyjskich hokeistów podczas wykonania hymnu Kanady nie było protestem
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/397834.html Ławrow: należy powstrzymać nielegalną imigrację do UE z krajów Afryki
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/397385.html Mieszkańcy krajów Europy i USA gotowi są usłyszeć alternatywną opinię
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150519/397072.html Ekspert wojskowy: armia Rosji dokonała nie kroku, ale skoku w przyszłość
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/398504.html Basurin: ostrzał Doniecka to prowokacja, mająca na celu storpedowanie rozmów w Mińsku
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20150519/398772.html Rosja odpuszcza Ukrainę
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/399006.html Sekretarz generalny NATO wezwał Rosję do większej przejrzystości ćwiczeń wojskowych
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/399104.html Politolog: akcje protestacyjne w Macedonii – kolejny epizod bitwy Rosji i Zachodu
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/399303.html Schroeder: RFN odpowiada przed Rosją za zbrodnie z czasów wojny
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/399682.html MFW wezwał Rosję do wdrożenia reform gospodarczych
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/399831.html Kijów zarzuca Rosji „udział” rosyjskich żołnierzy w konflikcie w Donbasie
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/400133.html Ławrow: Rosja jest zaniepokojona próbami destabilizacji sytuacji w Macedonii
  http://pl.sputniknews.com/polityka/20150519/400366.html Ławrow zażądał od Francji pieniędzy za Mistrale
  http://pl.sputniknews.com/wideoklub/20150519/400438.html Akcje protestacyjne w Macedonii
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/400605.html Pentagon: tarcza antyrakietowa USA nie zagraża Rosji
  http://pl.sputniknews.com/swiat/20150519/400806.html Ambasada Rosji w Damaszku została ostrzelana z moździerzy
  http://pl.sputniknews.com/opinie/20150519/400980.html Jak wygląda sprawa z alternatywnymi mediami w Polsce?
  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/korea_poludniowa_nakazuje,p132532403
  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/zakazac_gotowki_i,p693363497
  http://xportal.pl/?p=20914 Łotwa: Za dyktatorów było lepiej!
  http://xportal.pl/?p=20904 Wietnam: Upamiętnienie Ho Chi Minha
  http://xportal.pl/?p=20901 Dania: Terroryści na zasiłkach
  http://xportal.pl/?p=20898 Francja: Nie dla TTIP
  http://xportal.pl/?p=20894 Bułgaria: Za wolną Besarabią
  http://xportal.pl/?p=20891 Belgia: Cyganie za murem
  http://xportal.pl/?p=20888 Ukraina: SBU uderza w Odessie
  http://xportal.pl/?p=20883 ONZ: USA łamią prawa człowieka
  http://xportal.pl/?p=20880 Izrael: Kontrowersyjny marsz
  http://xportal.pl/?p=20877 Syria/Irak: Bezpieczna Palmyra, Ramadi zajęte

  Dzięki!
  opolczyk

  Lubię

 29. Nie wiem, czy czytaliście o tym:

  https://skribh.wordpress.com/2015/05/20/97-prosba-niech-zydzi-pokaza-na-tym-zdjeciu-ktora-ich-kamienica/

  https://skribh.wordpress.com/2015/05/19/96-juz-wiem-kto-pisal-to-przemowienie-temu-comeyowi-czyli-czy-jest-chociaz-jeden-polak-ktory-spodziewal-sie-innej-wypowiedzi-zaoceanicznych-hien-czekajacych-na-sute-odszkodowania/

  Pozdrawiam Was Wszystkich
  skribha

  Skribha
  Co do pierwszego linku – o ile znam tych żydowskich roszczeniowców to pokazaliby inne zdjęcie – już z odbudowanym miastem i powiedzieliby – pszeciesz to som wszystkie nasza kaminice. Ony nigdy nie była zbużone. A jak była zbużone to wy polaki mieliście obowionsek je odbudować. Bo to była nasze kamienice. I nam sie należom.
  Co do drugiego linku – o tym bydlaku z FBI w zasadzie nie ma sensu pisać. Przecież w USraelu wszystkie ważniejsze stanowiska zajmują albo krypto-żydzi, albo ich usłużni szabas-goje. I postępują zgodnie z nakazami przełożonych. Hańbą jest to, że „nasze” władze tym kanaliom tak bez mydła włażą do dupy.

  Pozdrawiam
  opolczyk

  Lubię

 30. Drogi Opolczyku.
  Wiedząc że twój blog jest popularny chciałbym zwrócić twoją uwagę na działania czarnej hołoty, w związku ze Ślężą (oczywiście).
  Nasi ukochani syjoniści (metropolita wraz ze swoimi wiernymi sługami w tym znienawidzonym ryszardem staszakiem) roją sobie w głowach coraz to nowe pomysły skatoliczenia Ślęży: cyt „W przyszłości planujemy zbudować przy kościele Ślężański Ośrodek Kultury i Sztuki Chrześcijańskiej wraz z muzeum, w którym znajdowałyby się artefakty dotyczące historii kościoła oraz Masywu Ślężańskiego z czasów starosłowiańskich(?) oraz chrześcijańskich”. Pewnie wszyscy dostrzegli fortel przez nich zastosowany, kultura słowiańska zostanie przez nich zmarginalizowana a ich głównym zamiarem jest postawić na szczycie góry kato-żydowski moloch (nazywany ośrodkiem kultury chrześcijan) ściągający na Ślężę wszystkie okoliczne kato-barany. Zaczynają oni zabierać się chyba na poważnie za skatolicznie Ślęży, o wszystkim można przeczytać tutaj http://www.sleza.info/odbudowa/aktualnosci/162-rekonsekracja-i-poswiecenie-kosciola-na-slezy-zdjecia-film

  Pozdrawiam
  Dziecko Lasu

  Dzieckolasu – dzięki za info. Chwilowo jestem zajęty, ale w najbliższych dniach napiszę o tych fanatykach katoliczących naszą pogańską Świętą Ślężę. I wyślę im protest w tej sprawie.
  Jeszcze raz dzięki!

  Pozdrawiam
  Sława!

  opolczyk

  PS – zmieniłem zdanie i napisałem natyczmiast mój protest.

  Lubię

 31. Też bym prosił o jakiś prywatny kontakt do ciebie Opolczyk jeśli można . Mam parę pytań do ciebie .

  Robert – wyślę ci majla kontaktowego, choć z góry zaznaczam, że na nieco obszerniejszą korenspondencję mailową nie mam zbyt wiele czasu.
  opolczyk

  Lubię

 32. http://xportal.pl/?p=20951 Ukraina: Zawieszamy prawa człowieka

  Ukraiński parlament postanowił zawiesić stosowanie części zobowiązań wynikających z międzynarodowej konwencji praw człowieka. Decyzja obowiązywać ma do czasu zakończenia działań zbrojnych na wschodzie tego kraju. Opowiedziało się za nią 249 deputowanych spośród 450 parlamentarzystów. Przeciwko była opozycja, wywodząca się z obozu byłego prezydenta Wiktora Janukowycza.

  Odejście od tych postanowień ma być możliwe dopiero po „pełnym wstrzymaniu zbrojnej agresji Federacji Rosyjskiej”, a także „wycofaniu wszystkich, kontrolowanych przez Rosję nielegalnych formacji zbrojnych, wycofanie rosyjskich wojsk okupacyjnych, ich sprzętu wojskowego z terytorium Ukrainy, a także przywrócenia pełnej kontroli Ukrainy nad granicą państwową”.

  Jak powiedziała wiceprzewodnicząca ukraińskiego parlamentu, Oksana Syrojid – „Jako państwo, wobec którego dokonywana jest agresja, mamy prawo odejść od tych zobowiązań w celu ochrony naszych obywateli”.

  (na podst. wp.pl oprac. B.W.)

  Dzięki za info. Już to opisałem i wrzuciłem na blog.
  opolczyk

  Lubię

Dodaj komentarz

Please log in using one of these methods to post your comment:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Log Out / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Log Out / Zmień )

Facebook photo

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Log Out / Zmień )

Google+ photo

Komentujesz korzystając z konta Google+. Log Out / Zmień )

Connecting to %s