Czytelnia

.

Literatura słowiańska

.

Zorian Dołęga Chodakowski – prekursor i piewca Słowiańszczyzny, przez rodaków zapomniany

„O Sławiańszczyźnie przed chrześcijaństwem”

.

Kazimierz Moszyński – etnolog i etnograf słowiański

„Kultura ludowa (materialna i duchowa) Słowian” – monumentalne (trzytomowe) dzieło

.

*****

.

Literatura ogólna

.

Nota o autorze: Izrael Szahak (Israel Shahak; ur. 28 kwietnia 1933 r. w Warszawie, zm. 2 lipca 2001 r. w Jerozolimie) – żydowski publicysta, krytyk judaizmu i szowinizmu żydowskiego, obrońca praw człowieka. Autor wielu książek na ten temat, w tym między innymi „Żydowskie dzieje i religia; Żydzi i goje – XXX wieków historii”. Był profesorem chemii na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie.

.

.

„Pani Izabela Litwin jest współautorką opracowania, które znakomicie wyjaśnia (nawet ekonomicznym analfabetom – jak ja do niedawna) mechanizmy stosowane przez finansjerę do ograbiania maluczkich. Uważam, że każdy szanujący się Słowianin powinien zapoznać się z tym opracowaniem – nie jest długie, a czyta się naprawdę świetnie.” – MrC

.

1 892 komentarze do “Czytelnia

 1. do lasu , na spacery , każda pora roku jest cudowna na odstresowanie i upuszczenie złych emocji 😊

  Ano – do lasu:

  opolczyk

 2. >> Myślę, że wyzwolenie może tak właśnie się zacząć – jakiś „mało ważny” kraj jak Chorwacja zrzuci pokojowo marionetkowy reżim

  Taki kraj od razu zostanie załatwiony sankcjami przez kraje „demokratyczne” a jak to nie pomoże, to nawet w obronie demokracji mogą przyjechać czołgi.

  Eustachy,

  jeśli protesty o obecnym natężeniu będą trwały w innych jewrounijnych barakach, to marionetki polityczne będą miały po łokcie roboty u siebie i człogami nie wjadą nigdzie. A nim zdołają nałożyć sankcje, same mogą utracić władzę i wylądują w pierdlach. Udany bunt w jednym jewrounijnym baraku może wywołać efekt domina.

  opolczyk

 3. Wczoraj w Słowenii wybuchł wielki skandal, a dziś cała Słowenia mówi o szczepieniach.

  Naczelna pielęgniarka Uniwersyteckiego Centrum Medycznego, ośrodka klinicznego w Lublanie, która zajmuje się przyjmowaniem butelek i wszystkim zarządza, zrezygnowała, wyszła przed kamery i wyjęła butelki szczepionek.

  Pokazywała ludziom kody na butelkach, z których każda zawiera 1, 2 lub 3 cyfry w kodzie,
  a następnie wyjaśniła znaczenie tych liczb.

  Numer 1 to placebo, sól fizjologiczna.
  Numer 2 to klasyczna butelka RNA.
  Numer 3 to pałeczka RNA zawierająca gen onc, powiązany z adenowirusem, który przyczynia się do rozwoju raka.

  W przypadku tych butelek liczba 3 mówi, że osoby, które otrzymały je w ciągu 2 lat, będą miały raka tkanek miękkich.

  Mówi, że osobiście była świadkiem szczepień wszystkich polityków i potentatów i wszyscy otrzymali preparat numer 1.

  Andrzeju,

  to było do przywidzenia. Marionetki okupanta publicznie dają się szprycować solą fizjologiczną. Reszta – pod nóż…

  opolczyk

  PS.
  Dzisiaj na proteście było nas ok. 120 osób. Jak na Pforzheim i tak nieźle…

 4. W obliczu żydowskiej pseudo pandemii, która gniecie gojów niczym ten wąż dusiciel (pyton) – bądźmy niezłomni w walce jak Ratele (celowo z dużej):


  Andrzeju,

  Ratele to faktycznie dzielne i niezłomne zwierzęta. Przypominają mi Rosomaki. Należą zresztą do tej samej rodziny łasicowatych. Rosomak potrafi niedźwiedzia przegonić od zdobyczy. Niekiedy nazywany bywa szatanem wśród demonów. No a Ratele to ich tropikalni kuzyni.

  opolczyk

 5. „Ani jeden z nich nie opuścił kolejki po śmiercionkę. Masakra, zbiorowe harakiri metodą big pharmy…”

  Andrzeju,

  musimy pogodzić się z tym, że ci ludzie są po prostu straceni. Każda próba przetłumaczenia im do rozsądku może zakończyć się interwencją policji. Ci ludzie kierowani strachem i jednocześnie prymitywnym egoizmem nie interesują się losem pozostałych (nierzadko nawet swoich bliskich w rodzinie). Więc na co oni zasługują z naszej strony…? Przecież to oni nakręcają tę całą żydowską pseudo pandemię. Ci bezmyślni ludzie stanowią tej całej picdemii swoiste koło zamachowe. Czas myśleć o podobnie myślących, bowiem szkoda stracić każdej osoby.
  Obserwuję tych ludzi – oni nie myślą racjonalnie w żaden sposób. Szkoda ich, ale cóż możemy zrobić?

  Andrzeju,

  ano właśnie – szkoda ich, ale cóż możemy zrobić?
  Jeszcze gorsze jest to, że nas, antyszprycowników, szczepany nie raz traktują agresywnie. Także protestujących, choć w sumie walczymy i w ich interesie i dla nich.

  opolczyk

 6. O i nastepny z jednostka chorobowa „zmarl nagle” „. Tym razem dziennikarz.
  I co teraz sitwo medialna dalej bedziecie ukrywali co sie dzieje? Nic Was nie ruszy? Nawet smierc Waszych kolegow? Pomysleliscie ze jutro to mozecie byc Wy? Dalej uwazacie ze to Putin i Lukaszenka jest Waszym wrogiem?
  Najpierw milczeliscie na temat „weekendowych samobojcow” , teraz milczycie na temat „nieoczekiwanych smierci” a jutro bedziecie milczeli bo bedziecie w kostnicy?
  Dalej wychwalajcie obowiazek eliksirowania w panstwie gdzie Parlament i politycy nie sa zaeliksirowani… W swiecie gdzie „elyta” z wscieklosci ze Chinczycy nie chca sie zgodzic na zwolnienie jej z kontroli oglaszaja bojkot igrzysk w Pekinie. No bo jak to skoro na COP byli nietykalni? No przeciez eliksiry i to przymusowe tylko na plebsu. Zakazy tylko dla plebsu. A Pany tego swiata co najwyzej placebo i fejkpaszporty. A w takich Chinach sprawdzonoby testem ze ktos ma fejkpaszport covidowy i co potem gdyby to Chiny ujawnily?
  Do kiedy jeszcze ten cyrk?
  Do Polski juz zwoza obce wojsko. Widac boja sie zrywu niewolnikow. A pretekscik sobie znalezli. Pilnuja kawalka granicy. Kawalka… Bo z pewnoscia z Ukrainy imigranci wjezdzaja a to samo chyba robi Litwa i przepuszcza do Polski. Bo chyba tylko dziecko wierzy ze imigranci moga przejsc przez kordony wojska na granicy z Bialorusia a potem po kilkunastu sa lapani w busach. Taki teatrzyk dla Polakow. No to kiedy nas zamkna odcinajac droge ucieczki dokadkolwiek? Juz drutuja wszelkie szlaki do innego swiata. Płoty to nie zawsze ochrona. Płoty bywaja i wokol wiezien…
  Dziennikarze kiedy sie przebudzicie z letargu? Ludzie kiedy sie przebudzicie z hipnozy?

  Arkaimko,

  niestety nie jest łatwo wybudzić ludzi z hipnozy. Ciągle wierzą w propagandę okupanta.
  A ten pierze mózgi. Jak umiera ktoś w wieku 80+ z kilkoma ciężkimi chorobami, mimo to dorzucają takiego do ofiar picdemii – bo test był pozytywny. Jak masowo już chorują i umierają ludzie młodzi i w średnim wieku od szpryc – to umierają niby „nagle” i bez przyczyn, lub od wariantu delta. A miliardy tego nie widzą. I pchają się pod szpryce.

  opolczyk

  • Nawet nie wiem czy niektorzy sobie zdaja sprawe jak latwo manipulowac statystykami zgonow. Kiedys o tym mowiono oficjalnie w mediach. Nie dycyduje lekarz ktory wystawia akt zgonu. To jest tylko dla rodziny. Ten akt idzie potem centralnej statystyki i tam inny lekarz wpisuje na co zmarla dana osoba. Ponoc analizuje karte choroby czy cos tam.
   Patrzac na to co teraz wyprawiaja to przeciez moga kazdemu kto mial chocby pozytywny test na covid wpisac calkiem LEGALNIE ze jest ofiara covida. Wszak zawsze mozna uznac ze to wplynelo na pogorszenie stanu zdrowia przy ktorejkolwiek nawet terminalnej chorobie. Rodzina raczej sie o tym nawet nie dowie i nie moze protestowac.

 7. Goral spod samuśkich Tatr twierdzi, że to foliarze, czyli my niezaszczepieni będziemy winni dalszemu wymieraniu, oto konkluzja jednego z jego wpisów na WPS.

  Cytat (fragment):
  Ale jak niedawno stwierdził to prof. Ryszard Kozłowski (energetyk) z Wrocławia, antyszczepienna fobia niewątpliwie przyczyni się do eliminacji z życia osób mniej odpornych na ten Covid – i w dalszej perspektywie (metodą naturalnej selekcji) do polepszenia zdrowia (pozostałego) narodu.

  https://wiernipolsce1.wordpress.com/2021/11/24/aleksander-prochanow-miedzy-nikczemnoscia-a-patosem-o-terazniejszosci-rosji-putina/#comment-207113

  Andrzeju,

  ten góral, filozof-fizyk nie myli się, tyle że będzie dokładnie na odwrót: antyszprycowa fobia pozostawi przy życiu osoby zdrowe i normalne, natomiast szczepany pójdą do piachu. Nie będzie to wprawdzie selekcja naturalna, a sztuczna, szprycowa, kowidowa – ale selekcja:

  https://opolczykpl.wordpress.com/2021/11/22/daja-nam-przyklad-chorwaci-jak-z-rezimem-walczyc-mamy/#jp-carousel-18705

  opolczyk

 8. Andrzeju,

  jeszcze jedna informacja w temacie do powyższego wpisu:

  Czterech na pięciu pacjentów na OIOM-ie to zaszprycowani.

  Opublikowany 2021-11-24

  Prezydent Siemianowic UJAWNIA. Czterech na pięciu pacjentów na OIOM-ie to zaszprycowani.
  Z ust prezydenta Siemianowic Śląskich Rafała Piecha padły szokujące wielu słowa. Samorządowiec wezwał do opamiętania w kontekście mniemanej pandemii. Podkreślił, że „to jest ten moment, kiedy powinniśmy wyłączyć telewizory, a włączyć myślenie i zacząć logicznie myśleć”.

  Rafał Piech gościł na antenie Mediów Narodowych. – Mam wrażenie, że wiele osób jest zahipnotyzowanych. Ten obraz, w który oni są wpatrzeni, zahipnotyzował ich i myślę, że naszym i moim zadaniem jest obudzić przede wszystkim te osoby zahipnotyzowane i powiedzieć im: obudźcie się szanowni państwo, zobaczcie co się dzieje – mówił polityk.

  – Co wam obiecywali, że to już jest ostatnia prosta, że nikt już nie będzie chorował ciężko, nie będzie w szpitalu, nie będzie kolejnych fal, nie będzie lockdownów. No to ja wam dzisiaj mówię. Popaprzecie co się dzieje w Australii, Austrii, Belgi i Holandii – zaznaczył.

  Przypomniał, że w tych krajach zaszprycowanie ludności jest na poziomie 70 proc. i więcej. – Tam wszędzie są wprowadzane obostrzenia, tam wszędzie są wprowadzane lockdowny, tam osoby zaszczepione chorują, przechodzą to ciężko, trafiają na OIOM i umierają – dodał.

  Samorządowiec podał też przykład z własnego podwórka. – Przykład z Siemianowic Śląskich. Pięciu pacjentów w ciężkim stanie na OIOM-ie, z czego czterech zaszczepionych i jeden niezaszczepiony. To są dane z dzisiaj rana – mówił 22 listopada.

  – Bardzo was proszę, to jest ten moment, kiedy powinniśmy wyłączyć telewizory, a włączyć myślenie i zacząć logicznie myśleć. Wyciągać fakty i wnioski z tego, co przekazują wam ludzie, którzy stoją w prawdzie i chcą głosić prawdę – zaapelował.

  http://dakowski.pl/?p=410

  Andrzeju,

  prezydent Siemianowic ma naturalnie rację. Ale na Dakowskiego uważaj. To zaślepiony katolik i wściekły rusofob. 11 lat temu po Smoleńsku, okrzyczał mnie oficjalnie ruskim agentem.

  opolczyk

  • Masowe protesty byly 17 (ich swieto tej, niby „rewolucji” oraz swieto studentow). Pozamykano kilku protestujacych. Probowalam znalezc newsy /linki ale juz chyba poukrywano.

   Zreszta o starciach z policja na francuskich Gwadelupie i Martynice tez cisza.

   Arkaimko,

   znalazłem króciutką migawkę ze Słowacji:

   opolczyk

 9. Andrzeju,

  dzisiaj po północy Twoja ostatnia notka zostanie zamieszczona na Wierni Polsce Wierni Ojczyźnie.
  Dzisiaj cały dzień miałem przepychanki z wężem, który wciąż zarzucał portal swoimi pro szczepionkowymi wpisami – kopiowanymi na stronach okupanta.
  Najbardziej mnie wkurzyło, kiedy cieszył się z tego, że okupant w Polsce zamierza szczepić małe dzieci. Oczywiście te jego wszystkie pro ludobójcze „reklamówki” systematycznie wyrzucałem, ale zamieścił je również na blogu Przemka. Mam nadzieję, że nie poczyni to wielu szkód.
  Czyżby był to umysłowy degenerat, czy słaby wysłannik okupanta?

  Niżej podaję link do ciekawej strony:

  http://aztekium.pl/online.py?tekst=do_nauczycieli_i_dyrektorow_szkol&lang=pl

  Andrzeju,

  widziałem wpisy tej gnidy dzisiaj u Ciebie. U mnie też się dzisiaj produkował. Miał kolejny atak szajbniętej weny. Myślę, że głównym motorem napędowym u niego jest obecnie przekora i głupota – ponieważ demaskujemy ludobójcze szpryce, on jest na „nie”. Tego, że wspiera w ten sposób ludobójstwo przez głupotę i zaślepioną nienawiść do nas może nawet nie dostrzega. Niemniej jest szkodnikiem.
  Co do apelu do nauczycieli i dyrektorów szkół – obawiam się, że jest to jedna z najbardziej odmóżdżonych, zastraszonych i posłusznych grup zawodowych. Przez co apele na nich nie zadziałają. Wyjątki na pewno wśród nauczycieli są i ci nieliczni wśród nich i bez tego apelu wiedzą, co jest grane. Ale ponadto są bezsilni.

  opolczyk

 10. Witam po długiej przerwie.
  Nie przyszedłem jednak opowiadać o tym co robiłem gdy mnie nie było
  przyszedłem opowiedzieć o tym co się stało,taka ciekawostka.

  Otóż po prawie rocznej walce z wymiarem „spra-wątpliwości”
  mój proces o czary w końcu się zakończył,inkwizycja wydała wyrok.

  Oczywiście uznano mnie winnym ignorując wszystkie informacje jakie złożyłem we wniosku.
  Proces o czary dotyczył maseczki rzecz jasna.

  Jedyne czym zajął się sąd to spiętrzenie kosztów rozprawy
  a mój wspaniały obrońca,tak zwany ” z urzędu” nie zrobił nic.
  Oczywiście to nie przeszkadza mu w domaganiu się zapłaty za „pracę”.

  Zero kontaktu z „obrońcą”,po prostu nie ma człowieka.
  Obrońca z urzędu istnieje tylko na papierze,nawet głupiego wniosku o uzasadnienie
  nie był w stanie złożyć po ogłoszeniu wyroku.

  Wszelkie zapewnienia adwokatów,prawników a także pomoc w przygotowaniu odwołania
  to wszystko nie ma żadnego znaczenia przed sądem,nikt nie zwraca uwagi na argumenty.

  Wyrok ma być skazujący bo mamy rozporządzenia,koniec.
  Jeśli wszystko w koło jest sprzeczne z nauką i prawem,tym gorzej dla prawa i nauki.

  Tak się ciekawie złożyło że kiedy wypisywano mandat miałem pracę
  szybko po tym fakcie niestety ją straciłem,potem kolejną i kolejną.
  Następnych już nie było bo teraz trzeba być zaszprycowanym.

  W trakcie mojego bezrobocia i problemów ze znalezieniem pracy
  sąd oraz mój obrońca heroicznie walczyli,narażając życie
  (bo przecież mamy pandemię a oni musieli prowadzić rozprawę)
  aby w końcu uznać mnie winnym,i już nawet nie chodzi o materiały dowodowe
  obalające pseudo naukę pandemii i bezprawie rozporządzeń
  ale nawet moja historia choroby nic nie znaczy.
  Masz nosić maseczkę a jak nie możesz to i tak musisz.
  Lekarz ci nie wystawi zaświadczenia zwalniającego ze szmaty na twarzy
  bo musiałbyś być upośledzony.
  Jak widać osoby upośledzone mają wystarczająco dużo przeciwciał.
  Upośledzonych wirus nie tyka.
  Od upośledzonego nikt zarazić się nie może.

  Długo jeszcze mógłbym opowiadać o niuansach tego cyrku
  bo prawie rok to szmat czasu i sporo się w tym czasie może wydarzyć.

  Podsumowując,muszę zapłacić karę za posiadanie mózgu.
  Za to że wolę czytać książki niż oglądać telewizję.
  Za to że nie wierzę w kolejną wielką „pandemię”.

  Gdyby ktoś chciał/mógł mi pomóc to będę wdzięczny.
  Chodzi o pomoc finansową ale rzecz jasna jałmużny nie wezmę,nie potrafię.
  Mogę jedynie sprzedać to co mam najcenniejszego w domu
  a są to dwa moje instrumenty.

  https://www.gumtree.pl/a-szarpane/zawiercie/michael-kelly-hybrid-special/1009170414400910560935909

  https://www.gumtree.pl/a-szarpane/zawiercie/esp-ltd-deluxe-ec+1000/1009665535070910560935909

  Może komuś się przyda,gitary profesjonalne,idealne do nauki 🙂
  Wszystko stroi,słuch można ćwiczyć bez obaw że wyćwiczymy błąd.

  No i cóż więcej mogę powiedzieć…nie wierzcie w to co mówią specjaliści
  mam na myśli tych wg których „sprawa jest oczywista i wygrana”
  nic nie jest oczywiste i do wygrania.
  Do czasu ogłoszenia wyroku gdy się forsę doi to tak
  proszę płacić i spać spokojnie a potem wyrok i co?
  No cóż,zdarza się,przykro nam ale pieniążki proszę wysłać na nr konta.


  Witaj Mezamirze,

  faktycznie zrobiłeś sobie „długą przerwę” – ponad 7 lat – od 17 listopada 2014 do dzisiaj.
  Białczyński nawet mi zarzucił w ubiegłym roku, że Ciebie zbanowałem u mnie na blogu, a Ty sam zamilkłeś.

  Gitar niestety nie potrzebuję – mam drewniane ucho. Wyślę Ci e-list, podaj mi nr konta. Dużo wysłać nie mogę, bo i ja jestem w finansowym „dołku”, ale parę euro lepsze niż nic. Nie będzie to „jałmużna”, a po prostu przyjacielska pomoc.

  Jeśli zgłosi się ktoś chętny na gitary, skontaktuję was ze sobą via e-poczta.

  Cieszy mnie, że się odezwałeś, choć martwią okoliczności i Twoja sytuacja.

  Trzymaj się!

  opolczyk

  • Nie,nikt mnie nie zbanował chociaż u Pana Czesława pojawiałem się sporadycznie
   w trakcie milczenia na tym blogu ale obecnie i tak nie mogę wejść na stronę CB
   i tu nie chodzi o blokadę/banowanie kogokolwiek
   (żeby nie było że Czesław mnie zbanował czy coś)
   tylko po prostu…mój komputer nie chce mnie wpuścić na stronę.
   Najpierw zaczęło się od braku dostępu do sieci gdy wchodziłem na blog CB
   nagle dostęp do sieci się pojawiał i strona działała
   potem jakiś czas wszystko było dobrze,mogłem czytać i komentować bloga
   a teraz koniec,no chyba że korzystam z czyjegoś komputera.

   Wiadomo że jak mam czas i jestem okazjonalnie na innych niż własny komputerach
   to sobie bloga przejrzę,nawet komentarz mogę dodać…a może to wina mojego sprzętu?
   No bo chyba żadne służby mnie nie wzięły pod „opiekę”?

   Nie wiadomo,tutaj też miałem swego czasu podobne problemy,z odwiedzeniem strony
   przed moim zniknięciem,a dziś strona działa bez problemu …tak jakby ktoś wyłączył blokadę
   bo zauważył że długo mnie nie ma i blokować już nie trzeba…hm,nie wiem,może coś jest na rzeczy.Nawet jeśli to i tak nie mogę tego sprawdzić więc trzymam się tego że po prostu
   mój komputer się zestarzał i nie radzi sobie w Nowej WirtualnOści 🙂

 11. 41 500 lat ma wisiorek znaleziony w Polsce. To najstarszy taki przedmiot znaleziony w Eurazji (Europa i Azja). Jak wiemy zyli wtedy u nas neandertalczycy (zreszta mamy w sobie tez ich geny, czyli mozna powiedziec ze wisiorek to dzielo naszych przodkow).
  https://geekweek.interia.pl/nauka/news-najstarsza-bizuteria-w-euroazji-znaleziona-w-polsce,nId,5670197

  Arkaimko,

  przed laty prowadziłem dyskusję nt neandertalczyków. Twierdziłem, że byli bardziej inteligentni niż homo sapiens.
  I nigdy nie wypierałem się tego, że mamy trochę ich genów.

  opolczyk

  • Tez sadze ze byli bardziej inteligentni niz drugi nasz przodek.
   Odkad przeczytalam ksiazke Paabo o sekwencjonowaniu genomu neandertalczyka staram sie sledzic nowe odkrycia dotyczace tego przodka.
   https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Svante_P%C3%A4%C3%A4bo
   Widzialam kiedys obraz neandertalczyka z niebieskimi oczami. Oczywiscie szybko to zastapiono brazowymi w imie poprawnosci politycznej. Moze tez w imie poprawnosci tak malo sie naglasnia wszystkie odkrycia jego dotyczace: groby, instrumenty muzyczne, rysunki naskalne,…
   Ciekawa byla proba odtworzenia mozgu neandertalczyka. Hodowano jakies uproszczone struktury mozgowe obecnego czlowieka i neandertalczyka i znow wpadli w pulapke „poprawnosci” bo okazalo sie ze to co sie zaczelo tworzyc w strukturze neandertalczyka przypominalo mozg ludzi z autyzmem! No i znow strach ze to niby poniza tych ludzi… no ale jak poniza? Przeciez w grupie z autyzmem sa tzw SAWANCI. Moze wlasnie ludzie z autyzmem to jakis inny sposob polaczenia genomow? Kiedys to bylo rzadkie zjawisko bo ludzie sie laczyli w swojej grupie a teraz czesto partnerzy pochodza z bardzo odleglych spolecznosci. Moze to ze maja inny procentowy wklad genow tego naszego przodka powoduje ten syndrom (czy jak to nazwac)?


 12. Artur,

  tylko w dwóch sprawach ten Chris Miekina ma rację: nie było turbolechii i ludzie programowani są w myśleniu historycznym żydo-biblią.
  Reszta to jego wymysły nie mające żadnego związku ze Słowiańszczyzną. Słowianie na naszych ziemiach żyli, nim powstał ten lud koczowników zwanych Jamnaja.
  Może i on z nich pochodzi – Słowianie nie.

  opolczyk

  • ……ciekawe hipotezy , kontrowersyjne , praktycznie nie spotkałem się z tak omawianym tematem wędrówki ludów , być może dla wielu miłośników naszych ziem nie do zaakceptowania . Wiemy , że w Krakowie jest lub są kopce , zastanawia mnie informacja , którą poruszył o budowie kopców przez ludy jak on to określlł ,,koczowników ” , można domniemać , iż kopiec Kraka to kopiec takiego woja koczownika . i żeczywiście ma rację o ludach stepowych, którzy przybyli na tereny współczesnej Słowacji i poł.Polski w wyniku najazdu a w konsekwęcji osiedlenia się na tych terenach, tak jak pokazał mapy rozprzestrzenienia się koczowników .


   Artur,

   badania toruńskich genetyków trwające 10 lat bezpornie wykazały, że Słowianie nad Wisłą żyją od co najmniej 4, być może od 7 tys. lat:

   A kurhany to nie tylko koczownicy. Na terenie Wlk. Brytanii jest ok. 30 tysięcy kurchanów. A tam ci koczownicy nie dotarli:
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura_Wessex#Poch%C3%B3wki_kurhanowe_i_ich_typy

   opolczyk

  • Za wikipedia
   „Kultura grobów jamowych – kultura archeologiczna datowana na około 3300–2600 p.n.e. Z końcem tego okresu jeźdźcy identyfikowani genetycznie jako pochodzący ze wschodnioeuropejskich stepów…”
   Badania genetyczne wskazuja ze to nie nasze DNA (wyjatki moga byc). Wedlug mnie ta Jamnaja jest od 3100 poniewaz wtedy podobno upadla jakas asteroida co musialo wywolac gigantyczne fale tsunami w wielu rejonach swiata a potem duza ilosci opadow i powodzie. Czesc naszych krewniakow zyjaca w rejonie Morza Czarnego mogla utonac a czesc uciec na polnoc a te prawie puste tereny zajeli przybysze z centralnej Azji. Prawdopodobnie to ta katastrofa spowodowala tez ucieczke naszych krewniakow (tych zyjacych po wschoniej stronie Morza Czarnego w kierunku najpierw Wyzyny Iranskiej a potem czesci w kierunku Indii ( po potopie 2300 pne gdy musieli uciekac z Kotliny Turanskiej)

   Arkaimko,

   nie tylko asteroidy wywoływały zmiany klimatyczne, wędrówki ludów i zmiany zwyczajów u ludzi.

   opolczyk

 13. Oho, oficer GRU Andriej Szubertow szerzy putinowską antyszczepionkową narrację.
  https://oko.press/prokremlowscy-dzialacze-wsrod-antyszczepionkowcow/
  https://forsal.pl/artykuly/1230045,times-rosyjskie-trolle-wspieraja-ruchy-antyszczepionkowe.html
  Rosja i Białoruś prowadzą wojnę hybrydową i ten blog jest tego przykładem. Rosyjska propaganda antyzachodnia…

  Słuchaj no „demaskatorze”…

  Na zachodzie żydo-banksterska propaganda jest coraz bardziej prymitywna. W Dojczlandii ludzi myślących, przeciwników szpryc żydo-banksterska propaganda przedstawia jako neonazistów, ale i jako foliarzy, ezoteryków i wyznawców teorii spiskowych. W Polin jako ofiecerów GRU i ruskich trolli.
  Powiem więc tak: wolę być oficerem GRU i ruskim trollem, a ponadto neonazistą i foliarzem niż zaszprycowanym szczepanem, zastraszoną ofiarą fikcyjnej picdemii i posłusznym niewolnikiem bandyckiej światowej lichwy.

  opolczyk

 14. ……..Zadyma o aresztowanie „kamratów” odwracaniem uwagi od walki o wolność…?……👍

  ,,walka o wolność trwa na wielu frontach ” popieram i twoją narację na temat tz. statutów Kaliskich , które są obrzydliwe i szkodliwe dla ludzkości , może to nie czas , ale również popieram ORO , w tym bezprawnym szkodliwym zatrzymaniu przez żydbolszewie , aby oni ORO wyszli na wolność . Trzeba mówić szczerą prawdę inaczej będziemy w kłamstwie żyli , odkłamywwć podłości tej międzynarodowej bandy .

 15. Coś dla wytrwałych Szczepanów!

  Agencja FDA jest skłonna ujawnić dane o „szczepionkach przeciwko Covid-19” w roku… 2076!

  https://www.bibula.com/?p=129110

  Andrzeju,

  już ta odpowiedź FDA na żądanie sądu powinna wystarczyć, by szprycowanie ludzi śmiercionkami natychmiast wstrzymać.
  A tymczasem szprycowanie idzie pełną parą, obecnie pod presją „nowego”, „groźnego” wariantu świrusa – omicrona.
  Było do przewidzenia, że bandyci wymyślą nową „groźną” mutację, by wymuszać kolejne serie szpryc.

  opolczyk

 16. Widzę, że szkodnik Głogoczowski dobrze odnalazł się w czasach pseudo pandemii, czyli w nowej żydowskiej rzeczywistości.
  Zamiast spędzać wolne chwile na emeryturze chodząc po górach przeszedł na stronę zła i obrzuca ludzi błotem.
  Nie żałuję, że wyrzuciłem z bloga tego gorola spod samuśkich Tatr, ale widzę, że ów szkodnik nie zraziwszy się przeciwnościami i wzmocniwszy się dwiema, a może już trzema szprycami podjął pracę dla syjonistycznego okupanta.

  https://wpunkt.online/opinie/wszystko-o-czym-bajdurza-antyszczepionkowcy-to-bzdury/

  Andrzeju,

  niejednemu „wykształciuchowi” odbiła palma. Głogoczowski ma dwa fakultety, ale rozumu mu przez to nie przybyło. Jeszcze 10 lat temu sprawiał wrażenie, że dobrze zna plany i sposoby działania żydo-banksterskich globalistów. Aż tu nagle stał się ich janczarem i tubą propagandową.

  opolczyk

 17. Niebawem czeka nas spotkanie z wariantem marsjańskim
  i to nie jest żart,niestety.
  Spadną nam na głowy zakażone asteroidy i wywołają kolejną „pandemię”.

  Wedle strategii opowiedzianej mi przez Wernhera von Brauna, pierwszym wrogiem byli Rosjanie. Faktycznie, w 1974 roku byli wrogiem. Powiedziano mam, że mają ‚satelity-zabójców’.

  (…)

  Następnie będą terroryści, a wtedy było blisko do tego. Słyszeliśmy wiele o terroryzmie.
  Wtedy zamierzaliśmy ogłosić wrogami ‚świrów’ z państw trzeciego świata.

  (…)

  Następny wróg to asteroidy. Kaszlał mówiąc to po raz pierwszy.
  Asteroidy – przeciwko nim zbudujemy broń kosmiczną.

  Najzabawniejsze ze wszystkich było to, co nazwał obcymi, istotami pozaziemskimi. Będzie to finałowy czynnik strachu. I ponownie, i ponownie, i ponownie przez cztery lata przez które znałam go i dawałam dla niego przemowy, przypominał tę ostatnią kartę. ‚Pamiętaj Carol, ostatnia karta to karta obcych’. Zamierzamy zbudować broń w kosmosie przeciwko obcym, a wszystko będzie kłamstwem.

  (…)

  Ostatnia karta to karta wroga pozaziemskiego. Przez intensywność z jaką to mówił, zdałam sobie sprawę, że bał się. Za bardzo się bał, by o tym mówić. Nie powiedział mi zbyt wielu szczegółów.

  (…)

  Wernher Von Braun nigdy nie mówił mi o szczegółach które wiedział w związku z istotami pozaziemskimi poza tym, że pewnego dnia istoty pozaziemskie zostaną ogłoszone jako wróg, przeciwko któremu musimy zbudować ogromny system broni kosmicznej. Wernher Von Braun powiedział mi, że będzie to kłamstwo – że przesłanka dla broni kosmicznej, powody które nam się poda, wrogowie – wszystko to bazuje na kłamstwie.

  (…)

  https://tergiwersacja.wordpress.com/ufo-szopka/falszywa-inwazja-ufo/

  „Nie mogłem jednak powiedzieć Gorbaczowowi, jak ułatwiło by mu i mi zadanie, jeśliby nagle pojawiło się zagrożenie dla tego świata, od innych gatunków z innej planety i spoza wszechświata. Zapomnielibyśmy o małych, lokalnych różnicach i uświadomilibyśmy sobie raz na zawsze, że tak na prawdę wszyscy jesteśmy [jednymi] ludźmi na [wspólnej] Ziemi. Cóż, nie sądzę, że możemy czekać, nas jakieś obce rasy, aby zstąpiły i groziły nam. Ale myślę, że między nami możemy doprowadzić do realizacji tego.”

  Ronald Reagan 4 grudnia 1985 roku na wystąpieniu w Fallston High School.

  Okazuje się, że rozmawiał o tym nawet z Gorbaczowem, choć ten pozostawał bardziej sceptyczny:

  „Pomimo różnic, musimy nauczyć się chronić naszą wielką ludzką rodzinę. Na naszym spotkaniu w Genewie, amerykański prezydent powiedział, że jeśli Ziemia stawi czoło pozaziemskiej inwazji, Stany Zjednoczone i Związek Radziecki zjednoczą się, by odeprzeć taką inwazję. Nie będę się sprzeczał z tą hipotezą, choć myślę, że jest jeszcze za wcześnie by martwić się o taki atak.”

  https://tergiwersacja.wordpress.com/ufo-szopka/falszywa-inwazja-ufo/

  Mezamir,

  jeszcze jako Poliszynel 11 lat temu pisałem, że jedną z opcji globalistów na narzucenie totalitarnego światowego rządu będzie mistyfikacja z kosmitami i ich rzekomym atakiem na Ziemię. ONZ nawet wyznaczyła w 2010 roku „ambasadorkę” do kontaktów z ufoludkami:
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/mamy-ambasadora-do-kontaktow-z-ufo/hmt8p3c

  Ostatecznie globaliści wybrali najprostszy wariant rzekomego globalnego zagrożenie ludzkości – picdemię, wzmacniany rzekomą „katastrofą cieplarnianą”. Zainscenizowanie picdemii było nie tylko o wiele mniej kosztowne, niż inscenizacja ataku z kosmosu, ale pozwoliło uniknąć szkód i zniszczeń, jakie musieliby globaliści zainscenizować, by uwiarygodnić „atak kosmitów”. A oni chcą przejąć na własność Ziemię jak najmniej zniszczoną. Nie jest natomiast wykluczony nowy „wariant” świrusa, zmutowanego rzekomo pod wpływem pyłu kosmicznego czy meteorytu zawierającego bakterie czy wirusy „marsjańskie” czy nawet „plejadańskie”. Taka ściema byłaby rzeczywiście „kosmiczna”, a propaganda straszyła by ludzi, że pojawił się wirus tak nowy, pozaziemski, na którego nikt na Ziemi nie posiada wrodzonej odporności. To wymyślą, jak już faktycznie szczepany będą masowo umierały w sklepach czy na ulicach. Zwali się ich masowe wymieranie na „kosmiczną” mutację.

  opolczyk

  • Ja obstawiam że atak kosmitów jednak się odbędzie
   dlatego że zbyt wiele ich kosztowało i kosztuje przygotowanie tego wszystkiego.
   Już dwukrotnie sprawdzano ludzką podatność na sugestię
   za pomocą inscenizacji inwazji z kosmosu i dwukrotnie ludzie się nabrali.

   Niedawno Watykan coś pobąkiwał o obcych.
   Dodatkowo ile procent ludzkości wyznaje Reptilianizm?
   Ile procent ludzkości siedzi w bagnie new age?

   Jakieś „czanelingi” z Metatronami,Enkimi cuda niewidy
   zdaje się niejaka Lucyna Łoboz jest prorokiem tego cyrku
   oczywiście nie tylko ona ale tu nawet nie o to chodzi
   że jak ktoś wierzy w życie inne niż nasze ziemskie to jest wariat.

   Po prostu wystarczy poczytać te „mądrości” przekazywane przez
   przedstawicieli innych,”wyższych” cywilizacji naszym ludzkim pośrednikom.

   Kiedyś miałem to szczęście że jeszcze jako nastolatek
   miałem dostęp do potężnych zasobów new ageu 🙂
   warto wiedzieć jak najwięcej o tym bagnie bo wtedy łatwiej się w nim nie utopić.

   Jak to się dzieje że te same treści dla jednych są ewidentnie ściemą
   a dla drugich to najwznioślejsze prawdy,tego nie wiem.

   To już chyba kwestia konstrukcji psychicznej czytelnika a nie tekstu.
   Chciałem poczytać o kosmosie i życiu we wszechświecie
   więc sięgnąłem do Wed (nie słowiano-aryjskich,tylko Mahabharata itp)
   znalazłem informacje o tym że są inne systemy słoneczne,dokładnie trzynaście
   w których/z których, pochodzą/są w nich obecne
   nauki do których odwołują się najstarsze szkoły buddyjskie
   no i oczywiście wedyjskie,ale to nie znaczy że poza trzynastoma systemami
   nie ma innych,zamieszkałych przez obce nam formy życia.
   W tych trzynastu uczą się tego czego niektórzy Ziemianie.
   Pozostałe,cóż,tam jest albo coś co jest dla nas za trudne
   albo coś co jest dla nas już nieaktualne,zbyt prymitywne.

   Z kolei form życia w wszechświecie jest
   o ile dobrze pamiętam 8.5 mln nie licząc tych ziemskich.

   No więc w czym problem że nauk new ageu nie da się zaakceptować?
   Przecież mówią to samo 🙂

   Problem polega na tym że co co się udaje prorokom new ageu
   tak po prostu mają „czanelingi” i potok wiedzy spływa na nich jak woda z kranu
   to wszystko jest nieosiągalne dla zwykłego człowieka 🙂
   Tego się nie da zrobić ot tak,bo ten brak możliwości dostępu do siebie
   poszczególnych form życia,nie jest przypadkowy i czemuś służy.

   W związku z powyższym,głód ludzi,chęć spotkania z obcą cywilizacją
   jest tak duży że elita prędzej czy później wykorzysta to i zaspokoi ludzkie potrzeby.

   Kreowanie przez wojsko i Hollywood UFO
   to wszystko też ma jakiś cel,bo o ile niezidentyfikowany obiekt może być np wojskowy
   to w większości przypadków na hasło UFO skojarzenie jest jedno – obca cywilizacja.
   Chociaż nikt nie identyfikował obiektu niezidentyfikowanego
   to brak identyfikacji nie przeszkadza w identyfikowaniu UFO właśnie jako obcy.

   To jest dokładnie ten sam rodzaj podatności na sugestię
   który wykorzystują wszelkie religijne instytucje
   albo politycy do ogłaszania np pandemii.

   Ludzie dostają komunikat i wierzą,nie kwestionują,nie zastanawiają się
   po prostu robią co pan każe a jak się ludzi dodatkowo wystraszy
   to wtedy zrobią jeszcze więcej i jeszcze chętniej.
   Diabły,obce cywilizacje,wirusy – doskonałe narzędzie wychowawcze
   zupełnie jak beboki w dzieciństwie 🙂 albo czarna wołga.

   Trzy główne religie z pustyni zinfantylizowały społeczeństwo dostatecznie
   w końcu niczym innym się nie zajmują.
   Jak słyszę okazjonalnie wypowiedzi telewizyjnych „ekspertów”
   o tym co nam grozi jeśli nie będziemy się szprycować
   to czuję się jakbym miał 5 lat i słuchał babci która mnie straszy
   że jak nie zjem surówki to przyjdzie dziad z worem,spakuje mnie i zabierze.

   Mówi się do nas jak do dzieci abyśmy zaczęli postępować jak dzieci
   i to działa,nie zawsze ale w większości przypadków.

   Mezamir,

   pażyjom, uwidim. W mojej ocenie obecnie picdemia im wystarcza. Czy zrobią ściemę z atakiem kosmitów – zobaczymy. Na razie wymyślili „wariant” omikrona. Rzekomo niewyobrażalnie groźny:

   „WHO uznała omikron za „bardzo duże globalne zagrożenie”.”
   https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/2145276,1,omikron–grozny-i-tajemniczy-wariant-sars-cov-2-co-o-nim-wiemy.read

   Globalne zagrożenie…

   opolczyk

   • Jesli chodzi o sluchowisko z ladowaniem kosmitow to nie bylo zadnej paniki. Ta panika byla mistyfikacja. Pisano o tym niedawno.
    Teraz maja jednak wszystkie srodki by cos podobnego zinscenizowac na niebie a przy okazji jesli ludzie nie uwierza to wytruc gapiow. Przeciez to ich glowny cel. Ci zwyrodnialcy i ich slugusy nie cofna sie przed niczym,

    • Ja też czytałem artykuł na temat artykułów 🙂 że niby wtedy wcale tak nie było
     problem w tym że to jest zacieranie śladów
     bo ci którzy rozprawiali się z rzekomą mistyfikacją
     zostali zdemaskowani jako manipulanci 🙂
     Teraz faktycznie nie wiadomo komu wierzyć…zdjęcia gazet z tamtych lat
     opisujących całe zdarzenie też były częścią artykułu demaskującego „demaskatorów”
     ale…zawsze można powiedzieć że to fotomontaż.

     Tak czy inaczej zabawa w obcą cywilizację trwa od wielu lat.
     „Kosmici” dziwnym trafem 😉 zaczęli nas odwiedzać zaraz po wojnie
     akurat wtedy gdy czołowi naziści przeprowadzili się do USA.

 18. O dawnych i nowych symbolach (Slowian)

  https://www.zemosvet.sk/o-davnych-novych-symboloch-znakoch-znameniach

  I trzeba pamietac, ze My Slowianie (i nasi przodkowie jakkolwiek sie kiedys zwali) jestesmy na naszych terenach od zawsze. Przeciez jestesmy mieszanka genow R1a oraz staroeuropejskiego I glownie I2a… STAROEUROPEJSKIE I bylo tu od zawsze a slady R1a znaleziono juz z okresu ponad 10 tysiecy lat pne. A sa tez starsze R, ktore trudno dokladnie okreslic. A moze ktos specjalnie ich okreslic nie chce, bo niepoprawne politycznie? Moze niewielu sie orientuje ze genetycy nigdy nie porownuja probek z naszymi obecnymi slowianskimi genami ale tylko z Baltami lub uzywaja zawoalowanych okreslen jak ludy z polnocnych balkanow itp 😛. Slowo Slowianie czy Polacy jest dla nich tabu, czyli ktos im zakazal wskazywac na podobienstwo znajdywanych genomow z naszym genomem.
  Jednak zadne manipulacje nie odbiora nam prawa do dziedzictwa po naszych przodkach I2a (Staroeuropejczykach).

  I jest nadzieja ze jednak czesc historii zostanie odkleta. Sa stare zakurzone dziela z dawnych czasow ktorych nikt nie czyta i nie ujawnia bo dotad nikomu na tym nie zalezalo. Moze dzieci slowianskiej emigracji zainteresuja sie nimi i odkoduja z nich nasza historie.

  Arkaimko,

  dla mnie historia Słowian, tyle że nie pisana, bo Słowianie nie pisali ksiąg, choć pismo runiczne mieli, już dawno została „odklęta”. Słowianie nie byli „barbarzyńską dziczą bez kultury” jak chce tego katolactfo, nie było też zmyślonej „wielkiej Lechii” turbo-lechickich świrów. No i Słowianie idąc za cofającym się lodowcem znaleźli się nad Łabą, Odrą, Wisłą i Dniestrem już wiele tysięcy lat temu. Wymieszali się z nielicznymi wówczas Staroeuropejczykami, przejmując przy okazji od nich geny Neandertalczyków. Tak wygląda w najbardziej telegraficznym skrócie „odklęta” historia Słowian.

  opolczyk

   • Sluchajac to z pewnoscia serbski jest bardziej podobny do slowackiego niz polskiego. Podobno najbardziej podobny do słowackiego jest słoweński . Nawet jest prawdopodobne ze tez pochodza z Wielkiej Morawy i dopiero najazd Madziarow ich rozdzielil.

 19. Nie wiem, czy zaakceptujecie to przesłanie od tego kolesia. Ja dopiero zacząłem oglądać. Wrzucam, bo ciekawie się zapowiada.

  PATRIARCHA ELIASZ OSTRZEŻENIE DLA LUDZKOŚCI

  https://www.bitchute.com/video/6sBNsUmGMA3c/

  inny link:
  [video src="https://seed126.bitchute.com/UV8so9fBBCk5/6sBNsUmGMA3c.mp4" /]

  Mateusz,

  znam to, ale słuchałem tylko krótką chwilę. Myślę, że wiem więcej w sprawie picdemii niż ten koleś w kiecce z rzymską szubienicą na szyi. A reklamować tego wyznawcę pustynnego demona Jahwe i żydowskiego „zbawiciela”, zbawiającego z rozumu, nie zamierzam.

  Niemniej dzięki za ten link.

  opolczyk

 20. Witam. Czytam od lat. Zamordowany niemiecki doktor.

  https://www.bitchute.com/video/WCfyNz0eK6zV/

  https://tokentube.net/v/3033406015/Has-DR–ANDREAS-NOACK-been-killed-after-publishing-his-findings-about-the-vaccines-

  Artur,

  poszperałem w sieci i muszę stwierdzić, że sprawa jest dosyć niejasna. Faktycznie prokuratura dojczlandzka potwierdziła aresztowanie tego chemika 23 listopada podczas nagrywania filmu na yt dotyczącego szpryc, choć rzekomo aresztowanie jego nie miało nic wspólnego z jego kanałem yt, a z łamaniem przepisów dotyczących „środków odurzających”. Nie znane są dokładnie okoliczności i miejsce jego śmierci w dniu 26 listopada – czy zmarł w areszcie czy w domu. Ponadto zgodnie ze słowami jego żony/partnerki już w momencie aresztowania miał kłopoty z oddychaniem.
  Obawiam się, że prawdy nie dojdziemy. Naturalnie nie wykluczam tego, że go wykończyli.

  opolczyk

 21. Andrzeju Opolczyku toć to dzis Twoje swieto!
  Wszystkiego Najlepszego. Duzo zdrowia i energii do dalszej walki o przyszlosc ludzkosci.

  Arkaimko,

  dzięki za pamięć, ale nastroju do świętowania nie mam. W nocy żona musiała lecieć na pogotowie (połykała coś i poszło nie w ten otwór), czuje się nie najlepiej, choć na szczęście obeszło się bez szpitala.
  A walka trwa.
  Tu jest migawka z naszej wczorajszej demonstracji:
  https://devtube.dev-wiki.de/videos/watch/2a9e69bb-d939-4a47-b94e-41314a81e760

  Wznowiliśmy też demonstracje sobotnie. Na zmianę z takim Matthiasem meldujemy je na przemian. Właśnie dzisiaj zgłosiłem demonstrację na najbliższą sobotę. Poniedziałkowe demonstracje to nadal tylko moja „działka”.

  opolczyk

 22. Andrzeju,

  smutne to, ale coraz bardziej prawdziwe. Sportowcy, w tym piłkarze, naprawdę zaczanają padać jak muchy po tych szprycach.

  opolczyk

 23. Q……….aaaaa SKANDAL !!!!!!!!!
  polin pełną gębą i jeszcze te polskojęzyczne zdrajcy z osp Nadarzyn

  Artur,

  ano niestety – Polska jest jeszcze tylko w sercach Polaków. A to co istnieje oficjalnie i jest na mapie to żydolandia – polin. Nie zasługuje nawet na pisanie jej nazwy z dużej litery.

  opolczyk

   • Że też Ziemia nosi takich hipokrytów . W pałacu , kiedy zrobił hucpę , odnosząc się do roku1164 przed datą umowną wspomniał Obłuda cytuje ,, odbijając świątynie i wyrzucając z tamtąd Pogańskie Bóstwa ” a też wspomniał , że oni to , cytuje obłudę, , naród wybrany ” . Roznoszą w perfidii dobrą nowinę ( wszawice) po Ziemi , niszcząc inne kultury, tradycje , rdzennych ludzi . Przebiegłe syny , mistrzowie manipulacji ….

    Artur,

    masz rację – przebiegłe syny, mistrzowie manipulacji, roznoszący duchową „wszawicę”…

    opolczyk

 24. Domowe sposoby leczenia „covida”.

  https://zdravie.pravda.sk/zdravie-a-prevencia/clanok/608583-ako-liecit-covid-19-doma-konkretne-rady-co-robit/

  Zasada numer jeden :
  NIE LEZEC NA PLECACH!!!
  Sa tam tez podane stare domowe metody na przeziebienia i grypy ale i nazwy lekow (choc tylko slowackie)
  Zawsze to cos gdy zostawiono nas samym sobie i kaza czekac na pogorszenie stanu zdrowia… A kiedys wdrazano leczenie przy pierwszych symptomach czy to grypy czy przeziebienia.

  Arkaimo,

  na przeziębienia i grypy najlepszą „kuracją” jest tłusta dieta:
  – śniadanie: 4-6 żółtek na smalcu z dodatkiem tłustego boczku pokrojonego w kostki. Bez chleba!
  – Obiad: kilka grubych plastrów żółtego sera (co najmniej 45% tłuszczu), posmarowanych grubo masłem. Warstwa masła co najmniej 5 milimetrów.
  – Kolacja: pół litra 30% śmietany.

  opolczyk

 25. Dzisiaj o 07:56 miałem włamanie na konto
  skontaktowałem się z kim trzeba i czekam co mi powiedzą.

  Bardzo dziwne rzeczy dzieją się od jakiegoś czasu u mnie.

  Przechowywałem sobie w serwisie internetowym masę plików
  MASA informacji (najstarsze to były rzeczy jeszcze z 1998)
  którą nagle ktoś sobie przywłaszcza
  i odcina mnie od wszystkiego a obsługa serwisu o niczym nie wie
  chyba że to ich robota i tylko rżną głupa.

  Problemy z internetem,problemy z odwiedzaniem „nieodpowiednich” stron
  takich jak ta lub bialczynki pl etc
  teraz włamanie…a może władza szuka u mnie jakiś materiałów podchodzących pod terroryzm?
  Już raz trafiłem do sądu i skoro wyrok miałem skazujący
  tzn że jestem kryminalistą nie?
  Kryminaliści jak wiadomo to źli ludzie,nie wiadomo co chowają w domu 😉

  No pięknie…teraz tylko wizyty Gromu u mnie brakuje do pełni.

  Mezamir,

  ja też jestem „kryminalitą” skazanym prawomocnym wyrokiem dintojry za „obrazę uczuć religijnych” fanatycznych wyznawców rzymskiej szubienicy…

  opolczyk

  • Zaraz do mnie wyślą NATO z misją pokojową tzn żeby przeszukać pokoje.
   Aczkolwiek,to co się dzieje w naszych aresztach to nawet nie jest średniowiecze.
   Bardzo dziwne że państwo pozwala na istnienie instytucji
   zajmującej się torturowaniem i wykańczaniem ludzi np obmawiając im dostępu do leków.
   Nikt tam nie pracuje bo został zmuszony,czyli robi to z własnej woli
   a ktoś kto jest psychopatą powinien być leczony zamiast decydować o życiu innych.

   Miałem kiedyś znajomego który trafił do aresztu.
   Oczywiście już z niego nie wyszedł bo się w nim rozchorował
   a pracownicy leczyli go paracetamolem,tak dzielnie i profesjonalnie go leczyli
   że aż zabili.

   Pytanie kto zatrudnia psychopatów?
   Psychopaci

   W państwie w którym psychopaci ustalają prawa,nic nie może być dobrze.

   Trafić do aresztu/sali tortur współczesnej inkwizycji
   jest bardzo łatwo,wystarczy pretekst,cokolwiek i potem już nikt nad niczym nie ma kontroli
   a „ciemny lud to kupi” jak mawiał Kurski
   i jak się ludowi powie że Kowalski jest groźnym przestępcą
   to lud uwierzy chociaż nie widzi.

   Teraz gdy jestem u babci i okazjonalnie słyszę telewizor
   to za każdym razem wyglądam za okno żeby sprawdzić czy świeci słońce
   gdy mówią że świeci słońce 😉

 26. dwa filmy , które mnie rozbawiły z kanału kris biegunka , to jest ten chłopak który rozprawił się z milicjantami z Bukowna koł. Olkusza , ale niestety teraz w Szwajcarii się ukrywa przed sanhedrynem😉 Olkuskim . Pierwszy to instruktaż jak powinni się rozprawić z tymi bolszewikami , a drugi to twarz ostatniej prostej

  Artur,

  jedna uwaga – nie nazywaj policji służącej żydo-banksterom „bolszewikami” – ona służy żydo-kapitalistom a nie „bolszewikom”.

  opolczyk

 27. Marsz zmarlych… Z tego co slyszalam na filmiku prawie wszyscy ponizej 40!!! ( venti to 20, trenta 30, quaranta 40, a te konczace sie na… essimo, lub jesli slyszymy na poczatku lub koncu slowa dici, to nastolatki) Moze te nazwiska umieszczono na poczatku listy do odczytania? Ale i tak straszne, bo wiemy ilu starszych odeszlo a tych czesto juz nie ma kto prezentowac na takich marszach

  Arkaimko,

  nie znam włoskiego i nie będę się spierał. Niemniej inicjatywa mieszkańców Parmy godna jest naśladowania – można w ten sposób pokazać niezorientowanym, ile ludzi ginie od tych szpryc.

  opolczyk

 28. Andrzeju…

  Otóż Berkeley72 (MG) jako „jednooki Lucyfer – niosący światło” napisał na neon24:

  „Szczepienia, które potrafiliśmy (potrafimy w przyszłości) jakoś przecierpieć, są/będą DLA NAS DOBROCZYNNE. A ci, którzy o tym NIC nie chcą WIEDZIEĆ? „Żyją w (poznawczej) NĘDZY i sami są NĘDZĄ” (Jezus w „gnostyckiej” Ewangelii Tomasza)”.

  Andrzeju,

  Głogoczowskiemu już całkiem odbiło. Nawet żydowskiego „krysta” teraz cytuje…

  opolczyk

  • Warto by było zapytać tego gościa skąd on wie jakie będą następstwa i skutki
   przyjmowania preparatu eksperymentalnego
   skoro jego faza kliniczna/eksperymentalna (jak zapowiedzieli twórcy tegoż specyfiku)
   kończy się dopiero w 2024 roku?

   Skąd od ma wiedzę na temat tego co będzie?
   Współpracuje z producentami?
   Sam opracował recepturę i im odsprzedał?

 29. @ Karl Hilz – ale jak to sobie tak zmarł? Interesująca seria, niedawno zmarł jeden z liderów opozycji antyszczypawkowej w Austrii. Chyba raczej walka klasowa przyspiesza.

  Eustachy,

  niestety nie znalazłem nigdzie wyjaśnienia, na co zmarł Karl Hilz. Też mydaje mi się to podejrzane, niemniej i bez „seryjnego samobójcy” zgony w wieku 64 lata niekiedy zdarzają się.
  Faktem jest, że jego śmierć była okupantowi w Dojczlandii na rękę.

  opolczyk

 30. Nie wiem, czy przejdzie bo to „brat”, ale pojechał po „bandzie”

  BRAT ALEXIS BUGNOLO O NADCHODZĄCEJ APOKALIPSIE – NAPISY PL

  https://www.bitchute.com/video/3brGLV6rz1cA/

  Mateusz,

  to przejdzie. Nie jestem na tyle zaślepiony, by katolikom, którzy mówią rozsądnie, odbierać głos. Dokąd mnie nie „nawracają” uparcie, nie przeszkadzają mi, a wręcz odwrotnie – katolików nadal jest tak dużo, że z ich pomocą łatwiej będzie pokonać picdemię i NWO. Byleby z protestów nie robili religijnych procesji, co niestety ciągle co niektórym nadgorliwym katolikom się przydarza. I byleby na protestach nie uprawiali namolnej żydo-katolickiej propagandy. U mnie w każdym proteście biorą udział i katolicy, i protestanci. I co – mam ich wykluczyć?

  opolczyk

 31. Czytam, ze Wam ostry terror w Niemczech wprowadzaja. Ciekawe kiedy naszywki z korona na ubraniach beda obowiazkowe. Krysztalowo sie zaczyna robic…

  A tu news ze zmarl nuncjusz papieski przy UE i to ponoc na covid… Ale jest info ze jednak byl eliksirowany. Slowacy podaja ze „nie przeszedl pelnego cyklu szczepien”. Czyli jednak „znak” dostal… Ba, nawet pierwotnie pisano ze zarazil sie na pielgrzymce papieskiej w Szasztinie na Slowacji (tak jak wielu oficjeli koscielnych). Jednak slowaccy biskupi zdementowali ten fakt, bo go tam nie bylo.
  Jesli chodzi o te pielgrzymke i te duza ilosc zarazen to sprawa jest przekomiczna. Tam, mogli wejsc tylko zaeliksirowani oraz ci z aktualnymi testami. Czyli wszystko jasne ZARAZALI ZAELIKSIROWANI!!! Czymkolwiek zarazali, ale zarazali, bo czystego nawet z przeziebieniem by tam nie wpuszczono.

  Arkaimko,

  zaszprycowani mają ogromnie obniżoną odporność immunologiczną. Byle wirus, na który wcześniej reagowaliby co najwyżej katarem, teraz wywołuje reakcję obronną „ciężkiej grypy” z wysoką gorączką. No i ponieważ ich organizmy nie potrafią zniszczyć wirusów osiadłych na ich błonach śluzowych, zarażają nimi innych. A lipne testy PCR mówią – COVID-19!.
  Ot i cała tajemnica.

  opolczyk

 32. Ciekawy komentarz znalazlam na interii

  „mynews. one/german-chemistry-phd-murdered-today-for-this-warning/ Minęły około dwóch dni odkąd sataniści załatwili niemieckiego chemika dr. Andreasa Noacka. Był absolutnym znawcą grafenu i jego odmian, być może jedyną taką osobą w całej Europie. Jego rozprawa doktorska dotyczyła konwersji tlenku grafenu do wodorotlenku grafenu. Pracował jako naukowiec dla największego na świecie producenta węgla aktywnego w dziale nowych produktów węglowych. Był ekspertem od grafenu i jego odgałęzień, właściwości i zastosowań. Zmarł najprawdopodobniej dlatego, że opublikował film o tym, co powoduje grafen, który jest dodawany do obecnego szczepienia. Według dr. Noacka, cząsteczki mRNA w tzw. inokulacji w większości odwracają uwagę od głównego problemu, jakim jest grafen. Badał materię wstrzykiwaną za pomocą spektroskopii, która rozróżnia materiał według częstotliwości i stwierdził, że nie był to tlenek grafenu, ale wodorotlenek grafenu. Wodorotlenek grafenu jest jednowarstwowym węglem aktywnym, grupy OH i jego elektrony są ruchome. Jest to stabilizowana struktura, która nie ulega biodegradacji. Najodpowiedniejszym zastosowaniem byłyby klocki hamulcowe, ponieważ nigdy by się nie zużyły. Grafen zawarty jest w obecnych inokulacjach w nanocząstkach o grubości 0,1 nm i długości 50 nm. Taką konstrukcję najlepiej porównać do żyletki. Jest bardzo ostrą brzytwą i przecina wszystko, co stanie jej na drodze. Łatwo rozprzestrzenia się w każdym płynie, a gdy przepływa do krwiobiegu, przecina komórki nabłonka, które tworzą powierzchnię naczyń krwionośnych i są bardzo gładkie. Jednak po przecięciu zaczynają tworzyć wzniesienia i zagłębienia, w których łatwo zatrzymują się różne substancje, tworząc w ten sposób przeszkody, grudki i osady. Lekarze i patolodzy nie rozpoznają grafenu. Chociaż wszystkie leki i procesy lecznicze opierają się na chemii, lekarze nie są wystarczająco zaznajomieni z tą nauką. Z drugiej strony patolodzy nie są w stanie rozpoznać cięć grafenu, ponieważ nigdy o tym nie myślą. Jak można odciąć człowieka od środka?! A toksykolodzy szukający trucizn też niczego nie znajdą. Przeprowadzają eksperymenty w naczyniu laboratoryjnym, a ponieważ grafen nie jest żywy i nieruchomy, nigdy go nie wykryje. Grafen jest również zupełnie nową substancją, nieznaną w naturze i niewielu ekspertów ma z nią doświadczenie. Lekarze powinni wiedzieć, z czym wiąże się tzw. szczepienie i co je powoduje, ale jak już wspomniano, ich wiedza chemiczna jest słaba, a ponadto nie wszystko jest określone w treści poszczególnych szczepionek. Wiele składników uważa się za tajemnicę handlową i nie są one opisane w ulotce dołączonej do opakowania. (Może nie po to, żeby zobaczyć, jak bardzo są szkodliwe). Dlatego tak wielu sportowców umiera z powodu chorób serca i naczyń krwionośnych. W sporcie krew płynie szybciej, a im szybciej płynie, tym większe szkody wyrządza grafen. Grafen następnie przecina nie tylko naczynia krwionośne, ale także narządy, takie jak serce, wnika do drobnych naczyń włosowatych w mózgu i powoduje udar. Osoby, które padły natychmiast po wstrzyknięciu lub natychmiast miały napady padaczkowe, zostały bezpośrednio wstrzyknięte do naczyń krwionośnych, a grafen dostał się do ich krwiobiegu. W ogóle nie jest możliwe ich zapadnięcie się z powodu mRNA cząstek i wytwarzanego przez nie białka kolczastego, ponieważ ma znacznie mniejszą wydajność. Gdyby szpryca pozostała w mięśniu, nie wyrządziłaby takich szkód, ale nie pozostanie tam i prędzej czy później dostanie się do krwiobiegu i wyrządzi nieodwracalną szkodę. Jak już napisano wcześniej, grafen jest praktycznie niezniszczalny. Ci, którzy otrzymali ją w postaci zastrzyku, fałszywie nazywanego szczepieniem, mają go na zawsze, do końca życia.”

  Czytaj więcej na https://geekweek.interia.pl/technologia/news-dr-wilson-edwards-szwajcarski-specjalista-ds-covid-19-to-two,nId,5684551#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

  Arkaimko,

  pewna hiszpańska grupa dezinformatorów o znaczącej nazwie „V kolumna” rozpuściła plotki pewnego szarlatana i pseudonaukowca o szprycach mających 95 czy nawet 99% % grafenu. Nadal nie znalazłem na to rzetelnego potwierdzenia przez niezależnych i poważnych – podkreślam – poważnych naukowców. Na pewno zabójcze w szprycach jest mRNA, a za zatory, zawały i podobne dolegliwości odpowiedzialne jest białko kolca, którego nadprodukcję szpryce wymuszają – a nie grafen. Może i trochę grafenu w tych szprycach jest, ale najgorsze jest mRNA, robiące ze szczepanów organizmy GMO i wywołujące poza zakrzepami, zatorami, zawałami i osłabieniem systemu immunologicznego absolutnie nieprzewidywalne szkodliwe mutacje szczepanów.

  opolczyk

 33. Cały czas próbują, na ile mogą się posunąć…

  Kontrowersyjny komunikat został w piątek opublikowany na stronie Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu (woj. śląskie).

  „W związku z koniecznością ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby zakaźnej COVID-19, w ramach dyżuru skargowego w Komendzie Powiatowej Policji w Raciborzu (…) będą przyjmowane tylko osoby, które okażą ważny certyfikat szczepień potwierdzający przyjęcie szczepionki przeciw COVID-19” – informowała raciborska policja.

  Interwencje dziennikarskie…

  Po kilku godzinach komunikat na stronie został zmieniony. Do rzecznika prasowego zadzwonił Tomasz Dyszkiewicz z portalu wymagajmy.pl oraz nasza redakcja.
  Zacytowaliśmy rzecznikowi prasowemu art. 32. Konstytucji, który brzmi: „Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.”

  Ciekawe też komentarze…

  Więcej na: https://tarnogorski.info/slaskie-na-komende-policji-tylko-z-paszportem-covidowym/

  Andrzeju,

  czekam na to, kiedy policja ogłosi, że będzie łapać tylko zaszprycowanych przestąpców…
  To byłby już cyrk na kółkach do potęgi n-tej…

  opolczyk

 34. Widać, jak na dłoni, że ta cała picdemia to jedno wielkie oszustwo. Ciekawe, co na to zwolennicy szczepień?
  Ile jeszcze trzeba przekonywać tych wszystkich ustawiających się w kolejkach?

  Właśnie wyszło na jaw, że ceniony szwajcarski biolog – dr Wilson Edwards – który dzielił się na Facebooku swoimi spostrzeżeniami na temat pandemii COVID-19, tak naprawdę nie istnieje.

  To właśnie on informował opinię publiczną na temat początku ekspansji koronawirusa i zapewne wielu ludzi uwierzyło w jego wersję.

  Wilson Edwards okazał się być wirtualnym tworem chińskiej firmy Sichuan Silence Information Technology, która wspierała rządową kampanię dezinformacyjną.

  Firma ta miała stworzyć około 500 fałszywych kont, 20 stron i 4 grupy na Facebooku oraz 86 kont na Instagramie.

  Teraz pytanie? Ilu takich „ekspertów” jeszcze wywiera wpływ na wszystkich tych, którzy w mediach mówią o pandemii? Jak bardzo opinie tych deep fake’owych awatarów, mogą rzutować na decyzje polityczne?

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/ekspert-od-covid-u-okazal-sie-byc-awatarem-stworzonym-przez-chinczykow

  —-

  Andrzeju,

  zastanawiam się, na ile ta informacja jest prawdziwa! Nie tylko to, że dr Gibson to fikcja, ale zwłaszcza to, że niby wymyślili go Chińczycy. Pamiętam jak Trampek ultrasyjonista zwalał winę za picdemię na Chiny i domagał się bilionowych odszkodowań od Chin, choć jak wiemy picdemia to pomysł i dzieło żydo-globalistów, a nie Chińczyków.
  „Zmiany na ziemi” już nie raz kolportowały dezinformacje.

  opolczyk

 35. Prezydent Siemianowic: Eksperci, którzy wprowadzają w błąd Polaków zostaną rozliczeni.

  Prezydent Siemianowic Śląskich w najnowszym nagraniu odniósł się do inicjatywy lekarzy, epidemiologów i 12 prezydentów miast, którzy zaapelowali do rządu, aby jak najszybciej wprowadzić ustawę pozwalającą pracodawcy weryfikację status zaszczepienia pracownika preparatem na koronawirusa.
  – Wierzę, że tych prezydentów, którzy optują za czymś takim, rozliczą w swoim czasie mieszkańcy. Tych ekspertów, którzy wprowadzają w błąd, którzy mają tytuły profesorskie, również te osoby zostaną rozliczone. Myślę również, że na końcu będzie rozliczony rząd i te osoby, które chcą wprowadzać tego typu karygodne przepisy, które są niezgodne z Konstytucją – mówił.

  Rafał Piech: 12 prezydentów zaapelowało o działania do rządu, aby jak najszybciej wprowadzić ustawę, która pozwoli weryfikować pracodawcy status zaszczepienia pracownika. Chciałbym tych wspaniałych fachowców, ekspertów rządowych oraz tych 12 prezydentów zapytać, czy państwo wiecie dokładnie, co obecnie dzieje się w Portugalii, w państwie, w którym 92 proc. populacji jest wyszczepione?

  Czy państwie wiecie, że tam jest dzisiaj wprowadzany stan klęski? Czy wiecie, że do Portugalii każda osoba, która przylatuje samolotem niezależnie, czy jest zaczepiona, musi poddać się testowaniu? Czy wiecie, że w Austrii jest wprowadzony lockdown? Chciałem się was zapytać, o co zabiegacie? Skoro w państwach, gdzie jest 80-90 proc. populacji wyszczepionej, gdzie nie powinno być problemów z maseczkami, z testami, ze zgonami osób, które są też zaszczepione. Tam powinno się już dzisiaj funkcjonować normalnie.

  https://rumble.com/vq7p1j-prezydent-siemianowic-o-szczepieniach-przestacie-wprowadza-w-bd-przestacie-.html

  Więcej na: https://tarnogorski.info/prezydent-siemianowic-eksperci-ktorzy-wprowadzaja-w-blad-polakow-beda-rozliczeni/

  Andrzeju,

  i ja mam nadzieję, że te kanalie – wszystkie – zostaną pociągnięte do odpowiedzialności.
  Zastanawiam się, dlaczego zebrano 12 prezydętów miast do tego apelu – czyżby odniesienie do „dwunastu plemion Izraela” i „dwunastu apostołów”?
  Wiem, że judaiści lubią „kabałę” i „magiczne liczby”.

  opolczyk

 36. Protesty przeciwko fałszywej pandemii nasilają się na całym świecie. Ludzie masowo budzą się.
  Oto niektóre…

  Gruzja:

  Holandia:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s