Czytelnia

.

Literatura słowiańska

.

Zorian Dołęga Chodakowski – prekursor i piewca Słowiańszczyzny, przez rodaków zapomniany

„O Sławiańszczyźnie przed chrześcijaństwem”

.

Kazimierz Moszyński – etnolog i etnograf słowiański

„Kultura ludowa (materialna i duchowa) Słowian” – monumentalne (trzytomowe) dzieło

.

*****

.

Literatura ogólna

.

Nota o autorze: Izrael Szahak (Israel Shahak; ur. 28 kwietnia 1933 r. w Warszawie, zm. 2 lipca 2001 r. w Jerozolimie) – żydowski publicysta, krytyk judaizmu i szowinizmu żydowskiego, obrońca praw człowieka. Autor wielu książek na ten temat, w tym między innymi „Żydowskie dzieje i religia; Żydzi i goje – XXX wieków historii”. Był profesorem chemii na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie.

.

.

„Pani Izabela Litwin jest współautorką opracowania, które znakomicie wyjaśnia (nawet ekonomicznym analfabetom – jak ja do niedawna) mechanizmy stosowane przez finansjerę do ograbiania maluczkich. Uważam, że każdy szanujący się Słowianin powinien zapoznać się z tym opracowaniem – nie jest długie, a czyta się naprawdę świetnie.” – MrC

.

1 578 komentarzy do “Czytelnia

 1. Andrzeju,

  miałem na myśli to, że policjanci przyłączyli się do demonstracji, co było doskonale widać na filmie, czyli solidaryzowali się z ludźmi.

  Andrzeju,

  oby tak było rzeczywiście. Niemniej w poniższej krótkiej migawce na samym początku widać jednak przepychankę z policją:

  Zazwyczaj, gdy demonstrantów są dziesiątki tysięcy, policja potrafi iść kilometrami z protestantami spokojnie, niby razem z nimi. Co nie znaczy że idzie razem z nimi. Choć myślę, że i większość policjantów ma już dość tego cyrku i z chęcią by się do protestów przyłoczyli. Tyle że boją się stracić pracę.

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

  • Można się jakoś skontaktować przez email? Mam ciekawe zdjęcia.

   Lena,

   akurat wysłałem Ci kontaktowy e-list z poczty as.poliszynel.

   opolczyk

   Polubienie

 2. Opolczyku gratuluje 500 obserwujacego 😃. Choc to tylko ci emailowi, bo w rzeczywistosci ogladalnosc duzo wyzsza.
  Ja np wole obserwowac na zywo😛

  —-

  Arkaimko,

  już niejeden subskrybent po kilku wpisach wymeldowywał się. Jutro może być ich już „tylko” 499 czy 498. Tak więc jeszcze nie otwieram szampana.
  Choć 500 to już pokaźna i okrągła liczba subskrybentów. No i są ci – jak Ty – którzy bez subskrybcji do mnie zaglądają.

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 3. Andrzeju,

  obok rzeczy mądrych niestety przebija u Chodorowskiego sporo demagogii, brak znajomości realiów społecznych na zachodzie (tu też ludzie samoorganizują się oddolnie). W sprawie Solidurności i ZOMO wygadywał głupoty – nadal nie widzi, że Solidurność była żydowsko-watykańskim koniem trojańskim, mających wydaś Polskę w łapska zachodniej „bestii”. A to go dyskwalifikuje. Jak może mieć dobry osąd rzeczywistości, jeśli nie dostrzega oszustwa z Solidurnością. No i jego niechęć do masowych demonstracji zadziwia mnie. Mówi, że się organizują i że się szykują, że mają różne projekty. Ale nim je zrealiują – i też nie wiadomo z jakim skutkiem – to Polaków może pozostanie już tylko ze 20 % bo reszta będzie szczepanami. Masowe demonstracje już teraz rozbudzają uśpionych, jak i zmuszają rządców do zwalniania narzucania totalitaryzmu. Dziwi mnie też, że te ludobójcze szpryce nazywa „szczepionkami”.
  A już całkowicie odrzucam tytuł audycji – „polska wyjątkowość”. Przypomina mi to żydowskie wymysły o „wybraństwie”. Nie idźmy tą drogą. Nie jesteśmy wyjątkowi, „wybrani”…

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 4. Wszyscy autentyczni, ale naiwni Polacy wchodząc do Solidurności stawali się idiotami nakręcającymi tylko ten sterowany zewnątrz i wdrażany za pomocą V kolumny zamach stanu. Na początku pojawiały się oznaki przejmowania przez Polaków kontroli nad tą żydowską chucpą, ale w dalszej perspektywie zabrakło determinacji na tyle, że Syjon przejął całkowicie kontrolę.

  Tutaj się zgodzę, że zdecydowana większość dawnych działaczy nadal tkwi mentalnie w okresie przed solidarnościowym i że dalszy bieg wydarzeń nie wiele ich nauczył. To skończeni idioci, którzy walnie przyczynili się do tego, co dzisiaj mamy, ale nie oznacza, że nie warto posłuchać ich, co mają dzisiaj do powiedzenia.

  Mówiąc krótko: rozkręcili pospołu z żydostwem tę chucpę a potem w pełni oddali żydostwu inicjatywę po części z głupoty i po części za przyszłe przywileje z pańskiego stołu.
  Abstrahując tutaj od roli żydo-Kościoła i jego perfidnej gry.

  Przy czym należy nie zapominać, że tak naprawdę to Polska była tylko pionkiem w grze, bowiem karty rozdano wcześniej i gdzie indziej.
  Gdyby nie rozbicie od wewnątrz ZSRR przez rozrastającą się V kolumnę i jej zleceniodawców na Zachodzie, to nie zaistniałaby żadna Solidurność, a Wałęsa co najwyżej przepierdział by kilka kadencji w pasiakach.

  Polubienie

 5. Ad ww. filmiku … .

  Moim zdaniem nieco razi termin „sowiecki”, którym używający nawet dobry historyk dezawuuje siebie, ale warto posłuchać i drugiej części.

  „Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło”, jeśli spojrzymy na 123 lata pod zaborami, które, jak się okazuje czynią Polskę wyjątkową w czasie obecnej syjonistycznej zmowy przeciw wolności. Jak się bowiem okazuje, to zdobyte doświadczenia w okresie tamtych na pozór zmarnowanych lat nie poszły na marne.

  Okazuje się, że czasem na owoce potrzeba kilkanaście dekad czekać, kiedy nadarzy się ku temu okazja.

  Zapytany kiedyś Deng Xiaoping, co sądzi o Rewolucji Francuskiej odpowiedział, że jest jeszcze za wcześnie na wysuwanie jakichkolwiek wniosków.

  Może więc przez ten pryzmat warto spojrzeć na okres rozbiorów i ukształtowanych w tamtym okresie charakterów, a ponadto na okres PRL-u, który też osadził wiele pozytywnych cech w Polakach.

  Wystarczy spojrzeć na obecną sytuację, podczas której Polacy będąc pozbawieni własnych ośrodków informacji i zewsząd atakowani syjonistyczną propagandą dają odpór narzucanej przez żydowską oligarchię fałszywej pandemii.

  Polubienie

 6. Fundacja Rockefellera: Usunięto dokument przewidujący lockdown

  Ilaria Bifarini 13 lipiec 2021

  W maju 2010 roku Fundacja Rockefellera, we współpracy z Global Business Network, opublikowała raport “Scenarios for the Future of Technology and International Development”. Aby uświadomić potrzebę nauczenia się patrzenia na przyszłość w inny sposób, w badaniu wykorzystano narzędzie scenariuszy do wyobrażenia sobie i symulacji różnych strategii, które pozwolą lepiej przygotować się na przyszłość lub, co bardziej ambitne, kształtować ją.

  Przedstawiono cztery scenariusze – Lock Step, Clever Together, Hack Attack i Smart Scramble – które zakładają wystąpienie klęsk żywiołowych i innych apokaliptycznych konfiguracji. Pierwszy z nich to scenariusz pandemii, uderzający podobieństwem do ogłoszonej pandemii Covid-19. Nikt wcześniej nie znał słowa lockdown, nikt też nie wyobrażał sobie zamknięcia całej ludności, zdrowej i chorej, bez różnicy, w celach prewencyjnych i na tak długo (sam termin kwarantanna pochodzi od czterdziestu, dni izolacji, którym poddawano chorych na choroby zakaźne).

  Jest to narracja dystopijna, robiąca wrażenie ze względu na swoją proroczą wymowę:

  Więcej na: https://babylonianempire.wordpress.com/2021/10/01/fundacja-rockefellera-usunieto-dokument-przewidujacy-lockdown/amp/


  Andrzeju,

  na tę stronę należy uważać. Puszczała niejedną brednię:
  https://babylonianempire.wordpress.com/2021/09/24/wzmocniony-koronawirus-umieszczony-na-nanoczastkach-i-rozsiany-w-powietrzu-przez-samoloty/

  To, że Fundacja Rockefellera usunęła jej raport z 2010 roku nie zmienia stanu rzeczy – nie ma żadnej pandemii. Jest tylko jej inscenizacja łże-medialna.

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

  • Andrzeju,

   początkowo pod Twoim komentarzem napisałem coś innego ale pomyliłem rok 2010 z 2020. No więc swoją uwagę zmieniłem. Ale to nie zmienia stanu rzeczy.
   Wierzący w picdemię gotowi jeszcze pochwalić Fundację Rockefellera za tamten raport, że dobrze, że go napisali, przez co „żondy” wiedziały, jak działać i dzięki temu mniej ludzi zmarło na świrusa. Teraz tylko żeby wszyscy dali się zaszprycować – będzie po pandemii.
   Ci którzy wiedzą, że picdemia jest oszustwem nie potrzebują informacji o tamtym raporcie FR.
   Tu dodam – fikcyjna „pandemia świńskiej grypy” była próbą generalną – bandyci obserwowali reakcję ludności. Po czym, po odwołaniu tamtej hucpy przeanalizowali, co i jak poprawić, by bardziej jeszcze ludzi zastraszyć. I napisali o tym raport.
   Na koniec jeszcze przypomnę, co pisał w roku 2006 Jacques Attali, wiadomego pochodzenia były doradca Mitterranda:

   „Znajdziemy coś, co spowoduje to; pandemia, która wymierzona w niektórych ludzi,
    prawdziwy kryzys gospodarczy lub wirus, który dotknie starszych lub słabszych,
    to nie ma znaczenia, słabi i bojaźliwi ulegną.

   Głupi uwierzy w to i poprosi o leczenie.
   Zadbaliśmy o zaplanowanie zabiegu, który będzie rozwiązaniem.

   Selekcja idiotów będzie zatem dokonywała się sama: pójdą sami do rzeźni.”
   https://zbigniew1108.neon24.pl/post/161492,nie-tylko-bill-gates-planowal-szczepionki-na-depopulacje

   Polubione przez 1 osoba

 7. PANDORA PAPERS
  https://www-bbc-com.cdn.ampproject.org/v/s/www.bbc.com/news/world-58780465.amp?amp_js_v=a6&amp_gsa=1&usqp=mq331AQKKAFQArABIIACAw%3D%3D#aoh=16332987075717&referrer=https%3A%2F%2Fwww.google.com&amp_tf=%C5%B9r%C3%B3d%C5%82o%3A%20%251%24s&ampshare=https%3A%2F%2Fwww.bbc.com%2Fnews%2Fworld-58780465
  Czyli mozna sie domyslic czemu politycy w podskokach wykupuja setki milionow szczepionek i na przymus szprycuja ludzi… I czemu celebryci tak ochocza namawiaja do szpryc.

  Arkaimko,

  nie zapominaj, że BBC to jedna z największych tub propagandowych Rotszyldów i jej zadaniem jest utrzymanie łże-medialnego matrixu, dezinformacja i odwracanie uwagi od spraw pierwszorzędnych, najważniejszych.

  BBC podrzuca drugorzędne plotki, domysły, wymysły. Ile bilionów na lockdownie i związanych z nim bankructwach i „kredytach”, ile na namordnikach i szprycach zarobiła żydobanksterska sitwa – tego BBC nie napisał. Epatuje czytaczy sprawami „kieszonkowymi”. Bo te sumy wymieniane przez BBC to kieszonkowe, napiwek w porównaniu do zysków żydo-banksterów. Ale tego właśnie BBC nie napisał.

  Matrix idzie pełną parą…

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

  • Rozumiem ze Ty nie rozwazales faktu ze politycy mogli byc szantazowani i stad caly teatr z pandemia?
   Byc moze Babisz nie chcial wplacic ile zadano lub kto inny z Czech zaoferowal lepsze warunki „kontraktow”.
   Ciekawe sa tez te ciagle smiertelne wypadki miliarderow, szczegolnie z naszej czesci swiata. Ewakuacja pod ziemie czy skoki na ich majatki? Moze i to i to w zaleznosci czy spadkobiercy dalej beda kierowali biznesem czy zostanie sprzedany.


   Arkaimko,

   doskonale wiem, że polityczne marionetki korumpowane i kupowane są różnymi grantami, różnymi „nagrodami”, oraz możliwościami bezkarnego „kręcenia lodów”. Dodatkowo są „ważni” i niby rządzą, posłusznie wypełniając polecenia i realizując wytyczne ich mocodawców. Niemniej są to dla mnie sprawy absolutnie drugorzędne i nie zamierzam nimi się zajmować. Dla nas istotne powinny być sprawy zasadnicze – kto naprawdę rządzi i do czego dąży. A nie plotki o politycznych marionetkach i celebrytach. Walka z paroma ujawnionymi sprzedajnymi politycznymi marionetkami nic nie da, gdyż zastąpione zostaną przez inne. Rozwalić musimy system. Wtedy i wszystkie polityczne marionetki zostaną uwalone.

   opolczyk

   Polubione przez 1 osoba

 8. „Bogowie, a tym bardziej zmyślone bożki, nie mają zwyczaju ingerować w to, co się na Ziemi dzieje.”

  Andrzeju,

  fajnie to ująłeś, spodobał mi się ten jakże wymowny przytoczony wyżej fragment … .
  Patrząc z perspektywy na powyższy cytat i na otumanionych gojów – można się nieźle pośmiać, a śmiech to zdrowie.

  Natomiast notka bardzo dobra – umieszczę ją na Wierni Polsce.

  To jasne, że bożki żyją swoimi sprawami i nie interesuje ich los gojów, którzy od ateisty po gorliwego katolika są gotowi we wszystko uwierzyć. Jedni w pseudo naukowo-żydowskie dogmaty a drudzy w żydowskie dogmaty o życiu wiecznym w ramionach Żyda Jahwe.
  Ta pseudo pandemia rzeczywiście pokazała kto jest kto!

  ***

  Badania społeczeństwa amerykańskiego: propaganda działa, szczególnie wśród ateistów i katolików:

  https://www.bibula.com/?p=128100

  ***

  Czasem w zaciszu zastanawiam się, jak by to było, gdyby każdy naród wrócił do swoich pogańskich bogów – zamiast podlić się na kolanach u globalnego psychopaty, który tak naprawdę ma ich wszystkich w du-pie. Tak naprawdę to ten globalny psychopata jest protoplastą globalizmu.
  Osobiście nie należę do żadnej z powyższych sekt. Obserwując stoję po środku.
  Natomiast te wszystkie pogańskie świątynie z punktu architektonicznego wyglądu zewnętrznego i wewnętrznego i to co się w nich działo musiały być wówczas bardzo ciekawe.

  Dużo zdrowia!

  Andrzeju,

  i Tobie dużo zdrowia!

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 9. „A ja nadal chciałbym być Zulusem. Bracia Zulusi, Bracia Murzyni – jestem z Wami…”

  Andrzeju,

  ja również!

  Biały człowiek wyrządził i wyrządza nadal bardzo wiele złego na Ziemi, który rzeczywiście, jak pokazuje pseudo pandemia, czyli żydowska plaga stoi 100 lat za murzynami.

  Polubienie

 10. Andrzeju,

  wysłuchałem Wolfa z mieszanymi uczuciami. Nie odważył się powiedzieć, że picdemia to oszustwo. Jako ekspert finansowy ani słówkiem nie powiedział, jakim szwindlem jest złodziejski system bankowy, i że trzeba go zmienić. Dobrze, że przynajmniej przekonany jest, że ten system musi upaść. Też tak uważam. Idzie jednak o to, że upadając może cały świat zasypać gruzami. I niewielu doczeka „wyzwolenia” z kajdan światowej lichwy.

  Niemniej warto Wolfa przesłuchać…

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 11. Białoruś uległa, wprowadzają przymus kagańcowy.
  https://www.belta.by/society/view/masochnyj-rezhim-i-sobljudenie-distantsii-v-obschestvennyh-mestah-stanut-objazatelnymi-s-9-oktjabrja-463618-2021/

  Gustaw,

  w listopadzie 2020 też wprowadzono na Białorusi kagańce.
  https://belsat.eu/pl/news/bialorus-obowiazek-noszenia-maseczek-w-calym-kraju/

  No i obecnie też:
  https://www.wnp.pl/rynki-zagraniczne/bialorus-od-9-pazdziernika-obowiazkowe-noszenie-masek-w-miejscach-publicznych,498241.html

  Sam nie wiem, w co gra Łukaszenka. Czy dał się kupić, czy zastraszyć? Nie wiem. Niemniej martwi mnie to. Zamiast rozwalać pidemiczne brednie, zezwala na coś takiego.

  opolczyk

  Polubienie

  • Chodzi o to by trzymac ludzi WEWNATRZ BUDYNKOW! Chodzi o to by sie jak najmniej szwedali na otwartym powietrzu tak rano jak i noca!!!

   Arkaimko,

   a dlaczego Białorusini mieliby mieć zakaz spacerów (a nie „szwendania się”) przez całą dobę? I to na świeżym powietrzu?
   Czy to nie zamnordyzm?

   opoczyk

   Polubienie

 12. Nie publikuj
  Mozesz sobie mnie tam Andrzeju uwazac za swira radiacyjnego ale w Linnech na zachod od Kolonii dzis w nocy namierzono ponad MILION CPM. Nie wiem. Ile to milisiwertow ale liczba ogromna. Takie pomiary od kilku dni sa w Belgii. Tu masz linki

  Rezonans Schummana
  http://sosrff.tsu.ru/?page_id=12

  https://radmon.org/index.php

  https://www.gmcmap.com

  Jest to niedaleko Twojego domu wiec moze Cie zainteresuje. Pierwsze dwie stacje przestaly nawet uaktualniac dane. W Polsce dawno powylaczali liczniki… Moze jednak lepiej dzis nie przesadzac z pobytem na zewnatrz.


  Arkaimko,

  a jednak publikuję ten Twój komentarz. Wydaje mi się, że niepotrzebnie wpadasz w panikę i mylisz dwie różne sprawy. PCM to liczba impulsów na minutę. Rezonans Schumanna dotyczy fal elektromagnetycznych o bardzo niskiej częstotliwości (fale radiowe), które nie są szkodliwe dla organizmów żywych, bez względu na liczbę impulsów na minutę (PCM). Milisiwerty dotyczą natomiast szkodliwego promieniowania jonizującego (promieniowanie neutronowe, rentgenowskie, alfa, beta i gamma). Gdyby rezonans Schumanna dotyczył promieniowania jonizującego, to faktycznie milion PCM byłby zabójczy. Ale on dotyczy nieszkodliwego promieniowania o bardzo niskiej częstotliwości. No chyba że są to inne impulsy, nie powiązane z rezonansem Schumanna. Ale w takim wypadku ludzie padaliby trupem masowo w miejscach tej rzekomej wysokiej ilości impulsów. Wszyscy. Promieniowanie gamma przenika wszak beton, stal, a nawet ołów. Więc coś tu nie pasuje.
  Ciekawi mnie kto monitoruje owo promieniowanie. I czy nie jest to zmyła i kolejny straszak. Tak jak nas straszono, że „pandemia” to działanie 5G i że świrusy można przesyłać srajtfonami i pocztą elektroniczną.

  Dalej…
  ostatnio u Andrzeja na WPWO pisałaś o fali grawitacyjnej, która  rzekomo uszkodziła pobliskie gwiazdy i spowodowała wybuch Betelgezy. Betelgezę obserwowałem dzisiaj w nocy. Była cała i na swoim miejscu. A że dochodzi na niej ciągle do wybuchów – to jest normalne i wywołuje je ściskanie „zamrożonych” w plazmie linii magnetycznych spowodowanych wirowaniem gwiazd – na równiku szybciej niż na biegunach:

  Także Proxima jest cała i zdrowa. Fala grawitacyjna mogłaby ją uszkodzić tylko wtedy, gdyby w jej pobliżu zlały się w jedną dwie gwiazdy neutronowe lub dwie czarne dziury, co powoduje silne fale grawitacyjne. Tylko, że wtedy gwiazdy neutronowe czy czarne dziury byłyby silnymi źródłami promieniowania rentgenowskiego – ściągana przez nie materia wyrzucana przez Proximę jako wiatr gwiazdowy, spadając na gwiazdy neutronowe lub czarne dziury emitowałaby ogromną ilość promieniowania rentgenowskiego. A tego nie zauważono. No i  Proxima musiałaby być tuż obok. Z odległości miesiąca świetlnego nic by jej się już nie stało. Fale grawitacyjne b. słabo wpływają na materię i dlatego przez dziesiątki lat nie można było ich wykryć detektorami cylindrycznymi. Nawet silna fala grawitacyjna powodowała zmianę długości cylindra aluminiowego o wadze tony i długości 3 metry o wielkość rzędu średnicy jądra atomu. A takiej zmiany długości nie były w stanie wykryć nawet najczulsze detektory. I właśnie te trudności z wykryciem fal grawitacyjnych pokazują, jak słabo wpływają one na materię, także na gwiazdy. Nie było więc wybuchu Betelgezy ani uszkodzenia sąsiednich gwiazd z powodu fali grawitacyjnej. One dla nas są nieodczuwalne. No chyba że w odległości Księżyca zderzyły by się dwie gwiazdy neutronowe. Wtedy byłoby po ptokach.
  Arkaimko – straszą nas z dwóch różnych stron a to katastrofą klimatyczną, świrusem i pandemią, a to z drugiej strony 5G, tlenkiem grafenu, rezonansem Schumanna, milionem CPM i czym tylko jeszcze. A ja mam to w nosie i idę na spacer. Realnych zagrożeń mnie już wystarczy…

  opolczyk

  Polubienie

  • Rob co chcesz. Teraz masz wybor bo wiesz.
   Mikrosiwerty podala ta stacja. Mozesz sprawdzic. Ba nawet przeliczyc na milisiwerty…
   No i przypominam ze swiatlo leci tak szybko ze nic go nie wyprzedzi. Gdy zobaczysz wieksza Betelgeze to czasteczki beda juz na Ziemi. Owszem przed nimi leci fala grawitacyjna zaginajaca przestrzen no a pomiedzy jeszcze olbrzymIa dawka neutrin. A jesli chodzi o Proxime i Slonce to byly duze wybuchy w 2012…z Syriusza i byc moze Wegi jeszcze swiatlo z tego spektaklu nie dolecio
   Spaceruj sobie 🌞 tylko noca na pewno siedz w domu 😋. I spij w pokoju z oknem na polnoc.
   Zreszta wyboru i tak wielkiego nie mamy…

   Arkaimko,

   Ja nie muszę wybierać – po prostu nie dam zapędzić się do schronu.
   Natomiast Ty – obawiam się – nie masz wyboru: strach decyduje za Ciebie.

   opolczyk

   Polubienie

   • Ja sie nie boje. Ja po prostu obserwuje. Minimum ostroznosci stosuję . Więcej sie nie da i w sumie nie ma sensu. Znam przyszlosc.

    Arkaimko,

    możesz to nazwyać, jak chcesz, choćby ostrożnością. Ja nie mam zamiaru przed wyjściem z domu sprawdzać jakieś tam linki, CPM-y i co tam jeszcze.

    opolczyk

    Polubienie

 13. A w Czechach odbyły się wybory parlamentarne.
  https://www.google.com/amp/s/amp.dw.com/pl/czechy-po-wyborach-powr%25C3%25B3t-prawicy/a-59460056
  Wygrała prawica, a lewica (socjaldemokraci i komuniści) przegrali – nie dostali się do parlamentu. To pierwszy taki raz, kiedy komuniści w Czechach przegrali.

  Janek,

  nie wybory a farsa wyborcza. Farsa, bo szanse w niej mają wyłącznie agenturalne mafie polityczne zwane partiami, wszystkie na żołdzie globalnej lichwy – wszystkie posłusznie jej służące.
  W Dojczlandii też była taka sama farsa – chyba dwa tygodnie temu. W jej wyniku kolejna marionetka polityczna zastąpiła poprzednią na fotelu kanclerza. Poza tym nic się nie zmieniło. Terror kowidowy pozostaje bez zmian. Po co więc tymi farsami się zajmować?

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 14. Od dnia 9.10.2021 roku na mocy rozporządzeń rządowych i prezydenta każdy Białorusin jak również obcokrajowiec musi w przestrzeni publicznej mieć założoną na twarz maseczkę w przeciwnym wypadku nie tak jak u nas sądy, a policja białoruska karze karami. Kosztowało mnie to trochę wysiłku, ale obliczyłem, że kara wynosi równowartość naszych 258.50 PLN. Mógłbym dziś zamieścić zdjęcie Łukaszenki z maseczką powołując się na białoruski internet tylko po co skoro i tak to zostanie usunięte. Takie są fakty.

  Kazik,

  akurat w ostatnim wpisie na wstępie pisałem o tym, że na Białorusi wprowadzono nakaz namordników. I zastanawiałem się, czy Łukaszenkę zastraszono czy kupuiono („Nie wiem, czy Łukaszenka uległ naciskom wrogich mu sił wewnętrznych i zewnętrznych, czy dał się zastraszyć lub kupić”).

  Zdjęcia łukaszenki w namordniku sam znalazłem i to nawet już z ubiegłego roku z listopada:

  http://s13.ru/archives/lukashenko-182

  I wiele innych (tu kolejne):

  Tak więc na zapas martwiłeś się, że ciebie skasuję…

  opolczyk

  Polubienie

  • W odpowiedzi to poprawka z mojej strony. Pierwszy błąd nie policja a milicja. W co gra Łukaszenka nie wiem. Moja hipoteza jest taka, że przyszło polecenie z Rosji od Putina gdzie panuje zamordyzm covidowy. Niestety prezydent rozczarował. Półtora roku się opierał, ale ostatecznie 9 X wywiesił białą flagę. Mam zdjęcia z dziś Łukaszenki z maską podczas rozmowy z Białorusinami. Zbieram większą ilość tych fotek i zamieszczę w najbliższych dniach, aby się nie rozdrabniać. Rozczarowanie spore bo padł ostatni Mohikanin. Z tego, co widać ludzie nie protestują i chodzą w namordnikach.

   Kazik,

   Łukaszenka już jesienią 2020 pierwszy raz narzucił namordniki i sam w nich łaził. Niestety…
   A więc białą flagę wywiesił już prawie rok temu. Potem odpuścił i teraz znów dokręcił śrubę.
   Czy na rozkaz Putina – nie wiem.

   opolczyk

   Polubienie

   • Wiem już w czym rzecz. Na białoruskim forum o polityce i kulturze piszą, że Łukaszenka dostał dla Białorusi 926 mln Euro na walkę z koronawirusem i teraz musi się wykazać, że robi dużo dobrego, aby z wirusem walczyć. Pieniądze pochodzą z puli UE na walkę z covid19, czyli mówiąc krótko wziął w łapę, ale może to dobra decyzja bo parę złotych wyrwie jewropejskim żydom. Dziwi mnie tylko, że Białorusini te machorki na ryj zakładają jak my Polacy bezrefleksyjnie, w końcu tam żydzi od 30 lat nie sprawują władzy jak u nas.

    Kazik,

    jeśli tak faktycznie jest to dał się Łukaszenka po prostu kupić. I nie ważne jest że wyrwał jewropejskim żydom trochę grosza. Ważne, że utwierdza załganą propagandę „pandemii”. Stał się marionetką tańczącą w tym tatalitarnym teatrzyku kowidowych kukiełek.

    opolczyk

    Polubienie

 15. Jeśli dalej tak pójdzie, to A. Łukaszenka będzie miał też kłopoty u siebie, co mogą jego przeciwnicy wykorzystać.

  Covid Poisonous Injection Genocide Falling Apart, Perps Know They’ve Been Caught

  https://stateofthenation.co/?p=88391

  Ludobójstwo za pomocą trujących szczepień na Covid rozpada się, a sprawcy już wiedzą, że zostali złapani.

  Globalne oszustwa związane ze szczepionką COVID-19 załamują się, ukrywanie jest niemożliwe do utrzymania.
  Nie można zaprojektować bioinżynierii broni biologicznej takiej jak COVID-19, wypuścić serii zmienionych broni biologicznych Covid na całym świecie, celowo wstrzymać skuteczne leczenie, aby uzbrojona „szczepionka” mogła zostać wprowadzona na całym świecie, a następnie oczekiwać, że cała ludzkość zaakceptuje niezwykle niebezpieczne i śmiertelne zastrzyki na Covida jako nową normę.

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2021/10/ludobojstwo-za-pomoca-trujacych-szczepien-na-covid-rozpada-sie-a-sprawcy-juz-wiedza-ze-zostali-zlapani/

  Andrzeju,

  niestety KIP znów zamieścił dezinformacyjnego gniota. Ciekawe, kto go tłumaczył, gdyż tłumaczenie jest katastrofalne. No i ta ślepa wiara w brednie usraelskiego analityka wywiadu. Nie wiem, jak rozumieć to stwierdzenie:

  „TPTB będzie zmuszone do wykonania najbardziej katastrofalnych aspektów WIELKIEGO RESETU, aby wprowadzić całą rasę ludzką w tryb przetrwania.”

  Jakie przetrwanie? Wielki reset jest obok szprycowania, kluczowym punktem projektu „pandemia”, a jego celem jest finansowe zniewolenie niedobitków depopulacji. No i wywłaszczenie ich ze wszystkiego – cała Ziemia ma się stać prywatną własnością światowej lichwy – wraz z ludzkim „żywym inwentarzem”.

  Faktem jest to, choć rozłożone może być na dłużej niż 12 miesięcy:

  „W związku z tym w ciągu najbliższych 12 miesięcy prawdopodobnie nastąpi starannie kontrolowane wyburzenie Globalnego Systemu Ekonomiczno-Finansowego.”

  Tyle że obecny i tak złodziejski system ekonomiczno-finansowy zostanie zastąpiony jeszcze gorszym – tym opisanym w „wielkim resecie”, który będzie formą zinstytucjonalizowanego finansowego niewolnictwa. – w każdym momencie niepokornym będzie można zablokować ich wirtualne konta, przez co pozostaną bez środków do życia. Mówił o tym Ernst Wolf:

  No i niestety nadal miliardy ludzi milczą, miliony nadal pchają się potulnie pod szpryce. W ostatnią sobotę widziałem w Pforzheimie długą kolejkę przed autobusem szprycowym ustawionym w centrum miasta – nadal masy wierzą w dobroczynność tych szpryc.

  Są w artykule  i inne bzdury – jak choćby ta:

  „Ludzie na całym świecie zaczynają rozumieć, że wysoce szkodliwe i śmiertelne „szczepionki” zostały celowo, ale bezprawnie, zatwierdzone do ogólnej administracji dla wszystkich z wyjątkiem dzieci.”

  A tymczasem w  usraelu, Dojczlandii i Polin i nie tylko tam, pełną parą idzie propaganda szprycowanie dzieci od 5 lat wzwyż:

  https://businessinsider.com.pl/rozwoj-osobisty/zdrowie/usa-szczepionka-firm-pfizer-biontech-moze-byc-stosowana-u-dzieci-wieku-od-5-lat/7fy7zrf

  „BioNTech: Wkrótce szczepionka na COVID-19 dla dzieci
  Założyciele niemieckiej firmy BioNTech zapowiadają produkcję szczepionki na koronawirusa dla dzieci w wieku od 5 lat.”
  https://www.dw.com/pl/biontech-wkr%C3%B3tce-szczepionka-na-covid-19-dla-dzieci/a-59143295

  https://szczepienia.pzh.gov.pl/firmy-pfizer-i-biontech-poinformowaly-o-wynikach-bezpieczenstwa-i-skutecznosci-szczepionki-przeciw-covid-19-u-dzieci-w-wieku-5-11-lat/

  Niestety nie jest tak, że ludzkość się budzi, że liczba świadomych zagrożenia, gotowych do protestów ludzi osiągnęła masę krytyczną, i że wielki reset zagwarantuje „rasie ludzkiej tryb przetrwania”.
  Co za ignoranci i ślepcy prowadzą stronę KIP.

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 16. Andrzeju,

  dziękuję za odpowiedź i wnikliwą analizę tłumaczenia ze strony KIP.
  To prawda, pomimo rosnącego oporu, to jednak nadal wielkie rzesze tłoczą się niczym bydło przed rzeźnią po następne z kolei zastrzyki.

  Przetrwają tylko mądrzy i niezłomni na tym świecie. Oby tylko ten tonący okręt nie pogrążył wszystkich.

  Andrzeju,

  chyba napiszę o tych wymysłach na KIP. Już bokiem mi wychodzi czytanie podobnych bzdur.

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 17. …. być może , to ta sama siła , która tworzyła tzw. ,, qanon,, która dla hazbarów miała za zadanie , mamienia tłumów w oczekiwaniu na cud i kody kreskowe i jak wiemy nic takiego się niezadziałało . Psychomanipulacja zdezorjentowanego tłumu . Od Siebie dodam , że jeżeli czujesz się , jeden z drugim , poszkodowany ,to walcz , nie lękaj się i tak jak Ty napisałeś , zbierać się w grupy poszkodowanych i wyegzekwować swoje prawa. Innej drogi niewidze – poszkodowani i oszukani szczepionkami , zastraszani w robocie i urzędach przez urzędników i strażników banksterów ,, Do Walki ”

  Polubienie

 18. „No i młodzi, którzy często w tygodniu chodzą do knajpek i kafejek – by nie płacić za testy – pchają się pod szpryce. Wolą śmiercionkę, niż wybulić 12 euro na test.”

  Andrzeju,

  widać doskonale, jak okupant dwoi i troi się, by wykorzystać wszystkie możliwe „nisze” do szprycowania.
  Fotka z kolejką młodych, ale bezmyślnych ludzi przemawia do wyobraźni.

  To wprost niepojęte dla mnie, że używając tak prymitywnych zachęt syjonistyczny okupant nagania wielkie rzesze młodych ludzi pod zabójcze szpryce.
  Wychodzi na to, że do teraz przeceniałem ludzi. To wprost niewiarygodne … jak łatwo można manipulować ludźmi. Zawsze uważałem, że można to zrobić, ale o wiele, wiele trudniej i to jeszcze w takiej skali?

  Mam nadzieję, że mądrych i niezłomnych jest jeszcze na tyle na tym świecie, że wspólnie obalimy ten bandycki projekt.

  Andrzeju,

  ja niestety już od dawna uważam gatunek homo sapiens jako całość za gatunek za chory. Oczywiście, że są wyjątki, że ludzi normalnie myślących jest sporo. Ale jednak to znikoma mniejszość.
  Widać to było zresztą od dawna po farsach wyborczych – oszukiwani przez mafie polityczne idioci nadal na nie głosowali i głosują – w Polsce, Niemczech, usraelu, Francji, Włoszech i gdzie tylko.
  Obecna fikcyjna pandemia utrwaliła we mnie to przekonanie – większość ludzi to homo stupidusi – ludzie głupi, durnie i ślepcy.
  Niemniej i ja mam nadzieję, że znajdzie się wystarczająco dużo świadomych ludzi, by obalić tyranię. W żadnej rewolucji, w żadnym buncie czy powstaniu nie brali udziału wszyscy. Rewolty i bunty robiła zawsze mniejszość. I niekiedy wygrywała. Oby i teraz tak było.

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

  • Myślicie,że taka mapa jest możliwa do spełninia?
   https://zapodaj.net/46982ad54d906.jpg.html

   aroyo,

   cała jewrounia to żydowski folwark. Naturalnie jest podzielony na „państwa” – dystrykty – wszystkie pod zarządem żydowskim. Granice tych dystryktów są w sumie bez znaczenia. A odnośnie tej konkretnej mapy powiem tak: tylko dezinformator odwracający uwagę od tego, że jewrounia i Polska są pod żydowską okupacją, może fabrykować takie mapy, gdzie Polska dzielona jest pomiędzy Dojczlandię, Rosję i Białoruś. A o żydach, żydo-banksterach i Telawiwie ani słówka…

   opolczyk

   Polubione przez 1 osoba

   • Jakby nie patrzeć ta napa tobyła by to najlepsza sprawa dla Rosji.
    1 .Znakomita obrona granic zschodnich
    2.Lądowy korytasz do Niemiec.
    3.Polska nie byłaby już żadnym zagrożeniem.
    4.Teren na południe także byłby rosyjski po hipotetycznym wcieleniu Białorusi i wtedy Ukraina byłaby dosłownie Otoczona .Wystarczyło by zająć Noworosję aż do Odessy ,a ręsztę zostawić.Zmądrzeliby to sami by prosili o sojusz.Zobaczcie jakby wtedy byłaby zajebiście broniona Rosja.A Bartosiaki przestaliby snuć wizje międzymorza.

    Pomorze byłoby kontrolowane przez rząd przyjazny Niemcom i Rosji.
    Jest tylko pytanie czy Rosja tak zrobi.Mam nadzieje, że jeśli na tej stronie są rusofile to niech tą mapę przekazują dslej, szczególnie wśród portali rosyjskich.A szczegòlnie dla Duszenowa, Podoliaki,Piakina i Żyrinowskiego.

    aroyo,

    nie wiem do czego zmierzasz i po co to piszesz. W normalnych warunkach, gdyby świat był jako tako normalny, chciałbym, by Polska była związana sojuszem z Rosją i pozostałymi państwami słowiańskimi. Ale musiałby to być sojusz z poszanowaniem suwerenności wszystkich stron sojuszu. Obecnie mamy jednak ważniejsze sprawy na głowie, niż gdybanie nad fikcyjną mapą.

    Na marginesie – Polska już od kilku stuleci nie stanowi żadnego zagrożenia dla Rosji. Podejrzewam, że obecnie przegrałaby wojnę z Białorusią, gdyby do niej doszło – do tego stopnia zniszczono polskie wojsko po tzw. „transformacji”. Rosja kpi sobie z rzekomego zagrożenia ze strony Polski. W ciągu kilku minut mogłaby z Polski uczynić radioaktywną pustynię, na którą przez stulecia nikt by nie wszedł bez specjalnych skafandrów. Po co więc piszesz w punkcie 4 „Polska nie byłaby już żadnym zagrożeniem”. Polska już od stuleci nie jest dla Rosji żadnym zagrożeniem.

    opolczyk

    Polubione przez 2 ludzi

  • ,, Będziecie płacili, będziecie zabijali dla państwowej prywatnej ojczyzny, będziecie wysyłali dzieci na szkolenia reedukacyjne, będziecie się bali nieznanej mocy, będziecie się zabijali, rejestrowali, nazywali, numerowali, pracowali, demoralizowali się, wybierali sobie panów i kontrolerów waszych słów i myśli, aby działania były zgodne z tym, co mówią bogowie, ale niezgodne z procesem waszych myśli i potokiem waszych słów …
   Będziecie rozbici i sfrustrowani, zagubieni pomiędzy różne tezy i antytezy, zapomnicie czym jest wasza tożsamość, wierząc w narzuconą wam tradycje … „…
   ……od dziecka , każde pokolenie poddawane jest tzw . pranie mózgu indoktrynacji .
   szkoła , rodzina , robota skutki religie

   Polubienie

 19. A propos bzdur na Neonie. Co jakiś czas wypływa jakiś „chistoryk”, który bredzi na temat Słowian i ich wierzeń. Niejaki Kamil Janicki (o ile dobrze pamiętam) napisał kiedyś artykuł o tym, że Słowianie byli ateistami bo nie budowali świątyń. Tego nawet nie chce się komentować. Przeraża arogancja tych wykształciuchów, którzy zawężeni do swojej działki nic więcej nie rozumieją ale się mądrzą.

  Eustachy,

  bzdury Kamila Janickiego wypunktowałem tu:
  https://opolczykpl.wordpress.com/2020/06/24/bzdury-wymysly-i-klamstwa-o-slowianach-w-wydaniu-historyka-kamila-janickiego/

  Na neonie niestety szaleje katolactfo. I tego nie zmienimy. Bardziej zdziwiło mnie, że Dariusz Kosiur („Rzeczpospolita”) przechodzi na turbolechityzm:
  https:///zbigniew1108.neon24.pl/post/163999,o-religii-slowian-polemika#comment_1834607

  Zbyszek Jacniacki opublikował mój polemiczny tekst, a Kosiur pod nim bawi się w turbolechitę. Zastanawiam się, czy mu odpowiedzieć – naturalnie u mnie na blogu, a nie na neonie.

  opolczyk

  Polubienie

 20. „Aż strach pomyśleć, jak te przyszłe elity intelektualne będą wyglądać. Wybicie obecnych szprycami niewiele zresztą pogorszy sprawę – ich następcy będą dobierani na zasadzie selekcji negatywnej – im bardziej posłuszny, tym lepszy. „Wielki reset” dotknie więc i elity intelektualne – zostaną po prostu „zresetowane”.”

  Andrzeju,

  mam nadzieję, że ci bardziej posłuszni następcy konsekwentnie będą się szprycowali aż do skutku korzystnego dla myślących.
  Wielkie koło zamachowe zostało wprawione w ruch, zanim się zatrzyma pochłonie wielkie rzesze głupich.
  Doskonale widać, z jakimi nauczycielami, lekarzami, policjantami, wojskowymi itd. mieliśmy dotychczas do czynienia. Wbrew pozorom czas pracuje na niekorzyść globalnej sitwy, ponieważ ubywa tych, dzięki którym rządzący psychopaci trzymali się u władzy. Używając terminologii z zakresu atomistyki można powiedzieć, że wraz pozbywaniem się … rośnie masa krytyczna. Tylko świadomi i niezłomni przetrwają. Nam teraz potrzebne są czyste serca bez lęku, co jest najlepszą ochroną.

  Dużo zdrówka i spokoju … .

  Andrzeju,

  no cóż – jeśli bandytom nie uda się narzucenie przymusowych szpryc siłą przy pomocy policji i wojska, a o tym przecież myślą – to faktycznie wyginą w ciągu kilku lat tylko bezrozumni i zastraszeni. Tylko że bandyci też o tym wiedzą i pewnie mają jakieś przygotowane scenariusze. Ich marzeniem jest, by niedobitkami depopulacji pozostali ludzie silni, sprawni, durni i posłuszni.

  Jak i kiedy to się skończy – nadal nie wiem. Choć prędzej czy później i ten globalny obóz koncentracyjny padnie. Taka jest „natura rzeczy”.

  I Tobie dużo zdrówka i spokoju…

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 21. Fico, byly premier Slowacji, twierdzi ze nigdy sie nie szczepil przeciw covid 19 i szczepic nie zamierza a jednak figuruje w dokumentach jako zaszczepiony
  https://spravy.pravda.sk/domace/clanok/604552-fico-obvinil-stat-z-falsovania-udajov-o-ockovani/
  Ktos wypelnil za niego formularz eHranica (e Granica) w czasie gdy on zadnej granicy nie przekraczal. Uzyto jego prawdziwych danych oraz numeru telefonu choc sam twierdzi ze z roznych wzgledow korzysta z telefonow i maili swoich przyjaciół.
  Czy takie przekrety dzieja sie tez w innych krajach? Przeciez wladza ma dostep do wszystkich naszych danych…

  Arkaimko,

  nie zapominaj, że żyjemy w matrixie stworzonym przez globalną sitwę. Co jest faktem a co nie, wiedzą tylko oni. Sterowanie bydełkiem roboczym przy pomocy kłamstw, zmyśleń i psychomanipulacji jest fundamentalną cechą tego matrixu. Nie ważne, co jest prawdą, ważne, by bydełko robocze fikcję brało za prawdę.

  opolczyk

  Polubienie

 22. Skopiowalam fragment przypisywany Attalemu
  „Znajdziemy coś lub spowodujemy coś; pandemię, która dotknie pewne warstwy społeczeństwa; prawdziwy lub nieprawdziwy kryzys gospodarczy; wirus, który uderzy w ludzi starych czy dorosłych”

  Zwroc uwage na to dotyczacego kryzysu gospodarczego. Zdajesz sobie sprawe jak latwo wywolac gigantyczny kryzys gospodarczy kilkoma prostymi trikami? I oni to ZROBILI!!!
  a) wymusili sankcje na kraje ktore nie chca sie podporzadkowac rozkazom :Rosja, Chiny. Bialorus, Wenezuela, Iran, Korea Polnocna aby ich towary nie torpedowaly planow swiatowej magnaterii
  b) robia zamieszania polityczne (przewroty) w krajach ktore sa dominantami w wydobyciu waznego surowca (np Ghana glin)
  C) zmonopolizowany transport morski nagle i gwaltownie podnosi ceny przewozow
  D) glowny producent polprzewodnikow Intel nagle przestaje produkowac stare mniej skomplikowane wersje (uzywane w samochodach i innych zelektronizowanym sprzecie oraz wielu wersjach komputerow, telefonow itd),. Zatrzymuje sie produkcja samochodow, telefonow, itd)
  E) producenci AdBlu ( substancja powodujaca zmniejszenie szkodliwosci spalin z silnikow diesla) wstrzymuja produkcje jak polski lub ograniczaja jak slowacki i niemiecki. Oczywiscie z powodu wysokich cen gazu.
  F) Blokowanie budowy gazociagu sankcjami by wywindowac ceny gazu i spowodowac nieoplacalnosc produktow gdzie gaz jest potrzebny
  G) Wstrzymywac produkcje gdzie sie da blokujac ludziom dostep do pracy wymogiem szczepien np blokowanie przeladunku w portach
  H) itd…

  Polubienie

  • Korekta
   Glin czyli boksyty. Duze zloza sa oczywiscie w Gwinei a nie Ghanie. To tu zaopatruja sie w surowiec Chiny i to one byly chyba najwiekszym dostarczycielem aluminium do Europy. Cla nalozone na chinskie aluminium przez UE bylo glownym powodem wzrostu cen aluminium u nas… A wiec jak zwykle sami sobie te cla placimy. No ale takich mamy politykow…

   Polubienie

 23. Mamy tutaj przykład całkowitego upadku inteligencji w państwie Polin w czasie rządów Kalksteina i klechów, którym podlega. Cofamy się coraz bardziej do wieków średnich. Myślę, że niebawem w Polin osiągniemy poziom myślenia na poziomie epoki kamienia łupanego.
  https://lublin.se.pl/glosowali-w-sprawie-obecnosci-ziemi-w-ukladzie-slonecznym-radni-z-lublina-oszaleli-aa-2sx7-56Pd-ioU1.html
  Żal, że żydzi w tak łatwy sposób robią z gojów świnie umysłowe, ale w Niemczech jest ta sama bajka. Czy pana opolczyka takie rzeczy dołują?

  Jaca,

  radni z Lublina dla jaj zaproponowali głosowanie za pozostawieniem Ziemi w układzie słonecznym. Dali się niestety wciągnąć na fałszywą barykadę. Cała ta zadyma o członkostwo Polin w jewrounii jest fałszywą barykadą odwracającą uwagę od kowidowego totalitaryzmu i szprycowego ludobójstwa. Gdyby nie tragiczna sytuacja Polski i Polaków, to z takich sesji rad miejskich po prostu bym się śmiał.
  Radni to durnie – chcieli po prostu pokazać, że pozostanie Polski w jewrounii jest dla nich tak samo oczywiste jak pozostawienie Ziemi w układzie słonecznym. Niestety durnie nie widzą, że jewrounia to projekt globalnej lichwy mający z czasem zlikwidować państwa narodowe i narzucić nam wszystkim totalitarny światowy rząd, co obecnie jest w zbrodniczy sposób wdrażane pod przykrywką fikcyjnej pandemii.

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 24. Zatem podsumowując notkę o Attalim, sam apel pcha się na język.

  Attali!

  Dlaczego jeszcze żyjesz? Marsz do eutanazji!

  Andrzeju,

  dokładnie tak…

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 25. To dziwne?
  Że zawsze Żydom jest wszędzie ciasno, a zwłaszcza, że niezmiennie od tysięcy lat interesuje ich tylko „dobro” gojów?

  Andrzeju,

  powtórzę – dokładnie tak…

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 26. Jako Retra to tez dobra lokalizacja, choc ja nadal obstaje przy swojej. Nie zdradzaj tego co Ci kiedys napisalam. I tak kopią w tamtym miejscu, wiec niech spokojnie kopia. A to moze byc zaslona dymna by w tamtej prawdziwej dano im spokoj.

  Arkaimko

  Patrząc na pracę Ronny Krügera, który od stycznia 2009, kiedy stworzył jego stronę, zbiera pieczołowicie i publikuje informacje, zdjęcia i dokładną lokalizację 815 grodów słowiańskich, sam wykonuje szkice i makiety, uznaję go nie tylko za pasjonata, ale i za znawcę przedmiotu. Ponadto w impressum pisze on tak:

  „Ich bedanke mich hiermit bei den unzähligen Unterstützern, die mich über viele Jahre mit Fotos und Lokalisierungen versorgten. Mein besonderer Dank aber gilt Prof. Dr. Felix Biermann aus Brandenburg, der mir oftmals hilfreich zur Seite stand! Er gräbt seit vielen Jahren in slawischen Burgwällen östlich der Elbe und ist nach meiner Meinung der beste Archäologe auf diesem Gebiet!”

  Dziękuję niniejszym niezliczonym pomocnikom, którzy przez wiele lat dostarczali mi zdjęcia i lokalizację. Moja szczególna wdzięczność należy się jednak prof. dr Feliksowi Biermanowi z Brandenburga, który mnie wielokrotnie wspierał! Od wielu lat prowadzi wykopaliska w grodach słowiańskich na wschód od Łaby i jest w moim przekonaniu najlepszym archeologiem w tej dziedzinie (w domyśle – w tematyce słowiańskiej tym obszarze).

  Aha – gdy wygooglujesz Burgwall Mölln i wejdziesz na mapę, w pewnym powiększeniu pokazuje się napis:  „Burgwall Mölln zamknięte”. Wygląda więc na to, że prowadzone są tam obecnie nadal badania.

  Kształt przypominający trójkąt, trzy bramy, nad jeziorem. To może być naprawdę Radogoszcz!

  opolczyk

  Polubienie

  • Moze to byc jedna z Radogoszczy. Oczywiscie. Miejsce idealne na lacznik Haveli ze wzgorzem Tollense (bitwa) . Moze to bylo miejsce przeladunku towarow bo nadal nie wiem czy bylo polaczenie wodne a widze ze wodne polaczenie Molln ze wzgorzem jest. Brakuje mi tu tej glebi i wyspy na wschodzie gdzie byla swiatynia i tych bram. No ale oni wiedza lepiej co i jak. Ja nawet nie bylam na obu tych miejscach i nie znam wykopalisk. Moge sie tylko bawic w archeologa satelitarno intuicyjnego. Oby wreszcie te Retre znalezli a dla polskich historykow i archeologow za brak zainteresowania tematem mozna miec tylko wiadomo co…
   I dowiedzialam, sie nowej rzeczy. W 1054 wybuchla supernowa(podobna to dzis Mglawica Kraba) i byla dobrze widoczna z Ziemi. Musialo to miec spory wplyw na klimat a moze i zdrowotnie oslabilo ludzi. To tez moglo prowadzic do powolnego oslabienia sprawnosci militarnej Slowian i w konsekwencji ostatecznego zniewolenia. Mozliwe ze te tereny byly bardziej skazone promieniotworczoscia.   Arkaimo,

   Radogoszcz Redarów ze świątynią Swarożyca – a o niej rozmawiamy – była jedna! Kropka. O jeziorze Möllner wiem, że jego poziom powoli opada, a samo jezioro ulega procesowi „lądowienia” – przybrzeżne płycizny najpierw się zamulają, a następnie przeistaczają się w ląd, ziemię, przez co linia brzegowa jeziora z wieku na wiek posuwa się do przodu zmniejszając jezioro. Popatrz na grafikę wykonaną przez Ronny’ego:

   https://opolczykpl.files.wordpress.com/2021/10/czyzby-radogoszcz.png?w=701&h=&zoom=2

   Na niej gród to jeszcze prawie wyspa, tylko na południowym wschodzie połączona z lądem, tyle że zaznaczonym innym kolorem. Tam właśnie już wtedy, 1000 lat temu następowało „lądowienie” jeziora. Jeszcze wcześniej teren grodu był rzeczywiście wyspą. Obecnie przez proces lądowienia jeziora jest ono jeszcze mniejsze niż 1000 lat temu, przez co zaniknął nawet naszkicowany przez Ronny’ego kształt  półwyspu. Widać to na zdjęciu satelitarnym.
   https://opolczykpl.files.wordpress.com/2021/10/fotka-satelitarna.png?w=768&h=482

   Niemniej 1000 lat temu, co potwierdzają badania archeologiczne, prawie cały gród był oblany wodą, a w VII wieku był nawet wyspą.

   Jeśli idzie o supernową z 1054 roku, to pewnie wywołała wielką schizmę wschodnią – ostateczny rozpad krystowierców na łacinników i prawosławnych – właśnie w 1054 roku. No i osłabiła Niemców, a wzmocniła Połabian. Dwa lata po tej supernowej Wieleci wybili prawie do nogi pod Przecławą ogromną armię saską.
   https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Przec%C5%82aw%C4%85

   Cesarza niemieckiego na wieść o rozmiarach tego pogromu szlag trafił…

   opolczyk

   Polubienie

 27. Bożena Dykiel celnie na temat „pandemii”.

  Bożena Dykiel w TVN: Ostatnie dwa lata to jest walka świata z ludźmi. Bogacze chcą nami rządzić:

  Andrzeju,

  słuchałem jej słów, gdy mówiła przed kamerami o światowym spisku.
  Więcej takich ludzi nam potrzeba. Łże-madia rozpętały przeciwko niej wściekłą nagonkę, ale wszystkich nie zastraszą i nie ogłupią.

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 28. Żydowska, bandycka oligarchia finansowa nie może wygrać tej wojny, którą wypowiedziała na niespotykaną dotąd skalę całej ludzkości.
  Coraz bardziej narasta opór w świecie. Italia, Francja, a teraz Brazylia nie licząc pomniejszych manifestacji na całym globie. Czy ludzie wzniosą się na taki poziom świadomości, aby nie tylko zastopować bandytom ludobójstwo, ale też, by ich ukarać sromotnie i to nie tylko psychopatycznych wykonawców, ale i też ich mocodawców ukrytych za grubymi ścianami i kordonami prywatnego wojska w swoich pałacach?
  Czy ludzkość wyciągnie z tej lekcji właściwe wnioski i wprowadzi odpowiednie zabezpieczenia, aby w przyszłości nie powtórzyło się podobne ludobójstwo, bo do tej pory nie wyciągnęła żadnych wniosków, choćby z obu ostatnich wojen światowych?
  Zwłaszcza ta ostatnia wojna dała żydostwu podstawy do utworzenia ONZ i jego agend wprowadzających postępujący zamordyzm w różnych dziedzinach życia gojów – syjonistyczny zamordyzm (mafijny rząd światowy), który teraz od 2020 roku począł finalizować swoje zamierzenia wobec całego wolnego świata. Pokazał rzeczywistą, zbrodniczą mordę, czy goje wyjdą z tego cało – niebawem się przekonamy. Na razie wojna informatyczna o każdy umysł trwa na całego.


  Andrzeju,

  demonstracja w Brazyli faktycznie imponująca. Ale i w innych krajach są masowe protesty:

  Australia:

  usrael:

  Szwajcaria:

  Włochy:

  Francja:

  Niestety w Pforzheimie aż tylu ludzi na demonstracje nie przychodzi:

  https://devtube.dev-wiki.de/videos/watch/be3626ef-33c8-4c76-9322-8f8360812038

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 29. Andrzeju,

  ciekawy wątek w tle z A. Łukaszenką:

  Andrzeju,

  dobry kanał, ale nie ze wszystkim się zgadzam. Np. same łże-media nie narzuciły nam totalitaryzmu, a bez sprzedajnych „medyków” i „wirusologów” nie byłyby w stanie wywołać paniki. No i przede wszystkim totalitare restrykcje narzacały nam marionetki polityczne. Wszystkie te trzy piony są współodpowiedzialne – na równi – żaden z nich bez pozostałych niewiele by zrobił.
  Co do Łukaszenki – widzę to jednak inaczej – nie wierzę, że ministry narzuciły zamordyzm bez wiedzy A.Ł. A i on odczekał 10 dni, by ściągnąć ich na dywanik. Dlaczego nie zaraz pierwszego dnia? Za to to święto z 17 września – myślę że z punktu widzenia Białorusi tak było. To wtedy Białoruś została przez Stalina jako republika radziecka, zjednoczona.

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 30. Systematycznie na całym świecie rośnie opór przeciw banksterskiej pandemii.
  Jestem ciekaw, jak się czują teraz ci wszyscy zaszczepieni, kiedy to wszystko oglądają?

  Andrzeju.

  ten trzeci film, to nie protesty przeciwko oszustwu kowidowemu i szprycom, a marsz emigrantów w stronę granicy z usraelem.
  Natomiast tego filmu szczepanom nie polecam – zaczną robić w portki ze strachu:

  https://odysee.com/@EfektSetnejMaply:4/Pressconferenz1_pl:1

  Sam się zastanawiam, czy napisać o tym krótko na blogu…

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s