Czytelnia

.

Literatura słowiańska

.

Zorian Dołęga Chodakowski – prekursor i piewca Słowiańszczyzny, przez rodaków zapomniany

„O Sławiańszczyźnie przed chrześcijaństwem”

.

Kazimierz Moszyński – etnolog i etnograf słowiański

„Kultura ludowa (materialna i duchowa) Słowian” – monumentalne (trzytomowe) dzieło

.

*****

.

Literatura ogólna

.

Nota o autorze: Izrael Szahak (Israel Shahak; ur. 28 kwietnia 1933 r. w Warszawie, zm. 2 lipca 2001 r. w Jerozolimie) – żydowski publicysta, krytyk judaizmu i szowinizmu żydowskiego, obrońca praw człowieka. Autor wielu książek na ten temat, w tym między innymi „Żydowskie dzieje i religia; Żydzi i goje – XXX wieków historii”. Był profesorem chemii na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie.

.

.

„Pani Izabela Litwin jest współautorką opracowania, które znakomicie wyjaśnia (nawet ekonomicznym analfabetom – jak ja do niedawna) mechanizmy stosowane przez finansjerę do ograbiania maluczkich. Uważam, że każdy szanujący się Słowianin powinien zapoznać się z tym opracowaniem – nie jest długie, a czyta się naprawdę świetnie.” – MrC

.

Reklamy

55 komentarzy do “Czytelnia

 1. Witam mam pytanie czy czytal ktos Kronike polski napiasna przez Prokosza

  Kurowski,

  z tego co słyszałem owa „kronika” to zwykłe XVIII-wieczne fałszerstwo.
  opolczyk

  Polubienie

  • Kronika nie jest fałsyfikatem, a za taki została uznana gdyż opisywała biblijną historię Polaków. Pol – niebo od boskich dzieci północnego nieba. Paweł Szydłowski na swoim koncie: Historia Polski na YT podaje adres do jej ściągnięcia, cytuje i wyjaśnia potoczne wątpliwości.

   qrdeblade

   Wszystkie kroniki pisane przez żydłackich „kronikarzy” były fałszowaniem rzeczywistości zgodnie z interesm nadjordańskiej dżumy. Kronika Prokosza to nie tylko fałszywka ale i falsyfikat. A Szydłowski to niepoważny oszołom ślepo wierzący w żydo-biblię i żydłackie kroniki. Próbuje wmówić, że jesteśmy potomkami jednego z plemion izraelskich. Jak widzę ty też jesteś zżydzony tymi bredniami bo bredzisz o „bilijnej historii Polaków”. Dla takich dezinformatorów, piewców żydowskich bredni nie ma u mnie miejsca. Masz szlaban.
   opolczyk

   Polubienie

    • ja z kolei doswiadczylem juz ze: ,szczegolnie nie mozna ufac czy nawet odrobine wierzyc tak zwanym „profesorom”:) .Wiadomo jest powszechnie ze „profesorofie roznych masci i rytow” sa finansowani przez tych samych „filantropow ,darczyncow i porzyczkodawcow 🙂 co finansowaly wszystkie noworzytne revolucje ,wojny , krwawe ,rzezie ,masakry ,ataki terrorystyczne powstania i nadal finasuja ,organizuja obecne wojny i rewolucje. Juz zdezydowanie bardziej uwierze w jakiegokolwiek samouka ,samotnego badacza ,czy znachora medycznego ,.Popatrzmy czyje pomniki, nazwy ulic ,placow itp zalegaja na ulicach miast europejskich 🙂 .Jakich ludzi umieszczono w encyklopediach ? itp oczywiscie mam tu na mysli kraje o tak zwana „cywilizacji w ktorych symbolem jest krzyz i jego „odpryski”:). bardzo Nieslusznie mowi sie i pisze ze obecna chistorje mamy zaklamana o 50% czy 70% czy wiecej ! .Ja wiem ze WSZYSTKO CO MA ZWIAZEK ,POCHODNE ZE STAREGO TESTAMENTU ……JEST ZAKLAMANE W 100%

     Polubienie

  • Kurowski,

   Po pierwsze – każdy z nas ma inne zainteresowania i dla każdego coś innego może być ciekawe.
   Po drugie – przyzwyczailiśmy się w różnych okolicznościach być kientem obsługiwanym i obskakiwanym przez personel. I on ma zaspakajać nasze potrzeby i podsuwać nam pod nos co sobie życzymy.

   Samodzielność to b. dobra i pożądana cecha. Jeśli mnie coś konkretnego interesuje – szukam tego sam. Często z ciekawości przeglądam i sprawdzam rzeczy nieznane – aby stwierdzić czy są ciekawe.
   Życzę przełamania własnej inercji i chęci bycia obsługiwanym oraz pomyślności w samodzielnych poszukiwaniach ciekawych rzeczy. Same poszukiwania też są ciekawe. Często podczas poszukiwań ciekawych tematów znajdowałem wiele innych, jeszcze ciekawszych niż to czego szukałem.

   Polubienie

   • Opolczyku mam nadzieje ze to przeczytasz (nie znam sie na tym i niewiem gdzie pisac zebys odczytal), pisze do ciebie w zwiazku z twoim ostatnim artykulem (o emigrantach),ciesze sie ze znowu uruchomiłes bloga, mam nadzieje ze bedziesz kontynuowal. Rozumiem ze ręce opadaja, ale pamietaj ze blog Polski jest nie tylko twoja slowiańska ostoja.
    My Polacy – Słowianie – Poganie przetrwamy wszystko!

    Słuchaj – ja już się natyrałem tym pisaniem. Tysiące godzin, zarwane noce. Mam dość. Niech młodsi przejmą pałeczkę.
    Blogu nie zamknę – pozostanie do czytania. Może od czasu do czasu coś skrobnę, jak mnie coś wpieni. Ale nic więcej.
    opolczyk

    Polubienie

 2. Mała biblioteczka !!! http://www.sadistic.pl/tag/słowianie,10

  donar73

  No – to już lepiej – zajmujmy się Słowiańszczyzną a nie żydowskimi bredniami biblijnymi.
  Pozwolę sobie na kilka uwag.
  – Cesarstwa Lechickiego nie było. To mit kolportowany przez domorosłych „historyków”, powołujących się zresztą m.in na fałszywe katolickie „kroniki”. U Słowian nie było „cesarza” nigdy a i sam Lech to postać z legndy. Historycznych Lecha, Czecha i Rusa – założycieli trzech państw słowiańskich nie było.
  – Słowianie zajmowali duże obszary Europy wschodniej i środkowej – po Ren na zachodzie i Bałkany na południu, ale jednorodnego imperium nigdy nie tworzyli. Tworzyli liczne plemiona, z których każde żyło po swojemu.
  – Autor tamtego tekstu poleca m.in Białczyńskiego. A on nie tylko uważa, że judaizm i krystowierstwo to „młodsze dzieci” słowiańskiego politeizmu, ale dodatkowo fanatyków rzymskiej szubienicy kreuje na „strażników” wiary Słowian . Jak choćby Jaksę z Kopanicy, uczestnika wyprawy krzyżowej, niszczyciela pogaństwa na Połabiu, fundatora jahwistycznych klasztorów i kościołów.

  https://bialczynski.wordpress.com/slowianie-w-dziejach-mitologia-slowian-i-wiara-przyrody/straznicy-wiary-slowianskiej-wiary-przyrodzoney/polabscy-i-luzyccy-straznicy-wiary-slowian-oraz-bohaterowie-narodowi-ksiaze-obodrytow-niklot-1090-1160/jaksa-z-kopanicy-1120-1176/
  Od tego dezinformatora, nadjordańskiego „Słowianina” radzę trzymać się z daleka.
  opolczyk

  Polubienie

 3. https://www.youtube.com/watch?v=LuYArrcGYAU Musialem to tutaj wrzucic, moze niektorzy z was znaja popularnego na yt słowiańskiego barda kelthuzzara poganina słowianina ktory kocha izrael i twierdzi ze katolicyzm niema nic wspolnego z żydami, kilka razy na niego trafiłem podczas szukania czegos o pogaństwie. Rzadkie zjawisko

  Nigdy o tym czubie nie słyszałem i nie chcę słyszeć. To albo chory człowiek, albo żydowski prowokator. Z pogaństwm i Słowiańszczyzną nie ma on nic wspólnego. Słowianie nie są szowinistami, a tym bardziej filosyjonistami. Podejrzewam, że to wtyka izraelska lub żydo-katolicka. Ma za zadanie przedstawiać słowiańskich pogan jako szowinistów z nożami w ręku popierających bandycki Izrael.
  opolczyk

  Polubienie

 4. Kolega przesłał mi zdjęcie z fragmentem artykułu z tygodnika Angora pt. Kłopot z Bolkiem

  Minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin gestem zachęcił swoich gości, żeby spoczęli. Sławomir Cenckiewicz i Piotr Gontarski rozsiedli się w wygodnych fotelach i spojrzeli na niego wyczekująco.
  – Zaprosiłem panów ponieważ jesteście wybitnymi historykami… – zagaił Gowin. – Tymczasem w kontekście ostatnich wydarzeń z odnalezieniem teczki „TW Bolka” rysuje się pewien problem… Co zrobić z obecnością Wałęsy w podręcznikach szkolnych?
  – Jest już precedens – zauważył Gontarczyk. – Król Bolesław Zapomniany panował w latach 1034 – 1038, ale ponieważ odrzucił chrześcijaństwo i zaczął oddawać cześć pogańskim bóstwom, nasi poprzednicy ze średniowiecznego IPN-u wykreślili jego imię ze wszystkich kronik i skazali na wieczne zapomnienie.
  – Czyli jak się chce to można! – ucieszył się minister.
  – Proponuję za jednym zamachem zweryfikować wszystkich Bolków – podpowiedział Cenckiewicz – taki na przykład Chrobry to znany awanturnik i łupieżca, zgwałcił ruską księżniczkę Przedsławę i i uczynił z niej swoją nałożnicę. Z kolei Śmiały osobiście rozsiekał na kawałki świętego Stanisława ze Szczepanowa. Czy są to wzorce dla dzieci i młodzieży? Gowin wyjął kartkę i zanotował donos na obu Bolków.
  – Ja bym chętnie zweryfikował Krzywoustego – dodał Gontarski – Ten psychopata najpierw kazał Oślepić własnego brata Zbigniewa, a potem podzielił Polskę między synów, doprowadzając do rozbicia dzielnicowego. Wałęsa to przy nim cienki Bolek! Minister z niedowierzaniem pokręcił głową.
  – Wygląda na to że wszystkie Bolki to świry! –
  – Mieliśmy tez Pobożnego i Wstydliwego – zauważył uczciwie Cenckiewicz.
  – Ale przeważnie jak się nam trafił Bolesław, to wyjątkowa kanalia! Taki na przykład Rogatka zwany także Łysym, Srogim i Cudacznym, był pospolitym bandytą, dopustem bożym dla sąsiadów i poddanych. Doszło do tego że został obłożony ekskomuniką. A papież Aleksander IV kazał zwołać przeciw niemu krucjatę!
  – Może tylko średniowieczne Bolki były takie nieudane? – zasugerował strapiony Gowin.
  – w późniejszych czasach wcale nie było lepiej – zaprzeczył Gontarski. – Wystarczy wpomnieć niesławnej pamięci prezydenta Bolesława Bieruta, komunistycznego zbrodniarza i agenta NKWD…
  – Już dość! – minister zatkał uszy. – Okazuje się że nasza historia pełna jest obrzydliwych postaci o tym imieniu! Jak to dobrze, że mamy niezależnych historyków, którzy potrafili ich zdemaskować! Cenckiewicz i Gontarski uśmiechnęli się do siebie i przybili piątkę. Ich wyczerpująca praca źródłowa nie poszła na marne.
  – Jest tylko jeden problem…- mruknął w zamyśleniu Gowin. – Nie wątpię że da się wykreślić z podręczników historii wszystkich Bolków… Ale co zrobić z Lechem?

  Ten tekst, choć zabawny, powinien jednak zmuszać do poważnych refleksji historycznych.
  Bolesława Zapomnianego katolactfo rzeczywiście wymazało z naszej historii – bo odrzucił nadjordańską dżumę. Czcicieli dżumy i sługusów Watykanu natomiast przedstawiano jako „zasłużonych dla Polski”.
  Bolka należy olać, Lechowi (temu z PiS) dodać przydomek Izraelczyk. Bo tak jak legendarny Lech zakładający państwo będące legendarnym protoplastą Polski, tak Lech Izraelczyk przekształcał Polskę w Judeopolonię (legalizacja B’nai B’rith, inauguracja chanukowych harców w Belwederze, budowa synagog i żydowskich muzeów itp.). Problem będzie jeszcze z Karolem W, santo subito – imiennikiem Karola Marksa. I z Józefem P, litewskim przybłędą, idolem Hitlera i imiennikiem Stalina. Z Janem Sobieskim też. Wielką wiktorią wiedeńską przysłużył się Watykanowi, ale w podzięce Wiedeń przyłączył się później do rozbiorów w ramach katolickiego bóg zapłać. No i co z Władysławami? Herman, Łokietek, Jagiełło, Wareńczyk, Gomułka.
  Nasza historia pełna jest szkodników i karykaturalnych patafianów czczonych jako wielkich władców czy Polaków. I ludzi zasłużonych przedstawianych jako szkodników.
  opolczyk

  Polubienie

 5. Biblijna historia Polaków? Co to za bełkot? Taki zwrot , to próba wmanipulowania Polaków w świat religijnych absurdów i utrwalanie mitu o przynależności Polski i jej mieszkańców do jedynie słusznej religii pochodzącej znad Jordanu.

  Leszek – podobnych bredni dużo jest kolportowanych przez polskojęzycznych katodebili. Niektórzy szczególnie pieprznięci twierdzą nawet, że w wyssanym z palucha „raju” Adam i Ewa (postacie takoż wssane z palca) rozmawiali po…polsku.
  https://rafzen.wordpress.com/2012/06/16/w-raju-adam-i-ewa-rozmawiali-po-polsku-2/
  Na durnotę nie ma lekarstwa.
  Z tym zżydzaniem naszej kultury należy oczywiście walczyć i te brednie demaskować.
  https://opolczykpl.wordpress.com/2012/08/22/nieustajacy-triumf-mitologii-zydowskiej/
  https://opolczykpl.wordpress.com/my-slowianie/

  opolczyk

  Polubienie

  • Witam w zupełności się wszystko, zgadza tak zażydzili naszą Słowiańską pogańską ludność nasze święte wzgórza itd…jak ich powstrzymać? kiedy w końcu ich pogonimy! budzimy się i oni żydokatolicy to widzą i wiedzą o tym mają strach w oczach.

   Polubienie

 6. (- – – )

  Komentarz usunięty.
  Parchatego antysłowiańskiego bełkotu blog polski nie toleruje. Nie próbuj pisać następnych komentarzy bo automatycznie będą lądować w „ściekach”.

  opolczyk

  Polubienie

 7. Gorąco polecam przeczytanie tej ksążki. Rozumiem, że znasz język niemiecki i dlatego zamieszczam tutaj link do wersji niemieckiej. Niestety nie ma polskiego tłumaczenia, a szkoda bo książka napawde arcyciekawa. https://www.carotta.de/subseite/texte/wjc_d/WarJesusCaesar1999.pdf  Henryk – z koncepcją że galilejczyk to Cezar spotkałem się już dawno temu. Niestety koncepcja ta przy pozornych paralelach jest całkowicie chybiona. Ot – choćby to – Cezar miał dziesiątki tysięcy legionistów, a obrzezany cieśla garstkę obdartusów galilejskich. No i końcówka jest całkiem inna – Cezara nie ukrzyżowano, nie „zmartwychwstał” i nie „wniebowstąpił”. A gdy się urodził, nie było gwiazdy betlejemskiej, trzech króli i aniołów. Możliwe jest, że preparując życiorys Joszue w jewangeliach ich autorzy to i owo „zapożyczyli” z życiorysu Cezara. Zapożyczali też wiele kreując go na „krysta” i „syna bożego” z mitologii egipskich, hinduskich, sumeryjskich i greckich. Zanim zabierzesz się za wyszukiwanie analogii między Joszue a Cazarem musisz zrozumieć jedną podstawową, fundamentalną wręcz rzecz – życiorys Cezara jest autentyczny. Natomiast „życiorys” jewangeliczny Joszue to zwykła wyssana z palca mitologia oparta na różnych obcych wzorcach. Jeszus ewangeliczny to fikcja! Taki ktoś nigdy nie istniał! Nie ma więc sensu doszukiwania się podobieństw między realną postacią – Cezarem – a żydowską fikcją z jewangelii – Joszue/Jezusem.
  opolczyk

  Polubienie

  • Przede wszystkim muszę powiedzieć, że jestem stałym czytelnikiem twojego bloga i zgadzam się z większością poglądów. Byłem wychowany w katolicyzmie, ale zrozumiałem czym są wszelkiego rodzaju religie. Zgadzam się, że biblia zawiera zapożyczenia z wielu mitologii, jednak jest zbyt wiele podobieństw między życiorysem Cezara i Jezusem. Piszesz, że końcówka w życiu Cezara była inna bo nie był ukrzyżowany ani nie zmartwychwtal i nie wniebowstąpił. No właśnie – książka wyjaśnia dokładnie jak wyglądało ukrzyżowanie Cezara oraz jego „wniebowstąpienie”. Pamiętaj, że w tamtym czasie był on uznawany za boga już za swego życia. Po jego śmierci i na jego cześć budowane były świątynie.
   Wikipedia o komecie Cezara- https://de.wikipedia.org/wiki/C/-43_K1_(Komet_Caesar) – to był znak dla ludu, że ich bóg – Cezar wstąpił do nieba.
   Ale o tym wszystkim w książce, Carotta poświęcił wiele czasu na przeanalizowanie biblii i skala podobieństw w imionach, nazwach miejsc, symbolach kościola jest zbyt wielka aby uznać to za czysty przypadek czy tylko drobne zapożyczenia.
   Jako ciekawostka powiem, że Cezar był jednym z pierwszych, który zaczął regularne stosowanie książek (kodeksy), a nie zwojów. Pierwsze ewangelie są spisywane również jako kodeksy choć w tamtym czasie nie były powszechnie używane, zwłaszcza wśród żydów.
   Jest również ciekawy dokument na youtube oparty na książce Carotty, ale nie jestem pewien czy jest doestępny po polsku.
   Nie mam zamiaru zamęczać tematem, chciałem tylko zaproponować ciekawą lekturę, jakby co z góry przepraszam.
   pozdrawiam

   Polubienie

   • Henryk
    Książkę Carotta i wiele podobnych publikacji czytałem i znam.
    Zacznę od Cezara i jego politycznej „deifikacji”. Otóż dziwię się naiwności tych, którzy twierdzą, że Rzymianie uważali Cezara, a następnie cesarzy rzymskich za bogów. Deifikacja cesarzy była wyrachowanym aktem politycznym. Chodziło o wytworzenie kultu cesarza jako „boga” i podniesienie przez to jego autorytetu, zwłaszcza na użytek wielu podbitych ludów – „bóg” cesarz miał być spoiwem scalającym ogromne tereny i dziesiątki ludów podbitych przez Rzym. Ale tak na serio nikt – ani cesarze, ani senat, ani lud rzymski, ani ludy podbite przez Rzym nigdy na poważne nie brali „boskości” cesarzy czy Cezara. Nigdy. O ile buntów przeciwko bogom rzymskiego panteonu nigdy w Rzymie nie było, to buntów przeciwko „boskim” cesarzom było multum – i na prowincjach i w samym Rzymie. Gdyby Rzymianie cesarzy rzeczwiście uważali za bogów, nigdy by nie wywoływali antycesarskich buntów, a tym bardzie nie mordowaliby cesarzy. A tymczasem śmierć z ręki buntowników poniosło wielu cesarzy. Już na życie pierwszego „boskiego” cesarza było kilka zamachów:
    https://pl.wikipedia.org/wiki/Oktawian_August#Spiski_przeciwko_Augustowi
    Tak więc nie przesadzajmy z owym ubóstwieniem Cezara przez Rzymian. Deifikował go Oktawian, jego adoptowany syn i pierwszy oficjalny cesarz rzymski, aby samenu zostać uznanym za „boskiego”. A aby wzmocnić kult „boskiego” Cezara wybudował mu świątynię. Ale Rzymianie nigdy – powtarzam – nigdy na poważne nie brali „boskości” Cezara i cesarzy. Tak więc analogia ze „zmartwychwstaniem” i „wniebowstąpieniem” jest całkowicie chybiona. Jest to niepoważna nadinterpretacja politycznej fikcji polegającej na oficjalnym uznawaniu boskości cesarzy rzymskich.
    Dalej – podobieństwa imion i miejsc…
    Wiesz zapewne o tym, że w usraelu są miasta Warszawa, Kraków, Częstochowa. Nazwy nadali im polscy imigranci. Wszędzie na świecie znajdziesz podobne zwyczaje, często z dodatkiem „nowy/nowa – Nowa Zelandia, Gwinea, Kaledonia, Nowy Jork itd. Koloniści wszystkich nacji nowo podbitym terenom nadawali po prostu „swojskie” nazwy. Nie inaczej było po podboju Palestyny przez Rzym. Rzymianie mieli zapewne kłopoty z zapamiętaniem i wymową semickich nazw. I wielu miejscom w Palestynie nadali znane im z Rzymu nazwy. Stąd te podobieństwa i analogie. Natomiast podobieństwo symboli i ceremoniału żydo-katolickiego i rzymskiego istnieje z jednego jedynego powodu – otóż w czasach, gdy sekta krystowierców przez trzy wieki ukrywała się w katakumbach, takiego podobieństwa nie było. Dopiero gdy Konstantyn zaprosił ją na pałace, sekta z przyczyn prestiżowych natychmiast przejęła dworski rzymski przepych i rytuały. I stąd to podobieństwo, którego przez pierwsze trzy wieki po prostu nie było.

    Doszukiwanie się analogii między postacią historyczną – Cezarem – a wyssaną z palca fikcją literacką z jewangelii to nieporozumienie i po prostu naiwność. Niepotrzebnie też popularyzuje obrzezanego cieślę i wpływa na zajmowanie się jego zmitologizowaną w jewangeliach postacią.
    Cezar – rzymski polityk i Joszue – zarówno ten rzeczywisty, o którym nic praktycznie nie wiemy, jak i ten zmitologizowany w jewangeliach to trzy różne postacie. Dwie rzeczywiste, tylko że o rzeczywistym Joszue praktycznie nic nie wiemy. Trzecia postać – jewangeliczny Joszue to postać fikcyjna i z Cezarem jak i z rzeczywistym Joszue nie ma nic wspólnego.

    Polubienie

 8. Drogi Panie Andrzeju! Szczerze i głęboko współczuję Panu i Rodzinie. Odejście Kogoś Bliskiego zawsze boli. Tego nie sposób wyrazić słowami. Składam Panu nie tylko kondolencje. Dziękuję również za poszukiwanie Prawdy, głoszenie jej i trwanie. Za to Pan i Jego Bliscy byli i są zapewne poniewierani. Jest mi bardzo smutno. Pozdrawiam w imieniu swoim oraz członków Ruchu Społecznego „NOWA POLSKA”. Andrzej Dziąba.

  Dziękuję

  opolczyk

  Polubienie

 9. Pingback: Dr Józef Juzwa: PRAWDA O SZOSIE ZA­LESZ­CZYC­KIEJ « Grypa666's Blog

 10. BIAŁY KWIAT MAGNOLI

  Często w naszym życiu dzieją się rzeczy,
  których żadną siłą zatrzymać nie możemy ….

  i schowaj głęboko swoje wyrzuty sumienia,
  że byłeś tak blisko … a zarazem tak daleko
  aby zmienić ten okrutny los …

  i wiem,
  że te moje słowa nie uciszą twoich piorunów rozpaczy,
  nie zahamują twojej fontanny łez ..
  twoje serce pękło na pół
  i twoje życie zmieniło się w jednej chwili …

  coś w tobie zostało złamane …
  i nie możesz tego naprawić …
  nie możesz zapomnieć
  i musisz żyć z tą wielką dziurą w sercu …

  i wielu ci mówi:
  czas leczy wszystkie rany
  ale nikt nie może doradzić
  co w tej chwili powinieneś zrobić …?

  I ja na to pytanie ci nie odpowiem …
  ale wiem,
  że nie możesz zbyt długo bez serca żyć …
  musisz w smutku iść dalej przed siebie
  ale zamknij drzwi rozpaczy,
  nie pozwól jej zamieszkać w twoim domu …

  i gorzka to świadomość,
  że ktoś tak ważny dla ciebie opuścił ten świat…
  za wcześnie dla niego na tą podróż …
  trudno uwierzyć, że jego misja dobiegła tu końca ….

  i na nic zdadzą się moje słowa,
  że wrócił do swojego Prawdziwego Domu …
  ale mówi mi to ten biały kwiat magnolii,
  który wykwitł ostatniej nocy przed moim oknem
  niczym telegram z Nieba …
  wczoraj jeszcze go tu nie było
  i nie jest to jego pora kwitnienia ….

  ostatniej nocy kiedy usłyszałam twój krzyk rozpaczy
  zapaliłam białą świecę, rozświetlałam Krzysiowi drogę w ciemności …
  nie jesteście sami, chociaż to strasznie trudne zadanie … być dzisiaj z Wami…
  z całą Waszą rodzinną, której dom się zawalił i trudno go naprawić ….
  i gorzka to lekcja miłosierdzia, ale taka jest cena za naszą miłość.

  Andrzeju, przyjmij wyrazy mojego współczucia dla całej Waszej trójki z powodu Waszej wielkiej straty,

  Wiesława

  Dziękuję

  opolczyk

  Polubienie

 11. Nie ma słów,, które określą ból po stracie dziecka. Moja ukochana siostra odwiedziła mnie w moje urodziny .Wiedziałam ,że to ona. -a było już przecież 2 lata po jej śmierci. PRZYTULAM Pana . Nina

  Dziękuję

  opolczyk

  Polubienie

 12. Andrzej jestem z blogu Przemexa . Nie znasz mnie ale to nic nie szkodzi .Ciebie zna każdy z sieci .
  Nie wiem co to się dzieje że gnidy żyją do starości a porzadni ludzie kończą życie . Na twoim blogu czytałem o Zygmunie teraz twój syn . Jakaś masakra .
  Napiszę krótko .
  Trzymaj się chłopie . Wszyscy jesteśmy z tobą .

  Dziękuję

  opolczyk

  Polubienie

 13. Panie Andrzeju składam wyrazy współczucia z powodu śmierci syna. Pomógł mi pan ogarnąć światopogląd przez ostatni rok, od kiedy śledzę pana bloga, dlatego też jestem poruszony taką wieścią. Niektórzy tu się mogą dziwić co to za koleś tu pisze i skąd się wziął, a ja przeczytawszy wszystkie teksty na blogu razem z komentarzami nieco was poznałem. Taką najważniejszą rzeczą w której się umocniłem dzięki panu jest to, że pogaństwo to przede wszystkim duch, a nie ciało. Najbardziej poruszyło mnie jak opisywał pan, że siedząc przy ognisku, próbując wejść w kontakt z naszym słowiańskim Swarożycem pojawiły się uczucia i myśli, że „ciała przeminą, planety, gwiazdy i galaktyki, ale duch jest wieczny”. W dziwny sposób ta śmierć zbiegła się z tym, że zaczęliśmy poruszać temat, że ciało to nie wszystko. To pokazuje, że nasze dusze są nieograniczone czasem i mogą odpowiadać na coś co w materialnej rzeczywistości objawi się za jakiś czas. Życzę panu, by tak jak wtedy kiedy siedział pan przy ognisku, słysząc że wszystko przemija tylko duch trwa wiecznie, tak teraz zamiast pogrążać się w smutku, przekuł pan smutek w zwycięstwo przy pomocy młota naszego niebiańskiego kowala Swarożyca i hartując swoje serca w Jego ogniu, był spokojnym i szczęśliwym mimo okoliczności.

  Dziękuję

  opolczyk

  Polubienie

 14. Panie Andrzeju z Rodzina.. skaldam wyrazy wspolczucia ta strata zawsze bedzie siedziala w Panskim sercu, nieutulona i czasami krzyczaca z rozpaczy , strata dziecka, ktorej nie jest sie w stanie wytlumaczyc…zycze Panu i Rodzinie by wszystkie Dobre Sily Wszechswiata staly obok Was

  Dziękuję

  opolczyk

  Polubienie

 15. Bardzo mi przykro… Odkąd się dowiedziałam wczoraj, chodzę smutna. Mój synek ma dopiero 3 lata, więc Pański syn był moim rówieśnikiem.
  Życzę Panu miłości tak silnej, że kiedyś pozwoli powstać ze smutku… Tak wielu ludzi czeka na Pana słowa.

  Dziękuję

  opolczyk

  Polubienie

 16. Gdy się dowiedziałam nie wiedziałam co napisać – dziś też nie wiem. Mogę tylko być z Wami myślami – tak od serca…

  Dziękuję

  opolczyk

  Polubienie

 17. Panie Andrzeju, co Pan sądzi o niejakiej polskiej partii imperium słowiańskiego? (pojawił sie szyld w mieście w którym mieszkam:) brzmi to trochę jak wielkie imperium lechitów

  as

  Trudno mi cokolwiek sądzić o tej partii, bo nic o niej nie wiem. Nie ma swej strony internetowej, nie znam więc jej programu czy deklaracji ideowej, o ile taką mają.
  Znalazłem tylko nagonkę na nią, że niby jest antysemicka.
  Ciekawi mnie czy zwrot imperium słowiańskie w jej nazwie jest odwoływaniem się do wyssanego z palca imperium Lechitów, czy raczej „programem” na przyszłość – wspólnota państw słowiańskich tworzących wspólnie „Imperium Słowiańskie”. Taki program nie byłby zły, choć termin imperium niestety kojarzy się z imperializmem i lepiej byłoby go zastąpić innym terminem, np. wspólnotą (Słowian).
  Jedno mnie dziwi – partia zarejestrowana jest chyba od 2012 roku, a nadal nic o niej nie słychać. Nie mają strony interntowej, nie propagują kultury słowiańskiej, ciekawe co w ogóle robią.
  opolczyk

  Polubienie

 18. i jeszcze jedno pytanie/pomoc. Przegrzebałem chyba cały internet w poszukiwaniu dostępności książki Andrzeja Zielińskiego – Król Apostata największa tajemnica polskiego średniowiecza.
  Czy ma Pan może jakieś namiary, inofrmację ,gdzie można nabyć tą książkę, ew. ebook.
  Dziękuję za pomoc

  as – z chęcią bym pomógł i sam z chęcią przeczytałbym tę książkę. Niestety i ja nie jestem w stanie jej dopaść. Brednie Bieszka są szeroko dostępne, a poważna pozycja o Bolesławie II jest nieosiągalna. Podejrzewam, że stoją za tym długie łapska krystowierców i kk.

  opolczyk

  Polubienie

 19. Panie Andrzeju, prosiłbym o kontakt mailowy. Udało mi się zdobyć tylnymi drzwiami skan/zdjęcia książki Andrzeja Zielińskiego, więc z chęcią je Panu prześlę.

  Właśnie wysłałem maila kontaktowego.

  opolczyk

  Polubienie

 20. Panie opolczyk jest prośba do pana żeby zgrupował pan swoje opowieści szukam ich ale ostatnia była tak dawno ze no nie ma człowiek czasu przeglądania stron całego bloga chyba że czegoś nie wiem.

  ps mam nadzieje ze wie pan o co chodzi?

  Witam, wiem o co chodzi.
  Wszystkie dotychczasowe opowiadania umieściłem w linku „Opowieści słowiańskie” na górnym panelu:

  https://opolczykpl.wordpress.com/opowiesci-slowianskie/

  opolczyk

  Polubienie

 21. Być może późno chciałem Panu złożyć wyrazy współczucia po tragedii związanej ze śmiercią Pańskiego syna, ale dopiero teraz zorientowany jestem w tej tragedii .
  Choć wiem, tak czuję, że wykonujemy na tym świecie tylko Plan Boski, że jesteśmy tylko aktorami w tym planie do odegrania swoich małych, ale głównych ról, to mimo wszystko, kiedy tracimy bliskich, nie możemy pogodzić się z tym scenariuszem .
  Rodzice, według naszego ludzkiego prawa, powinni być odprowadzani na drugą stronę życia przez swoje dzieci, a nie na odwrót . Kiedy tak się dzieje, burzymy się na to zakłócenie . Jednak ja myślę, że Stwórca dobrze zna finał tego spektaklu, zwanego życiem i ukoi Pańskie i Pańskiej najbliższej rodziny ( żony ) cierpienia, kiedy wszyscy po tamtej stronie się znajdziemy .
  Natomiast po tej stronie ja otaczam Państwa swoją troską o spokój Waszego ducha, w tak tragicznej sytuacji, która zapewne długo jeszcze będzie Was trzymała w smutku . Proszę przyjąć moje spóźnione wyrazy współczucia i zrozumienia – Krzysztof Kornatowicz

  Dziękuję Panie Krzychu

  opolczyk

  Polubienie

 22. Dzien dobry! Czy kk jest fundamentem badz filarem “naszej” cywilizacji?

  Opcjonalny

  Słusznie wziąłeś w cudzysłów ową „naszę” cywilizację. A postawione przez Ciebie pytanie jest ciekawe.
  Ja widzę to tak – fundamentem (złym, koszmarnym) zachodniej cywilizacji było samo żydogenne, zrodzone nad Jordanem krystowierstwo jako takie, nie zaś kk. Ten był z jednej strony tylko zarządcą tej koszmarnej budowli (cywilizacji łacińskiej) zbudowanej na fundamencie krystowierstwa. Z drugiej strony był pasożytniczym zdziercą żerującym na katolickich państwach i ich mieszkańcach.
  Filarem kk nie był nigdy. Był nim uciskany, wyzyskiwany, zastraszany i terroryzowany lud. Bez niego kk byłby niczym. Można też przyrównać kk do figi dusicielki:

  Oplata ona drzewo, odbiera mu światło i kradnie jego soki własnymi korzeniami. Kończy się to tak, że drzewo przedwcześnie usycha, przez co pasożytnicza figa traci podpórkę i wali się razem z drzewem na ziemię. Akurat teraz jest ten moment. Choć, trzymając się metafory drzewa, na cywilizacyjnym drzewie zachodu (nie tylko Polski) konkurują z pasożytniczym kk inne pasożyty – tego samego nadjordańskiego chowu – protestantyzm, banksteryzm, banksterski globalizm o biblijnych korzeniach
  https://opolczykpl.wordpress.com/biblijne-korzenie-globalizmu-nwo/

  …i poprawność polityczna – równie ogłupiająca i odmóżdżająca jak żydo-katolicyzm i ogólniej całe żydogenne krystowierstwo.

  opolczyk

  Polubienie

 23. Mam do pana kilka pytań.
  1. Czy pan jest autorem wszystkich opowieści słowiańskich na tym blogu?
  2. Co pan myśli o homoseksualizmie (nie o tych, co są na paradach równości i się ubierają jak dziwadła, ale o normalnych gejach/lesbijkach)?
  3. Czy pan uważa, że struktury plemienne są lepsze od zorganizowanych państw?
  4. Czy pan popiera istnienie pieniędzy, czy lepszy jest system handlu wymiennego? Jeśli pan popiera handel wymienny, to niech pan powie, jak można by było opłacać policjantów, prawników, nauczycieli, lekarzy itp.

  Polubienie

  • Ciekawski, odpowiadam:

   Ad 1) Jestem autorem wszystkich opowieści słowiańskich na tym blogu.

   Ad 2) Jestem zdecydowanie przeciwny potępianiu, czy wręcz prześladowaniu gejów i nazywaniu ich „sodomitami”, zwłaszcza z pobudek religijnych. Nikt nie zostaje gejem na ochotnika, z własnej woli. Do dzisiaj nie wiadomo, dlaczego u niewielkiego procenta populacji dochodzi do takiego właśnie zboczenia popędu seksualnego. Jestem też zdecydowanie przeciwny krystowierczym naciskom na gejów, by się „leczyli”. Krystowiercy sami powinni leczyć się „na głowę”. Ale jestem tak samo zdecydowanym przeciwnikiem poprawności politycznej, która próbuje zboczone reklamować jako normalne, naturalne i fajne.
   Nie mam nic przeciwko temu, by geje mieli własne kluby, puby i żyli parami legalnie. Zdecydowanie sprzeciwiam się natomiast prawu adopcji przez gejowskie pary. Psychika dziecka w domu, w którym „mama” i „tata” są tej samej płci, ukształtowana zostanie w nienormalny sposób.

   Ad 3) Struktury plemienne miały tę przewagę nad współczesnymi państwowymi, że były bardziej przejrzyste, a wewnątrz plemienia praktycznie wszyscy się znali. Tam nie było możliwe, aby na wiecu oszust, cwaniak i matacz reklamował siebie jako najlepszego kandydata na przywódcę, gdyż wszyscy wiedzieli, że to gnida i kanalia. W strukturach państwowych na zachodzie tak niestety jest. Wystarczy popatrzeć na wykreowaną ultrasyjonistyczną kukłę Trampka na prezydęta usraela, czy u nas Moraw-icka nas premiera (na fotce w jarmułce u Danielsa na obchodach chanukowych zaznaczony przeze mnie strzałką jest właśnie Moraw-icek).

   Niestety państwa istnieją i nic na to nie poradzimy. Ale możliwa jest struktura „mieszana”. W Libii np, której mieszkańcy nie byli jednorodną ludnością, Kaddafi, nim go bandyci nie zamordowali, a Libię zbombardowali, stworzył plemienne lokalne Rady czy parlamenty, mające daleko idącą autonomię. I choć wszystkie podlegały pod władzę centralną np. w sprawach bezpieczeństwa państwa, w codzienne ich sprawy władza centralna się nie mieszała i nie ingerowała. U nas też można by było dać lokalnym wspólnotom znacznie większą autonomię, tak aby o ich codziennym życiu decydowały one same, a nie Warszawka, czy wręcz Bruksela, Telawiw czy Faszyngton. Taki system przypominałby starą plemienną autonomię, tyle że w sprawach bezpieczeństwa państwa i one byłyby podporządkowane Warszawie. Ale w niej muszą urzędować ludzie kierujący się Polską Racją Stanu, a nie interesami obcych.

   Ad 4) Popieram czy nie – pieniądze istnieją i tego nie zmienimy, przynajmniej na obecnym etapie, gdy zbyt wielu ludzi kieruje się chciwością, żądzą posiadania, konkurując w gromadzeniu tzw. „dóbr” i pieniędzy mających podnosić ich tzw. „status społeczny”. Wymiana towarowa, bez jakiegokolwiek opodatkowania, wszędzie tam gdzie jest możliwa i gdzie byliby chętni do niej, powinna zostać zalegalizowana i być równoprawna z handlem opartym o pieniądz.
   Przy odpowiednim wychowywaniu ludzi jest teoretycznie możliwa budowa harmonijnego solidarnego społeczeństwa funkcjonującego bez pieniędzy. Tak było u Słowian przed ich skatoliczeniem i „ucywilizowaniem”. Ale to marzenia na daleką przyszłość. Obecnie bez pieniędzy wszystko by się zawaliło. Ważne natomiast jest, aby kreację pieniądza wydrzeć z łapsk banksterom. Pieniądz ma być kreowany przez państwo i nie jako dług – jak to jest obecnie. Ważne jest też aby zakazano spekulacji pieniądzem i tzw. „papierami wartościowymi”. Nie jest normalne, gdy wtajemniczony cwaniak uprzywilejowany właściwym „pochodzeniem” w jeden dzień spekulacjami na giełdzie zarabia więcej, niż tysiące ludzi pracą własnych rąk zarobi przez całe życie.

   Polubienie

   • Mam jeszcze pytanie – czy według pana kary cielesne wobec dzieci są dobre? Według mnie są złe. Np. Indianie, czy buddyści są raczej temu przeciwni.

    Oczywiście, że kary cielesne wobec dzieci są złe. To czyste barbarzyństwo. Nie tylko Indianie czy buddyści, Słowianie też nie stosowali wobec dzieci kar cielesnych.

    opolczyk

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s