I jeszcze raz – co faktycznie powiedział Jacques Attali…

Człowiek jest niestety faktycznie zbyt często  istotą bezmyślną. Ja także…
Parokrotnie wrzucałem na blogu poniższą, domniemaną wypowiedź Attali:

“W przyszłości trzeba będzie znaleźć sposób na zmniejszenie populacji. Zaczniemy od ludzi starych, ponieważ gdy tylko przekroczą oni 60-65 lat, żyją dłużej niż produkują i drogo kosztują społeczeństwo. Potem zajmiemy się słabymi, następnie bezużytecznymi, którzy nic nie wnoszą do społeczeństwa, bo zawsze będzie ich coraz to więcej, a co najważniejsze, na końcu zabierzemy się za głupich. Pozbędziemy się ich, każąc im myśleć, że to dla ich własnego dobra. Nie będziemy w stanie przeprowadzać testów na inteligencję w stosunku do milionów ludzi, to nie jest możliwe! Znajdziemy coś lub spowodujemy coś; pandemię, która dotknie pewne warstwy społeczeństwa; prawdziwy lub nieprawdziwy kryzys gospodarczy; wirus, który uderzy w ludzi starych czy dorosłych – to nie ma znaczenia; słabi ulegną, bojaźliwi i głupi uwierzą we wszystko i będą prosić o wyleczenie ich. Zadbamy o to, aby zaplanować leczenie – leczenie, które stanie się rozwiązaniem (problemu). Selekcja idiotów dokona się więc samoczynnie: pójdą do rzeźni z własnej woli.”

Dlaczego? Bo publikowali ją inni – po polsku, niemiecku, angielsku, francusku. No i ja, nie zastanawiając się, kopiowałem to i publikowałem u mnie.
Nie zastanawiałem się nawet nad tym, że gdyby Attali coś takiego głośno i otwarcie powiedział i gdyby to zostało w 1981 (czy nawet w 2006) roku wydrukowane, byłby to koniec jego kariery politycznej. Takich wypowiedzi łże-media czyli tzw. „opinia publiczna” nie mogłyby mu darować.  Zostałby medialnie „zgilotynowany”. Teraz, po fakcie, widzę to wyraźnie. Wcześniej jednak, bezmyślnie, kopiowałem tę wypowiedź od innych i wrzucałem ją na blogu. W tym miejscu muszę podziękować Darkowi, staremu znajomemu, który e-pocztą zapytał mnie:

Witaj Andrzeju.
Przeczytaj proszę poniższy tekst (w linku). Dotyczy właśnie tekstu z książki J. A.
W książce nie ma tego tekstu a jest on tylko mocno przerobiony.
https://wolnemedia.net/jacques-attali-i-szczepionki-na-depopulacje/

Co o tym myślisz?
PS . Sam nie planuje się zaszprycowac.

Darek podrzucał mi w przeszłości niekiedy materiały, które publikowałem:
https://opolczykpl.wordpress.com/2019/04/24/migawki-z-rekawki/
https://opolczykpl.wordpress.com/2019/10/16/na-lonie-natury-szlakiem-starych-drzew/

I dopiero to jego pytanie wybiło mnie z bezmyślności. Postanowiłem sprawdzić, jak to z tym rzekomym cytatem Attali faktycznie jest. No i znalazłem stronę AFP Faktenschek, która demaskowała – rzeczywiście demaskowała – wymysł, jakoby Attali mówił o selekcji idiotów (https://faktencheck.afp.com/dieses-zitat-ueber-die-die-euthanasie-von-alten-und-schwachen-menschen-ist-erfunden). Ale i tu jeszcze zwodziła mnie wyobraźnia – Attali faktycznie mówił o socjalizmie i samobójstwach, o maszynach do zabijania i protezach w co powątpiewałem. Ale nie zawiodła mnie intuicja, która nakazała mi to sprawdzić, gdyż właśnie wtedy dopiero uświadomiłem sobie, że taka jego publiczna wypowiedź byłaby dla niego politycznym, publicznym i medialnym „samobójstwem”. Mógł coś takiego myśleć – i jako janczar globalnej lichwy zapewne tak myślał. I zapewne tak ocenia obecną ogólnoświatową operację szprycowania – selekcja idiotów dokonuje się więc samoczynnie: idą do rzeźni z własnej woli. I pewnie cieszy się z tego. Ale tego nie powiedział publicznie i nie ma tego w żadnej książce – ani w tej z 1981, ani w tej z 2006 roku.

Z przypisywanego mu cytatu powiedział mniej więcej jedynie to: „gdy tylko przekroczą oni 60-65 lat, żyją dłużej niż produkują i drogo kosztują społeczeństwo”. Bezpośrednio wcześniej mówił, że z punktu widzenia logiki władzy przedłużanie życia ludzkiego nie jest już celowe bo – no właśnie, po osiągnięciu 60/65 lat (tyle wynosił chyba wtedy we Francji wiek emerytalny odpowiednio dla kobiet i mężczyzn) ludzie stają się bezproduktywni, utrzymywać ich trzeba, a to jest zbyt kosztowne. Jednak początek owego jego rzekomego cytatu: „W przyszłości trzeba będzie znaleźć sposób na zmniejszenie populacji. Zaczniemy od ludzi starych” jak i dalsza  część zaczynająca się słowami Potem zajmiemy się słabymi, następnie bezużytecznymi…” są w komplecie zmyślone!

Tu muszę podziękować ponadto Piotrkowi Beinowi, mojemu przyjacielowi z Kanady. Ma wiele spraw na głowie, a jednak pomógł mi w wyjaśnieniu kontrowersji wokół Attali. I choć są pewne sprawy, w których się różnimy (np. ja jestem poganinem a Piotrek oprawosławnym wyznawcą Joszue) łączy nas od lat przyjaźń. Zamieszczam zrobioną 10 lat temu u mnie naszą fotkę w rzekomych „jarmułkach”, która stała się przyczyną setek insynuacji i pomówień pod naszym adresem, jakoby mielibyśmy być żydowskimi wtykami. Z Piotrka robiona nawet „rabina”, a mnie jego żydowskim przyjacielem.

 

https://grypa666.wordpress.com/2011/10/28/ii-konferencja-w-szwarcwaldzie/

Po opublikowaniu przeze mnie wpisu „Co faktycznie powiedział Jacques Attali…” Piotrek zapytał mnie: „Czytałem Twój artykuł raz, wydawalo mi się, że z braku starszego źrodła nie możesz zweryfikować fałszerstwa. Czy tak? (…)”

Odpisałem mu: „(…) aby ostatecznie i jednoznacznie zweryfikować sprawę, musiałbym zdobyć wydrukowany w 1981 roku egzemplarz książki Salomona z wywiadem Attali. Tylko wtedy miałbym pewność na 100%. I tu jest problem – gdzie znaleźć tę książkę?”

I Piotrek, choć zajęty innymi tematami, znalazł w sieci tę książkę. Jest w poniższym, podesłanym mi przez niego linku:
https://ataltarte.wordpress.com/2021/05/12/full-interview-between-jacques-attali-and-michel-salomon-from-the-future-of-life-editions-seghers-1981/

Jest to opublikowany 12 maja 2021, a więc już po „wybuchu” afery z domniemanym cytatem Attali „przedruk” artykułu opublikowanego w 1984 roku, będącego angielskim tłumaczeniem wywiadu Salomona z Attali opublikowanego w roku 1981 w książce Salomona. Zamieszczony jest też na samym wstępie w formacie PDF skan z książki Salomona z roku 1981, zawierający pełny tekst tego wywiadu. I faktycznie o selekcji idiotów nie ma tam ani słowa. Każdy może sam to sprawdzić.

Tu na marginesie muszę zaznaczyć, że wizja przyszłości roztaczana przez Attali już w 1981 roku jest ponura. Attali sam przyznaje że wierzy w ukryty totalitaryzm z „Wielkim Bratem”, który będzie niewidzialny i zdecentralizowany. Jego wizja to hybryda Orwella i Huxleya, całkowite odhumanizowanie rzeczywistości i człowieka. Człowiek będzie maszyną, likwidowaną, gdy się zużyje. Będzie też produktem, produktem będzie zdrowie ludzkie, a o losie maszyny ludzkiej decydować będzie rachunek ekonomiczny. Nawet rodzenie dzieci zostanie odhumanizowane, a noworodki będą produktami. No i ten jego nacisk na eutanazję: „Eutanazja będzie we wszystkich przypadkach jednym z podstawowych instrumentów naszych przyszłych społeczeństw.”

Na koniec mam pytanie – naturalnie retoryczne – do Jacquesa Attali: uważasz, że ludzie, sorry, ludzkie maszyny po wyeksploatowaniu/zużyciu się w wieku 60-65 lat powinny podlegać eutanazji. Sam byłeś przez całe życie tak naprawdę bezproduktywny i całkowicie bezużyteczny, nie wniosłeś dla społeczeństwa francuskiego nic – nie wyprodukowałeś żadnego krzesła, stołu, koszuli czy samochodu, nie leczyłeś ludzi, pasożytowałeś na Francuzach, gdyż utrzymywany byłeś z ich podatków, z podatków ludzkich maszyn, nie dając im nic w zamian poza wizjami totalitarnej ponurej wizji przyszłości z ukrytym wielkim bratem i eutanazją ludzkich maszyn. Jeśli tak zachwalasz eutanazję i jeśli w niej widzisz rozwiązanie problemu utrzymania bezproduktywnych ludzkich maszyn, a sam jesteś bezproduktywnym pasożytem ze zużytą mózgownicą – dlaczego nie dasz dobrego przykładu i sam się nie zeutanazjujesz? Byłby to jedyny twój dobry uczynek dla Francuzów i ludzkości…

opolczyk

 

1 komentarz do “I jeszcze raz – co faktycznie powiedział Jacques Attali…

  1. Pingback: GENOCYD Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego nie zaleca testu ciąży przed „szczepieniem” bio-bronią na covida – Grypa666

Możliwość komentowania jest wyłączona.