Zakazane piosenki i tańce – nowa forma walki z covidowym terrorem i totalitaryzmem…

Pierwszy z poniższych filmów podesłał mi Tom, serdeczny kompan. Poznaliśmy się na anty-covidowych protestach.

Gdy oglądałem ten film, natychmiast skojarzyłem go ze starym polskim filmem fabularnym pt: „Zakazane piosenki”. Podczas okupacji na ulicach Warszawy uliczne kapele, a niekiedy dzieci śpiewały właśnie takie zakazane piosenki. Groziła za to nawet  kara śmierci, ale piosenki te dodawały ducha Warszawiakom. Piosenka i taniec z powyższego filmu na jednym z paryskich dworców na początku marca 2021 miała w sobie właśnie coś z tamtych zakazanych piosenek. W jej tekście jest mowa o tym, że mamy już dość bzdurnych zakazów i nakazów, potrafimy i chcemy myśleć i postępować samodzielnie, odmawiamy ślepego posłuszeństwa rządzącym, chcemy tańczyć i śpiewać i być wolnymi ludźmi.
Goryczą napełnił mnie jedynie widok gapiów stojących dookoła śpiewających i tańczących ludzi – namordniki naciągnięte aż po oczy, gały wlepione w niepokornych, bezruch, apatia, poddanie się. To już stracony element, nadaje się  już tylko na  zachipowanie.

Drugi film otrzymałem e-pocztą obok innych linków od organizacji The World Doctors Alliance (WDA). Jest to ponowny występ na paryskim dworcu tej samej grupy – jednak już znacznie liczniejszy:

Niestety i na nim widać bezmyślnych gapiów w namordnikach, choć ilość tańczących i śpiewających ludzi jest znacznie większa niż miesiąc wcześniej. I to cieszy. Wygląda na to, że zakazane piosenki i tańce mogą być jedną z kolejnych form walki z covidowym totalitaryzmem i terrorem obok „klasycznych” protestów, jak ta poniższa, obok trzech cotygodniowych, i „legalnych”, dodatkowa spontaniczna i „nielegalna” demonstracja u mnie w Pforzheimie:

Walka o wolność trwa. Kto nie walczy, na wolność nie zasługuje…

opolczyk

PS

Czyż można być jeszcze durniejszym i bardziej zastraszonym:

1 komentarz do “Zakazane piosenki i tańce – nowa forma walki z covidowym terrorem i totalitaryzmem…

  1. Pingback: Antidotum na Rozpacz: Opór bez przemocy « Grypa666's Blog

Możliwość komentowania jest wyłączona.