Internetowy korona-świrus…

.

.


.
Zacznę raczej żartobiliwie…
Każdy wie, co to jest białe złoto – stop złota z innymi „białymi” metalami:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82e_z%C5%82oto
.
A tu widzimy obrączki ślubne z białego złota:
.


.
W Dojczlandii nazwa białe złoto na fali paniki koronaświrusa zmieniła sens. Obecnie białym złotem jest to:
.


.
Wczoraj kanclerzyca Dojczlandii na konferencji prasowej powiedziała, że daty exitu (wyjścia) z paniki koronawirusa nie jest w stanie podać. Obecne restrykcje pozostają w mocy do 14 kwietnia. Dopiero wtedy sztab kryzysowy zadecyduje, czy można będzie powili i stopniowo odwoływać restrykcje, zwłaszcza w handlu. Przy okazji kanclerzyca ogłosiła nowy program „wsparcia” małych i średnich przedsiębiorstw, czyli ułatwienie im zaciągania wysokich kredytów, których spłatę gwarantuje bankom państwo. I tak firmy zatrudniające od 11 do 50 pracowników mogą zaciągać kredyty do 500 000 euro. Firmy zatrudniające powyżej 50 osób do 800 000 euro.
Państwowe gwarancje sprawią, że banki nie będą sprawdzały „zdolności kredytowych” kredytobiorców:
.
„Künftig vollständige Ausfallgarantien bis zu 800.000 Euro
.
Kleine und mittlere Betriebe sollen – je nach Größe – ohne Risikoprüfung und bei 100-prozentiger Staatshaftung Kredite von bis zu 800.000 Euro erhalten können. Die Regierung wolle damit sicherstellen, dass diese Betriebe „noch da sind, wenn es wirtschaftlich wieder aufwärts geht”, sagt Scholz.
.
Konkret gebe der Bund bei Unternehmen mit elf bis 50 Beschäftigten künftig vollständige Ausfallgarantien für Kredite bis zu einer Höhe von 500.000 Euro. Für mittelgroße Unternehmen mit mehr als 50 Beschäftigten erhöhte sich der Rahmen demnach auf bis zu 800.000 Euro. Zusätzlich sei die Laufzeit auf zehn Jahre verlängert worden.”
https://www.br.de/nachrichten/deutschland-welt/krisenkabinett-staat-haftet-zu-100-prozent-fuer-kredite,RvNP9Lj
.
Na pierwszy rzut oka możnaby rzec – kanclerzyca, uczestniczka zlotu Grupy Bilderberg w 2005 roku, rzeczywiście chce pomóc małym i średnim firmom, ułatwiając im zaciąganie gwarantowanych przez rząd kredytów. Ale…
.
Owe gwarancje dotyczą tylko banków – wszystkie „kredyty” (a więc pieniądze dłużne, obciążone odsetkami, tworzone z powietrza) zostaną im spłacone – w razie czego przez władze Dojczlandii. Natomiast nie ma gwarancji, że firmy, które zaciągną kredyty i nie będą w stanie ich spłacić, nie zbankrutują i nie zostaną zlicytowane. Najpierw sądownie narzuci się im zarząd komisaryczny, który będzie „optymalizował” działalność firmy – czyli np. zwolni część pracowników. A na koniec, jeśli komisarz uzna, że firma jest niewypłacalna, zostanie zlicytowana. Resztę „długu” bankom spłaci za nią rząd.
.
Obecny, oficjalny dług Dojczlandii wynosi ok. 2 biliony euro (dwa tysiące miliardów). Jednak zdaniem wielu ekonomistów rzeczywiste zadłużenie wynosi jakieś 8 bilionów euro. Tak więc Dojczlandia jest niewypłacalnym bankrutem. A właśnie dopiero co uchwalony przez sztab kryzysowy program kredytowy dla malych i średnich przedsiębiorstw jest przepisem na to, jak finansowo dobić ten kraj. Czeka Dojczlandię setki tysięcy bankructw małych i średnich firm, miliony bezrobotnych więcej, inflacja (duży dopływ pieniądza dłużnego przy malejącej produkcji) i drożyzna. Jedynie banki wyjdą na swoje – spłatę wszyskich kredytów gwarantuje rząd. A skąd weźmie rząd na to pieniądze? Jak to skąd – pożyczy w bankach. I będzie spłacał stare swoje kredyty i odsetki, nowe, zaciągane na spłatę kolejnych kredytów, oraz te za zbankrutowane firmy.
.
Jak dobrze jest być banksterem…
.
Zakazy i nakazy zapewne powoli zostaną wycofane. Ale co będzie ludziom z odzyskanej wolności, gdy rzesza biedaków powiększy się skokowo. Wszak już przed paniką koronawirusa conajmniej 50 % mieszkańców Dojczlandii nie miało absolutnie żadnych oszczędności i żyło z miesiąca na miesiąc. Panika koronawirusa powiększy zakres biedy ogromnie.
Tu zamieszczę jeszcze wypowiedź włoskiego lekarza, którym zajęła się włoska prokuratura za to, że dementował panikarskie dezinformacje o rzekomej pandemii:
.
„– Chodzi o aspekt ekonomiczny. Ten który nie jest częścią moich kompetencji, ale chce się do niego odnieść. Więc zatrzymujemy dziś świat. Wydaje mi się to oczywiste. l tak właśnie się dzieje. Włoska ekonomia już i bez tego była w słabym stanie. Wszystko dzięki niekompetencji naszych władz. Z czym my mamy do czynienia wobec tego? Dziś zatrzymują się wszystkie działalności i zostaje otwarta jedynie giełda papierów wartościowych i interesy. Wartości wszystkiego spadają do poziomu podłogi…. Tracą ciągle, spada i spada. Co to oznacza?
.
To oznacza, że ten kto jest multimiliarderem, ma miliardy, ich dziesiątki lub setki, może kupić dziś różne podmioty za grosze.
.
Kiedy się okaże, że kończymy już tą farsę, że już wszystko skończone, temat zamknięty, a tak na prawdę nic nie będzie skończone bo ten wirus nadal będzie kontynuował i robił to co teraz czyli nic. Musimy się po prostu nauczyć z nim żyć…. Ale te osoby które to zrobiły okażą się być wtedy panami świata. Nawet ten kto nie jest multimiliarderem, ale ileś tam pieniędzy posiada, kupi sobie 3-4 restauracje, które musiały być zamknięte, a właściciel nie miał za co żyć, kupi 10 sklepów, które musieli zamknąć… a wszystko za grosze!
.
A więc kto był bogaty, będzie nieskończenie bardziej bogaty. Ale będziemy mieli całe mnóstwo biednych, którzy będą coraz biedniejsi.
.
To jest jeszcze jedna i chyba najgorsza z konsekwencji tej wytworzonej sztucznie epidemi….”
https://gloria.tv/post/23LwEAFTVKhnDqAoetUnrMbgZ
.
Zastanawia mnie zasięg paniki koronaświrusa w sieci, nawet na stronach, które uważałem za poważne.  Weźmy taki KIP: publikuje bzdury gloryfikujące ultrasyjonistę Trampka, przedstawiając go jak sojusznika Putina w walce z nowym porządkiem świata:
.
Co się dzieje na świecie? Putin & Trump Versus Nowy porządek świata: Ostatnia bitwa
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2020/04/co-sie-dzieje-na-swiecie-putin-trump-versus-nowy-porzadek-swiata-ostatnia-bitwa/.
.
To, że Rosja jest „zamknięta”, a Putin wysłał ludzi do domów, ma swoją przyczynę: rosyjskie służby, jedne z najlepszych na świecie, wiedziały że „ktoś” chce zaatakować Rosję rzeczywistą bronią biologiczną. Przejęły nawet w jednym z urzędów  pocztowych „przesyłkę” nafaszerowaną rzeczywistymi groźnymi wirusami. Państwowe media rosyjskie, nie chcą wywołać paniki, nie poinformowały o tym opinii publicznej. Niemniej Putin wykorzystał zachodnią koronaświrusową psychozę strachu i pod pretekstem ochrony ludności przed rzekomą pandemią „zamknął” Rosję. Natomiast w przypadku Trampka ultrasyjonisty sprawa wygląda dokładnie odwrotnie.
Tu tylko przypomnę, że jeszcze przed oficjalnym wybuchem koronawirusa w Wuhan rząd Trampka szukał specjalistów od kwarantann i zapobiegania epidemiom:
https://opolczykpl.wordpress.com/2020/03/26/prorocy-pandemii-koronawirusa-we-wladzach-ultrasyjonisty-trampka/
.
A jeszcze nie będąc prezydętem, podczas kampanii przedwyborczej na spotkaniu z żydowską organizacją AIPAC mówił:
.
„(…)
Palestyńczycy muszą podejść do stołu wiedząc, że więź między Stanami Zjednoczonymi i Izraelem jest absolutnie, totalnie niezniszczalna.
.
(aplauz)
.
Muszą podejść do stołu chętni i potrafiący zatrzymać terror popełniany codziennie przeciwko Izraelowi. Muszą to zrobić.
.
I muszą podejść do stołu gotowi zaakceptować, że Izrael jest państwem żydowskim i zawsze będzie istniał jako państwo żydowskie.
.
(wiwaty, aplauz)
.
Kocham ludzi na tej sali. Kocham Izrael. Kocham Izrael. Byłem z Izraelem tak długo w sensie, że otrzymałem jedne z moich największych odznaczeń od Izraela, jak mój ojciec wcześniej, niesamowite. Moja córka, Ivanka, spodziewa się wkrótce pięknego żydowskiego dziecka.
.
(wiwaty, aplauz)”
https://opolczykpl.wordpress.com/2016/11/07/donald-trump-patriota-usraelski-nadzieja-dla-wolnego-od-lichwy-usraela-i-swiata-czy-syjonistyczny-trampek/
.
To on wbrew ONZ uznał Jerozolimę stolicą Izraela, to on wbrew ONZ uznał zaanektowane przez Izrael Wzgórza Golan ze jego terytorium, a jego „plan pokojowy” dla Bliskiego Wschodu jest „wyrokiem śmierci” dla Palestyńczyków:
https://opolczykpl.wordpress.com/2020/02/04/plan-pokojowy-ultrasyjonisty-trampka-czyli-dolewanie-oliwy-do-ognia/
.
Niemniej wielu internautów zachwyca się Trampkiem i jego postawą w obliczu fikcyjnej pandemii. Krążą więc kolportowane bzdury, jakoby Trampek znacjonalizował czy upaństwowił FED. Jest to oczywista bzdura. FED nadal jest prywatny, tyle że Trampek ściślej związał go z „Departamentem skarbu”. Na stronie KIP pisze:
.
„Trump przejął kontrolę nad Rezerwą Federalną, która jest teraz obsługiwana przez dwóch przedstawicieli Skarbu Państwa.”
http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2020/04/co-sie-dzieje-na-swiecie-putin-trump-versus-nowy-porzadek-swiata-ostatnia-bitwa/
.
Przez owe przejęcie kontroli nadal prywatny FED będzie zmuszony kupować obligacje rządowe w każdej ilości i bez jakiegokolwiek zabezpieczenia. W ten sposób Trampek w skokowy sposób zadłuży federalny budżet i tak już niewypłacalnie zadłużony. Jest to podobny „ratunek”, jak ten zastosowany przez Merkel w Dojczlandii – dobije zadłużeniem usrael. Dalej czytamy:
.
„Postawił niesławną grupę inwestycyjną Black-Rock, aby zaczęła kupować ważne korporacje dla FED, co oznacza, że nacjonalizuje kawałki gospodarki”
.
Tyle, że FED nadal jest prywatny. Tak więc jego żydowscy właściciele przejmą kolejne korporacje. A jeśli idzie o „nacjonalizację kawałków gospodarki”, to przypomnę, że podczas kryzysu finansowego w 2008 roku nacjonalizowano na całym zachodzie zagrożone bankructwem złodziejskie banki, następnie z pieniędzy podatników wpompowano w nie ponad 3 biliony dolarów i euro, by je uratować. Po czym złodziejskie banki ponownie sprywatyzowano.
Trampek jest zadeklarowanym wrogiem własności państwowej. Jeśli będzie „kawałki gospodarki nacjonalizował”, to po to, by za pieniądze publiczne (z kieszeni podatników) je ratować. Po czym znów zostanie zostaną one (jak po kryzysie z 2008) sprywatyzowane. A kto je kupi? Ci co mają najwięcej pieniędzy – banksterzy…
.
Nie pojmuję, jak można wierzyć w patryjotyzm Trampka ultrasyjonisty. Wszak wszystkie jego dotyczczasowe posunięcia jasno wskazują na to, że służy on przede wszystkim Gwieździe Dawida – interesom Izraela. A nie interesom usraelitów, którzy go wybrali na prezydęta. Tylko ludzie zainfekowani mentalnym, umysłowym koronaświrusem mogą tak błądzić i takie durnoty wygadywać i wypisywać.
.
Zaślepieni, ślepcy prowadzą innych ślepców…
.
Kończąc znów wracam do żartobliwego tonu. Wczoraj wszystkie kanały tv w Dojczlanii, powołując się na media z usraela, podały informację o rzekomym koronawirusie stwierdzonym u tygrysicy w nowojorskim ZOO. Informacja ta rozeszła się na cały świat, także w Polsce:
.

„Koronawirus u zwierząt. Tygrys w zoo w Nowym Jorku zarażony”
.
Testowi poddano kilka tygrysów i lwów w nowojorskim zoo
.

https://turystyka.wp.pl/koronawirus-u-zwierzat-tygrys-w-zoo-w-nowym-jorku-zarazony-6496873462236801a

.
W pierwszym momencie zdębiałem. Potem pomyślałem, że takie „info” pasowałoby 1 kwietnia, na Prima Aprilis. A jednak nie – jest to oficjalna „informacja”, która obiegła cały świat. Tylko – czemu ma ona służyć? Według łże-mediów sytuacja w Nju Jorku jest katastrofalna, tysiące zgonów, szpitale przeciążone, brak masek,  środków dezynfekujących, respiratorów i czego tylko. Jedynie nie brakuje, a nawet widoczny jest ogromny nadmiar panikarskich „informacji”. I właśnie to info ma wzmóc panikę – już nie tylko ludzie są zagrożeni koronawirusem, gdyż ten podstępny zabójca zaraża i może zabijać także zwierząta.
.
Najbardziej z tej „informacji” ucieszy się zapewne big pharma. Miliony posiadaczy kotów i psów popadną w panikę, po czym popędzą ze swoimi ulubieńcami do weterynarzy, by je na koronawirusa przetestować. Zyski big pharmy na samych testach pójdą w biliony…
.
.
opolczyk
.
.
.

1 komentarz do “Internetowy korona-świrus…

  1. Pingback: Internetowy korona-świrus… — blog polski – Tytuł witryny

Możliwość komentowania jest wyłączona.