Strajk przedsiębiorców w Warszawie, 31 marzec 2020, wtorek…

.

.


.

Dzisiaj w południe w Warszawie miał miejsce niezwykły strajk czy protest – grupa drobnych przedsiębiorców samochodami, po najwyżej dwie osoby, protestowała przeciwko tzw. „tarczy” czy „ustawie antykryzysowej” wprowadzonej przez rządy Prawdziwego Polaka z ciotką w Izraelu, premiera Morawieckiego, zwanego Moraw-ickiem. Pomysłodawcą protestu był Paweł Tanajno. Uważa on, całkiem zresztą słusznie, że przepisy „tarczy” doprowadzą do upadku tysięcy małych przedsiębiorstw i do masowego bezrobocia ludzi z nich z konieczności zwalnianych. Miejscem zbiórki był o ile się orientuję, Plac Teatralny. Planowano podjechać pod siedzibę knessejmu. Policja zablokowała jednak przejazd. Protestujący krążyli jakiś czas wokół Pl. Trzech Krzyży.

https://warszawa.naszemiasto.pl/strajk-przedsiebiorcow-w-warszawie-wlasciciele-firm-z-calej/ar/c1-7628265

.

Następnie organizatorowi, mimo blokad policyjnych, udało się podjechać po siedzibę URM, gdzie domagał się spotkania z premierem. Przez policję potraktowany został jak przestępca.

.
Według organizatorów udział w proteście wzięło ok. 5 tys przedsiębiorców (5 tys. samochodów). Wg „Plusu biznesu” było ich tylko kilkadziesiąt:
.
„We wtorek kilkadziesiąt samochodów zablokowało pl. Trzech Krzyży w centrum Warszawy. Kierowcy jadąc z prędkością kilku kilometrów na godzinę blokowali przejazd przez plac. Używali klaksonów””
https://www.pb.pl/protest-przedsiebiorcow-w-warszawie-986968
.
Jak widać, łże-media okupanta starają się protest zmarginalizować.
.
Pełną relację trwającą ponad 1,5  godziny znaleźć można tu:
.
https://www.facebook.com/mi.wo.581187/videos/660649864685517/
.
Choć najciekawszy jej fragment – zadyma pod siedzibą URM to ostatnie ciut ponad pół godziny. Jest też końcowy fragment tego protestu tu:
.

.

Jeśli film się nie odtwarza, proszę spróbować tu:

https://www.youtube.com/watch?v=VaflvaAYS3w

.
Na pejsbuku pomysł protestu poparło prawie 100 000 ludzi. Niestety ogromna większość z nich na protest nie przyjechała.
.
Po zakończeniu wystąpienia przez urzędem URM Paweł Tanajno zapowiedział kontynuowanie protestów.
.
Całkowicie popieram te protesty, choć czuję niedosyt. Marzyłyby mi się setki tysięcy pieszych łamiących kordony policyjne, krzyczących, że „pandemia” to oszustwo i atak na naszą wolność i gospodarkę.
Ale każdy początek jest dobry. Oby ten protest był kamyczkiem wywołującym lawinę.
.
Wyrażam słowa najwyższego uznania dla organizatorów i uczestników protestu.
.
.
opolczyk

.

.

PS
.
I jeszcze migawka z ulic W-wy podczas strajku przedsiębiorców:
.

.
.

.

.

.