Protest na Łysej Górze przeciwko zmniejszeniu Parku Narodowego…

.

.

O decyzji zmniejszenia o ok. 5 hektarów Parku Narodowego na Łysej Górze i oddaniu tego terenu w łapska oblatów niedawno informowałem na blogu:
https://opolczykpl.wordpress.com/2019/06/05/oblaci-lapska-precz-od-poganskiej-swietej-lysej-gory/
.
Informowałem też o protestacyjnych petycjach w tej właśnie sprawie:
https://opolczykpl.wordpress.com/2019/06/08/sprzeciw-wobec-zmniejszenia-swietokrzyskiego-parku-narodowego/
.
A przed chwilą dowiedziałem się o czynnym proteście z wczoraj, 30 czerwca. Znajomy, Darek, poganin jak i ja, przysłał mi maila z informacją o tym proteście i zdjęciami z niego (zamieszczam fragment):
.
Witaj Andrzej, wysyłam Ci kilka fotek z wczorajszego protestu na i u podnóża naszej Świętej Słowiańskiej Poganskiej Łysej Góry. Było ponad 120 osób więc całkiem nieźle, chociaż tylko połowa to Poganie /rodzimowiercy, reszta to ekolodzy i inne środowiska. Niestety ani prasa ani telewizja nie były zainteresowane obroną parku narodowego i naszego historycznego dziedzictwa przed zakonem oblatów I miliardem fanatycznych pielgrzymów którzy jeśli oblaci dostaną te 5ha zniszczą tą piękną naturę i świętą energię tego miejsca (…).

Z owym miliardem fanatycznych pielgrzymów Darek oczywiście przesadził, choć rocznie może się ich nazbierać sporo tysięcy, przez co nie tylko będą plugawić świętą pogańską górę, to jeszcze zadeptają pięć hektarów byłego Parku Narodowego i wypłoszą dziką zwierzynę.
Zamieszczam fotki przysłane przez Darka. Na ostatniej, na pierwszym planie, jest on sam z żoną.

.

.

.

.

.

.

.


.

.
Dziękuję Darkowi za zdjęcia i za informację o tym proteście. Przemilczała go telawiwzornia i „wolna” prasa (poza lokalną gadzinówką GW, która opublikowała informację o proteście i kilka zdjęć: http://kielce.wyborcza.pl/kielce/51,35260,24950545.html?i=0), ale nie przemilczy tego Blog Polski.

.

Popieram wszelkie protesty w tej sprawie. Szkoda tylko, że zamiast 120 osób nie było tam sto dwadzieścia tysięcy protestujących. Albo jeszcze więcej. A pod siedzibą tzw. „żondu” i pod knessejmem z milion 200 tysięcy. Wtedy okupant by ustąpił.
.
Oblaci – łapska precz od pogańskiej świętej Łysej Góry i od Parku Narodowego…
.

.
opolczyk

.

.

.