Nowy Ślężański Świętowit…

.

.

Grupa Ślężańskich Rodzimowierców 1 czerwca wkopała w obrębie masywu Ślęży, choć niestety jeszcze nie na jej szczycie, posąg Świętowia. Posąg jest inny, niż ten usunięty pod naciskami katolactfa z Domu Turysty w październiku 2013. Tamten wzorowany był na Świętowicie ze Zbrucza. Obecny (na zdjęciu powyżej) wzorowany jest na Świętowicie Wolińskim (https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99towit_woli%C5%84ski), choć wielokrotnie przerasta go rozmiarami.
Arek, członek Ślężańskich Rodzimowierców, podesłał mi ponad 40 zdjęć z – nie wiem, jak to nazwać – operacji, akcji – wkopania posągu Ślężańskiego Świętowia. Wykonali go: ten właśnie mój znajomy, Arek Kłodkowski oraz sympatyk Ślężańskich Rodzimowierców, mieszkający w Polsce w pobliżu Ślęży, Kamej Khyare. Sam pomysł wykonania posągu i umieszczenia go w obrębie masywu Ślęży był dziełem Ślężańskich Rodzimowierców. Posąg waży kilkaset kilogramów, długi jest na ok. 5 metrów, z czego ok. 1 metr wkopany jest w ziemię.
Do przewiezienia go na miejsce potrzebny był specjalny transporter, a do wkopania i postawienia go, obok kilkunastu silnych ramion rodzimowierczych, koparka.
Zamieszczam niektóre ze zdjęć w celu zobrazowania tego wspaniałego dla pogan i rodzimowierców w Polsce przedsięwzięcia.
.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.
Nareszcie po prawie sześciu latach „banicji” na świętej pogańskiej Ślęży znów stoi posąg Świętowita:
.


.
I choć Ślężańscy Rodzimowiercy mieli już na Ślęży posąg Peruna, wysoki na ok 1,5 metra (poniżej na zdjęciu):
.


.
Ich marzeniem był właśnie Świętowit, który 1 czerwca 2019 roku wziął w posiadanie naszą pogańską świętą Ślężę.
.
Nie zmogła i nie zmoże nadjordańska dżuma jadowita naszego boga Świętowita…
.
Blog Polski gratuluje Ślężańskim Rodzimowiercom pomysłu umieszczenia w obrębie masywu Ślęży posągu Świętowita i jego realizacji!
.
Sława Bogom!
.
Sława Słowianom!
.
.
opolczyk

.

PS

Bardziej szczegółowa relacja z powyższego wydarzenia ukaże się zapewne wkrótce na pejsbukowym koncie Ślężańskich Rodzimowierców:

https://pl-pl.facebook.com/slezanscy/

.

.

.