Na marginesie pożaru katedry Notre Dame…

.

.

Przeglądałem „polskie”, „niemieckie”, „francuskie”,  „angielskie” i „usraelskie” doniesienia prasowe o pożarze.
Tu jedno z nich – „świat w szoku”:

.
Jaki świat, w jakim szoku? Co interesuje miliony Chińczyków czy Hindusów, co interesuje Papuasów czy australijskich Aborygenów pożar katedry w Paryżu? Niemniej zachodnie doniesienia mendialne brzmiały identycznie – z jednej strony uznawały pożar za tragedię i katastrofę, niepowetowaną stratę dla kultury europejskiej (co ma żydogenna katedra z rzeczywiście europejską kulturą, nie  zaś z nadjordańską anty-kulturą – nie wiem). Z drugiej strony cieszą się, że katedra nie została całkowicie zniszczona i że marionetka Macron już zapowiedział jej odbudowę:

https://dorzeczy.pl/swiat/99928/Pozar-Notre-Dame-Prezydent-Francji-podjal-decyzje-ws-odbudowy-katedry.html
.
Francja jest bankrutem, oficjalne zadłużenie jej to równoważność rocznego PKB:
https://www.rp.pl/Dane-gospodarcze/181229807-Francja-jest-coraz-mocniej-zadluzona-Dlug-rowny-PKB.html
.
Pamiętając jednak o tym, że dane oficjalne o zadłużeniu na bandyckim zachodzie zawsze są 3-4 razy zaniżane (w Niemczech np. oficjalnie zadużenie wynosi ok. 2 biliony euro, nieoficjalnie 8 bilionów – 8 tysięcy miliardów), możemy bez obawy o pomyłkę stwierdzić, że Francja jest rzeczywiście bankrutem. Nawet tego oficjalnego długu nie jest w stanie spłacić, gdyż Francuzi musieliby na to pracować przez rok za darmo, za fricko, nie jedząc, nie płacąc czynszy i nic nie kupując. Wszystkie pieniądze szłyby na spłatę długu. Jest to nierealne, a lichwiarskie banksterskie procenty rosną nadal lawinowo. A mimo to marionetka Macron już obiecał odbudowę katedry. Będzie to kosztowało Francuzów miliony, wiele milionów euro. Na świadczenia socjalne i na podwyżki pensji  kasy nie ma, biedniejący Francuzi  burzą się i protestują, ale na żydo-katolickie zgliszcza miliony się znajdą…
.
Ubolewanie złożył nawet ultrasyjonista Trampek, przy czym niechcąco wychlapał, że mógł to nie być przypadek:
.
„To straszna scena. Oni nie znają jeszcze przyczyny pożaru ale uważają, że wybuchł on z powodu remontu. Jaki remont, o co tu chodzi?”
.
Ciekawe kogo miał na myśli bełkocząc:
.
„To jest miejsce, którego znaczenie wykracza poza granice. To część naszego dziedzictwa, naszej kultury, naszego wychowania”
http://www.polskieradio.com/news_det.aspx?id=123343&kat=18
.
Naszego dziedzictwa – czyli czyjego? Czyżby Trampek miał na myśli to samo, co biograf Rothschildów:
.
„Zrobiliśmy z was ochoczych, nieświadomych nosicieli naszej misji dla całego świata, całego dzikiego świata i do niezliczonych jeszcze nie narodzonych przyszłych pokoleń. Niezupełnie rozumiejąc co my wam czynimy, staliście się powszechnymi agentami naszej rasowej tradycji, niosąc nasza ewangelie do niezbadanych jeszcze zakątków ziemi. Nasze plemienne prawa dały wam podstawy do wszystkich waszych świętych konstytucji i systemu prawnemu. Nasze legendy i ludowe opowiadania są świętą tradycją, kołysanką dla waszych dzieci. Nasi poeci wypełnili wasze hymny i modlitewniki. Nasza narodowa historia stała się niezbędna częścią nauk dla waszych pastorów, księży i naukowców. Nasi królowie, nasi mężowie stanu, nasi prorocy, nasi rycerze są waszymi bohaterami. Nasz starożytny mały kraj jest wasza Ziemia Świętą. Nasza naturalna literatura jest wasza Świętą Biblią. To co nasi ludzie myśleli i nauczali stało się nierozerwalną kanwą wplecioną w każde wasze przemówienie i tradycje tak ze nikt nie może być nazwanym wykształconym jeśli nie zna naszej rasowej spuścizny.
.
Żydowscy rzemieślnicy, żydowscy rybacy są waszymi nauczycielami i waszymi świętymi z niezliczonymi wyrzeźbionymi postaciami  w niezliczonych katedrach wzniesionych dla ich pamięci. Żydowska panna jest waszym ideałem macierzyństwa i kobiecości. Żydowski zbuntowany prorok jest centralna figura w waszych religijnych modlitwach. My zlikwidowaliśmy waszych idoli, odstawiliśmy wasza rasowa spuściznę i zastąpiliśmy ja naszym bogiem i naszymi tradycjami. Żaden podbój w historii nie może by nawet porównywalnym z  tym czystym i sprawnym opanowaniem was!
https://opolczykpl.wordpress.com/2012/05/10/chrzescijanstwo-widziane-oczami-biografa-rothschildow/
.
I gdy tak zastanawiałem się, czy pożar był przypadkiem, naszło mnie pewne przypuszczenie – czy mogła to być np. prowokacja agenturalnych władz? Od miesięcy Francją, zwłaszcza Paryżem, wstrząsały protesty „żółtych kamizelek”. Jak potraktują ich Paryżanie teraz, gdyby teraz po „takiej tragedii” wyszli ponownie na ulice? Czy wobec „takiej tragedii” wypada im dalej protestować?
.
Zobaczymy, jak się sytuacja w Paryżu rozwinie, niemniej żółtym kamizelkom w najbiliższym czasie protestowanie na ulicach nie za bardzo – po „takiej tragedii” – pasuje.
.
Czyżby o to właśnie chodziło?
.
.
opolczyk

.

.

.