Ukraińska tragifarsa wyborcza…

.

. Od lewej – oligarchini Tymoszenko, komik Zelenski, oligarcha Patroszenko/Poroszenko

.

Czyli o tym, jak dramat staje się groteską, a raczej tragifarsą…
.
Pięć lat po sfinansowanym przez usrael sumą 5 miliardów dolarów bandyckim/banderowskim jewromajdanie odbyła się na Ukrainie farsa (w potrójnym znaczeniu) wyborów prezydęckich. W pierwszej turze z dużą przewagą zwyciężył komik telewizyjny, Wołodymyr Zelenski.
Zdobył:
.
„Jak podaje gazeta.pl za „Narodowym exit poll 2019” na Ukrainie, na komika Wołodymyra Zełeńskiego głosowało 30,4 proc. badanych. Obecny prezydent kraju Petro Poroszenko ma poparcie na poziomie 17,8 proc.
.
Julia Tymoszenko, trzecia w sondażu, zdobyła 14,2 proc. poparcia, Jurij Bojko – 9,8 proc., a Anatolij Hrycenko – 7,1 proc., Ihor Smeczko – 6,4 proc., Ołeh Ljaszko – 4,8 proc., Ołeksandr Wiłkuł – 4,0 proc., Rusłan Koszułyński – 1,8 proc.. Pozostali kandydaci, a było ich aż 39, otrzymali mniej niż jeden procent głosów.”
https://www.wp.pl/?s=wiadomosci.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6365400667502721a
.
Dlaczego nazwałem to  potrójną farsą?
.
1) Czyż nie jest farsą, że do wyborów „prezydenckich” staje komik telewizyjny i pokonuje zgraję „polityków” (zawodowych marionetek politycznych)?
.
2) Czyż nie jest farsą, że ten komik z dużą przewagą wygrywa pierwszą turę?
.
3) Czyż nie jest farsą… ale tu najpierw kilka słów wyjaśnienia. Jak pisze i nie uktywa tego faktu wiki, Zeleński:
.
„Urodził się w rodzinie ukraińskich Żydów[2][3].”
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wo%C5%82odymyr_Ze%C5%82enski
.

UFFFF… Jest więc, jak ich nazywa się po rosyjsku, Jewrejem, ukraińskim Żydem, czy jak kto woli – żydowskim Ukraińcem. Na dodatek nawet nie ukrywa swego pochodzenia. Co więcej…
.
„W 2015 został gwiazdą satyrycznego serialu telewizyjnego Słuha narodu, wcielił się w nim w postać nauczyciela historii, który objął urząd prezydenta Ukrainy[1][5].”
.
W roku 2018 ukraiński Jewrej Zelenski zarejestrował partię o wziętej z satyrycznego serialu nazwie „Sługa narodu”. Swoją kandydaturę oficjalnie zgłosił 31 grudnia 2018. W pierwszej turze zdycydowanie wyprzedził konkurentów.
.
Jak widać, jewrejscy dowcipnisie na Ukrainie wcielają w życie komediowy serial telewizyjny. Filmowy „prezydent” ze szklanego ekranu, „sługa narodu”, komik, Jewrej Zeleński staje się (ma duże szanse) prezydętem Ukrainy (Dzikich Pól) w realu. Byłby to świetny scenariusz dla „Holyłudu”. Ale nie jest to wymyślona absurdalna komedia. Staje się nią, a raczej tragifarsą, rzeczywistość polityczna na Ukrainie. Bo sytuacja na niej jest tragiczna (o tym za trzy dni) i nie czas tam na komedie, burleski i krotochwile w polityce.
.
.
opolczyk
.
.
.
Reklamy