Pogański Święty Ogień Zimowego Przesilenia w Pforzheimie…

.

.

Niestety nie miałem okazji uczestniczyć w słowiańskich obchodach Szczodrych Godów – Zimowego Przesilenia Boskiego Słońca Swarożyca w Polsce. Ale na bezrybiu i rak rybą. W Pforzheimie, gdzie mieszkam od lat, odprawiane są pogańskie obrzędy Zimowego Przesilenia. Pisałem o tym równo przed rokiem:
https://opolczykpl.wordpress.com/2017/12/22/poganskie-obrzedy-zimowego-przesilenia-w-pforzheimie/
.
W tym roku także tam byłem. Opisywać obrzędów witania Słońca nie będę – były takie same jak przed rokiem. Tym razem wrzucę tylko kilka fotek:
.

.

.

.


.

.

.

.

.

.

.

.

.
Powyższe zdjęcie jest ważne z jednego powodu – w tle widać ścianę kościoł katolickiego, nadal czynnego, w którym nadal odprawiane są nadjordańskie gusła. A pogański Święty Ogień płonie w odległości nie więcej niż 30 metrów od niego. Na poniższej fotce widać ten sam kościół z tego samego miejsca, tyle że w dzień i bez pogańskich obrzędów:
.


.
I pomyśleć, że jeszcze jakieś 200, najpóźniej 300 lat temu, uczestnicy podobnego pogańskiego obrzędu w tym samym miejscu w komplecie zastaliby spaleni na stosie – gdyby w międzyczasie żydo- katolicyzmowi nie wyłamano kłów i nie wydarto szponów…
.
Jednak świat, choćby tylko w przypadku zbrodniczości żydo-kk, chyba zmierza ku lepszemu…
.
.
opolczyk

.

.

.

Reklamy