Chwile, dla których warto żyć – Dni dawnych kultur w Brennie…

.

.

W Brennie odbyły się kolejny raz „Dni dawnych kultur” – co w oceanie antykultury nadjordańskiej panoszącej się nad Wartą, Wisłą i Odrą niezwykle cieszy. Zamieszczam króciutką relację filmową z owych Dni:
.

.
Więcej informacji i zdjęć o tej imprezie znaleźć można w sieci:
https://konkursy.ox.pl/dni-dawnych-kultur-i-mocna-folk-metalowa-muzyka,52782
https://pl-pl.facebook.com/slowianska.noc.folkmetalowa/
.
Imprezie towarzyszył festiwal piosenki słowiańskiej pod nazwą „Słowiańska Noc – Folk Metalowa 2018”. O tymże festiwalu poinformował mnie mój przyjaciel Tomek pisząc do mnie tak:
.
„Chwile, dla których warto żyć
.
Sława,
.
Niedawno miało miejsce wspaniałe wydarzenie Słowiańska Noc Folk-Metalowa w Brennej. Przyjechało wielu twórców dbających o naszą kulturę, w całej masie artystów przyjechały też 3 zespoły z Rosji. Pierwszy ostro grał to „Gjeld Rune”, jeden z muzyków umiał dobrze po polsku i nawiązywał kontakt z publicznością. Tacy byli świetni że wyciągnąłem flagę rosyjską (taką z orłem dwugłowym aby nie było wątpliwości) i machałem nią przez pół godziny. W trakcie koncertu przychodzili do mnie młodzi ludzie, wymieniając uściski i pozdrowienia, robili fotki na tle flagi. W zasadzie „robiłem” za Rosjanina. Ale to co usłyszałem od Naszych Rodaków podniosło mnie na duchu. Są na naszej ziemi jeszcze otwarci i wartościowi ludzie, którzy nie poddają się obowiązkowej
propagandzie i praniu umysłu.
.
Naprawdę warto było, przypomniał mi się internacjonalistyczny duch PRL-u w którym zostałem wychowany. To co próbowałeś zaszczepić swoim blogiem, to właśnie będę kontynuował w prawdziwym życiu.
.
Wieczorem wystąpił GRAI jako mega gwiazda, jasnowłosa wokalistka to nie jest już to kruche dziewczę, które śpiewało „słoneczko wstało”. Teraz nabrała pewności i nawet grzmiała jak wódz ze sceny: „Słuchaj Europo! rosyjska zima jest naprawdę mroźna! i to jest pokazane w naszej pieśni W objęciach Mary.
Tak jak Ty czekam aż „kraina lodu” upomni się o Europę, choćby Wschodnią.
.
Jak to mówi wieszcz: Pogański to kraj i Pogańskie obyczaje, oby więcej takich dni.”
.
Teksty Tomka publikowałem u mnie. Podaję kilka linków:

.
Tomkowi dziękuję za relację z Brenny.

.

Sława!

.
.
opolczyk

.

Reklamy

1 komentarz do “Chwile, dla których warto żyć – Dni dawnych kultur w Brennie…

  1. Pingback: Czy katolicy-syjoniści mgr inż. Bizoń i prof. Korab-Karpowicz, który puścił hagadę o Betarze, robią dla żydłactfa i NWO? « Grypa666's Blog

Możliwość komentowania jest wyłączona.