Ciąg dalszy sprawy zniknięcia posągu Świętowita z Babiej Góry…

.

.

Przyznam szczerze, że zaskoczyło mnie – i to pozytywnie – postępowanie Urzędu Miejskiego w Choroszczy. Dwa dni po wysłaniu przeze mnie na internetowy adres tego urzędu e-listu z wnioskiem o wszczęcie śledztwa w sprawie zniknięcia posągu Świętowita z Babiej Góry otrzymałem odpowiedź. Urząd Miejski przekazał mój wniosek Komisariatowi Policji w Łapach:
.


.

.

Już sam fakt, że Urząd Miejski w Choroszczy w ogóle odpowiedział na mój e-list zasługuje na pochwałę. Ileż to różnych instytucji nigdy na moje e-listy nie odpowiadało. Na pochwałę zasługuje i szybkość z jaką Urząd ten zareagował – odpisał już po dwóch dniach, a w międzyczasie przekazał mój wniosek lokalnej policji.
.
Tu przyznam, że nie łudzę się, by policja sprawcę wykryła. Niemniej natychmiastowa nieomal reakcja Urzędu Miejskiego w Choroszczy wskazuje, że odradzający się ruch pogański i rodzimowierczy są poważniej traktowane przez niektóre przynajmniej urzędy, niż chcieliby tego wandale, którzy posąg Świętowita na Babiej Górze wielokrotnie uszkadzali, a na koniec go ukradli i najprawdopodobniej zniszczyli. Niech wiedzą, że nie będziemy bezczynnie siedzieć i nie reagować na ich skandaliczne postępowanie.

Nie macie turbokatole, fanatycy rzymskiej szubienicy, monopolu na Polskę.
.
.
opolczyk

 

PS.

Petycja do burmistrza Choroszczy w sprawie przywrócenia posągu Świętowita:

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Burmistrz_Miasta_Choroszcz_Robert_Wardzinski_Zadamy_przywrocenia_posagu_Swiatowida_na_Babiej_Gorze/

.

.

.

.

 

Reklamy

1 komentarz do “Ciąg dalszy sprawy zniknięcia posągu Świętowita z Babiej Góry…

  1. Pingback: Kamil Całek z wRealu24 — spadochroniarz spadochroniarza Jojno Danielsa, chrabji Potockiego… « Grypa666's Blog

Możliwość komentowania jest wyłączona.