Z elektronicznej poczty – przykład odmóżdżenia krystowiercy …

.

.

Otrzymałem e-pocztą list. Był załganą i niedorzeczną odpowiedzią nie na temat. Tematem był link mojego wpisu rozesłany przez pewną osobę z Chicago:
https://opolczykpl.wordpress.com/2017/11/28/dobra-zmiana-czyli-rzady-prawdziwych-polakow/
.
Na liście adresowej było ok. 100 adresów. Jako pierwszy odpowiedział Mieczysław Sylwester K (nazwiska nie ujawniam). Napisał tak:
.
„Coniedzielnie pielgrzymuję na szczyt góry Ślęży,aby uczestniczyć w ofierze Mszy Św,którą celebruje ksiądz Ryszard doktor Staszak,orędownik antycznej kultury grecko-rzymskiej,jako korzeni kultury chrześcijańskiej.Ta kultura różnymi  szlakami docierała na szczyt góry,a dziś ogniskuje się w odbudowanym za sprawa księdza Ryszarda Kościele pod wezwaniem Niepokalanej NMP.
Aby lepiej zrozumieć korzenie kultury chrześcijańskiej można się odwołać do polskiego badacza antyku Tadeuszu Zielińskim i jego HISTORIA RELIGII STAROŻYTNEJ w skład,której wchodzą następujące tomy :
I.Religia starożytnej Grecji.
II.Religia hellenizmu.
III.Hellenizm a judaizm
IV.Religia Rzeczpospolitej Rzymskiej.
V.Religia Cesarstwa Rzymskiego
Te tomy wieńczy : CHRZEŚCIJAŃSTWO ANTYCZNE z tezami autora,które powtórzył z
listu rozwodowego opisanego w HELLENIZM A JUDAIZM,jako tom III RELIGIE ŚWIATA ANTYCZNEGO :
I.Badania naukowe pochodzenia religii tak samo ,jak i badania naukowe pochodzenia życia,są z góry skazane na jałowość ignoramus et ignorabimu.
II.Jak nie może zrozumieć sztuki antycznej człowiek,pozbawiony poczucia artystycznego,tak samo nie zrozumie antycznej religii ten komu brak uczucia religijnego.
III.Zapal w sercu swoim jasną pochodnię uczucia religijnego,ale zostaw w domu mdły kaganek wyznaniowości,jeśli chcesz ,żeby świątynia religii antycznej pokazała swoje cuda.
IV.Bóg się objawił w Pięknie,Prawdzie i w Dobru i doskonała jest tylko ta religia,która uwzględnia wszystkie te trzy objawienia w ich całości.
V.Szczytem dążeń religijnych ludzkości jest chrześcijaństwo w swej najbardziej rozwiniętej postaci.
VI.RELIGIA ANTYCZNA jest właściwym STARYM TESTAMENTEM tego chrześcijaństwa.DAGOMA IUDEX dał początek wprowadzenia do tworzącego się państwa polskiego wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ.Położyło to kres handlowi niewolnictwa i zaczęło się rozwijać RYCERSTWO..Słusznie Maciej Mycielski zauważa,że jak kończyło się RYCERSTWO zaczynało PRAWNICTWO.Zaowocowało to kolejną UTOPIĄ z wiarą w WOLNY RYNEK i liberalizmem eksportującym WOJNY SPRAWIEDLIWE w imię obrony DEMOKRACJI.
W Polsce doświadczamy tego po odbiciu się od ściany KOMUNIZMU do ściany GLOBALIZMU.Aby lepiej zrozumieć GLOBOALIZM można dostosować słownik Bertranda Russella dla KOMUNIZMU.Nie przez przypadek zainstalowano w Polsce B’nai B’rith jako narzędzie w spadku po judaizmie rabinicznego,który powstał dla zwalczania chrześcijaństwa.Kiedy ten judaizm uznał,że od ateizmu jest gorsze chrześcijaństwo otworzyło to drogę dla ŻYDOBOLSZEWIZMU,który przejął w działaniu rosyjski rasizm,bazujący na BIZANTYNIZMIE.Zachodni BIZANTYNIZM ma swoje korzenie we wczesnych naukach Marcina Lutra.
KOŚCIÓŁ KATOLICKI i jego WROGOWIE,w takim ujęciu historycznym książkę napisał Vittorio Messori.Jaki jest sens przenosić ten konfliktogenny proces na szczyt góry Ślęży?!POLSKA nadal MIĘDZY WSCHODEM A ZACHODEM,tylko jeszcze bardziej globalnie jak to w swoim czasie oceniał Feliks Koneczny,autor oryginalnego podziału na CYWILIZACJE.Nie przez przypadek wartości CYWILIZACJI ŁACIŃSKIEJ opisał w BIZANTYJSKIEJ,a wyeksponował ŻYDOWSKĄ,nazywając ją CYWILIZACJĄ PODWÓJNEJ MORALNOŚCI.”
 
Ponieważ człowiek ten poruszył sprawę Ślęży, która to sprawa w oczywisty sposób mnie interesuje, włączyłem się w tę wymianę e-listów. Odpisałem obszernie na jego bełkot, przy czym wywaliłem z listy adresowej ponad 80 podejrzanych adresów. Niemniej, jako że lista adresowa zawierała wielu adresatów, nie była to więc korenspondencja prywatna a w sumie publiczna. I z tego powodu publikuję tę wymianę e-listów razem z moją odpowiedzią:
.
„Panie K(…) – proszę nie bełkotać!
.
Ślężę jeszcze odbierzemy. Nie będzie na nich żydogennych guseł i symbolicznego kanibalizmu (tzw. „komunii św.”).
https://opolczykpl.wordpress.com/2017/11/24/sleza-posag-swietowita-ryszard-staszak-i-farsa-sulistrowickiego-slectfa-rekapitulacja/
.
Staszak jest orędownikiem żydogennej antykultury a nie antycznej kultury grecko-rzymskiej, zniszczonej przez mściwe fanatyczne krystowierstwo/żydowierstwo. Niszczenie przez fanatycznych krystowierców antycznej kultury grecko-rzymskiej zaczęło się już w IV wieku dekretami Teodozjusza i spaleniem Serapejonu.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Serapejon
.
Pozamykano wszystkie pogańskie greckie i rzymskie świątynie, lub wprowadzono w nich kult żyda Joszue, żydówki Miriam i żydowskiego psychopaty Jahwe. Zakazano mających ponad tysiącletnią tradycją greckich igrzysk olimpijskich – bo były pogańskie. Pozamykano wszystkie starożytne szkoły, włącznie z prawie tysiącletnią Akademią Platońską. Zakazano filozofii antycznej zastąpując ją kultem żydzizmu i żydogenną „teologią”.
.
Korzeniami  fanatycznej i skrajnie nietolerancyjnej anty-kultury krystowierczej jest rasistowski judaizm i zbrodnicza rasistowska wyssanna z palca biblia Tanach – krystowierczy „Stary Testament”. A nie wyniszczona przez krystowierców antyczna kultura grecko-rzymska.
https://opolczykpl.wordpress.com/2015/08/06/biblijne-korzenie-zydowskiego-rasizmu/
https://opolczykpl.wordpress.com/biblia-ksiega-zbrodni-2/
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/12/29/biblia-zydowska-ksiega-zbrodni-wyssana-z-palca/
https://opolczykpl.wordpress.com/2017/10/19/joszue-jezus-z-nazaretu-syn-bozy-mesjasz-i-zbawiciel-prawda-czy-falsz-bog-czy-humbug/
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/02/20/koszmarna-morda-katolicyzmu-2/
https://opolczykpl.wordpress.com/2015/03/14/psychopatologia-religii-abrahamowych-przykazanie-piate-nie-zabijaj/
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/05/30/chrzescijanskie-wartosci-ludobojstwo-i-hipokryzja/
.
Ta żydowska antykultura zniszczyła także piękną kulturę Słowian.
.
https://opolczykpl.wordpress.com/2015/10/20/wartosci-poganskie-i-wartosci-chrzescijanskie/
https://opolczykpl.wordpress.com/2017/11/02/antyslowianska-propaganda-nie-ma-konca/
.
i zżydziła mentalność, ducha, kulturę i tożsamość milionów Polaków.
.
Tomasz Terlikowski: “Ja jako Żyd (duchowy)”
http://www.fronda.pl/a/terlikowski-ja-jako-zyd-duchowy,25468.html
.
Mirosław Salwowski: “Ja też jestem Żydem (duchowym)”
http://www.konserwatyzm.pl/artykul/9128/ja-tez-jestem-zydem-duchowym
.
Aleksandra Kowal: “W sensie duchowym jesteśmy Żydami.”
http://www.katolik.pl/czy-jestesmy-zydami-,834,416,cz.html
.
Zniszczyła lub/i zagrabiła wiele naszych słowiańskich miesjc kultu.
https://opolczykpl.wordpress.com/zagrabione-swiete-miejsca/
.
A Staszak nadal tępi pogańską słowiańską kulturę na rzecz żydogennej antykultury rodem znad Jordanu.
.
Wartości „cywilizacji łacińskiej” to skrajny fanatyzm, skrajna nietolerancja, ślepa wiara w żydowskie wymysły i żydowskich idoli, oraz skrajna hipokryzja i załganie. Bo pod hasłami miłości bliźniego mordowano opornych milionami i przez długie wieki panował terror, prześladowania oraz feudalny ucisk i wyzysk ogromnych mas ludu przerobionego w ludzkie bydło robocze pozbawione jakichkolwiek praw.
.
Krystowierstwo wcale nie położyło kresu niewolnictwu. Jeszcze w roku 1866 watykańska tzw. „Kongregacja Wiary” ogłosiła, że niewolnictwo nie stoi w sprzeczności z żydo-biblią i żydowskim „prawem bożym”. Bo i stary i nowy żydowski testament akceptują niewolnictwo:
http://biblia.pismo-swiete.pl/niewolnictwo.html
.
Oszust Szaweł/Paweł, faktyczny twórca krystowierstwa, zalecał nawet niewolnikom ślepe posłuszeństwo:
.
„Niewolnicy niech będą poddani swoim panom we wszystkim, niech się starają im przypodobać, niech się im nie sprzeciwiają, niczego sobie nie przywłaszczają, lecz niech okazują zawsze doskonałą wierność, ażeby pod każdym względem stali się chlubą dla nauki naszego Zbawiciela, Boga”
.
Więc co Pan pitoli o zniesieniu niewolnictwa przez krystowierstwo łacińskie!  Handel niewolnikami uprawiało ono nadal, przy czym wymyśliło jeszcze dla własnych poddanych haniebną instytucję poddaństwa – los i sytuacja chłopów pańszczyźnianych niewiele różniły się od losu i sytuacji niewolników.
.
Konflikt o Ślężę jest konfliktem pomiędzy odradzającą się kulturą słowiańską, a mściwym żydogennym łacińskim krystowierstwem, które nadal nie chce się pogodzić z tym, że jego „pięć minut” dobiega końca.
.
https://opolczykpl.wordpress.com/2017/11/11/w-cieniu-swietych-debow/
https://opolczykpl.wordpress.com/2017/11/16/wsrod-slowian-wsrod-swoich-u-siebie/
https://opolczykpl.wordpress.com/2017/11/30/prastare-korzenie-debow-w-czolpinie-odsloniete-przez-morze-metafora-naszych-kulturowych-korzeni/
.
Czym rzeczywiście jest krystowierstwo pisał biograf Rothschildów Ravage:
.
„Lecz nie zostawiliśmy was w spokoju. My wzięliśmy was w ręce i ściągnęliśmy z was piękna i wspaniała tkankę którą stworzyliście i zmieniliśmy cały kierunek waszej historii. Podbiliśmy was jak zadne z waszych imperiów nie było w stanie podporządkować sobie Afryki lub Azji. Zrobiliśmy to bez pocisków, bez krwi, bez wrzawy, bez jakiejkolwiek siły. Zrobiliśmy to wyłącznie dzięki potędze naszego ducha, idei i przy pomocy propagandy.
.
Zrobiliśmy z was ochoczych, nieświadomych nosicieli naszej misji dla całego świata, całego dzikiego świata i do niezliczonych jeszcze nie narodzonych przyszłych pokoleń. Niezupełnie rozumiejąc co my wam czynimy, staliście się powszechnymi agentami naszej rasowej tradycji, niosąc nasza ewangelie do niezbadanych jeszcze zakątków ziemi. Nasze plemienne prawa dały wam podstawy do wszystkich waszych świętych konstytucji i systemu prawnemu. Nasze legendy i ludowe opowiadania są świętą tradycją, kołysanką dla waszych dzieci. Nasi poeci wypełnili wasze hymny i modlitewniki. Nasza narodowa historia stała się niezbędna częścią nauk dla waszych pastorów, księży i naukowców. Nasi królowie, nasi mężowie stanu, nasi prorocy, nasi rycerze są waszymi bohaterami. Nasz starożytny mały kraj jest wasza Ziemia Świętą. Nasza naturalna literatura jest wasza Świętą Biblią. To co nasi ludzie myśleli i nauczali stało się nierozerwalną kanwą wplecioną w każde wasze przemówienie i tradycje tak ze nikt nie może być nazwanym wykształconym jeśli nie zna naszej rasowej spuścizny.
.
Żydowscy rzemieślnicy, żydowscy rybacy są waszymi nauczycielami i waszymi świętymi z niezliczonymi wyrzeźbionymi postaciami  w niezliczonych katedrach wzniesionych dla ich pamięci. Żydowska panna jest waszym ideałem macierzyństwa i kobiecości. Żydowski zbuntowany prorok jest centralna figura w waszych religijnych modlitwach. My zlikwidowaliśmy waszych idoli, odstawiliśmy wasza rasowa spuściznę i zastąpiliśmy ja naszym bogiem i naszymi tradycjami. Żaden podbój w historii nie może by nawet porównywalnym z  tym czystym i sprawnym opanowaniem was!”
https://opolczykpl.wordpress.com/2012/05/10/chrzescijanstwo-widziane-oczami-biografa-rothschildow/
.
Kult żydzizmu totalnie Pana ogłupił i zaślepił. Obrzezał Panu resztki rozumu. Kultywuje Pan żydowskie oszustwo, jest Pan duchowym żydem i jeszcze wmawia innym, że też powinni ślepo wierzyć i służyć tej parchatej nadjordańskiej dżumie.
.
I jeszcze kilka kolejnych uwag. DAGOMA IUDEX to najprawdopodobniej kościelna fałszywka. Nie jest przypadkiem, że wszystkie najważniejsze dla papiestwa i antykultury łacińskiej „dokumenty” to fałszywki – z „Donacją Konstantyna” na czele.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Donacja_Konstantyna
.
Dzięki tej fałszywce powstało państwo kościelne a papiestwo uzyskało ogromną władzę polityczną. Preparowanie fałszywek było wybitną specjalizacją kk:
.
„Kościół katolicki raz wślizgnąwszy się do Polski szybko powiększał swoją własność. Fałszerstwa dokumentów, przywilejów i nadań książęcych należały do zwyczajowych praktyk. “Autentycznych dokumentów książęcych przechowało się z XII wieku trzy, podrobionych na imiona książąt zaś siedemnaście” (wg: Wojciech Kętrzyński, Studia nad dokumentami XII wieku, Kraków 1891, s. 107). Pod koniec wieku XII dyplomatyka polska bądź Polski dotycząca obejmuje 150 pozycji, z czego 46 to dokumenty przez Kościół i w jego materialnym interesie sfałszowane.”
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/12/07/katolicyzm-a-polska-racja-stanu/
.
Można więc założyć, że i Dagoma Iudex to katolicka fałszywka spreparowana przez klechów. Mieli nad władcami piastowskimi tę przewagę, że ogromna większość władców piastowskich była analfabetymi i nie wiedzieli, co w dokumentach klechy niby w ich imieniu wypisują i podpisują.
.
Zachwalane rycerstwo to były zakute łby wysługujące się monarchom, biskupom, papiestwu i swojemu egoizmowi, żerujące na wyzyskiwanych i uciskanych chłopach. Sama tylko zbroja rycerska kosztowała całą wieś. Na utrzymanie jednego rycerza i jego pocztu wiele wsi w pocie czoła harowało od świtu do nocy, świątek piątek i ograbianych było z większości tego, co wypracowało. Dla nich pozostawiano ochłapy. I bat i szubienice, jeśli chłopi się buntowali.
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/04/06/a-wierz-sobie-nawet-i-w-kozla-byles-mi-dziesiecine-placil/
.
Rosjanie nie byli i nie są rasitami (poza garstką białych narodofcuf – co jest typowym zjawiskiem we wszystkich krajach białej Jewropy, w usraelu, Kanadzie i Australii – wszędzie tam, gdzie w życiu politycznym i społecznym dominują biali). Znacznie gorszymi rasistami byli łacinnicy mordujący dziesiątkami milionów kolorowych na wszystkich kontynentach w okresie podbojów kolonialnych i krystianizowania całych kontynentów. Ręka w rękę szli z nimi rasistowscy protestanci i rasistowskie prawosławie. Przy czym wszystkie te krystowiercze rasizmy wywodziły się z żydowskiego biblijnego rasizmu:
https://opolczykpl.wordpress.com/2015/08/06/biblijne-korzenie-zydowskiego-rasizmu/
.
Wszystkie odpryski żydogennego krystowierstwa uważały się za „nowy naród wybrany” –  „wybrany” – a więc lepszy, wyższy od wszystkich pozostałych.
.
Judaizm talmudyczny to bzdurny wymysł żydo-katolików. Fundamentem każdego judaizmu, także owego niby „talmudycznego” nadal jest żydo-biblia Tanach – krystowierczy „Stary testament”, wyssany z palca rasistowski bełkot:
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/12/29/biblia-zydowska-ksiega-zbrodni-wyssana-z-palca/
.
Talmud to odpowiednik katolickiego katechizmu i „nauk kościoła”. Bazuje na żydobiblii i jest komentarzami do niej.  Brednie o  judaizmie „talmudycznym” mają odwracać uwagę od faktu, że żydowski rasizm ma korzenie w żydo-biblii. Zresztą, do dzisiaj w synagogach „talmudycznych” czytane są nadal wyłącznie Tora i „prorocy” a nie Talmud. I podczas obchodów wszystkich żydowskich świąt „talmudyści” odczytują uroczyście fragmenty Tory i „proroków” z żydowskiej biblii – żydo-krystowierczego „Starego testamentu” – a nie z Talmudu.
.
Pierwszym realizowanym w skali ogólnoświatowej globalizmem był zbrodniczy, terrorystyczny, łupieski i skrajnie antyludzki globalizm łaciński, papieski, żydo-katolicki. To właśnie żydo-katolicy chcieli podbić cały świat i uczynić z niego „jedną owczarnię” z „jednym pasterzem” a raczej pastuchem obdzierającym owieczki ze skóry. Mieli nawet jeden światowy globalny język – łacinę. Ten globalizm załamał się na szczęście w momencie likwidacji państwa kościelnego w 1870 roku, co symbolicznie wybiło papiestwu krwawe kły i wyłamało mu pazury.
.
Co do komunizmu, to lata 1956 – 1980 były w PRL dla szarego, przeciętnego Polaka najlepsze w ponad tysiącletniej historii polskiej państwości. Nigdy wcześniej i nigdy później szary Polak nie posiadał takiego bezpieczeństwa socjalnego jak właśnie za „komuny”. Nikomu nie groziło bezrobocie, bezdomność była zjawiskiem nieznanym, nie wywalano tysiącami całych rodzin na ulice, bo nie miały na czynsz. Oświata i opieka zdrowotna były bezpłatne, budowano mieszkania, szkoły, szpitale, fabryki, huty, stocznie i kopalnie. Owszem, materialny poziom życia nie był najwyższy, ale powoli podnosił się. A i Polaków w kraju przybywało – od 24 milionów w roku 1947 do 38 milionów w roku 1988. Jedną z przyczyn ówczesnego – jak by nie było – postępu w porównaniu do feudalizmu, sanacji i obecnej Judeopolonii było to, że kk zapędzono do kościelnej kruchty, odciąto go od państwowego cycka, przez co nie mógł pasożytować na państwie. Ten rozwój PRL zahamowało utworzenie żydowsko-watykańskiego konia trojańskiego – Solidarności. To ona doprowadziła na koniec do żydowskiego spisku w Magdalence i przy okrągłym stole – z błogosławieństwem „polskiego” kk – biskupów i kleru. To m.in dzięki kościołowi Polska jest obecnie (od 1989 roku) pod żydowską okupacją. Kler na tym skorzystał – nagrabił w ramach tzw. „komisji majątkowej”, ma własne mass-media i nadal zagrabia i katoliczy pogańskie święte góry.
.
Jest brednią żydo-katolicką, że judaizm zwalcza krystowierstwo. Jest wręcz przeciwnie – to właśnie żydowscy okupanci udający katolików wspierają imperium medialne rebe Rydzyka, zafundowali Polsce „intronizację” żydowskiego idola na króla:
https://opolczykpl.wordpress.com/2016/11/20/katodebilna-hucpa-po-polsku-czyli-galijejski-nieboszczyk-zyd-joszue-krolem-iii-a-moze-juz-iv-rzydopospolitej/
.
I zapędzają żydo-katolików na fałszywe barykady „obrony wiary”:
https://opolczykpl.wordpress.com/2016/01/11/katolickie-falszywe-barykady/
.
W skali globalnej to właśnie żydo-globaliści zapędzają krystowierców do wojny z islamem – w interesie gwiazdy Dawida:
https://opolczykpl.wordpress.com/2016/01/13/wojna-krzyza-z-polksiezycem-a-gwiazda-dawida-zaciera-jej-kosmate-lapska/
.
W Polsce żydo-katolicyzm jest przez okupanta troskliwie pielęgnowany i chołubiony. Wiadomo dlaczego – bo nic tak Polsce nie szkodzi i Polaków nie ogłupia jak właśnie kk i żydo-katolicyzm.
.
„Nie jest ważne czy w Polsce będzie kapitalizm, wolność słowa, czy w Polsce będzie dobrobyt. Najważniejsze, żeby Polska była katolicka.”
http://pl.wikiquote.org/wiki/Henryk_Goryszewski
Henryk Goryszewski, prawnik, nauczyciel akademicki, poseł knessejmu I i III kadencji, wicepremier w żondzie Hanny Suchockiej.
.
„…przyjmując za właściwe stanowisko, iż najpierw jesteśmy katolikami, a później Polakami, gdyż naszą pierwszą ojczyzną jest Kościół katolicki.”
http://www.legitymizm.org/list-otwarty-do-piotra-skwiecinskiego
Redakcja katodebilnych monarchistów w Od Redakcji pod jednym z tekstów.
.
„Jako katolik rzymski Polskę mogę poświęcić, bowiem narodowość jest kwestią incydentalną, ale na rozrzedzenie katolicyzmu rzymskiego mojej zgody być nie może.”
.
Adam Wielomski (proffessorek siedlecki, współpracownik „Najwyższego Czasu” i — o zgrozo — „Myśli Polskiej”
http://blotne-abecadlo.blogspot.de/2014/10/polak-czyli-katolik.html
.
“Cóżby ci przyszło z wolnej ojczyzny, gdyby Kościół miał na tym stracić”
.
Cytat z książki dla harcerzy „Czuj duch” księdza Kazimierza Lutosławskiego, napisanej krótko po odzyskaniu przez Polskę niepodległości.
.
https://opolczykpl.wordpress.com/2017/08/09/katolicyzm-a-polskosc/
.
Okupant widzi, jak żydo-katolicyzm ogłupia miliony Polaków i dlatego go tak troskliwie wspiera i pielęgnuje. I jak diabeł święconej wody boi się Odrodzenia Słowiańskiego, które oznaczałoby koniec rządu dusz żydowskich wtyk nad Polakami. Niestety w zwalczaniu Słowiańskiego Odrodzenia gorliwie wspierają okupanta tacy użyteczni idioci jak Staszak, tępiciel słowiańskiej kultury.
.
https://opolczykpl.wordpress.com/2017/11/30/prastare-korzenie-debow-w-czolpinie-odsloniete-przez-morze-metafora-naszych-kulturowych-korzeni/
.
https://opolczykpl.wordpress.com/2017/11/16/wsrod-slowian-wsrod-swoich-u-siebie/
.
https://opolczykpl.wordpress.com/2015/10/20/wartosci-poganskie-i-wartosci-chrzescijanskie/
.
I jeszcze dwie sprawy:
.
Pierwsza odnośnie Prawnictwa. Jest bzdurą, że powstało ono dopiero po upadku rycerstwa. Krystowierstwo przejęło stanowe prawo rzymskie, samo stworzyło prawo kościelne, kanoniczne, posiadało własne sądy, w tym i inkwizycję, wspierało prawo feudalne, królewskie/książęce utrzymując jedynie państwo w zależności od siebie jako świeckie ramię kościoła i nakazując mu np. tępienie heretyków i czarownic z urzędu. Całe to Prawnictwo istniało już w czasach rycerskich.
.
Druga sprawa dotyczy wolnego handlu. Otóż już w średniowieczu papiestwo utrzymywało wolny rynek handlu „relikwiami” i samo wprowadziło wolny rynek dla handlu „odpustami”. Za złoto można było wykupić się od wszelkich, nawet najcięższych „grzechów”. Trwał też nadal wolny handel niewolnikami. Jedynym ograniczeniem był zakaz sprzedaży okrzczonych niewolników poganom. Mogli ich natomiast bez ograniczeń kupować inni okrzczeni krystowiercy. Natomiast handel poganami nie miał żadnych ograniczeń.”

.

.
Mój adwersarz odezwał się króciutko tak (pomijając naturalnie wiele niewygodnych dla żydo-katolików spraw poruszonych przeze mnie):
.
„Mogę jeszcze powołać się na Karla R. Poppera,który opisując historię sprawowania władzy nazwał ją : HISTORIĄ ZBRODNI I MASOWYCH MORDÓW.Natomiast jeżeli chodzi o chrześcijaństwo,to w opinii jest zbieżny do tezy Tadeusza Zielińskiego z HELLENIZM A JUDAIZM.”
.
Oraz:
.
„Na szczycie góry Ślęża jest miejsca dużo dla kultowego oddawania czci.Ma swoją tradycję i chrześcijaństwo,a katolicyzm nie wpisuje się w wojenną retorykę.Trzeba mieć zrozumienie dla bezkrwawej ofiary i natury Chrystusa,który jako Bóg nie może być Żydem.”
.
Odpisałem mu tak:
.
„Skoro na Ślęży jest tyle miejsca, to dlaczego pod naciskiem fanatyków rzymskiej szubienicy usunięto ze schroniska PTTK posąg Świętowita?
Prawda jest taka, że tam gdzie czczone są żydowskie idole, dla innych kultów nie ma miejsca. Krystowierstwo wytępiło doszczętnie setki pogańskich kultur na całym świecie. Wszędzie gdzie zdobyło władzę niszczyło wszystkie inne kulty. Bo jest skrajnie fanatyczne i nietolerancyjne.
Ofiara Joszue-krysta na krzyżu była krwawa a i on w jewangeliach nie zawsze zapowiadał pokój:
.
“Nie myślcie, że przybyłem, aby przynieść pokój na ziemi: Nie przynoszę pokoju, ale miecz. Gdyż przybywam, aby poróżnić człowieka z jego ojcem i córkę ze swą matką oraz synową ze swą teściową i wrogiem człowieka będą ci z jego najbliższego otoczenia.”
Mt. 10 34-37
.
Ogłoszono go „bogiem” dopiero w IV wieku. Na mesjasza i zbawiciela wykreowali go żydowscy oszuści – autorzy jewangelii.. A w sumie był nieudolnym reformatorem judaizmu.
https://opolczykpl.wordpress.com/2017/10/19/joszue-jezus-z-nazaretu-syn-bozy-mesjasz-i-zbawiciel-prawda-czy-falsz-bog-czy-humbug/
.
I był niestety Żydem, czemu wielu krystowierców nie cierpiących Żydów zaprzecza, bo sami czują śmieszność ich postawy – Żydów nie cierpią, a do Żyda Joszue i Żydówki Miriam modlą się na kolanach żebrząc u nich o miłosierdzie. I żydowskie brednie biblijne uważają za jedyną jedynie prawdziwą prawdę objawioną. Choć nawet uczciwi badacze izraelscy otwarcie przyznają, że krystowierczy tzw. Stary Testament, czyli żydowska judaistyczna biblia Tanach jest wyssany z palca:
.
„Archeolodzy podważają same podstawy Biblii. Pan Bóg nie przekazał Mojżeszowi Dekalogu, naród Izraela nigdy nie był w egipskiej niewoli, mury Jerycha nie rozpadły się na dźwięk trąb, bo Jerycho było miastem nieobwarowanym, pierwsza monoteistyczna religia nie ma swoich korzeni na Górze Synaj, a wielkie królestwa Dawida i Salomona to legenda dostosowana do potrzeb teologii.
.
Telawiwski dziennik „Ha´aretz” opublikował poważny artykuł znanego archeologa, autora dzieł o historii starożytnego Bliskiego Wschodu, prof. Zeeva Herzoga, który twierdzi, że sto lat badań archeologicznych w Palestynie, Syrii, Egipcie i Mezopotamii nie potwierdza biblijnego opisu wydarzeń. Poważne autorytety z tej dziedziny, archeolodzy i historycy, powiadają niemal jednogłośnie, że w kołach naukowych od dawna dyskutowane są rozbieżności między archeologicznymi wykopaliskami a tekstem Księgi nad Księgami. – Niestety, wokół wniosków, które należałoby wysnuć, panuje ogólna zmowa milczenia – twierdzi prof. Israel Finkelstein z uniwersytetu w Tel Awiwie. – Społeczeństwu trudno jest rozstać się z mitami, które przez liczne pokolenia kształtowały jego światopogląd.”
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/12/29/biblia-zydowska-ksiega-zbrodni-wyssana-z-palca/
.
Podobnie inni, późniejsi żydowscy oszuści, sfabrykowali jewangelie. A miliard gojów w te żydowskie brednie ślepo wierzy uprawiając kult żydzizmu.
.
Na temat historii sprawowania władzy zamiast powoływać się na durniów i fałszerzy historii przytaczam fragment listu bękarta kardynała Colonny do papieża Marcina V do Jagiełły:
.
„Wiedz, że interesy Stolicy Apostolskiej, a także twojej korony czynią obowiązkiem eksterminację Husytów. Pamiętaj, że ci bezbożni ludzie ośmielają się głosić zasadę równości; twierdzą, że wszyscy chrześcijanie są braćmi, i że Bóg nie dał ludziom uprzywilejowanym prawa władania narodami; utrzymują, że Chrystus przyszedł na świat aby znieść niewolnictwo [Watykan do XIX w. akceptował niewolnictwo]; wzywają ludzi do wolności, to znaczy do unicestwienia królów i kapłanów.
Teraz, kiedy jeszcze jest czas, zwróć swoje siły przeciwko Czechom, pal, zabijaj i czyń wszędzie pustynię, gdyż nic nie jest bardziej miłe Bogu, ani bardziej pożyteczne dla sprawy królów, niż eksterminacja Husytów.„
.
Przytaczam też fragmenty cennika kata inkwizycji zatwierdzonego przez arcybiskupa Kolonii w 1757 roku (w tym czasie trwało w Europie Zach. „Oświecenie”)
.
„…rozrywanie na ćwierci czterema końmi, ćwiartowanie, rozwieszenie onych ćwierci w czterech rogach rynku [katolicki szacunek dla ludzkich zwłok – przyp. opolczyk], ścięcie i spalenie na stosie, uduszenie i spalenie na stosie, spalenie żywcem, łamanie kołem żywcem, ścięcie i rozpięcie ciała na kole, odrąbanie ręki lub kilku palców i ścięcie, dodatkowe przy tym piętnowanie rozpalonym żelazem, ścięcie i zatknięcie głowy na palu, szarpanie przestępcy rozpalonymi do czerwoności szczypcami, całkowite lub częściowe odcięcie języka oraz następujące potem przypalanie warg rozpalonym do czerwoności żelazem, przybicie gwoździami do szubienicy odciętego języka lub odrąbanej ręki.”
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/02/20/koszmarna-morda-katolicyzmu-2/
.
Poruszę jeszcze jedną sprawę, którą przeoczyłem w poprzednio. Pisał Pan o współczesnym globalizmie. Aż dziwi mnie, że Pan – taki gorliwy krystowierca, katolik, nie dostrzega tego, że ów globalizm ma korzenie biblijne – jest z woli biblijnego (starotestamentowego) waszego żydowskiego „boga-ojca”. Nie wierzy Pan?
.
“Ziemię do której przybywasz jako przychodzień… dam tobie i twojemu potomstwu na wieczne posiadanie.”
Rodzaju 17, 8
.
„Wytracisz więc wszystkie narody, które twój Bóg, Jahwe, wyda tobie. Nie będziesz znał litości nad nimi.”
Powtórzonego prawa 7, 2
.
“I stawią się obcy, aby paść wasze owce, a cudzodziemcy będą waszymi oraczami i winiarzami, a Wy będziecie nazwani kapłanami Pana, sługami naszego Boga mianować was będą ; zużyjecie bogactwa narodów i w ich sławę odziewać się będziecie.”
Izajasza 61, 5-6
.
“Tak mówi Pan Bóg: “Oto skinę ręką na pogan i między ludami podniosę mój sztandar. I odniosą twych synów na rękach, a córki twoje na barkach przyniosą. I będą królowie twymi żywicielami, a księżniczki ich twoimi mamkami. Twarzą do ziemi pokłon ci będą oddawać i lizać będą kurz z twoich nóg.“
Izajasza 49, 22-23
.
“Przyjdą do Ciebie i będą twoimi; chodzić będą za tobą w kajdanach; na twarz przed tobą będą padać i mówić do ciebie błagalnie.”
Izajasza 45, 14
.
“Ja wzmocnię cię i rozmnożę cię bardzo. Z ciebie wyjdą królowie i będą rządzić wszędzie, gdzie tylko dojdą ludzkie ślady. Twemu potomstwu dam całą ziemię pod niebem i będą rządzić wszystkimi narodami, tak jak bedą tego pragnęli…”
Jub. 32, 18-19
.
Pisałem o tym obszernie tu:
https://opolczykpl.wordpress.com/biblijne-korzenie-globalizmu-nwo/
.
Tak więc protestując czy walcząc z żydowskim globalizmem sprzeciwiacie się, katolicy, woli waszego żydowskiego boga-ojca, który obiecał „domowi Izraela” oddanie mu całej Ziemi na własność.

 

.
*********************************************************************************
.
Jak widać poziom odmóżdżenia i ogłupienia nadjordańskim bredniami osiągnął już dna. Nie dziwi więc, że kraj, w którym jest kilka milionów gorliwych katolików narzucająch swoje żydogenne brednie i wymysły w życiu społecznym i politycznym oraz w prawodawstwie większości co najmniej obojętnej, jeśli nie niechętnej tej dżumie, po prostu ginie. I zginie, jeśli tych nadjordańskich wymysłów i guseł na czas nie odrzucimy. Całe to zło bierze się z żydowskiej rasistowskiej biblii. Zaślepieni żydo-katolicyzmem tę rasistowską żydowską fałszywkę uważają niestety nadal za jedyną jedynie prawdziwą „prawdę objawioną” i „słowo boże”. Tacy jak oni zasługują rzeczywiście na zachipowanie. Zresztą już teraz są ludzkim bydłem religijnym ślepo wierzącym duszpastuchom. I przez nich prowadzeni są na rzeź  – w obronie żydogennej bzdurnej wiary w żydowskie wymysły.
.
.
opolczyk
.
.
.
.
Reklamy