Ultrasyjonista Trampek podpala lont bliskowschodniej beczki z prochem…

.

.

Jednym z najważniejszych znamion Trampka jest to, że złamał prawie wszystkie obietnice składane w przedwyborczej farsie. Do wyjątków należą te złożone jego żydowskim przyjaciołom. A chyba najważniejszą z nich jest uznanie Jerozolimy stolicą Izraela.
https://pl.sputniknews.com/opinie/201712066866845-jerozolima-stolica-izraela-usa-sputnik/
.
Sytuację Jerozolimy komplikuje to, że zarówno Izrael jak i Palestyńczycy uważają ją za swoją stolicę. ONZ nie uznał samowolnego ogłoszenia Jerozolimy stolicą Izraela.
.
„Organizacja Narodów Zjednoczonych i większość państw nie uznają Jerozolimy jako stolicy Izraela, pozostawiając tę kwestię sporną do wyjaśnienia podczas przyszłych negocjacji izraelsko-palestyńskich.”
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerozolima
.
Dodatkowo, a raczej – a zwłaszcza – sytuację komplikuje fakt, że Jerozolima jest miastem świętym trzech abrahamowych, fanatycznych religii: judaizmu i dwóch jego bękartów – krystowierstwa i mahometanizmu. Których fundamentaliści kochają się jak biblijny Kain Abla. Najgroźniejszym zaś punktem zapalnym jest tzw. „Wzgórze świątynne”, na którym od wieków stoją meczet Al Aksa i Kopuła na Skale – świętości islamu.

.

.

Tyle że judaistyczni fundamentaliści chcą na tymże wzgórzu wybudować ich tzw. „Trzecią świątynię”:
http://www.uwazamrze.pl/artykul/1050342/powrot-na-wzgorze-moria
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zydzi-buduja-nowa-swiatynie-jerozolimska,111479.html
.

Tyle, że najpierw musieliby wyburzyć świętości mahometan – meczet i kopułę. Ale wtedy miliard mahometan ruszyłoby na Izrael. Jest to więc sytuacja w najwyższym stopniu nierozwiązywalna, totalny pat, przy czym wiadome jest, że żadna strona tego konfliktu nie ustąpi. Pisałem o tym obszernie tu:
https://opolczykpl.wordpress.com/2016/02/24/wojna-w-syrii-a-wielki-izrael-swiatynia-jerozolimska-i-ostateczne-rozwiazanie-kwestii-muzulmanskiej/
.
Bliski Wschód od czasu powstania Izraela jest beczką prochu. A decyzja Trampka ultrasyjonisty może być oceniana jako podpalenie jej lontu. A przynajmniej jako dolanie benzyny do ognia. W każdym bądź razie jest krokiem dającym alibi Izraelowi do dalszego przejmowania całkowitej kontroli nad Jerozolimą, także nad jej arabskimi dzielnicami, z których Palestyńczycy systematycznie są wypychani i rugowani. Ta decyzja jest naprawdę kompletnie nieodpowiedzialna. I może doprowadzić do katastrofy.
.
Nienawiść między Izraelem a wieloma krajami arabskimi, między Żydami a Arabami, między judaistami a mahometanami jest znana. Nie ma sensu o niej pisać. Do czego ta nienawiść może doprowadzić, nietrudno sobie wyobrazić oglądając bijatyki w „ziemi świętej”, w bazylikach, podczas świąt pomiędzy fanatycznymi krystowiercami:
.

.

.

.
Nie zapominajmy przy tym,  że uczestników tych bijatyk obowiązują przykazania miłości bliźniego, nadstawiania drugiego policzka i odpuszczania win. Judaistów i mahometan te przykazania nie obowiązują. U judaistów nadal obowiązuje tzw. „prawo mojżeszowe” – oko za oko, ząb za ząb. A mahometanie mają prawo, a nawet obowiązek do świętej wojny w obronie islamu, jeśli zostanie on zaatakowany. Tak więc perspektywa pokoju dla Bliskiego Wschodu, dokąd istnieją judaizm i mahometanizm, jest absolutnie wykluczona i niemożliwa.
.
Jakim to szczęśliwym zdarzeniem losu dla Ziemi i ludzkości byłoby uderzenie w świątynne wzgórze w Jerozolimie meteorytu o średnicy powiedzmy 50 metrów. Powstałby krater jak ten w Arizonie, o średnicy 1200 i głębokości 170 metrów.
.


.
Całkowitemu unicestwieniu uległoby źródło fanatycznego zabobonu, grożącego ludzkości katastrofalną wojną. A jeszcze lepiej byłoby, gdyby podobne meteoryty walnęły w Tel Awiw, Mekkę, Medynę, Watykan, Faszyngton, Manhatan (ściślej mówiąc w Wall Street), Langley (siedziba CIA), City of London i Brukselę (siedziby NATO i komisji jewrounijnej). Pewnie, że szkoda byłoby milionów ofiar tych katastrof naturalnych. Ale świat uwolniony zostałby od katastrofy grożącej całej ludzkości, której praźródło znajduje się w żydowskiej biblii.
https://opolczykpl.wordpress.com/biblijne-korzenie-globalizmu-nwo/
https://opolczykpl.wordpress.com/2012/03/03/historia-naturalna-religii-monoteistycznych/
.
Póki co, ludzkość zmierza w stronę zagłady z powodu fanatyzmu religii abrahamowych i przekonania wpływowych środowisk żydowskich o ich „wybraństwie” i prawie do „ziemi obiecanej”. Choć i „wybraństwo”  i „ziemia obiecana” są wyssane z palca przez oszustów – autorów żydo-biblii.
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/12/29/biblia-zydowska-ksiega-zbrodni-wyssana-z-palca/
.
Religie abrahamowe (wszystkie – łącznie z krystowierstwem) są faktycznie zakałą i zagrożeniem dla ludzkości.
.
.
opolczyk

.

.

.

.