Protest przeciwko planom ponownego katoliczenia świętej pogańskiej Góry Rowokół…

.

rowokol3

rowokol

.

Na internetowe adresy wójta gminy Smołdzino Arkadiusza Walacha, sekretariatu urzędu gminy Smołdzino oraz kilka biur Ministerstwa Środowiska
.
wojt@smoldzino.com.pl
sekretariat@smoldzino.com.pl
info@mos.gov.pl
Departament.Ochrony.Przyrody@mos.gov.pl
Biuro.Ministra@mos.gov.pl
agata.kubel-grabau@mos.gov.pl
.
wysłałem maila z ostrym protestem wobec planów ponownego skatoliczenia świętej pogańskiej Góry Rowokół. Oto jego treść:
.

Wójt i władze gminy Smołdzino oraz Ministerstwo Środowiska
.
Skladam ostry i zdecydowany protest przeciwko planom bezprawnego ponownego skatoliczenia prastarej pogańskiej Góry Rowokół.
.
http://www.mariolasocha.republika.pl/witryna%20felietony/rowokol.htm
https://slowianowierstwo.wordpress.com/2017/02/19/swieta-gora-slowian-rowokol/
http://trojmiasto.wyborcza.pl/trojmiasto/7,35612,21369695,wojt-zbuduje-w-parku-narodowym-kaplice-zgode-wydal-minister.html#MT
.
Przed przywleczeniem na nasze ziemie nadjordańskich guseł spod znaku mściwej rzymskiej szubienicy (krzyża) Góra Rowokół była świętym pogańskim miejscem. Jak wszystkie inne pogańskie święte miejsca została przez wyznawców rzymskiej szubienicy przywłaszczona i skatoliczona. Po kilku wiekach w dobie reformacji katolickie „sanktuarium” ulego na szczęście zniszczeniu. Panowanie nad pogańskim wzgórzem objęła Przyroda. I tak niech już pozostanie. Jeśliby wójt i władze gminy chciały Rowokół rzeczywiście uatrakcyjnić turystycznie, powinni postawić w pobliżu Góry (poza terenem parku narodowego) słowiańskie grodzisko i słowiański chram pokazujące prastare słowiańskie, pogańskie tradycje Pomorza. Bo takich obiektów jest w Polsce b. mało. Natomiast kaplic, kościółów i przeróżnych żydo-katolickich tzw. „sanktuariów” oraz obiektów katolickich „pielgrzymek” jest do czorta, przez co kolejne jest już niepotrzebne. Tym bardziej, że ilość gorliwych katolików na szczęście w Polsce szybko maleje. Już 15 % Polaków w ogóle nie jest okrzczonych, a do kościołów w niedziele systematycznie chodzi ledwo ok. 1/4 Polaków.
http://swieckapolska.pl/dogmat-o-katolickiej-wiekszosci-w-polsce/
http://swieckapolska.pl/gus-nie-wierzy-w-ordynariat-polowy/
http://uuniv.blogspot.de/2016/01/wyniki-liczenia-wiernych-2014.html
.
Z czego jakaś połowa to tzw. „praktykujący niewierzący”. Których „katolickość” ogranicza się właśnie tylko do chodzenia w niedzielę do kościoła. Bo co powie teściowa czy sąsiedzi. Rośnie natomiast szybko ilość Polaków interesujących się słowiańską, pogańską, przedkatolicką kulturą i tradycją. Ich przyciągnie grodzisko słowiańskie. A katolicka kaplica co najwyżej zniechęci.
A już absurdem jest pomysł budowy sado-masochistycznej „drogi krzyżowej” do odprawiania ponurych guseł kaleczących psychikę ludzką wmawianiem ofiarom wiary winy za ukrzyżowanie nadjordańskiego idola krystowierców (któryś cierpiał za nas rany Jezu kryste zmiłuj się nad nami).
.
Panie Wójcie i Państwo Radni – czas powstać z kolan, czas przestać żebrać u nadjordańskiego bożka o miłosierdzie. Czyż Polacy muszą bez końca klęczeć przed żydowskimi idolami i do nich się modlić?
.
A już skandaliczne jest to, że teren na którym nadgorliwy katolik, wójt Arkadiusz Walak chce budować katolicką kaplicę jest terenem prawnie chronionym. Jest to wszak leśno-krajobrazowy REZERWAT PRZYRODY!
.
REZERWAT PRZYRODY!

.
I dlatego jakakolwiek „kapliczka” pasuje tam jak goździk do kożucha! Ponadto budowa jej będzie związana z demolowaniem i niszczeniem Przyrody w Rezerwacie Przyrody.
.
Aż nie chce się wierzyć, że decyzję podjęto nie pytając się o zdanie członków Rady Naukowej Słowińskiego Parku Narodowego. Natomiast Ministra Środowiska za wydanie tego zezwolenia powinno się wyrzucić na ulicę. Zamiast chronić środowisko, zezwala na jego dewastację na żądanie jakiegoś nadgorliwego katolickiego wójta.
.
Dość już katoliczenia kolejnych świętych pogańskich gór. W pobliżu haniebnie skatoliczono już górę w Polanowie:
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/11/16/swieta-poganska-gora-w-polanowie-i-wspolczesna-furia-ponownego-jej-katoliczenia/
.

Podobnie z furią katoliczona jest pogańska Ślęża. Katolicy chcą tam urządzić „drogę krzyżową”, ze schroniska PTTK wywalają posąg Świętowita oraz zamierzają remontować ohydną ruderę kościoła na szczycie, co związane będzie z dewastacją Przyrody podczas transportu materiałów i maszyn budowlanych na szczyt. W sumie powinno się tę ohydną ruderę zburzyć, bo jedynie szpeci krajobraz i otaczającą Przyrodę:

.
1593284_sleza
Tym bardziej wobec faktu, że szczyt Ślęży jest także Rezerwatem Przyrody:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_G%C3%B3ra_%C5%9Al%C4%99%C5%BCa
.

Kiedyś katolicka młodzież na szczycie Ślęży świętowała Sylwestra. Efekt – przestraszona i przepłoszona zwierzyna oraz zaśmiecony i zasrany las i droga na szczyt. Tak to katolicka młodzież szanuje Przyrodę w REZERWACIE PRZYRODY na Ślęży.
.
Czy Rowokół czeka ten sam ponury los?
.

Dość już jest żydo-katolickich kaplic, kościołów, „sanktuariów” i „dróg krzyżowych” na umęczonej tysiącletnią okupacją rzymskiej subienicy polską słowiańską ziemią! Obecnie przyszedł czas na odbudowę kultury słowiańskiej. A miłośnicy „dróg krzyżowych” niech je odprawiają nad Jordanem, w Jerozolimie. Tam, gdzie te nadjordańskie gusła zrodziły się i gdzie jest katolicka „ziemia święta”!
.
Łapska precz od pogańskiej Góry Rowokół!
.
.
opolczyk
.
.
precz z jahwizmem
.
.
Ręce Boga

 

 

Reklamy