Prezydent Putin a Bank Centralny Rosji, rzekomo kontrolowany przez klan Rothschildów…

.

bank-rosji

.

A skoro jesteśmy już przy prezydencie Putinie, to czas jest ku temu, aby zdemaskować koleją bzdurę kolportowaną w sieci w związku z nim i Bankiem Centralnym Rosji. Już od lat kolportowane są brednie, jakoby Rothschildowie kontrolowali Bank Centralny Rosji, a prezydent Putin miałby być ich pionkiem.
.
Brednie te kolportowała też – a jakże – „wolnapluskwa”:
.
Stron kolportujących podobne brednie jest zbyt wiele, aby wszystkie je wymieniać. Podam tu kilka znamiennych przypadków. A więc oczywiście „wolnapluskwa” kolportuje brednie o rothschildowskim rzekomo Banku Rosji, przepisując je od innego dezinformatora – treboroka:
https://treborok.wordpress.com/lista-rothschilda-i-powiazania/?preview=true
.

„Dlaczego na liście nie ma FR? System bankowy FR już nie jest kontrolowany przez Rothschildów/Boruchów/Morganów? Według plotek bardzo zbliżonych do prawdy, w Banku Centralnym FR 1% ma tylko Gieraszczenko, pozostałe 99% posiadają przedstawiciele wyżej wymienionych nazwisk. Dlaczego zatem nie ma nas na liście?

.
Jest jeszcze jedno podejrzenie, które potwierdza nieobecność FR na liście Rothschilda: panuje opinia że Federacja Rosyjska — to nie kraj a prywatna korporacja. W tym przypadku Bank Centralny FR brzmi tak dziwnie jak Bank Centralny McDonald’s (…).”
http://wolna-polska.pl/wiadomosci/lista-rothschilda-powiazania-2016-12
.
Wg „informacji” innych dezinformatorów Bank Centralny Rosji jest jak najbardziej na liście banków rothschildowskich. Tak twierdzi nieudolna miniatura Sorosa – Robert dezinformator naciągacz Brzoza:
https://opolczykpl.wordpress.com/2016/02/07/robert-brzoza-nieudolna-miniaturka-george-sorosa/
.
Na liście banków pod zarządem Rothschildów jest u niego i bank Rosji:
.
„Russia: Central Bank of Russia”
https://biznes.robertbrzoza.pl/finansjera/jakie-banki-centralne-kontroluje-rothschild/
.
Podobne brednie wypisuje „prawda inaczej info”. Wg niej:
.
„JEDYNYMI krajami w 2011r bez banku centralnego NALEŻĄCEGO DO RODZINY ROTSZYLDÓW są :
.
Kuba
Korea Pólnocna
Iran”
https://prawda2.info/viewtopic.php?t=18652
.

Sprawa ta nie jest wcale błacha, o czym przekonał mnie mail, jaki otrzymałem dzisiaj od dobrego znajomego, sympatyka jak i ja Rosji i prezydenta Putina. Napisał on (fragment):
.
Hej czytałem ostatni tekst jaki napisałeś, ale zastanawiam się czy bank centralny Rosji jest dalej w rękach rotszyldów ?
.

No więc aby nie było niejasności, warto tą sprawą się zająć – czyją własnością jest Bank Centralny Rosji. Kto go kontroluje? I czyim interesom służy?

Tu bez ogródek przyznam, że w czasach jelcynowskiej smuty, gdy rzeczywistym carem na Kremlu był szabrownik, żydowski oligarcha Bieriezowski, Bank Rosji rzeczywiście mógł być kontrolowany przez jego zwierzchnika – Rothschilda. Tu jeszcze słówko o Bieriezowskim – ciekawą książkę napisał o nim i jego pobratymcach oligarchach zastrzelony w 2004 roku dziennikarz Pawel Chlebnikow. Książka nosi tytuł „Ojciec chrzestny Kremla Borys Bieriezowski czyli historia ograbienia Rosji”.

Sytuacja Banku Rosji uległa zmianie po dojściu do władzy prezydenta Putina. Do jakiego stopnia to on, albo mówiąc ogólniej, władze Federacji Rosyjskiej kontrolują Bank Centralny Rosji świadczą dwa znamienne fakty. O pierwszym z nich obszernie informowała strona Forsal.pl:
.
„Kobieta, której Putin ufa bezgranicznie. Jak Nabiullina uratowała rosyjską gospodarkę
(…)
Choć Bank Centralny Rosji jest oficjalnie niezależny, eksperci nie mają wątpliwości, że tak naprawdę to Władimir Putin pociąga w nim za sznurki. Elvira Nabiullina ma jednak w swoich rękach coraz więcej władzy i cieszy się coraz większym zaufaniem i wsparciem ze strony prezydenta Rosji.
(…)
Szefowa banku Rosji zasiada w fotelu prezesa od 2013 roku. Wcześniej była ministrem gospodarki i doradcą prezydenta. Władimir Putin regularnie omawia przez telefon z Nabiulliną strategię banku centralnego. Gdy w jej gabinecie rozlega się dźwięk specjalnego prezydenckiego telefonu, wszyscy muszą opuścić pokój.
(…)
W zeszłym tygodniu szefowa banku centralnego poinformowała, że rezerwy walutowe Rosji wynoszą 352,9 mld dol. i zwiększyły się o 1,2 mld dol. w ciągu 7 dni do 20 marca. To największy tygodniowy wzrost wartości od lipca zeszłego roku.”
http://forsal.pl/artykuly/862526,kobieta-ktorej-putin-ufa-bezgranicznie-jak-nabiullina-uratowala-rosyjska-gospodarke.html
.

Z powyższego artykułu jednoznacznie widać, że Bank Rosji jest pod polityczną kontrolą prezydenta Putina. To on wyznaczył na jego szefową bliską sobie i zaufaną Elvirę Nabiullinę. I wszystkie ważne decyzje konsultuje ona z prezydentem Putinem. A nie z Rothschildem. Przede wszystkim zaś widać z posunięć Nabiulliny, że służą one Rosji (wzrost rezerw walutowych FR w ciągu tygodnia o 1,2 mld dolarów), a nie interesom Rothschildów. Drugim być może jeszcze bardziej istotnym faktem jest narzucony dekretem prezydenckim obowiązek odprowadzania do budżetu federalnego 75 % zysków Banku Centralnego Rosji. Wcześniej bank oddawał skarbowi państwa „tylko” 50 % dochodów. Poinformowała o tym w październiku 2014 rosyjska agencja informacyjna RIA Novosti:

.

„МОСКВА, 6 окт — РИА Новости. Президент РФ Владимир Путин подписал закон, обязывающий Центробанк перечислять в федеральный бюджет на постоянной основе 75% своей прибыли вместо 50%, как было ранее.”
(MOSKWA, 6 października – RIA Novosti. Prezydent Rosji Władimir Putin podpisał ustawę nakładającą na bank centralny obowiązek przekazywania do budżetu federalnego regularnie 75% dochodów, a nie 50%, jak wcześniej).
http://ria.ru/economy/20141006/1027149621.html
.
Z powyższych cytatów jednoznacznie wynika, że to władze Rosji mają wpływ na obsadzanie stanowiska prezesa Banku Centralnego, a przez to na politykę finansową tegoż banku, oraz że mają wpływ na to, że większość dochodów bank musi oddawać budżetowi federalnemu, a nie klanowi Rothschildów. To jak można twierdzić, że Bank Centralny Rosji jest pod kontrolą Rothschildów, skoro kontroluje go tak naprawdę prezydent Rosji?
.
W sumie, brednie o rothschildowskim banku Rosji można skwitować tak:
.
A to świnia ten Putin. I krwiopijca! Patrzcie Państwo, jak on się szarogęsi w banku Rothschilda, jak on z tego biednego bankiera skórę zdziera i każe mu płacić 75% haraczu. Kto to widział, ludzie? Kto to widział? Przesież to czysty skandal, zdzierstwo i rozbój w biały dzień! Tak okradać biedny rothschildowski bank…
No skandal! Brak słów!
.
.
opolczyk
.
.
precz z jahwizmem
.
.
Ręce Boga
Reklamy