Żegnamy Chór Aleksandrowa…

.

wstazka-zalobna

.

1285640

.

Na pokładzie samolotu Tu-154 rosyjskiego Ministerstwa Obrony, który spadł do Morza Czarnego, znajdowały się 92 osoby, głównie muzycy ze słynnego Chóru Aleksandrowa. Mieli dać specjalny koncert noworoczny w bazie Hmejmim w syryjskiej prowincji Latakia, z której korzysta lotnictwo rosyjskie w ramach operacji wojskowej w Syrii.
.
Jak podał rosyjski resort obrony, w katastrofie zginęło 64 muzyków Chóru Aleksandrowa, w tym jego dyrektor gen. Walerij Chaliłow, dwóch wysokich urzędników, w tym szef wydziału kultury ministerstwa obrony Anton Gubankow oraz dziewięciu dziennikarzy. Do Syrii leciała też dyrektor organizacji Sprawiedliwa Pomoc Jelizawieta Glinka, znana w Rosji jako doktor Liza. Była ona zaangażowana w pomoc ofiarom konfliktów zbrojnych, m.in. w Donbasie.
.
Główny solista chóru Wadim Ananjew powiedział, że w Moskwie zostali głównie członkowie zespołu tanecznego i orkiestry. Sam Ananjew nie poleciał do Syrii, bo urodził mu się syn. Oprócz niego w rosyjskiej stolicy z różnych powodów zostało dwóch solistów. Chór Aleksandrowa składa się z wokalistów, orkiestry i zespołu tanecznego. Zespół występuje w salach koncertowych na całym świecie oraz przed rosyjskimi żołnierzami. Wielokrotnie przyjeżdżał z koncertami do Polski.
.
Za: https://pl.sputniknews.com/swiat/201612254498330-katastrofa-tu-154-rosja-chor-aleksandrowa/
.
Blog Polski łączy się w bólu z rodzinami i bliskimi wszystkich ofiar katastrofy.

Najbardziej tragiczne w tej katastrofie jest to, że lecący na jego pokładzie członkowie Chóru chcieli dać Syryjczykom chwilę radości, zapomnienia i dodać im swoim występem otuchy.
.
Chór Aleksandrowa był Ambasadorem Kultury Rosyjskiej, znanym i podziwianym na całym świecie. Pokazywał, że wojsko to nie tylko bombardowanie, militarne agresje i śmierć.
.
Z bólem żegnamy członków Chóru Aleksandrowa i wszystkie pozostałe ofiary tej tragicznej katastrofy.
.
Cześć ich pamięci!

.

.

.

opolczyk

.

.

precz z jahwizmem

.

.

Ręce Boga

 

Reklamy

1 komentarz do “Żegnamy Chór Aleksandrowa…

  1. Pingback: REWELACJA Polak z mocami leczenia walczy z sitwą ż-medyczną, która mu zabiła rodzinę i jego prawie też « Grypa666's Blog

Możliwość komentowania jest wyłączona.