Początek końca kijowskiej bandyckiej banderowskiej junty?

.

635598686057684804

.

Na początek zamieszczam obszerne fragmenty dwóch wpisów z blogu Zygmunta Białasa:
.
(…) Od czasu do czasu próbuję wyjaśnić ukraińskim ekspertom, których spotykam w studiach telewizyjnych, że Ukraina już zmęczyła nawet swoich największych zwolenników na Zachodzie. Zmęczyła tak bardzo, że owi zwolennicy są gotowi rozpocząć dyskusję o rzeczach, które byłyby nie do pomyślenia jeszcze rok temu. Pamiętacie Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy – bandę europejskich biurokratów, którzy potępili Rosję za agresję na Ukrainę i pozbawili głosu rosyjskich delegatów? – Aktualnie ukraińscy delegaci twierdzą, że przygotowuje się do wydania druzgocącego raportu o naruszeniach praw człowieka na Ukrainie. Przewodniczący Zgromadzenia oświadczył nawet, że koniecznym będzie przywrócenie praw rosyjskiej delegacji i nawet napisał w tej sprawie list do Wiaczesława Wołodina z propozycją spotkania i przedyskutowania tego problemu. Członkowie ukraińskiej delegacji do Zgromadzenia z kolei piszą artykuły o potężnym rosyjskim lobby, które przejęło Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy i zmusiło je do ‚zdradzenia’ Ukrainy (…)Wczoraj zadałem pytanie, czy Trump wystawi Ukrainę na sprzedaż w całości czy w częściach. Dzisiaj mogę zaprezentować fińską wersję odpowiedzi na to pytanie. Były głównodowodzący fińskiej armii generał Gustav Hagglund powiedział fińskim mediom, że „podział Ukrainy na dwie części zakończy konflikt w kraju” i że Trump osiągnie porozumienie z Putinem w sprawie zakończenia konfliktu. Jeszcze rok temu takie oświadczenie przedstawiciela europejskiej armii byłoby nie do pomyślenia, dzisiaj jest normalne.

Osobiście nie sądzę, aby Trump optował za tym wariantem, ale nie da się tego wykluczyć. Najważniejsze jest to, że nikt nie będzie pytał ukraińskich polityków o zdanie na temat przyszłości ich kraju. To największy koszmar polityków z Kijowa. Pewnego dnia mogą się obudzić w kraju, który zostanie podarowany Putinowi.
Napisał: Rusłan Ostaszko

Przetłumaczył: Mariusz B.”

.

Za: http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/11/21/co-sie-dzieje-na-ukrainie-21-11-2016/

.

.

A tutaj wcześniejszy wpis:
.
Kijów w panice – pisze pani Tiamat. – W związku z przygotowaniami do olbrzymiej demonstracji antyrządowej władze Kijowa wpadły w panikę: Timoszenko opowiada o majdanie nr 3, a specjalny komitet od zagrożenia przygotowuje się do stanu wojennego.Policja dostała nakaz zatrzymywania wszystkich pojazdów, wiozących demonstrantów; absolutnie nie można dopuścić do stawiania namiotów ani w ogóle żadnego sprzętu na majdanie. Rada miejska przygotowuje akty oskarżenia przeciwko zgromadzonym tłumom, partia Petro Poroszenki proponuje prywatnych ochroniarzy, złożonych z atletów i różnych siłaczy, zatrudnić do pomocy organom bezpieczeństwa. Wywiad kombinuje jakby tu dociec, czy przypadkiem Rosja nie jest wplatana w organizacje tych demonstracji.

Przygotowuje się ustawę o wprowadzeniu stanu wojennego. Podobno powodem tego wielkiego protestu jest straszliwy wzrost opłat, zwłaszcza za ogrzewanie. (wzrost o 75-90%). Obecnie ogrzanie mieszkania dwupokojowego kosztuje 1500 hrywien, podczas gdy średnia pensja wynosi 5000 hrywien.

KIEV IN PANIC: Tymoshenko declares Third Maidan, emergency govt committee prepares martial law – Fort Russ,
http://www.fort-russ.com/2016/11/kiev-in-panic-tymoshenko-declares-third.html

Wyniki wyborów prezydenckich w Mołdawii i Bułgarii poważnie zaniepokoiły władze ukraińskie, które się boją, że na Ukrainie może się powtórzyć podobna sytuacja, w której wybory wygrywają stronnicy Rosji. Obecnie nowe wybrane rządy w Mołdawii i Bułgarii są jawnie pro-rosyjskie i są dowodem na to, że ludzie maja już dość zaczepek wojennych i niepokoju.

One Step Closer to Liberation: „Pro-Russian” Presidents win in Bulgaria and Moldova – Fort Russ,
http://www.fort-russ.com/2016/11/one-step-closer-to-liberation-pro.html

Nazwanie tych obu wybranych prezydentów pro-rosyjskimi to może trochę powiedziane na wyrost. Obaj nowo wybrani prezydenci nawołują do większej przyjaźni i więzi z Rosja, ponieważ uważają, że jest to w interesie kraju.

Russia winning! – panic in Rada: Ukraine to be after Moldova and Bulgaria | Donbass International News Agency,
https://dninews.com/article/russia-winning»-panic-rada-ukraine-be-after-moldova-and-bulgaria

Tymczasem na Ukrainie wybuchł prawdziwy skandal: 84% Ukraińców wybrałoby chętnie Putina na prezydenta (przepytano 41 600 czytelników ukraińskiej publikacji „Niedelja”),

Scandalous Poll: 84% of Ukrainians want Putin as their president – Fort Russ,
http://www.fort-russ.com/2016/11/scandalous-poll-84-of-ukrainians-want.html

Rosyjskojęzyczne dzieci w przedszkolu w Kijowie nie mają prawa mówić po rosyjsku: Russian-Speaking Children in Kindergartens in Kiev Forbidden From Speaking Russian – Fort Russ.

Chodzą plotki, że może Trump szykuje nowa posadę panu Saakaszwili,
http://www.fort-russ.com/2016/01/russian-speaking-children-in.html

Napisała: Tiamat

.

Za: http://zygmuntbialas.blog.pl/2016/11/18/co-sie-dzieje-na-ukrainie-18-11-2016/

.

**************************************************************************

.

.

Obserwując to, co dzieje się obecnie na Ukrainie (mam na myśli informacje z powyższych wpisów) trudno nie pochwalić dalekowzroczności władz Rosji. Gdy po agresji banderowskich watah na Donieck i Ługańsk Rosja nie podjęła zbrojnej interwencji, nawet pewne środowiska w Rosji oskarżały Putina o zdradę bojowników Donbasu. Oskarżenia te były oczywiście bezpodstawne – Putin nie obiecywał Donbasowi odsieczy militarnej, a wręcz przeciwnie – publicznie odradzał Rosjanom z Doniecka i Ługańska przeprowadzenia referendum na wzór Krymu. Nie posłuchano go, a same referenda dla banderowców stały się pretekstem do agresji na Donbas. Celem tej inspirowanej z Usraela agresji było oczywiście wciągnięcie Rosji w wojnę u samej jej granicy i związanie jej tą wojną rąk, po to choćby, aby trudniej było jej wspierać legalne władze Syrii. Gdyby Rosja dała się do tej wojny sprowokować, także katastrofę gospodarki ukraińskiej można by było zwalić na Kreml. I konieczność utrzymywania ponad 40 milionów mieszkańców Ukrainy.

.


.

Moskwa w obliczu wojny w Donbasie wykazała cierpliwość, ale przede wszystkim dalekowzroczność. Od jej początku  prowadziła wytrwałą dyplomację i politykę medialną obliczoną na stopniowe zniechęcanie USraela i jewrounii do kijowskiej junty. Zniechęcenie to wśród marionetek politycznych  jewrounii widać wyraźnie w wpisie powyżej – mają one już dość ślepego popierania bandytów z Kijowa. Dyplomatycznym sukcesem Moskwy były porozumienia mińskie. Wprawdzie nie zakończyły one wojny i nadal są martwym zapisem, ale dzięki nim rosyjscy przedstawiciele Donbasu są uznaną stroną konfliktu, a Donieckowi i Ługańskowi przyznano prawo do szczególnego trybu funkcjonowania samorządu terytorialnego – co otwiera drogę do ewentualnej w przyszłości federalizacji Ukrainy.
.

Tak więc, mimo że nastąpuje ona powoli – widać zmianę stosunku jewrounii do junty kijowskiej. Także i Usrael coraz wyraźniej traci zainteresowanie Ukrainą. Wie już, że Rosji do wojny u jej własnej granicy nie sprowokuje, tak więc dalsze wspieranie kijowskich bandytów przestało być dla Faszyngtonu opłacalne. Faszyngton ma obecnie znacznie ważniejszy problem na głowie – jest nim potęga sojuszu rosyjsko-chińskiego:
https://przemex.wordpress.com/2016/05/23/potega-sojuszu-rosyjsko-chinskiego/
.

Siła tego sojuszu rośnie, a siły Usraela, NATO i jewrounii słabną. Z tego względu Usrael praktycznie nie ma wyjścia i musi zrezygnować z polityki konfrontacji z Rosją. Pierwsze sygnały o konieczności zmiany polityki Usraela wobec Rosji wyszły już pod koniec 2014 roku i to nie od byle kogo. Henry Kissinger, jeden z zakulisowych ideologów NWO, bliski współpracownik Rockefellera, widząc, że Rosji nie udało wciągnąć się w wojnę na Ukrainie uznał, że „Zachód popełnił błąd. O Ukrainie trzeba rozmawiać z Rosją.”
http://www.kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/kissinger-zachod-popelnil-blad-o-ukrainie-trzeba-rozmawiac-z-rosja-
.
A w roku 2015 pisał na łamach Wall Street Journal: „Pozwólcie Rosji zniszczyć ISIS”.
http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/kissinger-pozwolcie-rosji-zniszczyc-isis
.
Zmienić bandycką politykę międzynarodową z dnia na dzień i to w sposób jako tako wiarygodny nie jest łatwo. Usraelowi także zależało na zachowaniu „twarz”y. Czekano więc na sprzyjającą okazję. Dobrą okazją do takiej zmiany była ostatnia farsa wyborów prezydęckich w Usraelu. I po to właśnie z dużym prawdopodobieństwem wykreowany (głównie przez internet) na „antysystemowego” Trampek ultrasyjonista wygral „niespodziewanie” tę farsę wyborczą. Jego zadaniem obok zładodzenia stosunków z Rosją jest ratowanie tego, co jeszcze jest do uratowania, a przede wszystkim zabezpieczenie bezpieczeństwa Izraela otoczonego wrogimi państwami arabskimi. O priorytecie bezpieczeństwa Izraela dla jego polityki zagranicznej Trampek mówił otwarcie wpływowym środowiskom żydowskim podczas kampanii prezydęckiej:
https://opolczykpl.wordpress.com/2016/11/07/donald-trump-patriota-usraelski-nadzieja-dla-wolnego-od-lichwy-usraela-i-swiata-czy-syjonistyczny-trampek/
.

Tak więc Trampek i Usrael mają teraz na głowie ważniejsze sprawy niż los kijowskiej bandyckiej junty. Wszystko wskazuje na to, że są one już przesądzone. Albo poleci ona przy następnych wyborach, albo jeszcze wcześniej, wypędzona anty-majdanem.
.

Czy jesteśmy w stanie przywidzieć, jakie plany ma Rosja wobec Ukrainy? Myślę, że w dużym stopniu tak, ponieważ polityką rosyjską kieruje rozsądek i przywidywalność, oraz interes i dobro Rosji.

.
No więc zastanówmy się, czy prezydent Putin gotów byłby obecnie np. na jej podział, nawet gdyby Trampek rzeczywiście coś takiego mu zaproponował? Uważam że nie. Putin wie, że miliony Ukraińców, mimo biedy w jakiej żyją, dumni są z posiadania własnego i (obecnie tylko na papierze) niezależnego państwa. Odebranie przez Rosję całej Noworosji, czy choćby tylko Doniecka i Ługańska odczuć by mogli jako „rozbiór” Ukrainy. Wzbudziłoby to u nich wrogość i nienawiść do wschodniego sąsiada. A u tych co już są niechętnie czy wrogo do Rosji nastawieni, tę wrogość jeszcze by to wzmocniło. Już nawet utrata Krymu, podarowanego Ukrainie w roku 1954, wielu z nich zabolała. Rosja nie chce wrogo nastawić do siebie milionów nierosyjskich mieszkańców Ukrainy, a podziałem jej tylko to by osiągnęła.
.

Znacznie bliższy prawdy, choć w innym sensie, jest Saakaszwili – gruzińska marionetka Izraela i żydo-banksterów. Plotki o tym, że Trampek osadzi go w Kijowie uważam za niepoważne. Jeśli chce on normalizacji stosunków z Rosją, nie może osadzić w Kijowie bandyty odpowiedzialnego za wywołanie wojny gruzińsko-rosyjskiej z 2008 roku. Zresztą, aż takich wpływów, aby Saakaszwilego uczynić prezydętem Ukrainy Trampek po prostu nie ma.
.

Twierdzenie Saakaszwilego, że Putin chce całej Ukrainy jest połowiczną prawdą. Putin nie chce i nie zamierza podbić i włączyć Ukrainę w granice Federacji Rosyjskiej. Po co mu miliony wrogów Rosji w jej granicach?  Za podbicie Ukrainy Ukraińcy znienawidzieliby Rosję na pokolenia. Putin chce, aby na Ukrainie nastąpił zwrot polityki z wściekle antyrosyjskiej na politykę gospodarczej współpracy z Rosją. Rachuby Kremla są zapewne takie – prędzej czy później Ukraińcy zrozumieją, że dla zachodu nigdy Ukraina nie będzie równorządnym i równoprawnym partnerem. Rola, jaką jej na zachodzie wyznaczono to bycie kolejnym NATO-wskim antyrosyjskim przyczółkiem, gospodarczą kolonią, rynkiem zbytu dla zachodu i jego rezerwuarem taniej siły roboczej. Gdy zrozumie to większość Ukraińców zwrot w stronę Rosji będzie czymś jak najbardziej naturalnym i po prostu nieuniknionym. Ukraina wroga wobec Rosji skazana jest na upadek. W związkach gospodarczych z nią ma szansę na rozwój.
.

Jedyne co obecnie władze Rosji mogą w sprawie Ukrainy zrobić, to kontynuować obecną wobec niej politykę. Junta kijowska pozbawiona żarliwego wsparcia zachodu, jakim początkowo cieszyła się, musi upaść. Następna zaś ekipa, jeśli nie będzie chciała zostać strącona kolejnym majdanem, będzie musiała zrobić cokolwiek, aby ludność zaczęła odczuwać poprawę sytuacji gospodarczej i katastrofalnego poziomu życia. A to może zapewnić tylko współpraca gospodarcza z Rosją i jej gospodarczymi partnerami.
.

Czy te przewidywania sprawdzą się – nie wiem. Musimy poczekać. Pażyjom, uwidim – jak mówią nasi bracia Rosjanie.
.

Na koniec – ciekawi mnie co zrobi żydo-PiS, jeśli Trampek faktycznie zmieni na pokojowy kurs Usraela wobec Rosji? Czy PiSlamiści nadal będą podskakiwać Rosji wymachując małą zardzewiałą i tępą szabelką (obcej produkcji), czy też nastąpi przeistoczenie i Macierewicz/Singer jako gołąbek pokoju poleci z gałązką oliwną w dziubku do Moskwy?
.

Czas pokaże.
.

.

opolczyk

.

.

precz z jahwizmem

.

.

Ręce Boga

Reklamy