Rosja powoli wraca do własnych słowiańskich korzeni…? Oby!

.

tumblr_m6ccljz5mk1rz93oio1_500

.

Strona „Kresy.pl” opublikowała tekst pt: „Rośnie liczba rodzimowierców w Rosji – szczególnie wśród sportowców”.
http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rosnie-liczba-rodzimowiercow-w-rosji-szczegolnie-wsrod-sportowcow
.
Trudno jest mi wyczuć intencje tej publikacji – czy katolickie „Kresy” sympatyzują z prawosławną cerkwią w jej walce z pogaństwem, czy cieszą się z jej słabości. Znalazłem u nich wściekle antycerkiewny paszkwil pt. „Terror rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej”:
http://www.kresy.pl/kresopedia,religie?zobacz/terror-rosyjskiej-cerkwi-prawoslawnej
.
Dlaczego nazwałem ten tekst paszkwilem? Wiem, że cerkiew brutalnie zwalczała najpierw pogaństwo, a później „heretyków, że paliła ich na stosach. Niemniej jeśli katolicy piszą o terrorze rosyjskiej cerkwi to uczciwie powinni pochwalić się terrorem i zbrodniami papiestwa. Bo prawda jest taka, że zbrodniczości i terrorowi watykańskiemu oraz ilości ofiar katolickiego fanatyzmu i terroru rosyjska cerkiwe nie dorasta do pięt. Co nie znaczy, że należy ją rozgrzeszać – była zbrodnicza, fanatyczna i tyle.
.
Tekst z „Kresów” opublikował i opatrzył własnymi komentarzami Przemex. I tę właśnie wersję publikuję u siebie..

************************************

.

Rośnie liczba rodzimowierców w Rosji – szczególnie wśród sportowców – początek końca dominacji żydo-prawosławia?
.

świątynia3

.

Rosyjskie chrześcijaństwo, w tym najsilniej reprezentowane w tym kraju prawosławie, staje przed poważnym i narastającym problemem. Jest nim wzrost popularności rodzimowierstwa. Na zagrożenia płynące ze wzrostu siły takich grup zwrócił uwagę Władimir Legojda, odpowiedzialny za kontakty Cerkwi prawosławnej ze społeczeństwem.

Nastroje neopogańskie zauważamy dziś głównie u osób młodych, pomiędzy 18 i 25 rokiem życia, mających dostęp do broni. To przedstawiciele najróżniejszego kalibru służb specjalnych i ochrony. Trend ten, niestety, dotyczy także młodych ludzi związanych ze sportem – oświadczył Władimir Legojda.

W najważniejszej moskiewskiej cerkwi, Chrystusa Zbawiciela, Władimir Legojda oświadczył, że środowiska te są dziś szczególnie podatne na działania sekt(sekt? Kto tu jest sektą to nawet nie będę palcem pokazywał – przemex) nawiązujących do słowiańskiej i przedchrześcijańskiej przeszłości Rusi.

Zdaniem Legojdy przed rosyjską Cerkwią prawosławną stoją dziś spore wyzwania. Ci ludzie muszą wrócić do wspólnoty prawosławnej – twierdzi Legojda.(Co to znaczy muszą? Nie mają prawa wierzyć w co chcą? Nie mają prawa kultywować tradycji przodków? Muszą koniecznie wierzyć w bajki znad Jordanu? A jeśli nie będą chcieli „wrócić do wspólnoty prawosławnej” to co, odpalicie stosy? A może będziecie ganiać po domach z wodą święconą i krzyżami i „wypędzać demony”? – przemex)–  Ale to z pewnością nie będzie łatwe. Mało tego, wydaje mi się, że w najbliższym czasie liczba neopogan będzie wciąż rosła zauważył odpowiedzialny za kontakty Cerkwii z narodem rosyjskim.

Legojda zwrócił się do przedstawicieli prawosławia, aby nie lekceważyć problemu. Dodał, że szybkie rozprzestrzeniania się rodzimowierstwa wśród młodych sportowców i ludzi posiadających broń było głównym powodem powołania tzw. Patriarchalnej Komisji ds. Kultury Fizycznej i Sportu.

Szacuje się, że dziś w Rosji istnieje od 30 do 40 wspólnot rodzimowierczych. Trudno o wskazanie nawet przybliżonej liczby ich aktywnie działających członków.

Pch24.pl/KRESY.PL

http://www.kresy.pl/wydarzenia,spoleczenstwo?zobacz/rosnie-liczba-rodzimowiercow-w-rosji-szczegolnie-wsrod-sportowcow

Ściśnijmy tę dłoń!

Nie znam dokładnie problemu, nie wiem na ile jest rozwinięte rodzimowierstwo w Rosji, ale jeśli rzeczywiście tak dużo młodych ludzi powraca do pogaństwa, szczególnie w strukturach siłowych, to istnieje szansa na wykolejenie prawosławia i złamanie jego pozornej dominacji w Rosji. Oczywiście cerkwia, prawdopodobnie wspierana w mniejszym czy większym stopniu przez państwo, będzie stawiała zaciekły opór, będzie wzmożona akcja zażydzania społeczeństwa, liczne prowokacje antypogańskie ale procesu odrodzenia Słowiańszczyzny nie będzie się dało zatrzymać. Największe zagrożenie tak naprawdę rodzimowiercy stanowią dla żydostwa, jeżeli pogaństwo będzie się coraz silniej odradzać jego pozycja w Rosji będzie równie a nawet mocniej zagrożona niż pozycja prawosławia, stąd będzie ono judziło cerkwie do wzmożonej akcji tępienia pogaństwa. Tak czy siak uważam że prawdziwy cios dla chrześcijańskiej odmiany nadjordańskiej pustynnej tradycji przyjdzie od wschodu właśnie, z Rosji, gdzie na bezkresnych terenach Rosji/Syberii ostały się jeszcze stare tradycje Słowiańskie a nie od znacznie bardziej zażydżonego i otumanionego zachodu, który wciąż stara się „rewitalizować” i „uatrakcyjniać” chrześcijaństwo i rożne jego odmiany, nadając mu „ludzką twarz” poprzez śmieszne łączenie go z religiami dalekowschodnimi, tworząc tym samym mieszankę zwaną „New Age”. Starając się w ten sposób zapełnić powstającą pustkę w umysłach ludzi zachodu oraz dać tym ludziom, którzy nie akceptują ateizmu/racjonalizmu, substytut duchowości aby zająć czymś tą całą hałastrę, żeby przypadkiem czegoś nie nabroiła.

przemex

.

Za: https://przemex.wordpress.com/2016/02/02/rosnie-liczba-rodzimowiercow-w-rosji-szczegolnie-wsrod-sportowcow-zydo-prawoslawie-czuje-sie-zagrozone/

.

***************************************

 

.

Odradzające się w Rosji pogaństwo nie ma łatwego życia. W listopadzie 2013 roku opublikowałem tekst o skandalicznych przykładach niszczenia rzeźb i miejsc poświęconych pogańskim bogom w Rosji (i na prawosławnej Ukrainie).
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/11/25/rosja-i-ukraina-niechciane-i-zwalczane-poganstwo/
.

Wcześniej jeszcze potępiłem objęcie w Federacji Rosyjskiej ochroną prawną trzech religii abrahamowych (i buddyzmu) z pominięciem pogaństwa, czyli słowiańskiej pra-rosyjskiej Wiary/Wiedzy, będącej rzeczywistą pra-rosyjską kulturą i tożsamością.
https://opolczykpl.wordpress.com/2012/10/07/rosja-slowianska-czy-abrahamowa-zydowska/
.

Zwracam w tym miejscu jeszcze uwagę na to, że rzeźby pogańskich bogów zamieszczone przez Przemexa w jego wpisie już nie istnieją – zostały przez fanatyczną swołocz prawosławną zniszczone – po nieudanej próbie ich podpalenia zostały ścięte piłami.

.
dzieło zniszczenia1
.

Jednak fanatyczne zwalczanie przez żydogenną cerkiew prawdziwej rosyjskiej tożsamości na dłuższą metę skazane jest na klęskę. Pogan/rodzimowierców w Rosji przybywa, wyznawców nadjordańskich fanatycznych guseł ubywa. Podobnie zresztą jest w Polsce. Duże znaczenie w budzeniu słowiańskiej tożsamości odgrywają w Rosji i Polsce zespoły muzyczne i soliści propagujący kulturę słowiańską. Przypomnę, że znany bokser rosyjski Aleksandr Powietkin pod wpływem piosenki „Ruś” Nikołaja Emelina stał się poganinem! Odzyskał słowiańską tożsamość. I okazuje to publicznie.
.

.

Nie ma więc się czemu dziwić, że fanatyczna cerkiew tak obawia się odradzającego się w Rosji pogaństwa. W cytowanym powyżej wpisie Władimir Legojda bredził: „Ci ludzie muszą wrócić do wspólnoty prawosławnej”.  No więc przypomnijmy jak owa „wspólnota” powstała:

.

„Wołchwowie cieszyli się wśród ludu wielkim poważaniem, chociaż nie mieli takiego wpływu na władzę jak żercy[2]. Jak podaje Powieść doroczna w początkach chrześcijaństwa na Rusi kierowali buntami przeciwko nowej religii i porządkowi społecznemu, na przykład w Suzdalu w 1024 roku czy w Nowogrodzie i ziemi rostowskiej w 1071 roku (również w Białooziersku, Połocku a nawet Kijowie). Podczas buntu w Nowogrodzie w 1071 roku po stronie chrześcijaństwa opowiedział się tylko książę Gleb z drużyną, podczas gdy mieszkańcy stanęli po stronie wołchwa. Brak natomiast danych o ich udziale w ofiarach z ludzi, jakie urządzać miał Włodzimierz w Kijowie w 980 i 983.[potrzebne źródło]

Władza państwowa i kościelna surowo tępiły wołchwów. W 1227 roku w Nowogrodzie czterech z nich spalono na stosie. Jeszcze w II połowie XIV wieku św. Stefan z Permu musiał walczyć z silnymi wpływami wołchwa Pama wśród Zyrian.”

https://pl.wikipedia.org/wiki/Wo%C5%82chw

.

Jak widać ową „wspólnotę” narzucono słowiańskiemu ruskiemu ludowi brutalną siłą. I jaka to jest „wspólnota”? Stado ubezwłasnowolnionych „owieczek”,  straszonych „piekłem” i „karą bożą”, którym każe się ślepo wierzyć w żydowskie biblijne brednie i wymysły. I na których pasożytuje kler – w tym przypadku popi.

.

Zdaję sobie sprawę z tego, że władzom Rosji nie są na rękę wewnętrzne tarcia o podłożu religijnym czy raczej tożsamościowym i kulturowym, gdyż Wiara/Wiedza pogan nie jest „religią” – zbiorem wyssanych z palca dogmatów w które pod groźbą kary trzeba ślepo i bezrefleksyjnie wierzyć. Odradzanie się pogaństwa jest odradzaniem się słowiańskiej kultury i tożsamości i jest jednocześnie odrzuceniem nadjordańskiej fanatycznej antykultury narzuconej Rusinom tysiąc lat temu siłą. Jeśli dochodzi do konfliktu pomiędzy pogaństwem (z natury tolerancyjnym) a fanatycznym jahwizmem, agresorem i podżegaczem do walki zawsze był jahwizm. I tak jest i obecnie. To nie poganie w Rosji palą cerkwie, to fanatycy rzymskiej szubienicy palą i niszczą posągi słowiańskich bogów. Wiem, że władze Rosji i prezydent Putin potrzebują wewnętrznego spokoju, aby sprostać osaczaniu Rosji przez bandyckie NATO. I w tej sprawie jestem po stronie Rosji i prezydenta Putina. Ale to władze Rosji powinny wziąć za pysk cerkiewnych podżegaczy, którzy szczują na prasłowiańską prarosyjską kulturę i tożsamość. Oni doskonale wiedzą, że są żydogennym ciałem obcym. I że Rosja może ich odrzucić, jak to robi każdy zdrowy organizm odrzucający ciało obce.  W tej sprawie jestem całkowicie po stronie rosyjskich pogan i rodzimowierców – z wyłączeniem spośród nich nazioli i szowinistów. Bo i taki element podszywa się w Rosji pod pogaństwo. W Polsce zresztą też.

.

Czas panowania nadjordańskiej dżumy na słowiańskich ziemiach powoli dobiega końca. Zbyt wiele zbrodni ma ona na sumieniu, zbyt szkodliwa i ogłupiająca była i jest, aby ją żałować. Rosja na uwolnieniu się od żydogennego fanatycznego prawosławia jedynie zyska. Będzie rzeczywiście słowiańskim krajem – także duchowo i kulturowo. Czego Rosji i Rosjanom z całego serca życzę.

.

.

opolczyk

.

.

PS

Zamieszczam jeszcze link wrzucony u Przemexa przez Tomka Zielińskiego:

.

.

Oraz jeszcze jedną piosenkę, pokazującą jak należy pracować z dziećmi

.

.

A na koniec jeszcze dwie pieśni o Arkonie – ostatnim bastionie zachodniej wolnej pogańskiej Słowiańszczyzny.

.

.

Po raz ostatni ozwał się dzwon,
Zwiastun pradawnej chwały końca.
Tchnięte od władcy niebiańskich stron
Promienie wieczornego słońca
Na dach świątyni w sercu grodu
Padają, życie chcąc dać wojom,
Co wśród zaświatów już ogrodów.
Koniec już ich chwalebnym bojom.
.

Wielki Świętowit zwalił się z nóg
Przez cudzoziemca porażony.
Dziś pokonany prastary Bóg,
Strażnik drewnianych bram Arkony,
Lecz znów powstanie Wenedów Pan,
Aby królować nieprzerwanie,
A każdy zboża złoty łan
Obwieści Jego panowanie.
.

I każdy bór, i każdy gaj
Święty się stanie jak przed wieki.
Upadnie Krysta złudny raj,
Zahuczą gromko wszystkie rzeki,
Bo stare Bogi wrócą na tron,
Zyszcze Arkona sługi nowe,
Zabrzmi ponownie potężny dzwon,
Wzniesie Słowianin dumnie głowę.

.

.

Spadających ludzi słyszę znów,
Spadających wilków bratni ród,
Na Arkońskiej białej kredzie krwisty powstał znak,
Oni wciąż spadają stamtąd w moich snach…
.
A Wittowskie morze szumi pieśń,
Uderzając o skalisty brzeg,
O tych których przygarnęło dając błogą śmierć,
O tych których wzięło tam w objęcia swe…
.
Waldemarze z krzyża zdjęty psie,
Przelewałeś tam niewinną krew,
Twych potomków zeżre skaza, Twój morderczy ród,
Byś nie czynił światu więcej żadnych szkód!
.
Gromem Cię dosięgnie Bogów gniew,
Gromem Cię ubije rudy psie,
Boś na Ród Żmijowy rękę swoją podnieść śmiał,
Boś rycerzy na Lechicki wysłał kraj…

.

Fanatyczny jahwista, kronikarz Gall Anonim na przełomie XI i XII wieku „pogrzebał pogańską kulturą słowian pisząc:

Lecz dajmy pokój rozpamiętywaniu dziejów ludzi, których wspomnienie zaginęło w niepamięci wieków i których skaziły błędy bałwochwalstwa

A tutaj w XXI wieku „bałwochwalców” u Słowian  przybywa. I wolimy swoje słowiańskie „bałwany” niż żydowskie atrapy. I nie zginęła pamięć o naszych pogańskich przodkach w niepamięci wieków. Ona żyje.  I pogaństwo także. Przetrwało terror i wielowiekową okupację jahwizmu.

Reklamy

1 komentarz do “Rosja powoli wraca do własnych słowiańskich korzeni…? Oby!

  1. Pingback: Rosja powoli wraca do własnych słowiańskich korzeni…? Oby! – komp13

Możliwość komentowania jest wyłączona.