Noc Kupały

.

noc-kupaly

.

Ostatni wpis na Blogu Polskim.
.

Noc Kupały, Kupalnocka to prastare pogańskie solarne święto Słowian i wielu innych pogańskich ludów. Było zawzięcie tępione przez krystowierców. W skatoliczonej wersji nazywane jest „Nocą świętojańską”. Oczywiście tzw. „święty Jan” z Kupalnocką nie ma nic wspólnego. Krystowiercy nie mogąc zwalczyć przywiązania Słowian do tego pogańskiego święta przerobili je na „swoje” święto.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Noc_Kupa%C5%82y
https://pl.wikipedia.org/wiki/Wigilia_%C5%9Bw._Jana
.
Powszechność obchodów tego święta we wszystkich regionach Polski i we wszystkich krajach słowiańskich pokazuje totalną porażkę krystowierczej propagandy mówiącej o „katolickiej” Polsce czy „prawosławnej” Rosji czy Białorusi. Wszędzie w słowiańskich krajach ta piękna prasłowiańska pogańska tradycja przetrwała. Obecnie cieszy się narastającą popularnością.

.

.

.

.

.

.

.

.

.
.

W poniższych filmach słychać wprawdzie bezmyślnie paplane brednie o „nocy świętojańskiej” choć mowa jest oczywiście o pogańskiej Kupalnocce.
.

.

.
Jak widzimy Noc Kupały przetrwała nie tylko w obrzędach. Trafiła na sceny i do repertuarów różnych zespołów pieśni i tańca. Wielowiekowe zwalczanie tej pogańskiej tradycji zakończyło się dla krystowierców totalną porażką.
.
Od kilku lat (obok publicystyki politycznej) najważniejszym celem Blogu Polskiego było propagowanie słowiańskiej kultury, tożsamości i tradycji. Jeśli choć jednej osobie Blog Polski pomógł odnaleźć nasze słowiańskie korzenie praca moja nie poszła na marne.
.
Blog pozostaje dostępny do czytania.
.
.
opolczyk
.
.
precz z jahwizmem.
.
Ręce Boga