Toast ‑ za Rosję – wystąpienie Ambasadora S. Andreeva na przyjęciu z okazji Dnia Rosji

.

sojusz polsko-rosyjski

.
Drodzy Przyjaciele, Szanowni Goście,

Miło mi witać Państwa na obchodach Dnia Rosji.

Obecne czasy nie są łatwe: u naszych granic łamiąc Porozumienia Mińskie ukraińska armia kontynuuje ostrzały miast i wsi, codziennie ginie ludność cywilna, w tym dzieci; pozostaje napięcie w naszych stosunkach z krajami Zachodu, które swoją nieodpowiedzialna polityką doprowadziły do kryzysu ukraińskiego, a teraz starają się przerzucić odpowiedzialność za niego na Rosję; nasila się wojna informacyjna przeciwko Rosji.

No cóż, jesteśmy przyzwyczajeni do opierania się presji, nie warto liczyć na to, że odstąpimy przed groźbami, sankcjami bądź wrogą propagandą.

Najistotniejsze dla nas jest przekonanie, że nasza sprawa jest słuszna, że my stoimy za sprawiedliwością, za swoją prawowitą racją stanu i za naszymi przyjaciółmi i sojusznikami, przeciwko podwójnym standardom w stosunkach międzynarodowych, za tym, żeby wszyscy przestrzegali prawa międzynarodowego, a ono nie byłoby stosowano selektywnie według widzimisię tych, którzy uważają się za «bardziej równych, niż inni».

I nasz naród ma taką pewność, co się ujawniło w sposób imponujący podczas obchodów 70 rocznicy Zwycięstwa Narodu Radzieckiego w Wielkiej Wojnie Ojczyźnianej.

Nikomu nie narzucamy swojej przyjaźni. Ale i nie grozimy nikomu, co by kto nie pisał i nie powiadał na temat «zagrożenia agresją rosyjską».

Proponujemy naszym partnerom normalne, przyjazne, wzajemnie korzystne stosunki na podstawie uczciwego uwzględniania i wzajemnego szacunku do interesów. Jestem pewien, że wcześniej czy później ku temu przyjdziemy. Nawet jeżeli ktoś jeszcze nie jest do tego gotów, poczekamy. Nie zabraknie nam hartu i wytrzymałości.

A dzisiaj nasz toast ‑ za Rosję!

Za: http://poland.mid.ru/ru_RU/web/polska_pl/glowna/-/asset_publisher/OxWL5pMCfw9e/content/wystapienie-ambasadora-s-andreeva-na-przyjeciu-z-okazji-dnia-rosji

.

******************************

.

Trudno jest cokolwiek dodać i cokolwiek ująć temu wystąpieniu. Ambasador Federacji Rosyjskiej w Warszawie w sposób niezwykle zwięzły i precyzyjny opisał sytuację międzynarodową i zamęt wokół Rosji. To nie ona zainicjowała wojnę na Ukrainie i nie ona jest jej stroną. Nie Rosja stosuje „podwójne standardy” a USrael i jewrounia. Dla bandytów z zachodu wojny, aneksje i okupacje obcych państw, lub samo tylko ich bombardowanie daleko od granic ich własnych państw to „misje pokojowe” i „demokratyzacja” atakowanych, bombardowanych, niszczonych i podbijanych państw. Taką było np. siłowe przy pomocy trzymiesięcznych bombardowań Serbii oderwanie od niej Kosowa. Pokojowe oderwanie się Krymu od Ukrainy i powrót do Rosji bez wojny, bombardowań i zniszczeń zgodnie z wolą ogromnej większości mieszkańców Krymu dla bandytów z zachodu to „aneksja”. To nie Rosja postępuje jak by była „bardziej równa” niż inni. Ona po prostu broni swej suwerenności. Na duchu podnoszą zapewnienia, że Rosjanie przyzwyczajeni są do opierania się presji i że nie warto liczyć na to, że odstąpią przed groźbami, sankcjami bądź wrogą propagandą. Rosjanie w długiej historii Rosji wielokrotnie pokazali, że potrafią przetrwać ciężkie opresje. Dlatego jestem pewien, że Rosjanom – jak stwierdził to mówca – nie zabraknie hartu i wytrzymałości.
.
I w takim duchu można wznieść toast  – za Rosję!
.
Oraz toast drugi – na pohybel jej i naszym wrogom!
.
.
opolczyk

.

.

precz z jahwizmem

.

.

Ręce Boga

Reklamy