Wielka Parada Zwycięstwa w Moskwie 2015

.

Wielka parada

.

.

Z okazji 70 rocznicy zwycięstwa nad III Rzeszą w Moskwie odbyła się Wielka Parada Zwycięstwa.
Na trybunie honorowej obecni byli m.in przywódcy Chin, Indii i Kuby, sekretarz generalny ONZ, oraz przywódcy innych krajów, dla których Rosja nie jest wrogiem ani „agresorem”. Marionetki polityczne zachodu zbojkotowały obchody pod pretekstem odpowiedzialności Rosji za wojnę w Donbasie i militarnemu zaangażowaniu w nią. Choć wszyscy wiedzą, że to jest prowokacja USraela, a nie Rosji. I że USrael jest tam obecny militarnie (doradcy i szkoleniowcy) a nie Rosja.
W paradzie obok wojsk Rosji udział wzięły honorowe reprezentacje ok. dziesięciu innych państw, w tym Serbii, Chin, Indii i Mongolii. Zabrakło niestety reprezentacji Wojska Polskiego, mimo że 70 lat temu polscy żołnierze walczący u boku Armii Czerwonej doszli z nią do Berlina. Agentura okupanta Polski zbojkotowała tę paradę, okrywając Polskę hańbą. Przecież to wojsko polskie powinno być obok wojsk Rosji głównym uczestnikiem tej parady. Niestety agentura wysługująca się Izraelowi i USraelowi woli mizdżyć się do swoich mocodawców oraz szczuć na Rosję i okradać z chwały zwycięstwa polskie wojsko.
Ważne choć krótkie przemówienie wygłosił prezydent Putin. Przypomniał bohaterstwo mieszkańców ZSRR i żołnierzy Armii Czerwonej oraz poniesione przez nich ofiary. Chwalił utworzenie po wojnie ONZ, choć stwierdził, że w ostatnich dziesięcioleciach ONZ nie gwarantuje już pokoju na świecie, gdyż są siły prące do budowy jednobiegunowego świata, ignorujące i łamiące fundamentalne zasady współpracy międzynarodowej. Miał oczywiście na myśli bandyckie wojny i agresje USraela i NATO.
Jako ciekawostkę podam, że na trybunie honorowej siedział także lider Nocnych Wilków Aleksander Załodstanow.

.

szef Nocnych Wilków na trybunie honorowej

.
Zamiast w Berlinie świętuje Dzień Zwycięstwa w Moskwie. Może to i lepiej…

.

Z okazji 70 rocznicy zwycięstwa nad III Rzeszą Blog Polski składa hołd wszystkim ofiarom tamtej wojny.

.

I na koniec jeszcze jedna z moich ulubionych wojennych pieśni rosyjskich.

.

.
.
opolczyk

.

.

precz z jahwizmem.

.

Ręce Boga

 

Reklamy

1 komentarz do “Wielka Parada Zwycięstwa w Moskwie 2015

  1. Pingback: Wielka Parada Zwycięstwa w Moskwie 2015 | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

Możliwość komentowania jest wyłączona.