Apel byłych wojskowych byłej armii byłej NDR

.

truppenfahne NVA

.

Otrzymałem prywatnie od detektywa Michała Jarzyńskiego informację o apelu żołnierzy byłej NRD opublikowaną na rosyjskojęzycznej stronie:
http://3rm.info/main/56820-otkrytoe-obraschenie-nemeckih-voennyh-za-mir-i-protiv-davleniya-zapada-na-rossiyu.html

.
Odnalazłem w sieci oryginalny niemiecki tekst. Mimo że NRD nie istnieje już od ponad ćwierć wieku, krótko przed 70 rocznicą zakończenia II wojny światowej głos zabrali byli wojskowi Narodowej Armii Ludowej NRD. W internecie krąży ich apel totalnie ignorowany przez oficjalne niemieckojęzyczne media i niemieckie marionetki polityczne. Samych generałów sygnatariuszy tego apelu jest ponad osiemdziesięciu, z byłym naczelnym dowódcą sił zbrojnych NRD i ministrami obrony narodowej na czele. Przedstawiam ten apel (tłumaczenie moje):
.
Żołnierze za pokojem
.
Dowództwo byłych sił zbrojnych NRD ostrzega przed wojną i domaga się kooperacji zamiast konfrontacji z Rosją
.

Jako wojskowi, którzy pełnili odpowiedzialne funkcje w NRD zwracamy się do niemieckiej opinii publicznej kierując się troską o utrzymanie pokoju i przetrwanie cywilizacji w Europie.
.
W latach zimnej wojny, podczas której przeżyliśmy długi okres militaryzacji i konfrontacji na progu otwartego konfliktu, wykorzystywaliśmy naszą wiedzę i umiejętności dla zachowania pokoju i bezpieczeństwa naszego socjalistycznego państwa NRD. Narodowa Armia Ludowa ani jednego dnia nie brała udziału w działaniach wojennych, a podczas wydarzeń w latach 1989/90 wydatnie przyczyniła się do tego, że nie użyto wówczas broni. Pokój był zawsze najważniejszym celem naszego postępowania. Dlatego też zdecydowanie sprzeciwiamy się wykorzystywaniu czynnika militarnego w polityce. Z własnego doświadczenia wiemy, że palących problemów naszych czasów nie można rozwiązać siłą.
.
W tym miejscu należy przepomnieć, że Armia Radziecka podczas II wojny św. główny ciężar rozbicia faszyzmu wzięła na siebie. W sumie 27 milionów obywateli ZSRR oddało życie dla tego historycznego zwycięstwa. Im jak i ich aliantom dziękujemy w 70 rocznicę zwycięstwa.
.
Widzimy obecnie, że wojna ponownie nieodłącznie towarzyszy ludzkości. Realizowany przez USA i jego sojuszników Nowy Porządek Świata w ostatnich latach doprowadził do wojen w Jugosławii, Afganistanie, Iraku, Jemenie, Sudanie, Libii i Somalii. Prawie dwa miliony ludzi straciło w tych wojnach życie, a miliony zmuszono do ucieczki.
.
Obecnie działania wojenne dotarły do Europy. Jest oczywistością, że strategią USA są wyeliminowanie Rosji jako konkurenta oraz osłabienie UE. W ostatnich latach NATO coraz bardziej zbliżało się do granic Rosji. Chęć wciągnięcia Ukrainy do UE i NATO jest próbą domknięcia kordonu sanitarnego od krajów bałtyckich po Morze Czarne, w celu odizolowania Rosji od reszty Europy. Zgodnie z kalkulacją USA ma to także utrudnić lub uniemożliwić niemiecko-rosyjskie stosunki.
.
Aby opinię publiczną przekonać do tych działań prowadzi się bezprzykładną kampanię propagandową, w której zaślepieni politycy i skorumpowani dziennikarze walą w bębny wojenne. W tej gorącej atmosferze państwo niemieckie powinno upominać się o zachowanie pokoju. Tego domaga się zarówno jego geopolityczne położenie jak i jego historia oraz interesy jego mieszkańców. Im jednak przeciwstawia się żądanie prezydenta Niemiec o zwiększenie „militarnej odpowiedzialności” (czytaj – aktywności wojennej- przyp. opolczyk) oraz prowadzona w mediach histeria prowojenna i antyrosyjska.
.
Forsowana militaryzacja Europy wschodniej nie jest igraniem z ogniem – jest igraniem z wojną.
.
Wiedząc o niszczycielskiej sile nowoczesnych (współczesnych) wojen, w poczuciu odpowiedzialności jako obywatele stwierdzamy z całą wyrazistością: w tym miejscu zaczyna się zbrodnia przeciwko ludzkości.
.
Czy już zapomniano o tylu ofiarach II wojny św., o olbrzymich zniszczeniach w całej Europie, o rzekach uchodźców i nieskończonych cierpieniach ludzi? Czy ostatnie wojny prowadzone przez USA i NATO nie spowodowały dość nędzy i ofiar w ludziach?
.
Czy nie rozumie się, co oznaczać mogą działania wojenne na gęsto zaludnionym kontynecie europejskim?
.
Doszłoby do użycia setek samolotów wojskowych i uzbrojonych dronów, wyposażonych w bomby i rakiety, tysięcy czołgów i wozów pancernych, oraz artylerii. Na morzach Północnym, Bałtyku i Czarnym starłyby się setki okrętów wojennych, a za nimi stałaby jeszcze broń atomowa gotowa do użycia. Granice między linią frontu i zapleczem byłyby zatarte. Miliony matek i dzieci płakałyby za ich mężami, ojcami i braćmi. Ofiary szłyby w miliony. Europa zmieniłaby się w zniszczoną pustynię.
.
Czy może tak dalek dojść? Nie i jeszcze raz Nie!
.
Dlatego zwracamy się do niemieckiej opinii publicznej:
Ten scenariusz musimy powstrzymać.
Nie potrzebujemy retoryki wojennej a polemiki pokojowej.
Nie potrzebujemy zagranicznych operacji militarnych Bundeswehry ani żadnej armii jewrounijnej.
Nie potrzebujemy więcej środków na cele militarne, potrzebujemy więcej środków na potrzeby humanitarne i socjalne.
Nie potrzebujemy wojennej nagonki na Rosję, potrzebujemy więcej wzajemnego zrozumienia dla pokojowego sąsiedztwa i współpracy.
Nie potrzebujemy militarnej zależności od USA, potrzebujemy naszej własnej odpowiedzialności za pokój. Zamiast wojsk szybkiego reagowania NATO na wschodniej granicy potrzebujemy więcej turystów, wymiany młodzieży i spotkań pokojowych z naszymi wschodnimi sąsiadami.
Potrzebujemy pokojowych Niemiec w pokojowej Europie.
.
Oby nasze dzieci, wnuki i prawnuki taką naszą generację mogły zachować w pamięci.
.
Ponieważ dobrze wiemy, co oznacza wojna podnosimy głos przeciwko wojnie a za pokojem.
.

Armeegeneral a.D. Heinz Keßler
.
Admiral a.D. Theodor Hoffmann
.
Die Generaloberste a.D. Horst Stechbarth; Fritz Streletz; Fritz Peter
.
Die Generalleutnante a.D. Klaus Baarß; Ulrich Bethmann; Max Butzlaff; Manfred Gehmert; Manfred Grätz; Wolfgang Kaiser; Gerhard Kunze; Gerhard Link; Wolfgang Neidhardt; Walter Paduch; Werner Rothe; Artur Seefeldt; Horst Skerra; Wolfgang Steger; Horst Sylla; Ehrenfried Ullmann; Alfred Vogel; Manfred Volland; Horst Zander
.
Vizeadmiral a.D. Hans Hofmann
.
Die Generalmajore a.D. Olivier Anders; Heinz Bilan; Bernhard Beyer; Günter Brodowsky; Kurt Brunner; Heinz Calvelage; Sebald Daum; Willi Dörnbrack; Alfred Dziewulski; Johannes Fritzsche; Egon Gleau; Otto Gereit; Roland Großer; Peter Herrich; Karl-Heinz Hess; Günter Hiemann; Lothar Hübner; Siegmund Jähn; Günter Jahr; Manfred Jonischkies; Günter Kaekow; Johannes Kaden; Helmut Klabunde; Klaus Klenner; Raimund Kokott; Kurt Kronig; Manfred Lange; Bernd Leistner; Hans Leopold; Klaus Listemann; Heinz Lipski; Hans Georg Löffler; Rudi Mädler; Manfred Merkel; Günter Möckel; Dieter Nagler; Johannes Oreschko; Rolf Pitschel; Hans Christian Reiche; Fritz Rothe; Günter Sarge; Dieter Schmidt; Horst Schmieder; Gerhard Schönherr; Gerhard Seifert; Kurt Sommer; Erich Stach; Manfred Thieme; Wolfgang Thonke; Henry Thunemann; Walter Tzschoppe; Günter Voigt; Gerd Weber; Dieter Wendt; Klaus Wiegand; Heinrich Winkler; Heinz-Günther Wittek; Erich Wöllner; Werner Zaroba; Manfred Zeh; Alois Zieris
.
Die Konteradmirale a.D. Herbert Bernig; Eberhard Grießbach; Hans Heß; Werner Henniger; Klaus Kahnt; Werner Kotte; Helmut Milzow; Gerhard Müller; Joachim Münch
.
Namens einer großen Anzahl von Obersten und Kapitänen zur See a.D. Volker Bednara; Frithjof Banisch; Bernd Biedermann; Karl Dlugosch; Thomas Förster; Günter Gnauck; Günter Leo; Friedemann Munkelt; Werner Murzynowski; Gerhard Matthes; Lothar Matthäus; Friedrich Peters; Helmut Schmidt; Fritz Schneider; Heinz Schubert; Helmar Tietze; Wilfried Wernecke; Rolf Zander; Oberstleutnant a.D. Günter Ganßauge
.
Weitere Angehörige der NVA aus den Reihen der Offiziere, Fähnriche, Unteroffiziere und Soldaten bekunden ihre Zustimmung.
.
.
Przetlumaczone z strony: https://www.jungewelt.de/2015/05-06/023.php

.

.

****************************************

.

.

Lista sygnatariuszy owego apelu nie jest jeszcze zamknięta. Podpisują się pod nim nadal oficerowie, chorążowie, podoficerowie i szeregowcy byłej armii NRD.

.
A mnie jest po prostu wstyd.

.

Niemcy najpóźniej od II wojny mają w sumie większe powody niż my, aby Rosję uważać za wroga. A tymczasem najwyżsi dowódcy bylej armii NRD i wielu byłych wschodnioniemieckich oficerów i żołnierzy popiera ten pokojowy apel. U nas natomiast generalicja  okazała się skundloną (przepraszam kundle za to porównanie) zgrają podżegaczy wojennych merdających ogonami przed usralskimi militarystami. Choć wielu z nich kariery wojskowe zaczynało jeszcze w czasach Ludowego Wojska Polskiego. Często to właśnie oni najgorliwiej ujadają na Rosję. I są za bandyckimi wojnami nazywanymi „misjami pokojowymi.”
Co ciekawe w odniesieniu do byłych wojskowych NRD, mimo nachalnej propagandy, jakiej poddani są od 25 lat, doskonale mimo to orientują się oni w tym, co jest na świecie grane. Wiedzą, że to w ramach budowania NWO USrael i NATO prowadzą bandyckie wojny i agresje. Wiedzą, że w tych samych ramach trwa bezprzykładna nagonka na Rosję. I mówią o tym otwarcie.

.
Brawo byli żołnierze, oficerowie , generałowie i dowódcy Narodowej Armii Ludowej NRD. Niemcy mogą być z Was dumni.
.
Szkoda, że u nas nie znalazła się choćby garstka byłych generałów LWP, którzy wystąpiliby publicznie z podobnym apelem. Choć proporcjonalnie do liczebności LWP i NVA powinno być ich co najmniej 150.
.
Ej, biedna ta Polska…
.
Dobrze, że choć były komandos i kapitan kontrwywiadu wojskowego LWP Michał Jarzyński się znalazł. On by taki apel oczywiście podpisał.
.

.
opolczyk

.

.

precz z jahwizmem.

.

Ręce Boga

1 komentarz do “Apel byłych wojskowych byłej armii byłej NDR

  1. Pingback: REWELACJA przemilczana w ścierwomediach: Apel B. wojskowi b. armii b. NRD — Wojnie z Rosją NIE! | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

Możliwość komentowania jest wyłączona.