Kto wygrał II wojnę światową w Europie…

.

zdobycie Berlina

.

Propaganda zachodu fałszując historię II wojny spowodowała kompletne odmóżdżenie mieszkańców głównych zachodnich jewrobaraków:

.
„Tylko co ósmy Europejczyk uważa, że kluczową rolę w wyzwoleniu Europy podczas II wojny światowej odegrała Armia Radziecka – pokazuje sondaż, przeprowadzony przez agencję ICM Research dla agencji Sputnik w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech.
(…)
Mieszkańcy Francji i Niemiec — 61% i 52% odpowiednio — uznali za najważniejszy czynnik wyzwolenia kontynentu działania amerykańskiej armii. W Wielkiej Brytanii zgadza się z tym tylko 16%. Prawie połowa (46%) ankietowanych mieszkańców Wielkiej Brytanii uważa, że kluczową rolę w tamtych walkach odegrała armia Wielkiej Brytanii. W ogólnym zarysie uznanie zasług armii USA jest najpopularniejszym rezultatem — 43% wszystkich respondentów.”

.
A przecież wystarczy tylko przyjrzeć się kalendarium wojny w Europie i kilku faktom, aby zrozumieć, kto był głównym pogromcą III Rzeszy.
.
Początkowo siły zbrojne III Rzeszy odnosiły na froncie wschodnim szereg sukcesów zapuszczając się w głąb europejskiej części ZSRR. Wcześniej jeszcze podbiły one prawie całą Europę zachodnią. Punktem przełomowym II wojny w Europie była bitwa o Stalingrad. Wprawdzie już wcześniej III Rzesza doznała porażki w bitwie pod Moskwą, a ich Blitzkrieg pod Leningradem ugrzązł na 900 dni w miejscu, ale to pod Stalingradem Armia Czerwona złamała Wehrmachtowi kręgosłup.
Na poniższej mapie widzimy tereny Europy podbite przez III Rzeszę do końca 1942 roku.
.
1024px-Second_world_war_europe_1941-1942_map_en
.
Wehrmacht doszedł do linii Wołgi w Stalingradzie i parł równocześnie na południe w stronę Kaukazu. Na mapie nie ma zaznaczonego Stalingradu, ale leży on tam gdzie jasnoniebieska plama (zasięg terenów podbitych przez Wehrmacht) dotyka niebieskiej nitki (rzeki Wołgi). Bitwę o Stalingrad 6 armia Paulusa przegrała. Kapitulację w Stalingradzie Paulus podpisał 31 stycznia 1943, resztka wojsk pod dowództwem gen. Streckera skapitulowała 2 lutego 1943. Natomiast na początku sierpnia 1944 pierwsze jednostki Armii Czerwonej i Wojska Polskiego dochodziły do Wisły w okolicach Warszawy. Wystarczy sprawdzić na powyższej mapce odległość od Stalingradu i Wołgi do Wisły i Warszawy, aby zrozumieć co działo się pomiędzy lutym 1943 a początkiem sierpnia 1944. Wprawdzie nie na całym froncie wschodnim pochód Armii Czerwonej był taki szybki i jeszcze do stycznia 1945 Wehrmacht był na terenach tzw. „Prus wschodnich”, niemniej spychanie wroga w stronę Rzeszy przez Armię Czerwoną i dojście do wschodnich ziem dzisiejszej Polski przed zaistnieniem frontu zachodniego jest faktem. Armia Czerwona bez pomocy frontu zachodniego od zwycięskiej bitwy stalingradzkiej spychała Wehrmacht, mimo wściekłych prób obrony, w stronę Berlina.
Lądowanie „aliantów” w Normandii 6 sierpnia 1944 i utworzenie frontu zachodniego ułatwiło oczywiście Armii Czerwonej operację wiślańsko-odrzańską a następnie zdobycie Berlina. Hitler musiał bowiem część wojsk przegrupować na front zachodni. Ale skoro Armia Czerwona między lutym 1943 a sierpniem 1944 dawała sobie radę bez frontu zachodniego odrzucając Wehrmacht na niektórych odcinkach o ponad 2 tysiące kilometrów to i dalej bez niego byłaby w stanie dojść do Berlina. Tyle, że trwałoby to trochę dłużej i za cenę większych ofiar własnych. Natomiast wyobraźmy sobie, co by było z siłami „aliantów” w Normandii, gdyby nie było frontu wschodniego i wszystkie dywizje uwiązane na nim mógłby Hitler natychmiast wysłać przeciwko „aliantom”? Nie trzeba być specjalistą wojskowym, aby się domyślić, że D-Day w tym przypadku zakończyłby się totalną katastrofą. Bo prawda jest taka, że front wschodni bez zachodniego był w stanie sam rozwalić III Rzeszę. Natomiast front zachodni bez wschodniego wcale by nie zaistniał. Bo Wehrmacht, dywizje SS i Luftwaffe zdławiłyby go w zarodku. Udało się go „aliantom” utworzyć tylko dlatego, że główne siły III Rzeszy nadal uwiązane były na wschodzie. I nawet po utworzeniu frontu zachodniego większość sił Wehrmachtu i tak nadal walczyła na froncie wschodnim. A mimo to „alianci” doznawali ogromnych strat. Katastrofalną klapą okazała się np. operacja „Market Garden”.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Market_Garden#Straty
.
Churchill ze strachu błagał Stalina o przyspieszenie ofensywy na wschodzie.
.
„No cóż. Pozwolę sobie wspomnieć o wydarzeniach z dnia 12 stycznia 1945 roku. Właśnie w tym dniu rozpoczęła się wielka bitwa, która w historii II wojny światowej ma nazwę wiślańsko-odrzańska strategiczna operacja. Była to jedna z największych bitew tej wojny, bo stała się prawdziwym preludium wielkiego zwycięstwa. Hitlerowcy zgromadzili na wschodnim froncie ogromne siły: ponad trzy miliony żołnierzy, 4000 czołgów, ponad 3000 samolotów. A na zachodnim froncie Wehrmacht walczył z naszymi sojusznikami, gdzie nasi alianci znaleźli się w trudnej sytuacji w Ardenach.

.

Właśnie wówczas Winston Churchill zwrócił się do dowództwa naczelnego Armii Radzieckiej z prośbą o przyśpieszenie początku ofensywy na wschodzie, żeby tym samym ulżyć walki naszych sojuszników. Mimo złych warunków atmosferycznych, ofensywa wojsk rosyjskich rozpoczęła się przed wyznaczonym terminem, właśnie 12 stycznia.
http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/2015_01_12/Wislansko-odrzanska-operacja-strategiczna-preludium-Wielkiego-Zwyciestwa-7819/

.
W styczniu 1945 ruszyła ostateczna ofensywa Armii Czerwonej. Wehrmacht i SS stawiały jej zaciekły opór. Mimo to Armia Czerwona sforsowała Wisłę, „Wał Pomorski” i Odrę i pod koniec kwietnia otoczyła Berlin zdobywając go 2 maja. Szybki pochód „aliantów” w tym samym czasie aż do Łaby, a nawet dalej ułatwiony był tym, że na froncie zachodnim wojska III Rzeszy stawiały znacznie mniejszy opór. Było ich tam po prostu o wiele mniej niż na froncie wschodnim.
.
Zdecydowaną większość strat militarnych (ok 80%) siły zbrojne III Rzeszy poniosły ze strony Armii Czerwonej. Alianci też zadawali III Rzeszy straty. Np. w wojnie powietrznej, czy morskiej na Atlantyku. Choć te ostatnie zawdzięczali  złamaniu szyfrów Enigmy z decydującym w to wkładem polskich kryptologów.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Enigma#Polski_wk.C5.82ad_w_z.C5.82amanie_szyfru_Enigmy
.
Niestety załgane gnidy z Wysp Rothschilda całą zasługę za złamanie Enigmy przypisują wyłącznie sobie.
http://film.onet.pl/wiadomosci/skandal-wokol-enigmy/tm616
.
W jednej natomiast sprawie wyróżnili się zachodni „alianci” rzeczywiście – w bombardowaniu ludności cywilnej Niemiec. O masakrze ludności cywilnej Hamburga czy Drezna wie prawie każdy (ciekawi mnie, kiedy winą za nie obarczy się lotnictwo ZSRR?). Lotnictwo „aliantów” zbombardowało w sumie ok. 160 niemieckich miast zabijając przy tym do 600 tys. ludności cywilnej. Na niemieckie miasta alianci zrzucili 1,6 mln ton bomb. Poniższa mapa pokazuje tylko niewielką część bombardowanych przez aliantów miast.
.
bombardowania
.
Zniszczeniu Hamburga „alianci” nadali zaiście pasującą do tego horroru biblijną nazwę – „Operacja Gomora”.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Gomora
W Dreźnie była kolejna „Gomora”:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bombardowanie_Drezna
„Alianci” bombardowali i zniszczyli także m.in. Szczecin. Nie Armia Czerwona – a alianci…
http://pl.wikipedia.org/wiki/Bombardowania_Szczecina
http://zp.pl/noce-apokalipsy–bombardowania-szczecina,artykul_1_435_0_0
Zniszczono też Pforzheim, w którym obecnie mieszkam:
https://opolczykpl.wordpress.com/2015/02/23/poklosie-wojny-w-pforzheimie/
.
Wiem wiem – lotnictwo hitlerowskich Niemiec także bombardowało miasta i ludność cywilną podbijanych krajów. Tylko robiąc to samo czym „alianci” różnili się od hitlerowców?
A już w Hiroszimie i Nagasaki bandyci z USraela dosadnie pokazali, czym jest dla nich ludność cywilna wroga.
.
Hiroszima
.
Gdyby nie Armia Czerwona, gdyby III Rzesza rozbiła ją, okupacja Europy przez III Rzeszę trwałoby w wiele dłużej. Ile milionów Polaków, Rosjan i innych Słowian w tym czasie by wymordowano – aż strach pomyśleć. Nie słuchajmy więc bredni o tym, że to „alianci” wygrali w Europie II wojnę. To zasługa Armii Czerwonej. O tym powinniśmy pamiętać.
.
Chwała żołnierzom Armii Czerwonej.
.
I jeszcze słówko o innej, zapomnianej wojnie. Kilka dni temu minęła 40 rocznica zakończenia wojny w Wietnamie.
.
„W filmie nie ma ani słowa o tym, dlaczego Amerykanie wycofali się z Wietnamu i o tym, co oni po sobie zostawili. Nie wspomniano o prawie 4 milionach zabitych, z których połowa stanowiła ludność cywilną, o milionach rannych i 11 milionach bez dachu nad głową. Nie pokazano dżungli i pól Wietnamu Południowego zamienionych w pustynie, zatrutych rzek, ziemi nafaszerowanej minami i bombami. Mówi weteran II wojny indochińskiej historyk Vu Quang Hien.
.
„640 tysięcy hektarów wietnamskiej ziemi do tej pory jest zatrutych dioksynami, 600 tysięcy ton bomb i min leży na naszych polach, w naszych lasach. Minęło 40 lat, ale nadal ofiary dioksyn rodzą dzieci z deformacjami, wciąż ludzie wybuchają na minach, które ustawili amerykańscy członkowie oddziałów karnych przeciwko wietnamskim partyzantom, nadal nie daje plonów martwa ziemia Wietnamu.”
http://pl.sputniknews.com/swiat/20150429/314141.html#ixzz3ZNPycvuh
.
KIM PHUC VIETNAM.
Vietnam 35th Anniversary
.
.
Przy okazji wojny w Wietnamie bandycki USrael bombardował też Kambodżę i Laos. Tam ofiary wśród ludności cywilnej szły w setki tysięcy. Pretekstem do przystąpienia USraela do wojny w Wietnamie był wyssany z palca, spreparowany przez bandytów usraelskich „incydent w Zatoce Tonkijskiej”.
.
Podobne preparowanie pretekstów do bandyckich wojen to już wyjątkowa specjalizacja światowego bandyty i terrorysty nr 1 – USraela. Tak było z II wojną światową. Władze USraela prąc do niej postawiły Japonii ultimatum, na które Japonia nie mogła się zgodzić. Tajne służby USraela przechwyciły informację o planowanym ataku na Pearl  Harbor. Nie ostrzeżono jednak stacjonującego w nim mięsa armatniego. W wyniku japońskiego ataku do piachu poszło prawie 2,5 tys. nieostrzeżonych żołnierzy. Dzień później Roosevelt  zwrócił się do kongresu z wnioskiem o przystąpienie USraela do wojny. Tak miało być z Kubą, tyle że JFK odrzucił plany dowództwa Pentagonu i zablokował operację Northwoods.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Operacja_Northwoods
.
Tak było z Serbią, Afganistanem, Irakiem, Libią. Tak jest z Syrią. Tam terroryści zbrojeni przez USrael i jego wasali robią wojnę i zamachy terrorystyczne, także przy pomocy broni chemicznej. A propaganda i agenturalne władze usraela i jego wasali ryczą, że to władze Syrii i prą do interwencji wojskowej. Rzekomo po to, aby Syrię „demokratyzować”. Najpierw „zdemokratyzujcie” bandyci siebie samych, waszą metodą. Z powieszeniem lub rozstrzelaniem na koniec Busha, Obamy i reszty tej zbrodniczej bandy w Białym Domu, Pentagonie i Langley.
.
Cały świat będzie wam za to wdzięczny.

.
.

opolczyk
.
.
precz z jahwizmem
.
.
Ręce Boga

 

Reklamy

1 komentarz do “Kto wygrał II wojnę światową w Europie…

  1. Pingback: Andrzej Szubert: Kto wygrał II wojnę światową w Europie… | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

Możliwość komentowania jest wyłączona.