Mocne Akordy dla Mateczki Rassiji – Tomasz Zieliński

.

Matuszka 3

.

Znany brytyjski zespół metalowy Iron Maiden również uczcił Mateczkę Rassiję w jednym ze swoich dzieł. Było to ok. 1990r. na albumie pod mocnym tytułem „Żadnej modlitwy za umierających”. Brytyjczycy traktują wszystkie narody raczej z góry i ten tytuł również pokazuje, takie ich właśnie, postępowanie. Zwrot „Modlitwa za umierających” pochodzi z noweli i oczywiście filmu z 1987r. pokazującego jak to Anglicy rozprawiali się z bojownikami Irlandzkimi.  Wnuki Imperium Brytyjskiego musieli oczywiście zanegować ten tytuł, aby poniżyć swoich przeciwników. Jednak muzykę robią dobrą – oczywiście w swojej klasie. W ich kompozycji „Mother Russia” słychać nawet zadymkę i wirujące śnieżynki.
.
Matuszka 1.
0 T UMAX     PowerLook 3000   V1.5 [6]
.
Przepięknie oddali ten surowy kontynentalny klimat. Wiele lat temu gdy spotkałem Rosjan to jedyną piosenką o ich kraju była właśnie ta podana niżej. Zastanowiłem się wówczas dlaczego zrobiłem się taki pro-zachodni i postanowiłem to z czasem chociaż trochę zmienić. A oto jak spadkobiercy królowej Wiktorii złożyli pokłon temu największemu krajowi słowiańskiemu:
.

.
Matka Rosja
.
Matko Rosjo, czy dobrze sypiasz?
pośród zimy, mroźny wiatr dmie
Płatki śniegu z drzew spadają
I wirują wkoło niczym duchy śniegowe
.
Matko Rosjo, poetycznie dostojna
Wspomnij czasy potężnego imperium
Obracając się staruszek wspomina
Z rozrzewnieniem lata, które minęły
.
Matko Rosjo – Carów Taniec!
Podnieś głowę, Bądź dumna z tego, kim jesteś
W końcu nadeszła, WOLNOŚĆ do Ciebie
Zmieniając bieg historii, i Twoją przeszłość
.
Matko Rosjo – Carów Taniec!
Podnieś głowę, Pamiętaj kim jesteś
Czy możesz pozbyć się gniewu i strapienia?
Czy się ucieszysz, że Twoi ludzie WOLNI są?
.
Jak cierń pojawia się tu słowo WOLNY, nie jest ono nacechowane niczym dobrym, to już wiadomo. Podobnie jak jej mieszkańcy, nie chcę aby Mateńka Rassija dołączyła do grupy WOLNYCH państw. Niestety na początku lat dziewięćdziesiątych Wiatr Zmian doleciał do Moskwy. Wówczas jak o tych wydarzeniach śpiewali „Skorpionsi” wydawały się zmianami na lepsze.  Jednak słowo WOLNY w powszechnym znaczeniu jest krańcowo różne od tego używanego w mediach masowego rażenia. Rosja do dziś zachowała słowiańskiego ducha. Na wielu płaszczyznach – kulturalnej, naukowej, technicznej, gospodarczej i innych.
.
Matuszka 7
.
Matuszka 4
.
.
W chwili obecnej zajmuję się ich kulturą, muzyką i sztuką. Wspomnę tylko jedno wydarzenie z tego roku szkolnego jak studenci rusycystyki przedstawili uczniom szkoły podstawowej cykl wykładów pod tytułem „Rosja nasz sąsiad”. Były bajki, pocztówki z Moskwy, piosenki, a także znajdowanie różnic pomiędzy Dziadkiem Mrozem a św. Mikołajem. I wiele, wiele innych. Podziwiam prowadzących za odwagę i zaangażowanie. Dziękowałem im za to wielokrotnie. Jeśli jakiś profesor umie prostymi słowami wytłumaczyć dziecku pewne zagadnienie to znaczy, że naprawdę zna swoją dziedzinę.
.
Matuszka 6
.
.
Edukacja młodego pokolenia jest naszym najważniejszym zadaniem. Jest także, od zawsze, najsilniejszą bronią. Skuteczniejszą niż rozwiązania siłowe. Mającą dalekosiężne skutki. Młodzi są naszą przyszłością i od nas zależy ich dobre nakierowanie i odpowiednie wykształcenie. Pokazując im Rosję bez propagandowych naleciałości i skrzywień utwierdzamy ich w przekonaniu, że Słowianie to nie jakieś odległe pieśni przeszłości lecz nadal licząca się społeczność w świecie i ten świat – w zasadzie  Mac-świat też musi się z nimi liczyć.
.
Matuszka 5
.
.
A wszystko to zanotował
.
.
Tomasz Zieliński
.
.
***********************
.
.
W pełni zgadzam się z Tomkiem w sprawie „wolności” jaką Rosja rzekomo odzyskała na początku lat 90-tych XX wieku. Była to przede wszystkim wolność dla żydowskich oligarchów, finansowych żołnierzy Rothschilda, którzy Rosję bezprzykładnie rozgrabili, rozszabrowali i nieomal doprowadzili ją do całkowitego upadku. Dla zwykłych Rosjan owa „wolność” oznaczała nędzę, głód, pracę bez otrzymywania miesiącami wypłaty, niepewność jutra. To dopiero Władimir Putin przyniósł im wolność połączoną z  bezpieczeństwem socjalnym i dumą z ich Matuszki Rassiji.
.
Chciałbym zwrócić w tym miejscu jeszcze uwagę na dużą różnicę w patriotyzmie u Rosjan i u Polaków. Ilu Polaków nazywa nasz kraj Mateczką Polską? U wielu Polaków, nie tylko u katolików ich (pseudo)patriotyzm reprezentuje hasło „Bóg Honor Ojczyzna”. Na pierwszym miejscu jest więc dla nich żydowski „Bóg” Jahwe. Na drugim „Honor”, który pozwalał obcym pchać ich do straceńczych samobójczych walk bez szans na zwycięstwo. A „Ojczyzna”, Polska, jest na szarym końcu. I Ojczyzna a nie Mateczka Polska.
.
Owo rosyjskie Mateczka jest pełne dziecięcej miłości do Rosji jak do rodzonej matki. I tak ją – Mateczkę Rosję – Rosjanie kochają. Czego polscy patrioci mogą im tylko pozazdrościć. Tym bardziej mogą zazdrościć Rosjanom wielkości, potęgi i znaczenia ich Mateczki. I robią to, choć się tego zarzekają.
.
Dla Rosjan ich Mateczka to ogromne przestrzenie
.
syberia-monamour-005-800x533
.
mieszkańcy
.
Rosjanie
.
historia Rosji
.
kulikowe pole
.
ale i Kreml z silną władzą
.
6617350-kreml-w-moskwie-900-600
.
oraz pomniki przypominające heroiczne walki z najeźdźcami.
.
Mamaev-Kurgan
.
No i oczywiście „bajeczna” cerkiew na Placu Czerwonym. Przy czym nieprawdą jest, że architektów Soboru Wasyla Błogosławionego Iwan Groźny kazał oślepić.
.
bazylika
.
Nie cierpię jahwizmów – ale ta budowla przypomina mi jej fantazją splagiatowany przez usraelski Disneyland zamek w Neuschweinstein.
.
neuschwanstein-castle-2
.
„Bajkowy” zamek Disneylandu to zwykły plagiat.
.
Plagiaty
.
Polacy na ogół kochają Polskę inaczej niż Rosjanie Rosję. Polski patriotyzm jest raczej obowiązkiem wobec Ojczyzny. U Rosjan jest miłością do Matuszki. Erich Fromm pisał w jednej z jego książek o różnicy pomiędzy miłością ojcowską i matczyną. Miłość ojcowska jest (często) warunkowa – na nią należy zasłużyć postępując tak, jak ojciec tego sobie życzy. Miłość matczyna natomiast jest bezwarunkowa – matka kocha dziecko tylko dlatego, że jest jej dzieckiem. Polacy traktują Polskę raczej jak ojca (Ojczyzna). Rosjanie Rosję  jak matkę (Pодина – słowo pochodzi od rodzicielki – matki).

I tak właśnie Rosja jest dla nich Mateczką Rassiją.
.

A dla nas Polska jest już nawet nie surowym ojcem a złym ojczymem. Nie ma się jednak czemu dziwić – od 1989 roku jest ona Judeum Paradise. My zaś jesteśmy tylko niechcianymi pasierbami.

.
.

opolczyk
.
.
PS
Dorzucam kilka rosyjskich pieśni o Matuszce Rassiji
.

.

.

.

.


.
.
precz z jahwizmem.
.
Ręce Boga