Mateńka Rassija w mundurze – Tomasz Zieliński

.

фото-чудеса-света-Волгоград-памятник-728266.

Mamaev-Kurgan

.

Rosjanie są bardzo dumni, ze swoich zwycięstw nad różnej maści agresorami, rozgromili Wielką Armię korsykańskiego przybłędy, przepędzili nazistowskich nadludzi małego Adolfa. Nic im wcale nie przeszkadzało, że Niemcy posiadali supernowoczesne czołgi:  doskonale uzbrojone, wyposażone w podwójny układ smarowania łożysk itd.  Rosjanie są prawdziwymi wojownikami.

Armia Czerwona potrafiła wygrywać, na technicznie gorszym sprzęcie. Rosyjskie podejście: proste a skuteczne, „gniotsja nie łamiotsja”. Po raz kolejny okazało swoją wyższość. Za własne złoto Rosjanie kupowali sprzęt wojskowy za wielką sadzawką. Niestety tacy „sojusznicy” słali im niestety dużo swoich nieudanych konstrukcji.

Raczej żaden kraj poza Rosją nie ma praktyki w prowadzeniu zwycięskich działań na olbrzymich terenach. Zawsze to było zgubne dla tych, co się za daleko zapędzili. Każdy kto podniósł ręce na Mateńkę Rassiję musiał wcześniej czy później podwinąć ogon i zmykać do siebie.

 

 

 

 

Rosjanie w sposób olśniewający zabłysnęli swoją techniką wojskową, nieustannie dbają o jej wysoki poziom. Jeśli dla cywilizacji jedynym argumentem, pod którym się ona ugnie, jest przemoc, to Mateńka Rassija wie o tym i jest na taką możliwość, od lat, przygotowana. Osobiście zdaję sobie sprawę, że nawet najładniejsze „zabawki” wojskowe mają jeden cel – nieść śmierć. I dlatego nie szaleję na ich punkcie. W każdym razie aby istniało państwo musi mieć pewien arsenał aby sąsiadom nie przyszło do głowy sięgać po cudze.

Obecna propaganda każe nam gardzić wszystkim co pochodzi z Rosji, rzucę tylko okiem jak wygląda polskie lotnictwo, po 15 latach w cudownym NATO. Po miliardach wydartych społeczeństwu i po mega kredytach zaciągniętych bez naszej zgody. Nadal mamy radziecki / rosyjski sprzęt na wyposażeniu lotnictwa. Cytuję za

http://www.rp.pl/artykul/1159204.html

„Mroczek: Pytany o uzbrojenie do MiG-ów, Mroczek zaznaczył, że siły zbrojne posiadają zapasy, jak również będą kupować środki bojowe w Rosji, skąd pochodzi samolot. Dowódca generalny gen. broni pilot Lech Majewski, […] zaznaczył, że MiG-29 pozostaje rekordzistą w historii naszego lotnictwa – jest maszyną eksploatowaną najdłużej bez jakiejkolwiek katastrofy.”

Inne dane statystyczne zaczerpnąłem z tego portalu:

http://www.polska-zbrojna.pl/home/articleshow/9274?t=Polskie-skrzydla

Tak więc Polskie Wojsko używa:

72 szt. myśliwców MIG-29,  32 samoloty szturmowe Su-22,  kilkadziesiąt transportowych An-28 i M-28.  28 sztuk śmigłowców szturmowych Mi-24. Hokeje, krokodyle, latające czołgi, latające wozy piechoty – tak o śmigłowcach Mi-24 mówią piloci i miłośnicy lotnictwa. W polskiej armii służą przeszło 30 lat. Dodatkowo  17 szt. Mi-8 i Mi-17. Ponadto śmigłowce Mi-2, , Mi-14 i nasze Sokoły – zaprojektowane wspólnie z ZSRR.

Czyli w większości Lotnictwo RP opiera się na radzieckim/rosyjskim sprzęcie. I nadal nasze natowskie wojsko od Rosji kupuje uzbrojenie. Jako młody chłopak byłem w 1987r. zwiedzać dęblińskie liceum lotnicze, Oprowadzający nas po różnych miejscach oficer zachęcał młodych ludzi do wstąpienia i obiecywał, że samoloty dla przyszłych pilotów powstają na ekranach monitorów. Do głowy by mu nie przyszło, że tymi samolotami nie będzie najnowszy SU ani MIG lecz stary znajomy F-16 w 1974r.

Za PRLu brakowało w samolotach elektronicznego wyposażenia, czasem było tylko miejsce aby coś w przyszłości tam włożyć. Obecnie elektronika jest bardzo tania. Nie ma z tym kłopotu. Chińczycy sprzedają podzespoły na kontenery. Trwałość i żywotność nie jest bardzo ceniona w wojsku bo rakiety przeważnie nie lecą nawet godziny.

 .

suwnica.

.

Rosjanie potrafią zaskoczyć techniką nie tylko wojskową. Przedstawię największą suwnicę w Polsce, pracuje ona do dziś. Ciekawe kto ją budował? Podpowiadam jest tam taki napis: CCCP.

.

mierniki

 

Dla własnych potrzeb nabyłem kilka mierników w Rosji. Są to urządzenia dobrej jakości. Używane przeze mnie na co dzień do napraw elektroniki przemysłowej. Paczka przyszła do mnie pocztą. Była otwarta i starannie skontrolowana, przecież wszystko stamtąd jest podejrzane dla naszych władz. Napisałem do autora tych mierników, że nie wszyscy Polacy poddają się propagandzie i część z nich lubi Rosjan. Odpisał mi: Да. США уже давно никто не верит их пропаганде! Мы за Россию! )  „Tak. W usa tez już nikt nie wierzy ich propagandzie. My jesteśmy za Rosją!”

 

 I ja też

 

Tomasz Zieliński

.

.

************************

.

I ja też!

Dołączam się do Tomasza Zielińskiego. Ja też jestem za Rosją. I po jej stronie!

.

Witamy Tomasza w klubie „V kolumny Kremla”, wśród „trolli Putina” i w gronie „ruskiej agentury wpływu”…
.
Historia Rosji jest barwna, pełna dziwnych zwrotów. A od kilku wieków jst odwrotnością historii Polski. Polska w ramach Rzeczypospolitej Wielu Narodów była potężna w czasach, gdy Księstwo Moskiewskie było małe i słabe. Kiedyś nawet wojska Rzeczypospolitej okupowały Kreml w Moskwie, po czym zostały z Moskwy wypędzone.
Do dzisiaj wątpliwej jakości zakompleksieni „patryjoci” chwalą się okupacją Kremla:
http://historia.wp.pl/title,Polacy-rzadzili-na-Kremlu-Syna-Zygmunta-III-Wazy-obwolano-carem,wid,16374311,wiadomosc.html?ticaid=11485f
https://bialczynski.wordpress.com/slowianie-tradycje-kultura-dzieje/zblizenie-polska-rosja/rosja-w-polskiej-niewoli-dwie-polprawdy-czyli-cala-nieprawda-o-kluszynie-i-polakach-na-kremlu-w-400-rocznice-bitwy/
http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/8-pazdziernika-1610-wojska-polskie-zajely-kreml,8757071374
http://www.muzhp.pl/kalendarium/72/opuszczenie-kremla-przez-za..

.

I najczęściej durnie mówią o Polakach w Moskwie. A przecież Wazowie nie byli Polakami. Wojska Rzeczypospolitej zaś były polsko-litewsko-ruskie a nie polskie!
Czego to patryjoci nie przeinaczą, aby leczyć swój kompleks niższości wobec Wielkiej Rosji. Bo dzisiaj Polska jest mała, zgnojona, rozszabrowana, zniewolona. A Rosja wielka, potężna i wolna. I Rosyjska!
Tamta okupacja Kremla była momentem przełomowym w historii stosunków Rzeczypospolitej/później Polski i Rosji. Od tego momentu Rzeczypospolita/później Polska słabła, a Rosja rosła w silę.

Oficjalnie początek państwowości rosyjskiej upatrywany jest w Rusi Nowogrodzkiej powstałej ok. 862 roku – czyli cały wiek przed domniemanym początkiem państwowości polskiej w 966 roku. Nadmieniam w tym miejscu, że tzw. „chrzest Polski” to zwykła bujda.
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/10/18/demaskowanie-katolickiej-mitologii-domniemany-chrzest-polski/

Wiek później Ruś Nowogrodzka połączyła się z Kijowską. Stolicę przeniesiono do Kijowa. Po rozpadzie Rusi Kijowskiej w okresie rozbicia dzielnicowego Ruś Nowogrodzka ponownie stała się samodzielnym księstwem. A w XV wieku włączona została do Wielkiego Księstwa Moskiewskiego. Jego historia też jest pełna zwrotów.
Założycielem Moskwy był kniaź Jurij Dołgorukij. Pierwszy raz pojawiła się ona w kronikach w roku 1147, gdy Dołgorukij nakazał budowę baszty drewnianej – protoplastę dzisiejszego Kremla. Stolicą udzielnego Księstwa Moskiewskiego, lennika Wielkiego Księstwa Włodzimierskiego Moskwa stała się w roku 1213. Od 1263 Moskwa była stolicą Wielkiego Księstwa Moskiewskiego, które dokonało zjednoczenia wielu ziem ruskich i jako pierwsze księstwo ruskie podjęło walkę z dominacją tatarską. Wieki później (1783 rok)  Rosja podbiła Krymski Chanat. Dobiegły wtedy końca łupieżcze najazdy Tatarów na słowiańskie ziemie niosące śmierć lub często gorszy od niej jasyr dla ogromnych rzesz Słowian i Słowianek. Ta historia pokazuje, że ten się śmieje, kto się śmieje ostatni.
http://altiok.blox.pl/2011/08/27-VIII-1382-Zemsta-za-Kulikowe-Pole.html

Od 1547 roku Moskwa była stolicą carskiej Rosji. Było to w czasach Iwana IV Groźnego. Kto wie, ile jest prawdy w jego czarnej legendzie? Być może na żydo-zachodzie jest on tak negatywnie przedstawiany za jego zasługi dla Rosji? Bo to on Wielkie Księstwo Moskiewskie przeistoczył w carską Rosję i powiększył jej terytorium.

Moskwę jeszcze jako stolicę Księstwa Moskiewskiego zdobył Batu-chan. Ale długo w niej nie posiedział. Następnie zdobyli i złupili ją Tatarzy Tochtamysza w 1382 roku. Po zniszczeniu miasta wycofali się. Było to dwa lata po wspaniałym zwycięstwie Rusinów nad Tatarami w bitwie na Kulikowym Polu.

.

kulikowe pole

.

Koniec dominacji tatarskiej nad Wielkim Księstwem Moskiewskim nastąpił w czasach Iwana III Srogiego. Stanął on w roku 1480 nad rzeką Ugrą naprzeciwko wojsk tatarskich pod wodzą Achmed-chana, sojusznika Kazimierza Jagiellończyka. Ale obiecane chanowi przez Jagielończyka jako wsparcie wojska litewskie nie dotarły nad Ugrę i Achmed-chan ze wstydem wycofał się bez bitwy. Wielkie księstwo Moskiewskie zakończyło w ten sposób tatarską dominację nad Moskwą zapoczątkowaną przez Mongołów od bitwy pod Kałką w 1223 roku.

Kolejny raz (już o tym wspominałem) Moskwa znalazła się w obych rękach  w okresie Wielkiej Smuty. Rzeczypospolita w dużej mierze z podpuszczenia papiestwa wtrąciła się w sprawy wewnętrzne Rosji w trudnym dla niej okresie bezcarewia, wojen domowych i buntów chłopskich.
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/02/07/papiestwo-i-narodziny-nienawisci-polsko-rosyjskiej/

Moskwa przez dwa lata była pod okupacją wojsk Rzeczypospolitej. Skatoliczyć Rosji nie udało się Wazom i ich pupilkom jezuitom. Okupanta wyparło z Moskwy i Rosji pospolite ruszenie. 4 Listopad – dzień odzyskania Kremla przez Rosjan – jest obecnie w Rosji świętem państwowym – Dniem Jedności Narodowej.

Jeszcze gorzej powiodło się rzeźnikowi z Korsyki. Wprawdzie jego potężna armia zdobyła Moskwę, a rosyjskie wojska unikały walnej bitwy, niemniej armię Korsykanina pokonała rosyjska ziema. Z półmilionowej armii do domu wróciło ledwo kilkadziesiąt tysięcy wygłodzonych obdartusów. A Wehrmacht nawet do samej Moskwy nie wkroczył. Ta ostatnia wojna była dla Rosjan ciążką próbą. Od 1918 roku Rosja znalazła się w rękach żydo-bolszewików,
http://www.nacjonalista.pl/2013/06/21/prezydent-putin-pierwszy-rzad-sowiecki-byl-w-80-zydowski/
którzy narzucili straszliwy terror przy pomocy Czeki/NKWD. Dla wielu Rosjan nowa władza była okupantem. Znaleźli się nawet tacy (Własowcy), którzy podczas II wojny poszli na kolaborację z III Rzeszą przeciwko gruzińsko-żydowskiej mafii okupującej Rosję. Ale większość Rosjan widząc zbrodnie wojsk III Rzeszy dokonywane na jeńcach i zwykłych mieszkańcach, widząc milionowe gwałty na Rosjankach uznało III Rzeszę za wroga nr 1.

Tak tak, „rycerski” Wehrmacht nie tylko zagłodził miliony jeńców wojenynch w tzw. „obozach jenieckich”, gdzie często jeńcy spali na gołej ziemi.

.

Russland, Gefangene russische Soldaten

.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Je%C5%84cy_sowieccy_w_niewoli_niemieckiej_%281941-1945%29

Ale jeszcze masowo gwałcił Rosjanki. Polski zresztą też. Przerażający jest bilans gwałtów w ZSRR, w tym głównie jak myślę na terenach etnicznie rosyjskich.

“Szacunki dotyczące gwałtów na radzieckich kobietach przez Wehrmacht podają dane maksymalnie 10.000.000 przypadków, między 750.000 – 1.000.000 dzieci urodzonych w wyniku gwałtów.”
http://en.wikipedia.org/wiki/War_crimes_of_the_Wehrmacht#Mass_rapes

Tak więc specjalnie nie dziwię się Czerwonoarmistom za to, co robili później z Niemkami.

„W ZSRR wiele kobiet zostało porwanych przez siły niemieckie do prostytucji, jak również, jeden raport Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym podaje ” w Smoleńsku dowództwo niemieckie otworzyło burdel dla oficerów w jednym z hoteli, do którego setki kobiet i dziewcząt był zapędzanych ,[…]“
http://en.wikipedia.org/wiki/German_military_brothels_in_World_War_II#Forced_prostitution

Dla Rosjan podczas II wojny ich kraj mimo złej władzy nadal był Matuszką Rassiją. I obronili go zapędzając wroga do Berlina, gdzie go dobito.

 


Do dzisiaj Rosjanie na dźwięk tej pieśni powstają. Ja też!

 

 

Ponownie ciężkie czasy przyszły na Rosjan po 1991 roku. Ich kraj żydowscy oligarchowie rozszabrowali, wśród prostych Rosjan panowały głód i nędza. Dopiero Władimir Władimirowicz Putin postawił Rosję ponownie na nogi. I przywrócił Rosjanom poczucie dumy z ich Matuszki Rassiji. I dlatego jest tak kochany przez Rosjan.  I przez to taka jest na niego nagonka. Sama Rosja osaczana jest przez bandyckie hordy NATO pod wodzą usraelskiego Pentagonu.

Dzisiejsza Rosja jest Światowym Chorążym Wolności, liderem Wolnego Świata, ostoją Wolnych Ludzi i główną twierdzą oporu przed żydo-banksteryzmem. I dlatego jesteśmy z nią – Matuszką Rassiją.

A gdy jeszcze odrodzi się w Rosji i innych słowiańskich krajach prastara Wiara/Wiedza Przyrody walka o Słowiańskiego Ducha dobiegnie końca.

.

.

opolczyk

.

.

precz z jahwizmem

.

.

Ręce Boga

1 komentarz do “Mateńka Rassija w mundurze – Tomasz Zieliński

  1. Pingback: Mateńka Rassija w mundurze | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

Możliwość komentowania jest wyłączona.