Ogólnopolski Zjazd Rodzimowierczy w Piastowie

.

Wilczy Krąg

.

 

(Zamieszczam poniżej informację o Ogólnopolskim Zjeździe Rodzimowierczym wrzuconą w komentarzu przez Ratomira Wilkowskiego – opolczyk)

.
.

Ogólnopolski Zjazd Rodzimowierczy w 2015 roku odbędzie się w terminie 10-12 lipca w Piastowie, ul Dworcowa 67.
Głównym koordynatorem tegorocznego zjazdu jest Łódzka Wspólnota Rodzimowiercza „Wilczy Krąg” https://www.facebook.com/pages/Łódzka-Wspólnota-Rodzimowiercza-Wilczy-Krąg/1449706188618670?fref=ts

Zjazd ten jest otwarty i publiczny, skierowany do wszystkich zainteresowanych udziałem w nim wspólnot rodzimowierczych*, bez względu na potencjalne reprezentowane przez te wspólnoty różnice światopoglądowe, jak również do wszystkich rodzimowierców nigdzie dotąd niezrzeszonych. Jednocześnie nie godzi on w inne, podobne tego typu inicjatywy. Jego podstawowym celem jest przez otwartą i publiczną dyskusję, wymianę spostrzeżeń oraz nowych wiadomości rodzimowierczych, a także poprzez wspólne wydarzenia towarzyszące oraz uczestniczenie w żywej historii , jak również wspólne biesiadowanie przy ognisku, zbliżyć do siebie wszelkich rodzimowierców i reprezentowane przez nie wspólnoty.

* Rodzimowiercze wspólnoty zainteresowane współorganizacją zjazdu i udziałem w wiecu, do których nie udało nam się dotychczas dotrzeć, proszone są o możliwie jak najszybszy kontakt pod adres e-mail: marikaXmatusiak@hotXmail.com (mechanizm antyspamowy – z adresu należy usunąć wszystkie X-y).

Informacje dla uczestników
– rezerwacji miejsc noclegowych, koszty uczestnictwa:
https://www.facebook.com/download/preview/421061381386985
lub
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1l7tB2R7mm0Ff_I8qP67UkwSEtsLXzpczJbiFDcj_5XY/edit?usp=sharing

Więcej informacji o planie zjazdu już niebawem.

Za: https://www.facebook.com/events/798360340248730/

————–

Zjazd rodzimowierczy to bardzo dobry pomysł. Uważam, że wspólnoty rodzimowiercze/pogańskie powinny organizować takie właśnie wspólne zloty, spotkania, dyskusje. Zorganizowane środowisko rodzimowiercze w Polsce podzielone jest na różne związki, które nie zawsze ze sobą owocnie współpracują. A to nie pomaga naszej wspólnej sprawie – kultywowaniu słowiańskiej kultury i promowaniu Słowiańszczyzny jako fundamentu naszej duchowości i tożsamości.

Jeśli tylko czas i obowiązki pozwolą sam z chęcią zajrzę do Piastowa.
.

.

opolczyk

.

.

precz z jahwizmem

.

.

Ręce Boga

Reklamy