Dąb Słowianin

.

dab_slowianin 1

.

dab_Slowianin

.

Zastanawiam się, co powiedziałby Dąb Słowianin, gdyby mógł ludzkim językiem przemówić…
.

Czy jest On zadowolony z tytułu Drzewa Roku 2014 w krajowym plebiscycie? Udział wzięło w nim ok. 17 tys. internautów. Jak na blisko 40-milionowy kraj niezbyt wielu (o,5 promila). Pięć tysięcy głosowało na Niego. I czy cieszy się On, że zgłoszono go do konkursu jewropejskiego Drzewa Roku?
http://wroclaw.tvp.pl/18685551/glosujmy-na-polski-dab-ma-szanse-zostac-europejskim-drzewem-roku

.

Czy chciałby konkurować z innymi drzewami o ten tytuł dla Niego bez znaczenia, jedynie dla zaspokojenia ludzkich ambicji?

.

Gdyby wygrał, głosujący na niego zapewne byliby dumni. – „nasz” Dąb Słowianin jewropejskim Drzewem Roku. Drzewem Roku zgnojonego zniewolonego kontynentu, na którym trwa już podstępna depopulacja.
O „sukcesie” Dębu mówiłaby załgana na codzień telawiwzornia, zalewająca umysły oglądaczy medialnym matrixem, kłamstwami, demagogią.  Wiele kanalii zbijałoby kapitał polityczny i medialny na tym „sukcesie”. Pisałyby o nim gazety – załgane szmatławce – sączące jad w umysły czytaczy. I wielu by się cieszyło – „nasz” Dąb  zwyciężył.
.
Ale on nie jest nasz. Należy do Natury. Jest jak my dzieckiem Matki Ziemi. To raczej my powinniśmy należeć do Niego.
.

Co powiedziałby Dąb Słowianin gdyby mógł ludzkim językiem przemówić…

.

Wsłuchajmy się w szum jego liści, może dosłyszymy co one do nas szeptem mówią.

.

Czy cieszy Go, że rosnąc na Słowiańskiej Ziemi dzień w dzień słyszy odgłosy dzwonów z kościołów obcego, mściwego bożka dolatujące do Niego ze wszystkich stron?
Czy cieszy Go, że lud żyjący wokół zapomniał już Słowiańskich Bogów, zwyczajów, tradycji, zatracił kontakt z duchami Przodków?
Czy cieszy Go, że lud mieszkający wokół utacił słowiańską tożsamość i i wyrzekł się Ducha Słowiańszczyzny?
Czy cieszy go los tysięcy innych dębów rok w rok idących pod topór?
Czy cieszy Go, że kraina w której rośnie tylko z nazwy jest słowiańska?
I czy cieszy Go, że panuje w niej narastająca bieda i bezprawie, że lud jest ograbiany ze wszystkiego, miliony żyją poniżej minimum socjalnego, a nawet biologicznego, miliony są bez pracy, pół miliona bezdomnych?
Czy to wszystko jest dla Niego obojętne?
Czy ucieszy go mimo to tytuł jewropejskiego Drzewa Roku 2015?
.
I jaką ma On pewność, że za kilkanaście lat Jego samego nie podpalą, zetną lub powalą buldożerem budując kolejną świątynię mamona lub Jahwe?
.
Polska jak Titanic tonie! Orkiestra gra głośno zagłuszając szum wody wdzierającej się pod pokład. Na okręcie trwają bale, igrzyska dla tłumów, plebiscyty, teleturnieje. Przyznawane są tytuły, ordery, medale. Wszystko po to, aby pasażerowie nie zauważyli nadchodzącej katastrofy i tego, że szalup ratunkowych wystarczy tylko dla garstki wybrańców.
.
Głosujcie na „Słowianina”.
.
Ale beze mnie. Z tego powodu, że szum Jego liści powiedział mi, że On wolałby, aby do krainy w której rośnie powróciły prastara Wiara/Wiedza Przyrody, Słowiańscy Bogowie i Słowiański Duch. Na „zaszczytnych” tytułach Jemu po prostu nie zależy. Ludzka próżność jest Jemu obca…
.
.
opolczyk
.
.
precz z jahwizmem
.
.
Ręce Boga

1 komentarz do “Dąb Słowianin

  1. Pingback: Dąb Słowianin | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

Możliwość komentowania jest wyłączona.