W obronie dębu w Lipnicy Murowanej

Dąb w Lipnicy

.

(Na znaleziony w sieci internetowy adres parafii w Lipnicy Murowanej (parlipnicam@tarnow.opoka.org.pl) wysłałem co następuje):

.

Podrzucono mi na blogu w komentarzu (https://opolczykpl.wordpress.com/2014/11/18/nadal-gina-nasze-swiete-deby/#comment-83858) krótki artykuł z gazety „mojaBochnia.pl”, w którym jest mowa o planach ścięcia starego dębu w Lipnicy Murowanej:

„Lipnica: kościółek wciąż zagrożony przez spróchniały dąb

Dąb obok kościoła św. Leonarda w Lipnicy Murowanej ciągle zagraża XV-wiecznej świątyni wpisanej na listę Unesco. Drzewo z każdym rokiem jest w gorszym stanie. Pień kilkusetletniego dębu jest pusty w środku i sytuacja ta ulega ciągłemu pogorszeniu.

Ks. Zbigniew Kras, proboszcz parafii Lipnica Murowana, jest zaniepokojony. Częste wichury zdają się być poważnym zagrożeniem. – On próchnieje, jego podstawa jest coraz bardziej wątła i słaba. Ciągle toczy się dyskusja również pomiędzy rzeczoznawcami, którzy nie są jednomyślni. Jedni uważają, że dąb należy już usunąć, bo zagraża kościołowi, a jest to tak potężne drzewo, że gdyby się przewróciło na kościół, rozbije go w strzępy. Jego pień jest od kościoła zaledwie 4 m, jeszcze trzeba dodać, że stoi od strony zachodniej.

Proboszcz lipnickiej parafii, który jest odpowiedzialny za XV-wieczny kościółek, mówi, że nie chce wypowiadać radykalnych zdań. – Jestem zatroskany, wyrażam swoje obawy, chciałbym by instytucje i ludzie powołani, by te sprawy rozstrzygać, w odpowiednim czasie podjęli właściwe decyzje. Bo jestem przekonany, że gdyby jakieś nieszczęście się stało, z problemem zostanę prawie sam. A nie chciałbym żeby tak było – dodaje proboszcz.

Dąb obok kościółka św. Leonarda został już pozbawiony statusu pomnika przyrody. O potrzebie jego wycinki mówi się już od kilku lat, jednak stosowna decyzja wciąż nie została podjęta.”
http://www.mojabochnia.pl/?p=32267pl

Ciekawi mnie jaka kanalia pozbawiła dąb statusu pomnika przyrody. I czy nie zrobiono tego aby przypodobać się miejscowemu proboszczowi. Bo to on,  p. Zbigniew Kras najbardziej chce ścięcia dębu.

Wyrażam niniejszym moje głębokie oburzenie tym wandalizmem i barbarzyństwem wypływającym zapewne z nakazu z żydo-biblii mówiącym o czynieniu Ziemi sobie poddaną.

Stary dąb można ratować i można go uratować.

stary-dab-lipnica-murowana

Kościół-pw.-św.-Leonarda-w-Lipnicy-Murowanej_fot.-M.-Klag_MIK_2007-3-690x460

.

Na zamieszczonych fotografiach widać wyraźnie, że jest w pełni pokryty liśćmi. Trzeba tylko tego chcieć. Jest to piękny pomnik Przyrody, jest to dzieło Natury i dziecko Matki Ziemi. Aby taki piękny dąb wyrósł i osiągnął takie rozmiary trzeba czekać długie wieki. A taką drewnianą budę jak ów „kościółek” można zbić z desek w kilka dni.

Ratować należy dąb. A drewnianą budę stojącą obok dębu można rozebrać i zbić do kupy w innym miejscu. Najlepiej nad Jordanem, gdzie żydo-chrześcijaństwo powstało. To nad Jordanem jest święta ziemia katolików. I tam niech se ich kościoły stawiają. A nie na Słowiańskiej Ziemi.

Przypomnę jeszcze w tym miejscu incydent z roku 1997:

„W 1997 roku powódź nieomal porwała z sobą sędziwą świątynię. Mieszkańcom udało się ją uratować, przywiązując kościół linami do rosnącego tuż przy nim olbrzymiego dębu. Prace renowacyjne zakończono w 2000 roku; w 2003 roku kościół św. Leonarda wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego UNESCO.”

http://dnidziedzictwa.pl/kosciol-pw-sw-leonarda-w-lipnicy-murowanej/

To ten dąb uratował waszą drewnianą budę. A wy teraz tak się mu odwdzięczacie?

Ciekawe do czego przywiążecie waszą budę podczas następnej dużej powodzi?

Wiem, że pień dębu jest uszkodzony.

stary-dab-na-cmentarzu-w-lipnicy

Ale ten ubytek można zabezpieczyć i czymkolwiek stabilnym szczelnie wypełnić tak, aby drzewo dalej od środka nie próchniało. Tylko należy tego chcieć!

A tak przy okazji – kiedy złodzieje oddacie nam – poganom – posąg Świętowita, który zbezcześciliście czyniąc z niego podpórkę waszego jahwistycznego ołtarza.
 lipnica_murowana_swiatowid1
A teraz jeszcze chcecie zniszczyć święty dla pogan dąb rosnący parę kroków od zrabowanego i zbezczeszczonego przez was posągu Świętowita.

Bez wyrazów uszanowania…

I to wszystko w tym wpisie.
.
.
opolczyk
.
.
precz z jahwizmem
.
.
Ręce Boga
Reklamy

30 komentarzy do “W obronie dębu w Lipnicy Murowanej

 1. Tak sobie Opolczyku przypominam wydarzenia z ostatniego roku,i kilka razy było że nieznani sprawcy zniszczyli obrazy jeszu i miriam albo papieżaka jana pawlaka II.Albo jahwiści przeszli do ofensywy,albo ci sami sprawcy chcą doprowadzić do wojny i niszczą katolackie obrazki i Nasze Dęby (mogą nimi też być jahwiści). Ja jestem Słowianinem i mi zwisa obraz miriam dopóki go nie postawią u mnie na podwórku,to muszą być prowokatorzy (palikotowcy albo jahwiści,nikt od Słowian nie podpalałby Dębów).

  Polubienie

 2. Przypuszczam, że w okolicy działał słowiański chram lub „kapliczka”, jenże w wieku piętnastym rozebrano, ale w skutek działań pewnych osób ocalono tzw „posąg Świętowita” przystosowując go do „konstrukcji” kościoła będącego wtedy w budowie. Bardziej prawdopodobne, że to słup z rozebranej słowiańskiej budowli. Możliwe, że obydwa zajścia były ze sobą powiązane. Może pewne osoby sprawcze był przekonane, że w ten sposób będą modlić się w swojej słowiańskiej świątyni, skrytej pod obcą chrystiańską. Na znak tego posadzono obok dąb. Wnioskuję to po pięćsetletnim wyglądzie drzewa.

  Mnie to wygląda no posąg Świętowita który jedynie „okaleczono” usuwając jego cztery twarze i inne szczegóły. Choć niektóre z nich pozostały.
  opolczyk

  Jedno nie wyklucza drugiego – ozdobiony słowiańską symboliką „słup”,
  też by został „okaleczony” (i ew. „przysposobiony”)…

  Admin

  Polubienie

  • Możliwe, że Świętowita znaczyły dwa znaki, sześcioszprychowe koło, jak na posągu ze Zbrucza, oraz czteroszprychowe jak tutaj. Jednak mam wrażenie, że czteroszprychowe koło to Ród albo Perun.

   Polubienie

 3. być może narażę się katolikom, może nawet narażę się poganom, ale napiszę kilka uwag, które powinienem napisać:

  prawdziwi chrześcijanie nie potrzebują świątyń, ani Bóg nie oczekuje tego od ludzi by Mu budowali świątynie, to ludzki fanatyzm i zaślepienie kazało ludziom marnować środki na to co zbyteczne, a nawet szkodliwe
  dlatego Bóg nawet zabronił ludziom tworzenia rzeźb, obrazów czy innych namiastek, bożków, mogących zasłaniać im żywego Boga
  na całym świecie marnowane są środki na niby to czczenie Boga, a w rzeczywistości na robienie sobie samemu dobrze, nie widząc potrzebującego człowieka, a tym bardziej nie słysząc bożych napomnieć czy wskazań

  kto naprawdę szuka w Biblii śladów bożych myśli i wskazań, znajdzie choćby taki fragment

  „Bóg, który stworzył świat i wszystko w nim, On, który jest Panem nieba i ziemi,
  nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką” /Dz17,24/

  wyczyta w nim to, co przeczuwają ludzie na całym świecie, szukający śladów obecności Boga w sobie czy wokół siebie, czego szukają w przyrodzie poganie, czy w starych księgach poszukiwacze sensu swojego istnienia

  lub ten fragment

  „(…) ciało wasze jest świątynią Ducha Świętego, który w was jest, a którego macie od Boga (…)” /1Kor6,19/

  to co zrobiono z naukami Jezusa, albo co usiłuje się obecnie z nich robić jest bardzo powierzchowne i odległe od tego, o co naprawdę Jezusowi chodziło i o czym mówił, narażając się ludziom, za co ludzie Go w końcu zabili, bo mówił im niewygodną dla nich prawdę, kolidującą z ich hierarchią wartości i sposobem życia…

  reasumując, wolałbym żeby uratowano to żywe drzewo, niż ratowano jakiś budynek, w którym nawet nikt nie mieszka.

  Polubienie

  • Mariusz, a jaką masz pewność że „nauki Jezusa” nie są wyssane z palca przez oszustów jewangelistów?

   I co jest z tymi „naukami”:

   „Gdy jeszcze przemawiał do tłumów, oto Jego Matka i bracia stanęli na dworze i chcieli z Nim mówić. Ktoś rzekł do Niego: Oto Twoja Matka i Twoi bracia stoją na dworze i chcą mówić z Tobą. Lecz On odpowiedział temu, który Mu to oznajmił: Któż jest moją matką i którzy są moimi braćmi? I wyciągnąwszy rękę ku swoim uczniom, rzekł: Oto moja matka i moi bracia. Bo kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie, ten Mi jest bratem, siostrą i matką.”

   (Mt 12:46-50)

   Jak widzimy garstka obszarpańców i włóczykijów związanych z nim była dla idola żydo-chrześcijan ważniejsza niż matka i bracia.

   Szacunek wobec rodziców (mimo przykazania „czcij ojca swego i matkę swoją”) nie był w jewangeliach czym ważnym – a wręcz przeciwnie, Gdy jednemu z „uczniów” sekty obrzezanego cieśli zmarł ojciec Joszue nie pozwolił mu uczestniczyć w pogrzebie ojca:

   „Ktoś inny spośród uczniów rzekł do Niego: „Panie, pozwól mi najpierw pójść i pogrzebać mojego ojca!”. Lecz Jezus mu odpowiedział: „Pójdź za Mną, a zostaw umarłym grzebanie ich umarłych!”
   (Mt 8, 21-22)

   Kilka innych „nauk” obrzezanego cieśli dotyczących rodziny, obok głoszonej przez niego ideologii miłości do wrogów („Miłujcie waszych nieprzyjaciół i módlcie się za tych, którzy was prześladują”) było jednoznacznie antyrodzinnych:
   .
   „Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką,synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy.”
   (Mt 10, 34-36)

   „Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem.”
   (Łk 14,26)

   Albo to:

   „Jeśli więc prawe twoje oko jest ci powodem do grzechu, wyłup je i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało być wrzucone do piekła.”
   (Mt 5 29)

   Nawoławanie do samookaleczń ma coś wspólnego z miłością?

   A to:

   „Nie idźcie do pogan i nie wstępujcie do żadnego miasta samarytańskiego! Idźcie raczej do owiec, które poginęły z domu Izraela.”
   (Mt 10 5-6)

   Jak widać u niego byli równi i równiejsi.

   „Lecz On odpowiedział: „Jestem posłany tylko do owiec, które poginęły z domu Izraela”. A ona przyszła, upadła przed Nim i prosiła: „Panie, dopomóż mi!” On jednak odparł: „Niedobrze jest zabrać chleb dzieciom a rzucić psom.”
   (Mt 15 24-26)

   Jak widać żydzi byli dla niego „dziećmi” a nie-żydzi „psami”.

   „Odrzekł mu pan jego: „Sługo zły i gnuśny! Wiedziałeś, że chcę żąć tam, gdzie nie posiałem, i zbierać tam, gdziem nie rozsypał. Powinieneś więc był oddać moje pieniądze bankierom, a ja po powrocie byłbym z zyskiem odebrał swoją własność. Dlatego odbierzcie mu ten talent, a dajcie temu, który ma dziesięć talentów. Każdemu bowiem, kto ma, będzie dodane, tak że nadmiar mieć będzie. Temu zaś, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma.”
   (Mt 25 26-29)

   Przecież to najczystsza forma współczesnego bandyckiego żydo-kapitalizmu – garstka bogaczy bogaci się a biedaków obdzierają ze skóry.

   Polubienie

   • „(…) jaką masz pewność (…)?”
    wystarczającą 🙂

    „I co jest z tymi (…)”

    na pytania retoryczne chyba nie ma sensu odpowiadać?

    gdyby jednak te pytania nie były dla kogoś tylko retorycznymi, zawsze możemy rozmawiać o tych sprawach na moim blogu w specjalnie założonym do tego celu wątku

    wracając do sprawy zagrożonego ścięciem dębu, wysłałem do parafii w Lipnicy maila, oczywiście przeciw wycince
    w przypadku otrzymania odpowiedzi zamieszczę ją tutaj

    wysłałem do parafii w Lipnicy maila, oczywiście przeciw wycince...”
    I tutaj Mariusz jest nam po drodze.
    Pozdrawiam.
    opolczyk

    Polubienie

 4. Ja również wysłałam do nich maila, sprzeciwiając się ich poczynaniom. Przecież głupotą jest ścinać żywy dąb! Uważam również, że, mówiąc kolokwialnie, w kupie siła i warto, by każdy, kto się sprzeciwia wycince naskrobał do nich parę słów.
  Pozdrawiam.

  Polubienie

  • I trzeba podkreslac, ze DAB JEST POMNIKIEM PRZYRODY NARODU i nalezy do dziedzictwa narodowego. jest to POLSKI MAJATEK. . Wtedy wiele osob zaczyna wtedy „na sprawe ” patrzec inaczej. To co POLSKIE powinno zostac dla nastepnych pokolen; W ten sposob juz pare dzrzew URATOWANO; ❤

   Polubienie

 5. Mgrabas…przecież te wszystkie szopki, 30-sto metrowe jezusy, kościoły, te burdele w Częstochowie i Licheniu to tylko miejsca turystyczne do nabijania kasy. Tak, jak np Zakopane turystycznie opiera się na pięknie przyrody i gór tak te kato-żydowskie szopki opierają się na ślepej wierze, zaplanowanej i kształtowanej przez wieki.Wierze w książkę wyssaną z palca. To oczywiste, że nie mają nic wspólnego z żadnym Bogiem. No chyba, że z tym małym zielonym „$”

  Opolczylu jestes w błędzie „…To ten dąb uratował waszą drewnianą budę…” Drewniana buda została uratowana zapewne dzięki bogu 😉 Jak dąb zostanie ścięty to ich dobry bóg podstawi pewnie Fadromę i sobie szopę do fadromy przywiążą.

  Dziś płonął 760-sięcio letni dąb Chrobry rosnący w Borach Dolnośląskich, jeden z najstarszych dębów w kraju. Został oblany latwopalną substancją…resztę należy sobie dodać.

  Ale tak myślę-skoro katole podpalają stare Słowiańskie dęby to może się czegoś obawiają? Może stara, prawdziwa Słowiańska Wiara jest coraz bardziej zauważalna? Byćmoże paradoksalnie to dobry znak?

  Polubienie

  • (Zamnieszczam wszystkie Twoje komentarze w jednym – nie musisz pisaś 8 pod rząd – opolczyk)

   (Odpowiedź na https://opolczykpl.wordpress.com/2012/10/08/swietowit-z-lipnicy-dolnej/#comment-4605)

   21.11.2014 o 21:48 | W odpowiedzi na Jaksar.

   Kaplica = KAPISZCZE jest oslona dla POSAGU , ktory w niej jest. Nasi PRZODKOWIE WIEDZIELI CO ROBILI. ! Ta KAPLICA to tak jak cenne pudelko dla CENNEGO SKARBU! Jasne 😉
   Zachowane tam symbole sa BEZCENNE <3.
   Nie wylewajcie "DZIECKA Z KAPIELA" wychodzac z niebezpiecznymi pomyslami zupelnie nie pasujacymi do PRAWDZIWYCH SLOWIAN!

   Ta Kaplica uchronila POSAG I MALOWIDLA. A te malowidla to ALFABET. Ci , co rozumieja , JUZ GO ZACZELI ODCZYTYWAC. Wiec Chlopaki…"SPOKOJNIE Z niemadrymi pomyslami"

   Hyperborejczycy sa WSROD NAS. Te malowidla to OTWARTA KSIEGA.

   (Jaksar od ponad roku nie daje znaku życia. Skończ z „prawdziwymi Słowianami” – bo dostaniesz szlaban. No i za dużo bajek się nasłuchałeś o „Hyperborejczykach” – opolczyk)

   Wysłany 21.11.2014 o 21:56 | W odpowiedzi na kłos.

   Nie wylewajcie DZIECIAKA Z KAPIELA. Chlopaki, MYSLCIE PO SLOWIANSKU!

   Medytujcie, pytajcie PRZODKOW O RADE. odpowiedzi SLOWIANINA sa w SERCU, umysle, DUCHU SLOWIANINA.
   Uleganie agresji jest wywolane obnizeniem wibracji…i tego wlasnie chca „obcy”;
   W wiekszosci tych „kosciolkow” sa ukryte przeslania, ktore zachowaly sie przez wieki. A jak sobie myslicie , ze PRZODKOWIE ZACHOWYWALI WIEDZE? I gdzie ja umieszczali??? Tam; gdzie nikomu nie przyszlo do glowy jej szukac. Np ; SILNA ENERGIA w podziemiach pewnego FARNEGO kosciola…dla zorientowanych… 😉

   (Co Ty wiesz o Słowianach? Wieleci urządzili w roku 983 ekspedycję karną, popalili żydłackie kościoły i biskupstwa – i prawie dwieście lat mieli spokój. A w czasach Bolesława II „Zapomnianego” także popalono kościoły, wyrąbano rzymskie szubienice i wypędzono lub wybito kler. Ja jestem zwolennikiem tej właśnie tradycji. Nie zamierzam nastawiać drugiego policzka – opolczyk)

   Wysłany 21.11.2014 o 22:00 | W odpowiedzi na Krystyna52.

   Pani KRYSTYNO, Madrosc Przodkow przez Pania przemawia!

   ..i mysle nawet , ze ma Pani zielone lub zielonoszare oczy 😉
   …prosze o odpowiedz…wyjasnie dlaczego tak mysle 😉

   (Były Słowianki które czynie walczyły z rzymską szubienicą:
   https://opolczykpl.wordpress.com/2013/04/15/zapomniana-bohaterka-slowianszczyzny-drahomiradrogomira-ksiezna-czech/
   Pasywność i bierność wobec jahwizmu doprowadziły nieomal do wymazania Słowiańskiego Ducha – opolczyk)

   Wysłany 21.11.2014 o 22:03 | W odpowiedzi na Krystyna52.

   Dedykuje dla Pani i Pani RODU, Pani KRYSTYNO ❤

   зов предков

   Wysłany 21.11.2014 o 22:15 | W odpowiedzi na Marcin.

   ZADEN POLAK by czegos takiego nie zrobil…jakakolwiek jest jego religia. To oczywiste.
   Polacy maja w SWIADOMOSCI ZBIOROWEJ SZACUNEK DLA PRZYRODY, DLA ZYCIA !
   TO JAWNA PROWOKACJA, aby NAPUSZCZAC POLAKOW JEDNYCH NA DRUGICH!
   Zorientowani juz sie zorientowali 😉

   (Nie zapominaj że polscy katolicy to duchowi żydzi – opolczyk)

   Wysłany 21.11.2014 o 22:20 | W odpowiedzi na Jaksar.

   Panie Jaksar, Bardzo inteligentna uwaga. Nasi PRZODKOWIE umiescili ZNAKI i WIEDZE ,w miejscach, gdzie byla szansa na PRZECHOWANIE. te dzialania byly jak NAJBARDZIEJ SWIADOME.

   (Obejrzyj sobie ten posąg – wszystkie prawie znaki zostały na nim zniszczone – opolczyk)

   Wysłany 21.11.2014 o 22:50

   Ad. cytatu :”W dolnej zaś części drewnianego słupa wyrzeźbiono ukośne krzyże. ”
   …To sa ZNAKI BOGINI ZYWII = Ziewanniy= Dziewanny
   ЖИВА МАТУШКА славянская мантра

   (Ukośne krzyże miały różne znaczenia – opolczyk)

   Wysłany 21.11.2014 o 22:56 | W odpowiedzi na Filip z Konopi.

   Polecam tez ten film, pozwoli on ODCZYTAC SYMBOLE BOGINI ZYWII i nie mylic tego, co NASI WIELCE MADRZY PRZODKOWIE zostawili nam w DZIEDZICTWO.
   ICH Wiedza jest wokol nas;

   Wieczna Chwala ZYWII MATCE, szczegolnej Opiekunce Slowian Polabskich i Wszelkiego Zycia. To takze ONA bywa reprezentowana z Lukiem na ramieniu i WILKIEM PRZY BOKU 😉
   Jest STRAZNICZKA PRZYRODY i Slabszych…chroni dzieci, zwierzeta, chorych, ulomnych…
   Wieczna Chwala ZYWII ❤
   Богиня Жива (1080p HD)

   (U Słowian było więcej bogów – strażników Przyrody. Mokosz, Swaróg, Świętowit, Swarożyc. Słowianie Połabscy byli wojownikami. Wieleci wierzyli, że dzielni wojownicy po śmierci wcielają się w wilki – co było nagrodą i wyróżnieniem za męstwo. Obodryci odparli jahwistyczną krucjatę. A Matkę Ziemię i Przyrodę czcili wszyscy – opolczyk)

   Polubienie

   • „(Obejrzyj sobie ten posąg – wszystkie prawie znaki zostały na nim zniszczone – opolczyk)”
    Dla tych , co znaja znaki,nic sie „zatrzec” nie moze!

    Panie Andrzeju Sz.

    Nie jest moim celem „olimpiada” wiedzy o Slowianach ani z Panem wyscigi , kto z nas wiecej o Slowianach wie…
    Niech Pan czerpie chwale wszelka, bo to Pana Blog.
    Dla Rodakow jest wazne, by jak najwiecej rzetelnej wiedzy o PRZODKACH i DZIEJACH docieralo w szerokie kregi.
    Chyba Pan to rozumie…?
    „(Ukośne krzyże miały różne znaczenia – opolczyk)”
    Szanowny Panie, dla SLOWIAN ten znak ma JEDNO ZNACZENIE. To symbol Bogini Zywi – wieczna Jej chwala.

    Dedykuje kazdemu, kto potrzebuje MILOSCI MATCZYNEJ. Dla tych, ktorzy sa sierotami…Matka czuwa nad Wami, dla Kobiet , ktore pragna POTOMSTWA: Zywio Matko daj Prosze sposobnosc by Zycie dac!
    I niech sie stanie!Zywio Matko ❤
    ЖИВА.

    Zywia Chroni wszelkie Zycie!

    To specjalnie dla >Pana Panie Andrzeju Sz.

    Золотая Баба – Великая Богиня Гипербореи

    O Złotej Babie pisałem kiedyś:
    https://opolczykpl.wordpress.com/2013/02/13/zlota-baba-lisowczycy-i-katolicka-milosc-blizniego/
    I przestań grać Matkę Polkę obdarzającą każdego miłością. Nie pasujesz do tej roli.
    opolczyk

    Polubienie

    • na pogrzeb zaprasza się gminną publiczność przez obesłanie od domu do domu tak zwanej „kuli” tj. małego drewnianego słupka graniastego z dwiema na nim ,,karbami” krzyżującymi się w kształcie litery X ……………oryginalny tekst z dziewiętnastowiecznej pracy etnograficznej

     Polubienie

    • ( – – – )

     Komentarz usunięty.

     Filipie z Konopii – Twoja kariera komentatora na tym blogu dobiegła końca. Od początku miałem Ciebie za nawiedzonego oszołoma. Udowodniłeś to dobitnie w jednym z trzech usuniętych ostatnich Twoich komentatrzy:

     „I to NIE Pan wie kto KIM JEST.
     Od POCZECIA RODU bylo WIADOME KIM JESTEM.”

     „Dla tego , kto tutaj Drogi nie zna, na zawsze tylko bajka ta rzeczywistosc zostanie”.

     Zapachniało to mi zbyt mocno poczuciem własnej misji. No i jahwizmem („Ja jestem drogą” – obrzezany cieśla).
     Pisz gdzie chcesz lub załóż własny blog. I tam możesz swoje objawienia zamieszczać. Ale nie u mnie.
     opolczyk

     Polubienie

 6. „Pożar dębu Chrobry. 760-letnie drzewo, rosnące koło Piotrowic niedaleko Przemkowa, gasiło 8 zastępów straży. Strażacy informują, że pień drzewa został oblany łatwopalną substancją i podpalony.”

  całość
  http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/3651476,pozar-debu-chrobry-strazacy-ktos-go-oblal-latwopalna-substancja-i-podpalil-zdjecia-z-akcji,id,t.html?cookie=1

  Widać jakieś parchy chcą rozpętać religijną wojne w Polsce skoro nie idzie im naszczucie Polaków na „ruskich”. Parchy jakie nawet nie ptrafią dobrze „ustawić” wyniku wyborów samorządowych co widac po aferze z PKW w aktualnych „wyborach”.

  I odnośnie artykułu – czemu jakieś stowarzyszenie religijne, stowarzyszenie Rodzimowierców nie wystapi u zwrot tamtego miejsca jako ich miejsca Słowiańśkiego kultu (dowód zawarty w samym kościele). I jak nie będzie woli zwrotu w Polin to wystąpić do UE o rasizm polinowskich władz i szarganie uczuć religijnych …. Cisza ośmiela bandytów do wycinania dębów… a tak mozna z nimi walczyć chociażby modną bronią zwaną ‚ekologia’, rasizm, prawa jednostki ….etc

  Polubienie

 7. A ja się pytam: gdzie do k… nędzy są ekolodzy (tfu! ekoterroryści)???
  Nie przywiązują się łańcuchami do tego dębu? Nie ma przemówień, protestów, apeli?
  Nie ma. Eko terroryzm wcale nie broni przyrody i Matki Ziemi. Ekoterroryzm został wymyślony przez parchów, żeby nakładać podatki na rzecz parchatych widzimisię geszeftów.
  Od jakiejś dekady kato-żydłactwo prowadzi akcję niszczenia najstarszych dębów rosnących na terenie Polski, bo te szuje wiedzą, że prastare drzewa pamiętają czasy Słowiańskie.
  Od jakiegoś czasu kato-parchy zawłaszczają też świętość słowiańskiego drzewa, jakim jest dąb. Jest to związane z akcją „poświęconą” przez żydowskiego agenta na stolcu piotrowym, który „poświęcił” sadzonki młodych dębów, które następnie zostały posadzone na terenie całego kraju i nazwane imieniem tego żydowskiego obrońcy pedofili.
  I tak jakoś zupełnie „przypadkiem” zbiegło się to w czasie z niszczeniem przez podpalenia prastarych polskich słowiańskich dębów, jak np jeden z najstarszych „Cygan” w gminie Kluk, w powiecie bełchatowskim!!!

  Polubienie

 8. Pamiętam jak paliło się żydlackie budownictwo w Białystoku na ulicy Warszawskiej. To się bali, to chuchali. Oj oj. Ale cieszę się wielce widząc odzew naszych Słowiańskich braci, że los dębów domów naszych Bogów nie zostaje bez odzewu i ubolewań. jest nas coraz więcej i z czasem ruszy klin w trybiki machinerii katoli i wszystko im spadnie na łby.


  Cyrkowy – ja też to pamiętam. I nawet napisałem o tym u mnie:

  „Jak rzadko oglądam wiadomości „polskiej” tv – tym razem coś mnie pokusiło. No i zobaczyłem w nich m.in. walącą się rzymską szubienicę umieszczoną na szycie kościelnej wieży podczas pożaru żydłackiego kościoła w Białymstoku. W tym momencie zerwałem się z fotela i głośno wrzasnąłem – „wali się, wali się rzymska szubienica. Kiedy pójdą następne”.
  Moja żona skoczyła na mnie – „nie ciesz się z cudzego nieszczęścia. To jest nieładnie”.
  Ale czyż dla poganina może być piękniejszy widok niż upadek rzymskiej szubienicy?
  Może to i nieładnie cieszyć się z cudzego nieszczęścia. Ale za wszystkie zrąbane i spalone święte gaje, za zniszczone gontyny i kupiszcza, za popalone posągi naszych bogów i tak to za małe „zadośćuczynienie”.

  Na pohybel rzymskim szubienicom i żydłackim kościołom.

  Przyjdzie czas, że nasza polska, słowiańska ziemia zostanie całkowicie oczyszczona z symboli i kościołów nadjordańskiej dżumy.”
  https://opolczykpl.wordpress.com/2013/09/15/na-pohybel-rzymskiej-szubienicy/

  opolczyk

  Polubienie

 9. Należy zrównać z ziemią każdy drewniany kościółek, który jest jawną ekspozyturą Watykanu (Dąb jest naszą świętością!). Inna sprawa na dziś ekologiczna, to ochrona Przyrody. Przedłużajmy jej życie tak długo ile się da. Jej resztki możemy jeszcze oglądać…

  Polubienie

 10. Opolczyk masz bardzo madra zone – podzielam jej tok myslenia. Jak mozna wywnioskowac z kometarzy,-slowianscy chlopcy az sie rwa do wymierzenia sprawiedliwosci .Tylko nie wiem z kim chca walczyc- z kosciolami ? Jakos molo rycerskie. Ludzie juz sie budza z letargu, za jakis czas te koscioly beda puste. Dziwisz zastanawia sie, dlaczego w Polsce jest coraz mniej miejsca dla kosciola. Oni – czyli kler tez sledza internet, i doskonale wiedza, ze ludzie sie brzydza ich pedofilja, pedalstwem, zlodziejstwem, ze sa oszustami, nierobami i zwodzicielamy. To ci ludzie sa odpowiedzialni za tragiczne losy Polski, – a nie koscioly, to tylko budynki. Jezeli to ma wygladac tak, ty mi spalisz kosciol, to ja ci spale dab, – to mysle ze naprawde szkoda tych debow. Ja z siostra mamy zdjecie z kolonii kolo debu – nie jestem pewna , ale chyba BARTEK sie nazywal. Moze sie myle , ale skoro papiez rzucil klatwe na Polske i jej nieodwolal, to Polska nie jest katolicka tylko heretycka. Niech oddadza to co wyludzili podstepem- i grzecnie panom mowimy-paszol won. ( chcialoby sie powiedziec spierdalajcie w podskokach, ale nie wypada to tacy kultralni i wyksztalceni i pelni milosierdzia ludzie) haha. Spotkalam sie ze stwierdzeniem,ze ta nagonka na ksiezy, to nic innego jak chec zniszczenia kosciola. No coz -a kto ma im wytlumaczyc ze sa w bledzie- napewno nie zrobi tego tv, radio czy kosciol – zostaje tylko internet. Pozdrawiam

  Polubienie

  • Nie jest to walka militarna tylko informacyjno-ideologiczna. Nie mam zamiaru nikogo jak oni nawracać tylko swoim postępowaniem i poglądami, których nie wstydzę się pokazać, że można inaczej niż iść pod szubienice z nad Jordanu i się przed nią płaszczyć i powtarzać: „moja wina….”. Jeżeli by trzeba będzie będę bronił się i czynnym oporem jednak jestem za bardzo tolerancyjny chyba właśnie.
   Ostatnio w pracy przyjął się nowy pracownik i jak dowiedział się w co wierze i co praktykuję krzyknął: „SATANISTA!!”. Trochę z nim porozmawiałem i się trochę uspokoił i teraz po dwóch miesiącach coraz częściej mnie stara się wypytywać o moje poglądy i się interesować.
   Aktualnie jeżeli walka to postawą i argumentacją, chociaż przyznaję, że czasem już otwiera się nóż w kieszeni i chce się iść w ślady w naszego wielkiego króla Zapomnianego.

   Polubienie

  • Niszczenie budynków w których czczony jest żydowski ludobójca Jahwe i inni żydowscy idole to zwykłe odżydzenie strefy publicznej i jest konieczne. Naturalnie, że te budynki nie są winne niczemu (poza tym, że w nich Polacy są ogłupiani nadjordańską dżumą), ale są symbolem zżydzenia Polaków i panowania żydowskiej anty-kultury w Polsce. Dlatego nie mam zamiaru nad nimi ubolewać. Rycersko można walczyć z rycerzami, a nie z wandalami. Jeśli znikną kościoły zniknie i kler, który ogłupia ludzi i zżydza ich świadomość.
   Nie jestem antyklerykałem – jestem wrogiem żydo-chrześcijaństwa jako żydowskiego oszustwa czyniącego z miliardów ludzi duchowych żydów. Jestem wrogiem żydo-chrześcijaństwa, bo niszczyło i zwalczało słowiańską, pogańską tożsamość i kulturę naszych przodków, oraz tożsamość i kulturę wielu innych pogańskich ludów na wszystkich kontynentach.
   Dlatego każda żydo-katolicka buda, która płonie cieszy moje pogańskie serce! Nie mam nic przeciwko temu aby spłonęły wszystkie 17 tys. tych przybytków żydowskiego Jahwe i innych żydowskich idoli.
   Pozdrawiam

   Polubienie

 11. Niestety nie tylko kk „morduje” stare dęby . Oto ostatni przykład z Dobrzyniewa – http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/gallery?Site=KP&Date=20141118&Category=GALERIA02&ArtNo=111809999&Ref=PH
  Takich urzędników kamieniami bym pogonił .

  Ja bym ich wysłał na kilka lat do kamieniołomów.
  O tym, że nie tylko kk morduje dęby wspomniałem w poprzednim wpisie:
  https://opolczykpl.wordpress.com/2014/11/18/nadal-gina-nasze-swiete-deby/
  opolczyk

  Z uwagi na „gorący” okres „wyborczy”, owo podpalenie (ad link Opolczyka) może być prowokacją „służb” systemu: odwracanie uwagi w czasie afer „powyborczych”; napuszczanie jednych na drugich (no i „rodzimowiercza” agentura ma okazję się znów „wykazać”)…
  Poza tym, co innego celowa masakra drzew przez kk, np. na Łysicy (już potwierdzona), a co innego owo kibolskie podpalenie drzewa – i to w dodatku „papieskiego” (notabene im. chrześcijańskiego patrona) !
  Pytania: co to komu dało i kto na tym teraz skorzystał?

  Admin

  Polubienie

 12. Filip z Konopi – Prosiles o odpowiedz,- dlaczego nie. Twoj wpis bardzo mie rozsmieszyl, czytalam dwa razy dla pewnosci. Udalo Ci sie, bo jestem z natury czlowiekiem wesolym i lubie sie smiac. Mozna by powiedziec ” wsi spokojna , wsi wesola” – Jana Kochanowskiego. Jak jestem przy temacie wsi, to jezdzilam na wakacje do rodziny. Wtedy niezdawalam sobie sprawy ze bylo tak pieknie, Teraz moge to okreslic – ta przestrzen powoduje ze czlowiek czuje sie wolny. Ja sie tam nudzilam, po drzewach nie umialam sie spinac, krowy sie balam a konia jeszcze bardziej. I z tych nudow lazilam za dziadkiem po lesie i tak sobie gadalismy. Lubilam te nasze pogawedki. A teraz musze Cie zmartwic. Piszesz o madrosci przodkow – mysle ze madrosci nie bylo za duzo, skoro dziadek przepil posag mojej babci. Inny krewny, dom ktory dostal w spadku od ciotki przegral w karty jak sie zdrowo spil. Widzisz Filip madrosci nie bylo ale tradycja slowianska byla zachowana hahaha Mozna sobie latwo wyobrazic ta tradycje, Literatura to dokladnie opisuje, pili doslownie wszyscy,nawet ksiadz przy oltarzu udzielajac slubu byl pijany Powiedz czy my powinnismy sie wstydzic za naszych przodkow. Ja osobiscie uwazam – no szkoda ze tyle zlopali, – ale za to, ile mieli innych zalet. Moze nadejdzie czas ze przestanie alkochol smakowac -byl i jest zguba. Jak pisal Rej z pijanym ani pogadac i wiecznie ubrudzony. Tak to widze moimy zielonoszarymi oczami Pozdrawiam


  Rozpijanie chłopów ma długą tradycję – przez wieki szlachty i żydowscy arendarze zmuszali chłopów do picia wódki:

  „Wyrazem bezwzględnego wyzysku feudalnego było wzmożenie przymusu propinacyjnego poprzez tzw. przymus konsumpcyjny. W swojej najbardziej wykształconej formie polegał on na konieczności nabycia przez każdą poddańczą rodzinę określonej ilości pańskich trunków w danym roku. W ciągu ponad 300-letniego istnienia, przymus propinacyjny przybierał najrozmaitsze formy: od niewinnego dbania o dostatek napojów w pańskiej karczmie (pod groźbą kary), poprzez półukryte narzuty pod postacią zmuszania do zwyczajowych poczęstunków i regulowania trunkami kar za przestępstwa, aż do wprowadzanych siłą kontyngentów (…).

  Najbardziej wyobcowani ze środowiska wiejskiego byli żydowscy arendarze, którzy dzierżawili nie tylko karczmy, ale także całą propinację stanowiącą jedną z najbardziej dochodowych pozycji w odniesieniu do całości dochodów wsi. Przeciwko arendowaniu przez Żydów nie tylko karczm, ale i całych miasteczek, wsi, myt, ceł czy młynów występowano już w XVI wieku. Przykładem tego typu zachowań były rozporządzenia z lat 1563 i 1565. Także w późniejszych okresach ukazywały się ustawy krytykujące tego typu zachowania.”
  http://rme.cbr.net.pl/archiwum/marzec-kwiecie-nr-54/185-kultura-i-tradycje-ludowe/451-rola-karczmy-w-yciu-dawnej-wsi-polskiej.html
  Tutaj wiele jest na ten temat:
  http://www.wuw.home.pl/ksiegarnia/dodatki/zydzinaBialorusi_fragment.pdf
  opolczyk

  Polubienie

  • ” A teraz musze Cie zmartwic. Piszesz o madrosci przodkow – mysle ze madrosci nie bylo za duzo, skoro dziadek przepil posag mojej babci. Inny krewny, dom ktory dostal w spadku od ciotki przegral w karty jak sie zdrowo spil. Widzisz Filip madrosci nie bylo ale tradycja slowianska byla zachowana hahaha”
   „Tak to widze moimy zielonoszarymi oczami Pozdrawiam”

   A jednak Pani Krystyno 🙂
   Zielonoszare ❤
   Prosze Pani, MADROSC PRZODKOW liczy sie na SETKI POKOLEN.
   Pani najblizsi Przodkowie byli juz bardzo wyniszczeni przez wrogow, ale mimo tego NAJWAZNIEJSZE zdazyli Pani przekazac.
   prosze zobaczyc ten film…wiele Pani zrozumie. Dla SLOWIAN alkohol to TRUCIZNA i dlatego wrog tej broni uzywa.
   Wódka – technologia rozpijania ludzi

   " Powiedz czy my powinnismy sie wstydzic za naszych przodkow. "
   Wstyd nie ma zadnego sensu. CZYNNE DZIALANIE ! TAK§
   Wywalic trucizne z zycia, pomoc kazdemu komu tylko mozemy, wyzwolic sie z niewoli alkoholowej.
   A najwiecej mozemy zrobic jesli wokol siebie ZBUDUJEMY CZYSTA STREFE. To znaczy Alkohol won ! z domu, biura, podworka, przyjec, imienin, wesel itd!
   Powodzenia Pani Krystyno.
   Pani Przodkowie 5000 lat temu byli Kaplanamii ZIELARZAMI .
   Moze sie Pani smiac do woli… jeszcze trzy noce nie mina, a …

   Polubienie

 13. Krystyna i Opolczyk jak myślicie czy Kochanowski to Słowianin? czy żyd z rodu (Wiki) Kohen (hebr. כֹּהֵן) – kapłan w judaizmie. Koheni są rodem żydowskim, wywodzącym się w linii męskiej od Aarona brata Mojżesza, należącym do plemienia Lewitów. Chyba gorzej być nie może.

  Mimo że do Czarnolasu mam blisko i to jednak za mało znam dzieła Jana i jego stosunek do Słowian. Ciekawostką są tam coroczne Sobótki w dni pana Jana niestety nigdy mnie nie interesowały słowiańskie tańce wokół ogniska i skakanie przez ognisko i ogólnie nie wiem co tam dokładnie się działo, w przyszłym roku przyjrzę się bliżej i może coś nagram.

  Moim zdaniem Opolczyk należało by się chyba zrobić kącik żydowski w którym powinni widnieć wszelkie znane osobistości. Wczoraj po przeczytaniu wywiadu z K. Kowalewskim
  http://wiadomosci.wp.pl/page,2,title,Krzysztof-Kowalewski-to-draka-narodowa-co-dzieje-sie-wokol-Smolenska,wid,17048721,wiadomosc.html?ticaid=113d98
  który dość nieudolnie grał Zagłobę w Ogniem i Mieczem to wpisał się jednak w historię jako pan Zagłoba, czy żydzi zasługują na to by grać Słowian? jak Zamachowski , Zborowski, i inni włącznie z reżyserem. chyba powinien być pozostać pod takim filmem jakiś komentarz typu: ( Chcieliśmy państwu przekazać wiadomość że osoby grające główne role są pochodzenia żydowskiego dlatego nie są wiarygodne, również nie oddają słowiańskiego charakteru i obrazu.)
  Nie wiem jak tam z Sienkiewiczem ale wygląda na Słowianina , ostatnio poczytałem Mickiewicza i pełno tam prosyjonistycznej propagandy a tylko między wierszami coś można znaleźć na temat Słowian. Chyba będzie trzeba wszystko przerobić pod kątem nowej choć prastarej wiedzy .

  Nigdy nie zajmowałem się Kochanowskim. Mojżesz i Aaron to postaci fikcyjne, wyssane z palca. W twórczości Kochanowskiego są zarówno elementy słowiańskie, które poznał na wsi, jak i jahwistyczne. Wyzyskiwał chłopów, był nawet proboszczem bez święceń i z dziesięcin miał dodatkowe dochody.

  Jeśli robić kącik, to nie żydowski a kącik/listę szkodników działających przeciwko Polsce. Znalazłoby się w nim chyba nawet więcej Polaków, zwłaszcza katolactfa, niż Żydów.

  Przemysł filmowy opanowany jest przez Żydów. To że Żydzi grali w Trylogii role katodebilnych szlachciców – duchowych Żydów – akurat mnie nie razi. Bardziej razili mnie grający pogańskich Słowian Żydzi w filmie „Stara baśń”.
  Sienkiewicz był wyjątkowo debilnym katolem. To on wykreował fikcję prześladowań chrześcijan w Rzymie w czasach Nerona. A wtedy w Rzymie chrześcijan po prostu nie było. Ta sekta wówczas funkcjonowała wyłącznie w Palestynie. W Potopie katodebil Sienkiewicz wykreował „obronę Częstochowy” jako punkt zwrotny potopu szwedzkiego co jest oczywistą katodebilną bzdurą. No i ta jego bogoojczyźniana pijana skatoliczona szlachta, której w Trylogii wystawił pomnik. Bez względu na jego korzenie zażydzał on jahwizmem Ducha kilku pokoleń Polaków.
  opolczyk

  Polubienie

  • Widzę ze mam ogromne luki , dzięki za pomoc, bez względu na wszystko trzeba iść do przodu.
   Jesteśmy pierwszymi dlatego trzeba nam pokazywać problem wszem i wobec.

   Polubienie

 14. Pingback: W obronie dębu w Lipnicy Murowanej – płakać się chce | Słowianie i Słowianowierstwo

Możliwość komentowania jest wyłączona.