Aj waj Polska to nasza kraj…

z9451291X,Wedlug-redaktora-naczelnego--Angory--na-okladce-tygodnika

 

.

Ja bardzo pszepraszam ale je nie rozumiem dlaczego panowie Polaki z Breslau i Nowy Jork piszom takie kłamstwo o nasz naród wybrany:

.

Wrocławski ratusz rozdaje grunty Żydom

wrocław żydy

W przerwach między organizacją spędu globalistów, tropieniem „ksenofobów”, hołubieniem komunistycznego zbrodniarza i prześladowaniem nacjonalistów, prezydent Rafał „Przepraszam, przepraszam” Dutkiewicz i jego podwładni rozdają grunty Żydom.

——————————-

Polityczna poprawność w domu i w zagrodzie

Teatr absurdu politycznej poprawności trwa w najlepsze. Tym razem spektakl pod tytułem „w ratuszu”…  Wrocławscy radni to jak powszechnie wiadomo ludzie szlachetni. Złoci, rzec można. Wiedząc, iż w naszym kraju mamy kryzys, lud bieduje, a wódka nieustannie drożeje – postanowili w swej nieskończonej łaskawości i dobroci udzielić upustu w wysokości 99% na zakup pewnej działki. Zupełnym zbiegiem okoliczności chodzi o atrakcyjną, stumetrową działkę w samym centrum naszego grodu. Zupełnym zbiegiem okoliczności działka ta znajduje się obok Synagogi. Zupełnym zbiegiem okoliczności szczęśliwcami, którzy skorzystają z tego rabatu są żydzi. Przedstawiciele Gminy Żydowskiej zapłacą więc za atrakcyjną działkę w centrum półmilionowego miasta niewiele ponad 1800 złotych.  Wszystkim, którym decyzja wrocławskich radnych się nie podoba lub skłonni nazywać ją filosemicką śpieszymy z wyjaśnieniami jakich udzielił Gazecie Wrocławskiej dżentelmen reprezentujący Gminę Żydowską. Zuch powiedział żurnalistom, iż „Teren przy synagodze nam się po prostu należał„… No i wszystko jasne. Po prostu się należał…Po prostu…

Źródło: http://wroclawianie.info/2014/10/12/polityczna-poprawnosc-w-domu-i-w-zargodzie/

Za: http://powiewswiezosci.neon24.pl/post/113855,wroclawski-ratusz-rozdaje-grunty-zydom

Za: http://www.wicipolskie.org/index.php?option=com_content&task=view&id=10894&Itemid=56

 

————–

————————

—————

Pszeciesz w wasze i nasze pismo świente jest napisane:
“Ziemię do której przybywasz jako przychodzień… dam tobie i twojemu potomstwu na wieczne posiadanie.”
Rodzaju 17, 8
I pszeciesz w wasza jewangelia jest pszes nasz człowiek napisane:
„Nie stawiajcie oporu (…). Lecz jeśli cię kto uderzy w prawy policzek, nadstaw mu i drugi! Temu, kto chce prawować się z tobą i wziąć twoją szatę, odstąp i płaszcz! Zmusza cię kto, żeby iść z nim tysiąc kroków, idź dwa tysiące!”
Mt 5 39-41
Dlczego Polaki katoliki nie słuchajom wasza jewangelia napisana przez nasza człowiek?

Nasz naród wybrany pszyszed do Polska tysionc lat temu. I zgodnie ze słowami Najwyszszy i Pszedwieczny ta ziemia należy sie nam na wieczne posiadanie. Cała – a nie tylko ta mała działka w Breslau. Polaki antysemici każom nam jeszcze płacić za nasza ziemia. Pszeciesz to beszczelność i wyzysk. I jawny antysemityzm. Niech Polaki cieszom sie, że pozwalamy im mieszkać na nasza ziemia.
Jeśli Polaki katoliki wieżom w nasz i wasz pismo świente to majom słuchać nakaz Najwyszszy i Pszedwieczny że ziemia do której nasz naród wybrany  pszyszed jest nasza na wieczne posiadanie. My nie som złe człowieki my was nie wypendzim. Polaki bendom mieszkać w nasze kamienice, bendom pracować w nasze fabyki, kupować w nasze sklepy, leczyć sie w nasze szpitale, płacić za nasze autostrada i nasze szkoła, bendom płacić za nasza woda i bendom sie modlić do nasz Najwyszszy i Pszedwiczny.

Srul Apfelbaum

—-

Srul Apfelbaum to oczywiście postać fikcyjna. Ale nie jest już fikcją jego sposób myślenia, Oj nie… To twarda rzeczywistość. A pamiętając za jakie ochłapy Żydzi dostali działkę we Wrocławiu pomyślmy ile wykupią za to, co agentura okupanta daje im z naszych podatków.

Schetyna

.

.

opolczyk

 

.

.

precz z jahwizmem

.

.

Ręce Boga

27 komentarzy do “Aj waj Polska to nasza kraj…

 1. Na temat wirusa Ebola:

  Nana Kwame powiedział:
  „Ludzie w świecie zachodnim muszą wiedzieć, co się dzieje w Afryce Zachodniej. Leżą !!! „Ebola” jako wirus nie istnieje i nie jest „spread”.Czerwony Krzyż przyniósł choroby do 4 poszczególnych krajów na 4 konkretne powody i to tylko zaciągniętych przez tych, którzy otrzymują zabiegi i zastrzyki z Czerwonego Krzyża. Dlatego Liberyjczycy i Nigeryjczycy zaczęli Kicking Czerwonego Krzyża w ich krajach i sprawozdawczości w Aktualności prawdy. ”

  ABC-broń Ebola najwyraźniej wykorzystywane już w 1918.
  Sprawdź komentarze Erick i innych w linku źródłowym:

  Erick powiedział:
  „Erick jest Kwame punkt nana … Jeśli 3rd kraju świata w Afryce obok gorącej strefy może zawierać Ebola swój dowód, iż są leżącego o większości ognisk … Wierzę, co widzimy, nie jest Ebola, aleodtworzone hiszpański wirus grypy są przywrócone do życia …. spojrzeć na objawy grypy hiszpańskiej 1918 roku i Ebola … EXACTALLY SAME http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/6271833.stm

  Źródło: https://www.facebook.com/notes/nana-kwame/ebo-lie/10202862436634177

  „Największa Gazeta w Liberii oskarża USA o stworzenie wirusa ebola”

  http://www.prisonplanet.pl/nauka_i_technologia/najwieksza_gazeta_w,p953738138

  Nie zamierzam wspierać żydo-me(n)diów i robić paniki w tej sprawie.
  opolczyk

  Polubienie

 2. Ebola to jeszcze da nam popalić zobaczycie. Sporo osób już nie żyje, a jeszcze wiele umrze. Moim zdaniem kiedyś znajdzie się jakiś wirus, który pozabija prawie cały świat. Móię prawie bo wiadomo, że tym najmożniejszym świata dadzą szczepionkę, a reszta wiadomo co się z nami stanie pozdrawiam.

  „Szczepionę” dadzą biedakom – i w ten sposób ich wybiją…
  opolczyk

  Polubienie

 3. Zaczynają drzeć japę, jakby cała zagłada żydów była winą Polaków. Miast okazać wdzięczność za narażanie życia i ukrywanie ich we własnych domach, po raz setny żądają pieniędzy. Polacy również grabili żydów, ale założę się, że odszkodowanie za skradzione majątki dostali już dawno. Ale im zawsze było mało..
  (PS. Cieszę się, że nadal prowadzisz bloga, Opolczyku. Twój blog jest jednym z niewielu, które piszą cokolwiek wbrew ‚wszechwiedzącym’, zamerykanizowanym mediom)

  Polubienie

  • Napisałaś – „Polacy również grabili żydów, ale założę się, że odszkodowanie za skradzione majątki dostali już dawno.”

   Obawiam się, że dałeś nabrać się na żydowską propagandę. Polacy nie „grabili żydów”. Zwłaszcza nie w czasie wojny. Wtedy Polaków ograbiano i mordowano milionami. Pomagali Niemcom (i żydobolszewikom) w tym niekiedy Żydzi (w strefie okupacyjnej ZSRR kolaborowali nieomal masowo z żydo-NKWD):

   http://ptto.wordpress.com/2013/06/21/zydzi-na-uslugach-hitlera-zydowscy-agenci-gestapo/

   http://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/08/12/zagiew-zydzi-jako-zdrajcy-mordercy-i-szmalcownicy/

   http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/11/24/zbrodnie-zydowskich-partyzantow-na-polskiej-ludnosci-koniuchy-i-naliboki/

   Także swoich pomagali hitlerowcom uciskać, ograbiać i wywozić do obozów koncentracyjnych:

   http://ptto.wordpress.com/2013/06/21/jak-zydzi-zdradzili-zydow-niewiniatka-z-judenratow/

   Zapewne zdarzały się w czasie wojny sporadyczne przypadki polskich szmalcowników czy złodziei, ale znacznie częściej żydowscy kolaboranci i bandyci „partyzanci” ograbiali Polaków. A teraz na nas zwalają własne zbrodnie.

   Ważna jest jeszcze proporcja polskich do żydowskich kolaborantów i szmalcowników. Żydzi stanowili niecałe 10 % mieszkańców II RP. Musiałoby być więc ponad 10 razy więcej polskich kolaborantów i szmalcowników, aby procent ich był równy procentowi żydowskich kolaborantów i szmalcowników w stosunku do całej populacji mieszkańców Polski. A tak nie było. Bo żydowskich kolaborantów i szmalcowników było więcej. Choć Żydów było 10 razy mniej. Przy czym AK likwidowała kolaborantów i szmalcowników, także polskich – a judenraty nie. A gdy zdarzyło się, że AK zlikwidowała żydowskiego kolaboranta czy szmalcownika to zaraz Żydzi ryczeli – „AK to „antysemici”.

   Polubienie

   • Pozwolę sobie wtrącić – jestem kobietą 😉
    Chodziło mi raczej o PRL, słyszałam o takich przypadków, w żadnym wypadku nie uważam, że Polacy okradali Żydów w czasie wojny. Pewnie źle sie wyraziłam, tak czy siak uważam żądania żydów za bezpodstawne i bezczelne, żeby nie wyrazić tego bardziej dobitnymi słowami.
    Pozdrawiam.

    Polubienie

    • Nadziejo – w tamtym komentarzu już poprawiłem na „Napisałaś”. Sorry…
     Co do PRL – nie zapominaj, że to Żydzi z UB do 1956 roku tysiącami mordowali Polaków. A nie na odwrót. A tzw. „pogrom kielecki” przypisany Polakom to była żydo-UB-cka prowokacja. Pisałem o tym obszernie tutaj:

     „O tej UB-ckiej prowokacji kursuje w internecie wiele obrzydliwych żydowskich, antypolskich propagandówek. Steku tych kłamstw nie ma sensu jednak cytować.

     Rzetelna rekonstrukcja wydarzeń tamtego dnia w Kielcach wskazuje jednoznacznie na fakt, że to UB kolportowało kłamstwo o domniemanym uprowadzeniu przez Żydów Henryka Błaszczyka. Ten fakt przemilcza zarówno wiki, jak i śledztwo IPN. Gdy jednak Polacy nie garnęli się do zaplanowanego przez Żydów z UB “pogromu”, dokonano masakry własnymi siłami….”
     https://opolczykpl.wordpress.com/2012/07/10/dwa-pogromy-jedno-klamstwo/

     Pozdrawiam.

     Polubienie

   • Moja mama opowiadała mi historię z jej wsi. Pewnego dnia hitlerowcy zgonili całą wieś do jednej z zagród i widziała taką scenę – obok oficera stał żyd, przed stodołą stała cała polska rodzina dwoje młodych rodziców i trójka dzieci, a czwarte płakało w domu (pewnie niemowlę), obok stała żydowska rodzina. W pewnej chwili oficer dał rozkaz i jeden z żołnierzy wszedł do domu i dziecko przestało płakać, chwilę później rozstrzelano całą polską rodzinę, potem żydowską, a na końcu oficer strzelił w głowę żydowi, który stał koło niego. Mama opisywała mi to tak jak widziała, ponieważ nie znała niemieckiego, później jakiś volksdeutsch powiedział, że to spotka każdego kto bedzie ukrywał żydów – jak myślicie, czy po czymś takim znaleźlibyście w sobie dość odwagi, by ryzykować życiem całej swojej rodziny?

    Polubienie

 4. Pingback: Pytania dla rusofoba « Grypa666's Blog

 5. Witam. Oj coś takiego to działa na mnie jak płachta na byka, niemożliwość działania pokazuje kim jesteśmy w naszym kraju i jaka jest skala uśpienia . Wielu narzeka żydzi to, żydzi tamto
  tylko nie wiedzą że to już było dawno temu zaplanowane. Biblia ma ukryte przesłanie gdzie żydzi
  czerpią z niej motywacje od Jahwe a wierni chrześcijańscy nadzieję , hmm. Czy da się to jakoś odkręcić? w jaki sposób? Od niedawna dopiero patrzę z innej perspektywy i stwierdzam że ci co uważają że ocknęli się z religii to nadal w niej tkwią . Obserwowałem tych co odrzucili Pawła, obserwowałem tych co potrafią rozróżnić ewangelie, kto je pisał i pod jakim natchnieniem.
  Wydawało by się że już są bliscy prawdy , został im tylko ST, Ew Jana i Objawienie , zbadali że Jerozolima jest na Bosforze itd ale nadal to jest to samo (żydoizm) jak jaszczurka pozbywa się ogona to nadal nią jest tak i oni pozbyli się pół NT to nadal tkwią w kulcie Jahwe, guru ich mi odpisał że obrażam ich boga.
  Co do wirusa ebola to raczej kolejny test broni biologicznej na którą mają antidotum ci co ją wypuścili i czekają na odpowiedni moment by wpuścić na rynek. Nie pokazują jak ebola działa i jak uśmierca ale oglądając np taki film to wygląda na boolshet

  Opłacani aktorzy?

  Co do filmu CNN – reporterzy CNN trzęsą dupami ze strachu, aby od rzeczywiście chorych nie zarazić się.
  I dlatego nagrywają symulantów/aktorów.
  opolczyk

  Polubienie

 6. Coś mi się tak wydaje, że bez rewolucji i to ostrej w Polsce się nieobejdzie. Tylko kto ma ją zrobić jak nasz Naród jest w większości straszliwie ogłupiały i zmanipulowany przez polskojęzyczne media. Przecież ta wypowiedź Schetyny kwalifikuje go do odstrzału i to niekoniecznie politycznego. Kogo on reprezentuje?Polskę?Przepraszam, że tak ostro ale inaczej chyba się nie da. Jak tak dalej pójdzie to za 100 lat będziemy jakimś 5 milionowym karłowatym narodkiem. Ten sojusz z tzw. zachdem i wszelkiej maści żydostwem doprowadzi nas do zguby i hańby!

  Polubienie

 7. Właśnie oglądam film o żydach i antysemityzmie autorstwa żyda, ciekawie o żydach mówi na początku babka autora filmu , cały sztab poszukujący incydentów antysemickich, ciekawy jest moment jak wycieczka z Izraela jedzie do Polski i jakie nastawienie mają wgrane, od 17 minuty.

  aj waj

  Znam ten film. Wcześniej, na moim poprzednim blogu (Poliszynel) poświęciłem mu extra wpis.
  No i właśnie – nakręcił go Żyd i zdemaskował metody indoktrynacji i ogłupiania młodzieży w Izraelu. A zwłaszcza szczucia żydowskiej młodzieży na Polaków i Polskę.
  opolczyk

  http://pracownia4.wordpress.com/2014/06/02/kontrowersja-syjonu-wywiad-z-giladem-atzmonem/

  Admin

  Polubienie

 8. Polska nie istnieje jako suwerenne państwo już od wielu lat.

  To czy dojdzie do oficjalnego rozbioru tego marionetkowego państwa
  jest kwestią otwartą. Póki co wszyscy wolą grę pozorów i status quo.

  Co do wychodzenia na ulice to już ma to miejsce
  tylko jest cenzurowane w oficjalnych mediach.

  PS. Nie tylko Śląsk pada ofiarą, Pomorze również, jest to część unijnego planu
  osłabiania państw narodowych drogą plebiscytów i autonomizacji regionów.

  http://davidicke.pl/forum/za-dwa-lata-polska-przestanie-istniec-alarm-t14115.html#p188806

  Polubienie

 9. Upadek cesarstwa rzymskiego odepchnął centra duchowe żydostwa znad wybrzeży Morza Śródziemnego na daleki wschód azjatycki. W cesarstwie bizantyńskim, jak i w państwach powstałych na terytoriach dawnego cesarstwa zachodniorzymskiego, żydzi pozbawieni zostali współudziału w życiu politycznym i niejednokrotnie woleli chrzcić się masowo, by przy nadarzonej sposobności znów powracać do Zakonu.

  Olbrzymia liczba żydów, rozproszonych za czasów rzymskich aż po północną Galię i Germanię, żyła niemal w odcięciu od kierowniczych, babilońskich skupień Izraela. Nic więc dziwnego, że żydostwo skłonne było wyzyskać każdą sposobność, aby przywrócić swoje dawniejsze wpływy na kraje śródziemnomorskie i na tę część Europy, do której w tym czasie docierało chrześcijaństwo.

  Przy istniejących warunkach droga wydawała się odcięta. Na fali najazdów perskich można było docierać najwyżej do Jerozolimy i do wybrzeży Azji Mniejszej i to zaledwie na krótko. Skupienie babilońskie było zbyt odległe, zbyt zaszyło się w głąb Azji, by mogło oddziaływać skutecznie na los żydów w Europie i Afryce północnej, a tym mniej mogło przeciwstawiać się znienawidzonemu chrześcijaństwu. Sposobność zdarzyła się wreszcie i wyzyskano ją umiejętnie. Terenem wielkiego eksperymentu dziejowego stał się Półwysep Arabski.

  Stosunki żydów z koczowniczymi plemionami arabskimi były starej daty, że wspomnę tylko władzę żydów nad Arabami w Egipcie. I sam półwysep arabski był już zasiedlony przez żydów, tak, że członkowie tajnego związku zelotów, którzy po zburzeniu Jerozolimy przez Tytusa schronili się do Arabii, znaleźli tam liczne grona współwyznawców.

  Żydzi tamtejsi bywali nieraz przywódcami szczepów arabskich, trudnili się przy pomocy żydów perskich handlem z Persją i rozbójnictwem.

  Dzięki wyższości kulturalnej wywierali znaczny wpływ na życie i wierzenia Arabów; głównym centrum, skąd promieniowało żydostwo na ludność półwyspu, stała się Jathribu (Medina). „Żydom zależało wiele na tym, aby Arabowie uważali ich i uznawali za lud spokrewniony”72. Toteż wmówili im pochodzenie od wspólnych przodków. „Arabowie zaś, radzi, że się w ten sposób rozszerzyły szczupłe ramy ich wspomnień dziejowych, sięgając aż do patriarchów żydowskich, przyjęli na wiarę owe argumenty”.

  Dzięki takim środkom uzyskali żydzi wszelkie swobody na półwyspie i pozyskali wśród Arabów szeregi prozelitów judaizmu, wśród których nie brakło i szejków. „Epokowym atoli wypadkiem było przejście na religię żydowską potężnego króla Jemenu”.

  O tych sukcesach judaizmu dotarła na pewno wieść do kierownictwa żydowskiego w Babilonii, gdyż stosunki kupieckie były nader ożywione. Niewątpliwie nie bez wiedzy Babilonii postarało się żydostwo arabskie wyzyskać dynastię żydowską w walce z chrześcijańskim Bizancjum. Następca króla-prozelity (Abu Kariby) Zorah Dhu-Nowas (520-530 po Chr.) zżydział już do tego stopnia, że przybrał na tronie imię Jusuf (Józef). Nadawał się wobec tego doskonale do przeprowadzenia zaczepnej akcji w imię pragnień żydowskich. Zaczął od mordowania kupców chrześcijańskich i przeszedł do masowych mordów chrześcijan, gdzie tylko mógł ich dosięgnąć. W obronie chrześcijan wystąpił król etiopski Elesbaa, gorący chrześcijanin, i przeprowadził swe hufce przez Morze Czerwone przy pomocy floty bizantyńskiej. Zwycięskie jego wojska położyły kres państwu żydowskiemu w Arabii. Wynikiem tej awanturniczej polityki żydowskiej były pogromy żydów, dokonywane przez samą ludność arabską mszczącą się za ściągnięcie najazdu na kraj.

  Pod koniec VI w. żydzi zdołali się dopiero podnieść po otrzymanych ciosach. Zwłaszcza w Jathribie (Medinie) odzyskali swe dawne znaczenie.

  „Judaizm nie tylko zjednał sobie niektóre plemiona arabskie i zaszczepił wśród synów pustyni pewne niezbędne urządzenia, ale zbudził też założyciela nowej religii, którego działalność zatoczyła szerokie kręgi w dziejach powszechnych i aż po dziś dzień przejawia się w skutkach. Mahomet „prorok z Mekki i Jathribu” nie wyszedł wprawdzie z łona judaizmu, lecz bądź co bądź był jego wychowankiem. Z judaizmu zaczerpnął podniety do stworzenia na fundamencie państwowości nowej religii, która pod mianem islamu działała nawzajem potężnie na ukształtowanie się dziejów żydowskich i rozwój żydostwa”75.

  Nauczycielem Mahometa miał być Mekkańczyk, Waraba Ibn Naufal, który przyjął judaizm. Pierwsze nauki Mahometa… miały zabarwienie na wskroś żydowskie.

  Przez jakiś czas miał Mahomet nawet sekretarza żydowskiego, który wyręczał w pisaniu niepiśmiennego proroka. Natrafiwszy na opór w Mekce, ucieka Mahomet do centrum arabskiego żydostwa, do Jathribu (Mediny) w r. 622 po Chr. Od tej daty rozpoczyna się liczenie nowej ery przez kalendarz mahometański.

  Niebawem jednak otrząsnął się Mahomet z bezpośredniej zależności od żydów i zwrócił się nawet przeciwko nim. Ogłosił przeciw nim Surę, zwaną Surą Krowy, w której zarzucił im złamanie przymierza z Allahem. Nakazał odtąd wiernym, by przy modlitwie zwracali się twarzą do Mekki, nie zaś —jak przedtem — do Jerozolimy. Naj oporni ej szych żydów zmusił do opuszczenia Arabii.

  Na nic zdały się próby żydów, by pozbyć się zbuntowanego proroka za pomocą trucizny lub innego podstępu. Nie odniosło nawet skutku podjudzenie kilku plemion arabskich do wyprawy na Medinę. W rezultacie Arabowie odstąpili żydów, zaś Mahomet urządził im pogrom.

  Udało się jedynie żydom wypróbowanym sposobem podsuwać mu raz po raz nałożnice żydówki, Richanę, Safię i Zajnabę. Zajnaba dokonała skrytobójczego zamachu na proroka. Mahomet skosztował kawałek przyrządzonego przez nią zatrutego uda wielbłądziego, lecz wypluł zaraz. Mimo to, chorzał odtąd aż do śmierci.

  Narodzinami islamu kierował zapewne znany nam już tajny związek zelotów, który przedostał się do Arabii, jak wiemy, po zburzeniu Jerozolimy. I teraz po rozgromię żydów przez Mahometa, jeden z najzdolniejszych spośród nich, wzięty do niewoli, sędziwy Zabir-Ibn-Bata, mając być ścięty, „nastawił gardło z męstwem, godnym Zeloty”77.

  Mahomet wymknął się żydom i uzbroił tysiączne rzesze fanatycznym duchem nowej wiary. Impreza żydowska, mimo to, że nie stała się tym, czego chcieli inicjatorzy, w wyniku swym przyniosła Izraelowi niezmierzone korzyści.

  Zamiarem kierowników żydostwa było niewątpliwie wyzyskać przygotowany od wieków grunt w Arabii do zdobycia dla siebie olbrzymich kadr prozelitów, którzy by z mieczem w ręku uderzyli na kraje chrześcijańskie, jako przednia straż żydostwa.

  Nie powiodła się wprawdzie w całości pierwsza i istotna część programu; islam zachował niezależność organizacyjną od kierowników judaizmu, lecz przesiąknięty został żydowską wyłącznością wobec obcych i nienawiścią do chrześcijaństwa. Te dwa czynniki starczyły na to, aby wojska islamu runęły na kraje chrześcijańskie, zaś żydom pozwoliły zbierać korzyści ze swych zwycięstw. Odtąd los żydów, mimo niejednokrotnych zatargów z wyznawcami Allaha, na kilka wieków sprzęgł się nierozerwalnie z ich fortuną. Dzięki islamowi powiodło się żydom naprawić klęski, będące skutkiem lekkomyślnego zniszczenia cesarstwa rzymskiego i wtargnąć ponownie do Europy.

  Rozsiani wszędzie żydzi zdradą ułatwiali pochody wojsk muzułmańskich. Wkrótce wskutek zdrady wpadły w ręce Arabów Cezarea (palestyńska) i Jerozolima (636 po Chr.). Za zgodą żydów i Babilonia przeszła pod panowanie kalifów arabskich. Nic dziwnego, wszak kierownictwo nie mogło pozostać odcięte od terenu ważnych wydarzeń.

  Wkrótce przechodzi pod panowanie arabskie Egipt, a niebawem i cała Afryka północna. Stosunki między żydami, a muzułmanami w wielu krajach bardzo dobrze się ułożyły, a prawie w żadnym kraju muzułmańskim nie znano systematycznych prześladowań religijnych i przymusowych nawracań. Już za następnego kalifa, Alego, odegrali żydzi perscy niepoślednią rolę; około 90.000 żydów złożyło hołd temu monarsze i tym rozstrzygnęło na jego korzyść spór o tron po proroku”.
  Czując się tak dobrze pod rządami kalifów, mogli już żydzi z Afryki północnej spoglądać pożądliwie na europejski brzeg morza Śródziemnego, gdzie krzewiło się chrześcijaństwo, a rozsiane gęsto skupienia żydowskie pozbawione były na ogół politycznych wpływów. Szczególnie nęciła ich wzrok wizygocka Hiszpania, przedzielona jedynie wąską cieśniną od afrykańskich ziem kalifów.

  Królowie Wizygotów hiszpańskich chwiali się raz po raz między katolicyzmem a arianizmem. Żydzi wiedli pod berłem królów ariańskich żywot spokojny, ciesząc się wolnością cywilną i polityczną i piastując nawet różne urzędy.

  Katolicki król Sisebut rozkazał w r. 612 żydom opuścić kraj, pozostać zezwolił tylko tym, którzy przyjmą chrzest. Znaczna część żydów ochrzciła się, pewna liczba wy-wędrowała do Francji i Afryki północnej. Ale już następca Sisebuta — Swintila, nazwany przez żydów „ojcem ojczyzny”, pozwolił wychodźcom powrócić, toteż i wy-chrzczeni masowo wrócili do judaizmu (621-631 po Chr.).

  Niebawem jednak zastosowano w stosunku do żydów, którzy z katolicyzmu przeszli z powrotem na judaizm, ten rygor, że im oraz ich potomkom odjęto prawo świadczenia w sądach, „albowiem kto się sprzeniewierzył Bogu, nie zasługuje na wiarę u ludzi”.

  Za następnych królów nieufność do żydów wzrosła i żydzi znowu poczęli masowo przechodzić na katolicyzm. Za króla Hindaswinda (642-652) znowu tłumnie wracali na judaizm. I tak ten pochód mas żydowskich od judaizmu do katolicyzmu i z powrotem ściśle wiązał się zawsze z konstelacją polityczną jakby już wówczas chcieli ustalić zasadę poreformacyjną„cuius regio eius religio”.

  To pozorne przechodzenie na katolicyzm już wówczas rzuciło się w oczy króla i soborów. Próbowano różnych środków, by uchronić Kościół od potajemnych żydów, czyli jak ich nazywano, „chrześcijan judaizujących”.

  Ograniczenia praw żydowskich w owym czasie uzasadniano właśnie brakiem zaufania do ich postępowania. Tymczasem nadszedł moment, w którym żydzi mogli już zrzucić maskę. Weszli w porozumienie ze swymi szczęśliwymi braćmi afrykańskimi, zamierzając, prawdopodobnie przy pomocy idących naprzód mahometan i niezadowolonych magnatów krajowych, obalić państwo Wizygotów (r. 694).

  Spisek tym razem został odkryty i winni ponieśli zasłużoną karę. Ale w kilkanaście lat potem w r. 710 żydzi, którzy różnymi czasy wyemigrowali z Hiszpanii i ich nieszczęśni współwyznawcy na półwyspie połączyli się ze zdobywcą muzułmańskim Tarikiem, który przeprowadził z Afryki do Andaluzji żądne boju zastępy.

  Bitwa pod Jeres de la Frontera (711) rozstrzygnęła o losach chrześcijaństwa na Półwyspie Iberyjskim. Po tym zwycięstwie wtargnęli zwycięscy Arabowie w głąb kraju, popierani wszędzie przez żydów. Bramy stolicy kraju, Toledo, otwarli żydzi zdradziecko przed wrogiem (712) i urządzili pogrom chrześcijan. Fala muzułmańska rozlała się poprzez cały Półwysep Iberyjski i wtargnęła aż do Francji. Tu żydzi wydali Arabom miasto Tuluzę. Dopiero klęska wojsk arabskich między Tours a Poitiers ocaliła chrześcijaństwo.

  Umocnienie się panowania islamu w Hiszpanii pozwoliło żydom na silne usadowienie się tuż u wrót znienawidzonego chrześcijaństwa. Następuje dla żydostwa okres prawdziwego rozkwitu jego wpływów ideowych i politycznych. Dojrzewa powoli stan rzeczy, w którym kierownictwo światowe żydostwa może się przenieść z Babilonii do Hiszpanii.

  Dotąd jeszcze wiodła prym Babilonia, a „rozproszeni po całym świecie żydzi upatrywali w księciu wygnania, o ile dotarła do nich niejasna wieść o jego istnieniu, spadkobiercę berła Dawidowego”. Jednak islam na wschodzie, bardziej jednolity państwowo, był wobec żydów znacznie mniej powolny niż rozbity na drobniejsze kalifaty islam na zachodzie. Nadto niespodzianie zagroziły żydom na Wschodzie pierwsze wyprawy krzyżowe i groziły odcięciem Babilonii od reszty krajów rozproszenia.

  Już w r. 1096 doszły do Palestyny wieści o zbliżaniu się wojsk krzyżowych i strasznym ich postępowaniu z żydami. W końcu jeszcze jeden czynnik. Oto na tle sporów wewnętrznych w żydostwie babilońskim, w związku z wprowadzeniem Talmudu, przychodzi do groźnego odszczepieństwa; powstaje sekta karaitów, odrzucająca Talmud, a uznająca tylko Pismo św. Twórca sekty, Aman Ben-Dawid, był wśród żydów babilońskich osobistością o dużym znaczeniu.

  Znalazł wielką liczbę zwolenników i wkrótce gmina karaicka obrała go księciem wygnania. Odtąd zawrzała walka między karaitami, czytającymi Pismo Św., a talmudystami, zwanymi „rabinistami”. Karaici rozszerzyli się i dotarli nawet do Hiszpanii. Przez kilka wieków zagrażali jedności żydostwa. Po dziś dzień istnieją gminy karaickie w Rosji (w Moskwie i na Krymie) oraz w Polsce (Halicz, Troki, Łuck).

  Wobec tych stosunków w Babilonii w ówczesnych warunkach politycznych i kulturalnych nie było nad Hiszpanię, czyli Andaluzję mahometańską(Maurytańską) kraju, odpowiedniejszego na ognisko dla ogółu żydostwa i godniejszego objęcia roli kierowniczej . W ten sposób mogła Hiszpania żydowska wstąpić w szranki z Babilonią, wydrzeć jej berło i prawie przez pół tysiąclecia utrzymać hegemonię nad ogółem żydowskim.

  Fragment książki z 1932 r. pt: „Zmierzch Izraela” Henryka Rolickiego

  Henryk Rolicki to pseudonim Tadeusza Gluzińskiego – narodowca, głównego teoretyka ONR ABC. Autor, w oparciu o źródła żydowskie, przede wszystkim o ”Historię Żydów” Graetza, ukazuje prawdziwą historię narodu żydowskiego, od czasów biblijnych do okresu poprzedzającego wybuch II wojny światowej. Jest to lektura obowiązkowa dla wszystkich interesujących się problematyką żydowską.
  Pierwsze wydanie książki ukazało się w roku 1932.
  Spis treści
  Od Autora
  I. Historia w życiu żydostwa
  II. Zamierzchłe dzieje Izraela
  III. Reformy Ezdrasza i Nehemiasza
  IV. Pod władzą Egiptu i Syrii
  V. Rzym i zburzenie Jerozolimy
  VI. Powstania. Sanhedryn. Talmud palestyński
  VII. Żydzi a rozstrój cesarstwa rzymskiego
  VIII. Chrześcijaństwo a żydzi
  IX. Babilonia i Talmud babiloński
  X. Narodziny Islamu
  XI. Rozkwit żydostwa w Hiszpanii
  XII. Mojżesz Majmuni. Kabaliści. Księga Zohar
  XIII. Ruchy sekciarsko–rewolucyjne w średniowieczu
  XIV. Marrani. Inkwizycja. Wypędzenie żydów z Hiszpanii
  XV. Próby ratunku. Św. Inkwizycja w Portugalii
  XVI. Wpływy żydowskie na ruch humanistyczny
  XVII. Początki Reformacji
  XVIII. Wybuchy rewolucyjne
  XIX. Przeciwreformacja. Żydzi w Turcji. Amsterdam
  XX. Polska schronieniem dla żydostwa
  XXI. Reformacja w Polsce
  XXII. Wojna trzydziestoletnia
  XXIII. Neutralność Polski. Bunt kozacki
  XXIV. Rewolucja Cromwella. Manasse ben Izrael. Baruch Spinoza
  XXV. Sabbataj Cwi Mesjaszem
  XXVI. Potop
  XXVII. Tajne związki. Symbole, hierarchia i rytuał wolnomularstwa
  XXVIII. Kabała a wtajemniczenie masońskie
  XXIX. Podział rytów masońskich
  XXX. Wolnomularstwo a żydzi
  XXXI. Filozofia, etyka i hasła wolnomularstwa
  XXXII. Mojżesz Mendelssohn. Rewolucja Francuska i jej skutki
  XXXIII. Żydzi w Polsce za Sasów
  XXXIV. Chasydyzm
  XXXV. Tajemnica Chachama Franka
  XXXVI. Żydzi a upadek Polski
  XXXVII. Żydzi a niepodległość Polski
  XXXVIII. Rządy finansjery żydowskiej
  XXXIX. Cele socjalizmu
  XL. O syjonizmie
  XLI. Finansjera żydowska a bolszewizm
  XLII. Kryzys duchowy
  XLIII. Kryzys gospodarczy
  XLIV. Perspektywy
  Bibliografia


  Po co wrzucasz schizofreniczną demagogię nacjonalistyczno-katolicką (polski nacjonalista powinien być Polakiem a nie duchowym żydem)? Wizja historii pisana przez nacjonalistę-katolika jest z gruntu fałszywa. Bo katolicy ignorują fakt, że ich ukochany katolicyzm to żydowskie oszustwo i żydowska ideologia nowego narodu wybranego. I stąd ich wizja historii jest taka – żydzi zrobili islam, aby nim zwalczać „jedynie prawdziwą wiarę”. I do tej ideologii naciągają historię i fakty.
  Jest oczywiste, że za stworzeniem islamu stali żydzi. Ale tak samo stali oni za żydo-chrześcijaństwem. A tego katoliccy „nacjonaliści” (duchowe żydy) nie widzą.
  https://opolczykpl.wordpress.com/2012/03/03/historia-naturalna-religii-monoteistycznych/
  opolczyk

  Polubienie

  • Wizja historii pisana przez nacjonalistę-katolika jest z gruntu fałszywa.

   Autor pisze o żydach w oparciu o źródła żydowskie(a nie katolickie) przede wszystkim o ”Historię Żydów” Graetza

   W oparciu o wybiorczo traktowane źródła żydowskie z katolicką ich interpretacją. Ponadto – od kiedy to źródła żydowskie są całkowicie wiarygodne? Kiedy i jakie żydowskie źródła pisały obiektywną prawdę?
   „Dzięki wyższości kulturalnej wywierali znaczny wpływ na życie i wierzenia Arabów”.
   Wierzysz w „wyższość kulturalną” fanatycznych żydów nad pogańskimi Arabami? Bo ja nie!
   „…władzę żydów nad Arabami w Egipcie”
   Kompletna bzdura!!!
   opolczyk

   Ad powyższe dwa cyt. – w obu kwestiach było dokładnie odwrotnie ❗

   Admin

   Polubienie

   • W oparciu o wybiorczo traktowane źródła żydowskie z katolicką ich interpretacją. Ponadto – od kiedy to źródła żydowskie są całkowicie wiarygodne?

    Więc może warto zrobić interpretacje pogańską?
    Źródła żydowskie są idealne jeśli chodzi o poznanie żydowskiej mentalności 🙂

    Tak jak mentalność neojudaisty/chrześcijanina poznajemy po treści żydowskich pism
    którymi robi mu się pranie mózgu

    Wierzysz w „wyższość kulturalną” fanatycznych żydów nad pogańskimi Arabami?
    Można wierzyć lub nie, więc nie wierzę w żadną ewentualność
    dopóki ktoś tego jakoś nie udowodni

    Więc może warto zrobić interpretacje pogańską?”

    Zrób ją i wrzuć. A nie te żydłackie bzdety.

    „dopóki ktoś tego jakoś nie udowodni”

    Najgorsze kulturowo pogaństwo jest lepsze od „najlepszej” religii abrahamowej. Pisałem o tym setki razy. I nie tylko ja:

    „Chrześcijaństwo bardzo wysoko rozwiniętą Europę tak bardzo pogrążyło w upadku, że w okresie wypraw krzyżowych muzułmanie nas (Europę) wyprzedzali. Choć oni sami byli dużo bardziej zacofani niż pogańska Europa tysiąc lat wcześniej. Ale w okresie wypraw krzyżowych muzułmanie górowali nad chrześcijańską Europą w nieomal wszystkich sprawach.”
    https://opolczykpl.wordpress.com/2014/08/05/triumf-chrzescijanstwa-widziane-okiem-poganina-z-europy-zachodniej/
    opolczyk

    Polubienie

    • A jakiego chcesz dowodu? Zobaczyć gorejący krzak? Czy wideo jak Mojżesz znosi z góry kamienne tablice? Jeśli są jakieś dowody, to zostały głęboko ukryte ( w najlepszym razie), ale najpewniejsze jest, że zostały zniszczone. My teraz musimy odtwarzać nasze dzieje na podstawie cieni cieni wydarzeń zdzierając z nich wielokrotne przekłamania. Należy przy tym pamiętać, że już nie ma autorów czy uczestników, a to czym dysponuje druga strona to też są kopie kopii (wielokrotnie przekłamywane) i podejrzewam, że nie ma nikogo kto by wiedział co i gdzie zostało przekłamane. Jedyna prawda jaka została, to przyroda, to słońce, to wiatr, to wszystkie żywioły, to gwiazdy, które od tysięcy lat świecą na naszym niebie. O chrześcijanach czy żydach nie ma co dyskutować, bo oni chwalą swego boga , co nie przeszkadza im gardzić jego dziełem (przynajmniej w ich interpretacji – wszystko co nas otacza jest jego dziełem, więc należałoby je szanować podobnie jak jego twórcę), więc jak widać coś jest nie tak, albo z nimi, albo z ich religią i to jest jedyna prawda jaka przychodzi mi na myśl. Trzeba odrzucić wszystkie te kłamstwa, półprawdy i podróbki i zacząć wszystko od nowa zgodnie z naturalnym porządkiem rzeczy – z szacunkiem do otaczającego nas świata, ludzi i zjawisk.

     Polubienie

    • Zrób ją i wrzuć. A nie te żydłackie bzdety.

     Nie zrobię z prostej przyczyny,nie mam dostępu do źródeł o których jest mowa w tekście.

     To można zrobić i bez tych „źródeł”. Chcieć to móc.
     opolczyk

     Polubienie

  • „Islam zakazuje pożyczania pieniędzy na procent i dlatego, wszelkimi sposobami, należy ten islam – pod specjalnie wyprodukowaną w tym celu, przez MI6 i CIA, formą ‚islamizmu’ jak najbardziej zohydzić, by nikomu nie powstał w głowie pomysł, że można zorganizować państwo na ‚bezbankowej’ zasadzie — takim przecież było Imperium Ottomańskie.”M.G.

   http://biznes.interia.pl/wiadomosci/swiat/news/fenomen-arabskich-bankow,1557723,4201
   opolczyk

   „Mahometanizm ma nad chrystianizmem tę wielką zaletę, że nie uznaje się w nim Żydów za naród wybrany. W chrześcijaństwie, przynajmniej od czasów II soboru watykańskiego i ogłoszonej na nim deklaracji ‚Nostra aetate’, jest niestety inaczej i to Żydzi pozostają w tym wyznaniu depozytariuszami prawdy, ostatnią instancją, a przy okazji nietykalną ‚świętą krową’ (złotym cielcem?).”„grzanek”

   Admin

   Polubienie

 10. Historia Izraela jest najbardziej zmitologizowaną częścią historii powszechnej XX wieku. W zależności od położenia geograficznego, a nawet wyznania, w pracach historyków powstawały różne wersje historii tego państwa. Do połowy lat 80. XX wieku historiografię izraelską przedstawiali izraelscy historycy – syjoniści, których wersja o ciągłych planach zepchnięcia Izraela do morza przez państwa arabskie uzyskała aprobatę w państwach zachodnich, a w szczególności w Stanach Zjednoczonych. Są to dzieła przedstawiające obraz historii całkowicie gloryfikujący państwo Izrael, (Efraim Karsh, Fabricating Israeli History, Anita Shapira, Land and Power, The Zionist Resort to Force, 1881-1948).

  W latach 80. pracę badawczą nad historią Izraela rozpoczęli żydowscy historycy nie związani z „syjonistyczną szkołą historyczną”. Ich badania, oparte na obszernym materiale źródłowym, dały zaskakujące rezultaty. Nazwano ich „nowymi historykami” lub „historykami – rewizjonistami”. Spośród członków tej grupy należy wymienić: Simha Flapan, The Birth of Israel: Myth and Realities; Benny Morris, The Birth of the Palestinian Refugee Problem 1947-1949; Tom Segev, One Palestine Complete: Jews and Arabs Under the British Mandate; Avi Shlaim, The Iron Wall: Israel and the Arab World. Mimo iż w późniejszym czasie drogi tych naukowców rozeszły się, na trwałe obalili oni wiele mitów odnoszących się do historii państwa żydowskiego, zakorzenionych w izraelskiej społeczności. Odnosiły się one głównie do wydarzeń lat 1947-1949, czyli okresu tworzenia państwa izraelskiego, rozszerzenia jego granic w wyniku działań zbrojnych oraz uchodźctwa palestyńskiego. Udowodnili oni odmienny obraz historii od tego, który oficjalnie był dotąd głoszony w Izraelu, szczególnie w odniesieniu do genezy państwa żydowskiego.
  Jak naprawdę rodził się Izrael?

  W listopadzie 1947 r., w chwili pozytywnego dla Żydów rozstrzygnięcia sprawy palestyńskiej na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych, Hagana, która wcześniej zajmowała się ochroną żydowskich osiedli, wiosek, kibuców i dróg komunikacyjnych między nimi, od tego momentu rozpoczęła działania w przejmowaniu terenu wydzielonego przez ONZ pod przyszłe państwo arabskie, jak również międzynarodowej strefy Jerozolimy oraz pustyni Negev.

  Podział Palestyny, który oficjalnie został przyjęty przez główny nurt syjonistów, był, jak podkreślają „nowi historycy”, zręcznym posunięciem propagandowym. Wcześniejsze wypowiedzi najważniejszej osoby wśród żydowskich osadników w Palestynie prezentowały zupełnie inną postawę niż ta oficjalnie głoszona. David Ben Gurion zapowiadał: „Gdy staniemy się siłą dzięki utworzeniu własnego państwa, obalimy podział i zajmiemy całą Palestynę. Państwo nasze będzie tylko początkiem w realizacji syjonizmu, jego zadanie będzie polegało na przygotowaniu dalszej ekspansji. Państwo będzie musiało wykonać to zadanie nie poprzez wygłaszanie kazań, ale dzięki karabinom maszynowym”. Ben Gurion mówił także: „Akceptacja dla podziału nie zmusza nas, by wyrzec się Transjordanii. Nie wymagamy od nikogo rezygnacji z tej wizji. Przyjmiemy państwo w dzisiejszych granicach, ale granice syjonistycznych pragnień i zainteresowań żydowskich ludzi nie będą ograniczone przez żaden zewnętrzny czynnik”. Inna jego wypowiedź brzmiała: „Nie sugerujemy, że teraz przedstawiamy nasz ostateczny cel, który sięga o wiele dalej niż cel rewizjonistów – którzy sprzeciwiają się podziałowi. Jestem niechętny, by zrezygnować z wielkiej wizji, ostatecznej wizji, która jest organiczną, duchową i ideologiczna częścią składową moich (…) syjonistycznych pragnień”. Inna jego wypowiedź brzmiała: „(…) niepełne żydowskie państwo nie może być końcem, ale dopiero początkiem. Nie możemy poprzestać na tym, możemy osiąść w innych częściach tego kraju i regionu”. Najpełniej przyszłe ekspansywne plany Ben Guriona zostały wyrażone w 1938 r., gdy mówił: „Granice syjonistycznych pragnień zawierają południowy Liban, południową Syrię, całą Cis-Jordanię i Synaj”.
  Palestyńczycy odeszli z własnej woli czy zostali wygnani?

  Te syjonistyczne pragnienia mogły być zrealizowane jedynie poprzez wyeliminowanie arabskiej populacji Palestyny. Józef Weitz, przewodniczący Departamentu Osadnictwa Agencji Żydowskiej, przedstawiał te plany, mówiąc: „Między nami musi być jasne, że nie może być żadnego pokoju między dwoma narodami w tym kraju. Nie osiągniemy naszego celu, jeżeli Arabowie nadal będą w tym kraju. Jedynym wyjściem jest przeniesienie wszystkich Arabów do sąsiednich państw. Ani jedna wieś, ani jedna osada nie powinna się ostać”. Takie przedstawienie faktów budzi w izraelskim społeczeństwie sprzeciw, syjonistyczna historiografia przedstawiała przez lata pełne uznanie Ben Guriona dla planu podziału. Od początku lat 80. ubiegłego wieku trwa spór wśród historyków izraelskich, gdzie „nowi historycy” zaprzeczają wizji historii przedstawianej dotychczas w Izraelu. Benny Morris pisał, że: „pomysł transferu był tak stary jak nowoczesny syjonizm i towarzyszył jego rozwojowi i działaniu w minionym wieku”.

  Plany te udało się urzeczywistnić w czasie wojny 1947-48, gdy 700,000 Arabów palestyńskich stało się uchodźcami. W dniu proklamowania utworzenia państwa Izrael (14 maja 1948 r.) Żydzi byli w posiadaniu 1,734,000 dunamów ziemi, czyli około 6,59% całkowitej ziemi w Palestynie i stanowili 35 % populacji. Przez wiele lat w izraelskiej społeczności pokutował pogląd, że Arabowie uciekli, gdyż zostali do tego namówieni przez swoich przywódców, aby następnie powrócić z armiami państw arabskich. Wbrew temu, co przedstawiała syjonistyczna historiografia, nie było oficjalnego wezwania do ewakuacji palestyńskiej ludności ze strony prowizorycznych władz arabskich – Wysokiego Komitetu Arabskiego (al-Lajna al-‘Arabijja al-‘Ulija) z muftim Jerozolimy Hadżdż Amin al-Husejnim na czele, ani kampanii mediów na rzecz exodusu. Wysoki Komitet Arabski domagał się, by arabskie formacje wojskowe zawracały siłą wszystkich mężczyzn mogących wziąć udział w wojnie. Jak pisał Ilan Pappe, „nie było pojedynczego rozkazu, czy nawet sugestii o ewakuacji Palestyńczyków przez jakąś stację radiową zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz Palestyny w 1948 r”.
  Zbrodnie, o których nie pisano

  W grudniu 1947 r. rozpoczęła się wojna palestyńsko-żydowska, w czasie której doszło do wielu zbrodni żydowskich oddziałów wojskowych i paramilitarnych na arabskich (palestyńskich) cywilach. Prace Morris’a, Pappe’ego, Flapman’a szczegółowo prezentują działania oddziałów żydowskich w tej wojnie. W Izraelu zbrodnie z czasów wojny 1947-1949 nie stanowiły do lat 80. tematu dyskursu historycznego; jeżeli takowa tematyka pojawiała się w pracach naukowych, to kierowana była na tory organizacji ekstremistycznych – Irgunu i Gangu Sterna. Jednak organizacją, która przyczyniła się do masowych wypędzeń ludności palestyńskiej, była Hagana, z której jeszcze w maju 1948 r. powstanie oficjalne izraelskie wojsko. Do masakr dokonanych przez żydowskie oddziały miało dojść między innymi we wsiach: Chisas, Qazaza, Deir Jassin, Khirbet Nasir, Beit Daras, Dawajima. 15–20 lutego 1948 r. Czwarty Batalion Palmachu, oddziału żydowskiego wojska, pod dowództwem Josefa Tabenkina wkroczył do wioski Qisarija. Wszyscy wieśniacy, którzy nie zdążyli uciec, zostali zamordowani. W dniach 1–4 maja 1948 r. w Ajn al-Zajntun oraz w pobliskich wsiach w ciągu 3-4 dni wydarzyło się pięć osobnych mordów. Trzeci Batalion Palmachu i batalion obrony cywilnej pod dowództwem Mosze Kelmana wrzucał granaty do domów arabskich wieśniaków, siedemdziesięciu pojmanych palestyńskich Arabów ze związanymi rękoma zostało rozstrzelanych. W nocy z 13 na 14 maja 1948 r. w Abu Susa żydowski oddział zatrzymał 12 mieszkańców, 10 mężczyzn i 2 kobiety. Mężczyźni i jedna z kobiet zostali zastrzeleni. Druga kobieta została zgwałcona, a następnie zamordowana. W dniach 22–23 maja 1948 r. we wsi Tantura ponad 200 wieśniaków, głównie młodych ludzi, zostało rozstrzelanych przez Brygadę Alexanronii. Mieszkańcy Lydda i sąsiadującego z nim miasteczka Ramle zostali wypędzeni. Icchak Rabin, późniejszy premier Izraela, w swoich pamiętnikach pisał, że w trakcie spotkania z Ben Gurionem i Jigalem Allonem ten ostatni spytał Ben Guriona: „Co zrobimy z ludnością Lydda?”, Gurion mu odparł: „Wypędzić ich”. Podczas marszu w pustynnym upale zmarło ponad 100 osób, głównie starców i dzieci. W historiografii, jak i w pamięci wielu Palestyńczyków, to wydarzenie zostało nazwane „marszem śmierci z Lydda”.

  W kwietniu 1948 r. miała miejsce jedna z najgłośniejszych masakr w Palestynie. Oddział Irgunu wraz z oddziałem Gangu Sterna zamordował 254 wieśniaków we wsi Dejr Jassin. W tej masakrze prawdopodobny jest również udział członków Hagany, którzy mieli dawać wsparcie artyleryjskie. Wieś została zaatakowana 9 kwietnia. Po krótkiej wymianie ognia, w której śmierć poniosło czterech Żydów, a kilkunastu zostało rannych, wieś poddała się. Aktywiści Irgunu i Lehi dokonali mordu na mieszkańcach wioski, część wieśniaków rozstrzelali, część została zamordowana z użyciem noży i tasaków. 30 października 1948 r. w wiosce Safsaf wojsko izraelskie skierowało całą jej ludność na plac między dwoma budynkami, 70 osobom zawiązano oczy i rozstrzelano.

  ONZ, chcąc zakończyć konflikt, wysłała do Palestyny mediatora, szwedzkiego dyplomatę Folke Bernadotte, który w czasie II wojny światowej uratował tysiące żydowskich ludzi od śmierci z rąk nazistów. Lansował on plan powrotu uchodźców palestyńskich oraz umiędzynarodowienia Jerozolimy, który nie podobał się ani przywódcom żydowskim, ani grupom terrorystycznym. Folke Bernadotte został zamordowany przez żydowskich ekstremistów [histmag.org/?id=2300].
  Niesprawiedliwość, o której się nie pamięta

  Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1948 r. przyjęło rezolucję o prawie powrotu Palestyńczyków do ich siedzib oraz do odszkodowań. W odpowiedzi na tą rezolucję rząd Ben Guriona wydał dekret w sprawie dóbr i domów opuszczonych przez uchodźców od listopada 1947 do września 1948 r. Poprzez ten dekret władze izraelskie powołały Straż Własności Osób Nieobecnych, która w ciągu następnych trzech lat przekazała cały majątek należący uprzednio do Palestyńczyków emigrantom żydowskim, zarówno z Europy, jak i z krajów arabskich. Palestyńskie mieszkania w Jerozolimie zostały przekazane urzędnikom rządowym. W wielu miastach, między innymi w Hajfie, Karmelu, Jaffie, palestyńskie domy zostały przekazane żydowskim emigrantom. Wiele tysięcy Palestyńczyków było uchodźcami wewnątrz Izraela, mieszkali w prowizorycznych barakach nieopodal swoich dawnych domostw. W sprawie powrotu Arabów palestyńskich do swoich domów istniała możliwość odwołania się do izraelskiego sądu. Nawet po pozytywnej decyzji sądu w wielu przypadkach nie było możliwości takiego powrotu. Pomiędzy 1948 a 1953 r. izraelski rząd założył 370 nowych osad na ziemiach skonfiskowanych Palestyńczykom. Rozbiór ten przyśpieszył napływ Żydów z zagranicy i umożliwił liczebny wzrost ludności Izraela do 1952 r. o blisko 700 tys. osób. Zamieszkujący te tereny Arabowie nie tylko zostali pozbawieni miejsc zamieszkania, ale również stad bydła i owiec, które przejęli członkowie kibuców i moszawów. W 1954 r. wartość skonfiskowanej ziemi została wyceniona na ponad 100 milionów funtów palestyńskich, ta kwota zawierała wycenę zagarniętych kamieniołomów, 10 tysięcy akrów winnic, 25 tysięcy gajów drzewek cytrusowych, 10 tysięcy sklepów, 50 tysięcy domów mieszkalnych itd.

  Oczyszczanie stref przygranicznych z arabskich mieszkańców trwało aż do 1951 r. Historyk izraelski Ilan Pappe pisał: „Żydzi przyszli i za pomocą wyrywania z korzeniami wzięli ziemię, która była arabska. Chcieliśmy być kolonialistami a jednocześnie zrobić moralne wrażenie (…) Armie arabskie, głównie z Egiptu, Syrii, Iraku i Transjordanii, teraz Jordanii, liczyły tylko 20 tysięcy ludzi. Rdzeń walczących sił arabskich pozostał z tyłu, by zapewnić wewnętrzną stabilność ich własnych, młodych reżimów (…) Izrael miał szczególne porozumienie z Transjordanią, którego Legion Arabski był najsilniejszą z nadjeżdżających armii; przejął tylko Zachodni Brzeg, który według podziału ONZ miał być centrum palestyńskiego państwa”.
  Dwie propagandy

  Autorem najwszechstronniejszego badania dotyczącego ekspulsji arabskich mieszkańców Palestyny jest Benny Morris, którego fragment wypowiedzi brzmiał następująco: „Do tej chwili każdy, kto rozmawiał o Arabach i ich ucieczce w 1948 r. wie, że nie było żadnej „prawdziwej”, historycznej pracy badawczej. Były dwie kolidujące wersje propagandy, jedna arabska, druga żydowska. Jeżeli ktoś otrzymał edukację w Izraelu, wiedział, iż Arabowie uciekli i ja tak myślałem. Nie znałem nic innego. Żydowskie pokolenie 1948 znało prawdę i umyślnie ją fałszowało. Oni wiedzieli o masowych deportacjach, masakrach i gwałtach (…) Żołnierze i urzędnicy wiedzieli, lecz umyślnie szerzyli kłamstwa”. Wypowiedź izraelskiego generała Mosze Dajana potwierdza słowa „nowych historyków”, mówił on: „Żydowskie wsie zostały założone w miejscu arabskich wsi. Nawet nie znasz nazw tych arabskich wsi. I nie winię ciebie za to, ponieważ tamte książki geografii już nie istnieją, nie tylko książki nie istnieją, arabskie wsie również. Nakhal powstał w miejscu Mahlu, kibuc Girat w miejscu Jibta, kibuc Sarid w miejscu Huneifis, Kefar Jeszuszu’a w miejscu Tal al-Szuman. Nie ma jednego pojedynczego zbudowanego miejsca w tym kraju, w którym nie było wcześniej arabskiej populacji”.

  Jak pokazała późniejsza rzeczywistość, większość uchodźców nie miała możliwości powrotu do swoich domów, mimo iż usilnie próbowali do nich powrócić. Benny Morris szczegółowo opisał exodus Arabów palestyńskich w swojej książce The Birth of the Palestinian Refugee Problem, 1947-1949. Pisał on: „Ponad 350 arabskich wsi i miast zostało pozbawionych arabskiej ludności w czasie działań wojennych 1948-49 i w wyniku jej bezpośrednich następstw. W 1949 r. większość tych miejsc było całkowicie lub w częściowo zrujnowanych, nie nadając się do zamieszkania”.

  W listopadzie podział dawnego mandatu palestyńskiego i Jerozolimy między Izraelem a Jordanią został sfinalizowany wprawdzie jeszcze nieformalnie, ale wystarczająco, by przesądzić o geopolitycznym kształcie tego regionu i na długo pozbawić złudzeń zwolenników niepodległego państwa arabskiego w Palestynie. Teza o militarnej przewadze Arabów miała nie tylko dodawać splendoru izraelskim bojownikom o niepodległość, mobilizować opinię międzynarodową oraz opinię żydowskiej diaspory na rzecz Izraela, lecz również podbudowywać oficjalną izraelską wersję przyczyn exodusu ludności palestyńskiej poza granice nowego państwa.

  Adam Krawczyk:

  Doktor historii, pracownik dydaktyczny Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W 2007 roku obronił rozprawę doktorską Terroryzm ugrupowań fundamentalistycznych (na obszarze Izraela w II połowie XX wieku). Stały współpracownik największego polskiego portalu internetowego o terroryzmie i przemocy politycznej,www.terroryzm.com. Brał udział w wielu krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Jest autorem kilkunastu artykułów naukowych omawiających XX-wieczną historię Bliskiego Wschodu i monografii zgodnej z tytułem dysertacji doktorskiej.

  Za: histmag.org/?id=2370
  http://palestyna.wordpress.com/2010/05/22/al-nakba-czyli-jak-naprawde-rodzil-sie-izrael/

  Polubienie

 11. Ostatnio trafiła w moje ręce książka Juliana Ursyna Niemcewicza „Rok 3333″( choć bardziej jest to opowiadanie – raptem jakieś trzydzieści stron) i myślę, że pasuje do tematu, jeśli pominie się w niej wizję prawdziwego Polaka jako chrześcijanina. Pozwolę sobie przytoczyć kilka cytatów:

  „Przebóg! zawo­łałem: gdzież ja to jestem? Jakże się zżydziło to miasto[Warszawa – przyp. mój]? jakże? nie ujrzęż i jednego Chrześcianina Polaka? Ledwiem wyrzekł te
  słowa, alić spostrzegłem małą brudną dryndulkę, a na niej sie-­
  dzącego woźnicę, przecież nie w żydowskim ubiorze. Kiwnąłem
  i przybył. Wsiadłem umyślnie, bym od tego człowieka mógł
  powziąść objaśnienie względem tego wszystkiego, com widział
  i czegom pojąć nie mógł. Że dorożka w niezmiernem na ulicach
  błocie postępowała powoli, a niedostatek bruku wszelki hałas od- ­
  dalał, ja i woźnica mogliśmy się wybornie słyszeć i wygodnie
  rozmawiać. „Mój przyjacielu (rzekłem), zaklinam cię, powiedz
  mi, co się znaczy, tak niepojęta, tak prędka odmiana. Niedawno
  Warszawa była miastem chrześciańskiem, polskiem, zkądże dzisiaj
  w mieszkańcach, w domach, słowem we wszystkiem tak zży-
  działa?” „Albo Jegomości musi się śnić, odpowiedział trochę
  z żydowska woźnica, albo z innego kraju musiałeś tu przybyć.
  Gdzie tam niedawno! ludzie powiadają, że to już z tysiąc lat,
  jak żydostwo opanowało tę niegdyś polską ziemię”. „Jakimże
  sposobem (zawołałem) wojenny lud dał się podbić tym kapca-
  nom ?“ „To mędrsi i uczeńsi doskonalej wam powiedzą, ja tylko
  wiem to, czegom się z ustnego podania, od dziadów i naddzia-
  dów mych nauczył. Nie orężem podbili oni Polaków, lecz sztu-­
  ką, podstępami, przekupstwem; nie wiem dokładnie, jak to było,
  lecz gdy raz otrzymali prawo wchodzenia do wszystkich urzędów,
  nabywania własności ziemskich, nic niezmordowanej przebiegłości
  ich i wykrętom tamy położyć nie mogło, tak, że z wiekami zgnietli
  Polaków Chrześcian, sami opanowali wszystko, a gdy nikt nie
  chciał brudno zaszarganego królestwa, wybrali sobie króla i sta-­
  rożytną Polskę Palestyną nazwali”.[…]

  […]Zapytałem ktoby był ów żyd bogaty? „Jest to, odpowie-­
  dział, Książę Wojewoda Icek Szmulowicz, prezes rady stanu, jeden
  z największych panów naszych. Oprócz znacznych dóbr ma pa-­
  łac na Krakowskiem-Przedmieściu i blisko miasta Wilanów”. „Co,
  zawołałem, żyd jest panem Wilanowa?” „A skądże znów Jego­-
  mość jedzie? zapytał z zadziwieniem woźnica, jużci zapewne nie
  będzie go miał żaden z chrześcian, tym nie wolno, tylko za pań-­
  szczyznę uprawiać rolę, albo po miastach prowadzić podlejsze
  rzemiosła”. „W jakimże stanie jest dzisiaj Wilanów, czy tak
  piękny i porządny, jak był za dawnych właścicieli, czy ta muro-­
  wana wioska, ten folwark, ta nowa część ogrodu, co ją pani Po- ­
  tocka założyła, dobrze są utrzymane?” „Nie wiem ja, odpowie­
  dział dryndulkarz, co było wprzódy, to wiem, że dziś stoi tam
  wielka gorzelnia, browar i wołownia. Pałacysko brudne strasz-­
  nie, zachowano nad Wisłą dwa drzewa, pod któremi Icek Szmu-­
  lowicz kuczki swoje odprawia, król go bardzo kocha”. „To ma-­
  cie króla, i któż jest tym królem?” „A któż ma być? jużci żyd”.
  „Jakże się zowie?” „Moszko XII”, odpowiedział mój przewodnik.[…]

  […]Weszliśmy po schodach pełnych śmieci i brudu do obszer­-
  nego przysionka, napełnionego tłumem żydowstwa. Sędziowie
  byli na ustępie. Usiedliśmy w kącie na ławie, co dało mi czas
  rozmawiać z uczonym mecenasem moim, i wiele światła zasięg-­
  nąć od niego. „Panie, rzekłem mu, dla czegóż tak niemiłosier-­
  nie zburzyliście gmachy miasta tego i na miejscu wielu niegdyś,
  jak słyszałem wspaniałych, tak nikczemne postawili?” „Uczy-­
  niliśmy to, odpowiedział mecenas, na mocy zakonu Mojżesza:
  „Zburzycie do szczętu, mówi Mojżesz (Deutoronom. Rozdział XII,
  w. 2) wszystkie miejsca, na których mieszkali narodowie, a które
  wy posiadacie i porozwalacie ołtarze ich i połamiecie słupy ich,
  spalicie bogi ich, i wygładzicie imię ich z miejsca onego”. Przy-­
  znasz waść, mówił mecenas, „że prawo to jest dosyć wyraźne.
  Jeśli wam nie dosyć na niem, przytoczę więcej”. Tenże Mojżesz
  tak mówi dalej: „Wytracisz naród, który Pan Bóg twój poda to-­
  bie, nie sfolguje mu oko twoje, bo pośle Pan Bóg twój na na-­
  ród ten szerszenie i zetrze je starciem wielkiem, aż będą wyni-­
  szczeni, a poda krocie ich w ręce twoje i wygubisz ich pod nie-­
  bem, nie ostoi się żaden przed tobą, aż ich wytracisz (Deutoro­-
  nom. Rozdz. VII i XV). W ziemi, którą Pan Bóg twój dawa
  tobie w dziedzictwo, byś ją posiadał, wygładzisz pamiątkę Ama-
  lekową pod niebem. Ani się nie zlitujesz nad niemi, ani się
  spowinowacisz z niemi, albowiem Pan wybrał ciebie, abyś był
  osobnym ludem. Nie zapominajże tego”. „Mógłbym, mówił da-­
  lej mecenas, tysiąc podobnych praw, podobnych zakazów cyto-­
  wać. Wszędzie Mojżesz nakazuje nam nienawiść przeciw ludom
  innej wiary jak nasza, zaleca zerwanie wszelkiego przymierza,
  wszelkiej uczciwości z niemi, nadto brzydzić się niemi każe, tak,
  że obcować, jeść z niemi, dotykać się nawet naczynia ich, jest
  u nas obmierzłym występkiem”. „Jakże, zawołałem, toście wytę­-
  pili całe plemię dawnych Polaków Chrześcian?” „Talmudziści
  nasi, odpowiedział mecenas, którzy więcej jeszcze mają rozumu
  niż Mojżesz, tak słowa Patryarchy tego wytłomaczyli: Wygładzi­-
  cie wszystkich właścicieli ziemskich i miejskich, zabierzecie do-­
  bra ich, lecz możecie zachować wieśniaków ubogich i wyrobni-­
  ków, aby pracowali dla was. Sam nawet Mojżesz przydał: „I wy-­
  niszczy Pan Bóg twój naród ów przed tobą polekku i potrosze.
  Nie będziesz ich mógł razem wygładzić, by się snać nie namno­-
  żyło przeciw tobie bestji polnych“ (Deuteronom VIII). „Jakimże
  sposobem, zawołałem, mogliście tak waleczny naród częścią wy-­
  tępić, częścią obrócić w niewolę?” „Jak nam przykazał Mojżesz,
  po lekku i potrochu; przekupstwem, podejściem i wytrwałością.
  Naprzód przekładaliśmy, że to nic nie szkodzi gdy nam nada-­
  dzą prawo nabywania własności ziemskich i miejskich. Skoro-
  śmy to otrzymali, pomnożyły się sposoby nasze otrzymania i wię-­
  cej. Pchaliśmy się do nabycia wszystkich praw obywatelstwa
  i piastowania wszystkich urzędów; kosztowało to nas niemało:
  lecz czegóż złoto i wytrwałość nie zmogą. Spełniono życzenie
  nasze, już najpiękniejsze majątki były w ręku żydowskim. Se­-
  nat, ministerja, rady najwyższe, najpierwsze dostojeństwa piasto-­
  wane były przez Moszków i Leybów. Ze wszystkich końców Eu-­
  ropy potokami jęło się do Polski cisnąć żydostwo. Nie zważano
  długo, że naród nasz przez samo prawo religji swojej zespolić
  się z innym narodem nie może, że wiara nasza nie stowarzy-­
  szać się z ludźmi innego wyznania, lecz nakazuje wytępiać ich
  i niszczyć; spostrzegło się potem Chrześciaństwo, lecz to już było
  za późno“.”

  Jest to takie opowiadanie S-F z dawnych czasów w formie koszmaru sennego autora.

  To nie „opowiadanie S-F”. To antycypacja przyszłości. Roku 2014. Tyle że króli zastąpili premieży i prezydęci – żydzi rządzą, panują – a my to niewolnicza siła robocza wywłaszczona z wszytkiego.
  opolczyk

  Polubienie

 12. „Andrzej Zwoliński, redaktor Money.pl
  2014-10-29 06:00:00

  Muzeum Historii Żydów Polskich kosztowało 320 mln złotych. Poznaj 7 zaskakujących faktów

  – Nie da się zrozumieć i w pełni przeżyć historii Polski bez znajomości historii Żydów polskich – przekonywał prezydent Bronisław Komorowski otwierając wczoraj Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie. To pierwsza tego typu inwestycja w ramach PPP czyli Partnerstwa Publiczno Prywatnego i jedna z najdroższych. Na jego budowę wydano 320 mln złotych, z czego zdecydowana większość to pieniądze podatników.

  Muzeum Historii Żydów Polskich jest pierwszą w Polsce instytucją publiczno-prywatną, stworzoną wspólnie przez rząd (w ramach budżetu Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego), samorząd lokalny (budżet Warszawy) i organizację pozarządową (Żydowski Instytut Historyczny).

  Z budżetu państwa i budżetu Warszawy na inwestycję wydano w sumie 180 mln złotych. Każdy podatnik wyłożył więc ponad 7 złotych. (…)”

  źródło: http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/muzeum-historii-zydow-polskich-kosztowalo-320,193,0,1647553.html

  http://suwerenna.wordpress.com/2014/10/28/oto-najwieksi-darczyncy-muzeum-historii-zydow-polskich/#comment-1483

  Admin

  Polubienie

  • w uzupełnieniu powyższej notki jeszcze kilka komentarzy, które przepuściła cenzura money.pl …

   „zerro / 87.205.94.* / 2014-10-30 04:51
   …i tak dochodzimy do sedna powołania Komitetu Obrony Robotników dla realizacji celów „narodu wybranego” czyli POwrotu do ziemi obiecanej… A gen. Jaruzelski ostrzegał przed gangreną; nie wierzyliśmy i teraz mamy ulice a zbombardowane niegdyś i odbudowane dziś kamienice wrócą do właścicieli vide: odwrócona hipoteka

   rrrj4j3j / 92.40.249.* / 2014-10-30 00:38
   Obejrzyj film „David Duke Jak umierają Narody” w YouTube

   RUDE DUDE / 31.182.86.* / 2014-10-29 22:25
   Teraz już wiem gdzie podziała się moja część zabranej emerytury z OFE :/

   Arcanum. / 83.28.47.* / 2014-10-29 22:01
   Czekam teraz kiedy powstanie z takim rozmachem muzeum Polskich Polaków i Rosyjskich Rosjan. Ich również zginęło znacznie więcej niż ok 800 tys Żydów polskiego pochodzenia (dla celów martyrologicznych i innych liczba ofiar wśród wyznawców judaizmu została później znacznie zawyżona – do 6 mln).

   guru122 / 109.241.133.* / 2014-10-29 20:56
   Na leczenie pacjentów kasy nie ma ale na wszelkiej maści muzea kasa jest. Postsolidarusze […]Czas tych ludzi odsunąć od władzy.

   alojz / 77.89.84.* / 2014-10-29 20:50
   Niedługo może się okazać, że Polska to kraj zabrany Żydom przez Polaków … Pan Prezydent to dziwny człowiek, który odznacza pośmiertnie …

   Danuta739 / 77.115.87.* / 2014-10-29 20:45
   Można zgrzytać jedynie zębami,bo mleko się już rozlało.Szkoda,ze nie mysli się najpierw o chlebie a potem o igrzyskach.Dzieci chodza głodne,gruzlica z niedożywienia,chorzy na straszliwego raka i nie tylko walczą o dofinansowanie lekarstw,rehabilitacji itd.Zagłada narodu polaków trwa jak cichy zabójca.Kto nam postawi pomniki,muzea za codzienną walkę o byt i przetrwanie.Wstadzcie sie łobuzy-decydenci i specjalisci od trwonienia nie swoich pieniędzy.Wstydzcie sie za obce nam mentalnie muzea i za ubóstwo zycia swoich rodaków.Ale czy wy wiecie co to znaczy pogarda narodu i wstyd.Czy wy go macie???!!!

   światowid / 195.74.51.* / 2014-10-29 20:42
   Moim zdaniem powinno powstać muzeum historii Polski i Polaków a jego część mogłaby być
   poświęcona Polakom pochodzenia żydowskiego.
   Najlepiej żeby wogóle nie dzielić Polaków
   ze względu na pochodzenie. Dziwi mnie postawa
   polskich władz wobec narstającego nacjonalimu
   żydowskiego

   Wojtek asfdsaad / 195.140.153.* / 2014-10-29 20:25
   Przeczytałem całość i nie wiem najważniejszej rzeczy. Kto jest w końcu właścicielem tego muzeum? Polska czy ta żydowska organizacja pozarządowa? Kto utrzymuje muzeum jeśli na siebie nie zarobi? Kto będzie zarabiał na muzeum jeśli będzie przynosić zyski.

   jakostak / 83.23.255.* / 2014-10-29 19:27
   Przecież żyjemy w bogatym kraju, wśród bogatych ludzi. Mamy wszystko z wyjątkiem jeszcze kilkuset kościołów i kilku tysięcy muzeów, i kilkuset tysięcy pomników.

   Tyle w temacie. / 89.67.119.* / 2014-10-29 19:15
   ‚Nie da się zrozumieć i w pełni przeżyć historii Polski bez znajomości historii Żydów polskich” – przekonywał prezydent Bronisław Komorowski, panie Komorowski wyjedź pan do Izraela i tam buduj co pan chcesz i tam popisuj się poparciem dla bandytów banderowca Jaceniuka. Tylko żeś pan zapomniał co takie jaceniuki urzadziły […] we Babim Jarze. A jak już to się wszystko wyklaruje to sami uhonorujemy wspaniałą część Polaków żydowskiego pochodzenia i ich wkład w kulturę tego kraju, tylko nigdy pod POwskim przewodem
   […]

   br555 / 80.43.154.* / 2014-10-29 21:38
   to dlaczego polski podatnik im funduje, z racji czego ?

   też się podpisuję pod stwierdzeniem, niech najpierw zadośćuczynią za krzywdy wyrządzone Polakom, wszak w pierwszej kolejności zabrali się za polskich obywateli jakby na to nie patrząc, osłabiając kapitał ludzki i ekonomiczny raju, rachunek za zniszczoną Warszawę i inne miasta powinien być też bezzwłocznie wystawiony.

   sraluch / 164.126.131.* / 2014-10-29 18:45
   W tym naszym rządzie jakaś choroba powypalała wszystkim mózgi: szaleje kryzys, długi skarbu państwa narastają lawinowo, służba zdrowia już tylko udaje służbę zdrowia, prawo nie działa, policja tylko skupia się na zarabianiu pieniędzy radarami itd, itp. a tu nagle z gestem wywalamy kilkaset mln na muzeum o żydach. Należałoby spytać kogoś czy to Polacy muszą fundować wszystkim pomniki i muzea? A dlaczego żydzi sami nie zbudują, albo Niemcy którzy ich mordowali tylko ja mam to robić za pieniadze zdzierane z mojej żebraczej płacy? skomentuj
   antys / 213.158.221.* / 2014-10-29 18:01 + popieram- neguję0usuń Zgłoś do usunięcia
   To nie kwestia mentalnosci po co mi to muzeum, a gdzie muzeum powstan slaskich zawsze komus musimy wchodzic do d.. i tak w efekcie bedzie sie pisac o naszych obozach i ze jestesmy antysemitami. Jedyna korzysc (nie dla wszystkich) to bedzie kilku nowych prezesow, dyrektorow itp. bezproduktywnej instytucji.Po co oddalibyscie lepiej ta kase Owsiakowi. Widzieliscie jak w hotelach zachowuja sie mlodzi obywatele panstwa zydowskiego…

   Bartek777 / 159.205.193.* / 2014-10-29 18:00
   Izrael będzie w Polsce to kwestia czasu(10-50lat).IZrael w Palestynie sobie nie radzi -żydzi mają tam dość i szukają miejsca do bezpiecznej ewakuacji.Co do muzeum to proszę niech stawiają ale za swoją kasę.Co do prawdy to myślę że ta tam przedstawiana mija się i to bardzo z żeczywistością historyczną.No cóż wniosek jeden PO PIS SLD PSL to sitwa i układ i nic się nie zmieni (Jarek jeszcze nie pisnął ani słowa o muzeum)
   Może KNP ale Mikke media nie pokazują a jak pokazują to jako waryjata.
   Elita obecna (ten układ) też się przejedzie bo jest ostatnim ogniwem łańcucha pokarmowego , jak się skończą barany to wilk zdechnie

   pd838 / 31.61.136.* / 2014-10-29 17:57
   Aby muzeum zawierało pełny obraz Żydów, w głównej sali powinny być wypisany złotą czcionką fragment wywiadu z Geremkiem:
   Niezbyt lubię Polaków? Takie określenie jest nieścisłe. Ja ich nienawidzę!

   obs1248 / 83.21.162.* / 2014-10-29 17:02
   ok 8 tys osób dostało z budżetu po ok 20 tys złotych. Co na to prokurator? W kolejce stoją ; Łemkowie, Tatarzy, Kaszubi,Pałuki, Kujawiacy, Mazurzy, Ślazaki,Wielkopolanie, Lubuszanie i cała masa innych grupek społecznych. Czy ten „płat sukna” ma jakiegoś opiekuna prawnego?

   dr inż Piotr / 89.187.237.* / 2014-10-29 16:43
   Cóż to jest to 180mln złoptych?! To jest koszt jednej estakady nasd skrzyżowaniem.
   A budynek jest piękny i stanie się wizytówką Warszawy.

   gfhgfhfghd / 77.253.149.* / 2014-10-29 22:27
   Cóż to jest to 180mln złoptych?! dla żyda.NIE nie dam będę żydził ,niech goj płaci a jak zaprotestuje to mu post money.pl usunie co nie prawda adminie-))))!!!!!!

   roz / 94.221.241.* / 2014-10-29 16:16
   zadziwiajaca ze nasze biedne polskie dzieci nie maja na komputery nie maja na ksiazki nie maja ubran ale panstwo lekka reka wyciaga miliony na jakies badziewie ktoreego jeszcze utrzymanie pochlonie kolejne tyle.
   moim zdaniem te pieniadze powinny w calosci wylozyc ci ktorzy posuneli ten pomysl niech z wlasnej kieszeni placa a nie ograbiaja polakow.
   hanba i nic wiecej niech tusek zgnije w tym budynku ze na takie marnotrawstwo pozwolil

   theconrado / 85.255.235.* / 2014-10-29 15:47
   Budowa tego p********** to obraza dla mnie jako Polaka. Nie chce zydow( celowo z malej litery ) w moim kraju tak samo jak nie chce psycholi islamskich. Polacy czas sie obudzić!

   stacho837 / 93.105.236.* / 2014-10-29 16:57
   masz rację ja też ich nie chcę,
   bo tylko o tym się mówi i pisze a nie pisze się o ich działalności w NKWD gdy do nas przyszli z sowietami i wprowadzali władzę sowiecką

   mnmn / 95.51.26.* / 2014-10-29 15:20
   … muzeum! tak jak tęczę na Placu Zbawiciela, aby zakpić z polaczków raz jeszcze! jesteśmy pod okupacją! najśmieszniejsze pieniądze wywalone w błoto a żydzi nie będą przyjeżdżać bo boją się! …że Polska to kraj antysemicki , w miedzy czasie kolejny szpital został zamknięty z powodu braku pieniędzy

   mario542 / 46.171.12.* / 2014-10-29 14:20
   Czy w muzeum jest dział poświęcony roli Żydów na terenach polskich w latach 1339-1941 i w latach powojennych ? Mowa jest tutaj o pogromach ludności polskiej, współpracę z armią czerwoną, pracą w kierownictwie SB

   andrzej561114 / 77.252.22.* / 2014-10-29 14:17
   No nie, po czymś takim tylko ten przysłowiowy scyzoryk w kieszeni otwiera się,jest mi przykro z tego tytułu że jestem Polakiem, że o Żydów bardziej dba się w Polsce niż o Polaków, zazdroszczę młodym, bo gdybym miał teraz do tych 30 lat i bez zobowiązań to wcale nie zastanawiałbym się, rok podkuć język i raz na zawsze opuścić to niezrozumiałe w logicznych kategoriach państwo. A tak – już za późno, chociaż – skoro do emerytury jeszcze 10 lat a zasiłku już nie ma to albo kraść i posiedzieć na wikcie za kratkami albo wyjechać i zapomnieć…

   ż floyd / 77.253.149.* / 2014-10-29 17:58
   My Żydzi mamy banki gdzie drukujemy sobie dolary ,kochamy kapitalizm ,jak się naszym nie powodzi albo powodzi gorzej od goja to mu pożyczamy na 0% a nich gojom idzie całkiem żle .Nie wiedziałeś?. Manna z nieba ci nie poleci chodz byś se ręce od roboty powyrywał ,będziesz zawsze należał do tych ostatnich goju bo nie jesteś jednym z nas .A my nie lubimy w naszym kochanym kapitalizmie uczciwej konkurencji

   Floyd / 2014-10-29 15:35 / Tysiącznik na forum

   Widać żydy rządzą tym krajem i okradają go ile wlezie!!!

   Widzisz jak sobie ładnie wytłumaczyłeś. Straszliwie mądre muszą być te Żydy jeżeli rządzą milionami Polaków i którzy dadzą sobą tak rządzić. To samo wmawiał milionom Niemców Hitler i sobie nieźle poprawili.

   moszeeeeeee / 77.253.149.* / 2014-10-29 17:28
   Jedż do Izraela zainicjuj tam budowę polsko katolickiego muzeum lub palestńko-izraelskiego muzeum pojednania ZA PIENIĄDZE IZRAELSKIEGO PODATNIKA (powodzonka jak tam przewalisz taki numer)
   -PO- obcują sobie z polską kulturą żydki szczególnie młodzi bo gu…. wiedzą o Polakach ….Publiczne pieniądze wydawane na g warte muzeum w takich czasach to jawny przykład grabieży narodu!Chcesz to płać sam ale wara żydom od pieniędzy moich i moich dzieci!!!!

   jan6565 / 86.40.115.* / 2014-10-29 12:40
   Od dzisiaj Polska dla mnie nie ma już Stolicy a ja czuję się jak mąż podłej nierządnicy, która miast dom posprzątać poszła gdzieś do lasku, by gzić się prowadzana na żydowskim pasku. Szkoda było wysiłku i trudu za młodu, na podźwignięcie z ruin wysiłkiem Narodu, jej zrujnowanych murów, po to by się śmiało z Nas to, co w niej akurat dzisiaj zamieszkało. Dlatego wprost oznajmiam, gdyby w jakiś sposób, znowu jęła doświadczać wojennego losu, i gdyby krew w niej znowu płynęła ulicą, rzekłbym „wartaś jest tego – wieczna niewolnico”

   przypadkowy…. / 78.10.178.* / 2014-10-29 12:34
   Kocham mój kraj, ale coraz częściej otrzymuję dowody na to, że to jedno wielkie szambo, gdzie każda m..da ma większe prawa niż jego rodowity obywatel. Każdego obcokrajowca głaszcze się nie tylko po głowie i plecach ale i po d… a żydzi panoszą się jak w swoim, a przecież są tylko gośćmi… Mało tego, cała europa drwi z nas Polaków i nazywa antysemitami (dzięki podłym żydom) a przecież o ile mnie pamięć nie myli, to ta nacja przed wieloma wiekami właśnie tu znalazła przyjazny dla siebie zakątek w europie, tyle tylko że sami nafajdali w ten zakątek i sami domagają się już od wielu lat jednego, wielkiego kopa w zad!, bo jeśli ja jestem gościem w cudzym domu, to pamiętam o tym cały czas i nie fajdam w jego pokojach, zrozumieli?

   przypadkowy:Re / 78.10.178.* / 2014-10-29 14:09
   Widzę że sporo żydków włączyło się w dyskusję, bo wypowiedzi krytykujące cały ten cyrk i ich samych otrzymują sporo ocen negatywnych… Czyli co? Chcielibyście powiedzieć, że to Polacy są gośćmi w swoim kraju!!!???

   słowianin / 79.184.20.* / 2014-10-29 13:27
   jest w tym sporo prawdy…. smieszy mnie natomiast zdanie z tekstu gazety, polscy zydzi, jak żyd to żyd, jesli polak to polak.

   safd3212 / 194.28.248.* / 2014-10-29 12:15
   masakra i porażka, lepiej by biednym albo dzieciom na obiady w szkolach dali, beznadziejny rzad, beznadziejne museum i cel

   jan2567 / 86.40.115.* / 2014-10-29 12:06
   Izrael to ewenement na skalę światową. Leży w Azji pomiędzy państwami arabskimi ale sam rzekomo nie jest państwem arabskim. Nie należy do NATO ale w manewrach NATO bierze udział. Nie leży w Europie ale bierze udział w Eurowizji, a nawet to, że nie należy do Europy nie przeszkadza w organizowaniu tam Mistrzostw Europy w podnoszeniu ciężarów. No i jeszcze to, że obywatele Izraela mogą wjeżdżać na terytorium Polski z bronią, mogą ją tu nosić i używać. Oczywiście ludność tubylcza nie ma tego prawa. Takich kwiatków jest dużo więcej ale już mi się nie chce wypisywać bo i tak homosowietikus zamieszkujący terytorium Polski ma to gdzieś.

   MrKuba65 / 83.10.153.* / 2014-10-29 12:22
   Bo to NARÓD WYBRANY. Podają że ponoć , rzekomo przez Boga. Ale że maja nad naszym, mniej wartościowszym ludkiem tubylczym sprawować powiernictwo nie ulega wątpliwości.Sam fakt że to MY finansujemy budynek o charakterze nostalgiczno – indoktrynacyjnymn jest dostatecznym dowodem na wyższości CYWILIZACJI ŻYDOWSKIEJ nad nasza.Fakt użycia słowa ” żyd ” dzięki stosownym zabiegom propagandy GW jest tożsame z antysemityzmem. Czy to nie jest namacalny sukces ?

   inż1 / 178.42.94.* / 2014-10-29 11:51
   Czy istnieje pojęcie „polski Niemiec” lub „polski Czech. Francuz. Rosjanin” ??? Nie, nie istnieje. Jak piłkarz Mirosław Klose, lub tenisistka Carolina Wożniacki przyjęły (li) obywatelstwo to są Niemcami, Dunką itd. Mówi się o nich ( podobnie jak we wszystkich innych krajach) o polskim pochodzeniu (lub korzeniach). Jak się w USA dostaje obywatelstwo – to składa się przysięgę na konstytucję, że się jest Amerykaninem. I mamy Amerykanów o jakiś tam korzeniach. Normalne. W tym dziwnym kraju powinniśmy mieć Polaków o żydowskich korzeniach! I powinno być MUZEUM POLAKÓW O ŻYDOWSKICH KORZENIACH… Tutaj jest Polska i jak masz polskie obywatelstwo – to wszystkich obowiązują te same zasady.

   polakNIEzyd / 78.10.243.* / 2014-10-29 10:56
   Szanowni Polacy moi rodacy.My jestesmy panstwem polskim a NIE zydowskim.Czy to jest jasne??Nie moze byc tak by jakas mniejszosc narodowa „nakazywala’nam polakom co my mamy robic we wlasnym kraju!!!!!!!!!!!!!!!A kultura zydowska jest do Polski pchana na sile wbrew woli narodu polskiego.My mamy wlasna kulture,sztuke i nie potrzebujemy gloryfikowac kultury i narodu zydowskiego w Polsce..My
   jako narod juz przezylismy okupacje hitlerowska,teraz funduje sie nam BEZCZELNIE okupacje zydowska na co nie wolno sie godzic.Dosc tego faworyzowania i gloryfikacji zydow w Polsce!!!!!!!!!!!!! –dosc tego, kiedy to sie skonczy???

   cv / 31.61.136.* / 2014-10-29 16:36
   Max Kolonko mówił, że nawet ostatnia Polska piosenka na Eurowizję ma rytmy żydowskie, a nie polskie.

   ży Flojadzie / 77.253.149.* / 2014-10-29 19:26
   ŻYD zawsze jest żydem a na potrzeby swojego interesu staje się Polakiem ,Rumunem,Węgrem,Czechem ,Niemcem,Anglikiem……liczy się dla żyda interes a narodowość -no cóż zawsze się kupi za srebrniki. I DLATEGO ŻYD ZAWSZE BĘDZIE ŻYDEM A NIE POLAKIEM !!!

   PIOTR 1989 / 212.182.108.* / 2014-10-29 10:13
   MAJĄ SWOJ PMNIK.
   Kiedy powstanie pomnik frajera ?(robotnika) Strajkował o 5 -ci dniowy czas pracy, wolne święta i godna życie a co ma obecnie? praca do śmierci 67 lat, praca w sobotę i święta, czyż to nie frajer że walzcył w PRL i wywalczył a teraz co?
   Zasługuje za publczne pieniądze na pomnik, pomnika robotnika frajera.

   wd123456 / 193.111.166.* / 2014-10-29 09:38
   W Izraelu Żydzi polskiego pochodzenia ustawiają się w kolejkach po polskie obywatelstwo. 25 lat temu byłoby to nie do wyobrażenia

   bo 25 lat temu nie mogli z tego powodu odzyskiwać mienia?

   sdf234234 / 194.28.248.* / 2014-10-29 09:05
   beznadziejne museum a temat jeszcze gorszy :)) zas czyja kase? żydzi dali? masakra ten kraj i politycy!!! zmienimy ich!!!

   pr rpr / 192.193.116.* / 2014-10-29 12:57
   Żydzi nic nie daja tylko biorą.
   Zabrali Palestyńczykom kraj, dostają od USA bezzwrotne pożyczki

   St. / 77.252.247.* / 2014-10-29 08:47
   180 mln + koszt działki. Tylko komu z Polaków to potrzebne?! Obejrzy to kilku emerytów jak będzie dzień darmowy i dzieciaki ze szkół zaprowadzone siłą. Czy nie było innych, ważniejszych celów ???

   hibninininn / 77.253.149.* / 2014-10-29 19:31
   „Komu to potrzebne? Wszystkim, którzy pretendują do miana inteligenta i człowieka wykształconego.
   To jest historia, to jest poznanie, to jest nauka i kształtowanie……KASĘ NA POLSKIE SZKOLNICTWO !!!!A NIE NA ŻYDOWSKIE FANABERIE -[…]

   ### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

   inż1 / 178.42.94.* / 2014-10-29 07:59
   Czy istnieje pojęcie „polski Niemiec” lub „polski Czech. Francuz. Rosjanin” ??? Nie, nie istnieje. Jak piłkarz Mirosław Klose, lub tenisistka Carolina Wożniacki przyjęły (li) obywatelstwo to są Niemcami, Dunką itd. Mówi się o nich ( podobnie jak we wszystkich innych krajach) o polskim pochodzeniu (lub korzeniach). Jak się w USA dostaje obywatelstwo – to składa się przysięgę na konstytucję, że się jest Amerykaninem. Lub Afroamerykaninem. I mamy Amerykanów o jakiś tam korzeniach. Normalne. W tym dziwnym kraju powinniśmy mieć Polaków o żydowskich korzeniach! I powinno być MUZEUM POLAKÓW O ŻYDOWSKICH KORZENIACH… Tutaj jest Polska i jak masz polskie obywatelstwo – to wszystkich obowiązują te same zasady.

   Floyd / 2014-10-29 12:42 / Tysiącznik na forum

   powinno być MUZEUM POLAKÓW O ŻYDOWSKICH KORZENIACH…

   W USA jest: The Polish Museum of America
   a także Kongres Polonii Amerykańskiej
   itd itd.
   Jakoś Amerykanom, to nie przeszkadza, tylko zakompleksiali Polacy ciągle mają jakieś ale.

   (…)”

   więcej: http://www.money.pl/forum/muzeum-historii-zydow-polskich-7-powodow-dlaczego-jest-wyjatkowe-oraz-kto-i-ile-za-nie-zaplacil-t3895248.html

   Polubienie

 13. Jak napisała „Gazeta Wyborcza”, tajemnicza firma z Antyli Holenderskich, która nie ma nawet strony internetowej, „jest powiązana z kapitałem z Kuwejtu i Kataru”. Prawda jest jednak zupełnie inna.

  United International Trust to podatkowa „wypustka” spółki Sapiens International Corporation, notowanej m.in. na nowojorskim rynku NASDAQ. W kierownictwie tej drugiej firmy znajdujemy wiele osób związanych z izraelską armią.

  I tak: prezes Sapiens – Roni Al-Dor – służył w izraelskich siłach powietrznych, ukończył też prestiżową uczelnię informatyczną podlegającą sztabowi sił powietrznych Izraela. Rami Doron – pełniący w Sapiens funkcję kierownika ds. operacyjnych (Chief Operating Officer) – przez 6 lat był ekspertem od elektroniki w armii Izraela. Sagi Schliesser – kolejna postać z kierownictwa Sapiens – przez wiele lat stał na czele Computer Training School w żydowskich siłach obronnych. Martin Greenberg – wiceprezes Sapiens – przez 8 lat pracował w wojskowym centrum komputerowym „Mamram”. „Mamram” to specjalistyczna jednostka przetwarzająca informacje dla wszystkich jednostek wojskowych Izraela. Stworzyła m.in. specjalną wewnętrzną sieć komputerową (tzw. system intranetowy) na użytek armii i wywiadu wojskowego.

  Oficjalnie spółka Sapiens – której podlega United International Trust (UIT), nabywca majątku polskich stoczni – zajmuje się wdrażaniem informatyczno-technologicznych rozwiązań dla biznesu. Warto dodać, że ani Sapiens, ani UIT nie miały nigdy nic wspólnego ze stoczniami czy okrętami.

  Na stronie internetowej Sapiens International Corporation NV znajduje się ponadto informacja, że firma ta jest członkiem holdingu Formula Systems, który z kolei w listopadzie 2006 r. został wykupiony przez konsorcjum Emblaze Group.

  Jak sprawdził portal Niezalezna.pl – 11 września 2008 r. członkiem zarządu Emblaze, i jednocześnie dyrektorem-konsultantem tej spółki, został Nahum Admoni. To wieloletni oficer wywiadu wojskowego Izraela, który w latach 1982-1989 był szefem Mossadu. Admoni odszedł z Mossadu, gdy okazało się, że nadzorował działania Jonathana Pollarda – izraelskiego szpiega, który wykradał Amerykanom tajemnice wojskowe (Pollard został skazany w USA na dożywocie). Członek konsorcjum, które przejęło majątek polskiej stoczni, jest jednak wciąż osobą wpływową – cieszy się m.in zaufaniem byłego premiera Izraela – Ehuda Olmerta.

  W zarządzie Emblaze Group zasiadają także inne osoby, mające powiązania z wojskiem i administracją państwa Izrael, jak np. Naftali Shani (prezes) – były urzędnik kancelarii premiera Izraela, Zvi Shur (dyrektor-konsultant) – który pracował w izraelskiej armii i był m.in. szefem wydziału finansowego w tamtejszym Ministerstwie Obrony, czy Ilan Flato (dyrektor-konsultant) – były doradca ekonomiczny premiera Izraela i wysoki urzędnik Ministerstwa Skarbu.

  Grzegorz Wierzchołowski

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.