Tego zdjęcia nie zobaczycie w polskich mediach (Uwaga drastyczne!)

Kobieta z dzieckiem zabita dzisiaj na skutek ostrzału artyleryjskiego Gorłówki.


trup1

trup2

Zbrodnie ukraińskiego nacjonalizmu (dawnego i obecnego) są skrzętnie pomijane, to wyraźnie temat tabu dla Polskich mediów. Za to realne i wyimaginowane obrazy przemocy ze strony noworosyjskich powstańców zaatakowanych i zabijanych przez „własny” rząd, są rozdmuchiwane do niewiarygodnych rozmiarów.

Samych powstańców z Donbasu nazwa się notorycznie terrorystami, choć ich motywacje w żaden sposób nie pasują do definicji terrorysty, który uprawia szantaż przemocą i strachem. Ci ludzie się bronią, bronią swojego języka, tożsamości kulturowej, etnicznej i swojej ziemi, na której żyją od pokoleń. Zupełnie tak samo jak Polacy na Wołyniu w 1943-44. Terroryzm uprawia rząd w Kijowie zabijając swoich obywateli, których nie potrafi przekonać do swoich racji w pokojowy sposób.

Jeśli noworosyjscy powstańcy są terrorystami, to pokolenia Polaków walczących o niepodległości w kolejnych powstaniach i w czasie okupacji również nimi są. Tak z resztą mówili o naszej partyzantce hitlerowcy.

Nie rozumiem, dlaczego dla polskiego rządu i mass mediów, wprzęgniętych w niewiarygodną operację propagandową przeciwko powstańcom i Rosji, integralność terytorialna Ukrainy pod rządami niedemokratycznej władzy jest ważniejsza niż życie i cierpienie mieszkańców Donbasu.

[Nikt chyba nie ma złudzeń co do tego, że obecny rząd w Kijowie ma jakąkolwiek legitymizację władzy zgodną z europejskimi standardami demokracji.]

W końcu, czy państwa, ich granice, rządy są dla ludzi, czy ludzie dla nich? Jak dziś widać na przykładzie wschodniej Ukrainy ludzie dla rządzących są nadal mierzwą historii, którą można dowolnie poświęcać w imię takich czy innych interesów. Czy od tego, że kilka prowincji być może odłączy się od Ukrainy, nastąpi koniec świata? A może Polska przestanie istnieć?

Czy trzeba integralność terytorialną Ukrainy i jej granice raptem ustalone arbitralnie dwadzieścia kilka lat temu wymuszać ostrzałem artyleryjskim mordującym cywili?

Czy nie można usiąść do stołu rokowań i porozmawiać o przyszłości tych terenów z ich mieszkańcami?

Jeśli ci mieszkańcy nie widzą się jako obywatele Ukrainy Jarosza, Jaceniuka i Poroszenki, to chyba mają do tego prawo. Tym bardziej, że oni tych polityków nie wybierali. Na tym chyba polega niepodległość i demokracja, o którą Polacy walczyli 130 lat, a teraz nagle zapadli na „historyczną” demencję i ślepotę w odniesieniu do sytuacji na Ukrainie? To objawy blokującej rozum rusofobii – niestety na razie nieuleczalnej.

Mam to szczęście, że na nią nie choruję i mogę nieco obiektywniej spojrzeć na sytuację. Nie różni się szczególnie od tej, która miała miejsce w wielu krajach, terytoriach w XX w. Społeczność międzynarodowa ma już pewne doświadczenia z rozwiązywania podobnych konfliktów, jak się okazuje, przemoc rzadko jest dobrym, a już prawie nigdy najlepszym rozwiązaniem. Po każdej wojnie, nawet najdłuższej, następuje czas rokowań, a może nauczeni doświadczeniem powinniśmy zminimalizować etap wojny i od razu przejść do rokowań? Schować urażoną dumę, arogancję i agresję za pazuchę i porozmawiać o przyszłości Ukrainy w takich czy innych granicach, które i tak przecież nie są wieczne. Ustalili je ludzi i ludzie mogą je zmieniać – to nie jest boskie rozporządzenie lub prawa przyrody.

Chyba jedynym krajem, który nawołuje do pokojowego rozwiązania jest Rosja, ale w Polsce ten głos w ogóle się nie liczy – wiadomo, wszystko, co mówi Putin lub jego administracja z definicji jest złe i podstępne. Istna paranoja. Jaki problem postawić sprawę na forum ONZ, zorganizować międzynarodowych obserwatorów, może nawet wprowadzić wojska rozjemcze, przeprowadzić referenda i ustalić status Donbasu? Nie raz pod auspicjami ONZ przeprowadzano takie operacje pokojowe, dlaczego w kwestii Ukrainy to niemożliwe? Dlaczego wciąż muszą ginąć ludzie aby zaspokoić czyjeś ambicje polityczne?

Polska, pomna historycznych doświadczeń z Ukrainą, mogłaby wystąpić z taką inicjatywą, podzielić się doświadczeniami „okrągłego stołu” w rozwiązywaniu konfliktów? Być może zyskałaby tym międzynarodowe uznanie kraju pokojowego, zrównoważonego, rozsądnego zamiast ciągle podgrzewać atmosferę „niewyparzonymi” ustami Radka Sikorskiego? Szczuć i judzić przeciwko sąsiadom. Wojna się skończy, niesmak pozostanie.

Mówi się, że nie dopuszczą do tego powstańcy-terroryści, czyli „zielone ludziki” Putina przysłane rzekomo, aby siać dywersję i chaos w proukraińsko w istocie nastawionych wschodnich regionach. Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Wyobraźcie sobie, że Putin desantuje w Polsce (gdzieś na wschodzie) kilkuset, a nawet kilka tysięcy takich „zielonych ludzików”, jak długo by się utrzymali bez wsparcia lokalnej ludności, a nawet miejscowych władz jak to się dzieje w Donbasie. Bez takiego zaplecza zostaliby rychło pojmani lub zabici, sądzę, że nie przetrwaliby dłużej niż 3 doby. A Donbas wojuje już blisko 2 miesiące, i to z pewnymi sukcesami, choć na dłuższą metę w starciu z regularną armią wyposażoną w ciężki sprzęt i lotnictwo nie ma szans.

Skoro nikt nie zaproponował rokowań, to skąd wiadomo, że powstańcy je odrzucą? Dlaczego tych ludzi traktuje się gorzej niż hitlerowców, z którymi zachód paktował?

Wraz z postępami tej wojny domowej będzie ginęło coraz więcej cywilów – komu na tym zależy? Dlaczego społeczność międzynarodowa nie wykazuje woli zakończenia tego konfliktu? Czy was to nie dziwi, bo mnie bardzo.

Nawet Ukraińscy żołnierze odmawiają udziału w tej parszywej wojnie masowo dezerterując, a matki palą karty powołania do wojska swoich synów. Czy nikomu w Polsce nie daje to do myślenia? Czy wszyscy aż tak są zaczadzeni prostacką propagandą? Czy Rosjanie dla Polaków już nie są ludźmi i można ich zabijać jak zwierzęta?

Dopóki będę oglądał takie zdjęcia, nie wierzę w żadne deklaracje ukraińskiego i polskiego rządu i doniesienia polskich mediów w kwestii Donbasu. Rusofobia nie usprawiedliwia zbrodni, a wszyscy którzy biorą udział w tej rusofobicznej histerii, mają krew na rękach, m.in. tej młodej dziewczyny i jej dziecka.

PS

Tak jak przypuszczałem zdjęcia ofiar wczorajszego ostrzału Gorłówki nie trafiły do polskich mediów, za to niewiarygodnie rozdmuchano sprawę rannej polskiej dziennikarki, która pracuje dla ukraińskiej telewizji i została ranna w wyniku ostrzelania (podobno przez powstańców) samochodu wojskowego, w którym jechała wraz z żołnierzami.
O tym, że nie był to specjalnie oznaczony samochód prasowy już nie wspomniano, o tym, że od początku konfliktu zginęło już kilku dziennikarzy (głównie Rosjan) z rąk wojska ukraińskich też się nie mówi. Hipokryzja czy znów obsesyjna rusofobia?

 

18 komentarzy do “Tego zdjęcia nie zobaczycie w polskich mediach (Uwaga drastyczne!)

 1. Ciężko zrozumieć zachowanie ludzi którzy za wszelką cenę dążą do wojny, Stawiając kilka groszy ponad życie ludzkie. Ale jak uczy historia wcześniej czy później nastanie czas zaplaty a winni poniosą karę. Może to będzie sprawiedliwość ludzka może matki natury ale czuję coraz bardziej że czasy szkodników ludzkich na ziemi dobiegają końca.
  Jak czytałem budzi się Yellowstone a bez usmanów żydki z Ukrainy czy izraela długo nie pociągną

  Polubienie

 2. Niestety podobnych zdjęć i filmów pokazujących zbrodnie banderowców na ludności cywilnej Donbasu jest znacznie więcej.
  Mam nadzieję, że wszyscy oni zawisną. Co będzie i tak zbyt łagodną karą dla tych zwyrodnialców.

  Polubienie

  • Tym skurwysynom którzy to zrobili należy zrobić to samo co zrobili swoim ofiarom, czyli zgonić w jakieś szczere pole, daleko od zabudowań i ludności cywilnej po czym ostrzelać z mozdzierzy, artylerii i wyrzutni „Grad” oraz „Huragan”, nie cackać się z nimi w jakieś procesy sądowe i tym podobne bo im się to nie należy z racji tego że sami pozbawiają swoje ofiary możliwości obrony a nawet ucieczki.

   Polubienie

 3. To jest straszne, ale straszniejszą jest postawa samych ukrów* z Zachodniej Ua. Znam kilku takich osobiście, w tym kobiety – twierdzą uparcie, że to nieprawda, że to prowokacje (oczywiście p. Putina), że pewnie to sami powstańcy tak robią i inne brednie głoszą. 1,5 roku temu jeden próbował mi wcisnąć, że on absolutnie nie rozumie tego, ze w Polsce się mówi (tzn. między sobą czy na forach, bo media mają to gdzieś) o banderowskich zbrodniach, że nacjonalizmu spod znaku wideł nie ma. Tenże rodowity Lwowiak twierdził, że to tylko grupka oszołomów, nic nie znacząca. Teraz przyznaje mi poniekąd rację w tym jak jest na prawdę, jednak dla niego i innych to bezsporna wina p. Putina. Nie mam czasami siły z nimi rozmawiać, ale staram się, robię co mogę, tłumaczę, oczywiście zawsze grzecznie i merytorycznie, z uśmiechem, po to aby wiedzieli i przekazywali dalej (a robią to na pewno między sobą), że nie wszyscy są ogłupieni propagandą pro-ua.

  *Napisałam ‚ukrow’, bo ciężko mi ich inaczej nazwać. Dodam tylko, że w mojej rodzinie nazwanie kogoś ‚ukraińcem’ było uważane za wielka obelgę, poważnie. Normalnych mieszkańców Ukrainy i jej obywateli można nazywać Ukraińcami.

  Polubienie

 4. ( – – – )

  komentarz usunięty.

  Spadaj dezinformatorze. Dla użytecznych idiotów, troli i żydowskiej agentury wpływu ten blog jest niedostępny.
  opolczyk

  Polubienie

 5. naprawdę brak słów i jak ten świat ma istnieć co jeszcze się wydarzy świat jest przepiękny to sami ludzie go zniszczą i po co dla kasy i władzy koszmar

  Polubienie

 6. „Tak jak przypuszczałem zdjęcia ofiar wczorajszego ostrzału Gorłówki nie trafiły do polskich mediów, za to niewiarygodnie rozdmuchano sprawę rannej polskiej dziennikarki, która pracuje dla ukraińskiej telewizji i została ranna w wyniku ostrzelania (podobno przez powstańców) samochodu wojskowego, w którym jechała wraz z żołnierzami.”

  – ta „dziennikarka” jak podają rosyjskojezyczne media to zwyczajny banderowski snajper na papierach dziennikarza by nie wzbudzała podejrzeń swoją prawdziwą, prożydowską, pronazistowską działalnością.

  Znaczy ona taki „wolny człowiek” od tych wyzwolonych z sumień banderosłowian.

  Polubienie

 7. Informacja

  Stosunkowo niedawno po konsultacji ze Słowianinem będącym Adminem Blogu Polskiego zaprosiłem do współpracy i współredagowania tego blogu Wiedmira (autora powyższego tekstu). Kilka dni temu Wiedmir opublikował na naszym blogu tekst o islamie, który natychmiast usunąłem za zdanie:

  „w konflikcie Izrael kontra Hamas w strefie Gazy jestem po stronie Izraela – jako państwa”.

  Mój tekst o islamie był niejako odpowiedzią na tekst Wiedmira.
  Wiedmir ma naturalnie pełne prawo do posiadania i głoszenia własnych poglądów na temat stosunków palestyńsko-izraelskich. Może je głosić – ale nie na moim blogu. Tak więc – mimo iż w ogromnej ilości spraw jest nam po drodze – w tej sprawie różnice zdań pomiędzy nami są zbyt rozbieżne, aby dalsza bezkolizyjna współpraca była możliwa.
  Po namyśle podjąłem decyzję o usunięciu Wiedmira z redakcji Blogu Polskiego.
  Nie chcę aby takie poglądy być może głoszone przez Wiedmira w innych miejscach w internecie wpływały na wizerunek Blogu Polskiego.

  Wiedmirowi dziękuję za współpracę i życzę mu powodzenia.

  Polubione przez 1 osoba

 8. Z góry przepraszam za tzw. off-topa.

  Poszukuję ciekawych i, przede wszystkim, rzetelnych książek do uzupełnienia swojej skromnej biblioteki. Przyznam, że w internecie ciężko znaleźć takie pozycje, a tym bardziej nie jest łatwo znaleźć księgarnię, która by je sprzedawała. Będę wdzięczny za podanie kilku-kilkunastu tytułów godnych polecenia, najbardziej zależy mi na XX wieku, żydo-bolszewickiej Rosji, zbrodniach wojennych (Katyń, ‚niemieckie Katynie’, żydowskie kolaboracje z Gestapo i NKWD), Armii Krajowej, Powstaniu Warszawskim, latach 1944-1956 w Polsce (głównie zbrodnie UB i NKWD, z poruszeniem np. kwestii procesu łomżyńskiego, czy prowokacji kieleckiej), żydowskiej infiltracji Narodu Polskiego w latach 1944-1989 i w okresie późniejszym, lata 1989- również mile widziane, w tym szabrowanie kraju, złodziejskie prywatyzacje, żydo-rządy itd.

  Może inaczej: mile widziane będą wszelkie pozycje dotyczące tematów poruszanych na Blogu Polskim. Te znane szerokiej grupie czytelników, jak i te zapomniane, żeby nie powiedzieć, zakazane.

  Raz jeszcze przepraszam, ale czasem ciężko w internecie (wbrew pozorom) znaleźć to, czego się szuka. Sam najczęściej bazowałem na artykułach, fragmentach różnych publikacji, notatkach, listach itp, ale dobrze byłoby uzupełnić tę listę o kilka dobrych książek.

  Dzięki za odzew, liczę na niego i pozdrawiam.

  Polubienie

 9. Usuwacie niewygodne komentarze, a to nie jest fair i każda osoba postronna, nie mająca własnego zdania, tak jak np. ja zaczyna wyrabiać sobie własne zdanie na ten temat….
  Drugi problem jest taki, że właśnie takie strony internetowe podsycają do nienawiści, wystarczy poczytać komentarze.
  Trzecia sprawa: kim dla was są Afgańczycy broniący własnej ziemi przed najeźdźcami, a którzy bezsprzecznie są ściśle powiązani z zamachami terrorystycznymi ???

  Usuwacie niewygodne komentarze, a to nie jest fair

  Mam to w nosie! Mnie kasują na wielu stronach.

  „i każda osoba postronna, nie mająca własnego zdania, tak jak np. ja zaczyna wyrabiać sobie własne zdanie na ten temat…”

  Co – ty jesteś „postronny”?

  „Drugi problem jest taki, że właśnie takie strony internetowe podsycają do nienawiści, wystarczy poczytać komentarze”

  Zobacz jak bandziory mordują ludzi w Donbasie (film):
  http://antifashist.com/latest-news/24155-fashistybanderovcy-na-glazah-zheny-ubivajut-byvshego-nachalnika-milicii-d
  Czy potępianie zbrodniarzy zwyrodnialców to „podsycanie nienawiści”?

  „Trzecia sprawa: kim dla was są Afgańczycy broniący własnej ziemi przed najeźdźcami, a którzy bezsprzecznie są ściśle powiązani z zamachami terrorystycznymi ???”

  A pamiętasz jak żołnierzy z AK nazywał okupant? Bandyci, trerroryści, banda kryminalistów. Zamachy na okupanta to nie terroryzm a samoobrona.

  https://opolczykpl.wordpress.com/2014/03/23/mieczak-putin-jewrosrajdaniarze-i-usa-obronca-wolnego-swiata/

  opolczyk

  Polubione przez 1 osoba

 10. Powiem tak. Fotka okropna, ale na jakiej podstawie autor twierdzi, że to ukraińskie wojska zabiły tę kobietę z dzieckiem. O ile wiem, to obydwie strony używają artylerii do ostrzału przeciwnika. Tekst pisany pod z góry założoną tezę. Pała panie blogerze… A swoją drogą ciekawe jak długo mój komentarz tutaj „powisi”, bo jak widzę głoszona i pochwalana jest tu tylko jedynie słuszna teoria. Ale to tylko teoria jakich wiele p. Autorze.


  A ja (choć nie jestem autorem, ale jestem właścicielem tego blogu) powiem tak – dlaczego powstańcy mieliby mordować własną ludność rosyjską w Donbasie? Ponadto przypominam, że takie „tuzy” z jewrosrajdaniarskiej swołoczy jak Tymoszenko mówiła o konieczności wymordowania – o ile pamiętam – 7 czy 8 milionów Rosjan na wschodzie Ukrainy. Ponadto zwyrodnialcy banderowcy (tzw. prawy sektor) i zresztą cała reszta tej bandy jewrosrajdaniarzy już pokazali jak mordują przeciwników:

  https://opolczykpl.wordpress.com/2014/05/06/oskarzam-o-masowa-zbrodnie-przeciwko-ludnosci-cywilnej-w-odessie/
  https://opolczykpl.wordpress.com/2014/05/17/oskarzam-junte-kijowska-bandziorow-jewromajdaniarzy-o-zbrodnie-w-kijowie/

  Popatrz zwłaszcza tu – na film pod tym linkiem:
  http://antifashist.com/latest-news/24155-fashistybanderovcy-na-glazah-zheny-ubivajut-byvshego-nachalnika-milicii-d

  Nas tutaj na antyrosyjską propagandę nie nabierzesz, a banderowców zwyrodnialców od odpowiedzialności za ich zbrodnie nie wybronisz.

  A komentarz twój powisi tak długo, jak długo go nie zaakceptuję. A jak nie podoba się – droga wolna. Zresztą jako dezinformator i tak dostajesz szlaban. To był twój pierwszy i ostatni komentarz u mnie.
  Paniał?
  opolczyk

  Polubienie

 11. takie samo zdjęcie widziałam już wczoraj i dotyczyło innej sytuacji…..kombinacja!

  Pewnie że kombinacja – żydo-propaganda próbuje zatrzeć ślady zbrodni banderowskich zwyrodnialców i manipuluje zdjęciem umieszczając je w „innej sytuacji”.
  Bandyci robią i inne zmyły – telawiwzornia pokazuje np. zniszczenia i trupy rzekomo z Syrii – ofiary „reżimu” Asada – a są to stare nagrania z Iraku pokazujące zniszczenia i trupy – ofiary usraelickiej „misji pokojowej” i „demokratyzowania” Iraku.
  opolczyk

  Polubienie

 12. To prawda Banderowcy dokonali Ludobójstwa na Polskim Narodzie na Wołyniu i na całych Kresach tego nie można zapomnieć .Tego wszystkiego co piszecie w obronie Rosji nie można zrozumieć ,tyle mordów na Polskim Narodzie co dokonali Rosjanie nie dokonał żaden iny naród . Czego dokonują teraz zrobili zamach na polską elitę w Smoleńsku ,zestrzelili samolot pasażerski teraz z 300 osobami na pokładzie. Ci którzy starają się tak bronić to sowiecka agentura ich ojcowie przyszli w 45r. w polskich mundurach wprowadzać władzę ludową bolszewizmu nieraz nie umieli się porozumieć po Polsku teraz ich dzieci bronią bandyckiego kraju ich ojców Rosji

  Ej durny ty durny…

  Kiedy Rosjanie dokonali tylu mordów na „Polskim Narodzie”? Hę???
  Zabory to była sprawka wewnątrzniemiecka: protestant Hohenzollern, katolik Habsburg (jako katolickie bóg zapłać za odsiecz Wiedeńską) i Niemka Katarzyna, pełniąca obowiązki prawosławnej carycy pokroili Rz’plitą. Carat od Piotra III (Niemiec Karl Peter Ulrich von Holstein-Gottorp) i Katarzyny (Niemka Sophie Auguste Friederike von Anhalt-Zerbst) był niemiecki i uciskał lud rosyjski bardziej niż Polaków pod zaborami. A gdyby obcy nie pchali durną skatoliczoną szlachtę na rzezie okres zaborów przeżylibyśmy bez strat.
  http://myslnarodowa.wordpress.com/2012/08/24/zydzi-powstanie-styczniowe-antypolski-wymiar/
  Przypisywanie zbrodni żydo-bolszewików Rosjanom to stały punkt żydowskiej propagandy. Powtarzany przez odmóżdżone polactfo (nie mylić z Polakami). Tym bardziej oburzający, że żydo-bolszewicy mordowali Rosjan dziesiątkami milionów. Nawet w Katyniu wymordowała żydowska NKWD ponad dwa razy więcej Rosjan niż Polaków.


  http://ptto.wordpress.com/2013/03/14/szokujace-wyznanie-izraelska-gazeta-donosi-jak-zydzi-mordowali-polakow/
  Po wojnie to żydostwo w polskich mundurach mordowało Polaków – tępaku jeden – żydostwo – żydo-komuna – a nie Rosjanie. Rosjanie nadal milionami zdychali w gułagu. Aż do śmierci Stalina i Berii.

  A ze Smoleńskiem sieroto po Kalksteinie nie wyjeżdżaj. Raz – to nie Rosja kazała idiotom lądować na ślepo z wyłączonymi instrumentami, dwa – tam nie było „”polskiej elity” a agenturalna elita III Rzydopospolitej wysługująca się żydowkiemu okupantowi Polski.
  http://ptto.wordpress.com/2013/03/14/putin-nie-jest-marionetka-lubawiczerow-chabad-lubawicz/
  https://opolczykpl.wordpress.com/2012/03/31/polska-ginie-a-polaczkow-hasbara-zapedza-do-sledztwa-smolenskiego/

  A malezyjski samolot zestrzelili banderowcy:
  https://opolczykpl.wordpress.com/2014/07/18/komu-zestrzelenie-malezyjskiego-samolotu-bylo-na-reke-powstancom-i-rosji-czy-bandziorom-uzurpatorom-kijowskim-i-banderowcom-mordujacym-cywili/

  I nie chrzań duraku o „ruskiej agenturze” – jesteś tępakiem zaślepionym rusofobią, użytecznym idiotą w łapskach żydowskiej i katolickiej propagandy. Aż mi wstyd, że takie typy jak ty nadal kalają polską Ziemię.

  Przeczytaj jeszcze to duraku:

  „Czytelnikom, którzy zetknęli się z tezami o „milionach” Polaków pomordowanych przez ZSRR w latach 1939-1945 na wstępie chcielibyśmy wskazać, że dotychczas zdołano udokumentować 150 000 ofiar śmiertelnych na około 1,6 mln represjonowanych. Dla porównania udokumentowane polskie ofiary śmiertelne okupacji niemieckiej ( pomijamy Żydów z polskim obywatelstwem- interesują nas wyłącznie etniczni Polacy) to ok. 2,77 mln osób. Oczywiście jednym z celów osób demonizujących ZSRR jest szerzenie rusofobii, gdyż to Rosjanie, mimo iż byli najliczniejszymi ofiarami zbrodniczego żydobolszewizmu, są prezentowani jako główni mordercy Polaków. W tym kontekście warto zapoznać się z tekstem Szokujące wyznanie: Izraelska gazeta donosi, jak Żydzi mordowali Polaków.”
  http://ptto.wordpress.com/2013/11/26/polska-1939-1945-straty-osobowe-i-ofiary-represji-pod-dwiema-okupacjami/

  opolczyk

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.