Największe zagrożenie dla człowieka – człowiek

.

mother_earth_by_digitumdei

.

.

Ostatnio przez dwa dni byłem bez komputera. Po prostu wysiadł. Nie będę wnikał w szczegóły. Zaniosłem go do naprawy. W ciągu tych dwóch dni zauważyłem niepokojące objawy silnego uzależnienia – wielokrotnie w ciągu dnia bezwiednie i odruchowo zmierzałem w stronę stolika, gdzie stoi na codzień mój komputer. Dopiero po chwili konstatowałem, że komputera nie ma. Ale odczuwałem też ulgę – nie mam go, nie muszę zaglądać na blog, na pocztę, nie muszę niczego sprawdzać, na nic ospisywać.

W międzyczasie komputer już jest na swoim miejscu, ale nadal „wariuje”. Walczyć z nim nie mam zamiaru. I tak od dawna nosiłem się z zamiarem przerwania na jakiś czas publicystyki. Po prostu chcę jakiś czas od komputera odpocząć. Na blogu jest ponad 440 wpisów – na razie wystarczy.

.

earth-mother_441x550
.
Tak więc na jakiś czas zawieszam pisanie. Należałoby jakoś w tym miejscu podsumować dotychczasową włsną działalność publicystyczną.

Dużo nauczyłem się o Słowiańszczyźnie w przeciągu ostatnich ponad dwóch lat. Zrozumiałem zwłaszcza, że współczesna żydo-anty-cywilizacja  – nawet bez globalistów – jest skazana na zagładę. A raczej na samozagładę. Tak więc nawet jeśli żydo-banksterski globalizm padnie, ale człowiek nie zmieni się – obecny świat, obecna anty-cywilizacja ulegnie samozagładzie.

Gdzie leżą korzenie zła i czym one są.

Fundamentalnym czynnikiem zagrożenia dla człowieka jest jego chory stosunek do Ziemi, do Przyrody i do siebie samego. Oraz tzw. „wartości chrześcijańskie” czyli cechu charakteru i mentalności, jakie współczesnemu człowiekowi wpaja od dwóch tysięcy żydo-anty-cywilizacja.

Stosunek do Ziemi.

.

a-hogue-mother-earth-laid-bare
.
Ziemia jest naszą Matką, Żywicielką i Domem. Niestety żydowska biblia we wszystkich jej wersjach dla żydów, żydo-chrześcijan i żydo-muzułmanów czyni Ziemię przedmiotem wydanym człowiekowi do czynienia jej jemu „poddaną”. Rzekomo z polecenia wyssanego z palca plemiennego mściwego ludobójczego Jahwe. Boską Matkę Ziemię żydowska ideologia uczyniła przedmiotem, odarła ją z boskości, pozbawiła Ducha i samoświadomości. Ziemia z sacrum stała się uprzedmiotowionym profanum – czymś co mamy sobie podporządkować.

Stosunek do Przyrody.

.
mother-earth
..

Żydo-biblia stawia człowieka ponad Przyrodą. Zgodnie z nią Ziemia jest najważniejszym obiektem w kosmosie – Słońce, księżyc i gwiazdy są tylko źródłami światła dla Ziemi. A na niej samej najważniejszy jest człowiek, stworzony rzekomo na obraz samego plugawego Jahwe ludobójcy (w oryginalej wersji jest stworzony na podobieństwo bogów). I postawiony ponad światem zwierząt i roślin, nad którymi ma panować:

.
Czyńcie sobie ziemię poddaną; panujcie nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad wszelkimi zwierzętami, które się po ziemi poruszają!
.
Nie neguję, że w świecie zwierząt człowiek jest rozwiniętym najwyżej gatunkiem na Ziemi, ale nie jest czymś jakościowo innym od zwierząt. Wystarczy uważnie obserwować zwierzęta, aby zobaczyć, ile człowieka potrafi być w nich i ile zwierzęcia jest w człowieku. Dodatkowo w żydowskich „księgach proroczych” jest rzekomo dany przez plugawego Jahwe ludobójcę nakaz niwelowania gór, zasypywania dolin i wytępienia drapieżników.
.
„…ty zmłócisz i wykruszysz góry, zmienisz pagórki w drobną sieczkę”
.
„Niech się podniosą wszystkie doliny, a wszystkie góry i wzgórza obniżą; równiną niechaj się staną urwiska,  a strome zbocza niziną gładką.”
.
„…a dzikie zwierzęta wytępię z kraju, tak iż będę mogły [owce] bezpiecznie mieszkać na stepie i spać w lasach.”
.
Ciekawe, dlaczego od razu Jahwe nie stworzył Ziemi bez gór, dolin i zwierząt drapieżnych?
.
.
mother-earth-in-the-heart
.
W zapędzie panowania nad Przyrodą człowik niszczy ją, tłamsi, próbuje nią streować, manipulować, „prostuje” rzeki, wycina lasy, osusza bagna, zatruwaglebę, powietrze i wodę, rozbebesza wnętrze Ziemi w poszukiwaniu złóż, bez których jego chora żydo-anty-cywilizacja nie jest w stanie funkcjonować. Szaleńcy planują już „eksploatację” naszego księżyca czy Marsa. Chciwość i ślepota ich nie zna granic.
.
Matka Natura
.

Ale bez powrotu do czci wobec Matki Ziemi i do szacunku wobec Przyrody zginiemy jak komórka nowotworowa, która zabiła organizm jej żywiciela. Bo współczesna żydo-anty-cywilizacja jest nowotworem złośliwym na ogranizmie Ziemi i na na zdrowej Przyrodzie. Mrzonki wielu przeciwników globalizmu o kontynuowaniu współczesnej samobójczej technicznej i urbanistycznej „żydo-anty-cywilizacji” w sposób rozumny po upadku globalizmu są tylko i wyłącznie chorymi mrzonkami. Albo odrzucimy chore, infantylne i psychopatyczne przekonanie o naszym prawie do panowania nad Przyrodą – albo zginiemy.

.
Matka Natura
.

Stosunek do samego siebie i tzw. „wartości chrześcijańskie”.
.

O stosunku do samego siebie już napomknąłem – człowiek postrzega siebie jako stojącego ponad Przyrodą, jako „pana” Przyrody. Choć każdy kataklizm naturalny (np. trzęsienie ziemi czy wybuch wulkanu) przypomina mu (a przynajmniej powinien mu o tym przypominać) jego rzeczywistą „kondycję” na Ziemi – jest on igraszką żywiołów.  Mimo to człowiek nadal chce panować na Przyrodą. Zamiast dostosować się do jej Praw. I np. nie zasiedlać zboczy wulkanów czy sąsiedztwa rowów tektonicznych.

.
a432e7b0107c6a932907577b97c566a9,641,0,0,0
.

Niezwykle istotną przyczyną zła na Ziemi jest ślepa wiara ludzi w żydowskie brednie „objawione” przez oszustów wymyślone. Dotyczy to całej żydo-biblii i wszystkich jej odmian i części z jewangeliami i Koranem włącznie.
https://opolczykpl.wordpress.com/2013/12/29/biblia-zydowska-ksiega-zbrodni-wyssana-z-palca/

Człowiek – zamist szukać wiedzy, mądrości i zrozumienia w Księdze Przyrody, Księdze Natury – szuka prawdy w wyssanych z palca bredniach spisanych w oszukańczych i wyssanych z palca księgach. Po czym nagina rzeczywistość do tych wyssanych z palca żydowskich „prawd”. A cały szereg żydo-biblijnych nakazów odpowiedzialnych jest za fanatyzm, nietolerancję, prześladowania pogan „innowierców” czy „heretyków”.

.
jako i my odpuszczamy naszym winowajcom
.
Gdyby Szatan istniał i chciał ludzi skłócić na zawsze nie znalazłby lepszego sposobu, niż podrzucenie im „pisma świętego” napisanego tak, że można je interpretować dowolnie na miliony sposobów. I nigdy nie dojdzie do zgody między dogmatolubcami interpretującymi żydowskie brednie „objawione” w odmienny sposób. Zwłaszcza z tego powodu, że każdy odprysk własną interpretacją tychże bredni uważa za jedynie słuszną.
.
jahwizm
.

Także wywodzący się z żydo-biblii dogmatyzm i konieczność ślepej wiary w te brednie jest w efekcie katastrofalny – człowiek z istoty myślącej staje się istotą tąpo i bezrefleksyjnie wierzącą w wymysły innych. I jeśli wtłoczy się mu do głowy, że brednie w żydo-biblii to „prawda objawiona” i „słowo boże” uwierzy w te brednie. I będzie ich bronił.

.
1
.
Stąd bierze się tak powszechna niezdolność do samodzielnego krytycznego myślenia. Tym bardziej, że banksterska sitwa widzą postępującą laicyzację człowieka zachodu podrzuciła mu świecką” religię – polityczną poprawność. Odmóżdżającą podobnie jak wszystkie religie abrahamowe.

Niszczący psychikę i osobowość człowieka jest strach wpajany wyznawcom żydowskich religii od kolebki – strach przed „karą bożą”, „gniewem bożym” i przed „wiekuistym potępieniem”. Zastraszonymi owieczkami można nieomal dowolnie manipulować.

.

Człowiek ma kochać życie, świat, Przyrodę – a nie trzęść się ze strachu przed gniewem wyssanego z palca starotestamentowego psychopaty Jahwe. Strach rodzi agresję. To z tego m.in. powodu żydo-chrześcijaństwo, głosząc „miłość bliźniego” i „dobrą nowinę” wymordowało tyle dziesiątek milionów ludzi. I było tak agresywne, zaborcze, mściwe i niszczycielskie.

.

szary-dym-unoszacy-sie-z-kominow-fabryki

.

Na koniec zainstalowany w łonie żydo-chrześcijaństwa żydo-kapitalizm rozpalił chciwość, zachłanność, rozbił poczucie wspólnoty. Promuje on walkę każdego z każym w drodzie do indywidualnego sukcesu, wzmacnia egoizm i egocentryzm.

.

US-BLAST-OIL-ENERGY-SINKS

.

A wszystkim tym steruje żydo-banksterska swołocz. Skłóconymi, walczącymi ze sobą na wielu płaszczyznach Goim można manipulować dowolnie i bezkarnie. Zaślepieni, zapędzeni do wyścigu szczurów nawet tego nie zauważą.

.

bogowie

.

Odrzucenie żybo-banksterskiego globalizmu jest dopiero wstępnym krokiem do uzdrowienia świata. Człowiek musi zmienić stosunek do Matki Ziem, do Przyrody i do samego siebie. Ma być częścią Przyrody, ma żyć zgodnie z jej prawami. Ma szukać mądrości w Księdze Przyrody. Ma respektować jej prawa i ograniczenia.
.
świątynia podczas zaćmienia Słońca
.
I nie gromadzenie świecidełek i „dóbr” materialnych ma być celem jego życia. Przedmioty materialne mają człowiekowi ułatwiać życie, ale nie mogą zniewalać jego umysłu. A człowiek współczesny jest niewolnikiem tego co wytwarza i gromadzi. Pozbawiony majątku czuje się nikim i niczym. Jego dobytek jest substytutem jego poczucia własnego ja i poczucia własnej wartości. Taki człowiek jest psychicznym inwalidą, dla którego samochód, dom i tzw. „status materialny” są  protezami jego ego.
Ogromna większość przestępstw kryminalnych jest spowodowana chciwością i żądzą posiadania więcej. A przecież nasi przodkowie byli inni:
“…taka panuje u nich uczciwość i wzajemne zaufanie, że nie znając u siebie zupełnie kradzieży i oszustw, schowki i skrzynie trzymają niezamknięte. Niezwyczajni zamknięć i kluczy, wielce się dziwowali, widząc juki i skrzynie biskupa pozamykane.”(Kronikarz biskupa Ottona Mistelbacha)

Co więc zaszło w międzyczasie, że potomkowie uczciwych i nie znających złodziejstwa i chciwości Słowian stali się takimi jaki są obecnie? Ano – wpojono im wartości żydo-anty-cywilizacji zachodu. W tym tzw. „wartości chrześcijańskie”.
.
Jeśli człowiek nie dokona trudnej aczkolwiek koniecznej pracy nad sobą i nie odrzuci tego, co czyni go chciwym, ślepym, tłamszącym Przyrodę i niszczącym Matkę Ziemię – zginie. Bo największym zagrożeniem dla człowieka jest właśnie on sam.
.
Dęby_Rogalińskie-Lech,Czech,Rus
.
Powrót do wartości słowiańskich – do szacunku wobec Matki Ziemi i Przyrody, odrzucenie egoizmu, odbudowa poczucia wspólnoty i wspólnej troski o wspólne dobro – z respektowaniem praw Przyrody – to jedyna szansa na to, że gatunek homo sapiens nie zabije sam siebie. Niestety na razie człowiek postępuje jak złośliwa komórka nowotworowa zatruwająca coraz większe połacie Ziemi. Jest tylko kwestią czasu, kiedy zabije organizm, na którym żyje – i tym samym – samą siebie.
Analogia z komórką nowotworową kuleje  jednak w efekcie końcowym. Chorego człowieka rak – zwłaszcza leczony „chemią” – ostatecznie zabija. Ziemia natomiast szybko odrodzi się gdy zabraknie na niej groźnego nowotwora czy raczej pasożyta – człowieka.
.
Bogowie natury
.
.
.
opolczyk
.
.
PS
Od teraz wszystkie ewentualne komentarze podlegają moderacji i mogą ukazywać się z opóźnieniem. Blog pozostaje jednak dostępny do czytania.
.
.
precz z jahwizmem
.
.
Ręce Boga

99 komentarzy do “Największe zagrożenie dla człowieka – człowiek

 1. http://polish.ruvr.ru/2014_04_13/Ciemne-sprawki-USA-sterylizacja-w-celu-zmniejszenia-liczebnosci-1540/ – no i jak tu nie twierdzić że USA jest nową III Rzeszą. Tak w ogóle to Hitler i naziści eugeniki nie wzięli z kosmosu czy nawet sami tego nie wymyślili, a zaczerpnęli to z żydo-ameryki i szerzej z żydo-zachodu i u siebie rozwinęli testując na więźniach obozów koncentracyjnych, po wojnie żydo-zachód efekty tych eksperymentów wraz z naukowcami przejął i dalej u siebie kontynuował.

  http://palestyna.wordpress.com/2010/02/11/100-000-napromieniowanych-dzieci-czyli-holokaust-sefardyjskich-zydow/

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/usrael-uzywa-raka-jako-bron-2013-09

  Admin

  Polubienie

  • Jeden z przypisów do opracowania z powyższego linku
   (wspaniałej uczty do analitycznego myślenia).

   [2] Poniżej urywek artykułu pod tytułem „Fundamentaliści protestanccy w USA”, profesora historii Cypriana Iwo Pogonowskiego [ http://www.pogonowski.com/texts/Fundamentalisci_protestancy_w_USA.doc ]:

   „John Cotton, kaznodzieja purytański zdefiniował Amerykę jako miejsce wyjątkowe na świecie, które jego kolega po fachu, John Winthrop nazwał symbolicznie „miastem na wzgórzu” („the city on a hill”). Wyrażenie to powtarzane jest regularnie co cztery lata w czasie wyborów prezydenta USA. Pojęcie to pochodzi od fanatycznych purytanów … (którzy) myśleli o sobie, że przeżywają na nowo biblijną ucieczkę Żydów z Egiptu i ich „miastem na wzgórzu” była biblijna Jerozolima. Purytanie po 1600 roku twierdzili, że uciekli na wolność z pod papieskich wpływów przez Atlantyk, który według nich symbolizował rzekę Jordan, a innowiercy wśród przybyszów z Europy, byli dla nich Kanaitami z Kany Galilejskiej. W tej orientacji nie było miejsca na tolerancję, zwłaszcza Indian, pogańskich autochtonów kontynentu amerykańskiego. Purytanie uważali. że autochtoni mają do wyboru nawrócenie się lub śmierć (…) Podbój kontynentu amerykańskiego jest przedstawiany jako wyraz „ostatnich najlepszych nadziei ludzkości” i przeznaczenie wolnych ludzi rozpowszechniających wolność. (…) Jak dotąd zbrodnia ludobójstwa Indian, autochtonów kontynentu amerykańskiego, nie jest krytykowane w USA ponieważ nie ostało ono właściwie przeanalizowane w piśmiennictwie amerykańskim. Brak nadal jest jasnego postawienia sprawy, że USA funkcjonuje jak inne państwa i nie ma wyjątkowych praw dzięki swemu „wyższemu posłannictwu” oraz działaniu niby w imię „humanitarnych interwencji.” (…) Obecnie większość Amerykanów jest niezadowolona z wojny w Iraku, ponieważ okupacja i pacyfikacją tego państwa jest fiaskiem, natomiast gdyby Amerykanie zniszczyli świat starając się usunąć z niego zło, to byłoby do przyjęcia przez fundamentalistów protestanckich. Robert J. Lifton napisał, że w USA zniszczenie planety ziemskiej jest do zaakceptowania, jeżeli stałoby się to w celu oczyszczenia planety ze zła.”

   Polubienie

 2. Tekst zasługujący na uwagę. Jest nas coraz więcej, którzy obnażamy kłamstwa jahwistów wszelkiej maści. Wrzucam fragment. Całość dostepna pod linkiem u dołu.

  Silne państwo polskie istniało na długo przed rokiem 966 a więc chrztem Polski. Dlaczego oficjalna historia ukrywa prawdę?

  Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do mitu (powstałego całkiem niedawno, bo.. w XX wieku), że Polska istnieje dopiero od daty chrztu. Czyli od 966 roku. A wcześniej? Z jednej strony mówi się nam, że osadnictwo Słowian zaczęło się aż 10.000 lat temu.

  A z drugiej strony – aż do 966 roku naszej ery – nic, zero, null, biała plama. Jakby żadnych struktur państwowych tam nie było.

  W takim razie, jeśli Słowianie byli, cytuję: “nieokrzesanymi dzikusami” bez własnego pisma, to czemu tych terenów nie zajęło Imperium Rzymskie, które przez wieki musiało się zadowalać co najwyżej wyprawami handlowymi na nasze ziemie? I to też w ograniczonym zakresie?

  Taki trick historyczny, że Polska istnieje od momentu chrztu w 966, ma także inne podłoże – typowo socjotechniczne. Oto bowiem podświadomie łączy organizm państwa polskiego z kościołem katolickim, a więc najbardziej zbrodniczą organizacją na świecie. Organizacją, która nie tylko błogosławiła inkwizytorów, ale także pobłogosławiła hitlerowskie tanki ruszające najpierw na podbój II RP a potem ZSRR (Cytat: “nowa wyprawa krzyżowa” – ówczesny papież).
  http://newspaper.hvs.pl/polska-przed-rokiem-966/

  Polubienie

  • Świętobor,

   tekst z linku, który podałeś rzeczywiście cieszy, choć nie jest on wolny od błędów. Np. sprawa tzw. „Dagome iudex” jest b. niejasna. Nie wiadomo, kiedy ten „dokument” powstał i nie wiadomo czy mówi o Mieszku I. Tym bardziej sprawa jest wątpliwa i podejrzana, bo przetrwała tylko późniejsza „kopia” Dagome iudex (przepisana ręcznie). A przy okazji „kopiowania” dokumentów jahwiści notorycznie uprawiali fałszowanie dokumentów. Tak więc oryginału nie znamy, nie wiemy czy Dagome i Mieszko to ta sama osoba. No i data jego napisania – dokument powstał gdzieś ok. 991 roku (prawdopodobnie jeszcze później).
   http://pl.wikipedia.org/wiki/Dagome_iudex
   A przecież – gdyby Mieszko przyjął faktycznie tzw. „chrzest” w 966 – dagome powstałby w okolicy „chrztu” a nie ćwierć wieku później.

   Jest oczywiste, że przed Mieszkiem istniała na naszych ziemiach wysoka cywilizacja Przyrody Słowian.

   Przy okazji żydo-katolicyzmu w kontekście Polski powinniśmy pamiętać o kilku istotnych faktach:

   – tzw. „chrzest Polski” to żydo-katolicka fikcja i żydłackie kłamstwo.
   https://opolczykpl.wordpress.com/2013/10/18/demaskowanie-katolickiej-mitologii-domniemany-chrzest-polski/

   – Także jego domniemana konieczność to zwykłe żydłackie brednie:
   https://opolczykpl.wordpress.com/2013/04/15/demaskowanie-katolickiej-mitologii-domniemana-koniecznosc-chrztu-mieszka-i/

   – Skatoliczone za Chrobrego państwo Piastów za Bolesława II odrzuciło całkowicie nadjordańską dżumę. Za co po śmierci Bolesława zostało spacyfikowane, a żydo-katolicyzm został zniszczonemu państwu narzucony siłą.
   https://opolczykpl.wordpress.com/2013/05/18/boleslaw-zapomniany-i-tzw-reakcja-poganska/

   – Nadjordańska dżuma dwukrotnie, wbrew jej woli, okazała się korzystna dla państwa Piastów.

   a) To zagrożenie ze strony ultrakatolickich krzyżaków popchnęło zdecydowanie Łokietka do jednoczenia księstw piastowskich rozbitych od czasów testamentu Krzywoustego katolika.

   b) To to samo zagrożenie ze strony ultrakatolickich krzyżaków przyczyniło się do zawiązania unii polsko-litewskiej, która dała wielką Rzeczypospolitą Obojga Narodów (w rzeczywistości wielu narodów).

   – Natomiast nie podlega wątpliwości, że upadek Rzeczypospolitej Obojga Narodów był przede wszystkim wynikiem katolickiego fanatyzmu. Katolactwo walczyło od czasu kontrreformacji z wszystkimi „innowiercami” chcąc zdobyć supremację w państwie. Rozbiło jedność państwa, pchało prawosławnych do powstań, urządzało „tumulty” przeciwko protestantom. Garstce agentów Watykanu – jezuitom – udało się sfanatyzować część szlachty i mieszczaństwa, dla których interes kk i Watykanu oraz supremacja katolicyzmu za każdą cenę – nawet za cenę upadku państwa – stało się „racją stanu”. I gdy żydo-katolicy faktycznie zdobyli supremację w Rzeczypospolitej – ona upadła. Bo walczyła o katolicyzm, zamiast o siebie.

   – Gangsterskie Królestwo Prus – główny podżegacz rozbiorowy (Niemka Katarzyna II do rozbiorów nie parła tak usilnie) – było kontynuacją imperialistycznego katolickiego państwa krzyżackiego. Gdyby dureń katolik Konrad Mazowiecki tych bandytów nie zaprosił do siebie – Królestwo Prus by nie zaistniało. I krzyżacki (później pruski) topór nie wisiałby nad karkami wielu pokoleń naszych przodków.

   Polubienie

   • No właśnie, jak wiadomo agentura wszelkiego rodzaju, użyteczni idioci i inni lansują teorię jakoby za upadek Polski odpowiedzialna byli przede wszystkim zaborcy a w szczególności Rosja. A tak naprawdę dobiła ją odmóżdżona żydo-katolactfem część szlachty/magnaterii podpuszczana przez agentów papieskich Jezuitów, gdyby katolicznicy nie dążyli do osiągnięcia pełnej dominacji w państwie, gdyby nie odbierali praw innowiercom co powodowało bunty, gdyby nie zapędzano Rzeczypospolitej w imię papieskich interesów do wojen przeciwko sąsiadom(dymitriady), gdyby nie nadmierne prawa dawane szlachcie/magnaterii, gdyby nie traktowanie jak bydła chłopstwa i kozaków(co powodowało ich bunty – powstanie Chmielnickiego) to Rzeczpospolita nie została by osłabiona, a władza w Polsce miała by masy chłopskie w tym kozaków do dyspozycji, na bazie których to mas mogliby budować silną armię której sąsiadom trudno byłoby sprostać a państwa ościenne nie miałyby powodu do ingerowania w sprawy polskie bo zwyczajnie mogło by się to dla nich nie zbyt dobrze skończyć. A tak fanatycy katoliccy doprowadzili Polskę do upadku a teraz szukają winnych wszędzie dookoła tylko nie u siebie.
    Wspomnę tylko że zabory w sumie były sprawą wewnątrz niemiecką realizowaną głównie przez niemieckie dynastie rządzące w państwach ościennych. Następna rzecz że rozbiory były wymierzone głównie w Rosję i były w zasadzie rozgrywką prowadzoną przez Niemieckie Prusy i Austrię wymierzoną przeciwko niej obliczoną na osłabienie Rosji, zgoda pomiędzy zaborcami była w zasadzie tylko pozorna, w rzeczywistości toczyła się pomiędzy nimi ostra rywalizacja o to kto uszczknie z polskiego tortu najwięcej. Na rzecz tezy że była to niemiecka rozgrywka wymierzona w Rosję jest sprawa konstytucji 3 maja wynoszonej obecnie pod niebiosa „postępowej reformy” która czyniła Rzeczpospolitą państwem tak naprawdę katolickim i unitarnym(likwidowała bodajże odrębność Litwy), to jeszcze oddawała tron Polski w ręce niemieckich Wettynów, gdyby Rosja wtedy nie zareagowała i nie stłamsiła obozu zwolenników tej „konstytucji” to Polska w niedługim czasie z pionka będącego pod kontrolą rosyjską stała by się pionkiem niemiecko-katolickim, stała by się narzędziem w anty rosyjskiej polityce niemiecko-katolickiej grającej na osłabienie Rosji(wiadomo odwieczne niemiecko-katolickie a potem również protestanckie parcie na wschód rozpoczęte od wyniszczenia Słowian Połabskich oraz narzuceniem Słowianom na terenie Polski żydo-katolickiej dżumy duchowej) a która w dłuższej perspektywie byłaby na rękę anglosasom(wspomaganym przez banksterów) którzy nie chcieli przecież dopuścić do opanowania przez Rosję Bałkanów, Kaukazu czy Bliskiego wschodu a którzy z „niepokojem” patrzyli na rosyjską ekspansję w tych częściach świata. Nastepna sprawa to jak dla mnie rozbiory były też na rękę masonerii(infiltrowanej przez banksterskich agentów) która chciała przynajmniej częściowo awanturą w Polsce odwrócić uwagę koalicji antyfrancuskiej (której to częścią były przecież mocarstwa zaborcze) od rewolucji francuskiej na fali której doszedł do władzy Napoleon. Kolejna sprawa to moim zdaniem zlikwidowanie Polski było na rękę syjonistycznemu żydostwu któremu przecież ponad 100 lat pózniej łatwo było wywołać I wojnę światową która miała osłabić, zlikwidować mocarstwa zaborcze aby przejąć nad nimi ostatecznie kontrolę, gdyby pomiędzy Austro-Wegrami i II Rzeszą Niemiecką a Rosją carską istniała silna polityczno, gospodarczo i militarnie Rzeczpospolita istniejąca w granicach przynajmniej z roku 1772 i mająca pod kontrolą Prusy wschodnie, będąca ewentualnie w sojuszu z Rosją to państwa centralne nie miałyby szans, wywołanie wojny i jej prowadzenie byłoby w zasadzie nie możliwe i byłoby bez sensu. Ale to już tylko takie moje spekulacje.

    Polubienie

 3. W mojej ocenie -z wojskowego punktu widzenia- wynik tej operacji jest z góry przesądzony na niekorzyść kijowskiej junty i wspierających ich amerykańskich najemników / w sumie 400 osób z firmy Grayston Limited – co to jest w tego typu działaniach bojowych -na południowo -wschodniej Ukrainie mamy do czynienia z powstaniem narodowym/. W swoim czasie kończąc w 1974 r. szkołę oficerską- WSOWPanc w Poznaniu napisałem prace dyplomową na temat działań bojowych w warunkach szczególnych : w miastach, w terenie lesistym i bagiennym, a więc tematyka ta jest mi pod względem teoretycznym znana. Jako były oficer służb specjalnych i komandos wiem, iż na terenie działań bojowych przewagę ma ten kto dobrze zna ten teren i ma poparcie miejscowej ludności. W tym przypadku nie ulega wątpliwości , iż to powstańcy z południowo-wschodniej Ukrainy w ewentualnej walce dysponują tym jakże ważnym atutem. Wykorzystanie regularnej armii, w tym czołgów, transporterów, dział w terenie miejskim jest znacznie ograniczone, a czasami niemożliwe. W tym względzie przemieszczenie jednostek regularnej armii przez kijowską juntę na wschód Ukrainy ma charakter jedynie psychologiczny, propagandowy, tym bardziej, iż tak naprawdę nie jest wiadomo jak ta armia się zachowa w warunkach walki ze swoimi współbraćmi /zobacz przypadki powszechnej dezercji w wydarzeniach na Krymie/. W tej sytuacji Rosja nie ma po co wkraczać na Ukrainę, gdyż przewaga jest po stronie powstańców o orientacji prorosyjskiej. Powinna się jedynie ograniczyć do prowadzenia wzmożonej w tym momencie wydarzeń wojny informacyjnej, co zresztą jak dotąd świetnie czyni. Powstańcy mają jeszcze jeden ważny element na swoją korzyść co z góry czyni ich zwycięzcami, a przeciwników stawia na przegranej pozycji. Mają wysokie morale i motywację wynikające min. z faktu uświadamiania sobie skutków ewentualnej przegranej. Też ważny element nie występuje po stronie przeciwnej, w tym szczególnie wśród amerykańskich najemników, którzy walczą za pieniądze. Współczuje najemnikom, którzy wpadną w ręce obrońców wschodniej Ukrainy. Obserwowany w ostatnim okresie wzrost wzajemnej agresji nie wróży im najlepiej. W tej sytuacji może okazać sie , iż nie dojdzie do działań bojowych, bo rachunek strat i zysków przemawia przeciwko kijowskiej juncie. Taki wariant też biorę pod uwagę. I takiego rozwoju wydarzeń życzę Ukraińcom.

  Polubienie

  • 25 samodzielna dniepropietrowska brygada powietrzno desantowa przeszła na stronę powstańców południowo wschodniej Ukrainy, co zdaniem niektórych ekspertów oznacza początek końca kijowskiej junty.

   http://www.voicesevas.ru/news/yugo-vostok/-nachalo-konca-hunty-slavjansk-25-brigad.html

   Nadmieniam, iż wcześniej oceniając sytuację militarną na Ukrainie wskazywałem na możliwość takiego rozwoju wydarzeń na Ukrainie. Wydaje mi się, iż ogólnie rzecz biorąc ukraińskie wojsko, w tym kadra dowódcza nie darzy sympatią kijowskiej junty i nie ma zamiaru wykonywać jej rozkazów walki ze swoimi współbraćmi ze wschodu Ukrainy. Patrząc na to od strony polityczno-militarnej jest to osobliwy przypadek niesubordynacji wojska wobec własnego przywództwa politycznego z którym obserwując wydarzenia na Ukrainie mieliśmy już wcześniej do czynienia na Krymie, gdzie wojsko – w zdecydowanej większości- przeszło na stronę krymskich powstańców / czarnomorska flota i inne jednostki/. Uogólniając można powiedzieć, iż na wschodzie Ukrainy mamy –jak na razie- sytuację podobną z jaką spotkaliśmy się podczas krymskich wydarzeń , a więc narodowe powstanie –referendum w sprawie oddzielenia się od Ukrainy – ogłoszenie własnej suwerenności.

   Jak dalej potoczy się sytuacja na Ukrainie, czy dojdzie do krwawej jatki z jaką mieliśmy wcześniej do czynienia na kijowskim Majdanie trudno do końca przewidzieć. Na razie rozwój wydarzeń militarnych na wschodzie mą tę odmienność od stosowanych na przykład przez NATO działań bojowych, iż dokonuje się środkami poza militarnymi, politycznymi, bez bombardowania infrastruktury przeciwnika i ofiar wśród ludności cywilnej. Sądzę, iż taki rozwój wydarzeń na Ukrainie , pomimo prowadzonej przeciwko niej –na szeroką skalę wojny informacyjnej, w której aktywnie uczestniczy Polska , a szczególnie jej polityczne kierownictwo /polski naród jako całość w przeciwieństwie do swoich przywódców -zachodnich syjonistycznych marionetek w większości nie akceptuje banderyzacji Ukrainy/ zjednuje na świecie w oczach opinii publicznej , coraz więcej zwolenników i sympatyków dla tych nowo wykreowanych podmiotów państwowych oraz dla samego prezydenta Rosji Putina, któremu – moim zdaniem słusznie- przypisuje się autorstwo tych zmian.

   Nie można wykluczyć obserwując obecną sytuację na świecie, iż w ten sposób na naszych oczach dokonuje się nowa globalizacja świata , tym razem pod patronatem Rosji i samego jej prezydenta Putina. Tak na dobrą sprawę jest to ta sama globalizacja , która realizowana jest przez Zachód. Różni się jednak od niej tym, iż ma ludzką twarz i jak widać jest akceptowalna przez międzynarodową społeczność. Czy za tym stoi ta sama tajna struktura, która rządzi światem ? Nie można tego wykluczyć !!!

   Polubienie

 4. Do czego tak naprawdę służy, pod piękną, mylącą nazwą : Instytut Pamięci Narodowej w Polsce. Oto jeden z przykładów :

  http://www.mysl-polska.pl/node/37

  W niedalekiej przeszłości ostatnich lat byłem wielokrotnie wzywany przez IPN do udziału w postępowaniach śledczych prowadzonych przez nich wobec moich byłych agentów, obecnie aktywnych społecznych działaczy, w tym radnych z różnych miejscowości. Oni mieli to nieszczęście , iż kandydując jako radni nie zgłosili o tym fakcie w swoim oświadczeniu lustracyjnym, częstokroć poprzez zaniedbanie / jakby zgłosili problemów, by nie było, chyba że konkurenci w kampanii wyborczej, by im to zarzucili, by ich skompromitować i społecznie zdyskredytować/. Oni mieli jeszcze to nieszczęście , iż są Polakami. Znane są powszechnie przypadki innych osób, w tym narodowości żydowskiej ,które w przeszłości za PRL współpracowali ze służbami specjalnymi, co nie przeszkodziło im w pełnieniu przez nich wielu ważnych funkcji publicznych / Michał Boni, Andrzej Olechowski, Jerzy Buzek i inni/. W tym względzie popieram księdza Isakiewicza. Instytut Pamięci Narodowej w obecnym swoim kształcie jest falsyfikatem tego do czego został powołany. On nie służy Polsce i Polakom. Jest narzędziem syjonistycznych elit-marionetek w Polsce do prowadzenie min. walki wyborczej z korzyścią dla swoich ludzi.

  Polubienie

 5. Mój komentarz na Nowym Ekranie /NEon24/ pod artykułem Macieja Piotra Synaka / ostatnio przywołany autor niezbyt pochlebnie wypowiadał sie o Panu Andrzeju/ :

  http://argo.neon24.pl/post/108168,czy-sluzby-likwiduja-blogerow

  @ninanonimowa 10:05:03
  Andrzej Szubert / Opolczyk.pl tyle już zrobił dla polskiej blogosfery, iż w pełni zasłużył nie tylko na urlop. Powinien dostać najwyższe polskie odznaczenie państwowe. Mówiąc polskie mam na myśli nową wolną Polskę różniącą się od obecnej okupowanej przez syjonistyczny światowy reżim i jej polskie ekspozytury/marionetki. Od tej znając go dobrze wiem, iż takiego odznaczenia by nie przyjął.

  Andrzej Szubert /Opolczyk odpoczywa. Niemniej sądzę, iż zbiera siły do kolejnej swojej odsłony. W przeszłości już tak wielokrotnie robił, zawsze z pożytkiem dla internautów oraz Polski i Polaków. Ona ma tę właściwość, iż za każdym razem jak mitologiczny Sfinks odradza się z popiołów.
  Czy służby likwidują blogerów?
  detektywmjarzynski 15.04.2014 04:33:23

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.