Olimpiada w Soczi – polityczny i prestiżowy sukces Rosji

.

soczi

.

Opening Ceremony

.
Już na początku z góry zaznaczam – zmagań sportowców na olimpiadzie w Soczi prawie nie oglądałem – widziałem  jedynie skoki na dużej skoczni panów oraz jedną tercję meczu hokejowego pań, wybranego losowo (USA – Szwecja). Ten mecz ogłądałem ze zwykłej ciekawości – chciałem zobaczyć jak grają w hokeja dziewuchy – i byłem pozytywnie zaskoczony. Słaba płeć grała szybko, dobrze technicznie (zwłasza „Amerykanki”) i widowiskowo. Z ciekawością za to oglądałem ceremonie otwarcia i zamknięcia olimpiady w Soczi. Dla mnie te igrzyska były przede wszystkim ważnym wydarzeniem politycznym o ogromnym znaczeniu prestiżowym dla Rosji.
Mój stosunek do sportu wyczynowego jest negatywny. Z wielu zresztą powodów. Na banksterskim zachodzie sport wyczynowy pełni kilka funkcji – a najważniejszą z nich jest funkcja sportu jako zajęcia dla tłumów, odwracającego uwagę od spraw istotniejszych. Już cesarz rzymski Trajan mówił, że „Lud rzymski można utrzymać w spokoju tylko rozdawnictwem zboża i igrzyskami. Z rozdawnictwa zboża w międzyczasie dawno już zrezygnowano, a im większa na zachodzie bieda, tym więcej różnych igrzysk, zawodów, turniejów, dyscyplin sportowych i kanałów tv transmitujących sport na okrągło. Dla milionów sport stał się nałogiem. Na którym zarabiają inni. Na marginesie tylko napomknę, że dzisiejszy sport wyczynowy to kryminalne wręcz bagno korupcji, przekrętów i oszustw. W łapy biorą tzw „działacze” (z najwyższymi funkcjonariuszami MKOL włącznie), sędziowie i zawodnicy sprzedający mecze. Zarabia przy użyciu kryminalnych metod na „sporcie” mafia związana z totalizatorem sportowym. Zarabia big pharma na nowych prochach. Taki Tour de France powinien być traktowany jako rywalizacja firm farmaceutycznych. I nikogo tam nie dziwi, że w czołówce peletonu jadą chorzy „astmatycy”, a zdrowi (uczciwi lub głupcy nie potrafiący zasymulować astmy) ciągną się w ogonie peletonu oglądając plecy „astmatyków”. Bez „medykamentów” rozszerzających drogi oddechowe i polepszających dotlenienie zdrowi z „astmatykami” nie mają szans. Zarabiają na sporcie kluby i firmy produkujące ogromną ilość gadżetów z idolami sportowymi czy barwami klubowymi. Zarabiają producenci sprzętu. Sport to ważna gałęź przemysłowa z wielomiliardowymi obrotami. Ale przede wszystkim jest to narkotyk dla milionowych rzesz kibiców żyjących od meczu do meczu, od zawodów do zawodów,  od igrzysk do igrzysk.
Z różnych powodów ludzie wybierają karierę sportowca, ale w to nie będziemy się wgłębiać. Mają do tego oczywiste prawo.
Sport wyczynowy ma też znaczenie polityczne i prestiżowe. Rywalizacja reprezentacji pomiędzy konkurującymi państwami czy systemami to już coś znacznie więcej niż tylko zawody sportowe. Wbrew propagandzie, że sport zbliża narody niekiedy jest na odwrót, jak pokazują to wojny futbolowe. Zwycięstwo drużyny NRD nad reprezentacją RFN podczas mistrzostw świata w piłce nożnej w Monachium było ważkim wydarzeniem politycznym – wywołało szał radoście we wschodnich  i poczucie upokorzenia w zachodnich Niemczech. I choć na koniec reprezentacja NRD odpadła, a drużyna RFN zdobyła tytuł mistrza – wschodniacy mieli tę satysfakcję, że mistrzowi świata dokopali 1:0. A strzelec bramki Sparwasser był bohaterem narodowym.

Już samo przyznanie konkretnemu krajowi zaszczytu organizacji igrzysk olimpijskich jest swojego rodzaju wyróżnieniem. Bo niby wszystkie kraje są równe i mają równe szanse na przyznanie im organizacji igrzysk ale praktyka pokazuje że wszystkie kraje są równe, ale niektóre są  równiejsze.
Gdy popatrzymy na kraje, które urządzały zimowe olimpiady zauważymy np. że na Półwyspie Skandynawskim taka Norwegia dwa razy urządzała igrzyska, a Szwecja czy Finlandia ani razu. A śniegu mają tyle samo. USA organizowała igrzyska zimowe cztery razy – a jej glówny konkurent polityczny na przestrzeni 70 lat – ZSRR – ani razu. Tak więc przyznanie Rosji organizacji zimowej olimpiady było samo w sobie już dużym wyróżnieniem. Nie próbuję przy tym nawet zgadywać, czy Putin po prostu dał „działaczom” MKOL więcej w łapę niż inni. Być może tak było. W bandyckim towarzystwie, aby nie dać się zadeptać, trzeba niekiedy postępować jak bandyta. Ale widzę jeszcze inną ewentualność – Rosji przyznano organizację olimpiady licząc po cichu na to, że to państwo  dźwigające się z bankructwa  (w które  wpędzili je żydowscy oligarchowie/szabrownicy w latach 90-tych XX wieku) po prostu skompromituje się bo nie zdąży na czas przygotować igrzyska.

W miarę zbliżania się olimpiady w Soczi narastała na zachodzie nagonka na same igrzyska i na prezydenta Putina. Zmontowano nawet parszywą propagandówkę „Igrzyska Putina” a w niej obok obiektywnych i wyważonych wypowiedzi występowały szumowiny szczujące na Rosję/igrzyska/Putina. Obok innych krytyków nawet bilderbergowiec „Rosjanin” Kasparow, jeden z liderów żydowskiej opozycji rozdzierał szaty nad 50 miliardami wydanymi na igrzyska. A ja oglądając ten paszkwil  pytałem sam siebie – a co ich gó… obchodzi, na co i ile pieniędzy wydaje Rosja? To są jej pieniądze. A spora ich część wcześniej lądowała w kieszeniech Bieriezowskiego czy Chodorkowskiego. Odkąd ich zabrakło – Rosji budżet zaczął rosnąć. I miała w ten sposób kasę na igrzyska.  I jestem pewien – gdyby Putin dał 50 miliardów do kasy zbrodniczego NATO, aby sfinasować np. agresję na Iran, wynoszony byłby pod niebiosa. A on zamiast na „demokratyzację” i „misje pokojowe” wywala w błoto (na infrastrukturę) tyle miliardów. Co on wyprawia?  USA np. bankrutuje, bankrutują tam miasta, wiele lokalnych dróg jest zamykanych dla ruchu – są zbyt zniszczone a na remont nie ma pieniędzy – ale na wojny, okupacjie, zbrojenia i wspieranie jewromajdanu pieniądze jeszcze są.
Szczucie na Rosję tuż przed samą olimpiadą przybrało rozmiary histerii – oszuści publikowali zdjęcia nieukończonych ubikacji, jeszcze bez ścianek działowych sugerując, że w Rosji „sracze” są dwuosobowe. Wcześniejsze zamachy w Wołgogradzie miały odstraszyć turystów i sportowców. Szereg zachodnich marionetek politycznych odmówiło udziału w ceremonii otwarcia igrzysk. Powoływali się na rzekome „łamanie praw człowieka” w Rosji. Ale tym samym marionetkom haniebny i barbarzyński oóz koncentracyjny w Guantanamo nie przeszkadza. Tam nie ma łamania praw człowieka. I zabijanie tysiącami ludzi, w tym kobiety i dzieci  przez amerykańskie drony – to jest OK. To nie jest łamaniem praw człowieka. Tylko jak Putin zakazuje „kochającym inaczej” urządzania tzw. „parad równości”, czy gdy uznaje za obcą agenturę organizacje pozarządowe finansowane zza granicy – to jest to łamaniem praw człowieka.

Ostatecznie igrzyska odbyły się – i były po prostu świetne. Ogromna większość opinii uczestników igrzysk o Soczi, o igrzyskach jest niezwykłe pozytywna. Rosja pokazała na co ją stać – w ciągu siedmiu lat od zera zbudowała kompleksy sportowe i infrastrukturę z rozmachem, jakiego na zachodzie już po prostu nie ma. To zauważył nawet szef MKOL Thomas Bach mówiąc w przemówieniu zamykającym igrzyska : „To na co w innych częściach świata potrzebne są dziesięciolecia Rosja osiągnęła w siedem lat. Powiedział też, że „rosyjcy gospodarze obiecali nam znakomite areny sportowe, świetne wioski olimpijskie i dobrą organizację. Dzisiaj możemy powiedzieć – Rosja dotrzymała wszystkiego co obiecała”.
Szef MKOL parokrotnie imiennie chwalił prezydenta Putina, Rosję, Rosjan i mieszkańców Soczi. Robił to nawet po rosyjsku – „Balszoje spasiba Soczi” czy „Do swidanja Soczi, do swidanja Rosija”.

.
Rozmach igrzysk, ich atmostera zapewne wprawiły w konsternację banksterski zachód. Stąd nawet w czasie transmisji ceremonii zamknięcia igrzysk medialna agentura szukała dziury w całym. Ceremonię zamknięcia oglądałem w niemieckiej „publicznej” telawiwzorni. Niemieccy komentatorzy ostro skrytykowali niektóre stwierdzenia szefa MKOL. Udawali zbulwersowanych jego stwierdzeniami o „nowej Rosji” i „Rosji otwartej na świat”. Jak to – irytowali się – przecież tam jest dyktatura, łamanie praw człowieka, tłamszenie wolności słowa. Jaka to nowa Rosja, jakie otwarcie na świat? Jak szef MKOL może coś takiego mówić? Płatne medialne dziwki stanęły więc na wysokości zadania.

.
Rosja pokazała, że stać ją w budowaniu na rozmach, jaki banksterski zachód ma już tylko w burzeniu, bombardowaniu i niszczeniu. Rosjanie mogą być dumni – ich kraj zorganizował wspaniałą imprezę, dał jej piękną atmosterę i oprawę, a po zakończeniu igrzysk pozostały Rosji wspomnienia o nich – i nowoczesna infrastruktura sporego regionu turystyczno-wypoczynkowego.
A w USA bankrutują miasta…

.
Brawo Rosja! Brawo Soczi! Brawo prezydent Putin!
.
A dla nas – Polaków te igrzyska były niezwykle owocne. Przed Soczi w dwudziestu jeden startach na zimowych igrzyskach polska reprezentacja zdobyła wszystkiego dwa złote medale – jeden w Sapporo i jedem na poprzedniej olimpiadzie. A w samym Soczi Polacy zdobyli cztery złote medale – a więc dwa razy więcej niż w poprzednich wszystkich dwudziestu jeden olimpiadach. Tym razem Rosyjska Ziemia okazała się dla nas przyjazna, życzliwa i hojna!
.
Za to też Rosjo dziękujemy!
.

Przypuszczam, że z moją pozytywną oceną igrzysk olimpijskich w Soczi/Rosji zgodzi się niejeden Słowianin i Polak. Na przykład ludzie zrzeszeni w Towarzystwie Przyjaźni Polsko Rosyjskiej.
https://www.facebook.com/pages/Towarzystwo-Przyja%C5%BAni-Polsko-Rosyjskiej/1437431666472334?ref=stream&hc_location=timeline
.
Cieszy mnie, że takie towarzystwo powstało, że są w Polsce ludzie wolni od wpajanej nam od wieków rusofobii. Gdybym miał konto na pejsbuku – byłbym tam częstym gościem. Ale za to mogę ich link umieścić u mnie w blogorollu.
.
.

opolczyk
.
.

PS

Oglądanie transmisji z uroczystości zamknięcia igrzysk w Soczi zakłócały mi hałasy z zewnątrz. Tak się bowiem złożyło, że w dniu zamknięcia igrzysk w Soczi u mnie w Pforzheimie miały miejsce manifestacje i kontrmanifestacje związane ze zbombardowaniem miasta 69 lat temu przez aliantów.

.

05-Marktplatz-1945

.

81370_0_detail_760_008_1437148_Goethestr_

.

190741_1_gallerywidescreenorg_760_008_1897726_pforzheim

.

319224_1_detail_Waisenhausp

.

Pforzheim był w dniu zamknięcia olimpiady w pewnym sensie „oblężoną twierdzą”. Do miasta ściągnięto policję z zewnątrz – w sumie 1400 policjantów.

„Die Landes- und Bundespolizei waren insgesamt mit rund 1.400 Polizeibeamten im Einsatz.”
http://www.pz-news.de/pforzheim_artikel,-23-Februar-Totengedenken-und-Proteste-gegen-Neonazis-in-Pforzheim-_dossier,-23-Februar-Ein-Pforzheimer-Gedenktag-_arid,471740_dossierid,103.html

Nazywana „nazistami” prawica upamiętnia zbombardowanie miasta i śmierć ponad 17 tys. cywili. A w jej programie politycznym jest m.in  niezależność Niemiec od USA, jewrounii i NATO. Przeciwko „faszystom” protestowała zorganizowana grupka radykalnie odmóżdżonej radykalnej pseudolewicy (nieśli czerwone sztandary z sierpem i młotem i podobizny Che Guevary – czyli powinni być anty-amerykańscy jak owi „faszyści” przeciwko którym protestowali).
Pod moimi oknami dwa razy przeciągnęły kolumny – raz „radykalnej lewicy” (durniów zwalczających anty-amerykańskich „faszystów”) z kilkoma zaledwie policjantami obstawy,  a raz  „faszystów”. Tych ostatnich eskortowały kordony policjantów ubranych jak na filmach – na czarno, w hełmach z przyłbicami i ochraniaczami na całym ciele, z tarczami, pałkami – czyli mieli ten cały ten policyjny bajer. Parę razy przejeżdżały pod oknem kolumny po 30 i więcej policyjnych mikrobusów – za każdym razem na syrenach i ze światłami. A policyjny helikopter wisiał na niebie  niedaleko mnie non stop przez 5 godzin. l  tam  z góry wszystko policyjni zwiadowcy obserwowali, filmowali i kierowali operacją walki z „neonazistami” na dole.
Tak jest od ładnych kilku lat, ale z roku na rok przybywa „faszystów”, durnych „antyfaszystów” i policji.

Nadmienić należy jeszcze, że w nalocie, w którym ginęła przede wszystkim ludność cywilna brali udział polscy piloci z 300 dywizjonu bombowego.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Pforzheim#Historia
Gdy następnym razem będę na mogiłach ofiar nalotu zapalał świeczkę, poproszę zwłaszcza duchy tych, którzy zginęli od bomb polskich lotników o wyrozumiałość. Polska ludność też ginęła od niemieckich bomb. Co jednak nie oznacza, że zawsze należy odpłacać pięknym za nadobne. Bo niczym się człowiek nie różni wtedy od agresora mordującego bezbronną  ludność cywilną.

.

.

precz z jahwizmem

.

.

Ręce Boga

 

Reklamy

19 komentarzy do “Olimpiada w Soczi – polityczny i prestiżowy sukces Rosji

 1. JAK SIĘ ROBI KISIEL Z MÓZGU ???

  {Z uwagi że wszelkie olimpiady latają mi szerokim łukiem wokół klejnotów ,na dzisiejszy poranek znalazłem sobie taką oto zagwozdkę 😉 }
  ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
  Controversial
  Dlaczego Kate jest bogata?

  zapytał: Controversial | 24 lutego 2014 09:38:47 | kategoria: Polityka, Pozostałe

  G+
  Facebook

  Ludzie są tacy zawistni i jak ktoś ma bardziej zasobny portfel to od razu mówią, że dorobkiewicz albo oszust, a czasem fortuna przychodzi sama albo okupiona jakimś cierpieniem. Dziadkowie i pradziadkowie kate byli zamożni, ale nie bogaci. Kiedy dwaj bracia i jednocześnie przodkowie Kate zginęli na pierwszej wojnie, zostawili majątek zebrany przez działalność firmy, którą założyli. Po ich śmierci zostal on rozdzielony, a prababki Kate okazały się na tyle przedsiębiorcze, że zamiast wydać wszystko, utworzyły fundusz dla swoich dzieci i dalszych pokoleń, z ktorego między innymi opłacono edukację księznej. Btw kosztowało to 160 tysięcy złotych rocznie.

  Niemniej to mile, ze dziewczyna nie obnosi sie z bogactwem. Jakoś milej mi się patrzy na osoby będące skromnymi. Z drugiej strony to ogromna tragedia, ale każdy z nas ma w rodzinie kogoś, kto poległ na drugiej wojnie lub angażował się w działania przeciwko okupantom.
  0 0 odpowiedzi i komentarzy: 10 odpowiedz
  tagi: dlaczego kate, dziadek, jakoś, śmierć, druga, dziecko, osoba, wojna, strona działanie Podziel się:
  zbuk

  zbuk | 24 lutego 2014 09:42:28

  Dziwne pytanie. Pytasz i sam/a odpowiadasz. Co tutaj dodać? Może to, że gdyby nie była bogata to by w ogóle „księcia”(bo dla mnie to żaden książę) nie poznała. A nawet jakby to by nie mógł się ożenić z biedaczką. Niestety żony muszą mieć wykształcenie w renomowanych uczelniach, nawet jak tam słaby kierunek studiowały i ledwo co skończyły. Poza tym muszą mieć jakiś majątek i pozycje. Inaczej królowa powie nie.
  0 0 skomentuj
  Controversial

  Controversial | 24 lutego 2014 09:45:18

  Oczywiście, że by nie poznała, bo poznali się chyba właśnie na tej uczelni, a dwa, jego rodzina ma pewne standardy i myślę, że bez majątku byłoby jej ciężko, no i własnie, nie mógłby się ożenić z „biedaczką”.
  0 0 skomentuj
  zbuk

  zbuk | 24 lutego 2014 09:54:54

  Nie musiała by być koniecznie bogata, ale jakby była aktorką, sportowcem itp. czyli w UK wyższy status społeczny to wtedy by mógł z taką. A ona wkupiła się do rodziny królewskiej pieniędzmi, niczym więcej.
  0 0 skomentuj
  ptakwodny

  ptakwodny | 24 lutego 2014 09:44:56

  160 tys Zł to nie wiele ,jak na tę osobę.
  0 1 skomentuj
  Controversial

  Controversial | 24 lutego 2014 09:45:59

  Pomnożyć to razy trójkę dzieci i każdy rok na studiach. To samo już z siebie jest małą fortuną:D
  0 0 skomentuj
  zbuk

  zbuk | 24 lutego 2014 09:51:49

  Controversial podziel to na 5 (kurs funta), potem na 12, wychodzi 2,6 tysiąca funtów miesięcznie. Jak na milionerów żaden wielki wysiłek finansowy.
  0 1 skomentuj
  TOJA2

  TOJA2 | 24 lutego 2014 12:23:43

  trudno,żeby ktoś kto pochodzi z lordowskiej rodziny był biedny
  0 0 skomentuj
  tatoojama

  tatoojama | 25 lutego 2014 04:46:13

  buhahahahahaha. Jakież tam lordy z tych Goldsmith’ów ,panie „kóchany” ,jak to potomkowie pijanego rabina i jego kozy Rachab
  0 0 skomentuj
  tatoojama

  tatoojama | 25 lutego 2014 04:50:59

  a rabin nazywał się coś podobnie jak ten co 15 mln $ za wynajem polskich gruntów obcym agentom przekręcił .Mordochuj czy jakoś tak .
  0 0 skomentuj
  Dariakk

  Dariakk | 24 lutego 2014 14:48:17

  a czy to ważne?
  ps. sprawdźcie lepiej nowy ranking metod na powiększanie członka na rsppp.pl/
  0 0 skomentuj
  tatoojama

  tatoojama | 25 lutego 2014 04:47:28

  wieloryb ,słoń i koń mają największe członki ,ale podobno liczy się technika nie rozmiar
  0 0 skomentuj
  anglik666

  anglik666 | 24 lutego 2014 14:54:35

  „Fundacja” opłacała tylko szkolę, a do fortuny doszli jej rodzice z firmą sprzedającą gadżety na party dla dzieciaków…
  0 0 skomentuj
  tatoojama

  tatoojama | 25 lutego 2014 04:29:59

  „…Księżna urodziła się 9 stycznia 1982 w Reading w hrabstwie Berkshire , jest najstarszą z trójki dzieci Carole Middleton (z domu Goldsmith, ur. 1955) i Michaela Middletona (ur. 1949), nie posiadających tytułów szlacheckich…”

  Goldsmith ,,,mówi to coś komuś ??? Więc nie mydlcie ludziom oczu bzdurami o ” tragedii wojny ” i „działaniach przeciwko okupantowi ” .Zresztą półzydek Adolf był w prostej linii potomkiem jednego z Rothschildów u którego matka Hitlera robiła za „przynieś podaj ,possij pałe” .Kto doprowadził niespełnionego malarza „Srula”Hitlera do władzy ??? Elita finansowa Niemiec .A kim była elita finansowa niemiec po I wojnie światowej ?? raczej to nie byli Eskimosi .Chyba że farbowani tak jak „piękna Julcia” Tymoszenko -Kapitelman .

  Na koniec ja zadam pytanie .Czy pytanie zadane w tytule , miało być podchwytliwe ,czy ogłupiające ?

  0 0 skomentuj
  tatoojama

  tatoojama | 25 lutego 2014 04:58:12

  i pytanie drugie – Ciekawe jak szybko zadziała j3wrocenzura ?
  0 0 skomentuj

  Mnie też olimpiady „zwisają”. Ale dobre imię Rosji już nie. Soczi była dla Rosji ważną prestiżową imprezą o znaczeniu politycznym. Dlatego, jak nie masz nic do powiedzenia w tej kwestii, to przynajmniej nie przeszkadzaj innym o tym rozmawiać.
  opolczyk

  Polubienie

 2. Polska – większość zdobytych medali to te złote.
  Teraz musi być głupio tym, którzy chcieli, aby Polska zbojkotowała igrzyska.

  Polubienie

 3. „To realize what a great achievement this is, we should remember how things were seven years ago. At that time, this great winter sport nation, after the dissolution of the USSR, no longer had a winter sports center. Russian national championships had to be held in foreign countries. Then Russia decided to solve this deficit by using a candidature for the 2014 Olympic Winter Games as a catalyst for the development of sport, a city and a whole region.” Za: http://www.olympic.org/news/126th-ioc-session-opens-in-sochi/223002

  http://deadspin.com/nbc-edits-out-ioc-anti-discrimination-statement-from-op-1518727938

  http://www.sport.pl/soczi2014/1,130061,15421232,Soczi_2014__NBC_ocenzurowala_przemowienie_przewodniczacego.html

  „Uroczystość zamknięcia igrzysk rozpoczęła się akcentem autoironicznym: setki tancerzy ubranych w lustra sformowało kółka olimpijskie, bez jednego – tego, które nie otworzyło się ze śnieżynek podczas ceremonii otwarcia.” Za: http://www.sport.pl/soczi2014/1,130061,15514420.html

  „W drugiej serii olimpijskich migawek pojawiła się m.in. Justyna Kowalczyk, którą ukazano w roli heroicznej zawodniczki. (…)
  Głos zabrał Thomas Bach, który również podziękował wszystkim za zaangażowanie w organizację zimowych igrzysk w Soczi, szczególnie Prezydentowi Federacji Rosyjskiej Władimirowi Putinowi. Podkreślił także to, iż igrzyska niosły za sobą pewnego rodzaju przesłanie, związane z miłością, przyjaźnią oraz szacunkiem. Bach przypomniał o tym, że igrzyska powinny być czasem pokoju, stąd jego apel do wszystkich, którzy sprzeciwili się tej zasadzie o to, aby brali przykład z rodziny olimpijskiej. Szef MKOl powiedział, że bardzo cieszy go to, iż igrzyska były zawodami sportowców, że to oni byli najważniejsi.”
  Za: http://www.olimpijski.pl/pl/soczi2014/n/340,xxii-zio-soczi-2014-zakonczone.html

  Bach said the Games helped show „the face of a new Russia, efficient and friendly, patriotic and open to the world”

  Thomas Bach: „wyjedziemy jako przyjaciele Rosjan.”

  https://opolczykpl.wordpress.com/2014/02/18/czy-ryszard-kuklinski-moze-byc-wzorem-do-nasladowania-dla-slowianina-i-polaka/#comment-72045

  http://dissidentvoice.org/2014/02/the-secret-history-of-the-olympic-games/

  http://polish.ruvr.ru/news/2014_02_25/Putin-krytycy-Olimpiady-nie-osiagneli-swoich-celow-8030

  Polubienie

 4. Prorocze słowa E Gierka

  Przerwana Dekada”, krótki fragment wywiadu z Edwardem Gierkiem przeprowadzonego przez Janusza Rolickiego na przełomie 1989/90 r.:

  “(…) obecna Polska przeżywa zachłyśnięcie się Zachodem i amerykańskimi rozwiązaniami ekonomicznymi. Wiem jednak, czym jest kapitalizm. W odróżnieniu od większości współczesnych Polaków żyłem w nim i poznałem jego zalety i wady. Kapitalizm jest jednak zaprzeczeniem etosu równości społecznej i sprawiedliwości. Demokratyczna zasada równości złożona na ołtarzu pieniądza jest niestety tylko pozorna. Czeka nas straszne rozwarstwienie społeczne, bezrobocie i niestety raczej nie europeizacja lecz latynizacja czyli kapitalizm nędzy. Jeszcze ciągle ludzie zaczadzeni hasłami antykomunistycznymi nie uświadamiają sobie w pełni, że nie tylko zyskali wiele dzięki ostatnim zmianom ale też wiele stracili. Przede wszystkim stracili spokój socjalny i poczucie bezpieczeństwa (…) Ciekawy jestem jak długo starczy ludziom wiary w lepsze jutro w sytuacji, gdy polityka rządowa polega na gwałtownej pauperyzacji społeczeństwa. Równowagę gospodarczą obecna władza chce uzyskać drogą bezprzykładnego ubożenia społecznego (…) Oby wokół naszych miast nie pojawiły się slumsy a sklepy nie były pełne drogich towarów niedostępnych dla nędzarzy snujących się po ulicach. Znam to z czasów przedwojennych apoteozowanych dziś, jakże niesłusznie na wszystkie możliwe sposoby. Boję się też, że gdy sięgniemy po pomoc ale nie bezinteresowną, nadejdzie z Zachodu – z sytych i zamożnych Niemiec. I znowu jak przed laty na tej ziemi pojawią się panowie, którzy będą za bezcen wykupywali polską własność. Oby nie powróciła sytuacja sprzed wojny gdy zarządy fabryk należały do cudzoziemców, głównie Niemców a Polacy byli robolami (…) Z nową siła wracają nasze stare sentymenty do Zachodu, do Ameryki. O jakże naiwni jesteśmy wierząc w szczerą bezinteresowność Jankesów (…) Wierzcie mi, rozmawiałem z trzema amerykańskimi prezydentami i wiem, że dla nich jesteśmy tylko pionkami na wielkiej szachownicy światowej polityki. Pionkiem o tyle ważnym o ile można go wykorzystać do ruchu przeciwko “czerwonej” Rosji. Może to zabrzmi obrazoburczo ale o ile upadnie na trwałe światowy system socjalistyczny rola Polski w świecie spadnie katastrofalnie. Staniemy się wielką prowincją Europy i magazynem taniej siły roboczej (…)”

  Więcej-źródło.

  Polubienie

 5. Jeśli to prawda, to te tajemnicze śmierci bankierów to po prostu usuwanie ostatnich ogniw spisku mającego na celu doprowadzenie do wybuchu światowego kryzysu finansowego, więc ludzi którzy za dużo wiedzą a którzy mogli by coś sypnąć zwyczajnie usuwają. Warto zauważyć że „znikają” tylko takie pionki jak dyrektorzy i inni na eksponowanych stanowiskach, a prawdziwi władcy banków są gdzie indziej, mają się dobrze i nikt ich nie rusza.

  Polubienie

 6. Zgadzam się, że igrzyska w Soczi były sukcesem, zarówno organizatorów jak i naszych sportowców.
  Mam Opolczyku jedno „ale” – z tym „Brawo prezydent Putin!” to się trochę zagalopowałeś. Putin jest faktycznie bardzo dobrym politykiem, ale przecież nie wszystko jest na jego głowie. Za nim stoi sztab konkretnych fachowców, którzy podobnie jak prezydent dbają o to, aby im się kraj nie rozleciał. Od próby rozwalenia Syrii, muszę przyznać, że rosyjska dyplomacja jest bardzo skuteczna.

  Polubienie

  • Wiślanin,

   „Za nim stoi sztab konkretnych fachowców…”

   A kto ich sobie dobrał? Czy to nie jego zasługa?
   Obejrzyj zresztą ten paszkwil:

   I wtedy sam sobie odpowiedz – ile igrzyska w Soczi zawdzięczają właśnie prezydentowi Putinowi?

   Polubienie

 7. Jesli mnie cokolwiek wisi, to „bogactwo” lady Kate. Rozumiem jednak Wasz wisizm, bo tak juz jest z ludzmi, ktorzy nigdy sportu nie uprawiali. Zapewne tez umknelo Waszej uwadze jak pieknie odgrywano hymn polski-w prawidlowym tempie mazura, nie, jak graja Niemcy, jakiegos marsza pogrzebowego. Pozdrawiam jednak wszystkich, ktorym wisza nasi wspaniali panczenisci plci obojga.

  Polubienie

  • Tutaj nie o bogactwo „lady” Kate chodzi ,tylko o to kto ją nasłał buhahahaha…
   …brak umiejętności czytania tekstu ze zrozumieniem się kłania ,czy to tylko celowe owijanie „kija” w bibułkę ???

   Polubienie

    • cholerka,,,,,,,, to mi teraz trachnołeś „szacha i mata” 😉 .Aaaaaaaaa zresztą ,niech Ci będzie -też Cię lubię hehe

     p.s.
     …a właściwie to wszystkich was kurdeczka wodna lubię

     znaczy “kurka wodna” 😉

     Polubienie

 8. Kiedy wszelkiej maści „patrioci”,”narodowcy” otworzą zaślepione oczy na to kto jest prawdziwym wrogiem. Syjonizm,Usrael i zgniły zachód(w tym UE,MFW) pod którego batem jesteśmy od 1989r. A tu rusofobia i zwalanie wszystkiego na ruskich. Nie wiem czy się śmiać czy płakać co im ten syjonista Kaczor zrobił z mózgów.

  Polubienie

 9. Pingback: Zasrańcdowi Tomkowi dop sztambucha: “putinolog” Szubert o Soczi i żydo-podchodach pod Moskwę (i niego samego) | Piotr Bein's blog = blog Piotra Beina

 10. Pingback: Putin odpowiada na żydo-rjewoljucję ukraińską « Grypa666's Blog

Możliwość komentowania jest wyłączona.