Słowiańskie Święto – Dziady

.

.

DziadyRKP01.

Święto Dziadów obchodzone jest wśród Słowian kilka razy do roku. Najbardzie znane są Dziady wiosenne i jesienne. W przeciwieństwie do świąt solarnych (równonoc i przesilenia letnie i zimowe) dokładna data obchodów Dziadów w przeszłości każdego roku wiązała się z fazą księżyca.

Nie było to święto „żałobne”, nie było też ono smutne i wypełnione żalem po zmarłych. Służyło przede wszystkim nawiązaniu kontaktu z przebywającymi w Nawii duchami zmarłych przodków. Jedną z metod nawiązania takiego kontaktu był taniec. Wprawienie się podczas tańca w trans umożliwiało kontak z duchami przodków. Dzisiaj może szokować tańczenie w pobliżu grobów, ale tak u Słowian było. Oni nie rozpaczali za zmarłymi a szukali z nimi kontaktu. Ważną częścią obrzędów było palenie przy grobach świętego dla Słowian ognia oraz ucztowanie na grobach/przy grobach zmarłych przodków.

.
Święto Dziadów miało duże znaczenie z kilku powodów. Nawiązywanie kontaktów z przodkami i zasięganie u nich rad było gwarantem kontynuowania przez żyjących w Jawii wiary, tradycji i kultury przodków, którzy odeszli do Nawii. Trwanie Słowian przy własnej tradycji przez tysiąclecia brało się m.in dzięki tym obrzędom. To kontakty z duchami przodków i słuchanie ich rad stanowiło o niezmienności tradycji Słowian w myśl przekonania, że to co było dobre dla naszych przodków będzie dobre i dla nas. Dawało to siłę i wolę trwania przy słowiańskiej wierze, kulturze i tożsamości nawet po podbiciu Słowiańszczyzny przez mroczną, mściwą, i fanatyczną rzymską szubienicę.
Innym ważnym aspektem Dziadów związanym z nawiązywaniem kontktów z duchami przodków była wiedza o Nawii i pewność tego, że duch/świadomość człowieka nie ginie wraz ze śmiercią ciała fizycznego. Przodkowie nadal żyjący w duchowej postaci w Nawii, a z którymi się kontaktowano,  byli tego dowodem. Odbierało to Słowianom lęk przed śmiercią, tak typowy dla ludzi, którzy nie mają wiedzy o trwaniu ludzkiej świadomości w ciele duchowym po śmierci fizycznej.

Przywrócenie świętowania słowiańskich Dziadów jest wyrazem naszej woli trwania przy naszej własnej słowiańskiej duchowości, kulturze i tradycji.

Jak wszystkie inne zwyczaje i obrzędy pogańskie Dziady były zaciekle tępione przez nadjordańską dżumę. Ale gdy tradycja pogańska okazała się zbyt silna i nie do wytępienia jahwiści użyli ich starego podstępu – podszyli się pod Dziady i ustanowili ich skatoliczoną wersję – „zaduszki”. Nie przypadkowo żydo-katolickie „zaduszki” obchodzone są właśnie w okresie tradycyjnych słowiańskich Dziadów. Nie przypadkowo też obchodzone są dzień po żydłackim „święcie wszystkich świętych”, które też nieprzypadkowo obchodzone jest w tym samym czasie. Widać tutaj perfidię i psychomanipulację żydłactwa – najpierw owieczki mają czcić „wszystkich świętych” – czyli hołdować mają  żydo-katolickich „świętych” i „męczenników”, a dopiero następnego dnia wspominać mają własnych zmarłych. Wymowa jest oczywista – „świętych” i „męczenników” kk owieczki czcić mają w pierwszej kolejności, własnych zmarłych dopiero po nich. Wpaja to owieczkom wyższość żydłackich „świętych” nad własnymi przodkami.
„Zaduszki” będące nieudolną imitacją Dziadów są obrzędem raczej smutnym. Brak w nim uczty na grobach zmarłych, brak tańców, brak przede wszystkim nawiązywania kontaktów z duchami przodków. To ostatnie jest zaciekle tępione przez żydłacki kler. Za zmarłych należy się modlić – czytaj – żebrać u mściwego i niemiłosiernego „boga-ojca” Jahwe o łaskę i miłosierdzie dla zmarłych. Wymowa „zaduszek” w połączeniu ze „wszystkimi świętymi” jest jednoznaczna – życie jest nicością i liczy się tylko „zbawienie” – a to można osiągnąć jedynie słuchając „nauk” kk, naśladując „świętych” i żebrząc u Jahwe ludobójcy, u obrzezanego cieśli wykreowanego na „syna bożego” i u „wszystkich świętych” o miłosierdzie, litość i „zbawienie”. Te „święta” mają – przypominając owieczkom o śmierci i wyssanym z palca piekle, a co na cmentarzach głosi podczas żydłackich obrzędów żydłacki kler – trzymać owieczki strachem przed  wiekuistym potępieniem w posłuszeństwie wobec kleru. Strach to najlepsza metoda na wymuszanie posłuszeństwa. KK wie o tym od zawsze. I od zawsze trzyma owieczki strachem w posłuszeństwie.

„Zaduszki” w połączeniu ze „wszystkimi świętymi” obliczone są na podtrzymywanie w owieczkach przywiązania do „tradycji” nadjodrańskiej dżumy. Utrzymuje je w oderwaniu od naszej własnej, słowiańskiej tradycji, kultury i tożsamości. Polskim (i nie tylko) owieczkom zrabowano ich słowiańską tożsamość czyniąc je duchowymi żydami, żydłakami, wyznawcami żydowskich bożków i idoli, żydowskich bredni „objawionych”, żydowskich guseł i zabobonów.

Powróćmy do słowiańskich korzeni. Powróćmy do słowiańskiej tożsamości. Odbudujmy cywilizację i kulturę słowiańską. Świętujmy Dziady słowiańskie, a nie żydłackie „zaduszki”.

.

opolczyk

.

precz z jahwizmem

.

Ręce Boga

 

16 komentarzy do “Słowiańskie Święto – Dziady

 1. Ciekawe jakby w pl rodzimowiercy mieli swój własny cmentarz,rózne wyznania maja swoje cmentarze.Mysle ze szybko mógłby zostac zniszczony przez wiadomo jakich ludzi.Przykre jest to wszystko ale co zrobic.Ja jednak wierze ze nadejdzie pomoc odgórna i swiat sie zmieni na lepszy.

  Polubienie

 2. „Fundamentem dla ludzi i ich zbiorowej świadomości od zawsze ważne było stanowienie kultury symbolicznej, która od początku – oprócz tworzenia systemu wartości, próbowała tłumaczyć i tworzyć wyobrażenia dla zjawisk niedających się wyjaśnić rozumem, bądź zdecydowanie wychodzących poza możliwości poznawcze człowieka. Dzisiejszy dzień podkreślony w Kalendarzu Sławskim jako ‚Dzień zmarłych i bohaterów’ odnosi się właśnie do takiego zjawiska – śmierci, a także do związanych z nią elementów, które tyczą się głównie duchowości, kultu zmarłych i przodków.”
  „Jako, że bioteizm wiele uwagi poświęca swojemu systemowi aksjologicznemu, który powinien stanowić ważny punkt w życiu każdego Sławianina, zwracamy uwagę na wartości płynące z Dnia zmarłych i bohaterów. O ile sam dzień zmarłych odnosi się do kultu zmarłych i przodków, symbolika tego dnia jest jasna i oczywista. Warte przypomnienia jest natomiast to, że kiedy będziemy odwiedzać cmentarze i groby bliskich, nie powinniśmy zapominać w tym dniu o osobach, które można byłoby określać z punktu widzenia Nowej Sławii – prawdziwymi bohaterami. Czyli osobami, które walczyły o wartości, na których dziś bazuje Nowa Sławia i bioteizm. Do takich należą ludzie walczący o szczytne cele, takie jak: sprawiedliwość, równość szans czy godność.”

  Wstęp i fragm. zakończenia za: http://polonocentryzm.pl/?p=462

  Polubienie

  • Przypomina to dawną radziecką historiografię. Według radzieckich historyków wojny dzieliły się na sprawiedliwe i niesprawiedliwe. Sprawiedliwe to te które prowadził Związek Radziecki, niesprawiedliwe wszystkie inne. Czyli wiemy skąd katonarodowcy czerpią przykład:)


   Poznańczyk:

   Dlaczego piszesz tylko o wojnach ZSRR? A co z wojnami amerykańskimi i NATO-wskimi? One też wszystkie są „sprawiedliwe”.
   opolczyk

   Polubienie

   • Opolczyku ja tylko chciałem wspomnieć o tym co pisała historiografia radziecka w kontekście tego że według katolików religie dzielą się na słuszne czyli tylko katolicka i satanistyczne czyli wszystkie inne:)
    A co do NATO to oczywiście zgadza się, stosuje w mediach ten sam podział.
    Pozdrawiam


    Poznańczyk:

    W sumie masz rację! Najśmieszniejsze jest to, że żydo-katolicy plują na komunę, a stosują te same kryteria – ich wojny zawsze były „sprawiedliwe” i „słuszne”.
    Pozdrawiam
    opolczyk

    Polubienie

  • Crom:

   Jak widać „wolnapolska” robi co tylko może, aby Polacy nadal chcieli być duchowymi Żydami:
   https://opolczykpl.wordpress.com/2013/02/08/polak-katolik-czyli-zyd/
   Powinni się nazywać „wolna polska żydo-katolicka”.
   I patrz – w ichnim regulaminie mój blog nazywają ci piewcy żydłactwa „żydowskim skansenem”:
   „14. Ataki trollów z żydowskiego skansenu Andrzeja Szuberta vel „opolczyka” oraz lansowanie jego portalu czyli zostawianie linków to gwarantowany ban.”
   http://wolna-polska.pl/regulamin
   A sami bronią tej żydowskiej dżumy. Ja natomiast ją tępię.
   Kto więc tutaj jest „żydowskim skansenem”?

   Polubienie

   • Po prosty poraża tok myślenia katonarodowców, jeśli w ogóle można w ich przypadku mówić o czymś takim jak „tok myślenia”:) Katolik i myślenie to jakby zupełnie dwa dalekie bieguny. Znaczy się według tych „myślicieli” nasi praojcowie byli żydami a chrześcijaństwo uczyniło z nich Słowian:) No nieeee tego to naprawdę jeszcze nie słyszałem:) Słyszałem o Germanach, Celtach, Wandalach, Bałtach na naszych ziemiach ale o prażydach:) To już przeszli samych siebie.
    Gdyby Cię jeszcze Opolczyku określili jako „Skansen satanistyczny” to mogę jeszcze zrozumieć. Dla nich oczywiste jest że wszystkie religie przed katolicyzmem to satanizm:)
    Widać, ze trzeba na katonarodowców spojrzeć jak jednostki chorobowe.

    Polubienie

 3. Jakie to wojny najeźdźcze prowadziło ZSRR ? oprócz Afganistanu nie pamiętam innych ? za dużo Ci w mózgu media wykręciły realia 20-stego wieku .Plucie na Rosję i dawne ZSRR będzie tylko większe póki żyjemy pod syjonistycznym butem.

  Polubienie

  • Bronisławie, bo zapewne do mnie była Twoja uwaga, proszę….czytaj ze zrozumieniem!!!!!! PRZECIEŻ WYRAŹNIE NAPISAŁEM CO PISAŁA HISTORIOGRAFIA RADZIECKA I TO W CZASACH KOMUNIZMU.Pokaż mi w którym momencie ja w ogóle wspominam o jakichkolwiek wojnach prowadzonych przez ZSRR. No to cholery….przepraszam, ale się zdenerwowałem, czy ja muszę tłumaczyć co chciałem przekazać w takim krótkim tekście????

   Pozdrawiam

   Polubienie

   • Co jak co ale Putin przyznał że pierwszy rząd bolszewicki był w większości żydowski. NKWD na ten przykład również. Nie byłbym taki pewien czy kiedykolwiek komunizm dbał o społeczeństwo. Co z tego że zachodnia dupokracja odmóżdżała kompletnie ludzi, jak na wschodzie półki w sklepach były puste. Brak również powrotu do kultury Słowiańskiej w tamtym okresie, postawienie paru pomników niczego nie zmieni.

    Przy okazji – wygląda na to że na ‚wolnej-polsce’ nie lubią stawianych przeze mnie pytań – bardziej na temat niż posty ‚Matki-żydopolki’ spod wzgórz Golan.

    Polubienie

    • A propo wolnej-polski dodam tylko iż lansują tezę pogromu żydów w ZSRR jako przykrywkę do ich emigracji nad jordan. Czyż nie brzmi to logicznie dla skatoliczałego umysłu? Zwyczajne wydanie ‚koszerportów’ nie byłoby zapewne tak widowiskowe – oraz – nie wzmocniłoby pozycji żydów jako najbardziej prześladowanej grupy etnicznej na świecie – skutecznie za to wzmocniło ich więzi z ‚prawicą’.

     Polubienie

 4. Ja świętuję Dziady jesienne czcząc Swoich Bogów pierwszego listopada, a drugiego listopada czcząc Swoich Przodków. Zastępuję w ten sposób w Moim otoczeniu czczenie chrześcijańskich „świętych” (chociaż trzeba powiedzieć, że byli i prawi ludzie, dobrzy ludzie wśród tych wyświęconych przez Kościół łaciński, ale to już inna historia) i świętowanie „zaduszek” – „święta zmarłych”…
  …Oni Nam święta przemienili i tak Ja próbuję to „wrócić” na swoje miejsce…

  http://bialczynski.wordpress.com/slowianie-w-dziejach-mitologia-slowian-i-wiara-przyrody/czworksiag-wielki-wiary-przyrody/tom-iii-ksiega-tanow/o-ksiedze-tanow/tan-mniejszy-13-swieto-dziadow-obrzad-czterech-tanow-najwiekszych-albo-osobne-swieto-przodkow-1-i-2-listopada/#comment-1811

  http://zawisza.neon24.pl/post/101116,ceremonie-pogrzebowe-roznych-okresow

  Admin

  Polubienie

 5. Ciekawe przywołanie starej polskiej tradycji. Dziady i ówczesne Święto Zmarłych różnią się diametralnie. Sama nie wiem czy bardziej odpowiadałoby mi radosne świętowanie tego dnia, czy to patetyczne, które mamy dziś. Choć w sumie dziś to święto jest pokazem mody na cmentarzu, a coraz rzadziej dniem pamięci o swoich przodkach. Wszystko się zmienia w dzisiejszych czasach. Polecam artykuł, mówiący o wszystkich świętach narodowych i kościelnych, które obchodzimy w naszym kraju: http://www.stefczyk.tv/tag/swieta-obchodzone-w-polsce. Ciekawe jak one zmieniają się na przestrzeni lat, wieków… pozdrawiam 🙂

  Mam nadzieję, że owe żydo-katolickie „święta” będą powoli kasowane i zastępowane świętami słowiańskimi.
  opolczyk

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.