Program dla Polski Słowiańskiej

.

https://opolczykpl.files.wordpress.com/2012/07/lightoflucifer_kolowrot_422.jpg

.

Postulaty polityczno – gospodarcze:

1. Wystąpienie Polski z bilderbergowskiej Unii Jewropejskiej i zerwanie konkordatu z Watykanem!
2. Wystąpienie Polski ze zbrodniczego, banksterskiego NATO!
3. Nacjonalizacja banków. Pieniądze emituje państwo a nie banksterzy!
4. Likwidacja złodziejskich giełd.
5. Nacjonalizacja kluczowych gałęzi gospodarki – przemysł wydobywczy, metalurgia, energetyka, komunikacja, transport.
6. Odbudowa armii wykorzystywanej JEDYNIE do obrony granic Polski i do pomocy w ew. klęskach żywiołowych.
7. Delegalizacja agenturalnych partii realizujących obce interesy.
8. Trybunały ludowe dla zdrajców, renegatów i agentów obcych interesów bez względu na zajmowane stanowiska.
9. “Odkręcenie” trwającego od 1989 roku szabru majątku narodowego w ramach złodziejskiej “prywatyzacji”. Przywrócenie państwu stanu posiadania z roku 1989.
10. Oddanie lokalnym samorządom i wiecom maksimum władzy i kompetencji. Decyzje dotyczące codziennego życia każdej lokalnej społeczności podejmuje suwerennie ona sama.
11. Regionalne i centralne władze mają jej tylko tyle, na ile to jest konieczne. Polska silna silnymi wspólnotami lokalnymi.

Postulaty kulturowo – społeczne:

1. Odbudowa i otoczenie opieką państwa naszej własnej, słowiańskiej, pogańskiej, przedżydowskiej tradycji, kultury i tożsamości.
2. Oddanie Rodzimowiercom wszystkich zagrabionych przez katolicyzm pogańskich miejsc kultu.
3. Zakaz finansowania przez państwo kościołów i religii wrogich kulturze słowiańskiej.
4. Oczyszczenie przestrzeni publicznej z symboli żydowskich religii monoteistycznych, wrogich Duchowi Słowiańszczyzny.

Zastanawiam się, czy w punkcie 7 nie powinno być „delegalizacja wszystkich partii politycznych”. Tak się jakoś dziwnie składa, że w czasach pogańskich, gdy Słowiańszczyzna była jeszcze wolna, nasi przodkowie nie mieli żadnych partii politycznych, a mimo to, a raczej właśnie dlatego demokracja plemienna funkcjonowała doskonale. Przez wiele wiele stuleci. Partie polityczne jedyne co robią to rozbijają jedność i poczucie wspólnoty na wszystkich szczeblach (lokalnym, regionalnym, ogólnopolskim) na zwalczające się obozy. Zamiast wolności i demokracji mamy pluto/banko-, me(n)dio- i partiokrację.
.

opolczyk

.

precz z jahwizmem

.

Ręce Boga

111 komentarzy do “Program dla Polski Słowiańskiej

 1. Nie łączył bym demokracji i wolności.Demokracja to chory system który właśnie grzebie nasze prawa bo jesteśmy w mniejszości,demokracja plemienna działa dobrze ale tylko na etapie komórkowym.

  Selerian:

  No to odbudujmy „etap” – system komórkowy.
  opolczyk

  • Demokracja to dziś strasznie zakłamane i zmitologizowane słowo, wszak była to władza demosu czyli części, a nie całego ludu, właścicieli niewolników. Ludem w dzisiejszym tego słowa znaczeniu był dla nich motłoch czyli ochlos. I nic z tego postrzegania nie zmieniło się do dzisiaj, dlatego nie dziwi mnie fakt takiego pielęgnowania i obrony za wszelką cenę tego ustroju przez możnych. Przecież to nie są głupi ludzie…
   Wg mnie aby ludowładztwo działało sprawnie musi być wprowadzona zasada JEDNOMYŚLNOŚCI, która wymusza zgodę. Mieliśmy w RON-ie taki instrument, nazywał się „Liberum Veto”, niestety z biegiem czasu został on wypaczony i paradoksalnie przyczynił się do upadku Rzeczypospolitej. Cóż przynajmniej jesteśmy bogatsi o doświadczenie i błędy naszych przodków.

 2. Co do programu to nie mam zastrzeżeń, niewątpliwie wszystkie punkty są niezbędne dla ustanowienia Wolnej, Niepodległej i Słowiańskiej Polski. Chciałbym w takiej Polsce moich marzeń żyć!

 3. Program idealny, tylko żeby ludzie potrafili sobie taką treść przyswoić i zrozumieć, to byłby dobry krok do przodu. Twierdzę, żeby było lepiej na naszej słowiańskiej ziemi, to musi ulec regeneracji zniekształcona świadomość społeczeństwa. Bo jak na dzień dzisiejszy to ludziska jak te marionetki…

  Pozdrawiam serdecznie 🙂

 4. Dodałabym jeszcze punkcik dotyczący zwrotu wszystkich gruntów i budynków, które religie abrahamowe zagrabiły i uważają za swoje. Nie mam złudzień, że udało by się potrząsnąć wszystkimi więc kk w najgorszym razie mogło by dzierżawić jakieś budynki ale nie były by one ich własnością i jako takie w żadnym razie być nie mogą. Zgadzam się z Doborosławą :)program odbudowy Słowiańskiej Tożsamości i Kultury zawiera wszystko co naistotniejsze.

  Aj napisał: „Chciałbym w takiej Polsce moich marzeń żyć” z pewnością nie marzysz o tym samotnie
  Pozdrawiam

 5. Są takie trzy ogólne punkty, kóre prawdopodobnie wszystkim są znane , ale często o nich zapominanmy , gdy np. planujemy , jaki będzie nasz dom …Duży, samowystarczalny, ciepły, ekologiczny,tani , z garażem na dwa, nie, lepiej na trzy samochody, bo dzieci rosną…

  Te trzy punkty to:
  1.postulacja -cel
  2.optymalizacja-jak
  3.realizacjia-kto czym za ile to wykona i w jakim czasie

  Post wprowadzający jest moim zdaniem elementem punktu 1.
  Ponieważ między każdym z tych punktów wystepuje sprzężenie zwrotne/korekta/,
  warto trochę refleksji poświęcić pozostałym dwóm etapom….

  Nie mam zamiaru ukrywać, że nie jestem zwolennikiem rozbudowy części postulacyjnej
  bez jednoczesnego korygowania jej wnioskami wyciąganymi z optymalizacji i ograniczeń realizacyjnych…

  Zbyt wielka jest pokusa, aby wrzucić wiele marzeń, jak napisali wcześniej komentujący,
  do zbioru postulatów, by myśleć bez niepokoju o niebezpieczeństwie rozczarowania,
  że tak mało urodziło się z tak pięknego…

  Proszę nie odbierać moich słów, jako piasku w tryby…

  Zbudujmy jeden wspólny most. a dopiero potem kolejny , kolejny a potem niech już nasze wnuki tworzą konstrukcje korzystając z udogodnień wynikających ze zbudowanych przez nasze pokolenie.

  Pozdrawiam wszystkich szukających prawdy o naszych słowiańskich przodkach

 6. Chyba, Cię, Opolczyku trochę poniosło – piszesz postulaty polityczno-gospodarcze tak jakby nas było min. 51% społeczeństwa i mamy już realny wpływ nas rzeczywistość polityczno-gospodarczą w naszym kraju. Jest to piękny program na przyszłość, na daleką przyszłość, a nie na teraz. Na dzień dzisiejszy mój program jest o wiele skromniejszy:
  1) Praca u podstaw: promocja rodzimowierstwa jako realnej alternatywy dla żydochrześcijaństwa. Krytyka żydochrześcijaństwa jako religii obcej, narzuconej nam siłą i przymusem. Działalność kulturalna,
  2) Integracja wszystkich struktur rodzimowierczych w skali kraju, wypracowanie wspólnej strategii,
  3) Zachowanie za wszelką cenę jedności, mimo nawet wyraźnych znamion zdrady pewnych struktur (np. Niklot). Jest nas zbyt mało, żebyśmy mogli pozwolić sobie na niesnaski,
  4) Walka o wyrzucenie religii żydochrześcijańskiej (wersja katol) ze szkół. Nie możemy pozwolić, żeby jahwiści zatruwali umysły następnych naszych pokoleń,
  5) Walka o ustanowienie przedmiotu nauczania w szkołach „mitologia słowiańska”,
  6) Przedstawienie swojej wyraźniej wizji przyszłej Polski wyzwolonej z jahwizmów. I tu dopiero można wykorzystać przedstawione przez ciebie postulaty.
  Pozdrawiam

  • „Zachowanie za wszelką cenę jedności”? – to jak potem realizować pkt 4 i 5, jeśli środowiska rodzimowiercze zbratają się z jahwistami? Jakoś, wg mnie, jedno z drugim się gryzie.
   A pracę u podstaw, czyli promocję rodzimowierstwa, mam nadzieję, że każdy rodzimowierca realizuje zaczynając od swojego podwórka.

   • „jak potem realizować pkt 4 i 5, jeśli środowiska rodzimowiercze zbratają się z jahwistami?” Jeśli pozostaną po tym „brataniu” dalej rodzimowierczymi i nie zwrócą się przeciwko nam to powinniśmy ich tolerować, krytykować, ale tolerować. Nie stać nas na stratę choć by jednej osoby. Poza tym będziemy potrzebowali w przyszłości takie organizacje jak Niklot w przypadku fizycznego zwrócenia się przeciwko nam jahwistów, chyba że jak dobry chrześcijanin zamierzasz nadstawiać drugi policzek. Popatrzmy teraz z kim ten Niklot się brata – jest to NOP, nie Młodzież Wszechpolska. Łysołe, zamawiające co chwila pięć piw. Ideologię katolicką dorobili sobie, do tylko przez nich pojmowanego nacjonalizmu, z braku innej alternatywy. Jak dla mnie jest to tylko wydmuszka ideologiczna. Tacy z nich katolicy, jak ze mnie buddysta. Niklot może mieć tutaj podatny grunt do pracy u podstaw, pod warunkiem że będzie chciał i sam ma twardy kręgosłup ideologiczny. A tu mam akurat duuuuże wątpliwosci…

    Staszko:

    Niklot ma twardy, żydłacki kręgosłup ideologiczny. Obserwuję go od jakiegoś czasu i stwierdziłem, że zdecydowanie zmienił kurs. Nie płynie (o ile kiedykolwiek płynął) w stronę Arkony, a nad Jordan.
    To żydłacka V kolumna.
    opolczyk

 7. Przyjaciele, sympatycy i krytycy:

  Niestety nie dysponuję taką ilością czasu, aby wszystkim Wam szczegółowo odpowiedzieć jak na to zasługujecie. Wybaczcie mi. Jestem tylko zwykłym śmiertelnikiem.

  aj:

  „Chciałbym w takiej Polsce moich marzeń żyć!”

  Ja też!

  Dobrosława!

  Cieszy mnie, że dałaś znak życia! Martwiłem się o Ciebie i Twego męża.

  „Twierdzę, żeby było lepiej na naszej słowiańskiej ziemi, to musi ulec regeneracji zniekształcona świadomość społeczeństwa.”

  Dokładnie tak! Musimy „orać, orać, orać”. Aby odbudować zdrową, normalną świadomość zindoktrynowanych i ogłupionych rodaków.

  baszka:

  „Aj napisał: “Chciałbym w takiej Polsce moich marzeń żyć” z pewnością nie marzysz o tym samotnie.”

  Widzisz Baszka – przybywa nas!

  A mury runą runą runą i odżydzony (duchowo) będzie świat.

  zbigniew1108:

  Pełna zgoda Zbyszku!
  Ma razie napisałem punkt 1.Teraz możemy przystąpić do punktu 2.

  „Proszę nie odbierać moich słów, jako piasku w tryby…”

  Mądre rady nie są piaskiem a smarem do trybów. Aby nie zgrzytały jak stare klamki w zakrystii.

  „Zbudujmy jeden wspólny most.”

  Słusznie! Trzymając się tej metafory powiem jeszcze – tylko musimy wiedzieś jaki, jak i gdzie – nad którą rzeką czy wąwozem – i w którą stronę. Bo – jak sam wiesz – nastawiano nam mostów, wiaduktów, estakad, nabudowano autostrad, dróg szybkiego ruchu i szostyle że one wszystkie prowadzą ku przepaści. No i aby wiedzieć – w którą stronę i jaki most chcemy zbudować, musimy znać cel ostateczny – czyli postulaty z punktu pierwszego.
  A więc punkt 2 – optymalizacja – jak.
  I tutaj odsyłam do wielu wątków i wielu dyskusji, w których wypływa sprawa edukacji. Zbyt wielu mamy ogłupionych, zaślepionych czy wręcz odmóżdżonych ludzi w kraju, aby myśleć o realizacji choćby jednego z wyliczonych postulatów. Niech naszym pierwszym mostem będzie nasz wysiłek na rzecz przeciwdziałania ogłupianiu i odmóżdżaniu rodaków. My obaj już to zresztą robimy – budujemy jeden z filarów nośnych naszego wspólnego mostu. To samo robi powoli narastająca liczba innych ludzi. Może wywołamy lawinę?
  A gdy zbudujemy pierwszy most to zaplanujemy następny.

  Staszko:

  Nie poniosło mnie. Stąpam twardo po ziemi. Mój program jest dalekosiężny, perspektywiczny. Natomiast Twój program to jak sam napisałeś – „na dzień dzisiejszy”. Myślę przy tym, że aby dobrze nakreślać plany „na dzisiaj” dobrze jest mieć przed oczami plan perspektywiczny. Tak aby programy krótkoterminowe, bieżące nie „zbaczały z kursu”.

  Pod większością Twoich postulatów podpisuję się obiema rękami. Nie podoba mi się jedynie ten o jedności za wszelką cenę.
  Dobrosława ma w pełni rację! Ze zdrajcami, V kolumną żydłactwa jak „Niklot” czy z rasistami jak NZ Zadruga nigdy się nie zbratam.
  http://ns-zadruga.blogspot.de/search?updated-max=2010-06-28T07:39:00-07:00&max-results=1&start=16&by-date=false
  Za wszelką cenę mamy bronić Ducha Słowiańszczyzny. I jej tożsamości i kultury. Kto chce to zżydzić – tego wywalamy na zbity pysk!

  Pozdrawiam Was wszystkich!

  Sława!

 8. Kochani
  Jest nas coraz więcej i więcej. Edukacja, edukacja i jeszcze raz edukacja. Najpotężniejszą bronią jest informacja i tego zażydzone elity boją się najbardziej. Ich zamek zbudowany jest na piasku i kwestią czasu jest kiedy runie. Nie może złych owoców dobre drzewo wydawać ani drzewo złe owoców dobrych wydawać nie może.

  Sława!

  • Jestem ZA…taki podpunkt -odgolemizować świadomość społeczeństwa…czyli to co piszesz wyżej o edukacji…zaraza wyrządziła niewyobrażalne szkody na Duchu i umyśle…widzę to każdego dnia…

 9. Opolczyk: „….Trzymając się tej metafory powiem jeszcze – tylko musimy wiedzieś jaki, jak i gdzie – nad którą rzeką czy wąwozem – i w którą stronę…”

  Dziekuję za komentarz….Właśnie o takie zastanowienie mi chodziło, jak w zacytowanym powyżej Twoim zdaniu….

  Z mojego doświadczenia wynika , że bardzo pomocne jest posługiwanie się precyzyjnym językiem.Pojęcia mogą być nawet ogólne, ale jednoznaczne dla uczestników programu.
  W naszym kraju zbyt wiele ważnych zagadnień jest opisywanych definicjami watykańskimi…
  Wprowadzają one dużo wartościowania niekorzystnego dla niekatolików…O ile silne charaktery są w stanie poradzić sobie z takim zjawiskiem ,to u osób o mniejszej dyscyplinie intelektualnej wywołuje emocje utrudniajace pozytywną wspólprace…
  Jako przykład podam pojecie „poganin”.Poruszałem już wccześniej to zagadnienie.
  W wewnętrznych dyskusjach jeszcze nie dostrzegamy trudności…, ale . jeżeli myslimy
  o poważnym wzroście liczby świadomych Słowian, to, moim zdaniem, słowo poganin będzie powodowało opór w zewnętrznym oddziaływaniu…Coś podobnego jak swastyką …Dzisiaj pierwsze skojarzenia w naszym obszarze geograficznym, są takie, jakie nadali jej Niemcy…a nie Hindusi.Długotrwały proces zmiany takich skojarzen wymaga energii, której może zabraknąć w bardziej efektywnych działaniach zbiorowych….

  Co zatem proponuję?

  Tym „pierwszym mostem” ,i moim marzeniem , jest , według mnie, stworzenie wyższej szkoły cywilizacji słowiańskiej….

  Indywidualne prace mogą i powinny być kontynuowane, ale zbiorowy wysiłek należy skierować na zbudowanie uczelni , która nie będzie wydziałem uniwersyteckim o Słowianach, ale słowiańską placówką wiedzy-Vedy…

  Prawo w Polsce dopuszcza tworzenie prywatnych uczelni…Skorzystajmy z tej furtki, o ile znajdziemy kilkunastu profesorów i doktorów, chętnych do współtworzenia…

  Pozdrowienia dla wszystkich przyszłych właścicieli słowiańskiej uczelni VEDY

  Ps.
  Taką małą próbą tworzenia włąsnego zbioru pojęć jest refleksja o cywilizacji terroru
  http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/07/przykazanie-1-nie-bede-jad-psiego.html
  oraz o ewentualnych działaniach partyjnych
  http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/06/polityczny-ruch-antyterorystycznyszansa.html

  • zbigniew1108:

   „Z mojego doświadczenia wynika , że bardzo pomocne jest posługiwanie się precyzyjnym językiem.”

   Pełna zgoda. Większość sporów wynika z tego że „dyskutanci” inaczej pojmują ten sam termin.

   Ja dodałbym jeszcze – przywrócić/nadać słowom, wyrazom, terminom ich właściwe znaczenie. Przykład: „poganin” i „katolik”.
   Na obszarze anty-żydo-cywilizacji zachodu termin „poganin” ma zabarwienie niezwykle pejoratywne. Jest nieomal obelgą. Zaś „katolik”, zwłaszcza dla zadżumionych ma zabarwienie pozytywne. I choć „jasnogród” (zadżumiony poprawnością polityczną bezmózgowiec) słusznie nazywa katolika „ciemnogrodem” – katolik nadal ma wydźwięk pozytywny. A powinno być na odwrót! Poganin to ktoś, kto albo nie został odmóżdżony i duchowo zniewolony jahwizmem, albo z tego zniewolenia się wyrwał. Jest duchowo wolny. katolik zaś to żydłacki zombie. Zniewolony, przykuty do żydłackiego rydwanu.

   „Tym “pierwszym mostem” ,i moim marzeniem , jest , według mnie, stworzenie wyższej szkoły cywilizacji słowiańskiej….”

   Piękna sprawa. Też o tym myślałem. Tylko, że w tym momencie dochodzimy do Twojego punktu 3!

   „3.realizacjia-kto czym za ile to wykona i w jakim czasie”

   Czy mamy szansę na stworzenie uczelni, uniwersytetu słowiańskiego? Prawna furtka istnieje. To fakt! Potrzebne są jednak na początek duże pieniądze i kadra. Czy mamy naukowców Słowian. Nie uczących o Słowianach – a Słowian, pogan, rodzimowierców? Docentów, doktorów będących duchowo Słowianami.

   Jaka jest sytuacja w „szkolnictwie wyższym”?
   Wprawdzie znalazł się w Polin odważny rektor i wywalił rzymskie szubienice z jego gabinetu i z sali senatu – ale żydłactwo urządziło za to na niego rzeczywistą nagonkę.

   Z drugiej strony najbardziej szacowna uczelnia likwiduje jedyną w Polsce Pracownię Źródeł Orientalnych i Numizmatyki na Uniwersytecie Jagiellońskim – i to w momencie, gdy dr Urszula Lewicka-Rajewska opracowała już przekład dzieł arabskiego historyka Al-Masudiego mający ukazać się w serii Źródła arabskie do dziejów Słowiańszczyzny.
   https://opolczykpl.wordpress.com/2013/07/02/list-otwarty-do-wladz-uniwersytetu-jagielonskiego/
   Ta sama uczelnia tworzy think-tank z wojskami specjalnymi:
   http://technowinki.onet.pl/unikalny-projekt-wojsk-specjalnych-i-uniwersytetu-jagiellonskiego/sbtg6

   A więc, wracając do punktu 3:

   – skąd weźmiemy pieniądze na otwarcie uczelni (kupno lub dzierżawa budynku, zabezpieczenie wyposażenia, stworzenie materiałów dydaktycznych, pierwsze penscje dla kadry – później będą już z czesnego, bo na bezpłatną naukę musielibyśmy znaleźć wyjątkowo nadzianego sponsora),
   – skąd weźmiemy kadrę będącą Słowianami, lub przynajmniej obiektywnie uczącą o Słowiańszczyźnie,
   – i najważniejsze – kto będzie nadzorował/patronował nad uczelnią i dbał o to, aby poziom nauki był odpowiedni, wiedza o Słowianach rzetelna, a wykłady wolne od ukrytej propagandy jahwizmu czy poprawności politycznej.
   Kto? Skłócone związki rodzimowiercze, CB popierający haniebne oświadczenie Niklota i uważający za narodowy i polski najbardziej prożydowski PiS, czy też Ty i ja?

   Teksty Twoje o „cywilizacji terroru” czytałem. Pozwolę sobie na dwie uwagi:

   „Wbrew popularnemu w internecie poglądowi, że globalizm jest dzisiaj największą siłą napędową polityki światowej, uważam, że najefektywniejszy jest antyterroryzm…
   Wielowymiarowy, wielokulturowy, wielowątkowy…….”

   Ja myślę, że ten wielowymiarowy, wielokulturowy, wielowątkowy antyterroryzm jest celowym działaniem ideologów i wodzów globalizmu.
   To ich ważne narzędzie prowadzące do określonego celu – nazwę to obrazowo – „zakucia nas w kajdany” na fali „walki z terroryzmem”.

   „Daje możliwośc współdziałania polnischen Katholiken,”ich bin Jude”, słowiańskim potomkom, pokojowym muzułmanom i kilkudziesięciu procentom tych, co wszystko mają w d…., oprócz tego, że nie chcą być w nią kopani…
   Czy się to uda ? Nie wiem , ale wołam „antyterroryści z wszystkich gmin , łączcie się”.
   Zorganizowany opór przeciw terroryście z urzędu gminy, banku spóldzielczego czy kumplom spod budki piwa ….”

   Termin antyterrorysta należy rzeczywiście dokładnie zdefiniować. Oficjalnie największym światowym antyterrorystą jest Duży USrael – największy światowy terrorysta, który walczy z inscenizowanym przez siebie terrorem i terroryzuje przez to cały świat

   A w Polsce ABW walkę z terroryzmem stawia na pierwszym miejscu w jego zadaniach:
   http://www.abw.gov.pl/
   I walcząc z terroryzmem terroryzuje m.in. moją rodzinę nachodząc ją i wmawiając jej, że jestem terrorystą.

   Nie zapominajmy też, że „polnischen Katholiken,”ich bin Jude” terroryzują nie-katolików, zwłaszacza pogan, odmawiając nam prawa bycia Polakami i patriotami. Bo przecież tylko pod krzyżem tylko pod tym znakiem Polska jest żydłacka a Polak żydłakiem – czyli u nich Polakiem.
   Wg nich jesteśmy renegatami i zdrajcami „świętej wiary naszych ojców”. Niegodni miana Polaka i patrioty.

   Terroryzm i antyterroryzm to niewyobrażalnie i celowo zagmatwane pojęcia. W tym zagmatwaniu idzie o to ,aby terroryści mogli nas terroryzować głosząc oficjalnie, że z terroryzmem walczą.

   Mały terror, przy budce z piwem też jest dokuczliwy. Ale terrorysta spod budki z piwem nie ma możliwości wrzucić nas do więzienia czy narzucić nam zniewalające nas ustawy. To mały pikuś przy wielkim terroryście – banksterach i ich okupacyjnym światowym banksterskim systemie terroru.

   Obawiam się, że Twojego sarkazmu nie każdy się domyśli…

 10. Panie Opolczyku!!! Oczywiście zgadzam się z Pańskimi propozycjami i propozycjami czytających Pańskiego bloga. Bardzo cieszę się że możemy dyskutować na temat ewentualnej partii słowiańsko rodzimowierczej. Właśnie w taki sposób powinno się tworzyć program naszej partii – każdy powinien dodać coś od siebie, zgłosić jakieś zastrzeżenia. Bardzo dobrze wyglądają punkty które mówią o wyjściu z UE, NATO i zerwaniu konkordatu. Należy się jednak przy tym zastanowić w jaki sposób zrealizować te postulaty. Przede wszystkim co zrobić ze zobowiązaniami finansowymi zaciągniętymi podczas członkostwa Państwa w UE, kiedy wystąpić i na jakich zasadach. Mniej kłopotliwe byłoby zerwanie konotacji z NATO, natomiast całkowitym banałem byłoby unieważnienie małżeństwa ze Stolicą Apostolską tzw konkordat. Warto by było zdelegalizować Komisję Majątkową i pociągnąć do odpowiedzialności złodziei i oszustów w niej działających oraz odebrać zagrabione przez nich nieruchomości.
  Chciałbym poznać też Pana i reszty zdanie na temat systemu podatkowego np. które podatki zlikwidować ( osobiście pozbyłbym się podatku od spadków i darowizn ), które obniżyć, podnieść a może wprowadzić nowe??? Zacząłem czytać monografie dotyczące prawa podatkowego więc pewnie niedługo wrzucę coś swojego.
  Chcę również podyskutować o proponowanym przez Pana ustroju politycznym. Jeżeli bierze Pan pod uwagę likwidację partii politycznych, należałoby się zastanowić nad wprowadzeniem monarchii.

  Jeżeli mogę napisać coś jeszcze do mojego programu – swego czasu zrobiłem konkretyzację punktu o edukacji. Oto ona :

  Ponieważ kwestię poprawy jakości i podniesienia poziomu edukacji i szkolnictwa uważam kluczową dla przyszłości rozwoju gospodarki, konkretyzację programu rozpocznę od prezentacji listy reform edukacji proponowanych przez PPSR. Listę podzieliłem na kategorie : SZKOŁA, NAUCZYCIEL. ( kategoria nauczyciel w przygotowaniu )

  SZKOŁA

  1) Likwidacja gimnazjum

  2)10 – letnie szkoły podstawowe

  3) 4 – letnie licea

  4) 5 – letnie technika lub likwidacja liceum i stworzenie 6 letniego technikum – pomysł do dyskusji

  5) zwiększenie ilości szkół zawodowych i rehabilitacja ich wizerunku przez zwiększenie wymagań i podniesienie jakości i kultury nauczania w szkołach zawodowych

  6) wprowadzenie do szkół wszystkich szczebli doskonale wyposażonych pracowni
  technicznych, chemicznych, biologicznych oraz informatycznych

  7) ustanowienie oceny dostatecznej ( 3 ) minimalną oceną potrzebną do zaliczenia
  kartkówki/ sprawdzianu

  8) wprowadzenie przepisu zgodnie z którym trzy oceny niedostateczne z kartkówek lub
  sprawdzianów skutkowałoby wezwaniem rodzica danego ucznia do szkoły w celu
  wyjaśnienia

  9) kartkówki z danego przedmiotu przeprowadzane co drugą lekcję; sprawdziany co
  dwa tygodnie

  10) podniesienie rangi oceny z zachowania. Uczeń oceniany w systemie tygodniowym
  oraz miesięczną oceną wyciąganą na podstawie średniej ocen tygodniowych.
  Nagrody dla uczniów z najwyższą oceną miesięczną.

  11) testy kompetencyjne dla uczniów w ostatniej klasie podstawówki nie mające
  charakteru selekcji negatywnej, mające pomóc uczniowi w wyborze dalszej
  drogi edukacji ( wybór między liceum, technikum i szkołą zawodową )

  12) wprowadzenie 60 – minutowej godziny lekcyjnej

  13) „ zajęcia środowiskowe” – sadzenie drzew, sprzątanie terenów zielonych,
  wizytacja schronisk dla zwierząt i karmienie zwierząt

  14) usunięcie ze szkół symboli religijnych

  15) wprowadzenie przedmiotów matematyczno – przyrodniczych od najniższych klas
  podstawówki zgodnie z systemem:

  matematyka od pierwszej klasy podstawówki

  podstawy fizyki, chemii, biologii od drugiej klasy podstawówki

  podstawy informatyki od trzeciej klasy podstawówki

  podstawy medycyny od piątej klasy podstawówki

  podstawy biotechnologii od piątej klasy podstawówki

  podstawy mechaniki i budowy maszyn od piątej klasy podstawówki

  podstawy astrofizyki od szóstej klasy podstawówki

  16) ustanowienie limitu uczniów w jednej klasie – klasy maksymalnie 15 – osobowe

  17) usunięcie przedmiotu katecheza/ religia ze szkół

  18) zmniejszenie znaczenia i ilości godzin lekcyjnych z przedmiotów plastyka,
  muzyka
  ustanowienie przepisu zgodnie z którym brak uzdolnień ucznia w zakresie
  plastyki i muzyki nie wpływałby negatywnie na jego sytuację – oceny z tych
  przedmiotów nie wliczałyby się do średniej
  a uczeń miałby możliwość zrezygnowania z uczestnictwa w tych
  zajęciach przez pisemne oświadczenie rodziców na rzecz dodatkowych zajęć z
  innych przedmiotów przewidzianych w programie nauczania

  19) wprowadzenie zajęć praktyczno – technicznych dla wszystkich uczniów od drugiej
  klasy podstawówki – budowa karmników, budek dla ptaków, poznawanie nazw i
  zastosowań narzędzi technicznych, pojęć średnicy, metra kwadratowego,
  sześciennego itp.

  20) Obowiązkowe kolonie i
  wyjazdy krajowe i zagraniczne które realizowały by funkcje edukacyjne w zakresie
  kształtowania postaw patriotycznych, nauki punktualności i porządku, szacunku dla
  natury

  21) Obowiązkowe mundurki szkolne. Na prawym ramieniu wyszywana flaga Polski i
  godło, na lewym herb szkoły i jej nazwa. Mundurek dla ucznia kosztowałby 10 zł
  resztę dopłacałoby Państwo

  22) Organizacja zajęć z WF -u na ostatnich dwóch godzinach lekcyjnych w czwartki i
  piątki

  23) Unifikacja podręczników na terenie całego kraju. Podręczniki tworzone przy udziale
  specjalistów z danej dziedziny

  24) obiad w szkole dla każdego dziecka – ponieważ uczeń spędzałby większość dnia w
  szkole

  25) poprawa jakości produktów sprzedawanych w sklepikach szkolnych
  chipsy, słodycze oraz słodkie gazowane napoje zastąpione zdrową żywnością
  np. świeżo wyciskane soki z warzyw i owoców.

  26) Uzupełnienie przedmiotu ” historia” o informacje o starożytnej historii Polski,
  mitologii państw słowiańskich, wycofywanie szkodliwego mitu o chrześcijańskich
  fundamentach naszego kraju oraz o bzdury o chrzcie Polski przyjętym w 966 roku

  27) Wprowadzenie przedmiotu ” mitologia ” – uczeń uczyłby się o wszystkich
  starożytnych wierzeniach politeistycznych

  PODSTAWY PROGRAMOWE DLA NIEKTÓRYCH PRZEDMIOTÓW

  1)FIZYKA W PODSTAWÓWCE – poznawanie podstawowych pojęć z dziedziny mechaniki
  budowy materii, ciepła i termodynamiki i elektromagnetyzmu. Poznawanie podstawowych
  wzorów fizycznych z omówieniem ich znaczenia. Wprowadzenie lektur obowiązkowych dla przedmiotu m.in.
  – „Fizyka dla kandydatów na uczelnie wyższe” Herman, Kalestyński, Widomski
  – „ Poszukiwania boskiej cząstki’ Higgs
  – „ Ukryta rzeczywistość” Greene
  – „ Hiperprzestrzeń” Kaku
  -”Wykłady z Fizyki” Feynman

  2)ASTROFIZYKA W PODSTAWÓWCE – wstępne omówienie teorii względności, omówienie zasad działania grawitacji, budowy Układu Słonecznego, gwiazd i planet, poznawanie podstawowych astronomicznych jednostek odległości.
  Wprowadzenie lektur obowiązkowych dla przedmiotu m.in.
  – „Milczenie Gwiazd” Davies
  – „Geometria Teorii Strun” Nadis, SHING – Tung Yau
  – „ Ile lat ma wszechświat „ Weintraub

  3) MATEMATYKA W PODSTAWÓWCE – poznawanie języka matematyki, działania na
  zbiorach, dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie, ułamki, procenty,
  pierwiastki,
  geometra, funkcje, ciągli liczbowe, równania kwadratowe, trygonometria itd.
  Wprowadzenie lektur obowiązkowych dla przedmiotu m.in.
  Gabinet matematycznych zagadek ” Ian Stewart

  4) CHEMIA W PODSTAWÓWCE – poznawanie nazewnictwa i wzorów pierwiastków chemicznych z tablicy Mendelejewa, poznawanie podstawowych obliczeń chemicznych, poznawanie pojęcia kwasów, zasad itp. Lektury obowiązkowe ” Chemia dla kandydatów na uczelnie wyższe” Pazdro

  • Na lekcjach z przyrody zawsze brakowały mi zajęć z tego co naprawdę przydaje się w życiu np. znajomość roślin, ziół. Wszyscy łykają chemię a często wystarczy napar z ziół, herbata z lipy z miodem. Jestem za tym by uczyć o ziołach a nie o budowie żaby. Lekarz powinien dużo zarabiać za brak pacjentów w swoim rejonie a nie, że ma dużo chorych (tak było dawno, dawno temu w Chinach). Spory temat do dyskusji, jestem za tym by w końcu coś drgnęło. Pogadać zawsze sobie możemy ale przyszedł czas by wstać z foteli i się ruszyć.

  • Trochę pana poniosło, Piwoszniku. W klasach 2,3,4 dzieci są zbyt małe nawet na podstawy fizyki i chemii. Biotechnologia, medycyna i mechanika też zdecydowanie za wcześnie. Obowiązkowe kolonie pachną totalitaryzmem. Co do reszty nie mam zastrzeżeń.

 11. Droga do naszego celu Słowiańskiej Polski jest długa i zawiła, to ciężka praca dla kilku pokoleń rodzimowierców, która to praca na szczęście już trwa, a nawet widać jej efekty.
  Ja sam jestem tego przykładem. Polska myśl słowiańska żyje i się rozwija, tylko w jaki sposób ją zrealizować? Wg mnie możliwości są dwie:

  1. Odzyskać obecną Polskę bynajmniej niesłowiańską dla Narodu polskiego. Do tego potrzeba stworzyć siłę polityczną, albo od zera w oparciu o element słowiański, co będzie bardzo trudne, bo chyba aż tak wielu jeszcze nas nie ma. Albo w sojuszu z patriotycznym elementem niesłowiańskim, głównie katolickim, bo taki w obecnej Polsce stanowi większość. To też będzie trudne z uwagi na ichnią niechęć lub wręcz wrogość do wszelkiej maści „pogan”, i niezdolność do kompromisów nawet dla dobra ojczyzny, co już nie raz w dziejach udowodnili. Do tego dochodzi jeszcze głęboka infiltracja środowisk patriotyczno-narodowych, przez służby okupowanej III RP, co jak wiemy z doświadczeń „Solidarności” nawet sukces takiego zrywu może przekształcić w porażkę i jeszcze większą niewolę dla Narodu. Taki zryw jest koniecznością, i zapewne w niezbyt odległej przyszłości do niego dojdzie i pytanie brzmi czy chcemy w nim uczestniczyć czy nie? Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, że chcę, bo zerwanie łańcuchów to konieczny fundament i wstęp do Słowiańskiej Polski moich marzeń.

  2. Budować nową Polskę od podstaw, „państwo w państwie”, tworzyć jak ja to nazywam „kozaczyznę” – czyli samoorganizację w celu obrony. Wspólnotę interesów ludzi wolnych, uniezależniając się stopniowo od państwa. Poszerzając jej szeregi można stworzyć znaczną siłę polityczną. Będzie to proces długotrwały, kosztowny i bardzo niebezpieczny.

  Obie te możliwości można i uważam, że trzeba realizować równolegle. Trzeba zadać również pytanie czy jest szansa na osiągnięcie celu drogą pokojową i intelektualną. Wg mnie to ścieżka wojenna usłana minami. Okupanci są tak zuchwali, że nawet w Święto Narodowe Polaków 11 listopada, nie wahają się używać siły wobec patriotów, a nawet zapraszać bojówki z obcego i wrogiego wobec Polski kraju. To pokazuje ich siłę i pewność siebie oraz jak trudna, niebezpieczna i z pewnością krwawa jest droga do Wolnej Słowiańskiej Polski.

 12. W tygodniku”fakty i mity”,jest rubryka-polak niekatolik.
  Nie wdając się w ocenę tego czasopisma,bo mam co do niego mocno mieszane uczucia…

  Może warto byłoby zaproponować ,rubrykę promującą te wartości,o których tutaj piszemy?
  Prawie 200 tys,czytelników tygodniowo,to konkretna liczba odbiorców,z których większość szuka alternatywy dla narzuconych nam „wartości”.

  Kto mógłby się podjąć takiego zadania?

 13. Opolczyk :
  „….- skąd weźmiemy pieniądze na otwarcie uczelni (kupno lub dzierżawa budynku, zabezpieczenie wyposażenia, stworzenie materiałów dydaktycznych, pierwsze penscje dla kadry – później będą już z czesnego, bo na bezpłatną naukę musielibyśmy znaleźć wyjątkowo nadzianego sponsora),
  – skąd weźmiemy kadrę będącą Słowianami, lub przynajmniej obiektywnie uczącą o Słowiańszczyźnie,…”

  Dziękuję za modelowe zastosowanie wspomnianych trzech etapów postępowania…

  Szkoła wyższa wymusza bardzo pragmatyczne postępowanie….Pytania , które postawiłeś
  i tak dotyczą mniejszej skali problemów niz np. stworzenie partii politycznej , udziału w wyborach , wyprowadzenie Polski z UE lub NATO , zabrania możliwości prywatnej emisji pieniądza…

  Jak to zrobić ? Optymalizacja–
  -trzeba uzyskać koncesja – to znaczy spełnić warunki:
  A. merytoryczne:
  kadra, program…sprawdzić , czy honorowana jest kadra zagraniczna….
  B. organizacyjne – wymagane minima finansowe, sprawdzić ile?
  sprawdzić dopuszczalność kaształcenia przez internet….

  Kto, co , za ile…?Realizacja
  _zdobycie deklaracji kadry naukowej o współpracy z planowaną uczelnią
  – zdobycie środków finansowych- , jeżeli zalozymy , że w Polsce mieszka 1000 Słowian
  . których stać na 80 złotową miesięczną darowiznę na rzecz rozwoju cywilizacji słowiańskiej,
  to już jest 80000 miesięcznie, to już jest bardzo dużo…

  Tak krok po kroku dojdziemy do podjęcia decyzji-czy uczelnia to cel czy mit?
  Nawet , jeżeli utworzenie będzie przesunięte w czasie, to i tak od niej Słowianie nie uciekną….

  Podsumowując. Oceniam, że współpraca 1000 Słowian na poziomie 80 złotych miesięcznie powinna wystarczyć w pierwszej fazie tworzenia. Co do kadry naukowej, to nie mam takiego rozeznania…Trzeba rozpuścić wici przez osoby z autorytetem takim jak Pan , Opolczyku, lub Cz.Białczynski lub ….inny zadeklarowany słowiański patriota.

  Tak samo postępując przy analizie innych celów …I zobaczymy ,moim zdaniem, trudniejsze trudności

  Pozdrawiam ze słonecznego Pomorza

  Ps.1.

  Kto będzie kontrolował naukowców ? Studenci i my wszyscy, ….

  Ps.2
  O ile sobie przypominam , to są już zarejestrowane partie polityczne słowiańskie…
  Czy efekty ich pracy mogą być materiałem do refleksji? Bezwzględnie powinny

 14. zbigniew1108:

  Na początek uwaga w sprawie „formalnej”. Jeszcze w przedostatnim komentarzu zwracałeś się do mnie per „Ty”. Proszę – niech tak pozostanie.

  A teraz ad rem…

  Pomysł z uniwersytetem internetowym byłby świetny – odpadłyby opłaty za budynek. Tylko obawiam się, że MEN tego nie zaakceptuje.
  Potrzebny będzie budynek.
  Załóżmy że znajdziemy nawet 2 tys. sympatyków ofiarujących różne sumy na uczelnię – od 20 do 500 zł, a nawet więcej.
  Problem finansowy mamy więc na początek odfajkowany.
  Aby uzyskać koncesję na uniwersytet musimy przedstawić „program nauczania” odpwiadający normom unii jewropejskiej. W programie będą musiały być obowiązkowo zapewne i przedmioty „niesłowiańskie” (j. polski, j. obcy, matematyka, fizyka, chemia, itd.) Tak więc i takich wykładowców akademickich musimy znaleźć. Inaczej ew. dyplomy absolwentów uczelni nie będą uznawane za dyplomy ukończenia studiów.
  Nadal nie mam pewności, czy znajdziemy wystarczającą ilość licencjonowanych wykladowców szkolnictwa wyższego z dziedzin czysto słowiańskich. „Amatorów” mających olbrzymią wiedzę o Słowianach znajdziemy – ale czy mogą oni wykładać na wyższej uczelni?

  Kolejny problem – czy absolwenci naszej uczelni – magistrowie np. kultury czy historii Słowiańszczyzny znajdą po ukończeniu uczelni pracę. Z tego co wiem, zapotrzebowanie na takich ludzi obecnie jest raczej zerowe i nie podejrzewam, aby w najbliższych latach dużo się w tej materii zmieniło. Uczelnia produkowałaby zatem przyszłych bezrobotnych. Musieliby robić dwa fakultety równocześnie – słowiański i jakikolwiek inny, aby po studiach nie wylądować na „kuroniówce”.

  Kolejny problem – kto tym się zajmnie. Ja mam opinię wściekłego antysemity, fanatycznego anty-katolika, no i jestem (hihihi) poszukiwanym przez ABW terrorystą. Tak więc mój oficjalny udział w zabiegach o utworzenie słowiańskiej uczelni będzie raczej kontraproduktywny.

  Ważne jest znalezienie na miejscu, w Polsce, człowieka/ludzi wolonariuszy gotowych ofiarować czas na pisanie podań i wydeptywanie ścieżek w urzędach i ministerstwach w celu uzyskania koncesji. A wcześniej jeszcze musimy już mieć kadrę naukową (niestety to nie jest moje środowisko) i program nauczania odpowiadający – tfu – unijnym standardom.

  Dobrze byłoby podrzucić „cynk” rodzimowiercom uczestniczącym w zlocie w Łodzi, aby zainteresowali się tą sprawą. Niestety Jaksar chwilowo jest chyba na urlopie, a ja nie mam zbyt dobrych stosunków z uczestnikami zlotu. Choć mogę jeszcze dzisiaj liderom RKP napisać maila i podsunąć im ten pomysł.

  Niemniej, aby ruszyć z zmiejsca musimy znaleźć ludzi w Polsce, którzy ogłoszą zbiórkę pieniędzy, utworzą konto bankowe, którzy mają kontakt ze środowiskiem szkolnictwa wyższego i zaczną szukać kadry. Potrzebujemy też dobrego organizatora, który całą operacją by kierował. Ja odpadam – nie mam ani odrobiny talentu organizatorskiego. Ani smykałki do kierowania innymi. Całe życie byłem „szeregowcem” i ta pozycja mi po prostu odpowiada.
  Ze swojej strony mogę natomiast zagwarantować, że jeśli ta inicjatywa ruszy z miejsca, a organizatorzy nie będą mieli nic przeciwko temu – będę o tym na bieżąco relacjonował na blogu.

  Nastąpnym krokiem byłoby ustalenie – już przez kadry – programu uczelni który mógły otrzymać koncesję ministerstwa ogłupiania.

  Pozdrawiam z „piekarnika” w północnym Szwarcwaldzie (dzisiaj mieliśmy tu po południu 36° C).


  kingovnot
  :

  FiM jest ślepo projewropejski. Ludzie z nim związani to agentura okupanta. Są ostro antyklerykalni, ale ogólnie jahwizmu jako żydowskiej dżumy nie zwalczają. Ostro zwalczają za to „antysemityzm”. A żydowski antypolonizm im nie przeszkadza. Są tubą propagandową Palikota. Jeden z „dziennikarzy radiowych” FiM-u to poseł w knessejmie z partii Palikota. Agenta Komisji Trójstronenj Rockefellera i pełną gębą jewropejczyka.

  Nie podejrzewam, że byliby gotowi promować Słowiańszczyznę. A samo wchodzenie z nimi w kontakty byłoby dla mnie równie nie do pomyślenia jak kumanie się z jahwistami.

  edjan1:

  „Na lekcjach z przyrody zawsze brakowały mi zajęć z tego co naprawdę przydaje się w życiu np. znajomość roślin, ziół.”

  W czasach PRL tacy nauczyciele zdarzali się. Znałem człowieka z wrocławskiego i on mi to opowiadał – miał nauczyciela „przyrody”. Na lekcjach brał uczniów na łąkę i do lasu. Kto nie znał z nazwy wszystkich drzew, krzewów, roślin, gatunków traw, czy „zielska”, kto nie rozpoznawał gatunków ptaków po „ćwierkaniu” – ten miał lufę, pałę, dwóję.
  Opisany przez Ciebie starożytny chiński system płacenia lekarzom zakładał nawet, że jeśli pacjent zachorował, lekarz musiał leczyć go na własny koszt. Zainteresowany więc był, aby pacjenci byli zdrowi. Bo wtedy oni mu płacili.  aj
  :

  Bez względu na to czy i kiedy dojdzie do zrywu pamiętajmy o tym, że koczownicy od pokoleń umijętnie kierują i manipulują tłumami. Tak więc kolejny wielki zryw może kolejny raz służyć ich interesom. Wyprowadzą na ulicę kilka wrogich sobie tłumów, które nawzajem będą się tratować i rozdeptywać.

  Natomiast „budować nową Polskę od podstaw, “państwo w państwie” to jest właściwa droga.
  Czasami w marzeniach widzę zbudowaną przez nas własnymi rękami małą osadę słowiańską. Odrzucamy większość „wynalazków”, żyjemy prostym wiejskim życiem, całkowicie po pogańsku. Powoli przyłączają się do naszej pogańskiej wspólnoty (także majątkowej wspólnoty) okoliczni chłopi. W pewnym momencie ogłaszamy się „Republiką Słowiańską”, wypowiadamy posłuszeństwo Warszawie, Brukseli, Watykanowi i Telawiwowi. I żyjemy po swojemu!
  Ehhhh – znów rozmarzyłem się…

  Z tym świętem narodowym 11 listopada to na dwoje babka wróżyła. Polska nie odzyskała 11 listopada niepodległości. To sanacja w roku 1937 uchwaliła to święto tak, aby wiązało się ono z przyjazdem niemieckiego agenta, litewskiego przybłędy Piłsudskiego do Warszawy i objęcia przez niego 11 listopada dowództwa nad wojskiem:

  „Drugą sprawą jest data święta niepodległości.
  Odzyskanie niepodległości zaczęto oficjalnie obchodzić w II RP jako święto państwowe dopiero od roku 1937. Datę 11.11 władze sanacyjne dobrały arbitralnie. W zasadzie święto niepodległości powinno być obchodzone raczej 7 października, kiedy to Rada Regencyjna ogłosiła niepodległość Polski. PPS święto niepodległości obchodziła do 1937 roku w dniu 7 listopada – czyli w rocznicę utworzenia Tymczasowego Rządu Daszyńskiego. Dlaczego więc władze sanacyjne wybrały datę 11.11?
  Otóż, gdyby datą odzyskania niepodległości uznano 7 października, czy nawet 7 listopada, oznaczałoby to, że Polska odzyskała niepodległość bez bezpośredniego udziału w tym litewskiego przybłędy Piłsudskiego, który w tych dniach nadal odpoczywał w Magdeburgu. Piłsudski do Warszawy z “niewoli” wrócił 10 listopada. 11 listopada Rada Regencyjna przekazału mu zwierzchnictwo nad wojskiem. Ale niepodległości w tym dniu Polska nie odzyskała, gdyż już przed tą datą czynne działania wielu polskich instytucji miały miejsce.

  Datę 11.11 dobrano tylko i wyłącznie dlatego, aby kojarzyła ona odzyskanie niepodległości z powrotem austriackiego agenta z niemieckiego Magdeburga i przejęcie przez niego dowództwa nad wojskiem.”
  http://wiernipolsce.wordpress.com/2011/12/04/smutne-rozwazania-o-utraconej-niepodleglosci/

  Piwosznik:

  Mam propozycję:
  Skupmy się w jednym komentarzu na jednej sprawie. A nie na kilku, np. podatkach i na szkole.
  Obniżenie podatków w obecym układzie oznaczać będzie większą dziurę budżetową. Okupant obniży wtedy i tak nikłe świadczenia socjalne i wydatki na padające szkolnictwo oraz zbankrutowany system opieki zdrowotnej.
  Zmiana podatków to tylko „zabieg kosmetyczny”. Sytuację finansową państwa i obywateli uzdrowić może przede wszystkim odebranie banksterom monopolu na emisję złotego i kontrolowanie przez nich pieniądza, oraz unieważnienie całego „zadłużenia” u banksterów. No i konieczne jest upaństwowienie kluczowych gałęzi gospodarki – tak aby zyski z niej płynęły do kasy państwowej a nie do kieszeni pociotów banksterów. Wtedy starczy pieniędzy dla wszystkich.

  Co do szkoły – dyskutowanie tak szczegółowo o szkole, o programach szkolnych wydaje się mi na obecnym etapie nieco przedwczesne.
  Wystarczyłoby na obecnym etapie stwierdzenie, że oświata wymaga gruntownej reformy – a następnie powinniśmy zastanowić się nad sposobami, jakimi mielibyśmy ewentualnie szansę reformy przeprowadzić. Bo co z tego, że opracujemy szczegółową reformę, jeśli jej nie wdrożymy.

  Z podanych punktów (nie chcę wypowiadać się o wszystkich, bo jest ich za dużo) nie podoba mi się obowiązkowe umundurowanie.
  Przeżyłem to na własnej skórze – do 5 czy 6 klasy (za Gomułki) musiałem chodzić do szkoły w mundurku – i go znienawidziłem.

  Co do programu nauczania…

  Myślę, że największym mankamentem współczesnej „oświaty” jest funkcjonowanie obowiązującego, sztywnego „programu nauczania”. Nauka w szkole powinna być bardziej zabawą, a nie żmudnym i tępym odwalaniem programu, rozwiązywaniem słupków i kuciem na pamięć wzorów, definicji itp.
  Małe dzieci są „piekielnie” ciekawe wszystkiego, o wszystko pytają, wszystko je interesuje. A po kilku latach „nauki” w szkole stają się otępiałymi młodzieńcami, których poza dyskoteką, komórkami i ciuchami nic więcej nie interesuje. A wiedza najmniej. Niech dzieci współtworzą program. Aby odpowiadał przynajmniej częściowo zainteresowaniom dzieci. Wiedza powinna być przekazywana w formie najbardziej „przyswajalnej”, a nie jako nudne wyklady i kucie na pamięć.
  Jeśli udałoby się nam opracować taki system szkolnictwa, który nie zabija w dzieciach wrodzonej im ciekawości świata i chęci poznawania go – byłoby to naszym wielkim sukcesem. Szkoła nie musi, nie ma potrzeby rozbudzania w dzieciach ciekawości i chęci poznania. To mają (mamy wszyscy) wrodzone. Wystarczy, aby szkoła tego nie tłamsiła i nie zabijała.

  O takim programie porozmawiajmy.

 15. Najważniejszym, kluczowym punktem programu Polski Słowiańskiej od którego trzeba zacząć po przejęciu władzy jest punkt 8. Trybunały ludowe dla zdrajców, renegatów i agentów obcych interesów bez względu na zajmowane stanowiska. To priorytet na drodze do osiągnięcia pozostałych celów, dlaczego chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć.

  W tej kwestii konieczne jest szybkie działanie w kierunku zabezpieczenia i przejęcia kontroli nad wszelkimi zasobami dokumentów i archiwów wszystkich organów państwa na każdym szczeblu, czym niezwłocznie powinien się zająć nowo powołany rząd, wyznaczając w tym celu komisarzy. Nie można dopuścić do niszczenia dowodów, a próby takie na pewno będą czynione.

  Zamknięcie obecnie otwartych granic z państwami unii europejskiej, żeby utrudnić ucieczkę ludzi odpowiedzialnych za stan państwa, oraz wydanie zakazu opuszczania miejsca zamieszkania wszystkim osobom zajmującym stanowiska państwowe, do czasu zakończenia lustracji. Wszystko to oczywiście po wydaniu odpowiednich dekretów prawnych działających ze skutkiem natychmiastowym.

  Rozmiar zdradzieckiej obcej agentury jest w Polsce monstrualny i nie dotyczy tylko polityków i urzędników państwowych. To również świat biznesu, media, szkolnictwo i zapewne wiele instytucji niepaństwowych i ponadpaństwowych. Dlatego najważniejsze są dokumenty, dowody rzeczowe niezbędne do weryfikacji ludzi sprawujących władzę w naszym kraju. Mam również nadzieję, na przeorientowanie się w kierunku wierności ojczyźnie, służb wywiadowczych, kontrwywiadowczych, środowisk wojskowych i policyjnych, bo nie wierzę aby w ich szeregach nie było ludzi, którym leży na sercu dobro Polski.

  Niestety nie posiadam profesjonalnej wiedzy (jeszcze:D) z zakresu przejmowania kontroli nad państwem, więc to tylko mój ogólny zdroworozsądkowy zarys jak to powinno wyglądać:D, więc z powodu braku kompetencji nie wdaję się w technikalia.

 16. Czytam sobie tak wszystkie komentarze, jak i artykuł i jestem lekko zdziwiony. Może trochę więcej, niż lekko. Proszę nie brać za bardzo do siebie to, co napiszę w tym komentarzu.

  Po pierwsze, partia „Polska Słowiańska” powinna zmienić nazwę na „Komunistyczna Polska Słowiańska”, a dlaczego to o tym napiszę dalej.

  Co do 1. postulatu, zgodzę się z opuszczeniem UE, jako bastionu eurosocjalizmu. Konkordat w obecnej formie jest… szkodliwy, a w szczególności oddawanie w nadmiarze Kościołowi katolickiemu, ich ziem.

  Punkt 2. – nie mogę się zgodzić. NATO jest nam potrzebne. Nie oszukujmy się, nie obronimy się przed atakiem innego państwa, np Rosji. Mamy za stary sprzęt, za mało wojsk w porównaniu z Armią Federacji Rosyjskiej. Według mnie i tak NATO nas nie obroni, co jest wpisane w strategię w razie ataku. 12 tygodni bronilibyśmy się sami razem z innymi krajami, zanim USA nie przerzuciłoby swoich sił. Co nie oznacza, że broniliby nas.

  Punkt 3. – nie ma zgody na nacjonalizację czegokolwiek. Jakim prawem państwo może zabrać mi, np. firmę? Mamy państwowe PKP i jak ono wygląda? Brud, smród i ubóstwo. Jak wygląda LOT? Podobnie jak PKP. Wszystko, co jest państwowe działa gorzej, niż prywatne, Aaa i jeszcze emisja pieniądza. NBP ma wyłączność na emisję złotówek. NBP jest państwowe. Tak jest w porządku, ale politycy mogą „wpływać” na dodrukowywanie złotówek, a to się nigdy nie kończy dobrze.

  Punkt 4. – dlaczego giełda jest złodziejska? Wszystkie firmy działają tam dobrowolnie, nikt nikogo nie zmusza do uczestniczenia w notowaniach na giełdzie. Ich firmy, ich decyzja, poniosą konsekwencje. Zarobią duże pieniądze, bądź zbankrutują. Trudno.

  Punkt 5. – nacjonalizacja. Takie ładne słowo. Już raz znacjonalizowano wszystko. I jak to wyglądało? Olewka, bo to państwowe, czyli niczyje. Właściciel dba o swoją firmę, a prezes państwowej firmy? Bierze duże pieniądze, najczęściej powiązany z aktualną partią rządzącą i niech się dzieje co chce. Możemy to obserwować chociażby na kolei. Transport autobusowy, w dużej mierze prywatny ma się znacznie lepiej. Państwo nie ma prawa nikomu niczego zabrać. Po prostu nie ma takiego prawa.

  Punkt 6. – generalnie zgadzam się.

  Punkt 7. – zdelegalizowane powinny być tylko partie socjalistyczne, bo nie ma wolności dla wrogów wolności. Tak było w Chile za rządów gen. Augusto Pinocheta.

  Punkt 8. – Trybunały Ludowe, czyli właściwie co? Samosądy chłopów, którzy pod przykrywką Trybunału mogą skazać kogoś, kogo nie cierpią, na śmierć. Typowo socjalistyczny twór. Takie trybunały były i w III Rzeszy i w ZSRR. To nic dobrego. A i jak odróżnić agenta od nie-agenta? Węchem? No bo przecież żadnych dokumentów na to nie będzie.

  Punkt 9. – Jakim sposobem odkręcenie prywatyzacji? Odszkodowania dla właścicieli, czy może tak jak w ZSRR, Chinach, Kambodży? I jakim prawem państwo ma odebrać własność obywatela?

  Punkt 10. – Życie każdej lokalnej społeczności i decyzje związane z nią, podejmuje każdy członek tejże społeczności, sam za siebie. Nikt nie ma prawa mi mówić, w drodze głosowania, uchwały, czy mam pić piwo i kiedy, czy mam brać narkotyki i jakie, gdzie się uczyć i czego. Każdy jest kowalem swojego losu i nie można traktować człowieka, jako kogoś nieodpowiedzialnego za siebie.

  Punkt 11 – kompletnie nierealny. Doprowadzi to do chaosu. Demokracja to zło i wróg wolności. Polska będzie silna, gdy będzie nią rządziła mądra osoba. Autorytarnie. Bez zabaw w demokrację.

  No to teraz postulaty kulturowo – społeczne. Dla mnie osobiście brzmi to komicznie.

  1. – Opieka państwa, Waszej religii. Nie, dlaczego? Ta religia nie istnieje od przeszło tysiąca lat. Dlaczego nie otoczyć opieką państwa rzymskich bóstw? Żeby nie było, że jestem hipokrytą, to nie zgadzam się, aby jakakolwiek religia, była otoczona opieką państwa.

  2. – Państwo Polskie nie ma takiego prawa. Te miejsca nie istnieją od bardzo dawna, a obecne państwo nie jest prawnym kontynuatorem I RP i nie może oddać, tego, czego nie zabrał. Ogólnie to upłynęło wiele czasu, wiele setek lat. Czy po takim upływie czasu można oddawać cokolwiek komukolwiek? Dlaczego nie oddać Czartoryski, Tarnowskim, etc. zagrabionych ziem przez zaborców, a potem przez władze II RP i PRL ich ziem?

  3. – Po części jest słuszny ten zakaz, ale należy go rozszerzyć o wszystkie religie, politeistyczne, monoteistyczne. WSZYSTKIE.

  4. – Dlaczego? I jakim sposobem? Jak w krajach muzułmańskich, zakaz wywieszania i noszenia krzyży? Tak jak w ZSRR zajmowanie obiektów kultu i przerabianie ich na centra ateizmu (w tym przypadku poganizmu)?

  Potem pojawia się argument, że demokracja plemienna działała dobrze. No chyba niezbyt, skoro nie istnieje. No poza pewnym Indiańskim plemieniem, ale tam panuje komunizm i oni jedzą pędraki, a ludzie z naszej cywilizacji, cywilizacji łacińskiej, latają w kosmos. Demokracja jest zła i prędzej, czy później musi upaść.

  Teraz co do samej partii, dlaczego powinna zmienić nazwę. Widzę tutaj elementy marksizmu (krytyka kapitalizmu, rewolucja społeczna), leninizmu (demokracja bezpośrednia za pomocą lokalnych rad). Ogólnie zdecydowana większość haseł to hasła typowo komunistyczne.

  Mam nadzieję, że ktokolwiek dotarł do końca.

  • Andrij:


   „Proszę nie brać za bardzo do siebie to, co napiszę w tym komentarzu”

   Przyjacielu, takich namolnych agitatorów na rzecz zbrodniczego żydo-NATO czy złodziejskiego żydo-kapitalizmu u mnie wśród słowiańskiej braci od wieków nikt nie bierze na poważnie. Coś ty… My odporni jesteśmy na żydo-propagandę. Możesz se wypisywać te swoje agitki tysiąc razy, a spotkasz się jedynie z kpiną i ze śmiechem.
   My przeżyliśmy komunizm i nas nim nie nastraszysz. Nie taki on diabeł straszny jak go żydopropaganda i podobni do ciebie żydowscy agitatorzy opisują. A przynajmniej tylu żebraków grzebiących po śmietnikach, tylu bezdomnych i bezrobotnych w komunie nie było. Nie było też garstki żydowskich miliarderów, którzy żerują na reszcie.

   Piszesz że NATO jest nam potrzebne… Nam – czyli komu? Żydom? Banksterom? Do napadania na kolejne nie podbite przez żydowskich globalistów państwa? My Słowianie wolim aby nas Ruskie przed zbrodniarzami z NATO bronili. Nie chcemy aby nas spotkał los Serbów, Afgańczyków, Irakijczyków czy Libijczyków. Nie chcemy zostać wyzwoleni i zdemokratyzowani przez żydo-USA i żydo-NATO.
   .

   .

   Najbardziej mnie ucieszyło, że jako pierwszy żydowski agitator napisałeś:

   “Demokracja to zło i wróg wolności. Polska będzie silna, gdy będzie nią rządziła mądra osoba [ciekawe, kto będzie orzekał – która to „mądra osoba” ma rządzić? Rothschild? Rockefeller? Kahał? Knesset? Sanhedryn?]. Autorytarnie. Bez zabaw w demokrację.”

   Bo wszyscy inni żydowscy agitatorzy wciąż udają, że obecna fasadowa żydo-demokracja jest cacy cacy i że to szczyt wolności i cywilizacji. Za Chiny nie chcą przyznać, że banksterzy chcą nas zdepopulować, niedobitki zaczipować i przerobić w ludzkie bydło robocze.

   „Szokujące słowa rabina. „Goje jak zwierzęta pociągowe – mają służyć Żydom”.”
   http://www.wprost.pl/ar/214629/Szokujace-slowa-rabina-Goje-jak-zwierzeta-pociagowe-maja-sluzyc-Zydom/#.UWS9likpTqE.facebook

   Nad którymi panować będzie dyktatorsko jakiś namiestnik Rothschilda & Rockefellera. Nawet w „Protokołach mędrców Syjonu” pisze, że ma być dyktatura i zamordyzm dla Goim. Bo w rzeczywistej demokracji Żydzi nie mieliby nic do powiedzenia. A nawet być może musieliby wracać do siebie. Tam, skąd się tutaj przypałętali…

   Mam nadzieję, że dotarłeś do końca.

   I więcej się tutaj nie pokazuj. Agitatorze. Bo my Słowianie, poganie, takich namolnych płatnych agitatorów nie lubim.

   • Zgadzam się z Opolczykiem co do wypowiedzi Andrija.
    Zwróćcie uwagę jak sprytnie Andrij zaczyna swoją manipulację…np. w zdaniu: cyt. „Punkt 2. – nie mogę się zgodzić. NATO jest nam potrzebne. Nie oszukujmy się, nie obronimy się przed atakiem innego państwa, np Rosji. ” – czyli z góry zakłada – wmawia czytelnikom, że Rosja jest naszym wrogiem.. haha uśmiałam się po pachy.

    Andrij: mógłbyś się trochę wysilić, bo takie nawijki pod judemelodyjki tylko mnie rozśmieszają.

    • Dobrosława:

     A wiesz z czego ja uśmiałem się po pachy?

     Z końcówki Twojego komentarza:

     „…bo takie nawijki pod judemelodyjki tylko mnie rozśmieszają.”

     „bo takie nawijki pod judemelodyjki

     Genialne!

     Sława!

    • Sprawa Afryki – tych bydlaków pedofili wymuszających głodem seks na nieletnich powinno się wieszać na miejscu. Głód w Afryce jako element banksterskiej depopuacji wywoływany jest celowo. Z przyczyn rasistowskich. Nie tylko monopolizacją zaopatrzenia w wodę i wymuszoną likwidacją płac minimalnych. Także suszami wywoływanyni geoinżynierią klimatyczną (HAARP) oraz celowo fabrykowanymi tam katastrofami ekologicznymi. Ponadto polityką cenową – subsydiowana żywność z unii jewropejskiej jest tańsza niż produkowana na miejscu. A także np. poprzez narzucanie ograniczeń połowów ryb ludności wybrzeży żyjącej z rybołówstwa morskiego. No i poprzez podżeganie do wojen, podczas których niszczona jest infrastruktura i pola uprawne.

     Sprawa felietonu o protokołach…

     Tym razem skala dezinformacji Andrzeja Pochylskiego jest zbyt duża, aby je przemilczeć.
     Zgadzam się z nim, że jakoś dziwnie okrzyczane „fałszywką” protokoły precyzyjnie opisują metody działania globalnej sitwy. Jeśli jest to „fałszywka” to dziwnie „prorocza”. Protokoły nie są rasistowskie w stosunku do „chrześcijan”. Są wyrazem rasizmu wobec Goim. Muzułmanie mogą twierdzić, że jest rasistowską wobec nich.
     Współczesny system bankowy nie jest „nowoczesny” a żydowski. Nie ukształtował się w Stanach a w Wielkiej Brytanii. Już w XIX w. Nathan Rothschild stwierdził: „Nie dbam o to jaka marionetka jest umieszczana na tronie królewskim by panować nad tym wielkim imperium, nad którym nigdy nie zachodzi słońce. Ten, kto kontroluje podaż pieniądza w Imperium Brytyjskim, ten kontroluje Imperium Brytyjskie. A tym człowiekiem jestem ja”.
     Banksterzy próbowali narzucić bandycki system bankowy Rothschildów w USA już w XVIII i XIX wieku, ale udało się im zrobić to na trwałe dopiero w roku 1913. Wcześniej doprowadzali nawet do zamachów na prezydentów broniących USA przed żydowską bankowością (Lincoln, Garfield).

     Click to access 08_artykul4.pdf


     System bankowy nie jest i nie musi być „zwykłym biznesem”. Arabski system bankowy nie zna lichwy i pożyczania na procent.
     http://biznes.interia.pl/wiadomosci/swiat/news/fenomen-arabskich-bankow,1557723,4201
     System bankowy wymyślony przez żydowską lichwę jest zwykłym bandyckim oszustwem a nie „biznesem”.
     Bzdurą jest, że prowadzenie banku było bardzo ryzykowne. Bankructwa banków w USA miały dwa źródła – były celowo wywoływane przez żydowskich banksterów – likwidowano w ten sposób nieżydowską konkurencję. Przy okazji propagandowo nawoływano do utworzenia FED-u, który rzekomo zapobiegałby takim bankructwom.
     Drugą przyczyną bankructw było samo żydowskie prawo bankowe pozwalające na udzielanie kredytów wielokrotnie przekraczających własny kapitał banku oraz pozwalające pożyczać klientom złożone w banku depozyty innych klientów banku. Wystarczyłby przepis, że bank nie może pożyczać pieniędzy złożonych w nim jako depozyty. Wówczas nawet przy panice bankowej i wycofaniu depozytów przez kientów bank by nie zbankrutował. Bo miałby te depozyty w sejfie.
     Bzdurą jest przytoczona statystyka – pięć lat i bankructwo. Bankructwa były wywoływane celowo. Gdyby nie to, większość tych bankrutów istniałaby do dzisiaj. I jeśli w ciągu jednego celowo wywołanego kryzysu bankrutuje 10 tys. banków, siłą rzeczy daje to „przeciętną” 5 lat. Analogicznie – jeśli parokrotnie wymorduje się w jakiejś populacji większość mieszkańców łącznie z noworodkami i małymi dziećmi to statystycznie żyje jej przedstawiciel powiedzmy pięć lat.
     FED powołano nie po to, aby zapobiegać bankructwom. Pochylski sam sobie zaprzecza. Już po powstaniu FED (1913) w wielkim kryzysie (1929) zbankrutowały tysiące banków.
     FED powołano tylko i wyłącznie w celu zdobycia przez żydowskich banksterów monopolu na emisję pieniądza i monopolu na kontrolę podaży pieniądza, jego wartości i utrzymywania inflacji (która wcale nie jest konieczna – ona jest zamierzona).
     Mówiąc jeszcze inaczej – FED po to powołano, aby po likwidacji nieżydowskiej konkurencji bankowej i zdobyciu kontroli nad pieniądzem powoli bankrutowało państwo (USA jest obecnie niewypłacalnym bankrutem) a żydowske banki rosły w siłę i majętność. I aby za długi przejmowały od bankruta co się da, co ma jakąkolwiek wartość materialną. Narzucane przez marionetki polityczne (nie tylko w USA) w celu łatania budżetu coraz większe podatki siłą rzeczy ograbiają społeczeństwo z pieniędzy. Tak więc dzięki bandyckiemu systemowi bankowemu państwa powoli bankrutują, a ludzie – Goim – stają się nędzarzami.

     Uchwalanie deficytu budżetowego to celowa robota marionetek politycznych. Znane jest na całym żydo-zachodzie. Chodzi o niewypłacalne zadłużenie państw, o wykup za długi majątków i ziemi Goim i o doprowadzenie do „odpowiednio wielkiego kryzysu” (D. Rockefeller).

     Banksterzy są jedynym faktycznym rządem żydo-zachodu. Tzw. „żondy” zachodnie to marionetki polityczne i agentura banksterów.
     TV Trwam to też masowa odmóżdżająca propaganda jahwizmu. Ponadto jest to propagana kaczyzmu i rusofobii.
     I nie demaskuje ani 11/9, ani wielu inych bandyckich, zbrodniczych oszustw banksterów.
     3 miliony to 3 miliony. A nie 12. W żydłackich rodzinach wszyscy członkowie podpisywali się za rebe Rydzykiem. Choć więszość z nich, jak podejrzewam to samotne staruszki, którym rebe Rydzyk wyłudza ich renciny. TV trwam jest kontrolowana przez odmóżdżające, załgane żydłactwo.

     Bzdurą jest stwierdzenie, że gloryfikacja homoseksualistów zwiększy populację ludzi homoseksualnych. Geje rodzą się przede wszyskim w rodzinach heteroseksualnych (nikły procent przyrostu naturalnego stanowi sztuczne zapładnianie lesbijek). Rodziny gejowskie są praktycznie „bezproduktywne” (poza zapładnianymi lesbijkami).
     Palikot to agent banksterów i rockefellerowskiej Komisji Trójstronnej.
     http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Tr%C3%B3jstronna#Byli_i_obecni_Polacy_w_Komisji
     Nawołuje do likwidacji Polski.

     To za to ma takie ulgi bankowe.

     Bardzo mądrze przywołał Pochylski Marcinkiewicza – premiera PiS – agenta bankserów i Goldmana-Sachsa.
     W UK – na wyspach Rothschilda nie ma banków „angielskich”. Są tylko i wyłącznie żydowskie.

     Bzdurnie nazywa Pochylski udających lewicę miłośników żydo-kapitalizmu, „wolnego rynku” i „liberalizmu gospodarczego” lewicą. Lewica to „socjal”, to troska o najsłabszych i najbiedniejszych, to niwelacja kolosalnych różnic w dochodach i majątku. Bardziej radykalna lewica to program nacjonalizacji banków i kluczowych gałęzi gospodarki. To, że Palikot czy SLD nazywają się „lewicą” nie oznacza, że są oni lewicą. Gospodarczo to czysta radykalna prawica. I taka sama agentura banksterów jak PiS, PO, PSL czy żydłacki „ruch narodowy”.

     NBP nie jest ani narodowy, ani „polski”. Nie podlega żondowi. Odpowiada dokładnie FED-owi. Nie prowadzi działalności „ogólnobankowej”, nie udziela kredytów. Nikomu. Nawet agenturalnemu „żondowi”. Ma monopol na emisję pieniądza, odpowiada za „płynność finansową” banków jemu podlegających i ma monopol na regulowanie podaży pieniądza. Czyli dokładnie robi to samo co robi FED. Pamiętać należy, że żont USA także nie otrzymuje kredytów bezpośrednio z FED a z podległych mu banków. Tak samo jest w Niemczech, UK, Francji i innych unijnych barakach.

     Taka jest właśnie istota żydo-kapitalizmu i bandyckiego systemu finansowego. Gdyby rząd miał własny, państwowy bank, pobierałby z niego pożyczki bez procentu. Pieniądze spłacane spowrotem nadal byłyby do dyspozycji państwa a nie lądowałyby w kieszeniach banksterów. Tymi samymi pieniędzmi można by na okrągło realizowć inwestycje: rząd „pożycza” powiedzmy 10 miliardów złotych ze swego banku. Realizuje inwestycję i spłaca dług. Po czym spłacone pieniądze pożycza sobie ponownie na kolejną inwestycję. I tak w kółko Macieju. Tymi samymi pieniędzmi.

     Dlatego upaństwowienie banków jest konieczne! Inaczej zostaniemy doszczętnie ograbieni przez banksterów.

     Pochylski okazuje się piewcą kapitalizmu. Pochwala prywatne firmy wywożące śmieci. W PRL wcale nie płaciliśmy za wywóz śmieci. Robiła to „komunalka”. Wysokie ceny za wywóz śmieci narzcane przez samorządy spowodowane są ograbianiem ich z ich „dochodów” przez Warszawę. Gminy, samorządy mają ogrom obowiązków i chroniczny brak pieniędzy. Zmuszane są więc do narzucania wysokich opłat za np. wywóz śmieci. Gdyby Warszawa nie okradała budżetów lokalnych ceny te byłyby znacznie niższe.
     Rządząca agentura nie jest agenturą niemiecką. Niemcy są tak samo okradane przez agenturę banksterów i Izraela. Nie ma też nic do znaczenia, że w przeszłości byli agenturą żydo-komunistyczną i pełnili obowiązki komunistów. Pełnili, bo musieli, aby trzymać się foteli. Po destanlinizacji i dojściu do włady Polaków z PZPR sabotowali gospodarkę, aby realny socjalizm upadł.

     Historię odbierają i fałszują nam nie tylko okupanci i ich agentura. Największym fałszerzem naszej historii jest żydo-katolicyzm. Nie jest on też „naszą religią”, jest obcą nadjordańską dżumą czyniącą z Polaków duchowych żydów- żydłaków i odmóżdżonych katolikopolaków.
     https://opolczykpl.wordpress.com/2013/02/08/polak-katolik-czyli-zyd/
     Honor odbierają sobie żydłacy sami, Są renegatami naszej prawdziwej wiary, kultury i tożsamości. Służą obcym żydowskim bożkom i idolom oraz Watykanowi. Są jego agenturą. To oni sprzedali naszą „matkę” – polskość i słowiańskość, wybierając żydowskość ich niewolniczej „cywilizacji łacińskiej”.

     • Znamienna jest charakterystyka zabójcy prezydenta USA Garfielda – chrześcijanin i te wyznawane biblijne „wartości” w praktyce (w tym wypadku egotyzm i zemsta): „…zabójca Garfielda, Charles Guiteau, był z zawodu prawnikiem i teologiem. W wyniku niepowodzeń w interesach i działalności religijnej w 1880 zaangażował się w politykę. Związał się z konserwatywnym skrzydłem Republikanów…” Za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_na_Jamesa_Garfielda#Przyczyny
      Powyższy fragm. idealnie pasuje do wielu innych jemu podobnych osób, także i na naszym rodzimym podwórku, np. Eligiusza Niewiadomskiego (idola obecnych „polskich” nacjonalistów/”narodowców”: http://www.onr.h2.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=159:eligiusz-niewiadomski-dla-was-zbrodniarz-dla-nas-bohater) – podobno chorego na schizofrenię, która to często dotyczy również tzw. gorliwych chrześcijan czy bigotów: „Od 1897 należał do tajnej Ligi Narodowej; z członkostwa z niej zrezygnował, kiedy w czasie wojny rosyjsko-japońskiej domagał się, aby LN przeprowadziła antyrosyjską akcję dywersyjną (wysadzenie mostów na Kamie i Wołdze), a jego koncepcje zostały odrzucone.” Za: http://pl.wikipedia.org/wiki/Eligiusz_Niewiadomski#Dzia.C5.82alno.C5.9B.C4.87_konspiracyjna_i_polityczna
      „Równocześnie, podobnie jak Wyspiański, zwracał się ku motywom religijnym (np. Chrystus w Ogrójcu). Był również autorem polichromii w kościele św. Bartłomieja w Koninie, w której połączył elementy patriotyczne (ale nie nacjonalistyczne) z religijnymi.” Za: http://histmag.org/Eligiusz-Niewiadomski-malarz-zapomniany-7413
      „W 1920 w chwili ofensywy bolszewickiej wystąpił o urlop w ministerstwie i próbował wstąpić do Wojska Polskiego, ale został odrzucony z powodu wieku (miał wówczas 51 lat). Z polecenia gen. Sosnkowskiego został przyjęty do pracy kontrwywiadowczej. Domagał się zintensyfikowania walki z komunistyczną agenturą i dywersją, ale jego koncepcje były odrzucane. Czując się zbędny i zrażony do pracy ‚tyłowej’ wymógł na przełożonych przeniesienie do 5 pułku piechoty Legionów, gdzie walczył na froncie. Za: http://wawalove.pl/Jak-doszlo-do-zniszczenia-grobu-mordercy-Narutowicza-a5598
      „…warto pamiętać, że paradoksalnie artysta pozostawał pod znacznym wpływem osoby Józefa Piłsudskiego, symbolizującej, jego zdaniem, ‚moc twórczą’ narodu, jednostkę zdolną do wielkich czynów i poświęceń (daje temu wyraz w cytowanych ‚Kartkach z więzienia’).
      Planowany na Piłsudskiego zamach, którego ofiarą padł w ostateczności Gabriel Narutowicz, był z tego punktu widzenia wyrazem rozczarowania osobą Naczelnika Państwa, efektem zawiedzionych nadziei, jakie wobec jego osoby żywił Niewiadomski.”
      Za: http://marucha.wordpress.com/2012/12/16/umieram-za-polske-ktora-gubi-pilsudski/#comment-217259
      Ksiądz wezwał policję i karetkę pogotowia, bo pewien chłopak się w nocy modlił…a potem wyrywał krzyże – następnie odwieziono go do szpitala i tam stwierdzono chorobę psychiczną:
      „Komuniści chcą nas wykończyć psychicznie”:

      Odnośnie powyższego, polecam tekst: http://sekty.wordpress.com/2013/08/12/seryjni-zabojcy-a-religijny-fundamentalizm-chrzescijanski/

      „TV Trwam jest kontrolowana przez odmóżdżające, załgane żydłactwo.” – to zdanie wymaga doprecyzowania: zakon redemptorystów to obca agentura (nie tylko Watykanu), którego centrala jest obecnie w Ameryce (i teraz to właśnie głównie „amerykańskie” interesy są przez niego reprezentowane, a więc dot. to w dużej mierze przepływu pieniędzy) – dodatkowo większość zakonników-współpracowników rebe Rydzyka w RM (podobnie jak i on sam), jest pochodzenia żydowskiego (np. o. Jan Król) lub innego niepolskiego (przypuszczam, że podobnie jest z selekcją w całym tym zakonie w Polsce) – nota bene ‚o.’ Rydzyk co roku lata do USA, m.in. tzw. Amerykańskiej Częstochowy, ale zapewne nie tylko z Polonią się tam spotyka (i omawia dalsze plany działania nakreślone przez jego mocodawców)… Czytaj więcej: https://opolczykpl.wordpress.com/2013/05/23/globalizm-kapitalizm-usa-banksterzy-i-narod-wybrany/#comment-40215
      Zobacz też (w moim „PS”): https://opolczykpl.wordpress.com/2013/05/23/globalizm-kapitalizm-usa-banksterzy-i-narod-wybrany/#comment-39608
      Polecam jeszcze komentarz użytkownika „ador43” (Uwaga! aby go zobaczyć, przy „jurek4491” – należy kliknąć w „Pokaż odpowiedzi (3)” do: „Kaczyński w Telewizji Trwam: ‚Ponad 50 procent dla PiS? To jest możliwe'”
      oraz news, którego fragm. skróciłem i zatytułowałem: „Ojciec Rydzyk… liberałem”: http://glosrydzyka.blox.pl/2013/09/O-Rydzyk-zamowil-rzezbe-w-Wietnamie-Bo-robia.html

      • „…zabójca Garfielda, Charles Guiteau, był z zawodu prawnikiem i teologiem.”

       Fajny mi teolog…
       Kiłą zarażony przez prostytutkę:
       „Wiadomo, że chorował na kiłę (zaraził się około 1874 od prostytutki)…”
       http://pl.wikipedia.org/wiki/Charles_J._Guiteau

       A niemiecka wiki podaje, że parę lat wcześniej próbował ogrodową haczką zamordować własną siostrę.
       „dass Guiteau vor einigen Jahren mit einer Hacke versucht hatte, seine Schwester zu ermorden”
       http://de.wikipedia.org/wiki/Charles_J._Guiteau

       Aż chciałoby się rzec – typowy fanatyk żydo-chrześcijański.

       Ważne jest to, co podałeś w komentarzu: „Odnośnie powyższego, polecam tekst: http://sekty.wordpress.com/2013/08/12/seryjni-zabojcy-a-religijny-fundamentalizm-chrzescijanski/

       Takich fanatyków jahwistów łatwo jest komuś z zewnątrz podpuścić do zabójstwa niewygodnego prezydenta.

       “TV Trwam jest kontrolowana przez odmóżdżające, załgane żydłactwo.” – to zdanie wymaga doprecyzowania

       Masz rację. Napisałem o TV możliwie zwięźle i ogólnikowo, a Ty znasz lepiej redemptorystów niż ja. Pamiętasz tę historię, jak napisałeś kiedyś o redemptorystach obszerniej coś w komentarzu i do mnie w mailu przytaczając z Wikipedii ich „herb” z masońskimi symbolami. Po czym natychmiast z wiki ten herb usunięto.
       http://pl.wikipedia.org/wiki/Redemptory%C5%9Bci
       Wcześniej był na samej górze w ramce z prawej strony.
       Zastanawialiśmy się, wtedy, czy agenci rebe Rydzyka nas szpiclują.
       Twoje uzupełnienie sprawy Tv Trwam jest ważne. Niemniej bez względu na to, czyimi agentami są redemptoryści (Watykanu, USA, być może i Izraela) i czy w TV Trwam są żydłacy polskiego, żydowskiego lub innego pochodzenia – jako redemptoryści są oni wszyscy w pierwszej linii żydłakami-zakonnikami.

      • Czy Eligiusz Niewiadomski – polski obywatel, neofita pochodzenia żydowskiego „czuł się Polakiem” (jak w poniższym filmie twierdzi Eugeniusz Sendecki)? – wszak de facto był żydłakiem-katolakiem (katoliko-Polakiem), czyli pozostał duchowym Żydem!:

       A tu przemawia niejaki Stefan Niewiadomski – czyżby jego krewny?:

  • Zdaje pan sobie sprawę jak wielu ludzi tęskni za komuną? Za KOMUNĄ CZYLI WSPÓLNOTĄ NIE KOMUNIZMEM!

   Nasi „sojusznicy” z NATO już nie raz w dziejach nas zdradzili, i proszę się nie łudzić w razie W zrobią to po raz kolejny. Samo uczestnictwo w tym sojuszu wystawia nas na niebezpieczeństwo właśnie otwartego konfliktu z Rosją i to my jesteśmy na 1 linii frontu! A niby po co Rosja miałaby nas atakować? A nawet gdyby to wbrew pozorom jest szansa na skuteczną obronę. Sztuka wojenna i doświadczenie dziejowe uczy nas, że wygrana z silniejszym przeciwnikiem jest możliwa, czego już nie raz my jako Naród dokonaliśmy.

   Proszę się nie obawiać nikt panu nie zabierze firmy! No chyba, że kupił pan ją od skarbu państwa w oszukanym przetargu za 10% wartości, dając w łapę komu trzeba. Takie przekręty będą rozliczane z najwyższą surowością. Akurat PKP to nie jest dobry przykład, mamy przestarzałą infrastrukturę i maszyny, więc to oczywiste, że przynosi straty. Ale jest to jak na razie transport STRATEGICZNY i właśnie dlatego powinien być państwowy. Co do LOT-u, to główny problem to wysokie ceny paliwa, z czym boryka się każda firma transportowa. NBP to niezależny bank centralny, niezależny od państwa czyli teoretycznie jego suwerena czyli nas Polaków! Pieniądz gotówkowy to niecałe 10% wszystkich pieniędzy w obiegu, a drukuje się banknoty tylko na zlecenie banków komercyjnych, kiedy brakuje gotówki w kasach. Cała reszta pieniądza jest tworzona przez banki jako kredyt! To się nazywa LICHWA! Gdyby było tak jak pan napisał to państwo nie musiało by pożyczać pieniędzy od banków!

   Do giełdy mam zastrzeżenia, bo podobnie jak banki kreują pieniądz, tzw. instrumenty finansowe, którymi obracają. Jak ja wydrukuje fałszywkę to jestem przestępcą, dlatego właśnie giełdę należy zlikwidować, wystarczy, że płacę podatki państwu, nie chcę płacić też bankom i firmom notowanym na GPW.

   Znacjonalizować trzeba jak w programie bykiem stoi kluczowe gałęzie gospodarki . Nikt nie pisał tu o upaństwowieniu wszystkiego. Życie we WSPÓLNOCIE CZYLI KOMUNIE, nie wyklucza istnienia własności prywatnej. KOMUNIZM to ideologia, jak wiemy bardzo szkodliwa, co do tego się zgadzamy. Po za tym ja osobiście jestem zwolennikiem dzierżawy własności państwowej jak to drzewiej było z „królewszczyznami”. Państwo nieustannie zabiera ludziom ich własność, bo bez tego nie istnieje, więc ma takie prawo. Powinniśmy upaństwowić strategiczne gałęzie gospodarki dla naszego własnego bezpieczeństwa, bo jak pan sobie wyobraża w czasie konfliktu zbrojnego środki STRATEGICZNE w obcych głównie zagranicznych rękach?

   Partie polityczne z zasady działają destrukcyjnie na wspólnotę, dzieląc elity i społeczeństwo na wrogie zwalczające się obozy. Kapitalizm też jest wrogiem wolności, a do tego głupotą, bo oznacza gospodarowanie w celu osiągnięcia jak największego zysku. Ludzie przede wszystkich potrzebują ZASPOKOJENIA POTRZEB, a nie zysku kapitalistów.

   Każda decyzja urzędnicza, czy polityczna jest poparta bogatą dokumentacją, jeżeli zostanie uznana za szkodliwą osoba odpowiedzialna będzie pociągnięta przed sąd. To zupełnie normalne, że przestępców i sabotażystów się ściga i nie zależy to od ustroju jaki w państwie panuje tym bardzie gospodarczego. A od tropienia agentów obcego państwa jest kontrwywiad. Czy pan uważa, że ludzie sprawujący władzę w Polsce mają czyste sumienie? Proszę się rozejrzeć, to gołym okiem widać, że tak nie jest. Ile afer wypłynęło na światło dzienne od początku III RP, a to zapewne tylko wierzchołek góry lodowej, tego gangsterskiego państwa. Zbrodniarzom komunistycznym udało się uniknąć sprawiedliwości, są bezkarni i jeszcze pobierają wysokie emerytury, zaniechanie ukarania tych parchów to kosztowny BŁĄD za który słono płacimy. Błędów należy się wystrzegać.

   Prywatyzację należy gruntownie zbadać, i jeśli się okaże, że została przeprowadzona nieprawidłowo, nielegalnie lub ze szkodą dla skarbu państwa to winnych należy ukarać, własność odebrać i oczywiście wypłacić odszkodowanie w wysokości włożonego kapitału. Jeśli w postępowaniu sądowym okaże się, że właściciel zdobył majątek na przykład dając łapówkę, to powinien go stracić, bo to przestępstwo i jest tak samo winny.

   Co do życia w lokalnej wspólnocie, owszem ma pan rację, że każdy jest kowalem własnego losu, i może robić ze swoim życiem co chce byle z poszanowaniem praw i wolności innych członków wspólnoty. Nikt panu na pańskim własnym podwórku nie będzie niczego narzucał, natomiast w przestrzeni publicznej będzie pan miał prawo głosu i razem z innymi ustalał zasady, chyba że pan woli zostać renegatem, pańskie prawo.. Tak to już jest w STADZIE.

   Pan jest niekonsekwentny, najpierw pan się domaga wolności, a zaraz pragnie pan centralnej władzy autorytarnej, która tę wolność musi ograniczać. DECENTRALIZACJA oznacza, że władza idzie OD DOŁU DO GÓRY nie na odwrót, proszę to przemyśleć. Oczywiście Polska potrzebuje mądrych ludzi to nie ulega wątpliwości, po za tym władzy NIGDY nie stanowi jedna osoba ZAWSZE jest to jakaś grupa, zawsze!

   Co do postulatów kulturowo-społecznych, to nie będę komentował, gdyż jak już gdzieś wyżej napisałem to ogromna praca dla kilku pokoleń, i wielka rola dla edukacji. Prędzej czy później ludzie muszą zrozumieć w jakim chorym i patologicznym społeczeństwie i systemie żyjemy, który to system tworzy te patologie i nieuchronnie prowadzi ludzkość nad przepaść. Im wcześniej ta rewolucja się dokona tym lepiej.

   Jeszcze co do społeczności i kultury Słowiańskiej, to nie jej wina, że nie istnieje, ponieważ została zniszczona przez wielowiekową agresję i zaborczą ideologię jaka panuje w Cywilizacji Łacińskiej. Słowianie przegrali, ale przetrwali ze swą kulturą, językiem i przemycili swoje ideały do naszych czasów dla nas ich potomków. Słowiańszczyzna przetrwa wszystko, natomiast Łacina już zgina się pod swoim własnym ciężarem zbrodni i głupoty i w końcu padnie, bo nie rozumie nawet, że sama padła ofiarą agresji.

  • „1. – Opieka państwa, Waszej religii. Nie, dlaczego? Ta religia nie istnieje od przeszło tysiąca lat.”

   – ta religia istnieje nieprzerwanie od ponad 5 tysięcy lat. Może nie istnieje pod swoją pierwotną nazwa, może jest poprzekręcana i jej fragmentów potworzono inne ale istnieje. I nawet jej istotne rzeczy zostały poprzywłaszczane przez satanistyczne sekty judeopedalskie wyrosłe na kłamstwach abrahama i mojrzesza.

   • ktoś:

    Przyrodzona Wiara Przyrody Słowian nie była „religią”. Religia to zwyrodniała i wynaturzona forma Przyrodzonej Wiary!
    Zwyrodnienie i wynaturzenie to dogmaty, wyssana z palca przez oszustów żydowska „prawda objawiona”, oraz chciwa, uprzywilejowana kasta kleru.

 17. oni jedzą pędraki, a ludzie z naszej cywilizacji, cywilizacji łacińskiej, latają w kosmos.

  -Latasz w kosmos?Ja nie,a na jedzenie też mnie stopniowo,coraz bardziej nie stać
  poza tym wolę pędraki niż zmodyfikowany genetycznie syf ze sklepu.

  „Jak w krajach muzułmańskich, zakaz wywieszania i noszenia krzyży?”
  Spróbuj być politeistą w kraju muzułmańskim to Ci łeb odetną
  Ich to nie interesuje co o nich myślą inni,dbają o swoje interesy.

  „NATO jest nam potrzebne. Nie oszukujmy się, nie obronimy się przed atakiem innego państwa, np Rosji. ”

  Dlaczego NATO ma nas bronić przed Rosją skoro to przed USA należy się bronić?
  Większość armii „radzieckiej” to dziś muzułmanie.
  Polacy i Rosjanie są Słowianami.

 18. „jakim prawem państwo ma odebrać własność obywatela?”
  Państwo to właściciele niewolników,elita która wykorzystuje chłopa pańszczyźnianego.
  Państwo bez obywatela nie istnieje,obywatel bez państwa da sobie radę.
  Ludzie są po prostu otumanieni,pozwolili sobie wmówić że pieniądze mają wartość
  i wszystko toczy się wokół pieniędzy.

  Zamiast pić darmową wodę z czystych rzek
  wolą wszystko zgnoić i kupować butelki z plastiku od kogoś
  kto stał się monopolistą wspólnego dobra dostępnego teraz tylko dla bogatych.
  Nie masz bezwartościowych pieniędzy-zdychaj.

 19. http://www.youtube.com/watch?v=Ql98zUsAuWc 🙂

  Tak wiem że skonać przyjdzie mi
  Iż lepsza śmierć niż kajdan ścisk
  Lecz zanim we mnie zgaśnie żar
  Zostane wierna swojej krwi
  Wśród tonu zdrady żyje tu
  Patrząc na bogów obcych mi
  Choć krzyczy we mnie walki głos
  Nie moge w boju sama iść

  Ref:
  Jak mam Ci to powiedzieć
  Że nie dam rady dalej iść
  Że nie mam siły walczyć wciąż
  W nierównej walce goniąc zło
  Gotowa oddać wszystko
  Ostatni swego życia dzień
  Bo śmierć nie ważna jest gdy Ty
  Nie możesz wolną ziemią być

  Przeżyłam w kłamstwie tyle lat
  Milczałam wciąż choć prawdę znam
  Widziałam jak płyneła krew
  W świetle bezprawia dzień za dniem

  Ref:
  Jak mam Ci to powiedzieć
  Że nie dam rady dalej iść
  Że nie mam siły walczyć wciąż
  W nierównej walce goniąc zło
  Gotowa oddać wszystko
  Ostatni swego życia dzień
  Bo śmierć nie ważna jest gdy Ty
  Nie możesz wolną ziemią być

  Jak mam Ci to powiedzieć
  Że nie dam rady dalej iść
  Że nie mam siły walczyć wciąż
  W nierównej walce goniąc zło
  Gotowa oddać wszystko
  Ostatni swego życia dzień
  Bo śmierć nie ważna jest gdy Ty
  Nie możesz wolną ziemią być(x2)

  Franz:

  To też jest dobre!

  Wydartym głosem z gardła
  Rozbrzmiewa bólu pieśń
  By oszukanej ziemi w hołdzie złożyć wroga krew
  Czas Hańby i Zaboru, dziś sądny spotka dzień
  Zapłacić przyjdzie wszystkim
  Za zdradę swoich ziem
  Za wolność, której wiatr nie zdołał przynieść już
  Za przeszłość co zabrała ojców, którzy trwali tu
  Za ciągły lęk i strach, niewoli Jarzma bicz
  Zapłacić przyjdzie tym, co gwałtem mordowali sny.

  Czekając na dzień sądu co spłynie wroga krwią
  Przynosząc z sobą wolność tym co stracili ją
  Gotowi aby stoczyć bój o gnębiony kraj
  O utraconą godność zabraną kiedyś nam.

  Nim zgaśnie wiary płomień co jeszcze w nas się tli
  W ciemności jak pochodnie wskazując drogę krwi
  By wielka święta ziemia unosząc w chwale się
  Zabrzmiała rytmem walki krucjaty niosąc dzień
  Za wolność, której wiatr nie zdołał przynieść już
  Za przeszłość co zabrała ojców, którzy trwali tu
  Za ciągły lęk i strach, niewoli Jarzma bicz
  Zapłacić przyjdzie tym, co gwałtem mordowali sny.

  Czekając na dzień sądu co spłynie wroga krwią
  Przynosząc z sobą wolność, tym co stracili ją
  Gotowi aby stoczyć bój o gnębiony kraj
  O utraconą godność zabraną kiedyś nam.

  Czekając na dzień sądu co spłynie wroga krwią
  Przynosząc z sobą wolność, tym co stracili ją
  Gotowi aby stoczyć bój o gnębiony kraj
  O utraconą godność zabraną kiedyś nam.
  Za wolność, której wiatr nie zdołał przynieść już
  Za przeszłość co zabrała ojców, którzy trwali tu
  Za ciągły lęk i strach, niewoli Jarzma bicz
  Zapłacić przyjdzie tym, co gwałtem mordowali sny.


  opolczyk

 20. „Wszystko, co jest państwowe działa gorzej, niż prywatne”, kuź..a jak wkurzają mnie takie stwierdzenia, tacy ludzie nie nadają się do życia w społeczeństwie. Jeżeli firma państwowa jest nie wydolna to znaczy, że osoby zarządzające państwem nie są zdolne do rządzenia czymkolwiek. Edukacja i jeszcze raz edukacja, państwo to MY, a więc państwowe to nasze nie niczyje. Muszą być przestrzegane pewne reguły, osobom, którym tłumaczę daję przykład z ich domu, gdzie mieszka kilku osobowa rodzina to życie w mikro skali a państwo to makro. I naprawdę potrafią to zrozumieć. Zniszczono życie wspólnotowe dlatego, że jednostkę łatwo sobie podporządkować. Nie byłem i nie jestem „czerwony” ale życie we wspólnocie to sztuka, którą zatraciliśmy przez hasła „prywatne jest lepsze”, „państwowe jest niczyje”.
  Opolczyku dziękuję Tobie za ten blog. W czasach z przed internetu myślałem, że jestem „nie teges”, teraz wiem, że nie. Chyba, że my wszyscy jesteśmy „nie teges”?
  Pozdrawiam Słowiańską Brać.

 21. Waszej religii. Nie, dlaczego? Ta religia nie istnieje od przeszło tysiąca lat.”

  Zaklinanie rzeczywistości+ ignorancja+ odpowiednia indoktrynacja.

 22. Co do tego ile to czasu istnieje odpowiedz jest tylko jedna:Od zawsze, jesteśmy jednym gatunkiem na miliony które mieszkają na ziemi pewne cechy nas wyróżniają min jedna z takich cech jest intelekt dzięki nie mu od zawsze próbowaliśmy wyjaśnić niewyjaśnione.Ale wśród nas mieszkają inne gatunki którym w istocie to jest nie potrzebne i to czy nazwiemy Słońce Heliosem Ra czy Swarożycem w gruncie rzeczy to nie ma znaczenia.Religie naturalne nie są tylko „bezmyślnym dukaniem pacierza na pamięć” w głównej mierze to naturalny styl życia w zgodzie z natura a w przeciwieństwie do ludzi, zwierzęta dalej w nim uczestniczą wiec są wyznawcami przynajmniej ja tak rozumiem.

  Chrześcijanie maja 1,8 mld wyznawców przeciwko naszym 8,7 mln gatunków (w tym 86% czeka na odkrycie,a są jeszcze rośliny) jest to liczba żałosna.Pamiętajcie że jesteśmy elementem natury a nie jej panem !

  Ps: Opolczyk i ferajna wyluzujcie. Każdego trzeba wysłuchać a Andrij miał odwagę żeby się wypowiedzieć wiec przynajmniej za to powinniśmy go szanować.

  • Selerian:

   Dostajesz szlaban!

   Na mnie możesz psy wieszać. Przywykłem. Ale od moich czytelników i przyjaciół WARA!!!
   Oni nie są „ferajną”. Obrażasz ich! To Andrij – którego bronisz – należy do żydowskiej ferajny. I wciska tutaj kit, że potrzebujemy zbrodniczego żydo-NATO i bandyckiego żydo-kapitalizmu. Dodatkowo jeszcze drwi z nas że jesteśmy komuchami.

   Przyrównywanie Przyrodzonej Wiary Przyrody naszch przodków do zwierząt jest obrazą dla Słowiańszczyzny.

   Przegiąłeś pałę. To był ostatni twój komentarz na tym blogu!

  • Wszystkie religie są nienaturalne.
   A co do Andrija, to gdzie napisałam, że nie darzę go szacunkiem, jak każdego innego rozmówcę? Przecież go nie obraziłam.

 23. Gratuluję dobrej dyskusji — Opolczykowi i komentującym. Mam zastrzeżenie do punktu programu:
  „4. Oczyszczenie przestrzeni publicznej z symboli żydowskich religii monoteistycznych, wrogich Duchowi Słowiańszczyzny.”
  Czy w fazie optymalizacji-realizacji nie byłoby to przeszkodą w uzyskaniu akceptacji społecznej i osiągnięciu jedności narodowej co do celów głównych, wspólnych dla wszystkich Polaków? Niektórzy (może większość Polaków przy odpowiedniej hasbarze) mogą oponować, że ruch rodzimowierczy chce wyprzeć symbole chrześcijańskie na rzecz symbli ‚pogańskich’. Myślę, że przywrócenie miejsc kultu słowiańskiego na niektórych obecnych miejscach obrządków chrześcijańskich byłoby wystarczająco wymowne…
  Dygresja: utożsamia się tu chrześcijaństwo z jahwizmem, jeśli dobrze rozumiem dyskusję. Jestem prawosławny i nie mam problemu z tropieniem ani tępieniem żydzizmu, ani z przywróceniem tradycji słowiańskich.

  • Piotrze:

   Ten program jest perspektywiczny, dalekosiężny. Także punkt co do którego masz wątpliwości.

   Zanim do ich pełnej realizacji dojdzie, mam nadzieję, że :

   dotrze do powszechnej świadomości, iż wszystkie religie abrahamowe (w tym i żydo-chrześcijaństwo) są jawizmami. Z tego powodu, że wyznają wiarę w żydowskiego starotestamentowego Jahwe ludobójcę. Przez to wyznawców Jahwe można nazwać jahwistami, a ich religie jahwizmem. Analogicznie do buddystów i buddyzmu czy marksistów i marksizmu.

   dotrze do powszechnej świadomości, iż żydochrześcijaństwo było żydowskim oszustwem. Na celu miało zżydzić i zażydzić umysły i dusze Goim.
   http://members.tripod.com/alabasters_archive/real_case.html

   dotrze do powszechnej świadomości, iż żydowskie „pismo święte” to wyssana z palca przez oszustów księga zbrodni i rasizmu.

   Nawet szanowany XI wieczny rabin Raszi tak o tym pisał:

   “Czyż nie można było – pyta – zacząć Pisma od słów “Ten miesiąc” [miesiąc w którym Jahwe wydaje nakaz świętowania Paschy – Księga Wyjścia 12, 2 – przyp. opolczyk], skoro jest to pierwszy nakaz, jaki otrzymali synowie Izraela?”
   Chodziło jednak – odpowiada – o to, by “jeśliby powiedziały kiedy narody świata: “Rabusiami jesteście, którzy przywłaszczyli sobie ziemię należną innemu ludowi“, móc im odrzec: “Cała ziemia należy do Wiekuistego, który ją stworzył i dał, komu za stosowne uważał. Ze swej woli dał ją wam i ze swej woli odjął, dał zaś nam“.

   https://opolczykpl.wordpress.com/2013/05/01/rzeczywista-historia-nadjordanskiej-dzumy-i-globalizmu-w-pigulce/

   Dodatkowo oszuści kapłani żydowscy wymyślili:
   – dziedziczność kapłaństwa (zabezpieczyli byt i władzę własnemu potomstwu)
   – oraz monopol na pośrednictwo między ludem a mściwym i zawistnym Jahwe, co chwilę na kartach ST karzącego bezlitośnie karami wyznawców za „nieposłuszeństwo”. Ta psychomanipulacja wydała „owieczki” na łaskę i niełaskę kapłanów utrzymujących wyznawców strachem przed „karą bożą” w posłuszeństwie.
   – No i zlikwidowali jeszcze wielobóstwo – ale przez chciwość – tylko dlatego, że dary zanoszone innym bogom omijały ich skarbiec.

   dotrze do powszechnej świadomości, iż jewangelie zostały tak samo wyssane z palca na zamówienie agenta Sanhedrynu Szawła/Pawła, który rzymskim Goim podrzucił żydowską sektę, a jej lidera wykreował na „zbawiciela” i „mesjasza” – aby uczynić z nich duchowych Żydów.

   dotrze do powszechnej świadomości, iż uwolnienie świata od wszystkich żydowskich podstępnych ideologii, religii i żydowskich „wartości” kolportowanych przez żydo-kapitalizm i żydo-poprawność polityczną jest koniecznością! Inaczej powrót do normalności będzie niemożliwy. Duch prawie całej ludzkości został zżydzony i zażydzony. I dlatego ten świat jest taki porąbany. Aby stał się normalny – należy ducha ludzkości oczyścić z wszelkich żydzizmów. Także z żydo-chrześcijaństwa.

   dotrze do powszechnej świadomości, iż Polsce po śmierci Bolesława II żydo-katolicyzm został narzucony przemocą i siłą przez połączone siły cesartstwa i zjahwizowanych Czech i Rusi. Ale ta Ziemia jest słowiańska a nie żydowska. Przez długie tysiąclecia była słowiańska. I my – wściekle atakowani przez żydo-katolicyzm mamy prawo domagać się, aby naszą słowiańską Ziemię oczyszczono z symboli obcej, nadjordańskiej, żydowskiej religii. Która zżydziła słowiańskiego Ducha Polaków.
   https://opolczykpl.wordpress.com/2013/05/27/dlaczego-polska-cierpi/

   Gdyby ta żydowska nadjordańska dżuma nie była taka zachłanna, zaborcza, mściwa, fanatyczna i chcąca swoje gusła i swoją wiarę w żydowskie wyssane z palca „prawdy objawione” narzucić wszystkim, nie mielibyśmy problemu, aby z jahwistami żyć po sąsiedzku. Problem polega na tym, że to oni nas ciągle atakują – a my tylko się bronimy. Ale mam nadzieję, że prędzej czy później całe to giga-oszustwo z żydo-chrześcijaństwem zostanie rozszyfrowane, a ta żydowska nadjordańska dżuma zostanie przez Polaków i świat odrzucona.

   Widzisz – gdyby wszyscy jahwiści byli jak Ty – nie byłoby sprawy. Ja jestem poganinem, Ty jesteś prawosławny – i jesteśmy przyjaciółmi. Nikt z nas nie „nawraca” drugiego.
   Ale niestety – należysz do wyjątków.

   • „Z tego powodu, że wyznają wiarę w żydowskiego starotestamentowego Jahwe ludobójcę. Przez to wyznawców Jahwe można nazwać jahwistami, a ich religie jahwizmem. Analogicznie do buddystów i buddyzmu czy marksistów i marksizmu.”

    To nie takie proste niestety.
    Jahwe nie jest bogiem żydowskim tylko wedyjskim.
    Imię Yahvah (Jahwah),można znaleźć w Rygwedzie
    m in. w 36 Hymnie
    a wiele ideałów duchowych Starego Testamentu pochodzi z kultury i religii wedyjskiej z Indii
    Dlatego kilka tysięcy razy imię Yahve wspomniane jest w Biblii.

    YahvaH oznacza wielką, ogromną przestrzeń, bóga zajmującego wielką przestrzeń – Ten który opiekuje się istotami świadomymi np bogami nieba/Devami (Deva =Deus)

    oraz półludźmi/bóstwami Asurami/półbogami śpiewającymi święte hymny

    mędrcami – czyli ludzkimi istotami OŚWIECONYMI,przebudzonymi,”przebuddzonymi”

    – tymi którzy prowadzą boskie (czytaj duchowe) życie.

    Nie wiem komu żydzi służą ale to że nazywają go sobie Jahwe
    nie znaczy że to Jahwe.

    Yahvah, Yahve, YHVH jest tajemnym wedyjskim imieniem Boga Słońca.

    Nazwa państwa taka jak Syria pochodzi od indyjskiego imienia Boga Słońca Surya

    Zatem na obszarze Syrii powinno się czcić Boga Surya i praktykować Surya Namaskara

    Łatwo znaleźć na Zachodzie ślady dawnych wedyjskich tradycji opisanych w Mahabharacie.

    Współcześnie muzłuamanska Kaba w dawnych czasach była wielkim ośrodkiem kultu Słońca i w zasadzie te pierwotne funkcje powinny być w tej zawłaszczonej świątyni niezwłocznie przywrócone włącznie z kultem arabskiej Bogini Słońca Al-Lat.

    Pradawny wedyjski Bóg Słońce imieniem Yahvah czczony był na Bliskim Wschodzie, w Arabii, a także w Egipcie i Mezopotamii a odmiany jego imienia jak Yave, Yahve czy Yayash znane są doskonale.

    Wszyscy zatem, którzy swoje źródła religijne i metafizyczne wywodzą od Boga Słońca imieniem Yahvah (YHVH) powinni na dobre zająć się zgłębianiem wedyjskiego oryginału.

    http://bialczynski.wordpress.com/2013/02/28/swararaszek-zebral-mezamir-snowid/

    Neojudaizmy bezpieczniej nazywać Jehowizmami albo Adonaizmami.

    • Dodam jeszcze że:
     Yahvah, Yahve, YHVH wedyjski Bóg Słońca
     inaczej zwany Surja lub
     Arka.

     Stąd wywodzi się nazwa Arkony
     od indoeuropejskiego Boga Słońca,Swaroga.

     Arka przymierza z Izraelem to beletrystyka
     bArka Noego również.

     To są nasze symbole i nazewnictwo
     przejęte przez żydów po to
     aby łatwiej im się było zakorzenić w Europie ze swoją neojudaistyczną ideologią.

     • jahwe to pomniejszy psychopatyczny demon, ktorego czczą żydzi nie ma absolutnie nic wspólnego z indiami ani z żadnymi wedami. Ciemne pastuchy jakimi byli żydzi w chorym widzie wymyślili zbrodniczą, totalitarną, rasistowską ideologię, ktorej jedynym źródlem były ich tępe chore umysły. Dopatrywanie się podobieństw tych w tych zbrodniczych ideach do czegokolwiek to żydofilia, albo szaleństwo. Można mówić, że jahwe wywodzi się od jawi a Język Polski z hebrajskiego jak wypisują oszołomy, ale to bzdury bo cala ta ideologia wywodzi się ze zbrodniczych przesyconych nienawiścią umysłów i nie ma żadnego innego źródła. Pisanie iż Arkona wywodzi się od żydowskiego jahwe – bo takie jest przeslanie, ktore niejeden oszołom może chwycić jest zwyczajnym bredzeniem – nie wiem czy to dobre miejsce do gloryfikacji judejczyków i doszukiwania się ich wspanialych korzeni 🙂 To nie są nasze symbole i nazewnictwo tylko antyteza słowiańszczyzny.

      Co do pomysłu z uniwersytetem to trochę duży rozmach jak na początek 🙂 Myślę iż dużo prostrzą rzeczą bylo by np. zrobienie portalu edukacyjnego o prawdziwym obrazie słowiańszczyzny na poczatek. Portalu na ktorym zgromadzono by teksty źródlowe o słowiańszczyźnie, wykopaliska itp. Czyste rzeczowe i obiektywne aby każdy zainteresowany mógł sobie to poczytać i pooglądać – to by wystarczyło by wywołać szok bo większość ciągle uważa iż słowianie chodzili w łapciach z kory luźnymi bandami dopóki kościół ich nie ucywilizował 🙂

      Jeśli chodzi o odbudowę wspólnoty Slowiańskiej to podstawowy punkt powinien brzmieć zlikwidowanie pieniądza i wlasności prywatnej. Istnieje wspólcvześnie wiele wspólnot nie tylko pierwotnych tak funkcjonujących więc jest to jak najbardziej możliwe i potrafi doskonale dzialać. Np. najbardziej znaną z takich wspólnot są amisze, ktorzy doskonale funkcjonują od setek lat mimo iż byli zawsze zwalczani a więc da się wystarczy tylko chcieć. Wystarczy kilkudziesięciu ludzi, kawalek ziemi i już dziala doskonale pod warunkiem iż nie ma żadnych przywódcow ani struktury hierarchicznej. Jesli są przywódcy i struktura to łatwo to rozwalić i wypaczyć jeśli jej nie ma jest to wspólnota równych i świadomych ludzi trudno to zaatakować i przekręcić. Gdyby takich wspólnot powstalo setki i wszyscy zobaczyli by jak można żyć wolnym i szczęśliwym było by kwestią czasu zanim stanie się to jedynym systemem i to jest wlaśnie to czego banksterzy i jahwiści najbardziej się boją i z czym nie potrafią sobie radzić.

    • Mezamir:

     Znów robisz niepotrzebny zamęt! Ja wiem, od kogo żydzi „skubnęli” ich bożka. Ty też to wiesz. Ale kto poza garstką ludzi wie, że prototyp żydowskiego Jahwe – Yahvah – to bóg wedyjski? Za to miliony, miliardy wiedzą, że Jahwe (przywłaszczony z Wed przez żydów) jest bożkiem żydowskim, starotestamentowym. Narazie do nielicznych dotarło, że to zwyrodniały psychopata, ludobójca i rasista. Przecież kapłani żydowscy wszystko przywłaszczyli od obcych ludów – nawet Jahwe i obrzezanie. Jedynym ich własnym pomysłem to rasistowska ideologia „narodu wybranego”.

     Przestań więc mącić w głowach, tym bardziej że ja wyraźnie piszę o starotestamentowym (przewłaszczonym z wed) żydowskim Jahwe ludobójcy a nie o wedyjskim Yahvah. W takich momentach jesteś kontraproduktywny i sypiesz piasek w tryby. Albo po prostu chcesz błysnąć własną erudycją.

     Ponadto pomiędzy Jahwe i Yahvah istnieje podobieństwo jedynie w brzmieniu ich imion. Wedyjski Yahvah nie był ludobójczym rasistą, który swoich wyznawców zapędzał do rzezi i czystek etnicznych.

  • wyprzeć symbole chrześcijańskie na rzecz symbli ‘pogańskich’.

   Żadna religia nie posiada symboli które by nie były „pogańskie”
   a zwłaszcza nowe religie,synkretyczne i eklektyczne jak judeochrześcijaństwo
   które nieudolnie naśladuje dawne obrzędy Słowian.

 24. Religie naturalne nie są tylko “bezmyślnym dukaniem pacierza na pamięć” w głównej mierze to naturalny styl życia w zgodzie z natura

  Religie w ogóle nie są naturalne.Religia to instytucja
  Forma zdzierania pieniędzy za coś co i tak masz za darmo
  czyli wiarę.

  Po co komu kapłani i pośrednicy?
  Skoro chcą nam mówić jak żyć to niech za nas umierają.
  Gdyby można było kogoś zbawiać za niego,rozwijać się za kogoś
  to już dawno by nas wszystkich Siakjamuni oświecił 😀
  Nie zrobił tego bo się nie da,żaden budda,żaden ksiądz,biskup czy papież
  tego za nas nie zrobi.

  Wydawanie pieniędzy na kastę kapłanów jest równie sensowne
  co płacenie turystom za możliwość picia wody z własnej studni 🙂

 25. @Opolczyk

  Sie ma.
  Widziałem właśnie ze na NE też nie wyrobiłeś :)))
  Dzięki za poparcie.

  Ps. Sorry za offtop, a na marginesie załóż tam bloga i dawaj swoje arty, trza to „katolictwo” popędzić z naszej ziemi.
  Pozdrawiam.

 26. Waszej partii proponuję nazwę Narodowo Pogański Sojusz Lewicy Demokratyczno-Plemiennej
  Popieram punkty: 1,6,7,10,11
  Nie popieram: 5,9,4 ( w 9 jedyne co można zrobić to rozliczyć rządy i firmy od 89 z ich korupcji)
  2. Konkretna propozycja z kim sojusz? bo obecnie jesteśmy w podobnej sytuacji jak było w 39 wg mnie Polska powinna być neutralna w podziale wpływów NATO-Rosja ale na poważną politykę trzeba znaleźć jakiegoś odpowiedzialnego władcę na pewno nie demokrację
  3. Należy zmienić prawnie jak mogą funkcjonować banki bo obecnie produkują pieniądze z powietrza podobnie jak państwo które dodrukowuje pieniądze. I jeden i drugi przypadek nie różni się niczym od zwykłego fałszerstwa i okradania nas. Pieniądz powinien być oparty np. o złoto lub srebro za taki pomysł banksterzy zresztą wyeliminowali Kennediego w USA poczytajcie o dekrecie 11110
  8. Musi to być przeprowadzone spokojnie i sprawiedliwie żeby nie wyszła z tego rewolucja francuska wgl. żadna rewolucja nie była dobra

  Co do takiej firmy jak PKP zastanówcie czy w ogóle ktoś by tą kupił kolej pomijając to że jest państwowa więc kiepsko zarządzana to istnieje tylko dzięki temu że się do niej dopłaca a za jazdę samochodem, autobusami/autokarami nałożone są kary w postaci akcyzy w paliwie.
  Jedynym wyjściem było by sprzedanie PKP Japończykom albo Francuzom i jeździli byśmy pewnie szybkimi TGV ale pewnie pogańskim komunistom nie spodobało by się że Polacy cieszą się z fajnych pociągów bo zyski czerpali by obcokrajowy i dalej z naszych podatków dopłacali do nieudolnych firm, bo musi być monopol zero konkurencji!

  Jestem jak najbardziej za przestaniem finansowania religii, ŻADNYCH religyii jeśli chcecie przywrócić pogaństwo musi to być na uczciwych warunkach, nie takich jak pewna religia monoteistyczna zrobiła to już na naszych ziemiach. Potrwa to długo ale nie ma innego wyjścia

  • „2. Konkretna propozycja z kim sojusz? bo obecnie jesteśmy w podobnej sytuacji jak było w 39 wg mnie Polska powinna być neutralna w podziale wpływów NATO-Rosja ale na poważną politykę trzeba znaleźć jakiegoś odpowiedzialnego władcę na pewno nie demokrację”

   – jest wspólczesna a napisana wieki temu prepowiednia o „słowiaskim królu z Krakowa co będzie rządził swiatem”. Możeon by się nadawał?

   • Hehe, tylko gdzie On jest i na co jeszcze czeka? Może to Ja nim będę, bo akurat jestem z Krakowa :DDD

  • Może na początek już istniejąca i dobrze prosperująca na przyszłość współpraca w ramach Grupy Wyszehradzkiej, gdyby udało się jeszcze zacieśnić tę współpracę to może nasza Wielka Siostra Rosja uznała by nas w końcu za równoprawnego partnera. Taki scenariusz jest idealny dla nas Słowian i powinniśmy właśnie taki kierunek obrać.

   Wg mnie pieniądz papierowy i umowny jako zapis na koncie jest najlepszy jaki do tej pory został wymyślony. Duże gospodarki potrzebują go dużo, bo pieniądz jest jak krew, która odżywia cały organizm, transportując potrzebne rzeczy dla wszystkich jego komórek. I tak jak z krwią jak jest go za mało to organizm nie funkcjonuje sprawnie. Taką sytuację mamy dziś, chroniczny brak pieniądza, który doprowadza do takich patologii, że miliony ton żywności wyrzuca się do morza, bo nie ma kto jej kupić, a równocześnie miliony ludzi cierpi głód lub musi oszczędzać, bo brakuje im pieniędzy. Ciągle się słyszy, że wszędzie na wszystko brakuje pieniędzy, co jest jakąś paranoją, zupełnie jakby wciąż pieniądzem było złoto, którego ilość jest bardzo ograniczona. To jest nienormalne, dlatego w dzisiejszych czasach złoto na walutę się nie nadaje. Po drugie pieniądz papierowy jest bardzo tani, a bezgotówkowy darmowy w przeciwieństwie do kruszcu, który trzeba wydobyć.

   Co do PKP oczywiście, że nikt tego nie kupi, chyba że po to aby tory i trakcję zezłomować a dworce rozebrać i sprzedać ziemię za grube miliardy z racji atrakcyjności terenów w centrach miast. Żeby polską kolej doprowadzić do ładu trzeba by włożyć dziesiątki, a może i nawet ze 100 miliardów, na modernizację, tylko państwo polskie może się tego podjąć i powinno. Nic nie stoi na przeszkodzie aby Polacy mogli się cieszyć z „fajnych” pociągów i nie trzeba nam do tego Japończyków, Francuzów ani innych „niemców”.

   • Właśnie dlatego, że pieniądz nie ma żadnego pokrycia w złocie czy innym kruszcu czy też towarze (zależy od tego co przyjmiemy) na świecie jest tak jak jest. Dlatego też państwo powinno być wyłącznym emitentem pieniądza. I to tylko w formie papierowej. Np państwo chce zbudować autostradę, to emituje na ten cel potrzebną ilość środków, które po zakończeniu inwestycji będą miały pokrycie. Puszczone w obieg będą wspomagać inne gałezie gospodarki i nie będzie to pusty pieniądz.Banki musiałyby pożyczać tylko tyle ile mają zgromadzonych depozytów w skarbcu i ani złotówki więcej tak jak to czynia obecnie. Państwo miałoby całkowity zakaz zadłużania się.

    • Jest tak jak jest dlatego, że żydowscy bankierzy przejęli kontrolę nad emisją pieniędzy i żaden parytet złota czy innego towaru (przynajmniej póki istnieje giełda i wielki kapitał czyli banki) sprawy nie załatwi. Oczywiście, że to państwo powinno mieć monopol na emisję pieniądza, ale dlaczego tylko papierowego? Przecież forma bezgotówkowa jest o wiele wygodniejsza, większość obrotu właśnie w ten sposób się odbywa. Po za tym drukowanie kosztuje, banknoty trzeba wymieniać co kilka lat bo się zużywają, no i dochodzą do tego jeszcze koszty transportu i ochrony. Wożenie ton papieru w te i wewte mija się z celem. Ja osobiście nie wyobrażam sobie np.rozliczeń międzynarodowych gotówką. Co do reszty pełna zgoda. Projektując nowy system finansowy powinniśmy wyjść z założenia, że wszystko co jest możliwe fizycznie do zrealizowania, tzn. że są ludzie, surowce i materiały no i przede wszystkim POTRZEBA to pieniądz nie może stanowić problemu i powinien być wyemitowany na ten cel. Tylko, że w takim systemie ceny muszą być jakoś regulowane, bo przy dużej skali emisji ludzie będą mieli tendencję do podwyższania cen. Trzeba też uwzględniać spadek wartości w czasie w wyniku zużycia, czy starzenia się, więc po konsumpcji dobra pieniądz ten powinien być z gospodarki wycofany. Każdy kij ma dwa końce, więc i ten system ma wady, niestety wymaga sporej biurokracji, ale i tak na pewno mniejszej niż teraz :D.

  • Normalność :

   8. Musi to być przeprowadzone spokojnie i sprawiedliwie żeby nie wyszła z tego rewolucja francuska wgl. żadna rewolucja nie była dobra
   Co do takiej firmy jak PKP zastanówcie czy w ogóle ktoś by tą kupił kolej pomijając to że jest państwowa więc kiepsko zarządzana to istnieje tylko dzięki temu że się do niej dopłaca a za jazdę samochodem, autobusami/autokarami nałożone są kary w postaci akcyzy w paliwie.
   Jedynym wyjściem było by sprzedanie PKP Japończykom albo Francuzom i jeździli byśmy pewnie szybkimi TGV ale pewnie pogańskim komunistom nie spodobało by się że Polacy cieszą się z fajnych pociągów bo zyski czerpali by obcokrajowy i dalej z naszych podatków dopłacali do nieudolnych firm, bo musi być monopol zero konkurencji!

   Czy myslisz, że hieny trzymające sie kurczowo stołków, oddadzą je w sposób dobrowolny. Niestety nie widzę na to szans. Mają w swoich brudnych łapskach media a każde wybory są fałszowane zgodnie z zasadą „Nie ważne jak kto głosuje, a kto liczy głosy”
   Sprzedawanie za bezcen nie wchodzi w rachubę a po cenie normalnej nikt nie kupi. Koncerny są nastawione tylko na zysk i zrobią wszystko by go osiągnąć jak najmniejszym kosztem, posuwając się do kłamstw, korupcji a nawet usuwając ludzi dla nich niewygodnych. Gdyby majątek na który pracowało kilka pokoleń wyceniono zgodnie z jego aktualną wartością, to uwierz, że wiekszość przemysłu w Polsce byłaby nadal w polskich rękach. Podam Ci jeden przykład: Przed sprzedażą fabryki „Winiary” szwajcarskiemu koncernowi Nestle ludzie tam pracujący chcieli, by zakład został spółką pracowniczą. Jednak ówczesny minister Kaczmarek kategorycznie się temu sprzeciwił i Winiary zostały sprzedane. Wcześniej zakład korzystał wyłącznie z polskiego tranportu, kupował warzywa od okolicznych rolników itd. Po szybkiej sprzedaży jaka nastapiła, Nestle nie przedłużyło umów z polskimi trasportowcami tylko podpisało umowę z holenderską firmą Raben, warzyw tez już nie kupuje od okoilczych rolników, tylko sprowadza w wiekszości z zagranicy.
   Piszesz, że PKP nie ma konkurencji. Ależ ma. Np. w kujawsko-pomorskim działa angielska Arriva (zresztą w tej chwili to juz jest część DB). Czy TP S.A. po przejęciu przez Francuzów podniosła jakość swoich usług? Niewiele ale to i tylko na obszarach gdzie działa konkurencja np. Netia. Za to ceny wywindowali do góry i to mocno. Zresztą jak można było sprzedać firmę państwową innej firmie państwowej, tylko że zagranicznej.
   Takich przykładów są tysiące. Więc przestań tak wychwalać liberalizm i „niewidzialną rękę rynku” (to jest ręka wielkiego złodzieja) w gospodarce. Główne gałęzie MUSZĄ wrócić w państwowe ręce.

   • Jestem zwolennikiem wolnego rynku i deregulacji gdzie tylko się da, ale „prywatyzacja” Tepsy jest doskonałym przykładem, że nie można podchodzić do tych spraw dogmatycznie. TP SA została zmodernizowana jeszcze przed sprzedażą, spółka będąc jeszcze w rękach państwa przynosiła czysty zysk po czym sprzedano ją FT która bynajmniej prywatną firmą nie była. Jaki był sens sprzedawania świetnie prosperującego podmiotu obcemu państwu? Nie przyczyniło się to zbytnio do polepszenia konkurencji na rynku telekomunikacji, nie spowodowało polepszenia jakości usług (przez wiele lat tepsa miała nie najlepszą opinię, dopiero ostatnio coś drgnęło), ani ostatecznie nie rozbiło monopolu, za to państwo polskie straciło stałe źródło pieniędzy w zamian za jednorazowy zastrzyk gotówki (i tak pewnie przy optymistycznych założeniach ośmiokrotnie niższy niż powinien). Skorzystał jedynie ten który wziął łapówkę. Można to nazwać jedynie rabunkiem a ze złodziejami nie ma się co cackać. Przy okazji należy pamiętać jak iluzoryczna jest władza wielkich koncernów i arystokracji pieniądza – one istnieją tylko dzięki organizmom państwowym na których pasożytują.

 27. To znowu ja zamęczę Was tym postem:) Możecie mnie nie szanować, możecie wyzywać (chociaż bardziej spodziewałem się wyzwisk od faszystów, niż żydowskich agitatorów, co mnie równie śmieszy).
  To co rzuca się pierwsze bardzo jasno w oczy, to nienawiść do boga, w którego nie wierzycie. Przy okazji przypomniała mi się pewna anegdotka.

  Na jakimś zlocie ateistów po różnych przemówieniach i konferencjach nastał czas na przerwę. Na salę przyniesiono krzyż i wszyscy, poza starszym mężczyzną w końcu sali, zaczęli pluć, deptać, lżąc chrześcijańskiego Boga. W pewnym momencie zauważyli, że tego starszego mężczyzny i zapytali go, dlaczego nie robi tego, co oni. On na to, że po prostu w niego nie wierzy. I właśnie o to chodzi w wolności. Wasze posty można podpiąć dość swobodnie pod obrażanie uczuć religijnych. Wystarczyłby jeden donos i Policja namierzy Wasze IP, a potem sprawa w sądzie. Nie grożę, mi się nie chce w to bawić. Tylko opisuję, co może się stać, gdy ktoś rzeczywiście to zrobi.

  Kolejna rzecz, z której należy wyjść. Uważacie, że dystrybucja dóbr powinna być przez państwo, czy przez ręce prywatne? Jeżeli przez państwo, to jesteście socjalistami, jeżeli przez ręce prywatne, to jesteście prawicowcami.

  Liczyłem na jakąś dyskusję na poziomie, zawiodłem się. Równie dobrze mógłbym napisać na jakimś portalu PiS napisać, że to partia socjalistyczna, jeszcze bardziej po lewej stronie, niż SLD.

  Mówicie, że Rosja jest nam bratnia. Tak, udowodnili to podczas rozbiorów, podczas wojny polsko-bolszewickiej, podczas II wojny światowej. Rosjanie jako tacy, być może nas lubią, ale państwa nie mają sympatii, mają tylko interesy. NIKT nie poświęci się dla Polski. Nikt. Czesi nas nie lubią, Ukraińcy nienawidzą.

  Ktoś wspomniał o Grupie Wyszehradzkiej. Zapomniał zaś o jednym. Węgrzy nie są Słowianami.

  A i jeszcze a propo demokracji. Karol Marks powiedział kiedyś, że aby zapanował socjalizm, wystarczy wprowadzić demokrację. Taka jest prawda. Socjalizm radziecki upadł nie dlatego, że był zły, a dlatego, że zbankrutował. Euro-socjalizm też bankrutuje. Ateny miały demokrację, 4000 ludzi głosowało i to kompletnie paraliżowało zrobienie czegokolwiek, Ateny upadły. I Rzeczpospolita miała demokrację szlachecką, paraliż państwa. Dopiero konstytucja 3 maja, wprowadzająca kompletnie antydemokratyczne zmiany, była próbą naprawy państwa, niestety zbyt późną.
  II RP sejmokracja, dopiero zamach majowy wprowadził względną poprawę.
  III RP – rządy demokratyczne socjalistów. Bezbożnych, czy pobożnych to bez różnicy. Dług publiczny sięga miliarda złotych, Polaków ograbia się z 70% dochodów przez podatki, kradnie się oszczędności z OFE.

  To są poważne problemy Polski, a nie to, czy i w jakiej formie istnieje związek wyznaniowy słowian. Mamy bardzo poważne problemy gospodarcze i polityczne. Ludzie chcą zmian. Dlaczego mieliby zagłosować na Was, a nie na Partię Emerytów i Rencistą albo Prawo i Sprawiedliwość?

  Co to za różnica, czy będzie promowany katolicyzm, czy Wasza wiara? Dla mnie bez różnicy, bo to jest złe. Róbcie co chcecie, ale za własne pieniądze, a nie moje z podatków. To jest właśnie wolność. Nie narzucanie innym, który bóg, czy bogowie są prawdziwi, a którzy fałszywi. Jest mi wszystko jedno, dopóki ktoś nie próbuje na siłę narzucić mi swoich poglądów.

  ANDRIJ PISZE
  „Wasze posty można podpiąć dość swobodnie pod obrażanie uczuć religijnych. Wystarczyłby jeden donos i Policja namierzy Wasze IP, a potem sprawa w sądzie. Nie grożę, mi się nie chce w to bawić. Tylko opisuję, co może się stać, gdy ktoś rzeczywiście to zrobi.”
  Ubawiłem się do łez, chcesz to zaoszczędzę Ci doszukiwania kto jest kim i podam ci swój adres, bo Twój plugawy bożek jahwe znaczy tyle dla mnie co Ty i co ciekawe, że najdelikatniejsze uczucia religijne mają wyznawcy jahwe i nawet jak się coś złego powie na temat przedstawicieli handlowych (księży) reżimu watykańskiego to też jest obraza uczuć.

  Dago

  • Jeżeli przez państwo, to jesteście socjalistami, jeżeli przez ręce prywatne, to jesteście prawicowcami.

   A państwo ma jakieś swoje ręce oprócz rąk prywatnych/obywateli?

  • Po pierwsze nie przypominam sobie żeby padł postulat redystrybucji dóbr przez państwo (inna sprawa, że w agrarnej anarchii np. dawnych Słowian sprawdzała się całkiem nieźle). Czym innym jest nacjonalizacja kluczowych gałęzi gospodarki. Mówiąc wprost państwo to armia i obsługujący ją biurokraci. Armia bez zaplecza stanie się bandą najemników, którą każdy będzie mógł kupić.

   Co do kwestii kulturowych, chrześcijanie (a także muzułmanie i żydzi) twierdzą, że tylko ich bóg jest prawdziwy i nieustannie dążą do supremacji swojej wiary. Tolerowanie tych religii było by do przyjęcia gdyby zrezygnowali z przekonania o swojej nieomylności i przestali narzucać innym swoje poglądy, tak się jednak nie stanie. Jak to mawiają liberałowie: nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji;)

  • Ja nie uważam pana za żydowskiego agitatora, a jedynie za fana Korwina-Mikke. Poznaję po tym, że we własnych postach kopiuje pan niemal dokładnie jego słowa. Wiem to bo sam przez pewien czas go słuchałem i wygadywałem te same brednie co pan.

   Odniósł się pan do mojego komentarza, zarzucając mi, że zapomniałem iż Węgrzy nie są Słowianami. Otóż ja o tym wiem i o niczym nie zapomniałem, to że nie są Słowianami nie czyni z nich naszych nieprzyjaciół, wręcz przeciwnie, Węgry to nasz sprawdzony sojusznik, a Naród węgierski można śmiało nazwać przyjacielem Narodu polskiego.

   Skoro liczy pan na dyskusję na poziomie to proszę podać jakieś kontrargumenty obalające moje, i w ogóle odnosić się do konkretnych wypowiedzi komentatorów, bo tak to nawet nie wiadomo do kogo i czego pan pije.

   Słusznie pan zauważył, że państwa kierują się swoimi interesami, więc może my Państwo Polskie też zacznijmy kierować się swoim, a nie poświęcajmy się dla NATO? Czy wg pana naszym interesem jest bycie antemurale christianitatis, czy może amerykańską tarczą antyrakietową, a może rynkiem zbytu dla niemieckich towarów albo rezerwowym krajem dla żydów w razie ich niepowodzeń w Palestynie?

   Zgadzamy się co do jednego, Polska ma problemy gospodarcze i polityczne, ludzie chcą zmian. Opolczyk przedstawił program zmian, który większość naszych problemów załatwia. Pan się z nimi nie zgadza nie wiadomo dlaczego, bo nie podaje pan konkretnych argumentów, zamiast tego narzeka na stan faktyczny i na odległą przeszłość, która z warunkami teraźniejszymi nie ma nic wspólnego.

  • „Nie narzucanie innym, który bóg, czy bogowie są prawdziwi, a którzy fałszywy. Jest mi wszystko jedno, dopóki ktoś nie próbuje na siłę narzucić mi swoich poglądów.”

   Dlatego nie cierpię kk, narzucają swoją wiarę i panoszą się w kraju. Jestem za tym by hierarchia kk wyniosła się do watykanu, wypowiedzenie konkordatu, który powoduje zależność Polski od watykańskich interesów, koniec z dofinansowaniami celów religijnych, niech osoby wierzące same utrzymują swoje przybytki. Wiara powinna być osobistą sprawą człowieka. Nienawiść do chrześcijańskiego bożka zaszczepili sami chrześcijanie przez swoje postępowanie.

   „Mówicie, że Rosja jest nam bratnia. Tak, udowodnili to podczas rozbiorów, podczas wojny polsko-bolszewickiej, podczas II wojny światowej”.
   Szkoda, że widzisz to tylko z perspektywy książek politycznie słusznych. A kto doprowadził do rozbiorów? Myślisz, że gdyby było odwrotnie to my byśmy powiedzieli: „nie, dziękujemy ale nie będziemy brali w tym udziału”? II wś to też temat rzeka.

   „Dopiero konstytucja 3 maja, wprowadzająca kompletnie antydemokratyczne zmiany, była próbą naprawy państwa, niestety zbyt późną”.

   Konstytucja z 3 maja, jeżeli się orientujesz gwarantowała jednemu z wielu wyznań wyższość nad innymi. Zrezygnowanie z katolicyzmu, było przestępstwem. To nie jest narzucanie na siłę wiary?
   Utrzymano poddaństwo chłopów, zniesiono odrębność między Koroną i Litwą, wprowadzając jednolity rząd, skarb i wojsko – to samo robi ue.
   „W trakcie obrad sejmu przeciwnikom reform grożono śmiercią, a posła kaliskiego Jana Suchorzewskiego kopano. Między innymi zastraszeniu posłów opozycji służyć miało wyprowadzenie rankiem 3 maja z koszar oddziałów gwardii pieszej koronnej i obstawienie nimi Zamku Królewskiego, gdzie odbywały się obrady nad konstytucją.”
   Jeżeli takie metody naprawy państwa są wg. ciebie dobre to inni mogą robić tak samo. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

   II RP – „największym winowajcą klęski wrześniowej jest Józef Piłsudski. Przed rokiem
   1926 on zrywał sejmy, sztucznie tworzył „partyjnictwo”, „pikował” rządy, walczył z większością polską opierając się — poza bagnetami swej „pierwszej brygady” — na mniejszościach wrogich Polsce, dyskredytował ludzi zasłużonych, zdolnych i Polsce bez reszty oddanych (jak Witos, Korfanty itd.) — on odtrącał rękę większości polskiej, wyciągniętą do zgody dla dobra Polski (Dmowski, -Paderewski, Korfanty, Trąmpczyński itd.) — on, więc już przed majem 1926r. był jedyną i największą przeszkodą w osiągnięciu zgody narodowej wszystkich Polaków dla dobra Państwa. Ile energii i sił polskich zostało zmarnowanych w tych najtrudniejszych pierwszych latach Niepodległości, które — gdyby były kierowane wielkim sercem i bystrym umysłem dalekowzrocznego patrioty — mogły być podstawowymi elementami siły wewnętrznej i zewnętrznej Państwa Polskiego w latach następnych. Cel był jeden: ludzi innych obozów usunąć od rządów, aby Polską samemu rządzić, jak folwarkiem,” raport gen. Modelskiego pt: WOJSKOWE PRZYCZYNY KLĘSKI WRZEŚNIOWEJ 1939 R. Tak więc na temat II RP można bardzo długo dyskutować.

   „Wasze posty można podpiąć dość swobodnie pod obrażanie uczuć religijnych.”

   A co z naszymi uczuciami? Obojętnie czy wierzę czy nie, ale nie życzę sobie by jakaś religia zawłaszczał sferę publiczą. Tylko w państwie wyznaniowym, nietolerancyjnym w telewizji publicznej mogą być programy jednego słusznego wyznania.
   Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego informował, że tylko 40 proc. wiernych w Polsce w 2012 r. chodziło w niedzielę na Mszę św. Ludzi naprawdę wierzących jest jeszcze mniej. Mniejszość ma władzę absolutną.

   „Kolejna rzecz, z której należy wyjść. Uważacie, że dystrybucja dóbr powinna być przez państwo, czy przez ręce prywatne? Jeżeli przez państwo, to jesteście socjalistami, jeżeli przez ręce prywatne, to jesteście prawicowcami.”

   Zamknąłeś się w klatce lewica-prawica. „Były prezes Nestlé, Peter Brabeck-Letmathe uważa, że odpowiedzią na globalne problemy z wodą jest jej prywatyzacja. Jest to oświadczenie na piśmie, tej wspaniałej firmy, która handlowała fast foodami w Amazonii, zainwestowała pieniądze w celu udaremnienia etykietowania produktów zawierających GMO, monitorowała internet pod kontem krytycznych dyskusji na jej temat w mediach społecznościowych. Duże międzynarodowe firmy produkujące napoje dostają zazwyczaj uprawnienia do wykonywania odwiertów (a nawet dostają ulgi podatkowe) w odróżnieniu do obywateli, ponieważ tworzenie nowych miejsc pracy, jest najwyraźniej bardziej istotne dla samorządów niż prawa dostępu do wody dla innych obywateli płacących podatki. Te firmy, takie jak Coca Cola i Nestle (które butelkują w podmiejskim ustępie wodnym w Michigan pod nazwą Poland Spring) wypompowały miliony litrów, pozostawiając społeczeństwo z problemami braków wody.”

   Prywatne jest lepsze? Więc chyba jestem socjalistą. Chcę mieć wpływ na moje i mojej rodziny życie. Ja chcę decydować o tym, co jem, gdzie się leczę, ile pieniędzy zostawię sobie na emeryturę i komu je zostawię. Chcę wybudować dom z dachem płaskim, dwuspadowym lub kopułę, państwu wara od tego. Długo mogę tak wymieniać. Jestem jeszcze socjalistą czy może już kimś innym? Może demokratą? Do prawicy chyba nie zaliczam się bo nie trawię wojujących katoli.
   Jest źle, szkolnictwo leży, coraz więcej patologi wśród młodzieży, jesteśmy okradani, staliśmy się niewolnikami banksterów, polityków, watykanu. Dlatego program Opolczyka popieram, muszą nastąpić radykalne zmiany.

  • Andrij:
   Wchodząc na ten blog zrobiłeś to dobrowolnie, więc nikt Cię nie zmusza żebyś tu sobie baraszkował.
   Każdy ma prawo do WOLNOŚCI SŁOWA I WYZNANIA, a ja jestem poganką do tego słowiańską i nie wierzę w chrześcijańskiego boga z penisem, bo religię ową uważam za antyludzką i antyspołeczną – mam prawo do wyrażania swoich poglądów i nie zmuszam nikogo, by to czytali i nie narzucam nikomu swoich poglądów. Nie zauważyłam również, by ktokolwiek narzucał Ci swoje poglądy. Chciałeś podyskutować a teraz narzekasz, bo argumenty Ci się skończyły.
   I nie siej fermentu i dezinformacji, bo właśnie m.in. przez taką propagandówkę jaką uprawiasz, w kraju mamy tak, jak mamy – to jest odmóżdżanie ludzi.
   Nie piernicz (chętnie bym jakimś mięsem rzuciła ale powstrzymam się), że Ukraińcy nas nienawidzą! Co Ty wiesz o tym narodzie, że pleciesz tu takie farmazony?! Nie szczuj jednych na drugich, bo jest to qrestwo! Nie masz zielonego pojęcia jakie zdanie mają o nas Ukraińcy, to porządni ludzie i są bliżsi nam niż jakikolwiek inny naród. A to, że niektórzy nie lubią Polaków, to bardziej przez takich propagandystów jak Ty i przez złe wspomnienia z lat wojny, oraz przez polskich polityków, którzy są najemnikami różnych “ciemnych grup”…
   A za co Ukraińcy mają Polaków uwielbiać, jak przyjeżdżają do nas a wszyscy ich traktują jak ludzi drugiego gatunku? Mam rodzinę na Ukrainie, jeżdżę tam i zapamiętaj, że tam gdzie traktujesz ludzi z szacunkiem, tam będą i Ciebie szanować – taki zwyczaj panuje wśród słowiańskich narodów. A taką jałową gadkę zostaw księdzu do spowiedzi albo rabe do ucha.

   Opolczyk miał rację pisząc, że siejesz żydopropagandę. Tylko jakbyś zapuścił się na wschód Polski, to nie pleć takich bzdur, bo tam można za to w gębę dostać.

   Piszesz :”Co to za różnica, czy będzie promowany katolicyzm, czy Wasza wiara? Dla mnie bez różnicy, bo to jest złe. Róbcie co chcecie, ale za własne pieniądze, a nie moje z podatków. ” -państwo polskie sponsoruje w znacznej mierze katopropagandę, i temu się sprzeciwiam, kasa z podatków nie powinna płynąć na ŻADNĄ religię, bo każda jest zła, nienaturalna i urojona. Nikt do Twojej kieszeni, prócz rządu i kleru, nie sięga.
   A straszenie policją i sądem to bezczelność, nisko upadłeś Andrij, tokiem myślenia przypominasz istotę, która skoczyła z drzewa i rozpoczęła proces ewolucji..

 28. Wasze posty można podpiąć dość swobodnie pod obrażanie uczuć religijnych.

  „Nie ma czegoś takiego jak obrażanie uczuć religijnych.
  Jest tylko wściekłość osób, którym brakuje argumentów
  kiedy podważa się dogmaty które wyznają.”

 29. Każdy kto był w Biskupinie i widział Słowiański gród nie mogł nie dostrzec tego że wszystkie zabudowania w grodzie były tej samej wielkości, żaden budynek mieszkalny nie był ani większy ani mniejszy ..Ludzie żyli wtedy w KOMUNIE i jeśli ktoś chce niech na mnie pluje i ujada ale wiem jedno, nasi przodkowie żyli właśnie w KOMUNIE wtedy była rownóść i braterstwo, nie było kasty rządzacej. Starszyzna plemienna rostrzygała nieporozumienia. Dlatego sądze że PRL był przedłużeniem okresu przed chrzescijańskiego.PRL był najlepszym okresem dla Polaków w tysiącletniej histori Narodu .Komuna jest jedynym naszym wyjściem z obecnych problemów – komunzim, braterstwo, rownóść .Odezwą się może głosy plujące na komunizm i oczywiście na Stalina, to ja odpowiem tak: Stalin był obrońcą Slowiańszczyzny bez jego stalowych nerwów nas na tej ziemi by nie było.
  Pozdrawiam Sława!
  ps.
  Nie chcieliśmy wzmacniać PRL-u w latach 80-tych no to teraz Tuski, Kaczyńscy, Rostowskie i kler „wzmocnią” nas kapitalistycznie :/

  • Po prostu nie można mylić komunizmu ze stalinizmem a nacjonalizmu z hitleryzmem.
   Stalin wypaczał komunizm a Adolf nacjonalizm.

  • Tak sobie przeglądam…
   I sobie myślę czy próbujesz ciemnotę ludziom wciskać; czyś nieświadom manipulacji, która się na przestrzeni dziejów odbywała; i wciąż…
   Zacznij od tego :

   http://uleszka.uprowadzenia.cba.pl/webacja/warownie/kazimierz.htm

   Zanim jakieś cwaniaki stawiały „biskupin” (nazywało to się „rekonstrukcja”…) , na terenach obecnej Polski było o wiele więcej do podziwiania…

   Nie tylko ten fragment, ale i cała strona uleszka jest mistrzowska. Autor otworzył mi oczy na wiele spraw w historii. Pełen szacunek.

   Świętobor

  • O słuszna uwaga o Biskupinie warto się nad tym zastanowić,
   ale co do PRL i Stalina to brak mi słów jak można mieć tak wyprany mózg nic tak nie wymordowało Słowian jak XXw. Komunizm poczytaj trochę o ZSRR a szczególnie o przewrocie żydowsko-bolszewickim i głodzie na Ukrainie

 30. Andrij napisał cytuję : „Wystarczyłby jeden donos i Policja namierzy Wasze IP, a potem sprawa w sądzie. Nie grożę, mi się nie chce w to bawić. Tylko opisuję, co może się stać, gdy ktoś rzeczywiście to zrobi”

 31. Nie będę odpowiadał wszystkim. Zamykam komentarze.

  W tym miejscu krótko odpowiem na kilka wpisów:

  radzioron:

  NE nie wchodzi w rachubę. Raz – że robię pausę. Dwa – tutaj jestem u siebie. Tam podlegałbym pod administrację – na co nie mam najmniejszej ochoty.

  Normalność:

  Załóż se partię i możesz wtedy proponować jej nawzwę i mieszać w jej programie.  lill
  :

  Obecne życie rodzinne zostało nieomal doszczętnie zniszczone. Zwłaszcza „ekonomią”, biedą, wychowywaniem kobiet na „mężczyzn bez penisa” robiących kariery. Wcześniej było niszczone katolickim samczym patriarchalizmem. Słowiańska solidarność w rodzinie, wzajemny szacunek pomiędzy członkami rodziny to dzisiaj niezwykle rzadkie zjawisko. A i pamięć o Słowiańszczyźnie nieomal wytępiono.

  Dobrogost:

  Jahwe to faktycznie pomniejszy psychopatyczny demon. Tyle że jego imię żydowscy kapłani „zapożyczyli” sobie od Hindusów. Tak jak biblijny potop (i nie tylko) „zapożyczyli” od Sumeryjczyków, a obrzezanie od Egipcjan. Przy czym poza podobieństwem w brzmieniu imienia nie ma pomiędzy bogiem wedyjskim a żydowskim Jahwe najmniejszego podobieństwa.

  Piszesz: „podstawowy punkt powinien brzmieć zlikwidowanie pieniądza i wlasności prywatnej.”

  Myślę tak samo. Jednak wiedziałem, jaką to wywołałoby wrzawę. Nawet ogromna większość „rodzimowierców” kocha many many, a wielu z nich kocha żydo-kapitalizm.
  Nim ludzie zrozumieją konieczność tego postulatu, będzie już za późno.

  Raja:

  Duch Słowiańszczyzny to szacunek do Matki Natury, poczucie solidarności wspólnotowej i poczucie odpowiedzialności za dobro całej wspólnoty oraz przywiązanie do własnej wiary, tradycji i kultury. Z tym geny nie mają wiele wspólnego.
  Dzieci wychowywane przez zwierzęta – bez względu na ich ludzkie geny – miały „świadomość” zwierzęcą.
  To pokazuje prymat wychowania nad genami.
  http://ryjbuk.pl/dzieci-wychowane-przez-zwierzeta-309491
  http://www.wrozka.com.pl/archiwum/2011/6317-zwierzeta-w-ludzkiej-skorze
  http://www.eioba.pl/a/1zil/dzieci-wychowane-przez-dzikie-zwierzeta

  Andrij:

  ”Co to za różnica, czy będzie promowany katolicyzm, czy Wasza wiara?

  Katolicyzm to obca, żydowska ideologia „nowego narodu wybranego”. Mściwa, zachłanna, zaborcza i zbrodnicza jak jego prototyp na kartach starego testamentu – żydowskiej księgi zbrodni i rasizmu.

  Natomiast Słowiańska Wiara jest FUNDAMENTEM naszej tożsamości, kultury i cywilizacji. Słowiańszczyzna i słowiańska wiara są ze sobą nierozerwalnie splecione. Bez niej nie byłoby nas – Słowian.

  „Wystarczyłby jeden donos i Policja namierzy Wasze IP, a potem sprawa w sądzie”.

  Bezpieka już dawno większość internautów namierzyła. A policją mnie nie strasz. Mnie szuka ABW jako „terrorystę”.

  Resztę czytelników, przyjaciół i krytyków przepraszam za brak odpowiedzi. Po prostu nie mam sił w kóło odpowiadać na to samo tak samo. Zwłaszcza na brednie wychwalające żydo-kapitalizm i tzw. „wolny rynek”. A kłótnie o „pieniądz” wywołują u mnie odruch wymiotny.

 32. Nie daje się tam to wpiszę tu – Unia polsko-białoruska.

  1. Pomysł wyśmienity. Taka Unia polsko-litewska bis.

  2. Ale już sobie wyobrażam ten wspólny gęgot wszelkich środowisk z prawa, lewa i ze środka tym „kumaniem się z antyzydłackim reżimem”. Nawet narodowcy czy rodzimowiercy go wyklną jako hmm anty … społeczny.

  Celem polactwa jest „odnowa V koluny zdrajców” czyli jak powiedział premier israela „rekolonizacja Polski żydami”. Oficjalna bo wtedy sporo i obecnie mieszkających osób nagle sobie przypomni o brakach w rozporku. Wtedy już będzie wypadało nie ukrywać się wśród pogardzanych na co dzień „polaczków”. Wtedy już tu będzie Judeo-Gubernia.

  Powyższy komentarz jest do wpisu:
  https://opolczykpl.wordpress.com/2013/08/12/obiecywano-nam-juz-druga-japonie-czy-druga-irlandie-a-moze-tak-zrobmy-druga-bialorus/

  PS:

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/08/18/referendum-temat-zastepczy/

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/08/05/smierdzace-artykuly-konstytucji-rp/

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/08/13/postepujaca-likwidacja-polskich-przedsiebiorcow/

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/08/15/cfr-7-przeszkod-dla-ustanowienia-rzadu-swiatowego-w-2013-r/

  http://wiernipolsce.wordpress.com/2013/08/18/godny-nasladowania-przyklad-z-rosji/

  http://socjolog61.nowyekran.net/post/97497,rzadza-nami-ludobojcy

  Admin


  • Jest to niezwykle trafna ocena dotycząca „komunikacji na poziomie kościoła”. Z małą korektą – relacja owce-pasterz nie pozostawia owcom umiejętności ani możliwości analizowania, tworzenia i samodzielnego krytycznego myślenia.
   Owieczki totalnie odmóżdżone i ubezwłasnowolnione potrafią jedynie potakiwać doktrynie i dogmatom oraz negować wszystko pozostałe. Dlatego od dawna wychodzę z założenia, iż dyskusja z gorliwie wierzącymi żydo-katolikami po prostu nie ma sensu.
   Koncepcje Masłowa znam. Dobrze je opisuje jego książka „Motywacja i osobowość”.

   Efekty żydo-masońsko-katolickiego stumanienia Narodu.

   Mam wątpliwości co do członu „masońsko„…
   Masoneria, przynajmniej początkowo, pełniła funkcję edukacyjno-oświeceniową w oceanie jahwizmu. Z tego powodu uznana została za śmiertelnego wroga przez Watykan. Ale przede wszystkim z tego powodu, że wolnomularze demaskowali totalitaryzm watykański, niesprawiedliwość społeczną żydo-katolickego feudalizmu i fanatyzm oraz szkodliwość tej najordańskiej dżumy.
   Najbardziej śmieszne w relacjach masońsko-katolickich jest to, iż masonerii zarzucają katolicy jej domniemane żydowskie korzenie. A to, że ich własne korzenie są znacznie bardziej żydowskie – katolicy często ignorują lub ze świadomości wypierają. Z przyczyn podanych na początku – nie potrafią krytycznie myśleć.
   W ostatnim czasie nasilają się u żydłactwa zabiegi „udowodnienia”, że żydo-katolicki bóg nie jest bogiem żydowskim.
   Ostatnio pewien dobry znajomy napisał mi m.in tak:

   „4. Co do religii. Wiem, że sympatyzujesz z wyznawcami religii jakie były

   powszechne na naszych ziemiach przed chrześcijaństwem. Nie mam o to do
   Ciebie pretensji, ale i Ty pozwól, że ja przy swojej wierze jednak
   pozostanę. Niedługo obaj się dowiemy kto miał rację.
   Jeśli chodzi o stare religie, to gdybyś miał cierpliwość do uważnego

   wysłuchania tego wykładu
   http://gazetawarszawska.com/2013/09/26/czy-chrzescijanie-zydzi-muzulmanie-wierza-w-tego-samego-boga/

   , to może zmieniłbyś swój pogląd. Jest tam wiele o religiach
   przedchrześcijańskich. Uważam, że jest bardzo ciekawy. Znam mówiącego

   osobiście i wiem, że jest nie tylko mądry, ale i uczciwy.”

   Odpowiedziałem mu m.in tak:

   „4. Słowiańszczyzna nie była „religią”. Była przyrodzoną Wiarą/wiedzą. A nie żydowskimi bajkami i bredniami wyssanymi z palca. Religie to zwyrodniała sformalizowana forma wiary – zdogmatyzowana, wymagająca ślepej i bezrefleksyjnej wiary w dogmaty i żydowskie prawdy objawione. Główną cechą religii jest kasta uprzywilejowanego kleru, „uczonych w piśmie” czy imamów lub ajatollachów. Którzy decydują o tym, w co owieczki mają wierzyć i jak mają rozumieć żydowskie „pisma święte”. Samodzielne myślenie jest tam tępione. Historia żydo-chrześcijaństwa to nieprzerwane pasmo prześladowań ludzi tylko za to, że nie poddawali się narzucanej ortodoksji.

   Bzdurne wywody żydłactwa, jakoby żydo-chrześcijanie mieli innego boga niż islam czy żydzi są zwykłą erystyką. Jak widać żydo-chrześcijanom wstyd się przyznać do tego, że bóg wszystkich abrahamowych religii jest ten sam – żydowski psychopata Jahwe.

   https://opolczykpl.wordpress.com/2013/09/29/biblia-ksiega-zbrodni-2/

   Sam pomyśl – macie dekalog. Uważacie go za dany od boga. Od jakiego boga – pytam się? Od żydowskiego Jahwe! Przecież o tym stoi jak byk w żydowskim „Starym testamencie”.

   A pamiętasz wyssane z palca tzw. „przemienienie pańskie”? W czyim towarzystwie ukazał się Joszue trzem uczniom? W towarzystwie Mojżesza i Eliasza – żydowskich proroków, czcicieli Jahwe. Którzy mieli uwiarygodnić Joszue w oczach żydów, że jest jak Mojżesz i Eliasz posłany przez tego samego żydowskiego ludobójcę Jahwe. A pamiętasz jak Joszue wypędzał kupców ze świątyni? Była to świątynia żydowskiego Jahwe! Tylko i wyłącznie żydowskiego Jahwe I co powiedział Joszue kupcom? Nie róbcie z domu mojego ojca jaskini zbójów. Czyli żydowski Jahwe był ojczulkiem Joszue!

   Dlaczego Wy – katolicy tak się wstydzicie żydowskości waszego boga?

   A w Koranie znajdziesz i raj, Adama i Ewę, Abrahama, Mojżesza i żydowskiego boga. który jest bogiem islamu. Nie wiem czy wiesz – zgodnie z mitologią islamu Koran został objawiony Mahometowi przez archanioła Gabriela – tego samego, co rzekomo w mitologii żydo-chrześcijaństwa zwiastował żydówce Miriam „cudowne” poczęcie Joszue.

   Jesteście na tyle hipokrytami, że wypieracie się wspólnego boga z żydami i muzułmanami.”

   Inny znajomy napisał mi wczoraj m.in tak:

   „Panie Andrzeju!
   Zgoda w wiekszości Pana twierdzeń.
   Dodam to co troszeczke odbiega…
   Katolicy to nie Biblia /Stary Testament/. Katolicy to Biblia i Nowy testament, który promuje miłość i wskazuje na Biblie, że z nią się w tych miejscach gdzie jest przemoc nie zgadza.”

   Odpisałem mu (m.in.) tak:

   „Panie Krzysztofie

   Katolicy to biblia starego i nowego testamentu. Czyżby katolicy odrzucili starotestamentowy dekalog?”

   • „Przed II wojną światową istniała w Polsce jedna z kilkunastu lóż zakonu masońskiego B’nai B’rith o nazwie: ‚Solidarność’. Obecnie to kultowe hasło ‚Solidarność’ używane jest we wszystkich możliwych kontekstach, zwłaszcza w politycznej frazeologii Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego i śp. Lecha Kaczyńskiego – Kalksteinów.”
    „Organizacja Czerwonych parła do powstania, do którego wstępem miały być urządzane manifestacje. Znając głęboką religijność ogółu, starali się Czerwoni nadać początkowo manifestacjom charakter obchodów kościelnych (p.e.1984: ta religijność nadal jest używana w ten sam sposób, była użyta przez agenturę ‚Solidarności’, z tej perspektywy to ręcznie sterowane ‚odrodzenie duchowe’ w latach 80-tych XX w. wygląda inaczej). Pierwszym takim obchodem był pogrzeb generałowej Sowińskiej, wdowy po obrońcy Woli w r. 1831. Wzięło w nim udział wiele tysięcy ludzi, pielgrzymując po pogrzebie na dawne szańce Woli. Przy udziale tysięcznych tłumów odbyły się też manifestacyjne nabożeństwa w rocznicę wybuchu powstania listopadowego, bitwy grochowskiej itp.
    Za: http://slowianin.wordpress.com/2012/07/04/brednie-michnikowszczyzny-ws-andrzeja-szuberta/
    PS Znaczny udział w propagandzie antykomunistycznej w PRL-u miała tzw. NSZZ „Solidarność” (prowadzona na smyczy syjonistycznego i trockistowskiego tzw. KOR-u, m.in. poprzez jego przybudówki tzw. WZZ) – de facto agentura żydo-zachodu i KK – bezpośrednio, jako służby Watykanu i pośrednio, jako sojusznik USA, po II w.ś.

 33. Bardzo dobry program dla Polski, od dawna uważałem że główne i strategiczne gałęzie gospodarki oraz banki powinny być państwowe i od dawna dziwiłem się że są one wyprzedawane i prywatyzowane za bezcen. NATO też nie jest nam do niczego potrzebne, mało tego przynależność do tego paktu powoduje że nasza armia jest wykorzystywana jako mięso armatnie w banksterskich wojnach, te wojny mocno obciążją też Polski budżet. W ogóle sojusz z państwami anglosaskimi takimi jak USA, Wlk. Brytania, Niemcy, Francja też nie jest nam do niczego potrzebny te państwa wielokrotnie nas olały i sprzedały. Unia też nam niepotrzebna a nawet jest dla nas szkodliwa. Moim zdaniem tylko ścisły sojusz polityczno militarno ekonomiczny wszystkich państw słowiańskich i ewentualnie Węgier i Rumunii jest w stanie nas uratować i zapewnić względne bezpieczeństwo przed banksterską agresją. Watykan też do niczego nie jest nam potrzebny, identyfikowanie się z ta instytucją jest dla nas szkodliwe i niebezpieczne, ta instytucja w historii Polski odegrała zgubną rolę. Myślę że obok zakazu finansowania religii i kościołów wrogich kulturze słowiańskiej w Polsce należało by poddać obserwacji i kontroli cały aparat kościoła watykańskiego w Polsce aby nie dopuścić do jego agenturalnej działalności na rzecz obcych mocarstw, instytucji, służb specjalnych itd., funkcjonariuszy tego kościoła po nakryciu na takiej działalności natychmiast wydalać z Polski.
  Na arenie międzynarodowej sojusz ze wszystkimi państwami które stanowią jakąkolwiek przeszkodę na drodze banksterów do opanowania świata. Trybunały ludowe dla zdrajców też są dobre. Dobrze by było wprowadzić ograniczenia majątkowe tak żeby większość społeczeństwa nie musiała przymierać głodem a garstka bogaczy nie gromadziła zbyt dużego majątku, wprowadzić ograniczenia płac dyrektorów, prezesów, członków zarządu i innych tak żeby nie mogli naliczać sobie kosmicznych pensji, nagród, premii kosztem pracowników, można wprowadzić limit posiadanych zakładów i zatrudnianych pracowników przez jednego przedsiębiorcę tak żeby nie doszło do odtworzenia się korporacji, koncernów, można wprowadzić zakaz fuzji przedsiębiorstw, zakaz tworzenia wszelkich trustów i zjednoczeń. Przedsiębiorcy prywatni powinni sami tworzyć swoją firmę od podstaw, a nie kraść majątek narodowy. Do twojego programu można dopisać jeszcze wiele ale w tej ogólnej postaci jest dobry.

 34. nie rozumie tej walki z monoteizmem bo to mieszanie pojęć, raczej walka z ludzkimi systemami bym to nazwał które tworzą dogmaty, osobiście wierze że słowiański najwyzszy Bóg to ten sam co w tych religiach najwiekszych, także bym nawet powiedział że są monoteistyczni, to że ktoś w wierzy dodatkowo i modli sie do Maryi to znaczy że tez jest politeistyczny? MOże nie, więc słowianie mogli mieć setki takich swoich „świętych” nie rozumie czemu sa politeistyczni, było by tak gdyby nie było hierarchi.

  • rioe

   Ani jeden słowiański bóg nie zaganiał Słowian do masowych rzezi i czystek etnicznych i do ograbiania nie-Słowian.
   A żydowski Jahwe ludobójca już tak – zaganiał „wybrańców” do masowych rzezi na nie-żydach.
   https://opolczykpl.wordpress.com/biblia-ksiega-zbrodni-2/
   Tak więc stawianie znaku równości pomiędzy bogami Słowian a biblijnym żydowskim psychopatą Jahwe to zwykły bzdurny wymysł. I obrażanie słowiańskich bogów.

 35. Pingback: Bezczynny wobec ludobójstwa na Wsch. Ukrainie, żydo-banksterski zachód wspiera prawosieków « Grypa666's Blog

  • nie popieram tych postulatów kulturowo-społecznych ponieważ ich nie podzielam

   uważam, że każdy człowiek ma prawo do własnych poszukiwań prawdy i do szacunku jako osoba mająca przekonania własne

   o przekonaniach można i powinno się rozmawiać, można się nimi dzielić, ale nie powinno się ich narzucać, bo każdy człowiek może się mylić i nikt nie jest lepszy od drugiego

   reasumując, uważam, że prawo do posiadania własnych przekonań powinno być zagwarantowane prawnie, a co za tym idzie żadne przekonania nie powinny stać się celem postulatów kulturowo-społecznych

   • Mariusz – wskaż mi proszę, gdzie w tych postulatach jest zakaz prowadzenia własnych poszukiwań prawdy i odmowa prawa do szacunku z powodu własnych poglądów?
    Gdzie jest w nich narzucanie moich własnych poglądów?
    W nich nie ma ani słowa o przekonaniach. Są to postulaty mające chronić naszą prawdziwą, prastarą, słowiańską kulturę i tożsamość

    „1. Odbudowa i otoczenie opieką państwa naszej własnej, słowiańskiej, pogańskiej, przedżydowskiej tradycji, kultury i tożsamości.”

    Nie ma w tym punkcie nic o przekonaniach! Ani o zakazie ich posiadania!

    „2. Oddanie Rodzimowiercom wszystkich zagrabionych przez katolicyzm pogańskich miejsc kultu.”

    Tzw. „komisje majątkowe” szabrowały Polskę.

    „dla Kościoła Katolickiego (zlikwidowana w lutym 2011 roku[2][3])
    dla Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP
    dla Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego
    dla gmin wyznaniowych żydowskich
    Międzykościelna Komisja Regulacyjna (dla pozostałych kościołów i innych związków wyznaniowych)”

    http://pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_maj%C4%85tkowa

    A zniszczone i zagrabione święte miejsca naszych przodków nadal są najczęściej pod okupacją kk.
    https://opolczykpl.wordpress.com/zagrabione-swiete-miejsca/

    „3. Zakaz finansowania przez państwo kościołów i religii wrogich kulturze słowiańskiej.”

    Dlaczego państwo ma finansować jakiekolwiek kościoły? A tym bardziej te, które programowo zwalczają kulturę słowiańską jako „pogaństwo”.

    „4. Oczyszczenie przestrzeni publicznej z symboli żydowskich religii monoteistycznych, wrogich Duchowi Słowiańszczyzny.”

    Dlaczego w Polsce na każdym kroku kłuć mają nas w oczy rzymskie szubienice, czy „kapliczki” żydówki Miriam. Dlaczego w Polsce panoszy się publiczny kult żydowskich idoli i żydo-chrześcijańskich symboli? Polska jest słowiańska a nie żydowska!

    „WYNOCHA Z NASZYCH GAJÓW DĘBOWYCH!

    Publikowany po raz pierwszy, choć użyłem w nim kilka paragrafów z innego artykułu “Słowiański Polak czy polski katolik?” opublikowanego w “Bez Dogmatu”. Był to chyba mój najgorszy artykuł choćby, dlatego że wtedy ciągle jeszcze nie mogłem pozbyć się naiwnego mniemania, że ślepo wierzących można przekonać logicznym argumentem.

    Jeszcze nigdy Polska nie była tak skatoliczona (żeby nie powiedzieć zażydzona) jak obecnie. Ponad 90 procent tradycyjnie słowiańskiej Polski modli się do Żyda. Żydówki i żydowskiego boga (zwanego czasami Jehowa albo Jahwe). A teraz również zaczynają się modlić ci polakatolicy do największego, najbardziej skatoliczonego i nieubłaganego wroga słowiańskiej Polski: Karola Wojtyły, sługi obcego państwa, nie Polski słowiańskiej. I między innymi dlatego ten władca Watykanu wolał być pochowany na obcej ziemi, a nie u siebie w kraju.”
    https://opolczykpl.wordpress.com/my-slowianie/

    https://opolczykpl.wordpress.com/2012/08/22/nieustajacy-triumf-mitologii-zydowskiej/

    „Wciąż żyjemy w kręgu żydowskiej mitologii. Od najmłodszych lat słuchamy baśni o Adamie i Ewie oraz „drzewie poznania”; wiecznym przeciwniku Boga Ojca i człowieka, czyli Szatanie i jego demonach; o dobrych demonach, czyli aniołach; o Kainie i Ablu; arce Noego; narodzie wybranym przez Boga (jakby żydowski Bóg Ojciec, Jahwe, był zwolennikiem jakiegoś rasizmu i apartheidu pomiędzy ludźmi – z podziałem na wiernych i niewiernych).
    Żydowska mitologia i święte pisma żydowskie tak zdominowały nasze życie, że zyskały sobie rację bytu jako mityczna, co prawda, ale jednak rzeczywistość. Dlatego inteligentny i wykształcony człowiek zwykle wierzy w bajkę o fatalnym trójkącie, tj. o Adamie, Ewie i Szatanie – jakby była to prawda, tyle że bardzo odległa w czasie. Ba, ta bajka jest podstawą, fundamentem wierzeń, całych systemów religijnych rozmaitych sekt i kościołów chrześcijańskich (każda sekta to taki nierozrośnięty jeszcze kościół)! Do tych fundamentalnych bajek są dopowiadane kolejne bajki… Tak też powstały i wciąż się tworzą nowe religie oparte na „świętych księgach żydowskich” – Starym i Nowym Testamencie. Wyznawcy tych systemów religijnych święcie wierzą, że Biblia jest… dziełem Boga, że świat czasowo tylko znajduje się pod władzą przeciwnika Pana Boga – Szatana i nadejdzie w końcu czas panowania Boga – Królestwo Boże na Ziemi. Stąd też wszelka dyskusja nad prawdziwością Biblii wydaje się nie na miejscu. Bo jakżesz można poddawać w wątpliwość słowo samego Pana Boga? Tylko Szatan, czy jakiś zły demon, mógłby wpaść na taki pomysł!”

    https://opolczykpl.wordpress.com/2012/08/22/nieustajacy-triumf-mitologii-zydowskiej/

    • tu nie chodzi o mnie, a o innych Polaków, dla nich odebranie symboli, z którymi się utożsamiają byłoby atakiem na ich tożsamość

     w jaki sposób miałoby się dokonać „Oczyszczenie przestrzeni publicznej z symboli żydowskich religii monoteistycznych, wrogich Duchowi Słowiańszczyzny.”? Za ich dobrowolną zgodą?


     Ale żydłactwo może atakować słowiańskie symbole – tak? I ryczeć, że Polska jest katolicka!
     Katole mogą się do swoich symboli i idoli modlić w domach. To jeszt ich prywatna sprawa. Ale sfera publiczna ma zostać odżydzona! Polska jest słowiańska a nie żydowska!
     opolczyk

     • nikt nie może nikomu niczego narzucać ani niczego pozbawiać

      teoretycznie są do przyjęcia dwa rozwiązania: albo przestrzeń publiczna będzie bez żadnych symboli, albo z symbolami reprezentującymi całą różnorodność społeczeństwa, jednak podmiotem decydyjącym o tym powinno być całe społeczeństwo

      w krajach, w których „prawo” religijne jest prawem państwowym, nie ma miejsca na wolność – oto przykład co można z człowiekiem robić za samo tylko nie podzielanie „jedynie słusznych” poglądów obowiązujacych w danym państwie: http://7777777blog.wordpress.com/2011/02/27/podstawowe-prawa/#comment-50422

      Mariusz – ja nigdzie nie piszę, że Polska Słowiańska będzie państwem religijnym. Pogaństwo to nie religia – to wiedza i tożsamość. Symbole pogańskie nie są symbolami religijnymi a symbolami tożsamości słowiańskiej.
      Katolicy już dość szkód narobili, aby dać im prawo współdecydowania o losach Polski. Mogą swoje gusła uprawiać prywatnie w domach i ichnich kościołach – i ani kroku dalej! A na prawa człowieka nie powołuj się – katolicyzm gdyby tylko był w stanie przywróciłby inkwizycję, stosy i cenzurę. Na szczęście nie mają na to szans. Ale ich widzimisie nie mam zamiaru tolerować.
      opolczyk

 36. Ludzie nie odrozniaja religii od wiary To co potrzebne czlowiekowi do zycia w milosci i spokoju, nie gwarantuje zadna religia.Historia pokazala nam to w sposob taki ze nie mozna miec watpliwosci. Jak latwo ludzie ulegaja autorytetom, ich nazwiska sa znane na calym swiecie, sa to ludzie wyksztalceni znajacy kilka jezykow,My ich uwazamy za ludzi madrych i dajemy soba kierowac.Pewna czesc naukowcow stoi po stronie Boga a nastepna popiera ewolucje. I coz ich tematy swiatopogladowe i naukowe wnosza do naszego zycia skoro i tak ludzie nie wiedza od kogo pochodza. Jaka jest relacja religii i nauki do tego co nas otacza Dlaczego ludzie daza do poznania wszechswiata i pragna zrozumienia. Dlaczego Kepler i Newton w swojej pracy i formulowaniu mechaniki gwiezdnej nie dali nam nic-bo cala nasza nauka jest prymitywna, albo ukryta w Watykanie. O Tesli w usa sie nie uczy, chcial wykorzystac energie kosmiczna odnawialna, dla calej ludzkosci, za to Edison dostal Nobla za oszustwo i przywlaszczenie. Za co dostal Walesa, Obama nagrode Nobla, widac za glupote tez mozna byc wyroznionym- ale czy ci ludzie sa madrzy bo otrzymali Nobla i zasluguja na miano autortytetu?-tak ze z ta madroscia i wyksztalceniem nie ma co generalizowac. A co z tymi ludzmi z ktorymi sie nie zgadzamy w naszych pogladach no coz automatycznie nie dostrzegamy zadnych zalet u tego czlowieka i staje sie on pojebem , mulem, i zaraza nadjordanska.Dobry jezyk dla poszukujacych-a co z wiedza zdroworozsadkowa.Ta nadjordanska cimnota musiala, pod grozba kary chodzic do kosciola i sluzyli Bogu i partii, nic nie mieli w zamian.Ciagle straszeni pieklem i grzechem ,i co,lecieli do spowiedzi wyspowiadac sie-ze powachali w piatek papier z salcesonu-a pozniej ta ulga ze zostal rozgrzeszony.Tu trzeba ludzi zrozumiec ze oprucz religi nie maja nic, i kazdy broni cos, czego sam do konca nierozumie.A Slowian jeszcze troche zostalo-ktorzy sie niezaprzedali w niewole duchowa. Ktos ladnie powiedzial maksimum slow- minimum tresci -moze i tak bedzie odebrany moj wpis. pozdrawiam

 37. „Prawa ludzkie – oczywiście tak. Ale zahipnozyzowanych żydowskim oszustwem należy dla dobra ogółu ubezwłasnowolnić. Bo oni szkodzą Polsce nawet o tym nie wiedząc. To nie jest „przemoc” a postępowanie kierujące się rozsądkiem i dobrem ogólnym.”

  to byłaby przemoc i ja nie chcę takiej przyszłości, w której jedni ubezwłasnowolniają drugich!

  każda ideologia dająca sobie – oczywiście zawsze „w imię dobra” – „prawo” do przemocy, niczym nie różni się od tego, co ludzkość już wielokrotnie przeżywała, przelewając krew licznych ofiar i do czego teraz znowu dąży, tym razem pod hasłami „miłości do przyrody”, a w rzeczywistości to nienawiści do ludzi…

  cywilizacje oparte na sile nie ostaną się, tylko te oparte na miłości do drugiego człowieka mają jakąkolwiek przyszłość

  jeśli kto chciałby zrozumieć różnicę między siłą (niszczeniem) a mocą (budowaniem), zachęcam do sięgnięcia po lekturę książki Davida R. Hawkinsa p.t. SIŁA CZY MOC podtytuł ANATOMIA ŚWIADOMOŚCI Ukryte determinanty ludzkiego zachowania, wydanej przez VIRGO i dostępnej w sklepie http://www.virgobooks.pl

  jeszcze jedno, ja jestem chrześcijaninem – czy w Polsce słowian nie będzie dla mnie miejsca lub będę pozbawiony praw obywatelskich, lub będę ubezwłasnowolniony – jeśli nie podporządkuję swego myślenia „słusznej” (słowiańskiej) poprawności politycznej?

  • Zgadzam się, że wszelkie ograniczanie praw komukolwiek ze względu na cokolwiek (oczywiście pomijając ewidentne zbrodnie czy przestępstwa) jest kalką tego z czym mamy do czynienia dziś i mieliśmy w przeszłości, więc chcąc zbudować nową lepszą przyszłość nie należy powtarzać błędów swoich przeciwników (czy może poprzedników). Osobiście uważam, że wszystkie bez wyjątku religie należy wyrugować z przestrzeni publicznej (żadnych symboli w urzędach, szkołach itp), Religie mogą być nauczane w salach bądź budynkach należących do wyznawców tej czy owej religii (kiedyś były salki katechetyczne i jakoś nikt z tego powodu bardzo nie cierpiał), a karane powinno być tzw. misjonarstwo (czyli w sumie nachalne nagabywanie przez wyznawców jakiejś religii ludzi z nią niezwiązanych). Kościoły czy wyznania powinny utrzymywać się z pieniędzy wiernych i żadnych dotacji od państwa, conajwyżej jakiś np. 1% podatku wierny mógłby zadeklarować na wyznawaną religię, a jeśli nie złoży takiej deklaracji państwo przeznacza te pieniądze na ważne potrzeby społeczne.
   W Polsce Słowiańskiej będzie miejsce dla wszystkich uczciwych ludzi chcących budować w niej swoją przyszłość. Radykalne pomysły są tylko odreagowaniem tych wszystkich nieszczęść jakich przez ostatnie tysiąclecie doznali Słowianie za strony jedynie słusznej religii, więc jeśli chrześcijanie zachowają się tak jak powinni i poproszą o wybaczenie, to myślę, że nikt z Polski nikogo nie będzie wyganiał. Sadzę jednak, że za te stulecia szargania oipinii Słowian jakieś zadośćuczynienie być musi (zwrot bezprawnie przywłaszczonych świątyń, na początek). Zwykli chrześcijanie są tylko narzędziem (pytanie tylko czy bezwolnym), bo to właśnie rękami zwykłych chrześcijan mordowani byli Słowianie za swoją wiarę i niechęć przyjęcia nowej. Słowianie mogą żyć z każdym w pokoju o ile ten każdy też tego zechce. Ja mam do każdego wyciągniętą rękę, ale jeśli ktoś na nią napluje ta ręka bardzo szybko zwinie się w pięść – Słowianin nie nadstawia drugiego policzka, już nie…

   • Darosław i Mariusz

    Przypominam, że to fanatyzm katolików doprowadził do upadku Rzeczypospolitą Objga Narodów. Przypominam, że to kk czynnie wspierał Solidarność – żydowsko-watykańskiego konia trojańskiego w celu wyrwania Polski z bloku wschodniego i wydania jej w łapska żydo-zachodu. Dość już ta nadjordańska dżuma naszkodziła. Należy z nią zrobić porządek.
    Przytoczę jeszcze cytat fundamentalisty katodebila Adama Wielomskiego, doktora habilitowanego, profesora uniwersyteckiego :

    „Jako Katolik Rzymski Polskę mogę poświęcić, bowiem narodowość jest kwestią incydentalną, ale na rozrzedzenie Katolicyzmu Rzymskiego mojej zgody być nie może.”

    Ten katodebil chce z Polski uczynić katolickie państwo religijne podległe Watykanowi. I na to mojej zgody być nie może. Prywatnie katolicy niech się modlą do swoich żydowskich idoli, ich sprawa – ale ze sfery publicznej należy ich wypędzić. Bo inaczej ciągle będą próbowali czynić z Polski kościelną prowincję Watykanu.
    A już całkiem inną sprawą jest fakt, że katolicyzm to instytucjonalne zniewalanie ludzi – owieczki straszy się od urodzenia wyssanym z palca piekłem i karą bożą, wymuszając w ten sposób ich posłuszeństwo. Jest to amoralna i kryminalna hutzpa. Dlaczego mam pozwalać na duchowe zniewalanie i oszukiwanie milionów ludzi?
    Z wolnością sumienia nie ma to nic wspólnego. Bo najpiewrw nakłada się ludziom duchowe kajdany i wmawia im, że to jest dla ich dobra, a następnie żeruje się na ich strachu i naiwności. Jest to zwykłe kryminalne oszustwo, kaleczenie psychiki milionów ludzi w nie prawa obywatelskie i wolność sumienia!

 38. dla jasności, chrześcijaństwo to nie religia, tym bardziej to nie katolicyzm
  katolik to niewolnik strachu i systemu paragrafów wymyślonego przez ludzi, chrześcijanin to człowiek wolny, bo wybierający miłość do Stwórcy i stworzeń
  natomiast każdy kto wybiera przeciw miłości, nie jest chrześcijaninem, bo chrześcijaństwo to kroczenie drogą wybierania dobra, a unikanie wybierania zła, to podążanie tą drogą pomimo upadków i trudności
  tak ja to widzę

  • 🙂 Chrześcijaństwo to wybieranie „dobra” definiowanego wg własnych wygód
   i unikanie „zła” definiowanego wg własnych wygód.

   Inkwizycja XXI wieku.
   “Krucjata – Młodzi w Życiu Publicznym to działająca przy Instytucie im. księdza Piotra Skargi studencka grupa katolików świeckich, która ma swoje oddziały w Krakowie, Wrocławiu, a także (od 2009 roku) w Warszawie. ”
   Metody i cele działania wzorowane są na międzynarodowym ruchu “Tradycja Rodzina Własność”
   którego założyciel, prof. Plinio Corrêa de Oliveira zapisał się w historii jako “Krzyżowiec XX wieku”.

   Click to access krzyzowiec_001.pdf

   Biskup Bornewasser z Trewiru, po dojściu Hitlera do władzy, patetycznym tonem, oznajmia:
   „Z podniesioną głową i energicznym krokiem wkroczyliśmy do nowej Rzeszy i jesteśmy gotowi służyć jej ze wszystkich sił, ciałem i duszą”. („Ecclesiastica”, rocz.13, str.477)

   A biskup-sufragan Burger, nie waha się stwierdzić:
   „Cele rządu Rzeszy sa od dawna celami naszego Kościoła katolickiego” (Burger, „Unser Wille zur Tat, Zeit ud Volk”, I,str.181)

   „Krzyżowiec napisał(a):
   CHRZEŚCIJAŃSKA CYWILIZACJA,CHRZEŚCIJAŃSKA KULTURA
   Ta wspaniała rzeczywistość, która była porządkiem i
   doskonałością bardziej nadprzyrodzoną i niebiańską niż
   naturalną i ziemską, została nazwana Cywilizacją
   Chrześcijańską, produktem Chrześcijańskiej Kultury i z kolei
   córą Kościoła Rzymsko-Katolickiego.
   Przez kulturę ducha możemy rozumieć fakt, że dusza
   nie pozostaje poddana nieuporządkowanej i spontanicznej grze
   własnych władz ¾ rozumu, woli, uczuciom. Przeciwnie, te trzy
   władze zostały wzbogacone uporządkowanym wysiłkiem w
   zgodzie z głosem prawego rozumu. Zupełnie tak, jak uprawnym
   polem, nie jest to, na którym owoc wydaje ziarno przyniesione
   chaotycznie z wiatrem, ale to, na którym odpowiednia praca
   człowieka wydaje plon dobry i pożyteczny.
   W tym znaczeniu kultura katolicka polega na
   kultywowaniu rozumu, woli i uczucia stosownie do norm
   moralnych głoszonych przez Kościół. Widzieliśmy już, że to
   równa się doskonaleniu duszy. Jeżeli to istnieje u większości
   członków ludzkiej społeczności (chociaż w różnych stopniach i
   na różne sposoby, zależnie od stanu i wieku każdego z nich),
   będzie to społecznym i zbiorowym faktem. I będzie stanowiło
   czynnik ¾ najważniejszy ¾ samego doskonalenia społeczności.
   Cywilizacja jest stanem społeczności ludzkiej, w
   którym posiada kulturę i w którym stworzyła, stosownie do
   podstawowych zasad tejże kultury, cały zespół swoich własnych
   obyczajów, praw, instytucji, systemów literackich i
   artystycznych.
   Cywilizacja stanie się katolicka, jeżeli będzie wiernym produktem katolickiej kultury,
   a tym samym duch Kościoła będzie normatywną i życiową zasadą jej obyczajów,
   praw, instytucji, systemów literackich i artystycznych.
   Jeżeli Jezus Chrystus jest prawdziwym ideałem wszystkich ludzi, to społeczność, która wypełnia wszystkie Jego przykazania, jest z pewnością społecznością doskonałą. Kultura i
   cywilizacja, która powstała z Chrystusowego Kościoła, musi siłą
   rzeczy być nie tylko najlepszą cywilizacją, ale w ogóle jedyną prawdziwą.

   Tak właśnie powiedział papież św. Pius X:
   Nie ma prawdziwej cywilizacji bez cywilizacji
   moralnej i nie ma prawdziwej cywilizacji moralnej bez
   prawdziwej Religii (List do biskupów francuskich, z dn. 28
   sierpnia 1910r. w sprawie “Le Sillon”).
   Z tego wniosek jasny jak słońce, że nie może być
   prawdziwej cywilizacji, jak tylko taka, która jest owocem i
   rezultatem prawdziwej religii.

   „Sorry jeśli kogoś urażę, ale dla mnie to jest patologia i totalitaryzm. Takie podejście jest tak szkodliwe, że powinno zostać zdelegalizowane mechanizmami prawa.”

   „Mieszko I przyjął chrzest, bo taki miał akurat polityczny interes.
   A teraz mamy wielką Polskę katolicką i nam się krzyżowcy po kraju rozłażą. „

   Mezamir – akurat Mariusza znam osobiście, gościł kiedyś u mnie (z córką) kilka dni. I chociaż jest „niezrzeszonym” chrześcijaninem nie ma w sobie ani odrobiny fanatyzmu i zapalczywości katolika. Nawet parę razy zachwalał mnie – poganina – na pewnym forum „prawdziwych chrześcijan”, za co miał kłopoty.
   Tak więc nie utożsamiaj takich jak on chrześcijan z katodebilami.
   opolczyk

 39. Teologia wojny

  12 stycznia odbyło się w Warszawie spotkanie
  dotyczące teologii wojny. Naszym gościem był p. Ryszard
  Mozgol, publicysta konserwatywny, który opowiedział o
  katolickim spojrzeniu na wojny, o koncepcji wojny
  sprawiedliwej a także o dehumanizacji działań wojennych
  związanych z procesem laicyzacji i wypierania Kościoła z życia
  publicznego. Po wykładzie rozwinęła się bardzo ciekawa
  dyskusja na temat pojedynków oraz dopuszczalności użycia
  niektórych rodzajów broni (np. kusz w średniowieczu i broni atomowej).

  „chrześcijaństwo to kroczenie drogą wybierania dobra”

 40. Daroslaw mam pytanie, czy w twojej rodzinie nikt nie byl ochrzczony – bo jezeli byl to automatycznie nalezal do spolecznosci chrzescijanskiej i przynalezal do KRK. Mnie ochrzczono bez mojej zgody i wiedzy – I ja mam kogos przepraszc za to ze jestem chrzescijanka -ale KOGO moja mame sasiadow.znajomych, jak oni wszyscy sa katolikami. Szukasz wrogow Mysle ze nierozpetasz wojny domowej o te swiatynie, bo Slowianie nie mieli swiatyn. i oszczedzaj piesci na prawdziwych wrogow.

  Słowianie mieli świątynie choć najczęściej były to po prostu święte gaje – świątynie bez budowli pod gołym niebem. Ale i świątynie w formie budynków też były.

  „Jest w kraju Redarów pewien gród o trójkątnym kształcie i trzech bramach doń wiodących, zwany Radogoszcz, który otacza zewsząd wielka puszcza, ręką tubylców nie tknięta i jak świętość czczona. Dwie bramy tego grodu stoją otworem dla wszystkich wchodzących, trzecia od strony wschodniej jest najmniejsza i wychodzi na ścieżkę, która prowadzi do położonego obok i strasznie wyglądającego jeziora. W grodzie znajduje się tylko jedna świątynia, zbudowana misternie z drzewa i spoczywająca na fundamencie z rogów dzikich zwierząt. Jej ściany zewnętrzne zdobią różne wizerunki bogów i bogiń – jak można zauważyć, patrząc z bliska – w przedziwny rzeźbione sposób, wewnątrz zaś stoją bogowie zrobieni ludzką ręką w straszliwych hełmach i pancerzach, każdy z wyrytym u spodu imieniem. Pierwszy spośród nich nazywa się Swarożyc i szczególnej doznaje czci u wszystkich pogan. Znajdują się tam również sztandary (stanice), których nigdzie stąd nie zabierają, chyba że są potrzebne na wyprawę wojenną i wówczas niosą je piesi wojownicy. Do strzeżenia tego wszystkiego z należytą pieczołowitością ustanowili tubylcy osobnych kapłanów.”
  (Thietmar z Meresburga)

  Jeszcze bardziej znana była świątynia Świętowita w Arkonie:

  „W środku miasta [Arkony] znajdował się plac, na którym stała świątynia drewniana o misternej budowie, wzbudzająca cześć nie tylko wspaniałością nabożeństw, lecz boskością posągu w niej umieszczonego. Zewnętrzny jej obwód dokładną płaskorzeźbą się odznaczał, przedstawiając prostą i niewydoskonaloną sztuką malarską postacie najrozmaitszych rzeczy. Jedno tylko było wejście. Samą świątynię podwójny rząd ogrodzenia otaczał, z których zewnętrzne, ze ścian złożone, dach czerwony pokrywał, wewnętrzne czterema słupami podparte zamiast ścian świeciło czerwonymi zawieszonymi zasłonami z zewnętrznymi ścianami było połączone tylko kilku poprzecznymi tramami. W świątyni stał posąg ogromny, wielkością przewyższający postać ciała ludzkiego, czterema głowami i tyluż karkami wzbudzający zdziwienie, z których dwie w stronę piersi a dwie w stronę pleców zdawały się patrzeć. Zresztą wzrok umieszczonych z przodu czy z tyłu [głów], jedna w prawo, druga w lewo zdawały się zwracać. Brody były podgolone, włosy postrzyżone tak, że widoczny był zamiar artysty, aby przedstawić sposób, w jaki Rugianie pielęgnowali swe głowy. W prawej trzymał róg z rozmaitego kruszcu zrobiony, który kapłan znający się na ofiarach co rok napełniał miodem, aby ze samego stanu napoju mógł wywnioskować o obfitości roku przyszłego. Lewa ręka na boku wsparta tworzyła łuk. Szata dochodząca aż do goleni kończyła się w tym miejscu, w którym, dzięki zastosowaniu rozmaitości drzewa, były połączone z kolanami tak niewidocznie, że miejsce ich spojenia tylko przy bacznej uwadze można było dostrzec. Opodal widziało się uzdę i siodło bóstwa i kilka innych odznak boskości. A podziw dla nich zwiększał się z uwagi na miecz znacznej wielkości, którego pochwa i rękojeść rzucały się w oczy zewnętrznym wyglądem srebra i znakomitej ozdoby rzeźbiarskiej.”
  (Saxo Gramatyk)
  opolczyk

  • A kto był ochrzczony za swoją zgodą? Nikt praktycznie nie podejmował tej decyzji świadomie. Moi rodzice rodzili się przed wojną, więc i byli ochrzczeni, tak było wtedy na wsi, wyobraź sobie coby było gdyby tego nie zrobiono. Co do przeprosin, to nie byłoby źle, gdyby np. niejaki papież przeprosił i przyznał ile szkód KK wyrządził Słowianom. Nie szukam wrogów, a Ty zdaje się niezbyt dokładnie przeczytałaś to co ja napisałem – więc jeszcze raz – do każdego wyciągnę dłoń, ale jeśli na nią napluje, ta dłoń zaciśnie się w pięść – w szerszym rozumieniu szanuję każdego i jestem pozytywnie nastawiony do ludzi, ale jeśli ktoś chce ze mną zwady niech nie liczy na to, że się poddam bez walki. Jeśli chodzi o świątytnie, to gdyby głębiej pokopać pod niektórymi kościołami toby się coś znalazło np. w mojej okolicy była Słowiańska Kątyna i nawet swego czasu znaleziono w tym miejscu pewne artefakty, ale było to w okresie międzywojennym, gdy kościółek, który postawiono na jej miejscu stał w ruinie – niestety po wojnie XVII –wieczny kościółek odbudowano, uznano za zabytek i już nikt nie mógł prowadzić jakichkolwiek wykopalisk czy badań. W pobliżu było święte źródło (jedno z siedmiu) – dziś stoi tam kapliczka pod jakimśtam wezwaniem, stare opowieści głoszą, że początkowo (czyli zaraz po tym jak postawiono tam kapliczkę) notowano uzdrowienia szczególnie wzroku, ale źródło z nieznanych przyczyn utraciło swoją moc (mimo kapliczki). Na miejscu dwóch pobliskich grodów Słowiańskich stoją dziś kościoły – przy czym jeden wybudowano w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Teraz mam pytanie: czy mam prawo upominać się o szanowanie resztek śladów Słowian, które jeszcze zostały? Dlaczego nie mogę pójść do Słowiańskiej Kątyny na „Złotej Górze” jak ją niegdyś zwano? Jeśli to uważasz za wzywanie do jakiejś wojny, to nie masz racji.

   https://opolczykpl.wordpress.com/zagrabione-swiete-miejsca/
   opolczyk

 41. Przeciz Wojtyla przepraszal, chyba sam nie wiedzial kogo i za co ma przepraszc ale tak wypadalo -zeby ludzim zatkac pyski, wiec to zrobil. Tajemnica ma swoja moc i mnie interesuje to,- co takiego bylo u Slowian zeby to ukryc. Jakos to co dzialo sie 3 tys lat pne nie maja z tym problemu, Pamietaja wszystko wlacznie z nazwiskami wladcow. Dziwi mnie jedno skoro nie ma Boga, Biblii Jezusa – to o co zydzi walcza z chrzescijanstwem 2 tys lat, nie ma to niema i koniec. Dlaczego Watykan nie dbal o swoj chrzescijanski lud? tylko prowokowal do wojen. Krol danego panstwa nie mogl sie sprzeciwic papiezowi, bo bylo po krolu i jego krolestwie To papiez byl krolem krolow. Teraz juz wiedza, ze swoja misje spelnili i pomalu to demoluja od srodka. Po co komu byly te wojenki? zabic ludzi i zagrabic ich majatki a najwazniejsze wybic biala rase.Statystyki pokazuja przed wojna bylo nas 25%-teraz jest – 8.5 Wymordowano ludzi jak nie wojnami to glodem .Trudno odszukac prawde, ktora przed nami ukryto Pisze tu ktorys z panow ze katole beda sobie w leb strzelali, predzej przyjdzie do rewolty -proba generalna juz byla po smierci Kaczynskiego Religia to polityka Chyba nie ma juz czasu na poprawianie bledow i wypaczen. Nie kazda osoba ma intelekt zdolny do zrozumienia otaczajacej nas rzeczywistosci. Jest takie ang. przyslowie Mozna przyprowadzic osla do wody, ale nie mozna go zmusic aby sie napil. Dlaczego Slowianie sa mordowani na oczach calego swiata (Ukraina)-wlasnie dlatego ze sa slowianami a nie sa wcale katolami.Czy prawda moze byc wyrazem wrogosci -bez poznania prawdy nie da sie ruszyc zmiejsca

  Proszę pisać jaśniej i nie mieszać wielu spraw w jednym komentarzu.
  U Słowian była wiedza i ją zwalczało żydochrześcijaństwo.
  Żydzi walczą z chrześcijaństweom o to kto jest „narodem wybranym”. Oni siebie uważają za „wybranych”, żydo-chrześcijanie siebie – uważają się za „nowy naród wybrany”. A nie może być dwóch narodów wybranych równocześnie. Tyle że póki co Żydzi wykorzystują chrześcijan do podboju niepokornych islamskich państw. Chrześcijanie robią za szabas-gojów u Żydów.
  Watykan nie dbał o lud bo chciał rządzić całym światem. Był kosmopolitycznym totalitarnym tworem.
  Proszę nie pisać bzdur o wybijaniu białej rasy. To biała rasa wybijała Indian, Afrykańczyków, Papuasów, Aborygenów i kogo tylko.
  I jaka była „próba generalna” po śmierci Kalksteina?
  Na Ukrainie mordują Rosjan. Bo Rosja stoi żydo-banksterom na drodze do panowania nad światem. I dlatego jest przez bandyckie NATO – narzędzie żydo-banksterów osaczana.
  Proszę pisać jaśniej i bez demagogii albo nie pisać wcale.
  opolczyk

 42. Dlaczego nienawidzą Słowian? A dlaczego w Polsce nienawidzi się Rosjan (przynajmniej oficjalnie)? Odpowiedź jest prosta – bo nas nie znają, bo nas nie rozumieją i dlatego, że się nas boją – a głównie dlatego, że im to wmówiono. Kto to zrobił? Nie wiem. Słowianie byli zawsze ludem niepokornym i wolnym, o tym pisało wielu kronikarzy m.in. Pseudo-Maurycy, który stwierdził, że tego ludu nie da się podbić ani zdominować – więc pewnie ci którzy przeciw Słowianom walczyli doszli do wniosku, że skoro nie ma takiej możliwości, to trzeba pozbyć się problemu razem z niepokornym ludem. Ale to było trudne ponieważ Słowianie byli bardzo liczni, dobrzy, otwarci i szczerzy, przez co potrafili do siebie przekonać wielu, więc wymyślono dzikusów, którzy tylko czyhają na bogobojny ludek Rzymski, składają ofiary z ludzi i wogóle są odrażający – dodatkową zachętą dla chrześcijan było wydanie dekretu, który wszystkich nie-chrześcijan wraz z ich dobytkiem, ziemią i wszystkim sprowadzał do roli zdobyczy wojennej, a ludek chrześcijański (choć dużo mówił o życiu w ubóstwie i takie tam) bardzo lubił mieć dużo i jeszcze więcej – więc stało się jak się stało.

Możliwość komentowania jest wyłączona.