Pogański Duch Słowian

.

Świętowit

.

Pogański Duch Słowian to cześć oddawana Naturze i jej Siłom. To uznanie, że Ziemia jest naszą Matką, Domem i Żywicielką.

Pogański Duch Słowian to trwanie przy własnych bogach, przy własnej wierze, przy własnej kulturze i tożsamości.

Pogański Duch Słowian to solidarna wspólnota równych – bez podziału na rządzących i poddanych, bogatych i wywłaszczonych, panów i wyjęty spod prawa lud.

Pogański Duch Słowian to wspólna troska o wspólne dobro. Gdzie wszyscy wspólnie razem pracują, świętują – a gdy Siły Natury sprowadzają nieurodzaj – wspólnie i solidarnie niedojadają.

Pogański Duch Słowian to Natura, Bogowie, cześć Przodkom oddana i wierność wspólnocie.

Pogańskiemu Duchowi Słowiańskiemu nie można zrabować tożsamości czy podmienić jego własnych bogów na obcych.

.

opolczyk

ps.

Znalazłem kolejny bełkot żydłaków. Piszą, łżą o duchu chrześcijańskim i pogańskim w architekturze. Naturalnie w ich wyobrażeniu architektura chrześciańska jest „szlachetna” i piękna, a „pogańska” brzydka i odpychająca.

Demagogicznie budynek ONZ (na terenie podarowanym tej organizacji przez Rockefellera) prof. Plinio Corrěa de Oliveira nazywa architekturą „pogańską” a nie po prostu współczesną czy „nowoczesną”. Demagogicznie przyrównuje go do „ponurego” budynku KGB, który w rzeczywistości bardziej przypominał pałac dożów w Wenecji niż ponure więzienie.

.

pałac dożów.

łubianka

.

Jako przykład szlachetnej architektury chrześcijańskiej autor podaje ratusz w Middelburgu w Holandii. Nie powiem – jest on rzeczywiście uroczy.
.

City hall of Middelburg, Holland

.
Dlaczego autor jako przykłady architektury chrześcijańskiej nie wymienił ruder biedoty miejskiej czy chałup krytych strzechą, walących się, wypełnionych pańszczyźnianym „chrześcijańskim” chłopstwem. To też była przecież „architektura chrześcijańska” i przez długie wieki była ona w chrześcijaństwie dominująca,  stojąca tuż obok nielicznych cacek i perełek architektury bogatego marginesu „chrześcijańskiego”. Ciekawi mnie też architektura chrześcijańska tych budowli, w których w kazamatych znajdowały się sale tortur świętej inkwizycji. Podejrzewam, że z zewnątrz wyglądały przepysznie i szlachetnie (jak Łubianka).

Odsyłam żydłaków do pogańskiej architektury Słowian. Thietmar z Meresburga świątynię Swarożyca w Retrze-Radogoszczy opisywał tak:

„Jest w kraju Redarów pewien gród o trójkątnym kształcie i trzech bramach doń wiodących, zwany Radogoszcz, który otacza zewsząd wielka puszcza, ręką tubylców nie tknięta i jak świętość czczona. Dwie bramy tego grodu stoją otworem dla wszystkich wchodzących, trzecia od strony wschodniej jest najmniejsza i wychodzi na ścieżkę, która prowadzi do położonego obok i strasznie wyglądającego jeziora. W grodzie znajduje się tylko jedna świątynia, zbudowana misternie z drzewa i spoczywająca na fundamencie z rogów dzikich zwierząt. Jej ściany zewnętrzne zdobią różne wizerunki bogów i bogiń – jak można zauważyć, patrząc z bliska – w przedziwny rzeźbione sposób, wewnątrz zaś stoją bogowie zrobieni ludzką ręką w straszliwych hełmach i pancerzach, każdy z wyrytym u spodu imieniem. Pierwszy spośród nich nazywa się Swarożyc i szczególnej doznaje czci u wszystkich pogan. Znajdują się tam również sztandary (stanice), których nigdzie stąd nie zabierają, chyba że są potrzebne na wyprawę wojenną i wówczas niosą je piesi wojownicy. Do strzeżenia tego wszystkiego z należytą pieczołowitością ustanowili tubylcy osobnych kapłanów.”

„… zbudowana misternie z drzewa i spoczywająca na fundamencie z rogów dzikich zwierząt. Jej ściany zewnętrzne zdobią różne wizerunki bogów i bogiń – jak można zauważyć, patrząc z bliska – w przedziwny rzeźbione sposób, wewnątrz zaś stoją bogowie zrobieni ludzką ręką w straszliwych hełmach i pancerzach, każdy z wyrytym u spodu imieniem.”

Niestety nie jestem w stanie zamieścić fotografii tej perełki słowiańskiej, pogańskiej architektury. Niczczycielski buldożer jahwizmu zniszczył ją do tego stopnia, że do dzisiaj archeologowie nie odnaleźli miejsca, w którym ona przez wieki stała.

Ale odsyłam żydłaków do pogańskiej architektury antyku (Grecja, Rzym), do architektury Inków, Majów, Egipcjan, Sumeryjczyków, a zwłaszcza do architektury pogańskiej Hindusów, do dzisiaj trwających w ich pogaństwie. Przy niej nawet najwytworniejsze perełki „architektury chrześcijańskiej” są „monotonne, nieozdobne i surowe jak linie więzienia„.
.

tadz_mahal01

.

220px-Gopuram-madurai

.

1482801

.

2587457637_7ba5bdf554

.

k,MTMzNzQwOTQsNTczNDA1,f,hawa-mahal-02

.

pt58744[1]

.

Nawet pogańscy Khmerowie z Kambodży nie muszą obawiać się porównania z duchem „architektury chrześcijańskiej”.

.

Buddhist_monks_in_front_of_the_Angkor_Wat

.

A żydłactwo wmawia owieczkom, że tylko „architektura chrześcijańska” była odzwierciedleniem szlachetnego ducha.

Reklamy

6 komentarzy do “Pogański Duch Słowian

 1. Żydłacy zawsze byli zakłamani i bezczelni i co gorsza często podają się przy tym za polskich nacjonalistów, co jest już absurdem totalnym. Takim „antysemitom” wypada tylko przypomnieć słowa Ravage’a o skali żydowskiego podboju duchowego. Ja przedstawię to tylko na gruncie polskim:

  W milionach polskich domów wisi na ścianach postać ukrzyżowanego Żyda, jak również w Sejmie oraz na szyjach milionów Polaków. W niemal każdej polskiej wiosce jest po kilka kapliczek jego matki Żydówki Miriam, rzekomej matki bożej. Codziennie dziesiątki tysięcy polskich dzieci poznają na lekcjach religii historię starożytnego Izraela, uczą się na pamięć żydowskiego Dekalogu i recytują fragmenty żydowskiego „Pisma Świętego”. W każdą niedzielę miliony moich rodaków schodzi się do swych świątyń, by tam wyznać swe „grzechy” przed żydowskim bożkiem Jahwe i prosić go o przebaczenie…

  I jak by tego było mało, gdy jacyś ateiści czy rodzimowiercy chcą w Polsce walczyć z dominacją żydłackiego Kościoła, to są przez polskich „narodowców” wyzywani od Żydów… Nie wiem czy mam się śmiać czy płakać.

  Polubienie

 2. http://historia.newsweek.pl/starozytnych-grekow-recepta-na-kryzys,100861,1,1.html

  Mezamir:

  Gdyby dzisiaj pojawił się w Grecji Solon, to już dawno dopadłby go uny seryjny samobójca.
  Nie po to banksteria wpędzała Grecję w bankructwo, aby pozwoliła na umorzenie długów. Oni są gotowi przyjąć za długi spłatę w naturze – hotele, kamienice, drogi, mosty, wyspy, Akropol – Grecja wciąż ma wiele na „zbyciu”.
  Nas też to czeka…
  opolczyk

  Polubienie

 3. Ponieważ jak wiadomo dowodów archeologicznych na istnienie „jezusa cieśli” brak a całun – postać na nim wygląda jak żywy Part a nie jakiś zyd to ostatnio naszła mnie taka dziwna myśl iż Jezus i 12 apostołów to nie osoby a kraje. Taka alegoria zdrady wykonana przez Judejczyków (Judea – Judasz) wobec prawowitych zwierzchników politycznych Judei. Wtedy „dzieje apostolskie” mogą odzwierciedlać losy pozostałych krain królestwa nadzorcy żydostwa a same „yewangelie” być zmyślonymi później po latach opowiastkami by zaciemnić odbiór „apostołów” jako królów krain.

  W micie o Piaście też jest mowa „o reformie administracyjnej” i właśnie o 12 wojewodach. I jeśli faktycznie Judea była ta najbardziej na południe wysuniętą częścią słowiańskiego kaganatu to taka zdrada wraz z późniejszym podbijaniem kolejnych królestw faktycznie doprowadziła do „ukrzyżowania” Państwa ok 500 r ne (data pierwszego Soboru).

  A potem już wiadomo, szybka zmiana wiary, zniszczenie kultury i wymordowanie rodzimowierczych kapłanów zrobiło swoje. Zapanowała skrupulatnie pilnowana przez przybłędy AMNEZJA o tamtych czasach.

  Co o tym myślicie?

  Polubienie

 4. „”Ministerstwo Finansów w pewnej tajemnicy – (projekt zawieszono w mało dostępnym miejscu na stronach Rządowego Centrum Legislacji, ustalając tygodniowy termin konsultacji społecznych) – przygotowuje zmiany w ustawie od podatków i usług (VAT) oraz Ordynacji podatkowej, które dotyczą „solidarnej odpowiedzialności podatkowej” nabywców za długi wobec Skarbu Państwa dostawców niektórych towarów i usług”

  To fragment listu otwartego do premiera.

  Zgodnie z projektem nabywca towaru będzie odpowiadał za zaległość podatkową sprzedawcy, gdy wiedział lub miał uzasadnione podstawy do przypuszczenia, że podatek nie zostanie wpłacony przez jego dostawcę. Projekt przewiduje również domniemanie działania w złej wierze przez nabywcę, jeżeli cena odbiega od ceny rynkowej.

  Innymi słowy: przedsiębiorca będzie odpowiadał, jeśli ten, od kogo coś kupił, nie zapłacił podatku VAT na konto Urzędu Skarbowego. Co oznacza „uzasadnione podstawy do przypuszczeń” i „cena odbiegająca od ceny rynkowej” nie zdefiniowano, zatem będzie o tym jak zwykle decydował jakiś urzędas.

  Ministerstwo Finansów ma armię urzędników, policję skarbową, wywiad skarbowy i cały szereg służb powołanych do ścigania przestępstw gospodarczych, ale własną niezdarność i nieudolność w egzekwowaniu należnych podatków przerzuci na przedsiębiorców. Ministerstwo zatrudnia 1870 urzędników (bez urzędów skarbowych) i jest najliczniej obsadzonym resortem. Średnia pensja to 6526 zł/miesięcznie. Najwyższe premie i nagrody wypłaciły swoim pracownikom resorty: pracy (11 907 zł na pracownika), obrony narodowej (średnio 10 685,25 zł ), infrastruktury (8 062,27 zł ) i finansów (średnio 7 112,69 zł ).

  Pan wicepremier zabłysnął i zapomniał chyba, że to dzięki tym domniemanym „złodziejom:”, którzy płacą podatki może płacić swojej trzódce pensje i rozdawać nagrody.

  Rozwiązanie proste, uzasadnione, logiczne i sprawiedliwe. Jak na absolwenta renomowanych uczelni jednak prymitywne i pachnie brzydko. Kiedyś, gdy nie złapano partyzantów, rozstrzeliwano zakładników, dziś biurokracja Rostowskiego stosuje łagodniejsze, ale te same metody, rozstrzeliwania jeszcze nie przewidują, ale pierwszych zakładników już wyznaczono.

  MF chce, by zmiany weszły w życie już 1 lipca 2013 r.”

  (http://www.eioba.pl/a/477l/totalitaryzm-fiskalny)

  PÓŹNIEJ DODADZĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ KONSUMENTA JAK ZA TANIO KUPI BO WIECIE ROZUMIECIE TOWARZYSZOM NA WACIKI BRAKUJE. TO „POLSKI” POMYSŁ NA „CYPRYJSKIE ZŁODZIEJSTWO” ZNACZY WSPOMAGANIE PEDAŁÓW Z YUDE.

  Polubienie

 5. Dla żydłaków wszystko co inne jest pogańskie. Une zdemonizowały ten termin. A tutaj niesamowite odnaleziska słowiańskie, które ukazują potęgę Słowian w starożytności.

  Sława!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.