Biała cywilizacja w łapskach globalizmu morduje Amazonię

.

…i niszczy naszych braci Indian…

Otrzymałem jednocześnie od Malwy i Mezamira alarmującą informację.

Oto ona:

„Niech to zdjęcie obiegnie cały świat. Podczas gdy czasopisma i kanały telewizyjne opowiadają o życiu celebrytów, Szef Plemienia Kayapo otrzymuje najgorszą wiadomość swego życia (4 grudnia): Dilma, prezydent Brazylii wyraża zgodę na budowę potężnej zapory hydroelektrycznej (trzecia na świecie pod względem wielkości). To wyrok śmierci dla wszystkich ludów żyjących nad rzeką, gdyż tama zaleje około 400 000 hektarów lasu. Ponad 40 000 Indian będzie musiało znaleźć nowe miejsca, by żyć. Zniszczenie naturalnego siedliska, deforestacja i zniknięcie wielu gatunków są faktami! Wiemy, że jeden obraz jest wart tysiąca słów i pokazuje prawdziwą cenę, jaką się płaci za ”jakość życia” naszego stylu życia zwanego „nowoczesnym”. Nie ma już w naszym świecie miejsca dla tych, którzy żyją inaczej, wszystko musi być zrównane, każdy, w imię globalizacji, musi stracić swoją tożsamość, swój sposób życia. Proszę was, jeśli was to oburza, przekażcie ten obraz i prześlijcie wszystkim tym, których znacie. Dziękuję w imieniu życia i różnorodności”

.

śmierć Amazonii

.

Malwa dodatkowo podesłała mi [a Słowianin wcześniej wrzucił w komentarzu] link do solidarnościowego z Indianami portalu Borduna:

Serwis Solidarnościowy „Borduna”

.

Indianie Kayapo żyją w prowincjo Mato Grosso, na płaskowyżu o tej samej nazwie. Zapora ma powstać na dopływie Amazonki, rzece Xingu.

Kayapo bronią ich ziemi przed obcą im, niszczycielską „cywilizacją”.

.

barbarzyńcy

.

Jednak ich opór przeciwko budowie zapory-giganta jest brutalnie tłumiony.

Bronią ich kultury, ich tradycji, ich stylu życia.

.

kayapo17

.

rainforest Kayapo

.

kayapos_4

.

Ten świat ma zostać zamordowany.

.

kayapo_6

.

Tutaj kolejny link opisujący ten lud:
http://www.survivalinternational.org/news/1577

.

Łapska precz od Matki Natury, chciwi, odmóżdżeni cywilizacją „postempowcy” z banksterskiego nadania…

.

opolczyk

.

precz z jahwizmem

.

Ręce Boga

6 komentarzy do “Biała cywilizacja w łapskach globalizmu morduje Amazonię

  1. Uważam, że to jest okropne. Jakby mało było tego, że są niszczone kolejne lasy, to jeszcze brutalnie tępi się styl życia Indian. Nie pozwala się rdzennej ludności na życie w zgodzie z naturą, przepędza się ich z terenów, które zresztą zawsze należały do nich… jeśli to ma być cena „postępu” (w sumie to czy budowa kolejnej elektrowni to naprawdę taki postęp?), to ja dziękuję…

    Polubienie

  2. Postęp to żyć tak żeby nie niszczyć zielonego i zwierząt.Zgnoić wszystko i pokryć betonem to żaden wyczyn,a utrzymać przy życiu rośliny,zwierzeta,zdrowe owoce,czystą wodę,to jest wyczyn.O postępie będzie mowa dopiero wtedy gdy szary beton zamieni się w zielone lasy,póki co mamy podstęp technologiczny i degradacje.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.