Pogaństwo – politeizm, henoteizm, panteizm czy monoteizm.

.

A może jeszcze coś innego?

Jednym z najważniejszych zarzutów wysuwanych przez jahwistów przeciwko wierze naszych przodków jest ten o nasze pogańskie „wielobóstwo”.
Bóg jest jeden – twierdzą jahwiści i dlatego pogaństwo, czyli wiara w wielu bogów jest fałszywa. Na marginesie w tym miejscu przypominam, że jahwiści ich plemiennego psychopatycznego bożka tytułują z uporem maniaka „bogiem”, natomiast bogów Słowian tytułują najczęściej bożkami lub bałwanami. Niekiedy tylko najlepiej wychowyani z nich, przez grzeczność nazywają ich bóstwami.
Jahwiści kompletnie ignorują fakty, że zarówno u starotestamentowych Izraelitów panowało wielobóstwo, jak i wielobóstwem jest jahwizm w wersji dla nieobrzezanych Goim, czyli żydo-chrześcijaństwo (za wyjątkiem tych jego odprysków, które negują boskość obrzezanego cieśli).
Plemiona semickie żyły w wielobóstwie. Ich panteon był pełen bogów, bóstw, bożków i demonów. Początkowo nie było w nim nawet starotestamentowego Jahwe. Jego dopiero później wymyślili kapłani jednego z semickich plemion, przydając mu atrybuty różnych bóstw ugaryckiego panteonu. Przy czym Jahwe nie był bogiem/bożkiem jedynym. Otóż w tzw. dekalogu rzekomo przekazanym Mojżeszowi na Synaju znajdujemy takie oto przykazanie:

Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną.

Przykazanie to jest jednoznaczne – Jahwe nie twierdzi w nim, że jest jedynym bogiem. Zabrania jedynie Izraelitom czczenie „cudzych bogów”, których istnienia dekalog nie kwestionuje. Domniemana monoteistyczność judaizmu polega wyłącznie na tym, że Izraelitom dozwolone było czczenie tylko ich plemiennego Jahwe. Czczenie cudzych bogów karane było śmiercią.

Nakaz czczenia wyłącznie plemiennego Jahwe był wymysłem kasty jego kapłanów. Takim samym ich wymysłem było rzekome „wybraństwo” Izraelitów przez Jahwe (i jego pomoc im w wojnach, czy w ograbianiu i mordowaniu obcoplemieńców). A powodem tych wymysłów była wyłącznie kapłańska  żądza władzy i bogactw. Kapłanom Jahwe chodziło po prostu o to, aby współplemieńcy z ofiarami i darami przychodzili tylko do ich świątyni. Dary i ofiary, jakie lud składał innym bóstwom omijały skarbiec kapłanów Jahwe. Ponadto lud czczący wielu bogów słuchał  także nauk kapłanów tychże „konkurencyjnych” bogów. A nie tylko i wyłącznie  nauk ich – kapłanów Jahwe.
Zdobycie wyłączności (monopolu) na ofiary składane przez lud i  na prawo do  głoszenia „nauk” (nakazów i  zakazów) – to były dwa powody wymyślenia i wykreowania wymyślonego przez kapłanów Jahwe na jedynego, „prywatnego” boga Izraela. Ale – przypominam – nie na jedynego boga w ogóle. Inni bogowie istnieli w świadomości Izraelitów nadal – tylko nie można było ich czcić.

Także i chrześcijaństwo, które uznało boskość obrzezanego cieśli było i jest de facto wielobóstwem. Jest wszak rzeczą oczywistą, że „ojciec i syn” nie mogą być jedną i tą samą osobą boską. Dogmat trójcy świętej jest jednym z najbardziej odmóżdżających. Gwarantuje on to, że owieczka, która uwierzy w boga w trójcy jedynego, uwierzy i w każdą inną bzdurę.

Tak więc nam, poganom,  jahwiści zarzucają wielobóstwo – choć zarówno judaizm jaki i żydo-chrześcijaństwo same są religiami politeistycznymi.

A jak to jest właściwie z pogaństwem. Czy nasi przodkowie wierzyli w jednego, czy w wielu bogów?

Zanim to rozpatrzymy przyjrzyjmy się jeszcze panteizmowi. Definicja z wiki mówi, że panteizm neguje istnienie Boga jako istoty rozumnej.
Tylko… skąd właściwie jest wiadome, że Bóg jest/musi być istotą rozumną?
Ano stąd jest to wiadome, bo tak to sobie ubzdurali  jahwiści. Bóg musi być istotą i tyle. Koniec. Kropka. A kto w to nie wierzy,  tego obrzucimy klątwą za bezbożność lub herezję.
Kolejnym pytaniem nasuwającym się w tym miejscu jest to – dlaczego jahwiści tak uparli się na ich boga jako istotę rozumą. Czytając wszak Torę można odnieść wrażenie, że plemienny Jahwe był kompletnie pomylony, a nie rozumny.
Otóż jahwiści ich tępawymi łepetynkami nie są w stanie wyobrazić sobie boga PONAD-OSOBOWEGO.

Ich fatalnym błędem jest traktowanie Przyrody, Natury jako rzeczy materialnych i bezrozumnych. A przecież nie ma czegoś bardziej rozumnego i mądrego niż sama Natura. Ta ożywiona i nieożywiona. Już same „prawa fizyki” świadczą o genialności Natury. To one odpowiadają za symetrię płatków śniegu czy za uporządkowaną i powtarzającą się we wszystkich trzech wymiarach przestrzennych budowę kryształów. One tworzą przepiękne galaktyki, gromady kuliste i pierścienie Saturna.  I to one utworzyły nasze słońce i naszą Ziemię. Oraz  dały cud życia biologicznego, w tym i nas.

Cała Przyroda, Natura jest jedną wspaniałą ponadosobową całością.

No dobrze, Natura, Naturą – ale jak jest z tym politeizmem u pogan? Wierzyli/wierzą oni w jednego czy w wielu bogów? I czy bogowie ci są „oddzielnymi” od siebie, różnymi bogami, czy też są ze sobą „tożsami”.

Odpowiedź na to pytanie daje nam sama Natura. Wyobraźmy sobie promień światła wpadający przez niewielki otworek w okiennicy do ciemnego pokoju. Widzimy wyraźnie jeden biały promień. Ale jeśli na jego drodze umieścimy pryzmat, zobaczymy nagle, że z jednego białego promyka robi się kilka promyków różnokolorowych. A gdybyśmy posiadali zdolność „widzenia” w jeszcze innych zakresach długości fal elektromagnetycznych, zobaczylibyśmy jeszcze wiele innych „kolorów” światła.

U pogan wszyscy bogowie zlewają się w jednego najwyższego boga tak samo, jak kolory tęczy zlewają się w jeden biały promień światła.
W wypadku światła mamy do czynienia z fenomenem wielości w jedności. Wiele barw we właściwych proporcjach daje jeden promień światła białego. Wielu bogów u pogan daje razem jednego najwyższego boga.

Mogą więc bogowie występować pojedynczo (jak rozszczepione światło). Mogą być też postrzegani wspólnie, jako jedna całość.  Do takiego postrzegania boga/bogów potrzebny jest jedynie „pryzmat” umieszczony w umyśle obserwującego.

Poganie taki pryzmat w ich umysłach posiadali. Współcześni ludzie nadal go zresztą posiadają, tylko że o nim albo nie wiedzą, albo też nie potrafią przez niego patrzeć na otaczającą ich rzeczywistość.

.

opolczyk

.

.

Reklamy

14 komentarzy do “Pogaństwo – politeizm, henoteizm, panteizm czy monoteizm.

 1. Bóg jest jeden – twierdzą jahwiści i dlatego pogaństwo, czyli wiara w wielu bogów jest fałszywa.

  I dlatego neojudaiści/katolicy
  czczą wielu bogów nazywając ich swoimi świętymi 🙂 Welesa świętym Mikołajem itd itp

  Małe jest odbiciem wielkiego
  jak w niebie tak i na ziemi

  Czego odbiciem jest ziemska różnorodność?
  Przecież nie mamy jednej rośliny,jednego gatunku zwięrzęcia,jednego minerału,jednego owocu,jednego warzywa,jednej rasy ludzkiej.
  Różnorodność na poziomie ziemskim jest odbiciem różnorodności na poziomie boskim.
  Tym co mówi kk nie warto się przejmować,kiedyś głosił że Ziemia jest płaska.

  Mezamir:
  Tzw. „święci” nie mają jednak atrybutu „boskości”. Tak więc ich kult nie jest sprzeczny z roszeczeniem jahwizmu do monoteizmu. Natoniast sprawa ojca i syna (oraz ducha świętego jako „trzeciej osoby boskiej”) jest jednoznaczna. Ojciec nie jest tożsamy z synem. Nie są oni jedną „osobą boską”. A żydochrześcijaństwo nie jest monoteistyczne. Ich naczelny dogmat powinien brzemić – jest trzech bogów – Jahwe, Joszue i duch święty.
  Sam „duch święty”, ukazywany raz jako gołąbek, raz jako płomienie nad głowami cz szum wiatru to relikt pierwotnego kultu przyrody i żywiołów.
  opolczyk

  Polubienie

 2. albo jest bog najwyzszy w trzech aspektach bytu istniejacy, czyli Trzyglav. Duch swiety kojarzy mi sie z mitycznym Zarptakiem, poslancem Bogow…

  Jaksar:
  Jahwizm nie mówi w kontekście Jahwe nic o trzech aspektach istniejącego bytu. Jahwe to „jedyny” bóg osobowy, tyle że trzysegmentowy…
  „Stwórca nieba i ziemi”. Ziemia nie jest więc boska a jest tworem, przedmiotem. Który mamy czynić sobie poddanym.
  opolczyk

  Polubienie

 3. Duch Święty to energia którą nazywa się Czi lub Kundalini,neojudaiści nazywają sobie ją duchm świętym,spoko.

  Gołąb/ptak to symbol duszy wykorzystywany przez szamanów od 40 tyś lat minimum.

  Jeśli Jeszua jest bogiem to do kogo sie modlił? 😀
  Jeszua uczył że nie jest bogiem tzn nie jest Jahwe wcielonym
  uczył że to my wszyscy ludzie bogami jesteśmy.

  Słyszeliście, że wam powiedziałem: Odchodzę i przyjdę znów do was.
  Gdybyście Mnie miłowali, rozradowalibyście się, że idę do Ojca, bo Ojciec większy jest ode Mnie.Ew. Jana 14,28
  Ojciec jest większy więc nie są równi,czyli nie są tym samym.

  jEwangelia Marka 13,32 – Niewiedza Jehoshua świadczyła o tym, że Jehoshua nie jest takim samym Bogiem jak Ojciec.
  „Lecz o dniu owym lub godzinie nikt nie wie, ani aniołowie w niebie, ani Syn, tylko Ojciec.”

  jEwangelia Marka 10,18 Sam Jehoshua nie uważa się za Boga.
  „Jehoshua mu rzekł: Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg.”

  jEwangelia Jana 20,17 Jehoshua nazywa Ojca swym Bogiem, a więc nie jest takim samym Bogiem jak Ojciec.
  „Rzekł do niej Jehoshua: Nie zatrzymuj Mnie, jeszcze bowiem nie wstąpiłem do Ojca. Natomiast udaj się do moich braci i powiedz im: Wstępuję do Ojca mego i Ojca waszego oraz do Boga mego i Boga waszego.”

  J 10:34,
  Odpowiedział im Jeszua:Bogami jesteście

  Trójca nie jest żadnym wynalazkiem neojudaizmu.

  Określenie to mówi o trójcy bóstw, popularnej zwłaszcza na Wschodzie jak panteony kananejskie i babilońsko-asyryjski oraz w Egipcie. Najbardziej popularne triady bóstw występowały w miastach syryjskich i fenickich. Przykładem może być Ugarit-ob., Ras Szamra inaczej El, Baal, Aszera, Tyrze-ob., Sur to Melkart, Asztarte, Baal i Sydonie-ob, Sajda inaczej Baal, Asztarte, Eszmun. W Mezopotamii najbardziej znaną triadą bóstw tworzyli Elil, An i Enki, zaś w Egipcie Amon-Re, Mut i Chonsu oraz Ozyrys, Izyda, Horus.
  Triada bóstw znane były również w Rzymie, jak chociażby triada bóstw związanych z urodzajem i wegetacją, w skład której wchodzili Ceres, Liber i Liberia. W hinduizmie Trimurti: Brahma, Wisznu, Siwa.

  http://www.historia.net.pl/news,375.html
  http://pl.wikipedia.org/wiki/Trimurti

  O tym że wszystko jest jednym,tzn że jest ze sobą połączone
  wiedzą i uczą szamani od zawsze.

  „Biblia od pierwszej strony Starego Testamentu do ostatniej apokaliptycznej księgi Objawienia głosi, że Bóg był, jest i zawsze będzie JEDEN. Nigdzie w biblii, nie znajdziemy jasnego stwierdzenia, że Jahwe może być częścią składową jakiejś dwójcy czy trójcy bóstw. Jest jeden, zawsze był jeden i nigdy nie będzie inaczej.

  Wprowadzona, ponad 300 lat po śmierci Jezusa, przez kościół rzymski, niebiblijna doktryna o tzw. „trójcy świętej” urąga prawdziwemu Bogu Jahwe. Nigdy i nigdzie w biblii Bóg nie przedstawiał się jako trójosobowe bóstwo. Żydzi, którzy byli głównymi pisarzami całego Pisma Świętego, zawsze wierzyli w jednego Boga, Stworzyciela Nieba i Ziemi;

  Mich 4;5 BT (5) Choćby wszystkie ludy występowały, każdy w imię swego boga, my jednak występować będziemy w imię Jahwe, Boga naszego, zawsze i na wieki.

  5 Moj 4;35 BT (35) Widziałeś to wszystko, byś poznał, że Jahwe jest Bogiem, a poza Nim nie ma innego.

  Pierwsze przykazanie z żydowskiego dekalogu brzmi:
  “Słuchaj Izrealu!
  Jawhe jest naszym jedynym Bogiem, Jahwe jedyny!
  Nie będziesz miał bogów cudzych przede mną”.

  Tzn że Jahwe jest jedynym bogiem dla żydów
  a słowa o cudzych bogach świadczą o tym że istnieją inni bogowie
  ale żydom nie wolno ich czcić.

  Joe 2;27 BT (27) I poznacie, że wśród Izraela Ja jestem, że jestem Jahwe, Bóg wasz, a nie ma innego. Lud mój nie zazna więcej zawstydzenia.

  Iz 44;6-8 BT (6) Tak mówi Jahwe, Król Izraela i Odkupiciel jego, Jahwe Zastępów: Ja jestem pierwszy i Ja ostatni; i nie ma poza Mną Boga. (7) Któż jest do Mnie podobny? – Niech woła, niech to ogłosi i niech Mi dowiedzie! Kto przepowiedział przyszłość od wieków i to, co ma nadejść, niech nam obwieści! (8) Nie lękajcie się ani nie przerażajcie! Czyż nie przepowiedziałem z dawna i nie oznajmiłem? Wy jesteście moimi świadkami: czy jest jaki Bóg oprócz Mnie? albo inna Skała? – Ja nie znam takiego!

  😀 o tym że Ziemia jest okrągła Jahwe też nie wiedział i nie poinformował swoich wyznawców do czasu Galileusza Kopernika itp 😀

  a Sokrates wiedział że Ziemia jest kulą,bo nie był ani neojudaistą/katolikiem ani judeochrześcijaninem 😀

  Polubienie

  • Mezamir:

   Przeanalizuj na spokojnie ten wklejony przez Ciebie cytat:

   „Joe 2;27 BT (27) I poznacie, że wśród Izraela Ja jestem, że jestem Jahwe, Bóg wasz, a nie ma innego. Lud mój nie zazna więcej zawstydzenia.”

   Nie zapominaj stwierdzenia:”wśród Izraela Ja jestem, że jestem Jahwe, Bóg wasz, a nie ma innego.”
   Wśród Izraela „nie ma innego.”
   Co nie zmienia stanu rzeczy, że poza Izraelem są cudzy bogowie.

   Monoteizm w kontekście Joszue modlącego się do „ojczulka” w ogrodzie oliwnym można „uratować” tak: Joszue ożłopał się wińskiem podczas ostatniej wieczerzy, a hokus pokus z winem zamienionym rzekomo w krew pańską nie udał się i procenty w winie pozostały. No i po wieczerzy wstawiony Joszue gadał sam ze sobą słowami „Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich!”

   Polubienie

   • Tak,albo był nie był bogiem albo miał rozdwojenie jaźni 🙂
    Sprawa jest jednak prosta ,Jeszua twierdził że bogiem nie jest.

    Ale uważany jest przez jahwistów za „boga”. A więc mamy klasyczne wielobóstwo, a przynajmniej „dwubóstwo”.
    opolczyk

    Polubienie

    • Czyli katolicy nie wyznają nauki człowieka którego nazywają Bogiem 🙂 kwestionują jego słowa,czyli bluźnią 😀
     Mało tego,twierdzą że zaprzeczanie boskości Jeszuy to grzech ,a więc Jeszua jest grzesznikiem 😀 Jeszua nie był nawet katolikiem XD bo nie wyznawał żadnej trójcy 😀
     Katolicyzm to eklektyczne new ageowe dziwadło.
     Wszystko ze wszystkim pomieszane tak aby nikt nie wiedział o co chodzi.
     Krypto”pogaństwo”
     (i to jest kolejny powód dlaczego nie używam słowa”pogaństwo”w stosunku do siebie.
     Nazywanie się poganinem a chrzescijan nie poganami jest dezinformacją,przecież czym się różni wiara poganina od wiary chrześcijanina?NICZYM 😀

     Jakby tego było mało,neojudaizmy i islamy powstały na fundamencie animizmu i szamanizmu,czyli”pogaństwa”.

     Nie ma religii nie pogańskich,są religie które niszczą konkurencję naśladując zwyczaje tych których chcą się pozbyć(neojudaizm/katolicyzm,islam,judeochrześcijaństwo)

     Polubienie

 4. 1 Kor 8;5,6 BT (5) A choćby byli na niebie i na ziemi tak zwani bogowie – jest zresztą mnóstwo takich bogów i panów – (6) dla nas istnieje tylko jeden Bóg, Ojciec, od którego wszystko pochodzi i dla którego my(Żydzi) istniejemy, oraz jeden Pan, Jezus Chrystus, przez którego wszystko się stało i dzięki któremu także my(Żydzi) jesteśmy.

  Rzym 3;30 BT (30) Przecież jeden jest tylko Bóg(Izraela), który usprawiedliwia obrzezanego dzięki wierze, a nieobrzezanego – przez wiarę.

  Jud 25 BT (25) jedynemu Bogu, Zbawcy naszemu(żydów) przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego, chwała, majestat, moc i władza przed wszystkimi wiekami i teraz, i na wszystkie wieki! Amen.

  jEwangelia Mateusza 15:24,Jehoshua mówi:”Jestem posłany TYLKO dla zmarłych owiec Izraela”

  „zbawienie bierze początek od Żydów”.jEw. Jana 4:22

  Polubienie

 5. Łuk 22;41,42 BT (41) A sam oddalił się od nich na odległość jakby rzutu kamieniem, upadł na kolana i modlił się (42) tymi słowami: Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! Jednak nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!

  Mat 26;39 BT (39) I odszedłszy nieco dalej, upadł na twarz i modlił się tymi słowami: Ojcze mój, jeśli to możliwe, niech Mnie ominie ten kielich! Wszakże nie jak Ja chcę, ale jak Ty

  Trójca święta 😀 tak tak.

  Polubienie

 6. Trójca Rzymian to: Jupiter, Netpun i Pluton.

  Fenicką trójcę tworzyli Ulomus, Ulosuros i Elium;

  Na tatarskiej monecie widnieje obraz człowieka z trzema głowami, który reprezentuje ich trójcę, zgodnie z treścią napisu umieszczonego na odwrotnej stronie.

  W skład trójcy irlandzkiej wchodziły bóstwa: Kriosan, Biosena i Sira;

  Skandynawską starodawna trójcę tworzyły bóstwa: Thor, Wodan i Frikko;

  pogańskich Germanów reprezentowali: Odyn, Thor i Frija.

  Dawni Indianie w Ameryce Północnej i Południowej nazywali swoich trzech w jednym bogu Tangalonga (jeden w trzech i trzech w jednym) i Trinimaaka (trójca).

  Buddyjskie wizerunki potrójnego bóstwa. Według szkół buddyzmu Wielkiej Drogi (Mahajana) Budda Siakjamuni obrócił Kołem Dharmy trzykrotnie udzielając w ten sposób trzech zestawów różnych nauk. Nauki Mahajany opisują postać Buddy nie tylko jako historyczną, ale przede wszystkim jako trzy ciała Buddy Siakjamuni.

  Do greckiej trójcy należeli Zeus, Posejdon i Pluton ale trójcę również Apollo, Latona, Artemida oraz Demeter, Tryptolemos, Persefona.

  Trójca w Indiach (Trimurte), Brahma, Wisznu i Sziwa, jest czczona jako trzy osoby, chociaż pierwotnie Brahma był jeden jako boski pierwiastek. Jedno ze świętych pism oświadcza: „Ta wielka jedność ma być wyraźnie rozpoznawana jako trzej bogowie w jednej osobie”. Jeden z jej hymnów podaje: „Są trzy bóstwa; jednakże jest tylko jedno bóstwo, ta wielka dusza”.

  Trójcę bóstw Egipcjan tworzyli Horusa, Ozyrysa i Izydy ale również Amon, Ptah i Ozyrys. Jako że faraon był uznawany jako ucieleśnienie boga tworzono również trójce królewskie takie jak Amon-Ra, Ramzes II i Mut czy tzw. trójca Mykerinosa.

  Trójca babilońska przedstawiona jest w trzech obrazach w świątyni Bala

  Isztar, Sin, Szamasz

  Nanna, Nannar – sumeryjski bóg Księżyca. Nazywany też był Suen, Zuen
  Anu (sumer. An – niebo) – w mitologii sumeryjskiej bóg nieba
  Utu – sumeryjski bóg słońca,

  Enki w mitologii sumeryjskiej (Ea w mitologii babilońskiej) – bóg słodkich wód, bóg mądrości, stwórca człowieka, czczony w Eridu. Razem z bogiem nieba Anu i bogiem Enlilem tworzył również wielką triadę głównych bóstw sumeryjskich.
  Ea – jeden z najważniejszych bogów asyryjsko-babilońskich.

  Tzw. wyrocznia chaldejska oświadcza: „Jedność zrodziła Dwoistość, która przebywa z nią i wydaje światło intelektualne; z nich pochodzi Trójca”. Imiona trójcy chaldejskiej to: Anu, Enlil i Ea.

  Polubienie

 7. Nasza rasa jest Rasą Panów. Jesteśmy świętymi bogami na tej planecie. Różnimy się od niższych ras, ponieważ wywodzą się one od insektów. Faktycznie porównując je do naszej rasy, inne rasy to bestie i zwierzęta, owce w najlepszym przypadku. Inne rasy są uważane za ludzkie odchody. Naszym przeznaczeniem jest rządzenie niższymi rasami. Nasze ziemskie królestwo będzie rządzone poprzez naszych liderów za pomocą rózgi żelaznej. Masy będą lizać nasze stopy i służyć nam jako nasi niewolnicy. [Menachem Begin, premier Izraela, laureat Pokojowej Nagrody Nobla]

  Polubienie

 8. http://www.youtube.com/verify_age?next_url=/watch%3Fv%3D4m62iJAFiPw

  Działa Wam filmik?Mnie nie :/

  U mnie działa.


  .
  Tekst piosenki:

  Zył pośród nas kiedyś pewien mięczak
  Który głosił że jest synem Boga
  Oszukiwał miliony ludzi
  Mówił że zbawi ten świat!

  Rzymianie krzyżują żydowskiego króla!
  Skończy żywot na krzyżu za kłamstwa!
  Rzymianie krzyżują żydowskiego króla!
  Skończy żywot na krzyżu za kłamstwa!
  Na krzyż! Na krzyż! Na krzyż!
  Na krzyż z nim na krzyż!
  Na krzyż! Na krzyż! Na krzyż! Na krzyż!

  Dwunastu głupców przyłączyło się do niego
  Łazili za nim jak stado baranów
  Słuchali bzdur które wygadywał
  Spijali słowa z jego ust!

  Rzymianie krzyżują żydowskiego króla!
  Skończy żywot na krzyżu za kłamstwa!
  Rzymianie krzyżują żydowskiego króla!
  Skończy żywot na krzyżu za kłamstwa!
  Na krzyż! Na krzyż! Na krzyż!
  Na krzyż z nim na krzyż!
  Na krzyż! Na krzyż! Na krzyż! Na krzyż!

  Aż jeden z nich go w końcu zdradził
  Za marną srebrników garść
  Tyle był warty syn Jahwe
  Na krzyżu skończył za swą obłudę!

  Rzymianie krzyżują żydowskiego króla!
  Skończy żywot na krzyżu za kłamstwa!
  Rzymianie krzyżują żydowskiego króla!
  Skończy żywot na krzyżu za kłamstwa!
  Na krzyż! Na krzyż! Na krzyż!
  Na krzyż z nim na krzyż!
  Na krzyż! Na krzyż! Na krzyż! Na krzyż!

  Rzymianie krzyżują żydowskiego króla!
  Skończy żywot na krzyżu za kłamstwa!
  Rzymianie krzyżują żydowskiego króla!
  Skończy żywot na krzyżu za kłamstwa!
  Na krzyż! Na krzyż! Na krzyż!
  Na krzyż z nim na krzyż!
  Na krzyż! Na krzyż! Na krzyż! Na krzyż!

  .
  opolczyk

  Polubienie

 9. Mógłbyś wkleić link tak żeby był widoczny?

  Kochany Mezamirku – zrobiłem więcej – wrzuciłem to na bloga!
  opolczyk

  Polubienie

 10. 😀 ale mnie link potrzebny XD ten co mam to jest link do jakiejś stronki z informacją o zablokowaniu i takie tam pierdafony 🙂

  Mezamir:
  Kliknij na start na filmiku. Pokaże się wtedy na górze filmiku tytuł. Wkliknij się na niego i otworzy się strona na youtube. I wtedy masz jej adres.
  opolczyk

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.