Drewniany posąg Peruna sprofanowany i ścięty na Ukrainie

.


.

.

24 sierpnia 2009 na Górze Starokijewskiej ukraińscy rodzimowiercy ustawili piękny drewniany posąg Peruna.

.

.
Według starych podań na tym samym miejscu kniaź Włodzimierz ustanowił kult Peruna. Kilka lat później zdradził on pogaństwo i pogańskie miejsce kultu zjahwizował. Jest to informacja nie do końca poprawna. Jahwizm dotarł pierwotnie na Ruś ponad wiek wcześniej (ok. 860 roku). Istniejącą tam od tysiącleci wiarę pogańską zdrajcy chcieli zastąpić jahwizmem. Na pewno zaś już w czasach regentki Olgi Kijowskiej Ruś poddana była wzmożonej jahwizacji.
To zapewne ta jahwistka zniszczyła pogański kult na Górze Starokijewskiej, który następnie na kilka lat przywrócił późniejszy renegat Włodzimierz – za zdradę pogaństwa nazwany przez jahwistów „wielkim”.

Zniszczony 1 listopada posąg Peruna, prezentowany nawet w wikipedii padł ofiarą ataku „nieznanych sprawców” – czytaj – ukraińskich prawosławnych fanatyków.

Dlaczego sądzę, że zrobili to prawosławni fanatycy. Otóż gdyby zniszczenie posągu Peruna miało być dziełem wandali czy wojujących ateistów, to na okrągło słyszelibyśmy meldunki o niszczeniu przez tych samych nieznanych sprawców cerkwi, kapliczek przydrożnych i prawosławnych krzyży. A tymczasem owi niszczyciele wśród tysięcy obiektów poświęconych plemiennemu Jahwe wyszukują sobie akurat obiekty kultu pogańskiego. Ta wybiórczość owych nieznanych sprawców nie jest zapewne  przypadkowa.

Mściwość jahwistów ukraińskich wobec rodzimowierców i ich miejsc oraz obiektów kultu wypływa z ich fanatyzmu, mściwości i wściekłości.
Przekonani o tym, że są religijnym monopolistą na Ukrainie prawosławni  nie są w stanie pogodzić się z odradzającym się tam rodzimowierstwem. Przypomina im ono o tym, że są oni wyznawcami obcej religijnej przybłędy znad Jordanu, która niszczyła i prześladowała prawowierną i prastarą słowiańską wiarę.

Historia ta zadaje też kłam propagandzie prawosławnej, w której prawosławie prezentuje samo siebie jako „łagodną”, wręcz „słowiańską” religię. W sytuacji gdy rzecz idzie o utrzymanie monopolu na wiarę prawosławni niczym nie różnią się od watykańczyków – jest to taka sama fanatyczna dzicz wyznawców plugawego Jahwe i obrzezanego cieśli.

Przeraża ich oraz wprawia we wściekłość fakt, że prastara wiara słowiańska, którą uważali za bezpowrotnie pokonaną i zapomnianą odradza się na Ukrainie.

Nie był to pierwszy tego typu atak na odradzającą się na Ukrainie słowiańską wiarę,  słowiańskie miejsca kultu oraz posągi słowiańskich bogów. Poniższa lista (w języku ukraińskim) wylicza szereg podobych ataków i profanacji od roku 2007.

.

.

.

.

.

.

.

W oświadczeniu Przewodniczącej Zjednoczenia Rodzimowierców Ukrainy, Haliny Łozko uderzyła mnie jeszcze jedna rzecz.
Pisze ona, że odradzające się tam rodzimowierstwo jest jedną z najstarszych konfesji Ukrainy. A przecież jest to podwójna nieprawda.
Rodzimowierstwo jest jedyną i najstarszą prawowitą wiarą na tych terenach. Wszystkie pozostałe religie to obce przybłędy. Ponadto rodzimowierstwo nie jest konfesją – czyli wyznaniem/odpryskiem w łonie jakiejkolwiek religii. Wiara pogan, pomimo lokalnych różnic była jedna i ta sama. Konfesje zaś to „wynalazek” skłóconego o jedynie słuszne dogmaty jahwizmu, w którego łonie mamy setki konfesji – czyli konkurujących ze sobą odprysków.

Bez względu na to nieszczęśliwe sformułowanie z całego serca przyłączam się do apelu rodzimowierców z Ukrainy.

Zdecydowanie potępiam haniebny eksces zniszczenia posągu słowiańskiego boga Peruna.

Potępiam nikczemne szykany  i wandalizm wobec rodzimej słowiańskiej wiary na Ukrainie stosowane przez fanatycznych jahwistów.

Potępiam haniebne przyzwalanie na to ze strony ukraińskich władz.

.

opolczyk

.

.

Reklamy

8 komentarzy do “Drewniany posąg Peruna sprofanowany i ścięty na Ukrainie

 1. Jak to mówią „Palestyna płonie więc Judeopolonie trza zaczać (ponownie) budować”. A żeby była szansa trza pilnować by prawda o Popiele czy prawdziwej religi Scytów w nauce znanych takze jako Chazarzy nigdy światła nie ujrzała. Bo nie jest prawdą iż Kagan Chazarii judaizm „przyjął” bo była to „najlepsza z religii”. Prawda jest, że za namową swojej żydowskiej żony jak w micie o Popiele (przerobionej na niemre by zamydlić prawdę o prawdziwych bydlakach trujących słowiańskich władców w czasie uczty) ostatni Kagan swoich kniaziów wytruł bądź pod groźba ściecia kazał przejść na judaizm zdradzając i zasady swojego ludu (zmiana ustroju na judaistyczną dyktature) jak i perskiego sprzymierzeńca (którego później wraz żydami napadał). I to był koniec kaganatu w swojej pierwotnej demokratrycznej formie. Wraz ze zmianą wiary i najściem zydowskich zwyrodnialców (doradców) rozpoczęły się i prześladowania jak i handel ludzmi. Aż państwo nasisemickiego zwyrodnialstwa staraniami kniażia z Rusi zakończyło żywot w kloace historycznego zapomnienia dziś restaurowanej jako rzeczona JUDEOPOLONIA.

  PS „Zniszczony 1 listopada posąg Peruna, prezentowany nawet w wikipedii padł ofiarą ataku “nieznanych sprawców” – czytaj – ukraińskich prawosławnych fanatyków.” – banderowcy zwyrodnialcy z kibuców plus grekokatolicy. Ja tych obstawiam.

  Polubienie

 2. Więcej

  Jest w tym coś więcej niż profanacja
  dla Serca mego, ciała i umysłu.
  Więcej niż cisza…

  Jest w tym coś więcej niż ostrymi toporami ścięta
  figura Gromowładnego Boga.
  Więcej aniżeli żal….

  Jest w tym coś więcej aniżeli z drzazg ułożony obcy krzyż,
  W miejscu gdzie pieśń Słowiańska brzmiała
  Więcej aniżeli symbol…

  Jest w tym coś więcej gdzie rdza zlepia ze sobą wiatr,
  I coś co zbliża nas do siebie
  Więcej aniżeli modlitwa….

  Jest w tym coś więcej niż sztuczny podział państw.
  W miejscu gdzie inaczej brzmi Słowiańska pieśń,
  Więcej niż rytm…

  Jest w tym coś więcej aniżeli rosisty deszcz
  Obmywający drzewny zrąb,
  Więcej aniżeli ciała dreszcz…

  Jest w tym coś więcej aniżeli wywołanie złożonych słów,
  Coś bliskiego w Rodzimej modlitwie
  Wiecej aniżeli Wspomnienie…

  Jest w tym coś więcej aniżeli wywołane gniewem Plemion wyczekiwanie.
  Tak wielkie, że w swym rozedrganiu wieczne
  Więcej aniżeli czuwanie…

  Jest w tym coś nieuchwytne, jak wiatr, który się przetacza
  w ciemności nad głowami zdrajców
  Więcej aniżeli kara…

  Jest w tym coś więcej aniżeli przy dzwonów bicia
  chwalebne pieśni przy smaku wina czytanie.
  Więcej aniżeli Pokoleń PŁACZ…

  Brawo Jaksar

  Chylę czoło!
  opolczyk

  Polubienie

 3. Pingback: ALTERNEWS - Rosja (i Ukraina) – niechciane i zwalczane pogaństwo

 4. Pingback: ALTERNEWS - Bitwa o Słowiańsk – walka o słowiańskość południowo-wschodniej Ukrainy

Możliwość komentowania jest wyłączona.