Chcieć to móc – brawo Radogost, Percival Schuttenbach i Perunwit

.

Niestety przez własną niedbałość z jednodniowym opóźnieniem informuję, iż wczoraj, 3 listopada, we Wrocławiu w klubie Madness odbył się koncert z udziałem zespołów Radogost, Percival Schuttenbach i Perunwit.
.


.


.


.

Otrzymałem wprawie wiadomość o tym od  Adama Radogosta już 1 listopada, ale przez własną niedbałość nie poinformowałem o tym jeszcze przed koncertem – nie zaglądałem od kilku dni na inny adres mailowy, na który wiadomość otrzymałem.

Chciałbym w tym miejscu jeszcze wyjaśnić, że Adam Radogost, obok Percival Schuttenbach, poparł pomysł koncertu/festiwalu jaki próbowaliśmy wraz z Jaksarem i „szatańskimplanem” zorganizować w dniu 22 grudnia we Wrocławiu – także w klubie Madness. Adam Radogost niestety odezwał się już po tym, gdy z powodu braku chętnych (poza Percivalem) rezerwację klubu Madness odwołaliśmy.
Na nasze zaproszenie pozytywnie odpowiedział Percival Schuttenbach, popierając pomysł i zgłaszając akces do udziału w koncercie. Ideę koncertu/festiwalu poparł oraz zadeklarował udział w nim także Adam Radogost, niestety już po odwołaniu przez nas rezerwacji Madnessu. Większość zaproszonych grup nie odpowiedziała na zaproszenie. Nielicznym, którzy odpowiedzieli (poza dwoma już wymienionymi, gotowymi wziąć udział) albo nie pasował termin, albo wręcz odpisali, że za „frico” grać nie zamierzają.

Na pomysł zorganizowania festiwalu/koncertu promującego pogańską muzykę wpadł Jaksar.  Przyczynił się do tego koncert w Czechach, gdzie obok pogańskich występowały i jahwistyczne zespoły. Pisała o tym Malwa.

Dramatyczny tekst „szatanskiegoplanu” o inwigilacji, jahwizowaniu i próbie przejęcia kontroli nad „pogańskimi” zespołami przez jahwistów wzmocnił jedynie przekonanie o konieczności zorganizowania pogańskiego festiwalu.
Wspólnie z Jaksarem zredagowaliśmy tekst zaproszenia, „szatanskiplan” zarezerwował klub Madness, ja założyłem elektroniczą skrzynkę pocztową o nicku „Reakcja pogańska”, po czym wspólnie rozsyłaliśmy zaproszenia do zespołów wytypowanych przez Jaksara i „szatanskiplan”. Tłumaczenie zaproszenia na język rosyjski załatwiła Malwa. Tłumaczenie na angielski zorganizowałem ja.

Niezwykle cieszy mnie to, że Radogost, Percival Schuttenbach i Perunwit urządziły we Wrocławiu koncert. Być może przerodzi się on w cykliczne koncerty/festiwale muzyki pogańskiej, jak to było w naszych planach.

Załączam jeszcze treść naszego zaproszenia rozesłanego do zespołów z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi i Rosji.

 

.

Szanowni Przyjaciele,


W związku z tegorocznymi koncertami w Czechach, w środowisku Rodzimej Wiary w Polsce, a w nieco mniejszym stopniu i w Czechach, doszło do wielu mniej lub bardziej rozsądnych dyskusji.
Głównym tematem tych dyskusji był udział muzycznych zespołów Rodzimej Wiary, oraz innych zespołów Pogańskich, w koncertach które katolickie zespoły muzyczne, poprzez swój udział obok renomowanych zespołów o korzeniach Pogańskich, traktują jako swoistą  promocję swojego kultu jak i przekazu przezeń reprezentowanego.
Zrozumiałym więc było oburzenie wyznawców Rodzimej Wiary w Polsce i w Czechach, które z kolei w czasami zbyt pochopnych słowach posądzały zespoły Rodzimej Wiary o komercjalizm i brak wyczucia sytuacji.
W związku z zaistniałą sytuacją,  a jednocześnie dla podkreślenia, że zespoły i muzyka Rodzimej Wiary nie zawsze jest komercyjnym przedsięwzięciem, w kręgu wyznawców Rodzimej Wiary w Polsce zrodził się pomysł zorganizowania cyklicznych koncertów mających z jednej strony promować Pogańską muzykę jako akt rytualny, a z drugiej mających być publiczną deklaracją przywiązania Rodzimej Wiary do kultury Pogańskiej.


W nawiązaniu do powyższego zwracamy się do grup oraz zespołów muzycznych o korzeniach wywodzących się z  Rodzimej Wiary, którym droga jest pogańska kultura, by w ramach publicznej deklaracji Rodzimej Wiary i promocji i przywiązania do Kultury i Tradycji Pogańskiej, zadeklarowały się do przynajmniej jednorazowego, nieodpłatnego udziału w koncertach muzyki pogańskiej.
Koncerty te w zamiarze inicjatorów mają być imprezą cykliczną, promującą Kulturę i Tradycje Pogańskie a zarazem sygnałem, że Rodzime grupy muzyczne  są i będą wierne swoim korzeniom i fanom.


O ile Projekt zdobędzie Państwa poparcie i okaże się sukcesem, przewidujemy za udział w kolejnych koncertach należne zespołom honoraria.
Naszym zamiarem jest zainicjowanie cyklicznych Koncertów/Festiwali, które miały być przeciwwagą dla festiwali mieszanych lub chrześcijańskich, na które dopuszczane/zapraszane są zespoły propagujące antypogański katolicyzm czy jakikolwiek inny odłam chrześcijaństwa.


Festiwal ten może stać się ważnym wydarzeniem muzycznym w kręgu państw słowiańskich, choć i udział pogańskich zespołów niesłowiańskich nie jest z góry wykluczony. Festiwale mogą być w przyszłości organizowane nie tylko w klubach, ale i na Świeżym Powietrzu.
Mogą też być zarówno imprezami samodzielnymi, jak i festiwalami towarzyszącymi obrzędom grup Rodzimej wiary czy inscenizacjom historycznym organizowanym przez grupy rekonstrukcyjne.


Jedynym warunkiem udziału w festiwalu jest jednoznaczne określenie się jako zespół pogański, kultywujący tradycję, kulturę i wiarę naszych Praojców.

 

Pierwszy z planowanych koncertów/festiwali odbędzie się 22 grudnia 2012 we Wrocławiu w sali Klubu Muzycznego Madness. Kolejny koncert planujemy na wiosnę w okolicy pogańskiego święta Jarych Godów (marzec – kwiecień 2013).

 

 

Reakcja Pogańska

 

.

Kto wie, może pomysł Jaksara, wsparty przez kilka innych osób uda się urzeczywistnić.

.
opolczyk

.

.

Reklamy

3 komentarze do “Chcieć to móc – brawo Radogost, Percival Schuttenbach i Perunwit


 1. (—)

  jowram:

  Treść komentarza skasowałem. Ani nie na temat, a dodatkowo jeszcze z inwokacją do obrzezanego cieśli.
  opolczyk

  ps. Profesora Przystawę znałem osobiście. Byliśmy nawet na „ty”. Niemniej jego walkę o JOW-y uważałem za donkiszoterię a nie za „działalność obywatelską dla dobra Polski”. W USA JOW-y zabetonowały Kongres dwoma agenturalnymi wobec banksterów partiami. Tylko ślepiec albo głupiec tego nie dostrzega.

  Polubienie

 2. Demokracja to dwa wilki i owca głosujące nad tym, co zjedzą na obiad [Benjamin Franklin]

  Demokracja to nic innego, jak rządy motłochu, w których pięćdziesiąt jeden procent ludzi może odebrać prawa pozostałym czterdziestu dziewięciu procentom [Thomas Jefferson]

  Demokracja jest najgorszym z możliwych ustrojów, gdyż są to rządy hien nad osłami. [Arystoteles]

  Różnica między demokracją bezpośrednią (rzeczywistą, na samym dole) a demokracją „przedstawicielską” (w obecnym wydaniu – „parlamentarną”) jest taka, jak między piciem w szczawnicy a szczaniem w piwnicy [Andrzej Szubert]

  Demokracja współczesna rozbija się o jedną rzecz – prawo wyborcze oddano idiotom tylko na podstawie ukończenia 18-go roku życia. I idioci wybierają hieny i oszustów. Prawo wyborcze powinno przysługiwać jedynie osobom, które zdały (trudny) egzamin dojrzałości obywatelskiej. To wyeliminowałoby 70-80 % odmóżdżonego bydełka wyborczego.
  U Słowian jedynie doświadczeni i mądrzy członkowie wspólnoty podejmowali wspólnie decyzje. Gołowąsy, żółtodzioby musiały najpierw udowodnić, że zasługują na prawo uczestniczenia w debatach.
  opolczyk

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.