Podstawy Rodzimowierstwa

.

Poniższy film w komentarzu wrzucił Mezamir.
Posłuchajmy słów mądrego, współczesnego Słowianina.

.

.
Rosyjska Duma zamierza uchwalić surowe przepisy i wysokie kary za obrazę uczuć i poglądów religijnych.
Niestety przepisy te będą chronić przed uzasadnioną krytyką przede wszystkim religie żydowskie (prawosławie, judaizm i islam).
Także jeden z odłamów buddyzmu ma podlegać ochronie prawnej.

Rodzimowierstwa – wiary Słowian, a więc prawdziwego duchowego dziedzictwa Rosji przepisy te niestety nie obejmują.

Rosja zbacza na bardzo złą drogę: działania Dumy spowodują utrwalenie żydowskich religii i będą służyły utrzymywaniu zażydzenia Ducha Rosji religijnymi ideologiami znad Jordanu.

.
opolczyk

.

ps.

Wrzucam jeszcze komentarz Słowianina dot. sprawy obrony uczuć i przekonań religijnych w Rosji:

Rosja wprowadza w szkołach obowiązkową etykę lub religię :
http://nczas.com/kompendium/religia/rosja-wprowadza-obowiazkowa-etyke-lub-religie-w-szkolach-podstawowych-wnioski/

Rosja – w obronie uczuć ( i przekonań ! ) religijnych :
http://www.deon.pl/drukuj/ZJGj3qVkZ6nGcWWpbIo.html

Sprawa Pussy Riot cd – Bluźnierstwo będzie w Rosji przestępstwem kryminalnym :
http://wyborcza.pl/2029020,75248,12560736.html

Pussy Riot i krucjata obrońców religii w Rosji :
http://wyborcza.pl/2029020,76842,12568367.html

Projekt nowej ustawy zagraża wolności wyznania w Rosji ! :
http://www.diamentowadroga.pl/dd17/projekt_nowej_ustawy_zagraza_wolnosci_wyznania_w_rosji

UWAGA : To nowe prawo ma chronić tylko religie uznane w Rosji za tzw. tradycyjne ( ! ) a więc prawosławie , judaizm , islam i buddyzm ( ta ostatnia rozumiana jest jednak tylko jako tradycyjna religia plemion buriackich z Syberii ; wszystkim pozostałym szkołom buddyzmu , therawadzie , mahajanie , czy Karma Kagyu , odmawia się oficjalnego uznania ) ;
czyli , że wszystkie inne religie ( w tym rodzimowiercze ! ? ) będzie można dowolnie obrażać …
Paradoksalnie , efektem akcji ‘ antyklerykalnej ‘ jest wzrost klerykalizmu !

Za : Radio ” FiM ”
( polecam odsłuchanie nagrania audio od 31:25 do 42:05 min. ) :
http://www.faktyimity.pl/Portals/1/Files/Media/audio/2012/FIM_27_wrzesnia.mp3

.

 

 

 

.

29 komentarzy do “Podstawy Rodzimowierstwa

 1. Polecam również zamieszczone w komentarzu
  przeze mnie linki dot. powyższego tematu:
  https://opolczykpl.wordpress.com/2012/08/15/bitwa-o-arkone-2012-malwa/#comment-4177

  oraz w trzech kolejnych komentarzach tu
  (dla przypomnienia jednej z przyczyn w w/w sprawie): https://opolczykpl.wordpress.com/2012/08/15/bitwa-o-arkone-2012-malwa/#comment-2960

   
  Panie profesorze, co myślą “polscy” biskupi – trudno orzec, natomiast jest pewne, że tych panów nie obchodzi interes Polski i narodu polskiego – a co najwyżej – pewnej rzymskiej frakcji chrześcijaństwa (a może najbardziej JUDEOchrześcijaństwa) – ewentualnie korzyść chrześcijaństwa w ogóle, ostatecznie (z wielkim bólem) także nierzymskiego.
  Idea tworzenia bloków politycznych w oparciu o religię jest absurdem – religia to czysty irracjonalizm, polityka to racjonalizm w najbrutalniejszej formie – makiaweliczny pragmatyzm. Jedyne idee, które w polityce zwyciężają to idee organizacji interesów wokół grup narodowych. Jedynym racjonalnym przedłużeniem takiej organizacji w obszar ponadnarodowy jest oparcie się o koncepcję superetnosu. Ta koncepcja – panslawizm (na polskiej scenie politycznej głoszony ostatnio jedynie przez Bolesława Tejkowskiego z Polskiej Wspólnoty Narodowej i realizowany przez jego Polski Komitet Słowiański) jest od początku po dziś dzień zwalczana przez Żydów – także tych udających polskich patriotów-”prawicowców” a nawet “narodowców”. Dlaczego? Bo realizacja tej idei grozi stworzeniem bloku zdolnego do przeciwstawienia się Żydom rządzącym tzw. “wolnym światem” za pomocą przemysłu lichwiarskiego, własności środków produkcji i mediów – oraz skorumpowanych kukiełek zwących się politykami.

  Za: http://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/09/09/rosja-obronca-wolnego-swiata-czy-krajem-trzeciego-swiata-modele-geopolityczne-polska/
   
  Dość charakterystyczną cechą niepolskich patriotów zrzuconych na spadochronach w celu tłoczenia w Polaków pseudopatriotyzmu i formowania absurdalno-samobójczo-niekonstruktywnych postaw, jest zapiekła wrogość wobec słowiańszczyzny i idei panslawistycznych. Wrogość ta narzuca się niejako sama – ponieważ ostentacyjna i irracjonalna/absurdalnie zapiekła wrogość wobec Rosji i Rosjan jest podstawową metodą uwiarygadniania się “patriotów” niepolskiego chowu już od stuleci (1830, w przededniu powstania z 1863 dopracowano schemat judzenia Polaków, a ostatnio przećwiczono go w 1968 [kiedy urządzono hucpę na „Dziadach” Dejmka, żeby wylansować „patriotów” takich jak Michnik czy Szlajfer] i 1981 [kiedy to niejakiemu Rulewskiemu marzyło się posłanie polskich robotników przeciw sowieckim czołgom, dzięki czemu „kremlowskie kuranty miały zagrać Mazurka Dąbrowskiego”]).
  Historycznie “niepolscy patrioci” pracowali przeciw Polakom (i Rosji – bo polskie mięso armatnie zręcznie poszczute oprócz popełnienia samobójstwa dodatkowo osłabiało cesarstwo rosyjskie) na żołdzie pruskim. Komu obecnie służą ci luminarze polskiej “tradycji niepodległościowej” niech się czytelnik głęboko zastanowi.

  Co się tyczy sytuacji Rosji i Rosjan, to jest ona dość zbliżona do sytuacji Polski i Polaków. Oba kraje znajdują się w stanie likwidacji – zarówno demograficznej, jak i ekonomicznej. Rosji udaje się na razie unikać likwidacji politycznej, niestety nie przekłada się to na na zmiany sytuacji ekonomicznej – system kompradorskich elit utworzony za czasów Jelcyna trwa. Rosją współczesną trudno się bezkrytycznie zachwycać.
  Należy jednak pamiętać, że jeśli Polska chce się wydobyć ze stanu państwa kolonialnego międzynarodowych koncernów, jeśli nie chce podzielić losu osamotnionej i niszczonej bandyckimi i niesprowokowanymi nalotami NATO Serbii, to musi być członkiem większego bloku politycznego, gospodarczego i militarnego.
  Wizja federacji słowiańskiej jest tu rozwiązaniem, które narzuca się samo – ponieważ wszystkie kraje słowiańskie – plus Węgry, Mołdawia i Rumunia – dzielą wspólny los – narodów niewolniczych, wyzutych z własności środków produkcji i pozbawionych kontroli nad własnymi systemami finansowymi. O sile Rosji w takiej federacji przesądzi siła koalicji pozostałych państw.

  Za: http://palmereldritch1984.wordpress.com/2012/09/25/antypolskie-i-antynarodowe-madrosci-dyzurnych-pseudopatriotow/

  Polubienie

  • Bo Powstanie Warszawskie było tak naprawde wielką akcja dekonspiracyjną. Pod pozorem „walki niepodległosciowej” patriotyczna młodzież miała się na „chwałę londyńskich tchórzy” dać wystrzelać w powstaniu (tuż przed na rozkaz londyńczyków całą broń wyprowadzono z Warszawy do Kampinosu a młodziezy kazano zdobywać niemieckie pozycje z kamieniami w dłoniach wczesniej ustami „kurierów” i innych bydłoszczyńskich informując ich o dacie rozpoczecia walk) by po wojnie nie mogła zarówno rywalizować z bolszewikami o stanowiska jak i nie sprawiać problemów czerwonej moskowej zarazie aktywnym formowaniem niezaleznych i niezażydzonych organizacji polityczno-społecznych mogących chcieć kultywować patriotyczne przedwojenne tradycje narodowo-niepodległosciowe. A tak ku chwale zionu wiekszość dała się wybić by zdrajcy obecnie na ich grobach mogli lać krokodyle łzy „pomstując na krzywdę uczynioną Narodowi” a reszte już przetrzebioną powyłapywano i powymordowywano w żydowskich katowniach UB/NKWD by Nadwislański Kraj Rad odpokutował krzywdy uczynione bolszewickiemu bydłu w latach 1920/1921 poprzez Cud nad Wisłą i powstrzymaną tym na kilkadziesiąt lat budowę Yewroazjatyckiego Cesarstwa Syjonistycznego znanego dzis jako UE.

   Polubienie

 2. „Rosja zbacza na bardzo złą drogę: działania Dumy spowodują utrwalenie żydowskich religii i będą służyły utrzymywaniu zażydzenia Ducha Rosji religijnymi ideologiami znad Jordanu.”

  „NWO budowany będzie przeciw Rosji, na ruinach Rosji i poprzez Rosję” Zbigniew Brzeziński – Doktor honoris causa Katolickiego Uniwersytetu w Dublinie.

  „Nie bój się protekcjonizmu – to nasze główne narzędzie, otworzył on drzwi Żydom wszystkich narodowości, wszystkich wyznań, wszystkich stron.
  Prawdziwym internacjonalistą jest tylko ten, którego więzy krwi związane są z judaizmem (katolicyzm/neojudaizm, judeo chrześcijaństwo, islam), wszystkie pozostałe to przekleństwo i oszustwa” – Katechizm Żyda w ZSRR.

  Polubienie

 3. wicie co, tak naprawdę to jedynym rozwiązaniem jest, żebyśmy nie patrząc na politykę i obrzezanych wykorzystując do maksymum luki w Polskim prawie ale szczególnie Europejskie prawo tworzyli własną Rodzimowierczą Zadrugę. Nie możemy tworzyć czegoś w rodzaju Związków z ukłonem wobec dominującego kościoła i skatoliczonych polityków. Oni nam nic za darmo nie dadzą… Należy tworzyć własne radykalnie różne od tego „wybranego” plemienia społeczeżstwo i prowadzić ofensywną ałkcję promocyjna i informacajną. Nie zgadzam się z teorią co niektórych Zwiazków „rodzimowierczych” które uważają. że należy współpracować ze wszystkimi religiami a agitacja , promocja, „nawracanie” itd…powinny byc trzymane z dala od nas….dlaczego ? poniewaz albo sie jest i czuje sie Poganinem albo nie….
  Teoretycznie zgadzam sie ale nie w 100%, po pierwsze, musimy wyjsc poza nasze Getto i wyjaśniać na czym polega Rodzimowierctwo na czym polega zaklamanie filozofi, Wiary i Obyczajow Rodzimowierczych i należy przybliżyć Bogów nie tylko kolegom i znajomym ale szerszej opini. Oczywioscie, nonsensem jest na wzor Jehowych pukanie do drzwi i nawracanie z broszurką w ręku … uważam jednak, że obok wydawnictw na wysokim poziomie naukowym powinny byc wydawane proste, lekkie i barwne wydawnictwa dla dzieci. Filmy na wzor takich jakie robia np Rosjanie, filmy Historyczne i inne…nie falszujace prawde histopryczna a mowiace o tym jak naprawde bylo….
  Na poczatek jednak musimy trzmac sie razem, stwozyc naprawde Rodzimowiercza spolecznosc bez pruzderi, falszywej demagogi, zaklamanych historyjek czy sztucznych scenariuszy. Powinnismy dac duzieciom do reki darmowe broszurki berwnie opisujace Wiare naszych Ojców (ilustrowane) oraz na czym polegala chrystianizacja Polski i innch krajów Słowiańskich, Musimy dac dzieciom do reki material i informacje na podstawie ktorej moglyby smialo dyskutowac na lekcjach nz nauczycielami i miedzy soba… powinny zrozumiec, ze ich rodzima Historia i duma to Poganska polska a to co nam sie teraz oferuje to obcy i zbrodniczy system ktory ma na sumieniu (mimo tego, ze watpie by sumienie mieli) miliony Slowian…..

  Polubienie

  • Jaksar:

   „Nie zgadzam się z teorią co niektórych Zwiazków “rodzimowierczych” które uważają. że należy współpracować ze wszystkimi religiami a agitacja , promocja, “nawracanie” itd…powinny byc trzymane z dala od nas….dlaczego ? poniewaz albo sie jest i czuje sie Poganinem albo nie….”

   Współpracować można np. z buddyzmem. Nie jest to religia sesu strickte, a raczej metoda indywidualnego rozwoju. Można być poganinem, który sobie tu i tam medytuje metodą buddyzmu.
   Natomiast jakakolwiek „współpraca” z „religiami monoteistycznymi”, które z ideologicznego założenia gardzą poganami i chcą nas „nawracać” jest wykluczona i nie wchodzi w rachubę. Z tymi, którzy chcą nas unicestwić współpracować nie można.
   Ich należy demaskować, a w razie potrzeby należy z nimi walczyć – przynajmiej „piórem”.

   „ze ich rodzima Historia i duma to Poganska polska a to co nam sie teraz oferuje to obcy i zbrodniczy system ktory ma na sumieniu (mimo tego, ze watpie by sumienie mieli) miliony Slowian…..”

   Dokładnie tak. Jahwizm zrobił z Polaków – Słowian żydłaków i ludzi cudzymi samym sobie.
   A przecież naszej kultury, historii, dziedzictwa pogańskiego i Ducha Słowiańskiego wstydzić się nie musimy.
   Odrzucić należy wszystkie obce ideologie, z żydo-kapitalizmem włącznie, powrócić należy do własnej tożsamości i do starego porządku świata – tego przedżydowskiego.

   Polubienie

 4. Proszę zapoznać się z informacją zamieszczoną aktualnie pod filmem :

  „… Po publikacji tego filmu trzymałem ciekawy link od kolegi. Widoczny na filmie Wielesław Czerkasow może być czcicielem Bogini Kali Ma a więc Bogini zniszczenia.
  http://via-midgard.info/razoblacheniya/9170-veleslav-poklonnik-chernoj-bogini-kali-ma.html

  http://translate.google.pl/translate?sl=ru&tl=pl&js=n&prev=_t&hl=pl&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fvia-midgard.info%2Frazoblacheniya%2F9170-veleslav-poklonnik-chernoj-bogini-kali-ma.html

  Wiadomość wręcz zadziwiająca. W sumie zastanawiałem się jak to możliwe, że w czasie jaki jeszcze mamy a więc prześladowań rozmaitych, jego społeczność funkcjonuje bez przeszkód” :

  Wszedłem na zasygnalizowaną stronę … Treść daje dużo do myślenia …

  Zbigniew1108

  „…jego społeczność funkcjonuje bez przeszkód”
  Póki co, jeszcze tak. Ale szczucie na niego, nagonka i opluskiwanie go już ma miejsce – w tym właśnie tekście. Czyżby była to przygrywka do rozprawy z autentycznymi słowiańskimi ruchami w Rosji?
  opolczyk

  Polubienie

  • Zbigniew1108:

   Podejrzewam, że ktoś koniecznie chce opluskwić Wielesława.
   Podejrzewam nawet, że to robota jahwistów.

   Wielesław jest słowiańskim rodzimowiercą i piewcą oraz głosicielem Słowiańskiego Ducha.
   A to, że Słowiańszczyzna i Hinduizm posiadają wspólne korzenie sprawia, że wiele symboli i rytuałów może być w obu tych kulturach podobne.

   O bogini Kali napisał już Mezamir.
   Ja podkreślę jeszcze raz, – Kali była pogromczynią demonów i sił zła (dlatego żydochrześcijanie czczący plugawego Jahwe ludobójcę tak jej nie znoszą).
   Była ona też władczynią cyklu reinkarnacyjnego – a więc nie tylko śmierci, ale i powtórnych narodzin.

   Zwróć proszę uwagę na ten fragment tłumaczenia:

   „Według badań naukowych Boga Śiwy – Bóg miejscowej ludności indyjskiego przed-aryjskiej OKRESU. Drawidyjskiego Negro lokalne plemiona czcili tego Boga, zanim jeszcze plemion aryjskich Indii. Bóg Shiva – pradawne plemiona Bóg negroidalnej Dravidian. To z tego powodu, że Bóg Shiva, jak Kryszna, przedstawionym z niebieską skórą. Musimy być świadomi tego pełnego raportu – w Indiach, nie wszystkie plemiona aryjskie. Większość ludności – negroidalnej plemiona. Nie wszyscy w Indiach jest generic Bóg Bóg Aryjczyków. Shiva – człowiek Boga. Jego żona – bogini Kali. Shiva może być biseksualistą.”

   A więc mamy „badania naukowe” Boga Śiwy. Ciekawe, czy zrobiono też w trakcie owych „naukowych badań” sekcję zwłok i wizję lokalną. Co za ignorant lub prowokator może pisać o „naukowości” badań bogów hinduskiego panteonu.

   Dalej…
   I cóż z tego, że Śiwa jest bogiem przed- i nie-aryjskim? Manitou też nie jest „aryjski”! A dla mnie Indianie to nasi bracia.
   Co do plemion negroidalnych, to o ile naukowcy mają rację – wszyscy jesteśmy Afrykańczykami, wybielałymi negroidami.

   A już stwierdzenie, że Shiva może być biseksualistą jest jak najbardziej oczywistą metodą „kompromitowania” go z pozycji jedynie słusznej „moralności chrześcijańskiej”.
   Przy czym ohyda tego pomówienia polega na tym, że nie pada stwierdzenie, iż Shiwa jest biseksualny, a tylko, że może być biseksualny.
   A nawet, gdyby i był biseksualny – jest to tylko i wyłącznie jego sprawa. Ja nikomu do łóżka nie zaglądam. Shiwie też nie. Jego sprawa z kim to robi. Byleby mnie nie zmuszał do tego samego.

   ps.
   Abyś dostrzegł różnicę między boginią Kali (pogromczynią zła) a plugawym ludobójcą Jahwe, patronem sutenerów i nierządu, polecam jeden z moich tekstów:
   https://opolczykpl.wordpress.com/2012/07/17/slowo-boze/

   Polubienie

  • nullSiwa – wymieniana przez Helmolda z Bozowa bogini Słowian połabskich.

   Opisując najwyższe bóstwa obodrzyckie, niemiecki kronikarz wymienia prócz Prowego i Radegasta boginię imieniem Siwa, określając tę trójkę mianem bóstw „najpierwszych i najstarszych”. Imię bóstwa próbuje tłumaczyć się jako Żywa, Żywia.
   W Kronice Długosza pojawia się męskie bóstwo o imieniu Żywie, określony jako bóg życia. Najprawdopodobniej chodzi o jedno i to samo bóstwo (analogicznie jak w zestawieniu Podaga-Pogoda).
   http://www.bestiarium.pl/showthread.php?t=332

   https://opolczykpl.wordpress.com/2012/08/15/bitwa-o-arkone-2012-malwa/#comment-3421

   http://slowianin.wordpress.com/2012/09/09/zludna-magia-cyfr/#comment-354

   Polubienie

   • Słowianin:

    No cóż…
    Okazało się, że „naukowe badania” okazały się zwykłą dezinformacją. A Śiwa czy Kali to słowiańska bogini Siwa/Żywa/Żywia.
    Czyli jednak ktoś chciał powołując się na „nadania naukowe” opluskwić Wielesława, że czci negroidalnego i biseksualnego boga.

    Polubienie

    • Prędzej podchody są w druga stronę:
     z Śhivy zrobić wcielenie jahwe tak jak robią właśnie podchody pod splugawienie Buddy Maitrei swoim demonicznym wypierdkiem.

     Cel to zbajerowanie wiernych pod szyldem judeosatanizmu by wszyscy oddali pokłon demonowi. W tym celu należy siać zamieszanie wśród wiernych „odstępczych religii” pokazując iz „wierzą w conajwyżej zmutowany judaizm”. Prawo „do ochrony religii” jakie jest uchwalane w Rosji nalezy traktować jako budowanie NWO rekami Rosji (o czym pisał brzeziński). Na początku chronione są trzy religie (plus folklor) ale 1 z nich to młodszy brat (żydowski tępy mięśniak do nawracania opornych) judaizmu a prawosławie jest właśnie niszczone przez zydostwo od środka i podejrzewam ze i islam i prawosławie wkrótce ochrone prawa stracą. Tylko prawo okrzepnie w metody ścigania ludzi walczących z judeosatanizmem zydów. I będzie powtórka jak za lenina gdzie złęgo słowa na bolszewików powiedzieć nie było można bo wiadomo że jak sie komus bolszewizm nie podobał to albo wróg ludu albo psychiczny.

     Polubienie

 5. Kali (dewanagari काली, trl. Kālī, dosł. rodzaj żeński pojęcia „czas” trl. Kālā ,zwana również Maha Kali, trl. Mahā-Kālī) – hinduska bogini czasu i śmierci, pogromczyni demonów i sił zła; w oczach ludzi Zachodu najbardziej przerażająca ze wszystkich bogiń hinduistycznych. Jedna z czterech głównych postaci Śakti, żony Śiwy. Pierwsza z mandali dziesięciu głównych form małżonki boga Śiwy, władczyni cyklu reinkarnacyjnego

  Powiadają, że wyskakuje z czoła bogini zwycięstwa Durgi, kiedy ta wpada w tak zwany słuszny gniew przeciwko siłom zła: asurom, rakszasom i piśaćom. Jej okrucieństwo przeciwko złu jest bezgraniczne, a w trakcie bitwy jest w stanie tak zatruć się krwią demonów, że może spowodować zniszczenie całego złego świata.

  Kali walczyła z demonem Raktabija, którego każda kropla krwi połączona z ziemią dawała jego kolejny klon. Rozszerzając swój język zasłoniła całe pole bitwy, pokonując tym samym demona. Na cześć tego zwycięstwa Mahakali nad złem zostało nazwane miasto Kolkata.

  W czym problem?

  Polubienie

 6. „Nie rozumiem, co jest rzeczywistym ryzykiem?
  W Indiach, w dawnej Rosji – był jednym Vedic Faith …
  że słowiańskie bóstwa, że ​​indyjskie – wszystko jedno i to samo … tylko różne nazwy …
  ten artykuł jest po prostu śmieszny, mówi, że autor nie rozumie istoty wiary, dzieląc go na Słowian, Indian …
  Głupota!!!”

  Polubienie

  • Dziękuję, że zainteresowałeś się tym linkiem ..
   W Twojej odpowiedzi jest, moim zdaniem, bardzo ważna myśl :
   „… że słowiańskie bóstwa, że ​​indyjskie – wszystko jedno i to samo … tylko różne nazwy …”
   Wnioski z takiej tezy, to nie ścieżka, ale autostrada dla poszukiwaczy materiałów historycznych o wierze naszych przodków ….

   Polubienie

   • To nie jest moja odpowiedź,to cytat jednego z forowiczów 🙂
    Dla mnie sprawa jest prosta i nie widzę w tym zamieszaniu niczego niesamowitego.Sądze że jest wywołane sztucznie.

    Bóg śmierci nie jest bogiem zsyłającym śmierć na swoich wyznawców 😀 przecież to kompletny absurd.

    Każdy kiedyś umrze.

    Polubienie

 7. A nawet, gdyby i był biseksualny „-Każdy ma w sobie pierwiastki męskie i żeńskie,Jung pisał o Animie i Animusie.
  Skoro człowiek jest połączeniem pierwiastka męskiego i żeńskiego,oznacza to że jest…?
  No kim?Dewiantem?Zboczecem?

  A może obojniaki to wynaturzenie mimo że występują w naturze w przeciwieństwie do pośredników między bogiem a człowiekiem?

  Polubienie

 8. to że agencja wywiadu coś finansuje to nic dziwnego. Czasem jest tak że różne działania są na rękę agencjom i oni je wtedy finansują. Tak jak dawali hajs hippisom w USA. I nigdy to nie jest tak że przychodzi koleś przedstawia się mówi dzień dobry jestem z KGB oto milion dolarów. Np gdyby na tym blogu była opcja „kliknij by wesprzeć autora kwotą 5 gr” to ktoś z KGB mógłby siedzieć i klikać. Bo tutaj osłabia się wpływy katolicyzmu a Polskę od Rosji dzieli religia a jeżeli się wykaże że tu i tu jest Słowiańskie Rodzimowierstwo to może da się przeprowadzić jakąś operację, podaję tylko taki przykład.

  Polubienie

 9. „UWAGA : To nowe prawo ma chronić tylko religie uznane w Rosji za tzw. tradycyjne ( ! ) a więc prawosławie , judaizm , islam” – czyli pełen sukces prowokacji. A laski se posiedzą za „sprawę jednej globalnej religii” judeosatanistycznej.

  Polubienie

 10. Ciekawe co z pastafarianami?

  Niewidzialny i niewykrywalny Latający Potwór Spaghetti stworzył świat, zaczynając od góry, drzew i karła.

  Wszystkie dowody na rzecz ewolucji zostały specjalnie podłożone przez niego.
  Potwór stworzył świat pod wpływem alkoholu.
  Ludzie wyewoluowali z piratów. Ludzie dzielą około 95% DNA z małpami,

  ale ponad 99,9% DNA z piratami[3].

  Globalne ocieplenie, huragany, trzęsienia ziemi i inne naturalne katastrofy
  są bezpośrednią konsekwencją spadku liczby piratów, począwszy od początków XIX wieku. Można to zobaczyć na wykresie obrazującym odwrotnie proporcjonalną korelację
  między liczbą piratów a temperaturą[4].
  Potwór kontynuuje kierowanie sprawami ludzkimi poprzez swą makaronową mackę.

  Polubienie

 11. Bogini KĀLĪ DEVI – Okiem Wyznawców Hinduizmu
  KĀLĪ DEVI – TAŃCZĄCA BOGINI CZASU
  Tańce Duchowej Jedności, Tańce Pokoju, Święte Tańce – to wszystko duchowe inicjatywy osób natchnionych przez Boginię Kālî. Bogini KĀLĪ DEVI – (Kali, Kaalii, Ka’li’, Mahākālî) Królowa Niebiosjest spośród wszystkich żeńskich form Panteonu Euroazji bodaj najmniej zrozumianą, a i często nazbyt enigmatycznie albo wręcz błędnie przedstawianą wśród Najwyższych Bogiń czy Archanielic Niebios. Bogini Kālî (Kali Devî), także Mahākālî jest głównym bóstwem doskonale znanej i popularnej KrijaJogi (Kriya Yoga) nauczanej przez Paramahansa Yogananda (Jogananda).
  Mahākālî – Wielka Matka Czasu to wiecznie tańcząca Święte Tańce duchowe żeńska partnerka bóstwa znanego jako Mahākāla – Wielkiego Czasu, formy Śiwa Boga lepiej znanej z buddyzmu niż hinduizmu, a przecież jest to najwyższa z dziesięciu głównych form Boga Śiwa i Bogini Śakti, o czym zwykle zapomina się napisać i dopowiedzieć w buddyjskich publikacjach na temat Mahākāla oraz technik kālaćakry! Mahākālî to Bogini Kręgu Wcieleń, Bogini Czasu wielu wcieleń podczas których dusza (Atman, Purusza) w czasie ziemskich wędrówek dochodzi do przebudzenia, do oświecenia i doskonałości!
  Bogini KĀLĪ DEVI – (Kali, Kaalii, Ka’li’, Mahākālî) Królowa Niebios jest spośród wszystkich żeńskich form Panteonu Euroazji bodaj najmniej zrozumianą, a i często nazbyt enigmatycznie przedstawianą wśród Najwyższych Bogiń, Archanielic Niebios. Wyłania się z ciemno- niebieskiej Przestrzeni Kosmosu jako Strażniczka Bramy, do świata poza czasem i przestrzenią, jako Władczyni przezwyciężająca świat ograniczony czasem i przestrzenią, jako Wielka Matka Nieskończoności. Śakti tańcz, tańcz, tańcz – aż iluzja pójdzie precz!
  Bogini Kālî przedstawiana jest cała naga w ogólnie przyjętej ikonografii i malarstwie, a jej ciało jest zwykle koloru Śyam – głęboko niebieskiej barwy utożsamianej z kolorem Nieba, kiedy zapada już zmierzch i pojawia się głęboka noc. Naturalna, naturystyczna postać Świętej Bogini Kālî przypomina nam, że przychodząc na ten świat jesteśmy całkowicie nadzy i odchodząc z tego świata w chwili śmierci także jesteśmy całkowicie nadzy i nic zewnętrznego nie możemy ze sobą zabrać. Oczyszczenie, uwolnienie od poczucia wstydu, czy grzeszności własnego ciała – taka jest niewątpliwie symbolika całkowicie nagiego ciała Pani Kālî, naszej Świętej Pani, Matki i Bogini, bo Kālî jest Matką Bożą, prawdziwą Matką Bożą całej ludzkości, każdego człowieka.
  Rzucającym się w oczy symbolem i jedynym odzieniem Świętej Matki i Pani naszej, Przenajświętszej Bogini Kālî, czczonej też dawniej jako Kālîka, także na słowiańskich, indoeuropejskich ziemiach, jest specyficzny naszyjnik z pięćdziesięciu głów odciętych od tułowia. Ten specyficzny i godny przemyślenia naszyjnik symbolizuje 50 kolejnych wcieleń, inkarnacji jakie człowiek przechodzi w cyklu swojej ewolucji, w czasie której winien osiągnąć wyższy stopień rozwoju Ducha.
  Ezoteryka Władzy Bogini Kālî nad cyklem 50 ludzkich inkarnacji i jej zdolność podsumowania całokształtu życia ludzkiej duszy poprzez cały cykl reinkarnacyjny, jest tutaj bardzo wymowna i głęboka, a każdy powinien sobie wbić do głowy, że 50 wcieleń w ludzkim ciele jest normą dla duszy, chociaż powiada się, że jest to liczba uśredniona dla całej ludzkiej populacji, aż człowiek nauczy się poprzez kolejne życiowe doświadczenia wybierać Dobro i pochwalać Dobro, a odrzucać i jawnie potępiać wszelkie Zło.
  Imię Kālî pochodzi od dobrze znanego słowa Kāla oznaczającego Czas, zatem Kālî uznawana jest przez ludzkość powszechnie jako Władczyni Czasu, w szczególności jako władczyni cyklu narodzin i śmierci, władczyni czasu, długości ludzkiego życia i całego cyklu wcieleń, kolejnych odrodzeń duszy w ludzkiej postaci dla samodoskonalenia i duchowego wzrostu. Kālî jest Mocą Czasu, a wiadomo, że Czas dopełnia się w cyklach istnieniach nie tylko ludzi, ale i rozmaitych ludzkich społeczeństw czy cywilizacji.
  Poznawanie Bogini Kālî powinno się zacząć od studiowania rozmaitych planetarnych cyklów czasu, zarówno takich jak solarny rok planetarny czy saturniczny cykl 30-letni dla dojrzewania i owocowania złoża karmicznego, ale i dłuższych Epok Czasu, jak trwająca obecnie Kālî Yuga, którą Bogini Kālî osobiście się właśnie opiekuje. Kālî Yuga trwa zawsze 432 tysiące lat, co wskazuje na długotrwałe jej istnienie, gdyż wszystkie podania ludzkiej cywilizacji podkreślają, iż Kālî Yuga rozpoczęła się dokładnie z 18/19 lutego 3102 roku przed erą chrześcijańską i prawidłowe mierzenie czasu istnienia ludzkości musi być zawsze brane od tego momentu czasu.
  Bogini Kālî jest Władczynią i Mocą Czasu, a to oznacza, iż odpowiada za wszelkie nadzmysłowe zjawiska w których czas zostaje złamany i pokonany, których występowanie tak absorbuje umysły najbardziej światłych uczonych aktualnej ludzkiej cywilizacji. Ograniczenie Czasem, Czasoprzestrzenią jest wielką niedogodnością współczesnej Epoki Kālî Yugi, acz sięganie ku Nieskończoności i próby przezwyciężenia ograniczeń Czasu będą znamieniem całej Epoki Kālî. Skoro już wiemy, że cała Epoka, od 5 tysięcy lat jest Epoką Matki Kālî, Królowej Nieba, to i zrozumiemy naturystyczne porywy feministek, które próbują zamanifestować Świętego Ducha Kobiety, a jest to niewątpliwie pracą Bogini, aby Wyzwolić i Emancypować Kobiecego Ducha i Kobiecą Duchowość, także Seksualność.
  Wszyscy wielcy Jogini, Mistycy, przez kilka ostatnich tysięcy lat, kiedy myśleli o Matce Bożej, mieli niewątpliwie na myśli Przenajświętszą Kālîka, jak uroczo i słodko nazywana jest nasza Święta Pani. Zarówno Aurobindo, Ramakrishna, Sai Bāba jak Bābaji czy Yogānanda byli wielkimi Czcicielami Świętej Matki Kālî. Szczególnie fascynujące są opowieści Mistrza Jogi Yogānanda czy Vivekananda oraz Śirdi Sai Bāba, o cudach sprawianych przez Najświętszą Boginię Kālî Devi. Mistrz Yogānanda całe nauczanie Krija Jogi rozwinął jedynie dzięki Boskiej Pomocy i Łasce samej Bogini Kālî i wielce o tym wspomina w swoich lekcjach, bodaj w czasie każdego wykładu, jaki wygłaszał w Ameryce!
  Bogini Kālî jest ezoteryczną Strażniczką wszystkich prawdziwych Szkół Duchowych, można powiedzieć, że jest ezoteryczną Nauczycielką i Mistrzynią, stąd Święta Fraza „Om Kālî Om Kālî Om Kālî Om” i podobne są często intonowane przez adeptów wszystkich prawdziwych szkół Jogi i Mistyki, a Modlitwy do Pani Kālî – Matki Bożej są częstym przedmiotem codziennej religijności całej ludzkiej cywilizacji. Śrî Kālî reprezentuje Duszę Kosmosu, Ducha Czasoprzestrzeni i wyłania się błękitu Niebios w czasie, kiedy o zmierzchu otwierają się wrota do dalekich gwiazd i Nieskończonej Przestrzeni Wszechświata.
  Bidźa (Bija) Imienia, Sylaba Kam symbolizuje władzę nad żądzami i pasjami materialnego świata, a Święta Sylaba Klîm będąca skróceniem, ściągnięciem imienia Kālî wyraża adamantywną władzę kontroli i panowania nad procesem rozmnażania i seksualną siłą ludzi. Afirmacja Piękna własnego ciała i ukazanie rajskiej świętości nagości, podobnie jak to było w starożytnej kulturze helleńskiej, inspirowanej przez wyznawców Kālî, dopełnia nam Pięknego Obrazu Przenajświętszej Mateczki, Bogini Kālî, która jest uosobieniem piękna ponadczasowego, piękna duszy wędrującej poprzez wcielenia. To bowiem, co ukryć chce człowiek wstydzący się nagości, to własne wady, skazy, słabości i skalania. Boskość bowiem jest Światłem, które umieszcza się na świeczniku, aby wszystkim świeciło, a nie skrywa pod żadnym ciemnym korcem wstydu i fanatyzmu.
  Ikony przedstawiają zwykle Boginię Kālî jako ekstatyczną tancerkę, tańczącą Święty Taniec na polu bitwy lub na polu kremacyjnym, co oznacza, że Śri Kālî Devi tańczy Święty Taniec zwycięstwa nad śmiercią i wszelkim złem, tańczy Taniec Radości z pokonania zła wszelkiego i z pokonania iluzji Śmierci. Błękitny kolor ciała Świętej Matki, Pani Kālî pokazuje niebiański Spokój Ducha i niebiańską Ciszę Umysłu, ale też niebiańską Radość Samādhi zjednoczenia z Nieskończonością poza czasem i poza przestrzenią.
  Taniec Kālî na polu kremacyjnym lub na polu bitewnym pokazuje też Radość Bogini ze zwycięstwa Duszy, która przebyła cykl 50 wcieleń i osiągnęła Świadomość Boga, Wyzwolenie ze świata Samsary, cierpienia narodzin i śmierci w kołowrocie łańcucha żywotów, w ludzkim świecie niskiej egzystencji. Jest to bowiem bezwzględne Zwycięstwo nad życiem i śmiercią oraz cierpieniem całej ludzkiej egzystencji. Kult Bogini Kālî, jako bardziej ezoteryczny, jest zwykle domeną bardziej dojrzałych i zaawansowanych w ewolucji dusz ludzkich, a samo dowiedzenie się o nim czegoś więcej jest Boską Łaską i Przywilejem.
  Pani Kālî przedstawiana jest podobnie jak Pan Śiwa z Boskim Okiem na środku czoła, ustawionym w pionie, które symbolizuje Wszechwiedzę, a więc i doskonałe znawstwo ludzkiego cyklu ewolucji duszy poprzez około 50 tysięcy lat, licząc średnio tysiącletnie odstępy pomiędzy wcieleniami. Wiarę w reinkarnację duszy znajdujemy także w żydowskiej i chrześcijańskiej Biblii, gdzie Eliasz jest identyfikowany jednoznacznie jako Jan Chrzciciel, a Elizeusz jako Jezus Chrystus, kiedy dojrzał już do Oświecenia i Pełni Synostwa Bożego w przeciągu wielu kolejnych inkarnacji, aż do dojrzałości Duszy.
  Święty Taniec Bogini Kālî to radosne święto Bogini, uradowanej, że świadomość kolejnego człowieka obudziła się duchowo i zrozumiała, że jest czymś więcej, niż tylko ciało i, że istniejąc niezależnie od ciała, pokonuje śmierć w zwycięskim zmaganiu i życiowym pojedynku. Boskie Oko, Divya Dŗshti, widzi przebudzenie każdej indywidualnej duszy ludzkiej, przebudzenie pamięci każdego z poprzednich wcieleń, a także widzi ożywioną świadomość duszy przeczuwającej swoją przyszłość.
  Wielka świadomość Bogini Kālî przychodzi zatem u ludzi, którzy doświadczają Zwycięstwa nad Śmiercią, a Pani Kālî jest Boginią Zmartwychwstania Duszy i jej pasowania do klasy niebiańskich, nieśmiertelnych istot, z dotychczasowego świata śmiertelności i ciasnego inkarnowania w nieświadomości. Święte Serce Matki Kālî roni łzy nad nieszczęściem, w jakie popadł cały rodzaj ludzki, nieszczęściem nieznajomości siebie jako duszy w wyższym Boskim Wymiarze, a jest to kompletna ignorancja i głupota, korzeń złoża karmicznego powodującego reinkarnację, czyli Āvidya.
  Mateczka Kālî Devi pomaga usunąć wszelką Kleśa, Uciążliwość, a już szczególnie Āvidyam, ściemnienie głupoty i ignorancji, niewiedzy. Dlatego Pani Kālî nazywana jest Mahāvidyą – Wielką Mądrością i Wielką Wiedzą, którą chętnie obdziela swoich zaangażowanych i zaawansowanych Wielbicieli. O jakże wielkie błogosławieństwa czekają na tych, którzy oddają się w ręce Bogini Matki, Piastunki Dusz Ludzkich, która jest Hierofantką przyjmującą poród Duszy w sferze wyższej, nieśmiertelnej świadomości, do jakiej wchodzą Avatarowie, Prorocy ludzkości i Zbawiciele ukazujący Odwieczną Świętą Drogę, Śrî Margam! Nazywanie Bogini Kālî tytułem Matki Bożej jest wielce uzasadnione, gdyż jest Mateczką i Piastunką tych, którzy z ludzi staja się Bogami, zwyciężając iluzję śmierci, a otwierając wrota Nieśmiertelności, Życia Wiecznego.
  Święte Serce Bogini Kālî jest odwiecznym obiektem czci i uwielbienia, albowiem Wieczna Miłość Pana Śiwa i Bogini Kālî pokazuje, że całe Serce Bogini wypełnione jest Duchem i Obrazem Świętego Małżonka, Boga Śiwa, a więc jest Oazą Łaski, Miłosierdzia i Miłości Bożej. Jest to niebiańskie Serce pełne Miłości Łaskawej, matczynej dla wszystkich dusz ludzkich, ale i Serce pełne Miłości Oblubienicy, Miłości Wiernej i Szczęśliwej do Oblubieńca, albowiem pośród Bogów wszystko jest Doskonałym, w najwyższym stopniu Doskonałym i Cudownym. Taki mistyczny Kielich Serca Bogini budzi podziw, wdzięczność i zachwyt, a tych, którzy łączą się z tym Świętym Sercem Matki całej Epoki, wznosi na wyżynę Mądrości Bożej, a przecież w wielu religiach świata, Mądrość Boża opiewana jest jako Małżonka i Oblubienica Boga, zawsze pełna wzniosłej Radości i Umiłowania.
  Bogini Kālî, Święta Matka całej ludzkości jest Wyzwolicielką Duszy z więzów materialności, ignorancji, tego, co Boskie i Odwieczne, Wyzwolicielką z kołowrotu narodzin i śmierci, Wyzwolicielką z marności i nędzy ludzkiej nieświadomej egzystencji. Pięćdziesiąt czaszek przypomina nie tylko o czasie 50 wcieleń danych każdej duszy dla samonaprawienia z powodu zaparcia się Boga i upadku z Raju, ale też i 50 liter ezoterycznego alfabetu niebiańskiej mowy Aniołów, Devanagari, które pokazują dokładnie 50 aspektów ludzkiej istoty, które wymagają naprawienia i oczyszczenia, aby Dusza/Jaźń mogła powrócić w Chwale na swoje dawne miejsce pośród Anielskich Chórów Niebios.
  Nagość, Digambarā, Bogini Kālî pokazuje też odwieczną Prawdę, iż po zniszczeniu iluzorycznych materialnych zasłon, ukazuje się człowiekowi piękny i cudowny świat Boskości, taki piękny, że można go porównać tylko z niewysłowionym pięknem niebiańskiej nimfy, jaką jest naturystyczna Matka i Królowa Niebios. Rozpuszczone luźno, piękne i długie włosy Bogini Kālî symbolizują ogromna swobodę i przestrzeń, wolność w Nieskończonym Świecie Boskości. Kontemplacje nad istotą Nieskończoności, niewątpliwie przybliżają chwilę spotkania nagiej, niebiańskiej piękności, jaką jest Władczyni Dusz i Nieśmiertelności, Śrî Kālî Devi.
  Orientalna Mądrość o Cyklu Wcieleń, o 50 inkarnacjach Duszy w ludzkim ciele i o 50 tysiącach lat życia Duszy w ludzkiej linii ewolucji, warta jest głębokiej refleksji, a fakt, że ostatnich 16 wcieleń niczym 16 samogłosek Lotosu Gardła służy obudzeniu Duszy i Osiągnięciu Oświecenia, to dodatkowa kwestia godna kontemplacji. Wielu jest tych, którzy rozpoczynają wspinanie się po materialnej drabinie ewolucji duszy, a jakże nieliczni są ci, którzy dotarli na same szczyty i jako sylaby Ham i Kszam odgrywają role Boskich Proroków i Avatarów w dramacie istnienia świata, niczym Pan Kriszňa i Pan Balarāma, albo niczym Eliasz i Elizeusz. O jakże Wielka Mądrość, Mahāvidya, zaiste, odsłania się ludzkim duszom, kiedy zostają odziane, przyobleczone w Boskość i Nieśmiertelność w procesie Zmartwychwstania.
  Muktakeśî – Królowa Wolności i Wyzwolenia to przymiot i imię Bogini Kālî z powodu jej luźno rozpuszczonych, gęstych i pięknych włosów. Kālî jest Boginią Wolności i Wyzwolenia, Nike, czczoną przez wiele kultur, narodów, religii i języków. Jest niezastąpiona w uwalnianiu z materialnych więzów i szponów śmierci, a każda modlitwa o uwolnienie z wad, nałogów i słabości, niezmiernie raduje i zadowala Boginię Kālî. Naszyjnik z 50 czaszek lub ściętych głów symbolizuje odwieczną prawdę przemiany, iż materialne przejawienia każdej Duszy zostają pochłonięte w stadium rozpadu i kresu wszelkiej formy, a jedynie Dusza, tutaj jako Bogini Kālî, posiada trwałe, wieczyste istnienie.
  Taniec pochłonięcia śmierci w ostatecznym, duchowym Zwycięstwie jest też Tańcem Duszy, tańcem ekstazy, którego uczy się Dusza stająca się Oblubienicą Pańską. Bogini Kālî obrazowana jest także z dłońmi wykonującymi tradycyjne gesty, Mudry Bogów, Abhaya dla błogosławienia i zniszczenia strachu oraz lęku i Varada dla materialnego wsparcia swych wielbicieli wszelkimi dobrymi rzeczami i okolicznościami. Dusza Oświecona pamięta cały kołowrót Wcieleń w Samsarze i jest Duszą Tańczącą na trupie swego śmiertelnego ciała, które porzuca dla Wiecznej Chwały i Niebiańskiego Życia w Nieśmiertelności, i o tym każdy szukający Boskiej Wiedzy Ezoterycznej musi pamiętać.
  Kālî jest Życiem i Mocą martwego ciała, nad którym Tańczy Taniec Śmierci, jest Śakti – Potęgą i Życiem, nawet dla swego Małżonka, Boga Śiwa – Mahādewa! Bogini Kālî jest też śmiercią tego, co złe, grzeszne, śmiertelne i demoniczne, uchodzi zatem za mądrą i inteligentną pogromczynię rozlicznych demonów, a malowane pole bitewne, na którym Tańczy Straszliwy Taniec Śmierci, jest polem bitwy przeciwko armii demonów usiłujących podbić cały ludzki i niebiański świat.
  Bogini Kālî jest Królową Victorią nad wszystkimi demonicznymi istotami, które zostają unicestwione i zgromione przez Boską, Oświecającą się Duszę. Kālî Devi reprezentuje to, co zostaje, kiedy czas i przestrzeń ulegają transcendencji i kiedy dobiegają kresu ustalone dla form istnienia cykle czasu, a wszelkie demoniczne zło ulega bezpowrotnej Zagładzie w Otchłani (Awići). Mahāratri to Wielki Dzień i Wielka Noc, doroczne Święto Pana Śiwa i Matki Kālî. Spontaniczny Taniec Duszy, Wolny i Ekstatyczny, jest właśnie Tańcem Kālî.
  Cały wieczór lub cała Wielka Noc poświęcona na Święte Tańce oraz kult Bożej Matki Śrî Kālî Devi, na pewno daje głębsze wyobrażenie o bardzo sakralnym, ale i spontanicznym kulcie Bogini. Wyzwalanie potrzeby spontanicznego Tańca i wielbienie Boga ruchem ciała, to bardzo ezoteryczny i głęboki aspekt duchowości, chociaż Braterska Komunia Krwi ukazywana na Ikonach Kālî to także wielka, głęboka ezoteryka obecna w każdej prawdziwej religii, chociaż nie zawsze prawidłowo i głęboko zrozumiała.
  Ruch Świętego Tańca Bogini Kālî powstaje wzdłuż Sushumńy, wzdłuż Osi Ciała i emanuje z Centrum poprzez kończyny, dokonując swej ostatecznej ekspresji w 27 gestach ciała i dłoni, które dają procesowi tańczenia kosmiczny i uwielbiający wymiar. Pani Kālî Devi nazywana jest patronką wyzwalającego, sakralnego Tańca, a do Najświętszych Tańców od zawsze należały te, w których inscenizowany jest proces zwycięskiej bitwy ze złem i pokonania wszelkich zagrażających światu demonów. Wyzwolenie poprzez Taneczny Ruch to sekretna domena wszystkich Kapłanek w Świątyniach Matki Świętej, Bogini Kālî.
  Boża Mateczka, Pani Kālî, mocą gestów ukazywanych na ikonach z jej tańczącą podobizną, pokazuje moc zwyciężania nad wszelkimi lękami, obawami i strachami, jakimi sparaliżowany jest rodzaj ludzki, a prawdziwi Adepci, Czciciele Bogini Kālî znani są ze swej krańcowej Nieustraszoności, Męstwa i Bohaterskiej Odwagi. Niewątpliwie jest to zasługa Abhaya Mudrā, jaką Matka Kālî kieruje na wszystkich swoich Czcicieli. Jako dobra i kochająca Mateczka, Królowa Niebios, wszystkich podążających Prawidłową Drogą Wytrwałej Praktyki błogosławi też, udzielając rozlicznych dobrych darów w niesamowity sposób, a jest to skutek skierowania Varada Mudrā na prawdziwych Wielbicieli, którzy doświadczają rozlicznych, cudownych zbiegów okoliczności, a przez to ułatwień w swoim życiu. Niezliczone są dobra i łaski, jakie mogą spłynąć za sprawą Umiłowanej Mateczki, Bogini Kālî. Bogini Kālî jest Wielką Matką każdej Oświeconej Boskiej Duszy, która pojęła już i ogarnęła kołowrót wcieleń oraz usilnie pracuje nad wielkim Uwolnieniem, Wyzwoleniem z Kręgu Samsary.
  Boska Szekinah, Światłość i Potęga Boża, jaką jest Śrî Kālî, pomaga rozświetlić wszelkie ciemności i mroki i unicestwić wszelkie zwodnicze, demoniczne siły, jakie ludziom aspirującym do Boskości stają na głowie, a Święty Taniec symbolizuje Moc pokonywania przeszkód i barier stwarzanych przez ograniczenia czasu i przestrzeni oraz głupoty niewiedzy. Boska Pani jest nazywana Nīlamaņi z powodu jej arystokratycznego, intensywnie niebieskiego koloru całego nagiego ciała. Śrî Kālî, w swej kosmicznej postaci, unicestwia dwa niebezpieczne i zagrażające światu demony, Madhu i Kaiţabha Asura, które usiłowały zniszczyć rodzaj ludzki.
  Demon Madhu symbolizuje powszechną, uniformistyczną równość dusz, która jest intelektualną obłudą, gdyż dusze są bardzo zróżnicowane ze względu na swoją ewolucję, doświadczenie i los, który je determinuje, a wprowadzanie średniactwa to topienie ludzkości w bagnie uniformistycznej równości.Demon Kaiţabha symbolizuje subtelne i wzniosłe pożądania oraz zamaskowane żądze o lucyferycznym, uwznioślonym zabarwieniu, czyli subtelne, acz mroczne oszustwa pseudoduchowości dogmatycznej, gdyż dogmaty zawsze oznaczają ideologiczną niewolę umysłu, a duchowość to nieograniczone studia i badania Nieskończonego!
  Taniec Ekstazy i Duchowej Jedności wyzwolonej całkowicie Kobiety na ciele swego mężczyzny, ukochanego partnera, to inny ważny element całej ikonografii Bogini Kālî, jak się ją tradycyjnie przedstawia w każdej prawdziwej Religii Boga. Orgazm jest Nieskończoną Ekstazą Kobiety w cudnym Braterstwie ze swym Odwiecznym Partnerem. Jest to Rozkosz Duszy, która odnalazła już na zawsze swego Boskiego Partnera i Małżonka. Kobieta jest dla Mężczyzny w takiej Ekstazie samym Dobrodziejstwem i wszechstronnym Wsparciem. Ochroną przed wrogami dobra, demonami, jest tutaj Magiczna Kobieta w jej nagim, a zarazem Szamańskim Stroju. Partner w pozycji Śava jest całkowicie oddany Kobiecie i jest źródłem jej ekstatycznej Rozkoszy.
  Osiąganie rozkoszy kiedy całe ciało Kobiety cudownie i spontanicznie tańczy na ciele ukochanego Mężczyzny, jest jedna z największych, acz godnych polecenia i odkrycia tajemnic Tantry Bogini, Kobiety, która staje się wyzwoloną duszą, a co za tym idzie i osobą całkowicie wyzwoloną z ograniczających intymną rozkosz uwarunkowań i kompleksów. Jest to niewątpliwie najlepsza lekcja Świętej Tantry dla całej młodzieży ludzkiej i dla wszystkich pokoleń. Tańcząca Śakti na ciele Partnera, to symboliczny, ale i realny opis Boskiego Wyzwolonego Związku Miłosnego.
  Błękitnoskóra, o rozpuszczonych włosach, naga Bogini Kālî to symbol wyzwolenia kobiecej seksualności, która odtańczy ekstatyczny i rozkoszny taniec zwycięstwa nad wszystkimi zniewoleniami przeszłych mrocznych epok erotycznego uciemiężenia. Błękit to symbol całkowitej Wolności i Niebiańskiej Ekstazy. Śrî Kālî Devi niewątpliwie symbolizuje Boskość pojętą właśnie jako Żeński Aspekt Boga, Absolutu, pełen Piękna i Miłości oraz Cudownej Łaski czy Charyzmatycznej Mocy, bo Bogini zawsze nazywana jest Śakti – Mocą, Potęgą Bożą. Oczywiście, osobiste Wyzwolenie Seksualne każdej Kobiety to także efekt i owoc jej doświadczeń w poprzednich wcieleniach, owoc zwycięstwa nad chorobami wstydu i zniewolenia płci, nad chorobami wynikłymi ze źle pojętej kobiecości i kobiecej seksualności. Indywidualna Kobieta staje się Wyzwolona Erotycznie, kiedy uczy się czerpać rozkosz z obcowania płciowego wedle własnej woli i potrzeb i kiedy zaspokaja się swoim ukochanym Partnerem.
  Ezoteryka każdej Świątyni Kālî i Kapłanek Bogini Kālî jest niewątpliwie wszechstronna i bogata, a wątków tej naszej ogólnoludzkiej tradycji jest całe mnóstwo. Kult Bogini Kālî, kult Kobiety, Bogini – Piękna w różnych formach, będzie niewątpliwie rozkwitał poprzez całą Epokę Kālî Jugi, a każdy, kto czyta i słyszy to Orędzie o Bogini Kālî, powinien czuć się uszczęśliwiony i wniebowzięty, ponieważ miliony ludzi w historii pragnęły usłyszeć tę Radosną Nowinę o Duchowym Wyzwoleniu poprzez odkrywanie Ezoterycznej Głębi Świętej Bogini Kālî, a nie mieli takiego przywileju jak Ty, dusza, która czyta te Święte Słowa i Wzniosłe Nauki. Każdy, kto czytając zapłakał w swej duszy i zatęsknił w swym Sercu, jest niewątpliwie bliżej niż dalej Duchowego Wyzwolenia, Wybawienia z Kołowrotu Wcieleń, do którego zachęcali wszyscy wielcy Prorocy i Patriarchowie ludzkości jak Padmasambhāva, Vivekānanda, Rāma, Jezus, Pio, Kuthumi, Dźiłalkhul, Eliasz, Sai Bāba i tysiące innych Świętych Dusz.
  Niech Święta Matka, Bogini Kālî, Macierz Świata i Zbawicielka Dusz zawsze ma Ciebie w swej Opiece i Ochronie przeciwko wszelkim demonicznym Mocom Zła.
  Om Śrî Kālyai Namah!
  Opracowane na podstawie tekstu The Himalaya Master
  http://www.macierz.org.pl/artykuly/joga_i_budo/bogini_kali_devi_okiem_wyznawc%C3%B3w_hinduizmu.html

  Polubienie

 12. Pingback: Wykład Wielesława Czerkasowa | Słowianin - Polak - Rodzimowierca

Możliwość komentowania jest wyłączona.