Płoną święte dęby na świętej pogańskiej Ziemi…

.

(Za: http://bialczynski.wordpress.com/2012/08/22/z-interii-nie-ma-konca-barbarzynstwu-900-letni-dab-spalony-nagroda-zqa-wskazanie-sprawcy-1000-zlotych-kpina/)

.

Nie ma końca barbarzyństwu: 900 letni Dąb Cygański spalony – nagroda za wskazanie sprawcy 1000 złotych – Kpina?!!!

 

Axis Mundi symbolizowany w Wierze Przyrody przez Dąb – Święte Słowiańskie Drzewo

Po zatruciu i ścięciu Dębu na Łobzowie w Krakowie przy ulicy Przeskok – rok temu, przyszła kolej na następny  dąb Pomnik Przyrody – który przeżył 900 lat, aż nie sięgnęła go ręka zbrodniczego wandala. Proponujemy dla tych ludzi karę śmierci, a nie 1000 złotych za ich wskazanie. Życie za  Życie, oko za oko, ząb za ząb – tego typu zbrodniarzom. Średnie życie takiego cżłowieka jak ten który podpalił drzewo – licząc stopień dewastacji spowodowany zapewne alkoholem to 55 lat – zatem by wyrównać stratę – życia 900 letniego drzewa – świętego dębu Rodzimej Wiary Słowiańskiej i jak wiadomo Świętego Dębu Cyganów Polskich  – należałoby powiesić tę bezwartościową istotę z pozoru tylko ludzką  – z 15 razy.

Taki czyn jest dla Rodzimowierców po prostu policzkiem – wyzwaniem  – przede wszystkim ze strony tych którzy kształtują i wychowują takie istoty w poczuciu bezkarności niszczycielstwa Przyrody jakiego one potem dokonują.

Jakoś nikomu w Polsce nie przychodzi  do głowy – że palenie starych drzew obraża wyznawców Wiary Przyrodzonej Słowian – uraża ich uczucia religijne. Spróbowałby ktoś podpalić kościół, albo ściąć piłą krzyż  na pagórku, zaraz odezwaliby się obrońcy krzyża.  Co roku palone są święte drzewa. Przez kogo?! Czy tych ludzi ktoś wychowywał do tych czynów, czy oni są z “przyrodzenia źli”?! Kościół twierdzi że zło jest wartością obiektywną i że człowiek rodzi się zły (grzeszny). Ja twierdzę że człowiek rodzi się czystą kartą a “drukują” w nim tego typu zachowania wychowawcy – rodzina, media, szkoła i kościół. Innych sił wychowawczych nie widzę – bo chyba nie wychowują tych “niszczycieli – padlinomiotów” UFOle?!

Trudno oczekiwać, że w kraju w którym nie szanuje się życia ludzkiego dając zabójcom śmieszne wyroki i skazując na śmierć chorych na RAKA KTÓRYM ODMAWIA SIĘ TERAPII  jaką oferuje przeciętny kraj europejski każdemu swojemu obywatelowi będzie się szanować życie odmiennych Istot – NIŻSZYCH – według tutejszej tradycji religijnej i etycznej. Mamy przecież zatrzęsienie 1000 letnich drzew – prawda – po co je chronić?

Tak, zatrzęsienie 1000 letnich drzew było – 1000 lat temu!!! Ale się skończyło wraz z wyznaniem, które przyjął Mieszko I. Za to upowszechniła się wtedy moda na Palenie Drzew i Palenie Świętych Gajów. Jak widać ta moda jest starannie pielęgnowana. Tę 1000 letnią tradycję podtrzymują skutecznie tak śmieszne nagrody jak owe 1000 złotych od wójta i tak śmieszne kary, jak 1000 złotych za zniszczenie 900 letniego dębu – lub całkowity brak kary dla sprawców –  jak w wypadku Dębu pomnika Przyrody z Łobzowa, z ulicy Przeskok, w Krakowie. Panowie urzędnicy – komu w Krakowie ścięcie dębu na Przeskoku przyniosło korzyści?! Czy to tak trudno ustalić – czyż nie właścicielowi działki?! Może wrócimy do prawa rzymskiego?! Nie będzie za trudne dla biurokratycznych miejskich wykształciuchów z grodu Kraka?! Życie za życie.

Dąb cygański – drzewo rosnące na terenie gminy Kluki w powiecie bełchatowskim, mniej więcej w połowie drogi pomiędzy Klukami a Parznem. Tabliczka informacyjna umieszczona przy nim mówi o wieku około 900 lat, jednak nie jest to miarodajne. Pierśnica drzewa 1,60 m, obwód pnia 5,02 m. Z drzewem jest związana ludowa legenda, mówiąca o tym, że niegdyś w okolicy przebywała królowa Jadwiga.

Wiadomość z Interia.pl – z dnia 22.08.2012

Nagroda za informacje o sprawcach podpalenia Dębu Cygańskiego

Środa, 22 sierpnia (13:41)

Tysiąc złotych nagrody wyznaczył starosta bełchatowski za informacje mogące się przyczynić do ustalenia sprawcy, bądź sprawców, podpalenia Dębu Cygańskiego – liczącego prawdopodobnie ok. 900 lat pomnika przyrody. Sprawę bada policja.

Dąb rósł w lesie w miejscowości Kluki Grobla. Oprócz wyjątkowego drzewa spłonęło także około hektara poszycia leśnego. Według opinii strażaków, przyczyną pożaru było celowe podpalenie.

Zdaniem starosty bełchatowskiego Szczepana Chrzęsta, jeśli potwierdzi się hipoteza strażaków, to osoba, która tego dokonała, zasługuje na wysoką karę.

– Na terenie naszego powiatu nie ma wielu tego rodzaju pomników przyrody, dlatego trzeba chronić istniejące. Mam nadzieję, że nagroda pomoże w szybkim ujęciu sprawcy tego aktu bezmyślnego wandalizmu – zaznaczył Chrzęst. Zaproponował, żeby w miejscu spalonego dębu zasadzić jesienią nowe drzewo.

Postępowanie dotyczące przyczyn i okoliczności powstania pożaru prowadzi bełchatowska policja. Funkcjonariusze przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady.

Jak informuje rzecznik prasowy bełchatowskiego starostwa Krzysztof Borowski, niektóre źródła podają, że wiek Dębu Cygańskiego to około 900 lat.

Według legendy, w jego cieniu miała odpoczywać królowa Jadwiga podczas podróży do Kluk na odpust świętej Anny. Nazwa z kolei wiąże się z przekazami dotyczącymi zawierania ślubów pod tym dębem przez Cyganów wędrujących taborami.

Spłonął Dąb Cygański pod Klukami

2012-08-20, Aktualizacja: wczoraj 11:04

Naszemiasto.pl

Dąb Cygański, liczący co najmniej kilkaset lat pomnik przyrody, spłonął dzisiejszego popołudnia. Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było podpalenie.

Pożar wybuchł około godz. 15. Akcja gaśnicza trwała ponad trzy godziny. Oprócz Dębu Cygańskiego spaliło się około hektara leśnego poszycia. Legendarny dąb przewrócił się.

Strażacy podejrzewają, że przyczyną pożaru mogło być podpalenie. Ogień wybuchł w środku częściowo spróchniałego olbrzymiego drzewa.
Dąb Cygański otoczony był nie tylko w okolicach Kluk szczególną estymą. To w jego cieniu miała niegdyś odpoczywać królowa Jadwiga, gdy udawała się do Parzna na odpust Św. Anny. jednak to nie jedyna historia związana z tym drzewem. Przed laty rozbijały się tutaj tabory cygańskie. W okolicy Kluk żyją jeszcze osoby, które mówią, że młodzi Cyganie tutaj właśnie przyjeżdżali specjalnie po to, by brać ślub. Współcześnie było to lubiane miejsce wypraw mieszkańców okolicznych miejscowości czy też wycieczek gości pobliskiego ośrodka agroturystycznego.

Dąb Cygański był wciągnięty na listę pomników przyrody.

ePiotrkow
Utworzono: Wtorek, 21 sierpnia 2012
lupa 1385 kom 5
AAA
Region: Spłonął 900-letni Dąb Cygański
Region / Bełchatów / Kluki / Drzewo / Przyroda / Pożar / Policja
Policjanci z Bełchatowa ustalają przyczynę pożaru Dębu Cygańskiego, kilkusetletniego drzewa, pomnika przyrody, rosnącego na terenie gminy Kluki.

Do zdarzenia doszło wczoraj około 15.00. Oprócz wyjątkowego drzewa spłonął także około hektar poszycia leśnego. Na miejscu pożaru funkcjonariusze przeprowadzili oględziny śledcze, zabezpieczając ślady kryminalistyczne, pomocne w ustaleniu źródła powstania pożaru oraz jego przyczyny.

Symbolika herbu Gminy KlukiW polu błękitnym dąb złoty, pod konarami u podstawy, lilia srebrna po prawej i takaż podkowa z zaćwieczonym krzyżem kawalerskim po lewej.

Gdzie: złoty dąb, po pierwsze: symbolizuje leśny charakter gminy, gdyż prawie 47% jej powierzchni to lasy i przez stulecia, bezpośrednim i pośrednim źródłem utrzymania miejscowej ludności były okoliczne lasy; po drugie: na terenie gminy (przysiółek Kluk – Grobla) znajduje się pomnik przyrody 900-letni „Dąb Cygański”, z którym związana jest lokalna legenda. Otóż królowa Jadwiga (obecnie Święta) podróżującą wraz z orszakiem do Parzna (miała ornat -prezent dla parzeńskiego proboszcza) i Sieradza, zabłądziła w czasie burzy w kluckich lasach. Po wielu godzinach, ktoś dostrzegł ognisko i tabor cygański rozłożony w pobliżu wspomnianego dębu. Cyganie serdecznie ugościli Królową i jej dwór i nakarmili. Srebrna lilia to nawiązanie do lilii andegaweńskiej z herbu rodowego królowej Jadwigi, o której mówi lokalna legenda. Srebrna podkowa z zaćwieczonym krzyżem kawalerskim to godło z herbu Pobóg, którym pieczętowali co najmniej od początku XIV wieku do roku 1719 założyciele, a później właściciele Kaszewic i okolicznych dóbr – ród Koniecpolskich, Byli oni w roku 1612 fundatorami istniejącego do dnia dzisiejszego kościoła w Kaszewicach. Do dnia dzisiejszego zachowała się w kaszewickim kościele inskrypcja upamiętniająca ten fakt: ECCLESIA HAEC A MICHAELE KONIECPOLSKI DOMINI KASZEWICE POSSESORE AD1612 EXTRUCTA EST. Uzasadnienie barw: błękit jest kolorem Matki Bożej (kultu maryjnego), nieba i wiary. Złoto (żółcień) symbolizuje Boski majestat, a także króla -jako Pomazańca Bożego, objawienie Ducha Świętego oraz szlachetność. Srebro (biel) to symbol czystości, uczciwości, pokoju i wody.

Dodaj do ulubionych:

One blogger likes this.
 • Słowianin

Za :

http://bialczynski.wordpress.com/2012/08/22/z-interii-nie-ma-konca-barbarzynstwu-900-letni-dab-spalony-nagroda-zqa-wskazanie-sprawcy-1000-zlotych-kpina/

.

 

*****

.

 

Blog polski odpowiada na to barbarzyństwo słowami Masława znad Warty…

.

.

 

Widzenie w puszczy
.
.

(Dzisiaj odrobinę  rymu mojego ulubionego poety, Masława.
W przypływie weny twórczej, w podmuchu przedwiośnia-  spod masławowego pióra wyszło cuś takiego…..)
.

Pojadę do puszczy i pod dębem stanę
Wbiję swój wzrok w jego wielką koronę
Ukłonię się, lecz nie padnę kolanem
Wyciągnę prawą dłoń, a nie ręce złożone
.
Pozdrowię Bogów w pierwszej kolejności
A zaraz potem Przodków swoich wspomnę
Przypomnę o swojej do Sławii lojalności
To jej poświęciłem swe serce niezłomne
.
Nie zapłaczę nad ojczyzną, lecz zacisnę zęby
W garść złapię źdźbło leśnego runa
I o pomoc poproszę wszechpotężne dęby
Niech szumem swym zbudzą już boga Peruna
.
Zawołam do dębów- wstańcie! Sławia kona
Pomóżcie mi walczyć tak, jak przed wiekami-
Wypowiem największych swych Bogów imiona
Niech wleją w me serce żar, tu pod dębami.
.
Jestem już w puszczy, stanąłem pod dębem
I uczyniłem, co żem obiecał skrycie
Zazgrzytały gałęzie, jak ząb zgrzyta zębem
A w dębie ukazało się człowiecze życie.
.
W koronie zabłyszczało dębu wielkie oko
Zamruczał koroną też bardzo złowrogo
Po czym konary rozłożył szeroko
I rzekł- Dobrze żeś przybył z przestrogą-
.
-Bóg Perun nie śpi, on nigdy nie zasnął
Lecz w mym cieniu czeka na swoich wyznawców
Chętnie by dawno już w swych wrogów trzasnął
Lecz czekał na takich jak ty, Sławii zbawców.
.
Wiedz, że On teraz wysłuchał twych próśb
Zaraz rozbłyśnie wśród kraju ciemnoty
Dość już miał poniżania i gróźb
Od lat tysiąca ostrzył swoje groty.
.
I zaraz nimi On niewiernych ciśnie
A ciskał będzie gęsto, bez sumienia!
Aż z kłamców siłą wszystkie łzy wyciśnie
Pozostawiając im twarze z kamienia.
.
Twarze, które dębom odebrały
Ich świętość wielką, nieskalaną niczem
Twarze, które teraz od gromu zbielały
Zostaną martwym ołtarzem ze zniczem.
.
A dębów konary skruszą te ołtarze
Które krew piły i jadały ciało!
Na naszej ziemi tylko cztery twarze
Zostaną. Żyj słowiańska kulturo, sławo, chwało!
.

.
Dąb Poganin- fot.ze str. http://www.garnek.pl
.
.
„Dąb Masławowy”- dokładnie pod tym dębem filozofuje i medytuje Masław 🙂
.
.

*****

.

Od siebie mogę powtórzyć tylko to, co napisał Masław znad Warty:
.
Twarze, które dębom odebrały
Ich świętość wielką, nieskalaną niczem
Twarze, które teraz od gromu zbielały
Zostaną martwym ołtarzem ze zniczem.
.
A dębów konary skruszą te ołtarze
Które krew piły i jadały ciało!
Na naszej ziemi tylko cztery twarze
Zostaną. Żyj słowiańska kulturo, sławo, chwało!
.
oraz dodać moją własną wizję…
.

A mury runą, runą runą…
.
.

Admin
.
Reklamy

17 komentarzy do “Płoną święte dęby na świętej pogańskiej Ziemi…

 1. Pingback: Mistyka Życia

 2. to moze powinny w koncu plonac i kapliczki , koscioly ? ciekawe ile beda dawac za zadenuncjowanie kogos podpalajacego te zydlackie symbole. Logicznie reasumujac nie powinno to kosztowac Policje wiecej jak 500zl, w koncu wiekszosc kaplic i bunkrow jahvitycznych nie liczy sobie wiecej jak 200 lat….

  Polubienie

 3. Facet powinien dostać dolegliwą karę – najlepiej taką, która o popełnionym czynie nie pozwoliłaby mu zapomnieć do końca życia..

  Polubienie

 4. może to nawet jacyś jezuici z Frondy, niejako antycypując działania feministek mogących w Polsce ścinać rzymskie szubienice postanowili uderzyć pierwsi?

  Polubienie

 5. idąc do pracy wybieram drogę lipową i często lubię tam poprostu pobyć poprosić duchy drzew o zdrowie czy spokojny dzień ech no z pewnością wiecie jak to jest, jakaż to zbrodnia podpalić tak stare drzewo i założę się że winnego się nie znajdzie a poza tym zauważyłam uaktywnienie się zjahwizowanych fanatyków brr

  Polubienie

  • .
   Hejejejejej, Sława Bogom, Sława Przodkom,
   Sława Wam, korzenie i kulturaaa,
   Właśnie tak,(szuuu) Jah Rastafari Haile I Selassie I
   (opowiem ci historię pewnego dębu)..

   ref.
   Opowiem Ci historię pewnego dębu,
   on stoi tutaj od tysiąca lat,
   unikając burz i wyrębu
   obserwuje nas ten czasu szmat.
   Pomnik przyrody, kiedyś oś świętego kręgu,
   niemy świadek naszych sukcesów i strat,
   patrzy na nas ze smutkiem bez lęku,
   świadom naszych zalet i wad.

   zw1
   Gdy był mały ziemię wokół niego orał stary celt,
   opiekował się nim Taranis i Net
   legendy o tym wpisał w gałęzi szept,
   i on je pamięta.
   I nadszedł czas i obok celta stał Weneda
   pod nim pokłony dla Dagta i Peruna
   w korzeniach dom Wałąsa w koronie Swarożyca
   i on to pamięta.

   ref.
   Opowiem Ci historię pewnego dębu,
   on stoi tutaj od tysiąca lat,
   unikając burz i wyrębu
   obserwuje nas ten czasu szmat.
   Pomnik przyrody, kiedyś oś świętego kręgu,
   niemy świadek naszych sukcesów i strat,
   patrzy na nas ze smutkiem bez lęku,
   świadom naszych zalet i wad.

   zw1
   Nadszedł czas, starzy bogowie stracili swój dom,
   teraz znakiem krzyż a nie piorun i grom,
   Ikonę z Matką Boską dostał stary dąb,
   a on nadal święty.
   Zmienili nazwy ale daty świąt te same,
   lud musi czytać Nowy Testament,
   a pod nim nadal pokłony składane
   bo on nadal święty.

   ref.
   Opowiem Ci historię pewnego dębu,
   on stoi tutaj od tysiąca lat,
   unikając burz i wyrębu
   obserwuje nas ten czasu szmat.
   Pomnik przyrody, kiedyś oś świętego kręgu,
   niemy świadek naszych sukcesów i strat,
   patrzy na nas ze smutkiem bez lęku,
   świadom naszych zalet i wad.

   zw3
   I wszystko wokół niego zmienia się tak szybko,
   tak szybko znajome rzeczy wokół nikną,
   płynące stulecia dla niego rzeczą zwykłą,
   a on je pamięta.
   Dziś pod nim siadłem i zamknąłem powieki,
   a on pokazał mi płynące wieki,
   uleczył duszę, przestałem być kaleki
   i teraz wiem już kim jestem.

   ref
   Właśnie tak, Jah Rastafari
   Opowiem Ci historię pewnego dębu,
   on stoi tutaj od tysiąca lat,
   unikając burz i wyrębu
   obserwuje nas ten czasu szmat.
   Pomnik przyrody, kiedyś oś świętego kręgu,
   niemy świadek naszych sukcesów i strat,
   patrzy na nas ze smutkiem bez lęku,
   świadom naszych zalet i wad.

   Polubienie

   • wowwww…świetne to, umieszcze link na FB…powaznie, podoba mi sie nie tylko rytm ale i przekaz 🙂

    Polubienie

    • Ten przekaz jest rzeczywiście niesamowity:

     „Dziś pod nim siadłem i zamknąłem powieki,
     a on pokazał mi płynące wieki,
     uleczył duszę, przestałem być kaleki
     i teraz wiem już kim jestem.”

     Polubienie

 6. wiecie co, wpadła mi do głowy przerażający myśl, Policja ani ktokolwiek inny nie znajdzie winowajcy a jahvista na ambonie ogłosi, że „stare drzewo” zaprószyli Poganie którzy chcieli przy nim odprawiać swoje „zabobonne ryuały” i oddawać cześć bałwanom… ta wersja jak wiem z doświadcznia szybko się przyjmie, ka—ole beda kiwać z oburzeniem głową nad głupotą bałwochwalców i sprawa bedzie zamknięta, winowajcy znalezieni ! aha, zaostrzone beda naturalnie restrykcje wobec Pogan i nawoływania do więszej opieki nad zbałamuconą i uwiedzioną młodzieżą…..

  Metoda zwalania własnych zbrodni na zwalczanych nie-jachwistów to ich stara taktyka. Kto wie, jest to prawdopodobne, że winę zwalą na „bałwochwalców”.
  opolczyk

  Polubienie

 7. no to jeszcze cos od Bas Tajpan:

  Ref.
  Ja już wiem i nic tego nie zmieni,
  To co tu słyszysz to jest siła korzeni Brat!
  Ja już wiem i nic tego nie zmieni
  Budi baj baj Bas Tajpan rastaman syn tej Ziemi.

  1. Urodzony to Słowianin bez gadania
  Dla mnie to zaszczyt chodź dla niektórych to dramat
  Ja już wiem skąd mam to spojrzenie, ten charakter
  Miłość do natury jej zrozumienie dla mnie faktem
  Nie kościół z kamienia, tylko święte gaje
  Jah Jah jest natura na jej łonie pokłon Mu oddaje
  Matka Menen Ojciec Selassie budi baj baj Bas Tajpan.

  (To korzenie i kultura budi baj baj Bas Tajpan,
  To korzenie i kultura Fandangogang,
  To korzenie i kultura budi baj baj Bas Tajpan,
  To korzenie i kultura Slavic Rasta dla was)

  2. Ukorzeniony nie wykorzeniony
  Nie dla mnie nauka księdza z ambony
  Nie dla mnie to chociaż szacunek mam
  Jeden ten sam Bóg jest dla wszystkich wiar
  Bo jedna jest krew tak jak Ziemia jedna
  Nie słuchaj bzdur bo to propaganda wredna
  Jedna woda jest dla każdego z nas
  Tak samo skończymy kiedy przyjdzie na nas czas

  Ref.
  Ja już wiem i nic tego nie zmieni
  To co tu słyszysz to jest siła korzeni Brat!
  Ja już wiem i nic tego nie zmieni
  Budi baj baj Bas Tajpan rastaman syn tej Ziemi.(2x)

  3. Historia to wstęp do zrozumienia
  Ukształtowały nas wielki wydarzenia Yo!
  Nie zapominaj i wyciągaj dobre wnioski
  O tym przypomina Rasta Zagłębiosko-Śląski
  Pamiętaj drzewo bez korzeni wnet usycha
  Tak samo człowiek bez tradycji moment zdycha
  Budi baj baj o tym właśnie mówi wam
  Korzenie i kultura – naturalny stan

  Polubienie

 8. Rudolf Steiner , twórca Antropozofii , powiedział w rozmowie z Boyan Boev (Monachium, 1910): “Słowianie są przeznaczeni do wielkiego zadania. Oni, a szczególnie BułgAria, przyczyni sporo do wzniesienia ludzkości

  Cytat z roku 1923 : “Musimy nauczyć się wielkiego prawa, że Bóg jest naszym Ojcem, że musimy żyć jak bracia, że ​​nikt nie ma prawa zabijać i nie może być żadnej przemocy. To jest to, co Bóg napisał i wszyscy musimy żyć zgodnie Jego Prawem Jeśli współcześni Europejczycy nie akceptują nauczania Chrystusa, za dziesięć lat będzie wojna gorsza niż inne wojny w historii ludzkości … A ja mówię, “Chrystus nadchodzi Jeśli ludzie przyjmą Miłość, wojna zostanie anulowana.!; (24 czerwca 1923)

  To jest dowod że za wszystkimi wojnami stoi Watykan,jezuici/iluminaci.
  Albo padniecie na kolana przed królem świata papieżem,albo zginiecie.

  E… Ale on sam kupił „chrystusa” i jego „nauki”…
  Toż to obłęd i paranoja. Co on bredzi o tym, co „Bóg napisał”.
  Brednie. Bóg nic nie pisał. On przekazywał wiedzę szamanom…
  A nie przez obrzezanego cieślę garstce żydowskiej biedoty w Galilei.
  opolczyk

  Polubienie

 9. Cytat z roku 1923 to Peter Deunov

  To pisz to od razu. Bo z Twojego komentarza wynikało, że to Steiner.
  opolczyk

  Polubienie

 10. Wielki przyjaciel z mojego dzieciństwa ! :

  „Jak byłam małą dziewczynką, przed moim blokiem stał piękny dąb. Spędzaliśmy na nim z moimi małymi przyjaciółmi całe godziny. Każdy miał swoją gałąź, która była jej/jego domem. Można się było na niej wygodnie usadowić, przytulić do wielkiego pnia, jednocześnie snując rozmowy z sąsiadami. Stworzyliśmy na nim ‘avatarowy’ świat, inną rzeczywistość od tej z czterech ścian ‘policyjnego bloku’, w którym co drugi tata nadużywał alkoholu. Drzewo dawało nam wytchnienie i siłę … tylko naszą przestrzeń. Myślę, że każdy z nas przyjaźnił się z tym drzewem … na swój własny sposób.”

  http://anetpfajfer.wordpress.com/2011/06/27/wielki-przyjaciel-z-mojego-dziecinstwa/

  Polubienie

 11. Pingback: Walki z profanacją Słowiańszczyzny cd. … Korespondencja z drem Brzostowiczem – Odpowiedź dra Piotra Beina « Pagans / Poganie ( Rodzimowiercy słowiańscy ) – Poganin i Słowianin

Możliwość komentowania jest wyłączona.