Muzyka słowiańska i pogańska

.

http://www.percival.pl/

.

.

.

.

.

Muzyka słowiańska i pogańska.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Reklamy

45 komentarzy do “Muzyka słowiańska i pogańska

 1. Pingback: Muzyka kontra chrześcijaństwo / Music versus christianity – Say no to organized religion – Be true spiritual person ( if you want ) . Howgh ! « Pagans / Poganie ( Rodzimowiercy słowiańscy ) – Poganin i Słowianin

 2. Stara piosenka Slowacka z czasow Poganskich spiewana przez dzieci zaklinajaca Slonce. Dzisiaj spiewa sie ja jako wyliczynke. Wykonanie zespol Hodonice !

  Polubienie

  • Zabij mnie, ale nie widzę! XD Chyba, że chodzi Ci o SW. Ale to inne video – z podkładem, którym jest metalowy utwór zespołu jednego z ich żerców:

   Polubienie

 3. „Jednocześnie uwadze NP nie umyka zjawisko tzw. Wielkomiejskiego pogaństwa, którego wyznawcami są heavy-metalowcy, nazwani przez publicystę „Elementi” – „ostatnim białym plemieniem w XX wieku”. Koncerty takich zespołów, jak Iron Maiden, Queensryche czy Black Sabath, który jeden ze swoich ostatnich albumów zadedykował Tyrowi, „najwyższemu niebiańskiemu bogu północnych ludzi”, porównywane są do starożytnych bachanaliów, gdzie w rolę kapłana wciela się charyzmatyczny wokalista.” http://www.fronda.pl/news/czytaj/tytul/nowa_prawica,_nowa_kultura,_nowe_poganstwo_23223

  Vrr:

  „Jednocześnie uwadze NP nie umyka zjawisko tzw. Wielkomiejskiego pogaństwa…”

  Nam też nie umyka.
  Wrocław ma już swoich pogan.

  http://poganie-wroclaw.blogspot.de/p/o-nas.html
  Wprawdzie Słowiańszczyzny jeszcze nie odkryli, ale nie są przynajmniej dogmatolubcami.
  opolczyk

  Polubienie

 4. Fronda to faktycznie wspaniałe źródło wiedzy 😀
  „Hitleryzm również był ruchem na wskroś neopogańskim,z pewną syntezą kabalistycznego judaizmu.”- no 🙂 Hitleryzm to ideologia wyrosła na „jezuicyzmie” a to że jezuici interesują się pogaństwem nie oznacza ze pogańśtwo jest jezuickie/iluminackie/syjonistyczne/nazistowskie.

  Hitleryzm to ideologia mówiąca też o wegetarianizmie,trzeba zamknąć sklepy ze zdrową żywnością ponieważ propagują nazizm 😀

  Mezamir:
  Przypominam, że patronem NSDAP Hitler ustanowił Albrechta Niedźwiedzia. Katolika, jednego z dowódców krucjaty połabskiej z 1147 roku.

  http://pl.wikipedia.org/wiki/Albrecht_Nied%C5%BAwied%C5%BA
  opolczyk

  Polubienie

 5. Czy ktokolwiek oglądał/słuchał to co wkleili drudzy???
  Tak a propos Róży rumianej, mam własną wersję, wkleję z moim nieudolnym tłumaczeniem:

  Bałkański folk jest fajny, ale niebezpieczny, zacząłem tłumaczyć coś wydawałoby się fajnego a tu ZONK, „Dziurdziew denowa” – dzień świętego jerzego, jak się nie zacznie próbować tłumaczyć to można słuchać „niedozwolone treści” 😉 :

  Jestem niemal fanem Etno Grupy Trag, to coś co często słucham – i zaś a propos, mesecina to światło księżyca = miesiąca:

  Polubienie

 6. Mezamirze, ten przyklad jaki podales powyzej to stara poganska piesn tylko przerobiona nieco i dodano rytmu, zdaje sie, ze w nawiasie jest zaznaczony prawidlowy fragment…nie znam tego jeztyka wiec niewiem…ale tak mi sie wydaje ! Skad wiem ? kiedys byly koncerty piosenki Slowianskiej i zwrocilem na nia uwage bo dziewczeta spiewajac te piosenke nieco wolniej w rekach trzymaly zielone galazki…. nie jest to piesn wiosenna ?

  Polubienie

 7. Właśnie trafiłem przypadkiem na ten utwór i chociaz jest mało słowiański to myślę że warto się z nim zapoznać ponieważ nie wiedziałem do tej pory że można w ten sposób grać 😀

  Gdyby Mozart lub Betoven żyli to właśnie tak by grali dzisiaj 😀 szok

  Polubienie


 8. „weż podręcznik od Historii i sobię poczytaj trochę jak to Rosja nie raz nam dała po palcach a teraz to najlepsi przyjacielę ”
  Debilny komentarz zawsze musi się znaleźć ale cóż.

  Polubienie

  • tak samo mogliby mieć do nas pretensje nasi Bracia Polabscy za to, ze Mie3szko I pomagal niemcom ich germanizacje. Jugosławianie, za to, że pomagaliśmy Amerykanom i Niemcom rozbic Jugosławię by te kraje mogły tam realizować swoje cele gospodarcze. Rosja to nie tylko poluitycy czy decydenci robiący mniej lub bardziej „wielką” politykę. Naszymi Braćmi jest Lud, zwykły szary równie przez swoich politusów bity po pietach jak my przez naszych. Znam kilku Rosyjskich Rodzimowiercow i oni bardziej szanują Polskę jako bratni Naród aniżeli większość żyjących w Polsce jahvistów uważających się za Patriotów !

   Polubienie

 9. Klimatyczne nuty to zawsze coś więcej aniżeli zwykły POP, muzyka nastawiona nie tylko na kasę jest teraz naprawdę rzadkością a chodzi głównie przecież o to, żeby uciec się w świat, jaki muzyka zaklina w brzmieniach i słowach

  Polubienie

 10. bałkańskie nuty (tylko, że Bałkany to połączenie również rumuńskiej i tureckiej nuty także nie wiem czy pasuje ;p)


  jest tego nieskończenie wiele

  rap na wszystkie języki słowiańskie (!):

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.